VIJVER IN BERLARE PATRICK VAN DE KONDITIE BARTPEELMAN GROEIT TOM STEELSVERLIES IN MEETJESLAND GEEN DRAMA GINO VERHULST AL VIER KEER TWEEDE WERNER WUYTS MILITAIRE DIENST KOMBINEREN MET KOERSEN STEFAN DE BELEYR OMLOOP BEGON GOED PETER VETTENBURG WINT VIERDE GROTE PRIJS FREDDI PUCK TE EREMBODEGEM GASTON PIETERS EERSTE ZEGE NASOLOTOCHT DANNY EN SANDY DE MUNCK KNOKKEN VOOR EREPLAATSEN 26 - 6.5.1988 - De Voorpost NIEUWELINGEN NIEUWELINGEN Het is een flinke poos geleden dat Bart Peelman een plaats verwierf binnen de tien. De nieuweling uit Moerze- ke werd na een valpartij in Denderleeuw van zijn voetstuk gehaald. Het heeft enige tijd geduurd vooraleer hij opnieuw zichzelf werd. Het dient gezegd dat hij vorig weekeinde, in de laatste etappe van de Ronde van het Meetjesland, al een veel betere indruk liet. "De konditie is blijkbaar weer aan het groeien, zegt Bart Peelman. Dat is maar best ook want binnen de kortste keren hoop ik opnieuw met de overwinning aan te knopen. Dat zal moeten want op de dag dat de Fransen hun "fête nationale" vieren ben ik jarig en word dan lid van de juniores. Na een goed debuut had ik eerlijk gesproken meer verwacht van de Ronde van het Meetjes land in haar geheel. In de laatste rit heb ik afstoppings werk moeten verrichten ten gunste van Mario Rotsaert. Hij is in extremis eindoverwinnaar geworden. Hoewel hij geen lid is van de ploeg, was vooraf afgesproken om hem een helpende hand toe te steken. Bevel is bevel en daar heb ik mij natuurlijk ook moeten bij neerleggen. Ik eindigde in de groep maar kwam na afloop tot de vaststelling dat ik weer beter ronddraaide dan in vorige wedstrijden. Dat is hoopgevend voor de komende weken." Aan ambitie en inzet ontbreekt het Bart Peelman in geen geval. Nu vrijdagavond gaat hij van start in een wedstrijd te Sint-Amands en zondagnamiddag is hij in Temse aan de slag. Wellicht is hij kanshebber op een dichte ereplaats. (e.g.) De Nederlander Patrick Van De Vijver toonde zich zondagnamiddag in Berlare de snelste in de spurt. Hij versloeg Michel Hala en Jani- co Roelandt met wie hij sa men de laatste kilometer in ging. Het was vooral Janico Roelandt uit Aalst die zich het opmerkelijkst in de kijker fietste. Vanaf de tweede van de tien af te leggen ronden ging hij alleen in de aanval en werd pas gegrepen op zo'n tien kilometer van het einde. Reaktie kwam er eerst van Ronald Leybaert (Ned.), Bart Ongena (Lokeren) en Sven Janssens (Berlare) maar zij werden binnen de kortste ke ren door het peloton gevat. Een tweede akte met Patrick Van De Vijver, Michel Hals en Sven Janssens kende meer sukses. Zij bleven voorop en wisten ook de enige vluchter bij te benen. Op zo'n kilome ter of vier van het einde dien de Sven Janssens greep te los sen. De overige drie renners maakten zich vervolgens op voor een spurt die door Van De Vijver werd gewonnen. (e.g.) NIEUWELINGEN Wielrennen. Sven Janssens werd de eerste Berlarenaar in de 1 mei-prijs voor nieuwelingen te Berlare (jj) NIEUWELINGEN Gino Verhulst behoort mo menteel tot de betere nieuwe lingen in het Waasland. De zestienjarige knaap uit Krui- beke legde al vier keer beslag op een tweede plaats. Recent was dat het geval in Haas donk. "Het was belangrijk om in een gunstige positie de laatste bocht te nemen, vertelt Gino. Ik draaide als eerste. Het kon dus niet beter. Jammer dat ik de verkeerde kant koos van de weg. In de laatste rechte lijn voor de aankomst werd ik voorbij gereden. Even had ik van een allereer ste overwinning gedroomd." In de provinciale titelren kwam Gino Verhulst niet in het stuk voor. "Het ging nochtans niet