Spanning troef APPELS KNOOPT OPNIEUW AAN MET DE ZEGE EERSTE PRIJS LAURENT VRANKEN IN BAASRODE TWEEDE STRATENL00P G.T.I. N0PRI LEBBEKE OP DE TWEEDE PLAATS FINALES BEKER VAN OOST-VLAANDEREN HANDBALKALENDER De Voorpost - 6.5.1988 - 25 KORFBAL Vooral De ruststand in de wedstrijd Appels-Deurne sprak voor zichzelf. Na drie kwartier spel wezen de bordjes immers een 1-1 gelijke stand aan. Wat de beide klubs - en dan vooral de thuisploeg - opgevoerd hadden, was een festival van gemiste kansen. Appels was duidelijk de betere, maar faalde jammerlijk bij de af werking. Een bij momenten strakke wind maakte het de aanvallers overigens allesbe halve makkelijk. Deurne miste in de beginfase van de wedstrijd de kans op voorsprong te komen toen het een strafworp miste. Scheids rechter Felix Meeus zou in die eerste helft overigens nog driemaal naar de strafwoip- stip wijzen - nog één keer ten gunste van Deurne en ook tweemaal in het voordeel van Korfbal. Appels-Deurne 8-4. Vinnig betwiste duels, maar Appels maar geen van die steeds sportief (vh) strafworpen belandde door- KC Appels knoopte na een paar nederlagen, vorige zondag, opnieuw met de overwinning aan. In een thuiswedstrijd die vooral na de rust boeiend om volgen was, versloeg het Deurne met 8-4 cijfers. Een overigens verdiende overwinning. De andere korfbalclub uit het Dendermondse, Atlantis Lebbeke, was vorig weekend vrij. Toch heerste er vreugde in Atlantiskringen vermits het scholierenteam er dankzij een 3-5 uitzege op het terrein van Rapid Gent in slaagde de kampioenstitel van Oost- Vlaanderen in de wacht te slepen. Aldus een tweede titel binnenrijfde, want het team stak ook reeds de zaaltitel op zak. stuk, maar opnieuw wist Deurne het evenwicht te her stellen (4-4). De wedstrijd trad toen duide lijk in een beslissende fase. Appels draaide op volle toe ren en dankzij twee korven van Wim De Wilde - één er van uit een strafworp - en korven van Anne Schuddinck (vanuit de 'diepte' van het terrein) en van Dirk Van Royen (van op afstand) wer den de eindcijfers vastgelegd. Een verdiende thuiszege, die dankzij het geboden spelver- toon en de betere afwerking gedemonstreerd tijdens de tweede speelhelft, voor KC Appels gunstige perspektie- ven biedt. Op zondag 1 mei mag Appels overigens opnieuw thuis aan de slag. De ploeg van trainer Hector Theuns ontvangt dan tweede gerangschikte ATBS. Omdat diezelfde namiddag de bekerfinale AKC-Riviera ge- heen de korf. Het falen van de bezoekers inspireerde blijkbaar de thuis ploeg, want in de 8ste minuut slaagde Dirk Duym erin de stand voor Appels te openen. Slechts een half uur later kon Deurne de stand in evenwicht brengen. Midderwijl legde de thuisploeg wel een overwicht aan de dag, maar slaagde er niet in haar superioriteit om te zetten in korven. Aanvankelijk leek de tweede helft een zelfde spelbeeld te vertonen, maar plotseling sloeg de skoremachine aan de gang en bouwde Appels een voorsprong van twee korven op, dit dankzij afstandswor pen van Anette Verstraeten en Danny Van den Steen. Deurne vocht echter terug en kwam opnieuw langszij via het omzetten van een straf worp en een geslaagde af standsworp. Dirk Duym gaf wel, vanop afstand, lik op programmeerd staat, vangt deze wedstrijd reeds aan te 11.30 u. De reserveteams - de Appelse en Deurnese reser- ven speelden gelijk (4-4) - treden reeds in het veld te 10 u. Op het terrein langs de Rijkelstraat. Scholieren Atlantis Lebbeke kampioen Vreugde in Lebbeekse korf balkringen, omdat het scho lierenteam er dankzij een 3-5 uitzege op het terrein van Ra pid Gent in slaagde de kam pioenstitel van