SINT-JORIS TURN- EN WAPENGILD DENDERMONDE NEGENTIG JAAR EN NOG SPRINGLEVEND TOPSPORTERS OP HET TURNGALA VAN RUST-ROEST HET LUSTIG VINKJE HERDERSEM VINKENMAATSCHAPPIJ DE BERGVINK MOORSEL UITSLAGEN VINKENZETTINGEN EUROPAVINK BAARDEGEM 22 - 6.5.1988 - De Voorpost TURNEN Speelkalender '88 - gewest Aalst te Herdersem. Zondag 1 mei: eerste nt kam- aanvangsuur 9 u. pioenschap, 1.000 £r. voomit, Zaterdag 4 juni: tweede ge- Speelkalender '88 Zondag" 8 mei: tweede rit uDOIpSZa°" Kampl~nsehap aondag - Zet- kampioenschap, 1.000 fr. Zaterdag 18 funi- derde ee 8eB vooruit, begin 9 u. westzettLg bi de Rozeni Zonda81 ™e': 'ers,e kam- Zondag 15 mei: derde nt AaJst be^,j 15 u pioenschap te 9.30 u. kampioenschap eerste rit Zaterdae 9 iulr vierde ee- Zondae 8 mei: tweede kam- koningschap. 1.000 fr. voo,. if Mee£ I^ap .e 9.30 uit, begin 9 u. -- - - - - un.negmvu. Vinkenieri te Mere, begin 15 Zond"8 15 Zondag 22 mei: vierde nt u pioenschap te 9.30 u. Zondag 22 mei: vierde rit kampioenschap te 15 u. grote jubileumzetting bij ktmproePSdl'P K.M. Het Lustig Vinkje (lo- kaal). Ter gelegenheid van R"«nschap te 9.30 u. kampioenschap, 1.000 vooruit, begin 9 u. Aanbevolen wedstrijden Zondag 29 mei: vijfde rit Maandag 23 md; Tweede Zondag 29 mei: rijfde rit kampioenschap, 1.000 - - - vooruit, begin 9 u. ^«^0: ZVS'-gTJ-! Zondag 12 juni: zevende rit ninpchap, vooruit 1.000 ft., ^natmaprijzem Nade gSj—JÜ? rit Zondag 12 juni: zevende rit gerige Jmaag wel iets te ve°. kampioenschap te 9.30 u. kampioenschap, vooruit 1.000 fna£ren. Begin 16 u. f°nd?g 26 Jum: n1e,gende nt fr., begin 9 u. t-.„„ "jfT kampioenschap te 15 u. Zondag 19 juni: achtste rit Zondag 3 juli: tiende rit kam- kampioenschap, vooruit 1.000 tijdsbesteding zetting bij de pioenschap te 15 u. fir., begin 9 u. collega's van De Rozenvink Zondag 10 juli: elfde rit kam- Zondag 26 juni: negende rit Aalst, begin 18.30 u. pioenschap te 9.30 u. kampioenschap, derde rit ko- Zaterdag 25 juni: zetting Zondag 17 juli: twaalfde rit ningschap, 1.000 fr. vooruit, vrijetijd om 16 uur. kampioenschap te 9.30 u. begin 9 u. Zondag 26 juni: Kampioen- Zondag 24 juli: dertiende rit Zondag 3 juli: tiende rit kam- schap van België te Boezinge kampioenschap te 9.30 u. pioenschap, 1.000 fr. vooruit, (IcPcr)> begin om 9 u. Zondag 31 juli: veertiende rit begin 9 u. 7 augustus: grote sluitings- kampioenschap te 9.30 u. Zondag 10 juli: elfde rit kam- wedstrijd gewestleider Julien Zondag 14 augustus te 9.30 u. pioenschap, 1.000 fr. vooruit, Swaef, 2.000 fr. natura- sluitzetting (lokaal), begin 9 u. prijzen vooruit wisselbe- De pare ritten tellende voor Zondag 17 juli: twaalfde rit ker Aanvang 9 u. Bij de het koningschap: 2, 4, 6, 8, kampioenschap, vierde rit ko- Roze vink Aalst, ningschap, 1.000 fr. vooruit, No,a: 30 fr- "^g, prijzen van begin 9 u. 50 fr. Inschrijving tot 15 mi- Zondag 24 juli: dertiende rit nuten voor het aanvangsuur. kampioenschap, 1.000 fr. Wedstrijdreglement: vooruit, begin 9 u. A.VI.BO. Zondag 31 juli: veertiende en laatste rit