F.C. GERDA VIERT VIJFTIGJARIG BESTAAN AALSTERSE SPORTMAAND Pandoering van belang voor Leuven K.G. FINALE: DENDERMONDE - FRAMERIES 20 - 6.5.1988 - De Voorpost VOETBAL In het DEEL II, DE NAOORLOGSE PERIODE De naoorlogse Gerdaperiode was er een van hoogten (bijna derde afdeling zie 63-64) en laagten (vierde provinciale 76-77), door veelerlei omstandigheden. Na heel wat opsporingswerk van ondermeer sekretaris Van Daele kunnen we de voornaamste rangschikkingen, aan- en verkoop en gebeurtenissen binnen het Gerdahuishou- den toch voor onze lezers opsommen seizoen per seizoen. Alvast een te bewaren document voor de verdere toe komst. Voor veertien dagen gaven we een beeld van de periode tot voor de tweede wereldoorlog en het is net na deze periode dat we de draad weer opnemen. In 1944-45 kampte men regio naal gezien het gevaar voor de vliegende bommen. Op 15 au gustus 1945 werd het nieuw terrein ingehuldigd in de Klokkedreef, met een vrien denwedstrijd tegen Excelsior, dat met 1-4 netjes de situatie beheerste. 1945 zag ondertussen de ge broeders Alfons en Ghisleen Cordeel het bestuur nog ko men aanvullen. 1945-46: moeilijk begin en te danken aan het slecht preste ren van andere clubs, dat Gerda haar verworven positie kon handhaven. 1946-47: met Van Huffel, Jac ques Wens en Johan Van De Put van F.C. Antwerp, eerste bijzondere aankoop. Bij ge mis aan besluitvaardigheid verdwenen de Waaslanders tamelijk rap uit de vuurlinie. 1947-48: aankoop van Leon Verniers, als trainer, Werner Van Raemdonck, jeugdtrai ner-speler, en Peeters van F.C. Antwerp. Goed begin, maar mager einde. 1948-49: Gerda eindigde halfweg. 1949-50: aankoop van Bas- tiaens (Fléron) en Roger Sueys (Sint-Niklaas S.K.). Niettegenstaande nieuwe ver sterking, slecht seizoen. Ger da bezette een slechte plaats in de eindrangschikking, na zelfs in degradatiegevaar te hebben verkeerd. 1950-51: Enige aankoop: Staf Cop als trainer-speler. Wel dra een betere geest, maar als er twee derden der matchen van het kampioenschap ver streken waren en er absoluut geen gevaar meer bestond voor afdaling, eiste het be stuur dat de selectie het be paald met jongeren zou be proeven. Deze proef leverde het bewijs dat men over vol doende opkomende elemen ten beschikte, doch ander zijds ook, dat deze politiek niet te krachtdadig mag wor den doorgevoerd, ten einde sommige jongeren niet al te vroegtijdig te kraken. 1951-52: Van Nuffel wordt af gestaan aan Sportkring, maar Robert Van Daele, Oscar Smet, Willy Heyninck en Cy- riel Frissijn komen naar de oude stal terug. Vanaf de 5de wedstrijd wordt er alleen nog met eigen produkten opgetre den, en spijts tegenslagen en VAN 1 TOT 29 MEI WEEK VAN 9 TOT EN MET 15 MEI BALBOOGSCHIETING Voor de 27' balboogschieting voor de Verbroedering der Aalsterse Balbooggilden is het de beurt aan De Klau- waerts om te organiseren. Jongeren en ouderen nemen het tegen elkaar op over acht beurten per schutter. Er is een individuele prijs voor de beste schutter en een trofee voor het beste peloton van zes schutters van de dag. De schieting heeft plaats op zondag 15 mei om 14 uur in hét lokaal van De IGauwaerts, Land van Aalst, Pontstraat 74. De deelnemende klubs zijn Sint-Servatius, De Ware Vrienden en De Klauwaerts. De prijsuitreiking heeft plaats in het lokaal om 18 uur. BASKET-BEKER