25 JAAR VOLLEYBALKLUB LEBBEKE VOLLEYBALOVERZICHT DAMES VOLLEYBALOVERZICHT HEREN H.K. WAASMUNSTER: DERDE OPEENVOLGENDE ZEGE OVERTUIGEND E.V. AALST NAAR FINALE HOEVEEL TITELS VOOR H.K. WAASMUNSTER? FALOS-VOLLEYBALKOMPETITIE r. 24 - 6.5.1988 - De Voorpost VOLLEYBAL De geschiedenis van een klub, met veel ups and downs. De volleyklub in Lebbeke, Nilco gaat terug naar zijn oor sprong. Vanaf volgend sei zoen zal deze weer de naam VDB Moderna in het vaandel dragen. Het bestuur van de klub kan rekenen op de ont- baatzuchtige inzet van Leo Borms (Voorzitter), sekreta- ris Ronald Pieters, Vic Vij verman (schatbewaarder) en tenslotte de twee overige be stuursleden Gaspar Van We- zemael en Leo Tas. Momen teel telt de ploeg ongeveer twintig spelers, die aktief zijn in tweede provinciale. Wegens haar 25-jarig bestaan werd Nilco Lebbeke op het gemeentehuis Een terugblik Volleybal. Vijfentwintig jaar geleden werd Moderna Lebbeke ge sticht onder impuls van Octaaf Van den Broeck (thans senator) en de toenma lige adjunkt-politiecommissa- ris Emiel Pieters. Het lag in de bedoeling als vrienden- ploeg sporadisch enkele vriendschappelijke wedstrijd te betwisten. Spelers van het eerste uur waren dan ook O. Van den Broeck, E. Pieters, Mare Paul, Mare De Smedt, Alfons Crick en Gilbert Huau. Op aandringen van het Oost vlaams vollewerbond werd deze vriendcnploeg in 1962 ingeschreven in de provinciale kompetitie. Aktieterrein was de RBS-Rossevaalstraat in Lebbeke. Vier jaar later werd de promotie naar de nationale reeks gevierd (Nationale III) wat meteen de verplichting bracht onderkomen in een zaal te zoeken. Het was im mers verplicht de wedstrijden in zaal te spelen. Op dat ogen blik was er echter nog geen Lebbeekse sporthal voorhan den. Daarom werd uitgewe ken naar de garage van het autobusbedrijf Ros Beiaard wiens bedrijfsleider Maurice De Hauwere graag de sport ter wille was. Na een lange tweestrijd tus sen Lebbeke en VC Mechelen werd nipt de promotie naar tweede nationale gemist (1969-1970). Deze gemiste kans en ook het oprichten van allerlei volleybalklubs in de omliggende gemeenten, lokte een uittocht van spelers uit. Het daaropvolgende seizoen (1971-1972) werd er aangetre den in twee nationale dankzij de overname van stamnum- mer 157 en spelers van het uit eerste nationale gedegradeer de en ontmoedigde Barreel- tje. Dit was meteen een pri meur inzake overname van stamnummer in België. Een schitterend seizoen volgt, met onder andere gewezen inter nationals als Peter De Decker en Leo De Haes in de hoofd rol. Lebbeke wordt enkel ge klopt door het roemrijke VC Temse. Na een jaar in tweede nationale wordt er in het sei zoen 1974-1975 een forfait van de Lebbeekse ploeg geno teerd, drie ex-Barreeltjespe- lers weigerden om verder aan te treden voor de ploeg. In 1975-1976 komt de ploeg uit in vierde nationale voord met inbreng van rivaal Gilvoc Dendermonde. Moderna Lebbeke degradeert echter. Maar een jaar later heeft de ploeg zich herpakt. Op de valreep kan ze via de eindron den een plaats als bijkomende stijger veroveren. Het vol gend jaar (1978-1979) krijgt de Lebbeekse klub een dood steek: in het tussenseizoen vertrekken basisspelers. In een totaal ontredderde sfeer verliet iedereen het zinkende schip. Er zat niets anders op dan helemaal opnieuw in vier de provinciale te starten. Vanaf dat ogenblik is de ploeg steeds in derde of tweede pro vinciale te vinden. Belangrij ke figuren tijdens die bewo gen periode waren: Voorzitters: Octaaf Vanden Broeck, Pierre Verschelden, Jozef Triest, Georges