kampioenschap, 1.000 fr. vooruit, begin 9 jjg VINKENIERS Gewest, zettingen Zaterdag 14 mei: eerste ge- A AIjST UlMt7RfIino pn Irrvrvinocnknii 10, 12 en 14. leden Buitenzettingen bergiers Vrijdag 27 mei te 18.30 u. eerste rit driedaaese lokaal westzetting en koningschap. ZETTING VAN 1 MEI Het Lustige Vinkje/Herdersem Vogel - Naam gemeente I 1. Els: Melkebeeck Freddy/Hofstade 2. Marc: Van den Eynde Yvonne/Herdersem 3. Joker: Melkebeeck Freddy/Hofstade 4. Kiki: De Pauw Maurice/Lede 5. Marco: Red ant Eric/Hofstade 6. Rik: Redant Enc/Kofstade 7. Rik: De Witte Albert/Aalst 8. Vera: De Kimpe PauL Oudegem 9. Bingo: Baetens Roger/Kalken 10. Nico: Wellemans Paul/Aalst Promotie: 1Kastaar: Baetens André/Kalken 2. Jef: V.d. Winkel Hclene/Aalst 3. Cupido: De Meersman Ronny/Herdersem 4. Glim: De Smedt Susan/Aalst 5. Jolly: Melkebeeck Freddy/Hofstade De Boskantvink/Herdersem Deelname: 62 vogels Vogel - Naam gemeente I 1. Julia: Van de Meersman Julienne/Aalst 2. Bert: Van de Winkel Clothilde/Moorsel 3. Tarzan: De Meersman Patrick/Herdersem 4 Will: Perdaens Lucia/Herdersem 5. Pellepatat: Van Goethcm Michel/Aalst 6. Jef: Aelbrecht Danny/Herdersem 7. Rik: Henzeel Roger/Affligem 8. Flip: Van de Winkel Clothilde/Moorsel 9. Jan: Van de Voorde Stefaan/Wieze 10. Rik. De Waegeneer Willy/Herdersem 11. Mare: Nevens Frans/Herdersem 12. Staaf: Pots Josephine/Herdersem 1. Linda: Van Haut Gentil/Aalst 2. Happart: Pilaeté Dirk/Aalst 3. Eddy: D'Haese Erwin/Aalst 4. Yvan: Boriau Frans/Moorsel 5. Andy: De Coster Ghislain/Herdersem 6. Oscar: De Boeck Willy/Aalst 7. Vosken: De Smet Petrus/Aalst 8. Pino: Coppens Paul/B aardegem 9. Filip: De Meersman Christiane/Wieze 10. Sven: De Smedt Petrus/Aalst De Bergvink/Moorsel Totaal: 26 vogels 1. Jef. Bceckman Marcella/Moorsel 2. Kisri: De Bondt Jeanninc/Lebbeke 3. Els: Bosteels Pierre/Moorsel 4. Rocky. Verhasselt Dirk/Moorsel 5. Fideel: Moens Emanucel/Moorsel 6. Tommy: Verhasselt Dirk/Moorsel 7 Machail. Verhasselt Dirk/Moorsel 8. Cark»: Verhasselt Dirk/Moorsel 9 Bruno: Verhasselt Dirk/Moorsel 10. Lowie: Beeckman Marcella/Moorsel Europavink-Baardegem 43 deelnemende vogels: 1Gaspaar: Mcrckx Freddy/Baardegcm 2. Zcfken De Wilde Fran^ois/Stekenc 3. Jo: Pots Ronny/Baardcgem 4. Napoleon: Roelandt Constant/Baardegem 5. Maiworty: De Landtsheer Gustaaf/Baardcgem 6. Zcfken: De Caluwé Adrienne/St.-Gillis-Waas 7. Digno: Van Biesen Eduard/Aalst 8. Snooker: De Maeseneer August/Brussel 9. Jan: Brunclair Alfons. Baardegem 10. Rik: Minner Gustaaf/Moorsel 11David. De Waegeneer Gunlher/Baardcgem 12. Flipper: Van Driessche Eddy/Mazenzcle 13. Joeri: De Maezeneer August/Brussel 14. Davy: Pissoort Etiennc/Moorscl 15. Rik: De Clerck Fran?ois/Lebbeke 16. Pionier: De Landtsheer Gustaaf/Baardcgem 17. Snoepie: Van Damme Renilda/Baardegem 18. Jef: Pissoort Eddy/Moorsel 19. Lozano: Pots Ronny/Baardegem 20. Bcnji: Minner Sandra/Moorsel 21. Wilfried Pissoort Eddy/Moorsel 22. Peter: Van den Meersche Erwin/Baardegem 1 Rikkic De Waegeneer Alfons/Baardegem 2. Bert: Forton