slecht, vervolgt de Waaslan- der. Pas toen het begon te regenen kreeg ik schrik en durfde in zo'n talrijk gezel schap geen risiko's nemen. Een tuimelpartij zint mij niet. Eigenlijk is dit kampioen schap de enige wedstrijd ge weest waarbij ik niet binnen de tien ben geëindigd." Gino Verhulst is niet onte vreden over de huidige gang van zaken. "Tijdens de winter heb ik een flinke voorbereiding ge had. Ik volgde twee keer per week de sportschool in Beve- ren en werd onder handen genomen door ex-prof Ro nald De Witte. Met hem trainde ik op kracht. Vaak waren we in de bossen aan de slag. Alhoewel ik nog geen zege in de wacht kon slepen, hebben de geleverde inspan ningen in het winterseizoen mij totnogtoe geen windeie ren gelegd. Aan ereplaatsen ontbreekt het niet. Alleen een overwinning hoort er nog bij maar daarvoor zal ik moeten knokken. In de spurt zijn er knapen die sneller kunnen uithalen. Wat nu niet wil zeg gen dat ik een "strijkijzer" ben. Honderd procent in kon ditie kan ik met velen de strijd aanbinden. Ook in een finale waaruit ik hoop binnen de kortste keren is triomfator naar voren te treden." Gino Verhulst studeert elektro-mechanika in Temse en beoogt een A2-diploma. Studeren is momenteel dan ook het belangrijkste voor de knaap uit Kruibeke. (e.g.) Wielrennen. De Nederlander Patrick Van de Vijver won de 1 Mei-prijs te Berlare (jj) JUNIORES Tom Steels is geen eindwin naar geworden in de Ronde van het Meetjesland. Hij ver loor terrein in de slot-etappe en kwam precies vier sekon- den te kort om zijn trui te redden. De nieuweling uit Nieuwkerken-Waas had het niet makkelijk. Op een kru- ciaal moment werd hij het slachtoffer van een lekke band. Bovendien moest hij optornen tegen een koalitie. De ploeg van Mario Rotsaert die als tweede gerangschikt stond, had een "verbond" ge sloten met de renners van W.S.C. Merelbeke. Op een ogenblik dat Steels lek reed werd er een taktische reaktie ontketend. "Mario Rotsaert heeft die gelegenheid aangegrepen om in de aanval te gaan, wat ik natuurlijk niet kwalijk kon nemen, zegt Tom Steels. Ik heb de achtervolging ingezet op het peloton en toen ik aansluiting kreeg was de be langrijkste vogel gaan vlie gen. Ik ben toen tevergeefs aan de kop gaan 'sleuren' en heb gestreden voor wat ik waard was. Rotsaert kon op veel medewerking rekenen. Dat merkte ik aan het afstop- pingswerk. Ik ben in ieder geval tot het uiterste gegaan in de hoop in extremis het tij nog te keren. Ik ben daarin niet gelukt. Dat is jammer maar wakker heb ik er niet van gelegen. Ik meen te mo gen terugblikken op een flin ke ronde. In drie ritten debu teerde ik als leider en met de trui om het lichaam werd ik bestendig in de gaten gehou den. Initiatieven hoefde ik niet te nemen. Het kwam er in de gegeven omstandighe den opaan om de trui te ver dedigen. Daarin ben ik uitein delijk niet gelukt. Och, er komen nog wed strijden, meent Tom Steels. In de sport moet je kunnen verliezen. Winnen is uiteraard een stuk leuker maar nu heb ik ervaren dat het niet iedere dag kermis kan zijn. Ik beoog thans een stevig resultaat in de Oostvlaamse titelren die op 15 mei te Geraardsbergen wordt gereden. Om te wen nen aan het heuvelend land schap wijk ik komende zon dag uit naar Brake! Het gaat daar ook zowat bergop en bergaf. Wat overigens ook in Geraardsbergen het geval zal zijn. Tom Steels krijgt als nieu weling nog ten overvloede ge legenheid om zijn kunnen te tonen. Pas in september wordt hij zeventien en komt de stap naar de juniores. Vooraleer het zover is hoopt hij de ouderlijke woning met enkele bloementuilen te ver sieren." (e.g.) AMATEURS