De Pauw, Robert De Mayer, Ca roline De Jaegher, Leo Borms. Trainers, die hun stempel op het sportieve beleid hebben gedrukt: Mare De Smedt en Maurice Van Damme. Op dit ogenblik bestaat de kern van Nilco Lebbeke uit een team van geroutineerde spelers bijgestaan door jong talent. Het bestuur probeer de volleysport in Lebbeke nieuw leven in te blazen. Be langrijk is de achterban en een goed funktionerend be stuur. Een goede basis om de sportieve uitbouw gesmeeif te laten verlopen. Jeugd krijgt de voorrang. A worden geen spelers aange- kocht, tenzij het noodzakelijk blijkt. Er heerst een goedt sfeer binnen de ploeg, hoewel het een moeilijk seizoen gé weest is. De basisploeg b» staat uit Yves Obus. Patrick Annemans, Paul De Clerck, Erik De Smedt. Dirk var Kerckhoven, Jan Pieters, Piei ter Moens, Jan Vierendeel», Marc Vierendeels en Dirt Verleyen. Trainer: Ronald Pieters. Coach: Eddy De Clercq. Volleybal. Feestelijke gezichten bij spelers, bestuur en sponsors van Nilco-Lebbeke, dat zijn zilveren jubileum vierde (gb) kende start. Wie gevreesd had, dat dit duel op een la chertje zou uitdraaien, kon vrij vlug opgelucht ademha len. De rangschikking lag voor beide ploegen vast en de Temse, zeker van een play-off plaatsen voor de na-kompeti- plaats, nam een indrukwek- tie waren al verdeeld. Toch ERE-KLASSE VC Temse 2 Wervik 3 15-11, 15-2, 3-15, 12-15, 13- ERE-KLASSE Torhout 3 Vitesse Kruibeke 1 11-15, 15-13, 15-12, 15-5. Kruibeke was gemotiveerd aan deze wedstrijd begonnen. Ben Croes, volgend jaar de spelverdeler bij de Westvla mingen, speelde de kaart Guy De Beer uit! Vitesse ging ge lijk op tot 10-10 en De Beer bewerkte de kloof. Voor een talrijk opgekomen publiek wilde Torhout zijn laatste wedstrij winnen want het seizoen wordt voor hen afgesloten, hetzij vroegtijdig. Geen play-offs en enkel de Belgische beker in de trofeeën- kast. Voor een tweede set kreeg Boogemans de taak van spelverdeler op de schouders. Bij de bezoekers draaide Ben Croes nog altijd goed rond. De gasten gingen mee tot 13- 13 en dan rondde Grozer af. Tijdens de derde set kon Kruibeke aanklampen tot 11- 11, vooraleer het helemaal op te geven. De vierde set was enkel een formaliteit. De thuisploeg stevende af op een 7-0 voorsprong. EERSTE NATIONALE VC Zeie - Marker 3 - 0 Door de winst van Sipico, geleid door de Baasrodenaar Roger De Braeckeleer, op kampioen Moeskroen heeft de promotie van de Zeienaars in de kiem gesmoord. Zele, dat moest winnen tegen Marke, was uiterst geconcen treerd en gemotiveerd aan de match begonnen. Het greep de gasten meteen naar de keel. Met geplaatste opslagen werd de bezoekende receptie in moeilijkheden gebracht. De thuisploeg blokte en ïmashte de punten bij elkaar. In de tweede set liep Zele tot 5-1 uit. Onder impuls van de Amerikaanse Drake kwam Marke terug tot 12-11. De Maesschalk slaagde erin een ice te maken met zijn service. Kapitein Johan Symoens nam ie afwerking van de set voor rijn rekening. In de derde set reken de bezoekers tegen een L3-0 achterstand aan. Zele, (ebrand op een forfait kreeg Jaarna vier punten op rij aan gesmeerd. Na elf wisselingen con Zele ook uitmaken. De wedstrijd tegen Marke tad maar weinig om het lijf en tndanks de vlotte en afgete- cende zege was de ontgooche- ing bijzonder groot. Toen het esultaat van de wedstrijd Moeskroen - Sipico bekend geraakte zakte het moreel be leden alle peil. SK Aalst - Kemzeke VC: 3-1 15-9, 14-16, 16-15, 15-12. De Aalsterse spelers hebben hun trouwe aanhang beloond met een overwinning. De wedstrijd was aantrekkelijk