in TV-Ekspres ekspres Groenbeplanting voor electricitelts- en gaskabines Uit met de Middenstand Stiow voor Adec Volleybal De Voorpost .>.a* Xh Het ziekenhuis: ^fï^emSen. We doen alles om er met naar MQf ^"m^ofSenvansipbes.»^ 16 - 13.5.1988 - De Voorpost Noteer alvast donderdag 26 mei in uw agenda wanneer je een fan bent van de al legendarisch geworden Margriet Hermans. Zij is dan immers te bekijken, bewonderen en vooral te beluisteren in de sporthal van Appels waar sympatieke Margriet de hoofdvedette is van een «Uit met de Middenstand» show die door toedoen van volleybal klub Adec daar plaats heeft. Belangrijk om weten is dat de toegang geheel gratis is en dat komt omdat een aantal middenstandszaken en bedrijven deze show geheel sponsoren. Tijdens de show wordt ook de meest sympatieke, gekende en geliefde figuur verkozen en hiervoor werden vijf kandidaten aangezocht die zullen voor gesteld worden met een videofilm en een inter- vieuw. Het publiek duidt dan de meest geliefde figuur aan. Verder op het programma een optreden van de tragikomische zwerversfiguur Dorus zoals die door de ondertussen al een tijdje overleden Tom Manders voor het eerst op het toneel werd gezet, Frank Valentino en Company met drie gezet- Frank Valentino en Company met drie Dendermonde. Voorzitter Lieve De Meersman van volleybalklub Adec licht de schatt'gc meisjes en nieuw talent. Bij dat alles hoort middenstandshow toe (foto Piet Hermans) nog een spelprogramma dat Harry's Knock out show heef en wanrhii u;ot o -- Iimuj a IVllUWi uui show heet en waarbij heel wat prijzen zijn te winnen als een video, 5 radio's en 20 strandlakens. Lebbeke. In Denderbelle werd de kabine aan de handen genomen. Met vereende krachten werden bomen gegraven (foto Piet Hermans) Dries door de jeugd stevig c de putjes voor het planten vc Intercom en het Jaar van het Leefmilieu Voorlopig zijn er tien kabines van Intercom distributie Noord die een aangepaste en mooie groenbeplanting hebben gekregen. Intercom heeft voor die beplanting een samenwerking met de lokale scholen nagestreefd en beide partijen zyn opgetogen over het bereikte resultaat. Zo kregen kabines in Dendermonde, Hamme, Buggenhout en Lebbeke een ander uitzicht. Onder het motto "Vele handen maken het werk licht", werden er toch een 500-tal jonge plantjes aangebracht en werd een dikke en rijke humuslaag uitgestrooid. Een werk dat gebeurde onder het alziend en goedkeurend oog van de onderwijzers en van de heer Van Steenbergen, sektorhoofd, die voor de regio Dendermonde de hele operatie leidde. Intercom Distributie Noord, zo vertelde ad- junkt-gewestelijk direk- teur de heer Buedts, is sterk begaan met het leef milieu. En dat kan een beetje eigenaardig overko men voor een energiebe drijf waarvan men steeds de idee heeft dat het met zijn centrales vervuilend werkt. Toch biedt Interc om milieuvriendelijke pro- dukten aan waarvan aard gas er eentje is. Het was al eerder opge vallen dat sommige gas- en elektriciteitskabines neer gezet waren in een omge ving waaraan hoogdrin gend wat moest gedaan worden. Waren de kabines niet met allerlei affiches van verkiezingen en bals beklad, de wildgroei van gras, onkruid, tierde er welig. Men wilde aan die situatie wat doen in het jaar van het leefmilieu. Men heeft in een eerste fase tien kabines uitgeko zen, verspreid over vier gemeenten en afgaande op informatie van eigen per soneel of van buurtbewo ners. En wat die laatsten betreft, men heeft er bie- zonder positieve ervarin gen mee. Eenmaal be paald was welke kabines in aanmerking kwamen, werd in de gemeenten Hamme, Dendermonde, Buggenhout en Lebbeke kontakt opgenomen met basisscholen die voor het initiatief gewonnen waren. Zo kon men de voorbije week een aantal stoere knapen met veel goede moed, inzet en ongekende spierkracht aan het werk zien. Er werden putjes ge graven en terwijl het Inter com-personeel een oogje in het zeil hield of