DER STAD AALST Basketbaltomooi met zeven ploegen op donderdag 12 mei om 15 en 17 uur in de zaal Okapi, Burchtstraat. De prijsuitreiking heeft daar plaats om 17.15 u. INTERNATIONAAL DAMESBASKETBALTORNOOI Via dit tornooi tracht D.B.C. Erembodegem het damesbas ket te promoten. Naast de eigen damesploeg zullen ook de winnaars van vorig jaar, de reserven van Osiris Dender leeuw, deelnemen. Verder komen ook Legia Gent en het Franse Nantes. Op zondag 15 mei begint men vanaf 9.15 u. Om 15.45 u. speelt men een propagandawedstrijd en de finale heeft plaats om 17.30 u., in de sporthal Denderdal, Korte Straat Erembodegem. Deelnemende klubs; DBC Erembodegem, Berger du Nord, Osiris Denderleeuw, BC Erpe-Mere, Legia Gent en Nantes. De prijsuitreiking heeft plaats in de cafétaria van sporthal Denderdal om 19 uur. DAG DER AALSTERSE GEVECHTSSPORTEN Wordt georganiseerd door Aalst Karate Klub, Jiu Jitsu- klub Yukio Tani, Akijama, AikidokJub Erembodegem en judoklub Hirano Kwai. Iedere deelnemer zal tijdens deze stagedag in een geest van vriendschap en getrouw aan de filosofie van de Oosterse krijgskunsten verschillende ge- vechtssporten beoefenen. Voor de niet-aangeslotenen biedt deze stage de gelegenheid om gratis deel te nemen onder leiding van meerdere ervaren trainers. Ook toe schouwers zijn toegelaten. De Dag der Aalsterse Krijgs kunsten heeft plaats op donderdag 12 mei van 13 tot 15.45 u. Demonstratie vanaf 16 uur in sporthal Ten Rozen, Rozendreef. De prijsuitreiking heeft plaats om 17 uur. HANDBAL H.C.E.V. Aalst organiseert op zaterdag 7 mei het «Go- rion Cup»-meitornooi. Dit internationaal dames- en he- rentornooi wordt voor de tweede maal georganiseerd in opvolging van het vroegere bekende 1 mei-tornooi. Vanaf 9.30 u. begint men eraan in sporthal Ten Rozen. De deelnemende klubs zijn E.V. Aalst, Squadra Femina Lebbeke, H.C. Heusden, Dusseldorf West, e.a. De prijs uitreiking heeft plaats in café Moita, Kruisstraat om 19.00 u. JIU JITSU Yukio Tani wil iedereen laten kennismaken met deze sport, waarin geen kompetitie mogelijk is, daardoor is ze minder gekend bij het grote publiek. Door de zeer grote verscheidenheid van de grepen kan iedereen zich met deze gevechtssport leren verdedigen. Bij de jongeren wordt vooral de nadruk gelegd op beleefdheid en respekt. Iedere geïnteresseerde kan gratis de trainingen bijwonen. Voor de juniores (7-14) op vrijdag 13 mei van 18 tot 19 en van 19 tot 20 uur. De seniores kunnen er terecht op dinsdag 10 mei van 20 tot 21.30 u., in de sporthal der Rijksscholen, Haeltermanstraat 71. JUDO De Moorselse Judoklub organiseert een miniemenmeeting voor zes ploegen op zondag 8 mei om 12 uur in de Gemengde Gemeenteschool. Kloosterstraat te Moorsel. Deelnemers zijn Moorsel, Brustem, Berchem, Beveren, Merchtem, Merelbeke, Nazareth en Opwijk. De prijsuit reiking heeft plaats om 18 uur. KARATE Aalst Karate Klub biedt de gelegenheid om kennis ta maken met deze sport ih ai haar aspekten. De demonstra ties hebben plaats in sporthal Ten Rozen op zondag 15 mei vanaf 12 uur. Deelnemende klubs: Aalst Karate Do, Olympia Brugge, Karate Meetjesland, Fuji Jama Evar- gem. Gent Asahi Karate Klub, Shuto Wetteren, Uraken Wevelgem, Shotokan Zottegem, Wakukan Zwevegem. De prijsuitreiking heeft plaats om 19 uur. meerdere gekwetste spelers eindigde Gerda op zesde rang. Toch meende het be stuur met volle recht de luste loosheid van sommige spelers te moeten aan de kaak stel len, waardoor de verstand houding geruime tijd zoek raakte in het ganse huis houden. 