Supertopdag te Aalst "Wol van Pool tot Evenaar symbool van een warm gebaar" Britse inzet van Aalsterse Topdag Nieuw stedelijk ziekenhuis niet vóór lente '89 6 - 6.5.1988 - De Voorpost en con haalden an hun t boven- et stijl instru- :e zeer e mo- Vervolg van blz. 1 de Kattestraat kon U lek ker sidderen bij adembe nemende oefeningen van een fraaie koorddanseres. Nog op de Hopmarkt kon U zich een heus bokser wanen. Wellicht was het best ver genoeg achter de touwen te blijven. De realiteit Binnen de euforie van een geslaagde Topdag drukte een helikopter de mensen met de neus op de werke lijkheid. De gemeen teraadsverkiezingen zijn inderdaad in aantocht en duidelijk bleek dat het in Aalst alles lang geen koek en ei is. De Vrije Demo- kraten wensten echter met een reuzewimpel achter het hefcchroefvliegtuig al le bewoners een fijne Topdag. In de Kattestraat toonden een aantal aangelanden zich minder enthousiast wat betreft «de bijgang». Niet die van het Vrede plein waarover U elders in dit blad leest, wel die voor de parking in de Katte straat. Ze begrepen niet hoe het kan dat een stoep door de gemeentewerklui degelijk wordt hersteld en dan een paar dagen later een privé-firma dat her steld stuk komt wegbreken en er nieuwe dalles komt deponeren. Meikramery Op de Rechteroever brei de men nog een vervolg aan de Topdag. Op zon dag 1 mei werd er de mei- kramerij gehouden en de aantrekkelijkheid van de ze gebeurtenis in de Ho veniersstraat, Molendries en Varkensmarkt is niet meer te bewijzen. Een va labele poging werd boven dien gedaan om de vroege re Varkensmarkt terug te doen herleven met heuse biggen en varkens. Eerder, op de Topdag zelf, hadden zich reeds ruim 400 jongeren van de lagere schoolleeftijd de ziel uit het lijf gelopen in de reeds burgerrecht ver kregen hebbende straten- loop. Laureaten in de diverse reeksen volgens leeftijd waren Kevin Van de Keer, Kevin Van Boxstael, Sofie De Coninck, André De Winter, Sylvia Coessens, Dave Goessens, en Ann Crabbé. LH Aalst. Topdag. Geert Buyl uit de Klaarhaagstraat 37, te Meldert won het weekend voor 2 personen naar Londen. De feestzitting zelf lokte Op het podium was dat veel volk in de feestzaal, echter net omgekeerd, vooral veel Britten want de organisatoren voelden Middenstandsraadvoorzit- het aan als beschamend ter Pierre De Poorter dat de eerste rijen voorbe- Pierre De Poorter memo- houden die via een kaart reerde het feit dat het Pol hun plaats vooraan had- De Paepe was die de idee den gereserveerd gewoon van een «Topdag» lanceer- hun kat stuurden. Op bur- de. Hij raapte trouwens gemeester De Kerpel en heel wat ideetjes van tus- schepen Ghisleen Willems sen zijn koffiebonen, na. De organisatoren heb- Onderliggende ideeën ben er alleszins wel begrip voor den «topdag» zouden voor dat er op sommige zijn: een verkeersvrij vrijdagavonden heel veel stadscentrum, promotie te doen is en dat ook voor- zonder echter braderij aanstaanden niet omnipre- kulturele manifestaties, sent kunnen zijn. sportaktiviteiten, tentoon- Wat ze wel zouden kunnen stellingen, animatie. Een is, als ze dan toch niet amalgaam dat een schot in kunnen komen, zich ge- de roos werd. woon verontschuldigen. Waren de organisatoren Dan kunnen die plaatsen eerlijk gezegd met die eer- aan andere mensen wor- ste Topdag zo fier als een den toebedeeld en moet gieter, momenteel is de de Britse koorleidster zich hele stad er fier over. niet afvragen waarom zes rijen quasi onbezet De administratie blijven. is inderdaad de Midden- Aalst. De Top dag werd officieel geopend op het stadhuis met de Britse vlag als dekor (a) werkstelling, feit blijft dat ken 2.800 fr., een volle de animatie het hen lang dag werk en 35 km. ver- Aalst. Baasje heeft dorst, ook het hondje moet drinken (a) Veertiendaagse droomreis naar de Caraïben met Woolmark Omdat ze bij aankoop van een Woolmark-outfit in modehuis Gisèle op de Hogeweg te Erembodegem de meest passende slogan instuurde - een idee eigenlijk van haar echtgenoot maar die mag mee - mag een 40-jarige laborante uit Denderwindeke mee voor twee weken naar de