het allemaal goed verliep, werd door de jongeren van de Buso-school uit Bug genhout, het VTI uit Den dermonde, het Burge meester Van Driessche-in- stituut uit Hamme en het Heilige Maagdcollege van Lebbeke, gewerkt om het hardst, een beetje humus in het putje, een boompje erin, flink wat aarde er tegenaan en goed aan drukken en ter afronding nog een emmertje water. Daarmee was het werk van de scholieren achter de rug. Voor Intercom restte nog het bedekken van de bodem met een ongeveer 10 cm. dikke laag boomschors die alle onkruid moest verdelgen en moet zorgen voor voed sel voor de pas aangeplan te bomen. Zo krijgen de kabines een totaal andere aanblik, veel properder en aantrekkelijker. Een an dere bedoeling is natuur lijk ook de eigen mede werkers te sensibiliseren om een milieuvriendelijke houding aan te nemen bij de uitoefening van hun dagelijkse opdracht. Het gaat om een eenma lige aktie. In de toekomst zullen andere kabines on der handen worden geno men. Intercom zal daar voor de nodige budgetten vrij maken. Men heeft overigens van de gelegen heid gebruik gemaakt om aan de ouders van de kin deren die aan de beplan ting hebben meegewerkt een nota tc overhandigen waarin het hele opzet dui delijk werd toegelicht. Bovengrondse netten weg Niet alleen de kabines worden aangepast, Inter com wil ook de boven grondse netten zoveel mo gelijk weghebben omdat ze weinig esthetisch zijn. Wetende dat men 1.175 kilometer aan leidingen heeft, kan men begrijpen dat dit ondergronds bren gen een enorme investe ring vergt. Maar die heeft men er voor over. Men moet ook weten dat men bij het ondergronds bren gen van de netten steeds dubbel moet werken (aan weerszijden van de straat). Men pakt dit hele projekt systematisch aan. Zoveel mogelijk laat men de wer ken samenvallen met we- geniswerken allerhande en bovendien moet men kun nen rekenen op de mede werking van de gemeen tebesturen. En die is er beslist. Dit jaar heeft men bijvoorbeeld 3,4 kilometer bovengronds net gesloopt. Wat heel wat is. Nieuwe netten worden zonder meer ondergronds aange legd. Kan ondergronds echt niet, dan opteert men voor een nieuw soort ka bel die minder opzichtig is en meer mogelijkheden toelaat. Kortom, Intercom wil zelfs wanneer het jaar van het leefmilieu achter de rug is, blijven werken aan dc verfraaiing, van onze leefomgeving. Een prima idee die op prijs wordt gesteld door heel wat klan ten van Intercom. Tot heden werden vol gende kabines verfraaid met allerlei groen: de Veldstraat te Grember- gen, voor Hamme de wijk 't Heet en ook in Kastel. In Buggenhout werd de kabine in de Vidtstraat (Capriooltje) opgeknapt en in Opdorp de kabine aan de Hoge Weg. In Leb beke kwamen de kabines in de Romestraat en de Kleine Snijderstraat aan de beurt en n Denderbelle de kabine op de Dries. Het temanummer over de Vlaamse film uitgegeven door het tijdschrift Vlaanderen brengt een panorama van het - Vlaamse filmlandschap. Men praat er over de groei en het niveau van de film en over de verwachtingen die leven bij de kineasten. «Vlaanderen kost 650 fr. voor 5 nummers i „hholro n i r j- j en losse nummers kosten 250 e 'ferlingen die de klus klaarden, moe maar gelukkig na fr. Adres: CVKV, per adres insPannmgen (foto Piet Hermans) Adiel Van Daele, Lindenlaan 18 te 8880 Tielt. de geleverde rij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W, Vloebergh Dendermonde. De heer Van Steenbergen, die de boomplantingsaktie leidde zette de doelstellingen ervan uiteen (foto Piet Hermans) Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Aangesloten bij Drukkerij A, De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Hamme. De Broekstraat voor en na VERDER IN TV-EKSPRES DEZE WEEK SPOTLIGHT OP LISA BONET uit de Cosby Show DE BOUWWOEDE VAN DE GOLDEN SIXTIES en de minder prettige gevolgen ALAIN PROST met een Japanse wagen in formule I en nog veel, véél meer

De Voorpost | 1988 | | pagina 16