1952-53: Deze gemoedstoe stand verbeterde er niet op als de eerste wedstrijd van 't nieuwe seizoen met 4-1 verlo ren werd tegen A.S. Ronse. Na allerlei tributaries kwam alles geleidelijk op zijn plooi en, nogmaals met jonge krachten, kwamen zij als der de nog zeer eervol uit de strijd. 1953-54: Wemer Van Raem donck neemt de taak van Staf Cop over, en met de belofte volle Frans Rombaut van Sportkring werd Gerda met een «de» wispelturigste ploeg bij uitstek in le provinciaal. Een nooit geziene kans tot promoveren werd doodge woon verkeken door punten te verspelen tegen de laatstge- klasseerde ploegen. Dit was trouwens ook «het» Gerda- jaar in de Beker van België, vermits achtereenvolgens werd gewonnen tegen Sint- Gillis (7-0), Stekene (4-0), Ni- nove (2-3), Patro Westmalle (0-2), Rac. Montegnée (1-2), om uiteindelijk te worden uit geschakeld met 2-1 op F.C. Seraing. Of de Waaslanders toen een pers kregen! 1954-55: een ongeluksjaar. De nog jonge en zo belofte volle keeper Roger Geerinck, verdronk op 11 juli te Temse (1954), Van Camp, die van Sint-Niklase S.K. werd aange kocht, kwetste zich reeds ern stig gedurende een eerste op treden tegen Waasmunster, zodat Gerda tevens reeds met 4-2 werd uitgeschakeld voor de Beker van België. Met ge mengde gevoelens begon men aan de competitie, daar men noodgedwongen Johan Van De Put als doelwachter moest opstellen. Resultaat: uit de 10 eerste wedstrijden werden 17 punten opgehaald, maar toen werd Van De Put eveneens gekwetst, en boerde men te rug achteruit. En zeggen dat de uiterst sterke voorlijn sa men 85 jaar telde, en er spijts al die tegenslagen nog een verbluffend Meulestede nodig was om Gerda van de titel te houden. 1955-56: Te Oost-Rozebeke uitgeschakeld voor de Beker van België, en nogmaals tweede in 't kampioenschap. 1956-57: Ontstaan van de Be ker van Oost-Vlaanderen - waarvan voorzitter Van Over loop de medepromotor was - en... voor de zoveelste keer Eindelijk geluk in 1963 Of men soms ambities koes terde? En waarom niet? Versterking met Van Duyfhuis van Daring Leuven, Van De Wiele, die naar de stal terugkeerde, en Martin Schroyens en Van Ge- nechten, die met Boeuvelet een ware Beerschotvesting kwamen vormen. En toch werd nooit zo wanhopig slecht van wal gestoken als dit sei zoen: de eerste zeven wed strijden haalde men hoop en al vijf puntjes op. Hoe 't keer de en ook de verdediging haar weg vond, hoorden wij reeds vroeger. 1963-64: het eerste jaar in de nationale reeksen met Oost en West-Vlaamse ploegen (verre verplaatsingen, de E3 was er nog niet!) verliep suc cesrijk. Een goed georgani seerde verdediging en de doelpuntenmakers Mannens, Van Steelant en De Wael. Na 10 wedstrijden op een derde plaats, na 22 wedstrijden op de eerste plaats. Moegespeeld en te weinig doublures waren de oorzaak dat men de door stoot naar 3e nationale miste en derde eindigde. 1964-65: tweede jaar bevor dering: de al even ver afgele gen Limburgse ploegen dien den te worden bezocht (Zol der, Alken, Geel, Mol, Des- sel). De vlotheid van het vori ge seizoen was zoek, met re gelmatig zeven «sinjoren» in de ploeg was er toch te weinig inzet en clubliefde, en met een 7e plaats werd het seizoen afgesloten. 