Oost-Vlaande ren in de wacht te slepen. Het skoreverloop: 1-0, 1-1 (Nicolas Van den Broeck) 1-2 i (Nicolas Van den Broeck) 2- 2, 2-3 (Mario Pissens) 2-4 (Cindy Meersman) 2-5 (Fran- ky Cornelis) 3-5 laat veron derstellen dat het er tijdens deze wedstrijd spannend aan j toeging. Atlantis toonde zich uiteindelijk de betere en mag zich nu zowel in zaal als op het veld het beste team van Oost-Vlaanderen noemen. Het kadettenteam, dat vorig weekend een verrassend 1-5 uitzege op Neerlandia haalde, behoudt - met nog twee wed strijden voor de boeg - overi gens ook nog uitzicht op de Korfbal. Een mooie doelpoging van deze Appelse aanval- titel Pierre Van Rossem Ier (vh) APPELS-ATBS Op zondag 1 mei kreeg KC Appels tweede gerangschikte ATBS op bezoek. En zeggen we maar meteen dat beide klubs er vooral in de tweede speelhelft een spannend kijkstuk van gemaakt hebben. Vooral rond het speelveld heerste toen heel wat animo: bemerkingen aan het adres van de scheidsrechter waren niet uit de lucht. Zowel de thuissupporters als de Antwerpse aanhang uitten hun ongenoegen. Terecht overigens, want de man in kwestie klungelde kwasi konstant en leverde h£t bewijs dat een scheidsrechter inderdaad in staat is een wedstrijd 'kapot' te fluiten en de Belgische korfbalbond dringend werk moet maken van een betere opleiding van z(jn scheidsrechters korps. Sterke Appelse start De thuisploeg nam een blitz- start. Dankzij een snel en vaardig korfbal liep Appels uit tot 3-0. Dirk Duym (straf worp), Edwin Borms (vanop afstand) en Wim De Wilde zorgden voor de korven. ATBS leverde wel enig weer werk, maar faalde in de af werking. Toch zouden de Antwer penaars erin slagen tot 3-2 terug te keren. Zij zetten im mers twee strafschoppen om - ATBS kreeg over het geheel van de wedstrijd niet minder dan 7 strafworpen toegekend en zette er zes van om - maar Anne Schuddinck dreef met een kracht van een worp, ge scoord vanuit een moeilijke positie, opnieuw de thuis- voorsprong op. De scheidsrechter kende ATBS een derde strafworp toe, de Antwerpenaars dank ten en scoorden, maar Dirk Duym gaf meteen lik op stuk en vond de korf vanop af stand. Annette Verstraeten dreef de voorsprong op tot 6-3 en Marion Arbijn van haar kant volgde het bevel van trai ner-coach Hector Theuns de afstandsworp niet verwaar lozen prompt op. Net voor de rust slaagde ATBS, op nieuw via een strafworp, de achterstand tot drie korven (7-4) te herleiden. Spanning tot de laatste sekonde Tijdens de tweede speelhelft was vooral de spanning troef. Appels leek aanvankelijk, dankzij een rustig overwicht, op een vanzelfsprekende zege af te stevenen, maar naar het eind van de match toe bleken sommige thuisspelers aan het eind van hun Latijn, begon nen de zenuwen sommigen parten te spelen (een ATBS- speelster kreeg een gele kaart onder de neus) en zetten de bezoekers een remonte in die ze tot op één korf van het gelijkspel lieten naderen. Dat de wedstrijd een span nend verloop kende, bewees het scoreverloop: 8-4 (Dirk Van Royen, na een pracht van een kombinatie), 8-5, 8-6, 9-6 (Wim De Wilde, vanuit de diepte van het terrein), 9-7 (opnieuw een strafworp), 10-7 (Dirk Van Royen), 10-8 - ATBS mist dan een strafworp - en uiteindelijk 10-9. Al bij al behaalde de thuis ploeg een verdiende zege. Verheugend was bovendien vast te stellen dat de afwer king stukken beter verliep dan dit in vorige wedstriden het geval was. Appels be kleedt nu een vierde plaats in de rangschikking en haalde 17 punten uit 16 wedstrijden. Vermelden we nog dat de Ap pelse rcserven met 3-7 de dui men moesten leggen. Pierre Van Rosaem ATLETIEK