VRIENDENKRING KAMPIOEN!! ST. NIKLAAS VERLENGDE TITEL EERSTE SUKSESSEN VOOR KANTOREN DE CLIPPELEIR 32 - 6.5.1988 - De Voorpost ZAALVOETBAL de eindzege aan Sint-Niklaas laten (vh) In Sporthal Meulenbroek ging zaterdag het nationaal zaal voetbalkampioenschap door voorbehouden aan postploe- gen. Het was een organisatie van de Hamse Vriendenkring. In de eerste reeks begon Hamme zeer goed door Bug- genhout met 4-1 te verslaan. Vooral W. Van Royen lag aan de basis van deze grote over winning. In het begin scheen het niet zo gemakkelijk te zullen verlopen. Buggenhout klampte aan tot 1-1. Precies op dat moment dat de Ham- menaars zo wat aan het dwa len waren kon Mathys in vrij schop van Rooms, afronden en 2-1. Meteen schoot Ham- me uit zijn krammen en Geert Mathys kon twee keer tereke doelpunten. Uitkijken wat het ging wor den tegen St.-Niklaas die ver leden jaar de titel wonnen. In de eerste helft 2-0, voor de Hammenaars. Naderhand heeft de ploeg uit het Waas land de Hamse kooi bestookt, maar een steengoede L. De Clercq kon zijn doel vrijhou den. Het bleef goed draaien voor Hamme die naderhand Geel klopten met forse 6-0 cijfers. Tegen Wilrijk werd het zelfs 9-1 en tegen Bilsen 5- 0. Dat betekende dat Hamme de schiftingswedstrijden had doorsparteld zonder één ne derlaag. Sint-Niklaas van zijn kant kon tegen Wilrijk een 4-1 over winning lukken. Verloren dan tegen Hamme. Maar herpak ten zich flink met een 1-5 tegen Buggenhout, In him wee laatste wedstrijden kwa men ze toch maar met de nakken over de sloot. Tegen Bilsen een 3-2 en tegen Geel een krappe 2-1 overwinning. Vooral tegen Bilsen konden ze maar in de laatste seconden scoren. Buggenhout was zoals gezegd slecht gestart tegen Hamme, maar kon via een overwinning op Bilsen terug vooraan gera ken. Maar toen ze niet verder geraakten dan een 4-4 tegen Geel en naderhand van St.- Niklaas een fikse pandoering kregen, was het duidelijk dat ze op niet veel meer moesten rekenen. Later wonnen ze nog eens tegen Wilrijk met 5- 1, maar dat was maar een plaaster op een houten been. In de andere reeks was Zele flink gestart met een 0-2 op Aalst. Maar toen ze tegen Zonhoven niet verder geraak ten dan een 2-2, was het dui delijk dat Zele niet meer die sterke formatie was van vroe ger. In hun volgende wed strijd tegen Oudenaarde kre gen ze al een 2-3 nederlaag. Tegen Kortrijk en tegen Brugge wisten ze al hoe laat het was met een 0-2 en een 0-6 nederlaag. Aalst was duidelijk een van de zwakke ploegen, maar streden toch zeer sportief. Ze verloren al hun wedstrijden. Vaak met grote cijfers. Al leen tegen Brugge gingen ze met amper 3-4 naar de kleed kamers. In de halve finale kwam Ham me uit tegen Kortrijk. Het was een spannende eerste helft die op een 2-2 eindigde. In het tweede stuk was het duidelijk dat de bezoekers sterker waren en de Hamme naars leeg gespeeld. Want ze kregen geen doelpunt meer op het bord. Kortrijk deed het nog goed en haalde het met een 2-6 score, In de andere halve finale St.- Niklaas - Oudenaarde, was het echt spannend: 1-1 en 2-2 en 3-3. Het scheen naar straf schoppen te zullen gaan. Maar in de laatste seconden van de ontmoeting kon St.- Niklaas via de lat nog scoren: 4-3. St.-Niklaas en Kortrijk ston- len tegenover elkaar in de ünale. Een finale die niet zo mei werd gespeeld. De ver- noeienis speelde bij beide Moegen parten. Na 2 min. Iconden de West-Vlaandere- naars al doelpunten: 0-1. Naarmate de wedstrijd vor derde kwam St.