1965-66: dit seizoen beteken de het laatste jaar in de natio nale klasse. Er werd 6 maal met 1-0 verloren, sommige spelers dachten aan een trans fer naar hogere reeksen en betoonden weinig inzet. Met nochtans heel wat talent werd het een degradatie. 1966-67: terug in le Provin ciale en een moeizame aan passing. Inbreng van de Be verenaars Matthyssens en Heirman en Verhelst (ex. Dendermonde). Na 27 mat chen toch aan de leiding om uiteindelijk tweede te eindi gen op 1 puntje van Stan daard Lokeren. 1967-68: behaalden de 7de plaats in de rangschikking lste Provinciaal Trainer: An- dré De Poorter. Jeugdtrai ners: Maes Florimond, Willy Heyninck en Edmond Mer- vaillie werden aangeworven, Frans Bust, Edward De Wolf en Jacques Schepens van Beerschot, Jacques Flammée S.K. Sint-Niklaas. Roger Janssens en Jozef Van Hemel- rijck S.K. Sint-Niklaas, Ray mond De Meulenaer Red Star Haasdonk, en Karei De Moor van V.V. Hulst. inzet en vriendschap werd het behoud verzekerd. 1971-72: Komst van ex-Beer schot man J. Van Der Waeren als trainer-speler. Kans aan de jeugd zoals de gebroeders Eddy en Rudy Maes en Marc Vandevelde. Na 15 wedstrij den tweede laatste met 5 pun ten. Terug inhalen van enkele «anciens» en nog een formi dabele tweede ronde. 1972-73: rampzalig seizoen en tuimeling naar tweede provin ciale en dit ondanks een uitge breide groep zeer goede spe lers. Geen spelsysteem dat bekoorde, geen verstandhou ding en geen vertrouwen meer in de trainer. Het begin van de afgang van het eens zo roemrijke Gerda. 1973-74: na een grote spelers uitverkoop in het stille sei zoen werd noodzakelijk be gonnen met een té jonge spe lersgroep, aangevuld met en kele routiniers. Alle weken hetzelfde scenario: een uur goed meespelen, moeilijk een doelpunt maken, en het laat ste halfuur nog wat tegen- goals. Ondanks de goede wil en het werk van trainer ex- doelman De Wilde nu degra datie naar derde provinciale! 1974-75: Ex-speler Albert Mervaille trachtte op zijn beurt de verdere afbrokkeling te stoppen en nam het trai nersschap ter hand. Zeer goe de jonge spelers als Fred Truyens en Karei Brokken brachten er wel vaart in maar verder dan halfweg de klasse ring raakte men niet meer. 1975-76: ongelukkig seizoen, de bal rolde niet en van een geheel was er geen sprake, na het seizoen diende nog een eindronde gespeeld te worden om niet naar vierde provincia le te tuimelen. Op het terrein van Zaffelare kon men zich op de valreep redden. 1976-77: ontbreekt nog aan gegevens over dit seizoen dat de deputatie naar vierde bete kende. 1977-78: trainer Lucien Be- hiels. 4e Provinciale H 3e plaats. 1978-79: Behaalden de 3de plaats in Reeks 4, Provinciale H. Trainer Lucien Behiels bij gestaan door André Vlegels. Jeugdtrainers: Herman De Wilde, André De Wael en Edmond Maes 1979-80: F.C. Gerda eindigde op de 2de plaats in hun reeks, 4de Provinciale I. Trainer: Lucien Behiels. Werden aan geworven: Haribert Benoye van A.C. Excelsior, Mark De Cauwer, Erwin Van Camp en Gino Wuytack van S.K. Sint- Niklaas. Luk Van Goethem aan S.V. Temse. Luc Van Steelandt van Red Star Haasdonk. Christiaan Verbeeck van Red Star Haasdonk, Jean Pierre De Ruysscher van A.C. Ex- Voetbal. Een groepsfoto van FC Gerda Sint-Niklaas tijdens de viering van het vijftigjarig (Iv) Gendt van White Boys. Verder afgestaan: Eddy De Cauwer naar S.K. Sint-Ni- klaas en Hugo De Baere naar Sombeke. De veteranen eindigden twee de in het veteranen tornooi te Gorichem. 