en zeker geen eindeseizoens- wedstrijd. Het bestuur van VK Aalst bereidt zich al al vast voor en treft voorberei dingen om het komende sei zoen niet meer dezelfde ont goochelingen op te lopen. Wanneer men het niveau van de reeks bekijkt, zou de ploeg zeker en vast op een hoger schavotje geëindigd moeten zijn. Voor de functie van speler trainer is de club rond met de onderhandelingen. Jeroen Koops (29 jaar) werd aange trokken. Na een jaar Red Star Leuven verhuisde hij naar Vossem om de laatste drie jaar schoon weer te maken bij Haasrode (eerste nationale). Enkel Luk Wasteels heeft de ploeg te kennen gegeven dat hij van plan is de ploeg te verlaten. Hij kan uitwijken naar Appelterre (tweede lan delijke). De overige spelers zouden tot nu toe blijven maar dan nog is de spelers kem te klein. Daarom kijkt het bestuur uit naar gepaste versterking. Wat de dames van Aalst be treft, heeft het bestuur nog niemand op het oog. Na drie achtereenvolgende titels valt de kern uiteen. Hoofdaan valster; Tania Van den Von del heeft haar vrijheid aange vraagd. Ann Berloo treedt in het huwelijk en verhuist naar Haacht. Een derde speelster heeft haar transfert gevraagd voor VC Oudegem. De jeugdploegen worden opge doekt. De twee beloftevolle junioren worden overgehe veld, maar door het wegvallen van Claes en Vercauteren zit de club zonder jeugdtrainers. Gezien het klein aantal be stuursleden zouden de ver plaatsingen in het gedrang komen. HANDBAL JEUGDTORNOOI VAN ZWIJNAARDE knokten de beide ploegen voor wat ze waard waren. Temse kon in de eerste set tot 9-0 uitlopen. Wie dacht, dat Wervik zich naar de slacht bank zou laten leiden, kwam bedrogen uit. Onder leiding van Van den Eynde kwamen de Westvlaamse meisjes tot 10-10 terug opzetten. Het was echter De Caluwé van Temse die de set afrondde. De gemanceerde thuisploeg pakte na een grandioze pres tatie de tweede set. Wanneer Temse op een 3-0 afstevende zorgde Wervik voor de ken tering. De gasten liepen tij dens de derde set uit tot 0-13. Een goede aanloop om ook de vierde set op naam te zet ten. Van den Eynde was wer kelijk niet te stuiten. Tijdens de beslissende vijfde set kregen de Wase meisjes bij 13-11 uitzicht op de totaal zege. Maar in een spannende rindstrijd was het weer eens Van den Eynde die het ver schil maakte. Voor het volgend seizoen moet Temse uitkijken naar versterking. Hilde De Meu- ter, Bea Keyaerts en Van den Eynde hebben reeds aan het bestuur te kennen gegeven in te binden. Juvenes Zele. Zele, dat met Aalter en Zulte een eindronde moest afwer ken met als inzet een plaats in eerste provinciale, heeft zich na de overwinning op Aalter en Zulte met telkens 1-2 cij fers op de tweede plaats genesteld. Juvenes neemt nu Volleybal. VC Temse-Wervik 2-3. Hilde De Meuter en Bi Kayaerts kunnen deze smash van Ina Van Polen m stoppen (dw) Volleybal. VC Temse-Wervik 2-3. Nadia Van den Branden en Bieke De Caluwe blokken een smash af (dw) deel aan de landelijke provin- mende stijger naar de lande-I ciale eindronde om de bijko- liilcc reeksen aan te duiden, Wegens de N.S.V.O.-finales in hetzelfde weekeinde moest het jeugdtornooi van D.B. Zwijnaarde toch enkele for faits noteren. Uilenspiegel, Hasselt, en Hechtel moesten afhaken, maar toch kon men bijstralend zomerweer vol doende ploegen op de terrei nen krijgen. Na twee opeen volgende overwinningen (86 en 87) kon H.K. Waasmuns ter definitief de wisseltrofee «R. Slosse» in de wacht sle pen. De pupillen, miniemen en kadetten eindigden dit tor nooi allen op de eerste plaats, terwijl de scholierennipt de zege moesten laten aan D.B.Z. De kadetten boekten misschien nog de mooiste ze ge door slechts met vijf veld- spelers het tornooi rond te maken. Alleszins was dit tor nooi een goede oefengalop in het vooruitzicht van de V.H.V.