-Niklaas er door en op de 9t min. kon Hans Poppe gelijkstellen. Lang duurde het niet of Kort rijk kwam op winst via Van den Broeck: 1-2. Eén minuut later was alles weer te her doen als Van Acker de balans in evenwicht bracht: 2-2. Na de rust pikte St.-Niklaas het eerste doelpunt: 3-2. Ze zouden nog verder uitlopen door twee doelpunten van Rudy De Jonghe: 5-2. De wedstrijd scheen gespeeld. Toch zou er nog spanning ko men. Met nog vier minuten te spelen was Kortrijk genaderd tot 5-4. De spanning steeg. Maar wat ze ook deden, de Waaslanders bleven de wed strijd beheersen en haalden opnieuw hun slag thuis. Net als verleden jaar. Het was schepen De Graef die de verschillende laureaten huldigde en de bekers en plakketten overhandigde. Technische uitslagen Reeks I Aalst-Zele 0-2 Audenaarde - Brugge 2-0 Kortrijk - Zonhoven 2-1 Aalst - Audenaarde 1-5 Zele - Zonhoven 2-2 Kortrijk - Brugge 2-1 Zele - Oudenaarde 2-3 Aalst - Kortrijk 0-3 Brugge - Zonhoven 3-0 Zele - Kortrijk 0-2 Aalst - Brugge 3-4 Audenaarde - Zonhoven 2-3 Zele - Brugge 0-6 Aalst - Zonhoven 1-5 Oudenaarde - Kortrijk 2-0 Reeks O: Hamme - Buggenhout 4-1 St.-Niklaas - Wilrijk 4-1 Geel - Bilsen 1-4 Hamme - St.-Niklaas 2-0 Buggenhout - Bilsen 3-2 Geel - Wilrijk 4-1 Buggnhout - St.-Niklaas 1-3 Hamme - Geel 6-0 Wilrijk - Bilsen 0-7 Buggenhout - Geel 4-4 Hamme - Wilrijk 9-1 St.-Niklaas - Bilsen 3-2 Buggenhout - Wilrijk 5-1 Hamme - Bilsen 5-0 St.-Niklaas - Geel 2-1 Reeks I: 1. Hamme 10 p., 2. St.-Niklaas 8 p., 3. Buggenhout 5 p., 4. Bilsen 4 p., 5. Geel 3 p. en 6, Wilrijk met 0 P- Reeks II: 1. Oudenaarde 8 p., 2. Kortrijk 8 p., 3. Brugge 6 p., 4. Zonhoven 5 p., 5. Zele 3 p., 6. Aalst 0 p. Beste speler van het tornooi: 1. Van der Cruyssen Alain (Oude naarde) 20 p., 2. Van den Broeck «ery (Kortrijk) 13 p., 3. Van Steenlandt Romain (St.-Niklaas) 13p., 4. Verjans Y. (Bilsen) 13 p., 5. Van Henis Geert (Oudenaarde) 10 p. Eindstand: 1. St.-Niklaas, 2. Kortrijk, 3. Ou denaarde, 4. Hamme, 5. Brugge, 6. Buggenhout, 7. Zonhoven, 8. Bilsen, 9. Geel, 10. Zele, 11. Aalst, 12. Wilrijk. TEMSE LIGA Zaalvoetbal. De ploeg uit Buggenhout tijdens het nationaal tornooi van de Post (vh) Zaalvoetbal. De Hamse postmannen organiseerden het nationaal tornooi, maar moesten In de hoogste afdeling van de Temse Liga is de kampioen inmiddels ook al gekend. Het is zoals verwacht Vriendenkring dat het heeft gehaald door in de wedstrijd tegen H.S.V. nog eens zwaar uit te halen zodat ze meteen op één speeldag van het einde zeker zijn van de titel. Wat rang twee betreft in deze reeks is inmiddels ook al het verdikt gevallen want dank zij een dubbele winst tegen S.O.S. Veile Jeugd en Blauw Wit kunnen de jongens van Verhuizingen Hoskens niet meer bijgehaald worden door de Groene Wandeling dat op een slecht moment verloor van de Rupelboys. Wat verder op de rangtabel deed Tornado een goede zaak door ook al dubbele winstpunten te pakken tegen resp. Shaike en Porky's II. In afdeling twee heeft S.O.S. Veile ree. helemaal geen moeite gehad om de Keyzerboys van zich af te schudden. Hetgeen voor een kampioenenploeg normaal is. Nog in deze reeks komt Confiserie De Rijck sterk opzetten voor de tweede plaats. Na de wijkjongens van Appelsvoorde verslagen te hebben resten de snoepjongens nog twee opdrachten om hun intenties kracht bij te zetten en de poort open te beuken naar eerste. Korrea en de Pelikanen blijven even sterk en verdeelden