1982-83: F.C. Gerda behaalde de 4de plaats in hun reeks 4e Provinciaal I. Trainer Willy Peirsman boodt zijn ontslag aan. Werden aangeworven als trainers: Edward Beirnaert die wordt bijgestaan door An dré De Wael. Als trainers voor de jeugd- ploegen traden aan: André De Wael, Herman De Wilde, Paul Pauwels, Reggy Van Moerzeke en Edmond Maes. Werden aangeworven: Jan Van Acker van S.K. Sint-Ni klaas en Joris De Bock van White Star Meerdonk. Werden afgestaan: Guido Laureys en Franky De Pry- cker naar Robur Moerzeke. Jan D'Hondt en Hugo De Baere naar Sombeke. Bert IJ- zewijn naar Meerdonk. Op 6 mei 1982 overleed voor zitter Alfons Van Overloop, die reeds van bij de stichting in 1938 lief en leed deelde van F.C. Gerda. Na als speler ge debuteerd te hebben werd hij sekretaris en na de dood van voorzitter Albert Cleyman volgde hij deze op. Het was ook onder zijn leiding dat F.C Gerda in bevordering speelde. Na drie jaren als bestuurslid werd Antoon Keppens aange steld als voorzitter. 1983-84: F.C. Gerda behaalde de 2de plaats in hun reeks 4de Provinciaal H. F.C. Gerda eindigde samen met S.K. Kieldrecht op de eerste plaats met 40 punten, maar S.K. Kieldrecht had meer wedstrij den gewonnen en werd zo kampioen: Werden aangeworven: Pros Barthier, Sint-Pauwels, Ron- ny De Keersmaecker van V.K. White Boys, Erik Brems van S.K De Klinge, Wim Van Gijsel van S.K. Sint-Ni- klaas en Jan Van Acker van S.K. Sint-Niklaas en Joris De Bock van White Star Meer donk. Werden afgestaan: Kris Van Spittael voor 1 jaar naar S.K. Sint-Niklaas. Op 16 maart door de schepen van sport Lieven Lenaerts de nieuwe verlichting ingehul digd. Er werd ook een derde terrein in gebruik genomen. 1984-85: F.C. Gerda behaalde de 9e plaats in hun reeks 4e Provinciaal H. Trainers: Ed ward Beirnaert en André De Wael. Werden aangeworven: Yves Van De Neuckcr, Jan Van Acker, Luc Van Acker en Thierry Van De Neucker alien van S.K. Sint-Niklaas. Werden afgestaan: Robbie De Looze S.K. Beveren. Kris Van Spittael naar S.K. Sint- Niklaas. Herman De Schep per naar S.K. Sint-Niklaas. 1985-86: F.C. Gerda behaalde de 3de plaats in hun recks 4e Provinciaal H. Op 27 decem ber 1986 overleed Jules Hey- len. Jaren lang de rechterarm van wijlen voorzitter Alfons Van Overloop en gewezen penningmeester. Wegens ziekte werd de viering voor zijn 25 jaren dienst steeds uit gesteld. Trainer: Patrick Beylkens. 1986-87: F.C. Gerda werd kampioen in hun reeks 4e Provinciaal H. en gaan naar 3e Provinciaal. Trainer: Pa trick Beylkens. Grote bezieler van deze titel Yves Van De neuchten wordt echter naar A.C. Excelsior getransfe reerd. 1987-88: Na een middelmatig seizoen eindigt Gerda in de 10e plaats in de Reeks 3e Provinciale. De reserven wer den kampioen alsook de ju niores B en de scholieren. Trainer Patrick Beylkens. Aangeworven: Alain De Vos van A.C. Excelsior. Dirk Blommaert van S.K Sint-Ni klase, Pros Barthier van Hef- leving St.-Pauwels, Franky De Prijcker komt van Red Star Haasdonk, Herman De Schepper van S.K. Sint-Nikla se, Yvan Barthier van Herle ving St.