Caraïben, een eilandengroep in de gelijknamige zee tussen Midden- en Zuid-Amerika. Van 15 tot 28 augustus maakt ze dan ook op kos ten van Woolmark met haar echtgenoot een droomreis, kaderend in een promotie-aktie van het "internationaal Wool Secretariaat". Ieder jaar voert dit sekretariaat in derdaad een promotie- kampagne, steeds met een ander tema. Acht procent van de omzet wordt inder daad voor promotie aan dit sekretariaat afgestaan door vooral Australië voor de ultra-fijne wol en Nieuw-Zeeland voor de wol voor tapijten. Uiter aard met de bedoeling wol optimaal te promoten. Modehuis Gisèle Mevrouw Mertens-Pen- ne, de laureate, was één van de vele dames die in Modehuis Gisèle een zui ver scheerwollen Wool mark-outfit kocht. Ze is er trouwens met de hele fa milie een trouwe klant. Haar slogan, ingevuld op het wedstrijdformulier haar bij Gisèle ter hand gesteld, vermeldde als tekst: "Ik wil met Woolmark op reis omdat van Pool tot Evenaar wol symbool is van een warm gebaar". Modebewust Mevrouw Mertens-Pen- ne is naar eigen zeggen modebewust en zij be zoekt graag en regelmatig de défilés die modehuis Gisèle organiseert. De rui me keuze, het brede assor timent en de goede kwali teit/prijs verhouding wor den door de winnares zeer op prijs gesteld. In de zaak - nadat zij via een direkte mailing was uitgenodigd om te komen kijken - is zij naar tevredenheid ge slaagd met een aankoop uit de Basler-kollektie. Basler is een gekend Duits merk voor elegant/sportie ve rokken, pulls, blouses en vesten dat zich richt op de moderne modebewuste vrouw. Die kategorie is ook de doelgroep van Mo dehuis Gisèle. Uit handen van eigenaar de heer Ver doodt, die samen met zijn vrouw, twee dochters en verkoopsstaf de zaak runt, ontving de opgetogen win nares haar cruise-prijs. Natuurlijk gekleed in haar Woolmark-outfit. Cartier-ring Overigens viel mode huis Gisèle dit jaar bij het Wolmerk twee keer in de prijzen. Via mevrouw Mertens-Penne als winna res van de unieke hoofd prijs, én via verkoopsme dewerkster Ann Verbei- ren die een prachtige gou den Cartier-ring won. Naast wolkopers kon de verkoopstaf ook aan de Wolmerk-wedstrijd deel nemen, Dit om hen extra te stimuleren om Wol- merk-kleding uit de kol- lekties te verkopen. Naast Ann Verbeiren kwamen in België als bes ten uit de bus: Agnes De Baets van Floralies uit Le- deberg, Dominique La- vrijsen van Cecile uit Schilde, M. Defoor van Alpina uit Antwerpen (Meir) en G. Lathouwers van Vossen uit Riemst. Maandagnamiddag 25 april werd het gezelschap door IWS-Marketing Executive Caroline Van- denbussche ontvangen voor een lunch bij Trente in Brussel, waarna bij Car- tier het "Wolmerk-goud" werd uitgereikt. In de zaal zelf hoorde men stand en zijn de KMO's de niet makkelijk maakt. plaatsing. «Dat noem ik trouwens heel wat meer motor van de ekonomie en Pierre De Poorter zegt er- vooruitgang» spot Pierre Engels dan Nederlands, zorgen zij meest voor te- in «geslaagd» te zijn om De Poorter. Aan middenstanders geeft hij dan ook volgende raad: Sla niet in paniek als u eerstdaags uw belas tingsaangifte in de bus krijgt. Hol niet naar uw boekhouder. Schrijf er ge woon «overleden» op voor de administratie goed weet wat er met u eigenlijk ge beurd is bent u inderdaad reeds lang overleden. Samenwerking kèn! Dat het echter ook anders kan bewijst de organisatie van deze Topdag waaraan het stadsbestuur voorbeel dig heeft meegewerkt. Toch blijft het parkeerpro bleem akuut. «We moeten onze mensen opnieuw le ren te voet gaan» hoorde De Poorter in de vorige bestuursperiode een sche pen verklaren. Maar diens wagen stond op het bin nenplein van het stadhuis (De Poorter vraagt dan ook dat elk beschikbaar plaatsje optimaal als par keerruimte zou worden gebruikt. Veel verbodste kens helpen niet. Als men zijn wagen op een bepaal de plaats niet mag zetten Aalst. Topdag. Allerlei muziekgroepen zorgden voor de nodige sfeer (a) met een akademische zitting telt van 3 tot 18 jaar zorg de voor een sublieme pres tatie. Afgewerkt tot met, genuanceerd en bracht con amorc en brio. De meisjes inderdaad eer