Korfbal. Appels-Deurne 8-4. Dat korfbal ook spektakulair kan zijn, bewijst deze faze (vh) Atletiek. Kadet De Groote sprong 1,4( Aalsterse jeugdmeeting (xl) m. hoog tijdens de Op woensdag 20 april werd de tweede editie van de straten- loop van de Beverse scholen gelopen. Deze stratenloop kende in november '86 een onverwacht sukses en daarom hadden de organisatoren (G.T.I. Sportdienst) zich voorgenomen om de kinder ziekten van toen ongedaan te maken. Met een parcourswij- ziging, begeleiding tijdens de omloop, het vervangen van rugnummers door kaartjes, enz... kunnen de organisato ren terugblikken op een ver beterde uitgave van deze sportmanifestatie. Anderzijds poogden zij met het verplaat sen van november naar het einde van april een groter deelnemersveld te verkrijgen alsook een grotere publieke belangstelling. Hoe dan ook, het weer was zeker geen spel breker maar de belangstelling van de deelnemende scholen alsook de publieke belangstel ling bleven achterwege. Waar liep het fout? In november '86 waren er 150 deelnemers en dit jaar slechts 100 en mogen we er dan ook nog aan toe voegen dat de jeugd van KSK Beveren kwam aanrukken met 2 voltallige jeugdploegen. Krijgt onze jeugd reeds teveel sport op school. Of moeten dergelijke naschoolse sport- aktiviteiten door de leer krachten lich. Opvoeding meer ondersteund worden en met vol enthousiasme tot bij hun leerlingen gebracht worden. Wie zal het zeggen? 120 leerlingen schreven in, 100 namen de start en 100 haalden het einde van de lan ge vermoeiende tocht. Zie hier de eerste drie van elke reeks jongens en meisjes. Determinatie jongens: 8 deelnemers: 1. De Clercq David, 2. Heyn- drickx M., 3. Janssens Filip Oriëntatie Meisje: 2 deelnemers: 1. De Rudder Els, 2. Van Broeck Carine Jongens: 17 deelnemers: 1. De Clercq Daniël, 2. De Bel Mark, 3. Stappen Dirk Observatie Meisjes: 9 deelnemers: 1. Koeck Katleen, 2. Van Heddegem Lies, 3. Wittock Anne Jongens: 34 deelnemers 1. De Westelinck Bert, 2. Thierens Jurgen, 3. De Meu- lenaer Jan 5 6 leerjaar meisjes: 18 deelnemers: 1. Heyndrickx Cindy, 2. Van Hespen Annemie, 3. Vijt Elke 5 6 leerjaar jongens: 15 deelnemers: 1. Staut Bert, 2. Engels Jan, 3. Engels Kurt De drie eerste van elke reeks werden op een podium gehul digd met een korte ceremonie en ontvingen een mooie tro fee. De leerlingen van de de terminatie en oriëntatie ontvin gen hun beker van de heer Frans Van Overmeiren, sche pen van sport en de overige reeksen ontvingen die van Joost De Burchgraeve (leer kracht L.O. G.T.I.brein achter deze Beverse Straten- loop. Niemand ging echter met lege handen naar huis want alle deelnemers ontvingen bij hun aankomst een doosje melk en een appeltje voor de dorst. Het O.L. Vrouw van Gaver- land Instituut van Melsele had dit jaar de verdienste om met de meeste meisjes en jongens aanwezig te zijn en legde zo Veteranen Mannen 1. Van den Bossche Gilbert, 2. Van Win Willy, 3. Boc- klandt Jean, 4. Seymons Wil ly, 5. D'Haen Pierre, 6. Van Geyte Alois, 7. Walschap Raymond, 8. Coremans Leon, 9. Vercammen Omer, 10. Van Nimmen Pierre, 11. Pauwels Karei, 12. Baudery Mare, 13. Lenaerts Louis, 14. Van Dam Willy, 15. Raes Ka- rel, 16. Piessens Jozef, 17. Tilburgh Gilbert, 18. Schol- laert Johonny, 19. De Smet Clement, 20. Buys Albert, 21. Van Praet Rene Veteranen vrouwen 1. Vercammen Andrea, 2. De Schoenmaecker Victorin DAMESHANDBAL Op 12 mei in Lebbeke Op donderdag 12 mei worden de finales voor de Beker van Oost-Vlaanderen gespeeld in de sporthal te Lebbeke. Tevens worden alle Oostvlaamse kampioenen gehuldigd zodat het aan sfeer beslist niet zal