-Pauwels. Afgestaan: Yves Van De Neucker voor één jaar naar A.C. Excelsior. Patrick De Roeck naar White Boys, Gert Boddacrt Vigor Wuiten- Hamme. Antoon Van Huy- ggevoort Hoogeindc. Mare Stevelinck Jeugdvoetbal. De scholieren van SK Oudegem speelden kampioen (xl) RUGBY PROPAGANDAWEDSTRIJD TE MECHELEN Dendermondse Rugbyclub R.C. Leuven 40-0 Voetbal. Gerda-voorzitter Keppens mocht fier zijn op zijn gouden vereniging. Hij dankte al de mensen die de viering van dit jubileum mogelijk maakten (Iv) Verlieten de ploeg: Marcel celsior, Quintelier van Herle- Van Mele naar Beerschot, ving Sinaai, en Thoen van Etienne De Graeve naar A.C. Excelsior, Freddy Heyrman en Roland Mattyssens naar S.K. Beveren, André Lam- brecht naar R.C. Lokeren, en André Zaman naar S.K. Sint- Niklaas. en eerste uitgave gewonnen door Gerda. Daarna eens te meer al te wispelturig in 't kampioenschap, en... 3de. 1957-58: Geruime tijd alleen op kop, gelijk geëeindigd met Zottegem, dat toen promo veerde met één verliesmatch minder. 1958-59: Van Acker verkocht aan Beerschot. Ploeg valt of staat met Vijlders, waar F.C. Antwerp oog op heeft. Resul taat? Tweede. 1959-60: Vijlders naar Ant werp en Van Acker definitief afgestaan aan Beerschot. Er wordt besloten een B-terrein aan te leggen. Nieuwe moei lijkheden, bestuur houdt het hoofd koel en toch nog derde. 1960-61: Versterkeing met Van De Wiele en Van Hecke, na 15 wedstrijden op kop, waarna weer de klop van alle jaren en een ereplaats. In februari 1961 afsterven van Werner Van Raemdonck, en op 11 juli van voorzitter Al- bert Cleyman, opgevolgd door zijn boezemvriend en schatbewaarder Alfons Van Overloop. 1961-62: Na 14 matchen eens te meer op kop door toedoen van goalgetter William Smet Eigenaardig: elf wedstrijden zonder verlies, gevolgd door zeven ontmoetingen, die geen enkel winstpunt opleveren, Herleving Sint-Pauwels Werden afgestaan: J. De Sut ter en Ronny De Prijcker naar Hoogeinde, Franky De Pryckcr Sporting Sint-Gillis, Van Boxlaer naar Red Star Haasdonk, Jan D'Hondt naar Alfons Van Mele en Hugo White Boys, R. Van Gheem - - -- van Van Royen naar A.C. Excelsior 1980-81: F.C. Gerda eindigde 6de, 4e Provinciaal I. Trainer: Walter Bauwens. Werden aangeworven: Mark De Cau wer van S.K. Sint-Niklaas, Jean Pierre Bontinck en Ron ny Van Roeyen van S.K. Sint- Niklaas, Joris De Bock van White Star Meerdonk, Luc Van Goethem van S.V Temse. Afgestaan: Romain Van Den Bogaert White Star Meer donk Onder impuls van de jeugd- Cornet aan Red Star Haas donk. Paul Van Genechten gaat naar S.K. Beveren en William Smet naar A.C. Excelsior 1968-69: Behaalden de 8ste plaats in le Provinciale. Trai ner: J. Versnoeyen. Werden aangeworven: Jef Van He- melryck doelman van S.K. Sint-Niklaas, Willy Van Stee land van Red Star Haasdonk, Jacques Flammée definitief van S.K. Sint-Niklaas. 1969-70: Schepens, De Moor, Van Steelant, Vandervloct, Van Mele. allen sterk tech nisch spelend en doelpunten trainers werd er in de schoot makend, toch geen vlot ge- van F.C. Gerda een vetera- heel. De verdediging vormde nen elftal gesticht, geen vast betrouwbaar blok, 1981-82: F.C. Gerda eindigde ups en downs volgden elkaar op de 5de plaats in hun reeks, op wat tot een matige 7e 4e Provinciaal I. De reserven plaats leidde in het eindklas- behaalden de kampioenstitel sement. in hun reeks. Werden aange- 