Alfons/Baardegem 3. Elvis: Pissoort Johan/Moorsel 4. Dumbo: Hermans Pictcr/Baardegem 5. Tim: Aelbrecht Rudie/Aalst 6. Scifo: Pots Ronny/Baardegem 7. Tom: De Pelsmaeker D./Baardegem 8. Usaura: De Wilde Fran^ois/Stekene 9. Pim: Van CauterR./Baardegem 10. Mark: Dc Munter Frans/Aalst 11Paspcur: De Landtsheer G./Baardegem 12. Fataki: Van Damme/Baardegem Speelkalender '88 Veertien zondagszettingen in het lokaal, tellende voor het kampioenschap, aanvang tel kens te 15 u. Data's: Maand mei: 1, 8, 15,22 en 29. Maand juni: 5, 12, 19 en 26. Maand juli: 3, 10, 17, 24 en 31. Drie zondagszettingen tellen de voor het koningschap 1 mei, 5 juni en 3 juli. Weekzettingen in het lokaal Zondag 17 april: eerste proef- zetting aanvang 15 u. Zondag 24 april: tweede proefzetting aanvang 15 u. Dinsdag 24 mei: Ereprijs Ver- peten-De Wolf, eerste rit van de tweedaagse, aanvang 18.30 u. Dinsdag 31 mei: Ereprijs Ver- peten-De Wolf, tweede rit van deze tweedaagse, begin 18.30 u. Zaterdag 11 juni: Memorial Van de Velde-De Schrijver J, aanvang 7 u. Dinsdag 21 juni: Gebr. Ver speten, eerste rit van de twee daagse. Donderdag 23 juni: tweede rit als afronding van deze twee daagse, aanvang zelfde uur als vorige rit (18.30 u.) Zaterdag 25 juni: prijs Vinck Gustaaf, wedstrijd aanvang 9 u. Vanaf maandag 4 juli tot en met zaterdag 9 juli zesdaagse van De Lustige Vinkeniers te Aalst, telkens te 18.30 u. Zaterdag 23 juli: Verstraeten- Van de Wiele, aanvang 9 uur het Woensdag 11 mei: Café Den Hert, Binnenstraat Aalst, 18.30 u. Donderdag 19 mei: Café Den Arend, Binnenstraat Aalst, 18.30 u. Maandag 11 juni: Café Mat- thijs Gaston, O. Dender- mondsesteenweg, 18.30 u. Maandag 18 juli: Café Peken Moens Binnenstraat Aalst, 18.30 u. Maandag 25 juli: Dewaco Kermis, Rozendreef Aalst, 9.30 u. Donderdag 12 mei: Kam pioenschap van VI-MI-Bel te ware gem, 9.30 u. Maandag 23 mei: Koning schap van het gewest Aalst, 9 u. Vrijdag 3 juni: Vrijetijdsbe steding te Baardegem, 18.30 (Steven Kermis). Zaterdag 28 mei te 16 u. twee de rit driedaagse lokaal (Ste ven Kermis). Maandag 30 mei te 18.30 u. derde rit driedaagse lokaal (Steven Kermis). Op iedere rit 1.000 fr. vooruit geldprijzen, op eind klasse ment. Vrijdag 10 juni te 18.30 u. 't Hof Texel, steenweg op Aalst 1.000 fr., vooruit plus natura en trofees. Vrijdag 17 juni te 18.30 u. Grote Prijs Bosteels Danny (zoon van Bosteels Pierre). Café 't Heuvelken, 2.000 fr. vooruit plus natura en trofees. Donderdag 7 juli te 18.30 u. lokaal, 1.000 fr. vooruit plus natura en trofees. Zaterdag 9 juli te 9.30 u. «Café De Rode Roos», 1.000 fr. vooruit plus natura en trofees. Donderdag 21 juli te 9.30 u. derde grote Mammoetzetting, з.000 fr. vooruit plus dertig trofees en 15.000 fr. aan natura. Plaats Jongensschool Tinnen- hoek. Zondag 7 augustus te 9.30 uur 't Hof Texel, Steenweg op Aalst, 1.000 fr. vooruit plus natura en trofees. Bijzondere zettingen 30 april te 9.30 u. Keurzetting te Sint-Katherina-Lombeek. 11 mei te 9.30 u. Kampioen schap Midden-België te Waregem. 