ontbreken. Ook op sportief vlak wordt er heel wat verwacht van deze Oost vlaamse handbalhoogdag. Inderdaad, met een finale tus sen H.K. Lokeren en E.V. Aalst mag men zich verwach ten aan een spannende wedstrijd. De Eendrachters, bijna elk jaar finalist, slaagden er tot nu toe niet in Bekerwin naar te worden. Op Hemelvaartdag vertrekken zij nu in een favorietenrol en de prestaties van Eendracht tijdens de laatste maand in acht genomen, ziet het er naar uit dat het nu of nooit wordt. Maar ook H.K. Lokeren, dat met een voorgift van 5 doelpunten vertrekt, ziet het wel zitten. De Waaslanders die in de terugronde van de kompetitie een opmerkelijke prestatie lukten door 19 punten van de 22 te behalen en zowat drie maanden onverslagen bleven, willen bewijzen dat zij klaar zijn om aansluiting te krijgen met het nationale handbalgebeuren. Het wordt beslist de moeite waard... Bij de dames neemt Robuco Buggenhout het op tegen de winnaar van de wedstrijd Squadra Lebbeke-E.V. Aalst, wat dinsdag 3 mei werd gespeeld. Hier vertrekt Robuco als «underdog» maar een paar jaar geleden, in een vergelijkbare situatie, wonnen zij toch de Beker Kan Robuco deze stunt herhalen? De organisatie berust in de handen van het Provinciaal Komitee met de gewaardeerde medewerking van Ajax Lebbeke. EVA Voor Nopri Lebbeke is het eerste play-off weekeinde po sitief verlopen. Aangezien het wellicht voldoende kan zijn Meiveren achter zich te hou den om Europees te spelen dit in de veronderstelling dat Sasja Bekerwinnaar wordt is de overwinning tegen de Limburgers zaterdag van groot belang. Datzelfde Mei veren speelde op eigen terrein gelijk tegen Sasja zodat No pri, met een totaal van 5 pun ten, één punt voorsprong telt op beide voornoemde tegen standers. Zondag bood Leb beke ook bijzonder goed weerstand aan het dan toch niet ongenaakbare Hasselt dat niettemin zijn titelkansen kracht heeft bijgezet door ook van Sasja te winnen. Eigenlijk is het bijzonder jammer dat Lebbeke aan de play-offs moet deelnemen zonder Bleyaert en zonder het mis noegde duo Hermans - Brix- he, zoniet zat er nog veel meer in voor Van Damme en C°. De wedstrijden Nopri Lebbeke - Meiveren: 7 - 6 Het werd een moeilijke wed strijd voor de thuisploeg die, geremd door heel wat tegen slag in de afwerking en een bijzonder goede bezoekende keeper, tot de eindstreep moest geconcentreerd blijven om de punten te pakken. De wedstrijd kwam bijzonder moeilijk op gang. Meiveren scoorde na 7' het openings doelpunt maar daarna duurde het volle 10' vooraleer er nog eens gescoord werd. Maes kon dan toch dame Fortuna vermurwen en samen met Lis- sens zorgde zij ervoor dat Nopri met 3-1 leidde aan de rust. Ook in de tweede helft duurde het bijzonder lang vooraleer de thuisploeg nog eens scoorde. De bezoeksters hadden na 38' gelijkgesteld maar na 44' lukte Biesemans dan toch een Lebbeekse tref fer. Het werd nog 4-4 na 47' maar kort daarna kon Nopri toch de beslissende kloof sla gen. K. Van Dammme sterke wedstrijd en Lissens maakten er 7-4 van 3' voor het einde maar een aandringend Meiveren raakte nog tot 7-6 vooraleer een verstandig spe lende Van Damme op balbe zit de wedstrijd uitspeelde. Ook nog te vermelden de sterke prestatie van M. De Backer, tijdens de tweede helft in het Nopri doel, want de twee 7-m worpen die zij stopte bleken later van enorm belang in de eindafrekening. Nopri Lebbeke: Van Langen- hove, De Backer, Terroir, Van Damme 2, Segers, A. Maes 2, Lissens 2; De Rijcke, Biesemans 1Van Handenho- ve, Anné, Y. De Smedt. Nopri Lebbeke - In. Has selt: 8 - 12 Het ongenaakbaar gewaande Hasselt kreeg