1970-71: onder leiding tn worven. als speler-trainer: een bescheiden trainer Ver- Willy Peirsman, Luc Van Ber- snoeyen en met een beperkte ghen en Ronny Liessens van kern werd het vechten tegen Svclta Melsele. Joris De Bock de degradatie. Dank zij veel van Meerdonk, Luc De Dendermonde heeft in het prachtige Mechelse sport complex «De Nekker» op overtuigende wijze, de maat genomen van Rugbyclub Leu ven. Beide clubs speelden hier een propagandawed strijd, om er toe bij te dragen, ook in het Mechelse een Rug byclub uit te bouwen. De wedstrijd was een rustig domineren van de Dender mondse ploeg, die zich een goede oefengalop voor de be langrijke match van 7 mei (zie verder) kon permitteren. Dendermonde domineerde in alle lijnen en Leuven kon nooit gevaar brengen. De stand werd al na een paar minuten op 4-0 gebracht langs Chris Saerens, die uit een scrum met het leder over de lijn ging. Na een zeer knappe drie-kwart actie dikte Patrick Scrivens, zeer goed vandaag, aan tot 8-0. Eric D'Hooghc, Chris Michcm en Pierson dre ven voor de rust de stand op tot 22-0. Verscheidene try's waren het resultaat van flink opgezette en doordachte aan vallen. Na de rust weer het zelfde spelbeeld. Goed rugby- werk van Dendermonde. dat van de gelegenheid gebruik Rudy Wautcrs lukten elk nog maakte, om technisch hoog- een try, de eindstand werd staand uit te halen. Michem- een zware 40-0 nederlaag D'Hoogh, M. De Bondt en voor de Leuvenaars. Uit een gesprek met een deskundige van de rijkswacht blijkt dat er tenminste 4.000 mogelijke reis- en identitcits- dokumenten bestaan waar mee de immigratiediensten op Zaventem worden gekonfron- tcerd. Vele landen hebben immers verschillende types van paspoorten Zaterdag 7 mei. Beker van België van de Inspanning Vlaandercns uitblinker in ons rugby wereldje: Dender mondse R.C. speelt zaterdag de finale van de Beker van de Inspanning. De wedstrijd gaat door op het sportkom- pleks van de stad Brussel te Neder-over-Heembeek. Aftrap 14 u. Charles Sluys zal het niet gemakkelijk hebben om de ploeg op te stellen. Hij zal kiezen uit M. De Bondt, Marius Meremans, Josse Verschucren, Luc Macharis, Filip De Coen, Chris Saerens, Jo Vertongen, Joao de Abreu, Rudy Wauters, Charles Sluys himself. Rik Casier, Jean Van den Bossche, Luc Pierson, Wieter Vermeulen, Chris Michcm, Eric D'Hooghe, John Bcirlaen, Patrick Scrivens. Frameries is in 't verleden steeds een specialist in bekerfinales geweest en blijft zeker een niet te onderschat ten tegenstander. Toch durven we er heel wat op verwedden, dat onze mannen volgende zaterdag deze zo begeerde beker mee naar Dendermonde brengen. Wie leeft, zal zien! Alle supporters worden op post verwacht. Ook het orkestje Tsjing-Boem zal van de partij zijn! Sporting Anderlecht II 0 DRC U Waasmunster 38 Er werden nogal wat brokken gemaakt door de jonge Dendcrmondcnaars. De Anderlcchtcnaars konden hun ogen niet geloven. Ze werden gewoon door de onzen onder de voet gelopen! Van een verrassing gesproken. Want ondanks de laatste prima resultaten, blijft Ander lecht toch nog altijd een kwade klant. Peter Van de Putte, Minnebo. Verbas, Dicleman en Macharis lukten de try's, terwijl Steven Goubert 3 penal ty-kriek omzette. Eindstand 0-38. Wat brengen deze ons volgend seizoen? p v D veken

De Voorpost | 1988 | | pagina 20