23 mei te 9 uur Koningzetting Aalst te Wanzele-Lede. 3 juni te 18.30 u. Zetting Vrije Tijd te Baardegem. 25 juni te 16 u. halve dag vrije tijd met vinkenzetting te Meldert. Programma '88 1 mei: eerste rit kampioen schap om 9 u. 8 mei: tweede rit kampioen schap, 9 u., eerste rit koning schap. 15 mei: derde rit kampioen schap, 9 u. 22 mei: vierde rit kampioen schap, 9 u. 29 mei: vijfde rit kampioen schap, 9 u.tweede rit koning schap. 5 juni: zesde rit kampioen schap, 9 u. 12 juni: zevende rit kam pioenschap, 9 u. 19 juni: achtste rit kampioen schap, 9 u. 26 juni: negende rit kam pioenschap, 9 u., derde rit koningschap. 3 juli: tiende rit kampioen schap, 9 u. 10 juli: elfde rit kampioen schap, 9 u. 17 juli: twaalfde rit kampioen schap, 9 u. 24 juli: dertiende rit kam pioenschap, 9 u. 31 juli: veertiende rit kam pioenschap, 9 u., vierde rit koningschap. 7 augustus: sluitingszetting, 9 Buitenzettingen Vrijdag 6 mei om 18.30 u. Zaterdag 7 mei om 17 u. Tweedaagse Vlugge Jongeren Baardegem. Maandag 6 juni om 18.30 u. Café Maxens, Opwijkstraat, Baardegem Zaterdag 18 juni om 7 u. Grote ochtendzetting in lo kaal café Rita. Vrijdag 24 juni om 18.30 u. Café De Drie Wegen, Molen straat, Meldert. Zaterdag 2 juli om 9.30 u. Zaal Ons Huis, Hoogstraat Baardegem. Maandag, dinsdag 18 en 19 juli, grote tweedaagse in her berg De rotsen. Droeshout, aanvangsuur telkens 18.30 uur. Vrijdag en zaterdag 22 en 23 juli, grote tweedaagse kermis in het lokaal, aanvangsuur te 17 u. 12 mei: kampioenschap VI.MI.BEL waregem. Jaarlijks worden de talrijke Wase turnliefhebbers door Rust-Roest verwend. Als gas ten op het Internationaal turngala worden dan telkens een aantal gymnasten met we reldklasse uitgenodigd en tij dens de manifestatie omtrent het 100-jarig bestaan van Rust-Roest, werd de buiten landse deelname als uitzon derlijk beschouwd. Dat wer den de prestaties trouwens ook en voor de ruim duizend belangstellenden, werd toen kwalitatief een hoogtepunt bereikt. Een indrukwekkend turnspektakel in Sint-Niklaas dat toen nog moeilijk voor verbetering of zelfs een eve naring vatbaar werd en dat onmogelijke, heeft Rust- Roest thans wéér op het reeds rijke klubpalmares bijge schreven. In de sporthal De Witte Molen werd vorige za terdag andermaal een unieke tumshow aangeboden met de medewerking van Bulgaarse, Roemeense en Engelse top- gymnasten. De verantwoor delijken van Rust-Roest had den nu ook weer op geen inspanningen gekeken en reeds maandenlang, werd aan de voorbereiding gesleuteld. Het resultaat werd dan ook verbluffend met de talrijke buitenlandse turnkampioenen en hun topprestaties op we reldniveau. Vooral een twee tal amper 14-jarige kampioe nen van de sportieve ritmi sche gymnastiek uit Bulgarije, Kristina Emilova en Neli Ata- nasova tevens winnares van de gouden hoepel, werden duidelijk de lievelingen van een dankbaar publiek dat in aantal toch onder de verwach tingen was gebleven. De turn kring Rust-Roest verdiende trouwens méér dan een 700- tal belangstellenden voor haar Internationaal