dan ook de punten uit hun rechtstreeks duel. In derde afdeling blijft het nog steeds spannend wat de titel betreft, 't Vlietje won zonder al te veel moeilijkheden van Sügro terwijl de Zeehond het haalde van de andere zeebewoners, De Snorkels en op twee puntjes achterstand blijft volgen. Toeval of niet maar uitgerekend op de laatste speeldag staan 't Vlietje en De Zeehond tegenover elkaar, in een rechtstreeks duel dat beslissend moet zijn in verband met de titel. Achter dit tweetal volgen dan de beide Ter Walle's op de rangen drie en vier, dit na nieuwe successen tegen W.R.F.S. en K.L.J. Temse. Sügro en Porky's III zijn goede middenmoeters geworden in deze reeks terwyl onderaan F.C. Kramp II, en K.L.J. Temse het wat moeilyker hebben om zich door te zetten. Rupelboys 6 in de hoogste reeks ziet teloor gens. Hij scoorde dan ook het De Groene Wandeling 4 gaan. De thuisploeg startte eerste doelpunt en gaf de be- Verrassende nederlaag van de ^an ook verbluffend en vooral slissende voorzet aan Koen Groene Wandeling dat hier- een Dirk Van Strijdonck was Verbruggen en Bert De Block door wellicht de tweede plaats erI aktief bij de Rupeljon- om hun ploeg op een mooie 3- 0 te brengen. Bij de Groene Wandeling was op dat mo ment alleen Patrick Riské bij machte om voor wat weer werk te zorgen door een tegendoelpunt. Rust 3-1. Na de pauze kregen we dan een gelijkopgaander wedstrijd beeld. Paul Piessens, Luc De Waele en Jozef Budts scoor den eerst voor de Groene Wandeling, terwijl de Rupel boys langs Bert De Block en Dirk Van Strijdonck de kloof die de eerste helft kon worden uitgebouwd even groot kon den houden zodat de logische zege op het bord kwam. De Zeehond 7 De Snorkels 1 Dit «duel der zeejongens» werd met ruime cijfers ge wonnen door de Zeehond. Nochtans boden de veel kleinere Snorkeltjes in de eer ste helft zeer goed weerstand en konden ze de schade be perken tot één doelpunt. Dat kwam van de zeehondenvoet van Gunther De Buyser. Na de pauze zou Snorkel kapitein Gunther Lemmens dan zijn ploeg blijven opjutten om toch maar die kleine achter stand ongedaan te maken. De aanvalsdrift van de Snorkels werd hen echter fataal want de grotere Zeehonden kon den via Marcel De Kerfel (3), Peter Buytaert, Gunther De Buyser en Guy Van Damme nog zesmaal de Snorkel doel man Patrick Noens verlsaan. Naar het einde toe kon Chris De Gendt dan toch de eer redden voor De Snorkels na mooi voorbereidend werk van Bert Moens, James Mackin en Verhulst E. Zaalvoetbal. Ook Aalst had een delegatie gestuurd naar het nationaal tornooi der postmannen (vh) Zaalvoetbaltornado, een ploeg uil de Temse Liga kende een goed weekend met dubbele winst (dw) Keuzerboys 0 S.O.S. Veile ree. 5 Tegen de kampioenen uit tweede afdeling S.O.S. Veile ree. hadden de Keyzerboys ook geen kans om enig pun- tenwinst te proberen te vero veren. Het begon trouwens al slecht voor de Keyzerboys die langs een own doelpunt van Freddy Van Britsom op ach terstand kwamen. Toen even later Hans De Wolf dan aan dikte tot de 0-3 rustand was het meteen geweten dat het voor de Keyzersjongens erg lastig zou worden. Dat kwam ook zo uit in de tweede helft toen eerst Ronny Van de Merlen en vervolgens Ronald Vercouteren de S.O.S. voor sprong aandikten tot vijf een heden. Blijkbaar was dit ge noeg want meer doelpunten vielen er nadien niet meer te noteren. Bij de Pelikanen voelde men natuurlijk de afwezigheid van doelman-coach Patrick