het midden de tweede helft bijzonder moei lijk met een aandringend Nopri dat zijn offensief echter geremd zag door een resem tegenslag in de afwerking toen lat en palen en niet de tegenstander het voornaamste Handbal. Karine Van Dam me van Nopri Lebbeke hield tegen Meiveren de punten thuis (arch.) obstakel naar de overwinning vormden. De wedstrijd startte nochtans in mineur voor de thuisploeg. Ondanks goed weerwerk van goalie De Backer leidde Has selt met 0-3 vooraleer Lebbe ke langs de sterke Macs ein delijk kon scoren. Er waren toen 13' gespeeld. Het werd nog 2-4 maar net voor de rust konden de bezoeksters nog tweemaal scoren wat resul teerde in een weinig hoopge vende 2-6 ruststand Het werd nog 2-7 onmiddellijk na de rust maar dan viel het stil bij Hasselt. Nopri voelde de kans en langs Maes en Terroir werd het 5-7 na 40'. Dan ging het echter verkeerd. Hasselt bleef in de verdrukking maar werd telkens gered door lat en palen en ondanks De Backer uitstekend werk bleef doen in het Nopri doel was alles te herbeginnen na 46' (5-10). Het pleit voor de wilskracht van de thuisploeg dat men toen de armen niet liet zakken zodat er nog een eervol 8-12 eindresultaat op het score bord kwam. Nopri Lebbeke: Var Langenhove, De Backer. Terroir 1, Van Damme 1. Var. Handenhove. Segers. Maes 5, Anné De Smedt. Lis sens. De Rijcke 1. Biese mans. EVA Atletiek. Scholier Filip Braeckman tijdens de 300 m. horden op de jeugdmeeting te Aalst (xl) beslag op eer. trofee. De wisseltrofee voor de school met de hoogste pun- tenscore, werd gewonnen door Don Bosco Hoboken. Deze trofee werd uitgereikt door de directeur Verhelst. Seniores mannen 1. Brusselmans Leo, 2. Vran- ken Laurent, 3. Bocklandt Guido, 4. Peeters Alfred, 5. Verhulst Johnny, 6. De Vriendt Pierre, 7. De Bleser Rudy, 8. Van Stichel Danny, 9. Gabriels Franky, 10. De Leeuw Flor, 11. Van Nieu- wenhuysen Luc, 12. Mavrou- dis Georgios. Benjamins Meisjes Reeks 1 1. De Leeuw Maelise Reeks 2 1. Van Keer Ilse, 2. Samuel Inge Benjamins jongens reeks 1 1. Bogemans Kevin Reeks 2 1. Dierickx Michel, 2. De Budt Andy, 3. Mavroudis Spyros Pupillen dames 1 Vercammen Cindy, 2. De Leeuw Hilde Pupillen Jongens 1. Van Nieuwenhuysen Bart, 2. Van Nieuwenhuysen Jan Miniemen jongens 1. Tilburgh Raf, 2. De Vis- scher Sven, 3. Allid Gunger, 4. Van Nieuwenhuysen Koen Miniemen meisjes 1Goossens Kristine Kadetten meisjes 1. Seymons Katia Kadetten jongens 1. Blommaert Bart. 2. Ver cammen Jurgen, 3. Goossens Nico, 4. Van Dam Geert Scholieren dames 1. Seymons Conny, 2. De Troetsel Lieve Scholieren mannen 1. Saeys Kris Juniores mannen 1. Piessens Bart, 2. Smekens Werner, 3. Delacourt Luc 1. Play-offs Heren: Zat. 7/5 te 20.30 u. Sasja-Avanti Buggenhout Zond. 8/5 te 15.30 u. In. Hasselt-Avanti Buggenhout Dames: Zat. 7/5 te 19 u. Sasja-Nopri Av. Lebbeke Zond. 8/5 te 17 u. Hasselt-Nopri Av. Lebbeke 2. Beker van Oost-Vlaanderen - Finale Sporthal te Lebbeke. Donderdag 12/5: 14.30 u. Robuco Buggenhout-E.V. Aalst of Squadra Lebbeke. 16 u. Huldiging Oostvlaamse kampioenen 16.30 u. H.K. Lokeren (+5)-E.V. Aalst 3. Landelijke eindronden jeugd Pupillen: Sporthal Scheldedreef Grembergen Zaterdag 7/5 van 13 tot 16.30 u. Deelnemers: Turnhout, Helchteren, Desselgem, Waas munster. Miniemen-kadetten: Sporthal Appels. Zondag 8/5 van 10.30 tot 18 uur. Deelnemers: miniemen: Kindervreugd. Hasselt. Waas munster, Kortrijk. Kadetten: KI. Mechelen, Hasselt. Waasmunster. Kortrijk. Scholieren: Sporthal Lebbeke. Zondag 8/5 van 16 tot 20 uur. Deelnemers: Uilenspiegel, Neerpelt, Waasmunster. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 25