Stefan De Beleyr heeft de Omloop der Vlaamse Gewes ten niet tot een goed einde gebracht. Halvelings had men erop gerekend dat hij min stens kandidaat zou zijn voor een ereplaats. "Alles liet aanvankelijk het beste verhopen, vertelt de amateur uit Kemzeke. "Na honderd kilometer zat ik met zes anderen mee voor in. Ik had niet de minste moeite om de trappers rond te krijgen en voelde mij boven dien zo fris als een hoentje. Wat misschien een sprookje had kunnen worden, tuimelde als een kaartenhuisje in me kaar toen ik ten val kwam. Ik kroop recht, voelde pijn, pro beerde even om verder te rij den maar toen ik vernam dat de leiders al een paar dorpen verder zaten, heb ik de pijp aan Maarten gegeven. De moed zonk mij in de schoenen en in die omstandigheden had het niet de minste zin om de symfonie te voltooien. Er komen nog wedstrijden, zegde Stefan De Beleyr. Maandagnamiddag zette hij aan in Sinaai. Toen zijn ploegmaat Gaston Pieters wegsprong, aarzelde hij geen ogenblik om zijn medewer king te verlenen. Hij leverde puik afstoppingswerk zodat de vogel uit Haasdonk verder kon vliegen op weg naar een overwinning. Stefan De Be leyr feliciteerde na afloop zijn maat. Omgekeerd volgde een dankwoordje. Komend weekeinde wil Stefan De Beleyr alvast een poging doen om in de titelren op de proppen te verschijnen. Je weet maar nooit. (e.g.) Werner Wuyts is vorig weekeinde voor het eerst in deze kompetitie op het wie- Ierschavotje verschenen. De junior behaalde in Melsele, niet ver van zijn deur, een overwinning in de spurt tegen de Hammenaar Gino Heire- wegh. Werner Wuyts had tot nu toe nog maar weinig van zich laten horen. Wat daar de reden van is, laten we hem zelf vertellen. "Ik had deze winter zin op een flinke kompetitie en dat is de reden geweest waarom ik bij de voorbereiding niets aan het toeval overliet, aldus de Waaslander. Ik volgde intens de sportschool en was onder de hoede van ex-renner Ro nald De Wit geregeld in het veld aktief. Het kwam mij vooral aan om kracht op te doen en het beviel mij eigen lijk opperbest tot wanneer maart op de kalender ver scheen. Toen begon ik last te ondervinden van een onwilli ge knie. Het verergerde en in de wedstrijden kon ik amper een poot mee. Ik staakte met een de strijd, trok ten rade bij een kraker die gelukkig het euvel verhielp. Sinds enkele weken ben ik weer aan de slag. Vorige week was ik van plan om aan Gent-Wevelgem voor juniores deel te nemen. De avond voor de wedstrijd had ik zo'n 39 graden koorts en in die omstandigheden leek het mij beter om een dagje het bed op te zoeken en te wachten op beterschap. Die kwam er en vorige week vrijdag en zaterdag heb ik de achterstand flink opgehaald. Ik debuteerde zondagnamid dag in Melsele en had warem pel zin in een mooie uitslag. In het begin draaide het niet te best maar naarmate ik kilometers in de benen kreeg, ging het er alsmaar beter aan toe. Toen halfweg twee Ant werpenaars op de vlucht gin gen, trok ik in achtervolging. Ik strandde op tien meter Gelukkig kreeg ik "hulp" en met z'n vijven hebben we dan binnen de kortste keren de kloof kunnen dichten. Met zes trokken we de finale in. Gino Heirewegh deed onrus tig. Ik merkte dat hij wat in zijn schild voerde. Op zo'n kilometer of twee van de fi nish wipte hij uit het zadel en poogde een verrassingsaanval op te zetten. Ik was niet van plan om mij zomaar in de luren te laten leggen. Zeker omdat ik mij op dat ogenblik in goede doen bevond. Ik 'greep' Gipo en onder ons beiden konden we het best stellen. In de spurt zou ik wel mijn plan trekken. Zo dacht ik. Uiteindelijk heb ik