Gala en de af wezigen, hadden natuurlijk weer eens ongelijk. Temeer omdat het programma een vlotte aaneenschakeling werd van een reeks keurige num mertjes met al traditioneel, een uitstekende presentatie door Annette Van Overloop. Als omlijsting van de buiten landse gastvedetten werden praktisch alle afdelingen van Rust-Roest ingeschakeld. In het eerste gedeelte werd met «Jeugdcircus '88», een knap «Somewere in Africa» en «Little Party», het enthouias- me van de toeschouwers al aangesneden en nadien zou dat nog nauwelijks afnemen. Ook «Jump», het rustige «Sweet Movements» en «Ik ga turnen» skoorden goed ter wijl met een uitstekende «Space 2000», een nummer werd hernomen dat destijds al door een defekte verlichting werd gekelderd. Na de pauze werd op hetzelfde niveau ver volgd: leuke «Matoefenin- gen». het keurige Chineese «Qingming» en vooral het hoogstaand «Music, our first love», een mooi nummer met een tiental lieftallige meisjes en muzikaal volledig aange past, zouden telkens ook een spontaan applaus losweken. Dat verwierf het vrij amusan te «Cansas City» eveneens met de legenen en de muziek uit het land der cowboys en met «Tumbling», grepen de selektieploegen van Rust- Roest meer naar de attraktivi- teit. Dat werd het alleszins bij het viermalig optreden van de buitenlandse turnkampioenen welke telkens door een aantal Wase gymnasten verdienste lijk werden ingeleid. Spekta kel was er trouwens altijd bij de grondoefeningen en het toesteltumen der gasten en de 10-jarige Straxil Dimitrov met Xristian Ivanov van Bulga rije, skoorden steeds hoog. Ook indrukwekkende presta ties van Iuliana Filip cn de slechts 10-jarige Camelia Dat- cu uit Roemenië terwijl Enge land met Sarah Merser, David Cox en Steven Woorrel voor de eerste maal met een sensa tionele maxi-trampoline in Sint-Niklaas, voor de ver tegenwoordiging van het Oostblok niet onderdeden. Nochtans geniet de sportieve ritmische gymnastiek bij zul ke manifestaties, nog altijd een bijzondere waardering. Nu ook weer bij het Interna tionaal Turngala van Rust- Roest en de lichtvoetige be wegingen gepaard aan een sierlijke lenigheid met lint, bal, hoepel of knotsen, blij ven het monopolie der Bul gaarse wereldkampioenen. Onder de leiding van Aneta Kristevitch, reeds voor de vijfde maal te gast bij Rust- Roest, hebben Kristina Emi lova en Neli Atanasova nu meermaals een foutloze de monstratie gegeven. Gezame- lijk een toemaatje trouwens ook bij het - weer eens - schitterend internationaal Turngala van Rust-Roest... Roger Van Laere Turnen. De optocht van de deelnemers tijdens het achtste groot turngala van Rust-Roest uit Sint-Niklaas (Iv) Vinkensport. De eerste rit bij De Lustige Vinkeniers uit Aalst (da) In het archief van Sint-Joris - zoals men in het Dender- mondse de turnvereniging noemt - bevindt zich een aan- plakbrief uit het jaar 1896, waarbij op vraag van het Stadsbestuur van Dender- monde. de turnvereniging "Rust Roest" uit Wetteren een feest met wedstrijden gaf. Naar aanleiding hiervan