Peel- man erg aan in deze moeilijke wedstrijd tegen de Korrea- nen. Het waren dan ook deze laatsten die eerst op voor sprong konden komen door (reserve Pelikaan in het doel) Yvan Van Mele te verslaan langs Wim Troch. Meteen ook de rusisiand in deze span nende partij. Na de pauze dsan opnieuw tegenslag voor de Pelikanen toen Ruiji Za- man een (eitje) verkeerd de poneerde in het doel en zo de Korreanen op een 2-0 voor sprong bracht. Toch dan be gon de Pelikanenmachine op volle toeren te draaien en het waren Raoul Waterschoot, Ronny Patyn en André Peirs- man die nog voor 2-3 cijfers konden zorgen. In een erg verwarde slotfase kon Mario Andries van Korrea dan toch nog zijn ploeg op een gelijk spel trakteren zodat beide teams de punten nadien ook broederlijk mochten ver delen. Real Ter Walle 13 W.R.F.S. 8 Een veel te weinig manschap pen tellend W.R.F.S. heeft natuurlijk een nederlaag op gelopen tegen een volledig staand Ter Walle. Aan de rust wezen de bordjes al 8-2 aan voor de thuisploeg die ge scoord had langs Tommy Baumings, Kris Foubert, Guy Van Haver en Mathijs Peter. Van Laecken Rudy en Bert zorgden voor de tegentref fers, Na de pauze eenzelfde spelbeeld en nu scoorden Tommy Bauming, Guy Van Haver en Peter Schippers voor Ter Walle terwijl W.R.F.S. succesvol was langs de gebrs. Van Laecken en Luc Christiaens. Verhuizingen Hoskens 7 S.O.S. Veile Jeugd 4 Belangrijke zege van verhui zingen Hoskens in verband met de dichtste ereplaats in deze competitie. Nochtans mocht er langs de kant van S.O.S. geen geschenken ver wacht worden want ook deze club wacht een mooie ere plaats in de competitie. Toch konden de Verhuizers reeds in de eerste helft de basis leggen van hun zege. Toen immers konden Ignazio Sciac- ca en Inghe Bettonceili elk tweemaal S.O.S. doelman Van Royen verslaan en een mooie 4-0 op het bord bren gen, alvorens Stijn Van Op- stal en Daelman konden mil deren tot 4-2. Net voor het rustsigpaal van ref. Danny De Roeck prikten de Hoskens Boys dan langs Giovanni Sciacca en Stefano D'Aquisto de nog ruimere 6-2 cijfers op het bord hetgeen meteen de beslissing was in deze wed strijd. Want deze kloof heeft S.O.S. Veile Jeugd nooit meer kunnen dichten, gedu rende de tweede periode. Al deden Van De Vijver en Van Opstal wel goed hun best door elk nog éénmaal te sco ren. Het laatste woord even wel was voor Inghe Bettoncei li die met zijn derde doelpunt in deze match, de eindcijfers bepaalde zodat zijn ploeg goed op weg is om vice-kam- pioen te worden. H.S.V. Temse l Vriendenkring 15 Enkel in de eerste helft heeft H.S.V. moedig tegenstand kunnen bieden tegen een erg sterk spelend Vriendenkring, dat door deze zege zich kam pioen mocht kronen in de hoogste afdeling van de Tem se Liga. Thuisdoelman Pierre Pochet had dan ook een druk ke match want reeds in de eerste helft scoorden de Zaalvoetbal. Zele stuurde naar buurgemeente Hamme e het nationaal tornooi van de postmannen (vh) ploeg om deel te nemen aan Vriendenkringers, Rudi Stuer, Fred Nonneman, Gui- do Laureys en Ronny Peeters. Na de pauze begon het weinig manschappen tellend H.S.V. dan hiervan hinder te onder vinden terwijl de bezoekers steeds succesvoller werden. Zo knalden Rudi Stuer (3) Freddy Nonneman, Guido Laureys (3), Kris De Wolf, Dirk Picavet en Guy De Joinghe (2) de ruime kam pioenzege op het bord. Bij de thuisploeg mocht doelman Pochet dan wegens «bewe zen» diensten ook een straf schop omzetten zodat