-eindronden van dit weekend en eezien de resulta ten, zal H.K.W. zeker geen figurantenrol spelen. Pupillen Jurgen Rombaut, Pascal Ver- helst, Geert De Groote, Je roen De Wolf, Ken De Nil, Bert Dauwe, Arne Jacob, Dennis Goris, Timmy Goris, Steven Verhoeven, Sven Daelman. Miniemen Geert Maes, Wouter De Groote, Christophe Des- seauw, Stef Vermeulen, Tom De Grave, Tom Baert, Gert Goossens. Kadetten Stefan Desseaux, Jean Pierre De Bode, Wim Roels, Koen Ternest, Stefan De Meersch- man, Chris Taelman. Scholieren Wim De Grave, Piet De Clercq, Paul De Clercq, Ivan Willaerts, Mario Verdurmen, Pascal Van Damme. Uitslagen en rangschikkingen Sund Jilenspiegel-Waasmunster 2-30 Mken-Lokeren 4- 7 Jilenspiegel-Alken 9-10 N aasmunster-Lokeren 29- 1 Jilenspiegel-Lokeren 3-11 Vaasmunster-Alken 34- 1 itand Waasmunster 6 Lokeren 4 l. Alken 2 I. Uilenspiegel 0 Jilenspiegel-Alken 7-8 Finale Vaasmunster-Lokeren 33-3 Eindstand I. 27-12 11- 8 17-14 2. Gent 3. Kortrijk 4. Alken 5' en 6* plaats Izegem-Gent Waasmunster-Gent Kortrijk-Alken Waasmunster-Alken Waasmunster-Konrijk Gent-Alken Gent-Kortrijk Eeklo- Kortrijk Finale Waasmunster-Zwijnaarde Eindrangschikking 1. Waasmunster 2. Zwijnaarde 3. Gent Poule B Lokeren-Eeklo Lokeren-Zwijnaarde Eeklo- Izegem Zwijnaarde-Izegem Eekio-Zwijnaarde Lokeren-Izegem Stand 1. Zwijnaarde 2. Izegem Kadetten Lokeren-Waasmunster 5-17 Kortrijk-Zwijnaarde 11-11 Lokeren-Kortrijk 10-12 Waasmunster-Zwijnaarde 14- 9 Kortrijk-Waasmunster 12-16 Lokeren-Zwijnaarde 7-14 Stand 1. Waasmunster 6 2 Kortrijk 3 3. Zwijnaarde 3 4. Lokeren 0 Troosting Zwijnaarde-Lokeren 15-8 Finale Kortrijk-Waasmunster 8-10 Eindstand 1. Waasmunster 2. Kortrijk 3 Zwijnaarde 4. Lokeren Scholieren Waasmunster-Zwijnaarde 8-14 Zwijnaarde-Waasmunster 9-11 Stand 1. Zwijnaarde 2 2. Waasmunster 2 EVA Beker van Oost-Vlaanderen -1/2 finale E.V. Aalst - Ajax Lebbeke: 20 - 13 E.V. Aalst heeft zich verras send gemakkelijk geplaatst voor de finale van de Oost- Vlaamse handbalbeker. Ajax Lebbeke, de regerende Be kerhouder, gaf nooit de in druk het te kunnen halen te gen een collectief sterker Aalst dat duidelijk ook over meer trefkracht beschikte Meteen kreeg men een beve stiging van de laatste kompe titieresultaten, Aalst vertoeft in een periodevan hoogkon- junktuur en voor Ajax werd het tijd dat het seizoen afgelo pen is. Meteen krijgen wij een veel belovende finale tussen Loke ren en E.V. Aalst, twee ploe gen die nog lang niet getei sterd worden door handbal moeheid, integendeel... De wedstrijdstart was tekenend voor het eindresultaat. Aalst startte het best met twee tref fers van Van Nuffel en Ajax kon enkel 10' aanklampen langs Verlinden (4-3). Ajax- doelman De Bruyn verkeek zich daarna op de worpen van Brixhe en met vier opeenvol gende treffers zorgde deze hardwerper ervoor dat na 16' een definitieve kloof werd ge slagen (8-3). Ajax trachtte nog wel te antwoorden langs Verlinden maar de zes-nul defensie van Aalst bleek te sterk voor het over weinig trefkracht uit de tweede lijn beschikkende Lebbeke. Het werd 11-6 aan de rust en enkel in het begin van de tweede helft kon Ajax nog even drei gen. De Man en Verlinden zorgden voor 11-8 na 36' maar D. Bayens gaf toen het sein tot een nieuw Aalsters offen sief dat resulteerde in 15-9 na 46' Luypaert bleef weliswaar beuken