het niet vreselijk moeilijk gehad om te zegevieren." Als tweedejaarsjunior beoogt Werner Wuyts natuur lijk meer dan één overwin ning. Nu vrijdagavond ver schijnt hij in Haasdonk aan de start waar hij in gunstige zin hoopt te bevestigen. Komende maandag stapt hij het leger binnen. In het begin is hij gekazerneerd in Turnhout maar het overgrote deel van de militaire periode zal hij doorbrengen in Burcht. Die kazerne is zo kort bij dat hij er iedere dag met de fiets naartoe kan. Het leger zal op sportief vlak voor Werner Wuyts waarschijnlijk maar weinig problemen stellen. (e.g.) Wielrennen. Ronny Paridaens na zijn zege in Moorsel (da) AMATEURS AMATEURS Begin vorig jaar werd Dan ny De Munck lid van het WAOD-peloton Hij nam als twintigjarige zijn toevlucht tot deze kategoric als springplank naar de grote Belgische bond. Sinds een maand of twee rijdt hij in BWB-verband. Een uit schieter is de liefhebber die precies op de grensscheiding van Nederland en België woont, beslist niet. "Dat is voorlopig ook niet de bedoeling, zegt joviale Danny. Vroeger deed ik aan fietscross en nam hoofdzake lijk deel aan wedstrijden die in Nederland werden georga- Gaston Pieters is maandag namiddag in Sinaai eigenaar van de bloemen geworden. De amateur uit Haasdonk trok er op zo'n vijftien kilo meter van het einde alleen vandoor. Hij sloeg een brede kloof, genoot de medewer king van ploegmaat Stefan De Beleyr en reed over de streep met zo'n 25 sekonden voor op zijn onmiddellijke achtervol ger. Het geluk van de vrien delijke renner kon na afloop niet op. "Ik had al verschillende ke ren geprobeerd om voorin te geraken, maar dat was tot nogtoe niet gelukt, dixit Ga ston. Vorige zaterdag bijvoor beeld in Hamme. Ik reed uit stekend. Niemand was in staat om mij een neus te zet ten. Op zo'n twintig kilometer van de finish poogde ik mij uit de voeten te maken. Dadelijk sprongen alle Waaslanders op mijn wiel. Daarna zijn we mekaar beginnen beloeren en het wit uit de ogen gaan kij ken. Wie weg wilde werd da delijk bij de kraag gegrepen. Uiteindelijk is Geert De Vla- minck met de buit gaan lopen. Ongestoord kon hij op zijn lappen gaan en werd afge scheiden winnaar. Geen Waas niseerd. Ik bouwde een flinke reputatie op en evolueerde meestal in de voorste gelede ren. Omdat deze sporttak er van jaar tot jaar op achteruit ging, ben ik naar de echte wielrennerij beginnen uitkij ken. Dadelijk naar de grote bond overstappen, durfde ik niet. Vandaar dat ik proef- stoomde bij de WAOD. Overwinningen heb ik niet behaald, maar daar was ik niet over ontgoocheld. Ik koers graag en het belangrijk ste is dat ik mijn hobby kan beoefenen. Wat er ook moge van komen. Natuurlijk hoop ik mij wel eens in de kijker te fietsen en het zou leuk zijn moest ik eens binnen de tien kunnen eindigen Broertje Sandy genoot vo rige vrijdag die eer in Haas donk. Hij werd lid van een tienkoppige leidersgroep die zich verenigde op zo'n twintig kilometer van het einde. Er werd ontzettend snel gereden. Het kwam dan eindelijk tot een spurt waarin hij beslag legde op een vierde plaats. Net als zijn broer werd San dy De Munck ook pas vorig jaar lid van het peloton. Alle bei zijn ze dus op dat vlak iate roepingen. Ze hebben één zaak gemeen en dat is dat ze zich in de wielrennerij volle dig uitleven en die ingesteld heid kan tot bevredigende re sultaten leiden. (E.G.) Tijdens de derde Alumni dag zal de dienst voor studie advies van de KU Leuven op 28 mei open zijn van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De dienst studie-advies is gelegen in het Atrechtcollege. Naam- sestraat 63 te