hij al vast de eer kon redden voor zijn ploeg. Porky's II 4 Tornado 5 Scheidsrechter Brijs had aan dze wedstrijd een hele klus, en moest in het wedstrijdein de liefst twee gele kaarten bovenhalen, dit nadat hij reeds eerder Jan Van Acker van Tornado naar de kleedka mers had gestuurd. Tornado trok van bij aanvang resoluut ten aanval en kon via een weer sterk op dreef zijnde Johan Cools uitlopen tot 0-3, alvorens Porky's langs Bart D'Hanis wat kon terugdoen. Rust 1-3. Na de pauze was de spanning dan te snijden toen de Porky's via Bart D'Hanis en Frank De Cock terug kon den komen aansluiten, nadat ze elk op hun beurt Tornado- doelman Didier Aerts van dichtbij versloegen. Johan Cools was dan even later nog maar eens de beste schutter van de Tornado ploeg toen hij zorgde voor 3-4. Even later werd hij dan samen met Bart D'Hanis door scheidsrechter Brijs aan de deur gezet, zodat deze wedstrijd meteen de bei de topschutters kwijt was. Toch konden beide ploegen nog eens om beurten scoren. Eerst Porky langs Anthony Andries en voor Tornado ten slotte Herman Brijs, die de winningsgoal voor zijn ploeg binnenknalde. Confiserie De Rijck 8 Appelsvoorde 6 Doclpuntriifclke wedstriid waarin de Confiserie Boys zich toch duidelijk de beste toonden. Reeds aan de rust kon een 4-1 voorsprong voor gelegd worden door de snoe- pboys. Hiervoor zorgden Raf De Rijck (2), André De Wolf en Luc Weyn. Terwijl voor Appelsvoorde Benny Van Damme opnieuw suksesvol kon zijn. Na de pauze begon bij de bezoekers dan Franky De Rechter voor een recital door viermaal thuisdoelman Verbelen opzij te zetten. Staf Arbijn had echter het Appels- voords gevaar tijdig opge merkt en knalde met twee opeenvojgende treffers zijn Confiserie ploeg terug op voorsprong. Luc Weyn en André De Wolf volgden zijn voorbeeld en meteen waren de wijkjongens er aan voor hun moeite ondanks dat Dan ny Maes in de laatste minuten de zesde wijktreffers kon netten. BEKER VAN HAMME - DAMES IN SPORTHAL DE WUITEN Nadat de damesploeg van Kantoren De Clippeleir heel wat kompetitieseizoen tever geefs zocht achter een eerste sukses was het meteen raak. In de eerste wedstrijd werd Tielrode verslagen met 3-0, wat meteen de eerste zege was voor Kantoren De Clip- pelair. Nadat de Mamamia's zusterlijk forfait gaven voor dit tornooi werden de Kanto ren winnaar in reeks 4. In reeks 3 ging het tussen Stijve Laars en Blue Ranch Stekenc. Beide ploagen won nen met forfaitscore van A.C. Dendermonde en tegen el kaar kwamen ze niet verder dan een gelijkspel. Het lot wees nadien Stijve Laars aan als winnaar in reeks 3 In reeks 2 stond er geen maat op het meesterschap van Et- mo uit Temse. Zowel Cibo Lokeren als de Wuitensladies werden te licht bevonden. Achteraf kloDte ook Cibo Lo keren de Hamse Wuitensla dies zodat het beslag legde op de tweede plaats. In de hoogste reeks was het eveneens een ploeg uit Temse die de konkurrentie te vlug af was. S.O.S. Veile won im mers zowel van Garage Rot- thier als van 't Brugskcn zodat zij meteen favoriet worden voor de gronte finale. Volgende ronde In de kwart finales ontmoaten volgende teams elkaar: S.O.S. Veile - Blue Ranch Stekene Garage Rotthier - Stijve Laars Etmo Temse - Tielrode Cibo Lokeren - Kantoren De Clippeleir Alle wedstrijden gaan door it sporthal De Wuiten. De halve finales op maandag 2 mei om 19 en 20 uur, terwijl de finale op zondag 8 mei wordt ge- speeld. M.S.j

De Voorpost | 1988 | | pagina 32