op de Aalsterse ver dediging maar dichter dan 16- 12 raakte Ajax niet. Tijdens de laatste 5' maakte Aalst dan de kloof opnieuw groter. De 20-30 overwinning spreekt voor zichzelf. E.V. Aalst: Moens, Mertens, De Ketel- butter 2, Brixhe 6, Bomon 1, Van der Borght 2, M. Bayens, 3. Van Malderen 2, Steem- tns, Van Nuffel 4, D. Bayens Vjax Lebbeke: De Bruyn, oot, De Man 2, Verlinden 7, Vermeiren, W. De Proft 1, 3e Batselier 1, Christiaens. Duidé, Luypaert 2, Vlassen- FV. Landelijke eindronden jeugd Het komende weekeinde wor den de landelijke eindronden tussen de Vlaamse provinciale kampioenen betwist. Voor Oost-Vlaanderen treedt in el ke leeftijdskategorie H.K. Waasmunster aan en de vraag die kan gesteic. worden is de titel van deze bijdrage. In elk geval, de ploegjes van P Dauwe en E. De Vlieger zul len hun huid duur verkopen en het zou echt een ontgoo cheling betekenen moest niet minstens één H.K.W.-ploeg doordringen tot de nationale finale tegen de Waalse kam pioen. Meer nog, H.K.W. re kent erop een nationale titel in de wacht te slepen. De Vlaamse finales worden ge speeld in de streek van Den- In de Falos Volleybalkompetitie, verbond Dendermonde, die aan zijn 16" uitgave toe is, treden dit seizoen 25 ploegen aan onder verdeeld in drie reeksen. Opvallend is het ontbreken van Denderbelle, in het verleden steeds een kandidaat voor de kampioensti tel. Na twee speeldagen lijkt Zele Kouter een kandidaat voor die titel maar uiteraard is het nog veel te vroeg om ons aan prognos tieken te wagen. Dit wordt nog duidelijker als men ziet dat het sterke Hamme Center in reeks II met een onvolledige ploeg ver loor met 3-0 in Overmere. In de derde reeks lijkt Boonwijk dit seizoen ongenaakbaar. Of het zo blijft zal de toe komst uitwijzen. Uitslagen Wedstrijden van 27 maart 1988 Reeks I Pletsers-2^ele Center Opwijk-Keur Moerzeke-Zele Kouter Nijverseel A-Overmere B Reeks II Molen Grembergen-St. Gillis Overmere C-Hamme Center Oudegem-Dendermonde Scheldevrienden-Hamzog Kalken A-Baasrode C Reeks III Boonwijk-Denderbelle Schellebellc-Kalken B Massemen-Baasrode D Laarne-Nijverseel B Wedstrijden van 10 april 1988 Reeks I Keur-Zele Center Opwijk-Moerzeke Nijverseel A-Zele Kouter Reeks II St. Gillis-Overmere C Dendermonde-Hamme Center Scheldevrienden-Kalken A Molen Grembergen-Oudegem Hamzog-Baasrode C Hamzog-Oudegem Reeks III Dcnderbelle-Schellebelle Kalken B-Baasrode D Laarne-Massemen Boonwijk-Nijversecl B Rangschikking Reeks I 1Zele Kouter 2. Keur 3. Nijverseel A 4. Zele Center 4. Opwijk 6. Pletsers 7. Moerzeke 8. Overmere B Reeks II 1. Oudegem 2. St. Gillis 3. Hamzog 4. Baasrode C 5. Scheldevrienden 5. Overmere C 7. Hamme Center 2 2 0 6 3 6 1 2 115 4 5 1 2 115 4 5 1 2 114 5 4 1 2 1 1 4 5 4 1 1 10 3 13 1 2 0 2 3 6 3 10 113 11 3 3 0 9 4 9 1 2 2 0 6 16 1 3 12 6 8 6 1 2 1 1 5 5 5 I 110 3 13 2 113 3 3 2 113 4 3 3-1 8. Kalken A 10 12 3 2 1-3 9. Molen Grembergen 2 0 2 2 6 2 1-3 9. Dendermonde 2 0 2 2 6 2 3-1 Reeks III 1. Boonwijk 2 2 0 6 0 6 1-3 1. Massemen 2 2 0 6 2 6 3-0 I. Schcllebelle 1 1 0 3 0 3 3-1 1. Nijverseel B 2 113 4 3 3-1 Baasrode D lxff 2 113 5 3 2-3 Laarne 2 0 2 3 6 3 Kalken B 2 0 2 2 6 2 ff 3-0 1. Denderbelle lxff 10 10 3 0 3-0 EVA ff 3-0 1-4 2-3 3-2 2-3 1-3 3-2 2-3 UITSLAG TOMBOLA V.C. CONTRA DENDERMONDE 4009 4460 1235 2248 5601 4698 5725 4926 1039 5374 4656 5988 0584 3190 5562 2326 3877 3138 4819 4356 0180 2043 0539 4885 1307 2723 1126 5218 3754 1863 2200 3671 4443 1662 dermondc, wij verwijzen voor handbalkalcndcr. meer details hierover naar de

De Voorpost | 1988 | | pagina 24