na men de heren Jozef Stilten en August Pien, gesteund door de burgemeester, het initiatief een turnvereniging op te rich ten. De eerste vergadering ging door in het lokaal "De Tuimelaar" in de Dijkstraat - gelegen naast het "Konings hof' thans "Ckomilfoo" gehe ten. Men koos dc naam Sint- Joris. vermoedelijk omdat de ze schutspatroon bekend staat als een nooit aflatende strijder. Waarom Turn- en Wapen- gild? Het was de bedoeling van de leden door het beoefenen van de gymnastiek naar geest en lichaam te ontwikkelen en te versterken en door alle ge schikte middelen het turnen te bevorderen (zo stond het in de standregelen). Hoe eigenaardig het woord Wapengild ook moge klinken, het lag in de bedoeling de jonge mannen van 17/18 jaar vertrouwd te maken met het geweer en dit als voorberei ding tot hun militaire dienst Oudere leden zullen zich hier nog wel herinneren dat tot vóór de 2e W.O. "Sint-Joris" af en toe uitpakte met 'n ge weeroefening waarbij aanval en verdediging schering en in slag waren. Als eerste turnleider deed men beroep op korporaal Colman, die in Dcndermonde gekazerneerd was bij het 4de linieregiment. Zijn opvolger was de heer Clement Burscns, die adjudant bij het leger was. Het kan als normaal genoemd worden dat in die tijd de lei ders van het gild gezocht wer den bij de beroepsmilitairen omdat deze tenslotte van jon- gerenopleiding cn tucht heel wat afwisten. Zoals reeds gezegd was het eerste turnlokaal gelegen in de Dijkstraat, en op 16 sep tember 1898 had daar de eer ste oefening plaats. Sinds dan is het gild vaak verhuisd, zo dat we thans aan onze twaalf de zaal zitten. Voor ons huidig lokaal deed ons Stadsbestuur een zware inspanning ten einde een geschikte ruimte ter be schikking te kunnen stellen. Sint-Joris deed dan de bin neninrichting en maakte voor ongeveer 250.000 frank kos ten. Sinds 27 maart 1987 huurt het gild dc zaal. Onder tussen verkreeg het gild in 1925 de titel van koninklijk en werd een nieuw vaandel inge huldigd. Het vorige was in de brand van de Stad in 1914 gebleven. Eind 1947 werd een juffer afdeling gesticht. Deze afde ling trad voor het eerst naar buiten in april 1948 ter gele genheid van het Sint-Joris- feest. Deze afdeling werd in de loop der jaren uitgebreid tot zes afdelingen - kleine meisjes, meisjes, juffers, da mes, kcurgroep en sportieve ritmische gymnastiek. Gezien de uitbreiding van het gild, de verantwoordelijk heid van het bestuur en de leiding en hoge geldwaarden van toestellen en materieel werd op 14 maart 1979 een v.z.w. opgericht met als le den: de dames L. Moens, L. Rosez, M. Van Overloop en de heren Fl. Burssens, K. De Herdt, J. Dierickx en P. Van Lysebetten. In 1973 kwam een nieuwe discipline in de turnsport overgewaaid uit de Oostblok landen. Ook wij volgden de nieuwe trend en een sektie Sportieve Ritmische Gymnas tiek werd opgericht. Deze dis cipline kende bij Sint-Joris, de enige klub in de Oost- vlaamsc gouw die deze sport tak op haar programma heeft, een echt sukses, wat menige