van werk en deden dit dien zo ongekunsteld spontaan maar tevens disciplineerd en met als niet een. Ook mentaal brachten ze genietbare muzikale menten op piano, viool, cello en gitaar. Driehoeksverhouding Burgemeester Maurice De Kerpel had het over eer «driehoeksverhouding». Neen. Niet wat u dacht. Wel de verhouding tussen de organiserende Middenl standsraad, het stadsbe+ stuur via de Ekonomische Dienst en als derde het publiek als gewillig klank bord. Speciaal in de bloemetjes, letterlijk en figuurlijk, kwam Jaak Spitaels staan, diensthoofd van de Eko nomische Dienst die met pensioen gaat en die zal opgevolgd worden door Jo Saeys wiens vader Edgard verleden zaterdag ten gra ve werd gedragen. LH Aalst. Alle plaatsen werden bezet op de zomerse terrasjes (a) Volgens een opname van de stand van zaken op 11 april laatstleden wordt het niet haalbaar geacht het nieuw ziekenhuis nog vóór de gemeenteraadsverkiezingen ope rationeel te maken. Wellicht kan dat pas, en dan ten vroegste, in de lente van volgend jaar. Het zal dan ook tien jaar geleden zijn dat gemeenschapsministers Galle en De Wulf in april 1979 de eerste steen ervan legden. Stand van zaken Vijf loten zijn momen teel in aanbesteding, 7 zijn in ontwerp en 6 verkeren nog in het stadium van voorontwerp In aanbeste ding zijn: - bedwandarmaturen: toegewezen op 26 februari 1988 voor 4.627.210 fr. (excl. BTW): 80 dagen - vaste bemeubeling: ope ning offertes op 25 januari 1988. Te weerhouden bie ding van 27.600,000 fr, (excl. BTW); 100 dagen - fysiotherapie: opening offertes op 18 april 1988. Raming: 8.214.460 fr. (excl. BTW): 60 dagen - melkkeuken: opening offertes op 18 april 1988. Raming: 2.023.000 fr. (excl. BTW): 60 dagen - radiologie: opening of fertes op 16 mei 1988. Ra ming: 30.000.000 fr. (excl. BTW): 120 dagen. Nog in ontwerp Labo-meubilair en -apo theek, autopsie, konsulta- tie, inkomhal, kamerbe- meubeling zijn nog in ont werp voor een termijn van 40 tot 80 dagen. Binnen de maand te ma ken voorontwerpen moe ten nog opgesteld worden voor signalisatie beweg wijzering, rest van de me dische uitrusting als onder meer intensieve diensten, rest bemeubeling van dag verblijven en polyvalente zaal, algemene dekoratie, gordijnen en overgordij nen en opkuis. Anderhalf miljard De totaliteit van de kos ten wordt volgens Eddy Dierickx geraamd op an derhalf miljard frank. Hel deel daarvan door de sta< te betalen bedraagt 40% of 600 miljoen. Als men die lening spreidt over 30 jaar aan 7,5% bedraagt' die, kapitaal en intrest af TE te lossen, per jaar zowa 50 miljoen. Komt daarbi dan nog dat intresten vai reeds aangegane leningen werden gekapitaliseerd wat betekent dat om een lening te delgen een nieu we lening werd aange gaan. Een put graven om een andere te vullen. (L.Hi Op maandag 9 mei om 20 uur heeft in de stadsschouwburg te Leuven het derde koncert plaats in een cyclus. Het Nieuw Belgisch Kamerorkest onder leiding van Jan Caeyers speelt er werk van Haydn, Stravinsky en Gounod. Wetenschapsjournalist Wim Daems heeft de prijs val het Beste Jeugdboek 1988 ge wonnen met zijn jeugdromai "Het Koopkind". De prij werd uitgeschreven door hl NCMV van Knokke-Heist i samenwerking met het stad! bestuur en de Kredietbank. Aalst Straatparades hoorden er ook bij op de Topdag (a) Aabl- Vanzelfsprekend waren er karnavalisten te zien op de Topdag (a) Nadat Groot-Brittanië reeds een week lang het Aalsters Topweekgebeuren had gedomineerd werd de Topdag zelf plechtig ingezet met een feestzitting in de stedelijke feestzaal. Eerder waren Erembodegem met onder meer een eetmaal British Style, Moorsel met Brits vocht en een kroegentocht met «de bolhoed» als koninginnestuk en Nieuwkerken met animatie op een herlevende marktdag reeds onder Britse aktiviteiten onderge dompeld. juist geteld 2 woorden op 3 dokumenten te laten wijzi gen door de administratie. Dat kostte hem dan wel in 13 maanden tijd met een dossier van liefst 35 stuk- staat hij wel op een andere plaats. British School of Brussels Het jeugdkoor van deze school die 1000 leerlingen

De Voorpost | 1988 | | pagina 6