Leuven. sukses dus. "In Sinaai voelde ik mij in konditie, vervolgt Gaston Pie ters. Al voor de karwei begon wist ik dat ik een behoorlijke prestatie zou neerzetten. Zonder enige moeite kon ik mij voorin houden in het pe loton. Wie op stap wou, zou met mij af te rekenen krijgen. Zo flitste het bestendig door mijn hoofd Toen er zich half weg een leidersgroep vormde, was ik er natuurlijk als de kippen bij om het gezelschap op te fleuren. Even later kwam er nog meer volk vanuit de achtergrond en uiteindelijk waren we met zeventien. In de voorlaatste ronde, op zo'n vijftien kilometer van het ein de, veerde ik uit het zadel en plaatste een krachtige demar rage. Toen ik daarna even over de schouder loerde, merkte ik dat er een flinke kloof was ontstaan en nie mand reageerde. Zo hoort het, dacht ik. Zonder komple- xen, alleen met de zege voor ogen, ben ik blijven door gaan. Zo hard ik maar kon Je begrijpt hoe opgelucht ik mij voelde toen ik plots in de verte het spandoek zag wap peren." Gaston Pieters gaf na af loop zijn ploegmaat Stefan De Beleyr een schoudcrklop- Sinds 1978 worden door V.C. «De Denderzonen - Forum vrienden» (lokaal: café Fo rum, Keppcstraat, Erembo- degcm) ieder jaar verscheide ne wielerwedstrijden inge richt in Erembodcgem-cen- trum. Sinds 1985 wordt ieder jaar op 1 mei de «Grote Prijs Freddi Pijck» ingericht (Freddi Pijck is SP-provincie en gemeen teraadslid uit Erembodegem). Zondag jl stond de vierde Grote Prijs Freddi Pijck voor nieuwelingen op het pro gramma. Te 15 uur werd in de Keppe- straat het vertreksein gegeven aan 16 deelnemers. Er dien den 9 ronden van 7,3 km. afgelegd langs de Keppe- straat, A. Van de Made straat, Molenkouter, Kcrk- hofbaan, Rooms Hofstraat, Kapellekcnsbaan, IJzercn- wegstraat, B De Cocklaan, Welleweg, Kouterbaan, Nachtegaalstraat, Industrie laan, Churchillsteenweg, Houten Hand, Ninovcsteen- weg, Keppestraat, t.t.z. 66 km. Voor deze wedstrijd was 12.000 fr. voor prijzen en 1.200 fr. premies voorzien. Winnaar werd Peter Vetten- burg uit Erpe-Mere. Hij legde de 66 km af in lu56'. We noteerden verder volgen de uitslag: 2. Frank Rcdant, 3. Jerry De Reuse, 4. Gerben Van Wesemaal op 3', 5. Serge Van Laere, 6 Peter Dcfour, 7. Jurgcn Leirens, 8 Danny Pauwels, 9. Mario De Pauw, 10. Dirk Boriau. Vrijdagavond 13 mei ver wachten «De Dendcrzonen- Forumvrienden ruime belang stelling voor het nicuwelin- gcn-kritcrium dat vanaf 19 uur gereden wordt over een afstand van 55 km of 22 ron den van 2,5 km. Langs de Denderstraat, G. De Schep perstraat, Hof ter Burcht straat, Dr. Carlierlaan, Zwalmkouter, Kerkstraat, Weggevoerdenstraat, Kaai, Denderstraat. Prijzen: 11.000 fr. verplaatsingskosten. D.B. Wielrennen. De junioreskoers in Moorsel werd gewonnen door Ronny Paridaens, voor De Vriendt (da) je. Stefan had immers flink afstoppingswerk geleverd en verhinderde vooral dat Guy Van Hese een tegenaktie zou ontketenen. Gaston Pieters is de zoon van Gustaaf Pieters Hij is één van de klublcidcrs van de Beverse klub Hoop op Zegen. Vader Pieters was niet alleen tevreden over de ver richtingen van zijn zoon. "Als kleine klub hebben wc vier overwinningen binnen, zegde Gustaaf Pieters, daarbij verwijzend naar twee zege pralen van Stefan Dc Beleyr. een overwinning van Werner Wuyts en de zege van zoon lief. Gaston Pieters zet komend weekeinde aan in de Oost vlaamse titelren. Hij steekt het voor niemand onder stoe len of banken dat hij een ereplaats in de wacht wil sle pen Tot nu toe eindigde hij vrijwel altijd binnen dc tien. In Oost-Eeklo zal hij dat be slist mik proberen (K.G.l

De Voorpost | 1988 | | pagina 26