ereplaatsen tot gevolg had. Zo hadden we als interfedera le kampioenen juffr. Denise Spanoghc cn juffr. Sandra Van den Abbeele en als fede raal kampioene, juffr. Sabri- na Franckaert. Op 25 augustus 1901 gaf het gild voor het eerst een zeer geslaagd turnfeest ter gele genheid van zijn eerste vaan del. Sindsdien organiseerde het gild tientallen feesten in met o.a. het jaarlijks gala feest. Ook trad het tientallen ke ren op in binnen- cn buiten land en verzamelde het zo een aantal trofeeën die thans prij ken in het lokaal. Het gild heeft op het gebied van orga niseren een primeur. Tijdens het bondsfccst van 1973 (zo wel voor Vlamingen als Wa len) zorgt Sint-Joris ervoor door prijskampen en feesten in te richten voor mannelijke en vrouwelijke afdelingen sa men. Er waren 4.000 turnsters cn turners en meer dan 250 prijskampen werden in goede orde op één voormiddag afge werkt. Nu, op 8 mei 1988, richt Sint-Joris Turn- en Wapengild v.z.w. Dcndermonde ter gele genheid van zijn "90 jaar jong" terug een groots feest in. Na dc gouwkampioen schappen cn persoonlijk werk voor meisjes en dc weck na dien voor jongens in januari jl. wordt thans het 26ste Oot vlaamse gouwfeest voor meis jes georganiseerd. Dat gaat door in de zalen van het H.Maagdcollege en het Sint- Vincentiusinstituut, beide scholen gelegen in het hart van Dcndermonde De kampen beginnen om 9 uur. het massafeest om 15 uur Er worden zo een dui zend deelneemsters verwacht. Alleen al de namen die thans op de lijst van het be scherm- cn erecomité staan bewijzen welk belang aan dit 26e gouwfeest gegeven wordt. Als kerkelijke autoriteiten gaven ons hun bescherming en steun: monseigneur L A. Van Peteghem, bisschop van Gent, e.h. De Coster, Abt; e.h. Van Overmeiren, deken; e.h. Vyncke, superior College enz... Vervolgens de nationa le gezagdragers en leden van de Vlaamse Exekutievc: Eerste minister W. Mariens, vice-premier G. Verhofstadt, de ministers D. Coens, H. De Croo, staatssekretaris Miet Smet, G. Geens, voorzitter Vlaamse Executieve, Ge meenschapsminister Jan Lenssens, P. Breyne en P. De Wael. De senatoren M. Pceters en O. Van den Broeck. Volksvertegenwoordiger Fr, Verbcrckmoes De h. Lams, directeur-gene raal van Bloso. En tenslotte de plaatselijke autoriteiten: burgemeester M. Dierick, ere-burgemeester M.A. Cool, de schepenen H. Maes, P. Meeulcbroeck, A, Hermans, J. Van Dammc en de raadsleden L. De Beul, W. Dc Cock en F. Willems. Daarenboven schonk Zijne Majesteit Koning Boudcwijn een erepenning. Het zal dus de moeite lonen om op 8 mei a.s. naar dit groots feest te komen zien. Het oudste tura- gild en één der oudste sport clubs van dc Stad dat nog in het centrum van de stad zijn thuishaven heeft, nodigt alle Dendcrmondenaren uit aan hun "90 jarig jong jubileum" deel te nemen. Atletiek. Heidi Libert wierp bij de kadetten de speer 41,84 m. ver tijdens de jeugdmeeting te Aalst (xl) min. en da score 40-40 die v speeli 2-6 ei pauze dan plaat: Frcdc onmn dans uitbli die ai

De Voorpost | 1988 | | pagina 22