PROMOTIE EEN FEIT, TITEL (NOG) NIET Sint-J [oris zor; gd e voor geslaagd gouwfeest iiSlIuiïiÜiïi! SPORTKRINGNIEUWS De Voorpost De Voorpost - 13.5.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,71.40.60 VOETBAL SINT-NIKLAAS - FC DUFFEL 1 -1 Het blijft toch wel onwaarschijnlijk moeilik voor Sint-Niklaas om thuis de zege te behalen tegen ploegen die het, gezien de rangschikking, zeker af moet kunnen. Ook deze thuiswedstrijd tegen Duffel konden de Klaasjes weer niet naar hun hand zetten. Velerlei redenen waren hiervoor weer voorhanden, doch de twee belangrijkste geven we u alvast maar al mee. By de thuisploeg dreef alleen Joris Cornet nog maar eens op eenzame hoogte terwijl de bezoekende ploeg ene Danny De Cokele in de ploeg had die Sint-Niklaas - Duffel 1-1. De speler met het gezichtsmasker is een Duffelse verdediger. op zijn eentje werkelijk voor meer gevaar zorgde dan de ganse thuisploeg gedurende Vlak na deze faze zal Cornet de bal krijgen en scoren (dw) de wedstrijd. Nochtans moesten de Klaasjes zich in de kjjker spelen want hun nieuwe sportieve patron, Paul Theunis himself, maakte zyn opwachting voor de wedstrijd om zyn nieuwe ploeg aan het werk te zien. Joris Cornet van de wedstrijd naar zich niet doorging, voor de 24' maal trok. Toch bleek dan dat heel Halfweg de tweede helft Paul Theunis en de nieuwe wat spelers last hadden van de kreeg ook Daniël Maes van coördinator Theo Bauwens zenuwen. Vooral Peter Quin- de thuisploeg speelgelegen- zullen zich tijdens de beginfa- telier en Patrick Vinck leken heid nadat Gunther De se meermaals afgevraagd heb- ons hiervan het meest hinder Meyer gekwetst naar de kant ben wat er dit Sint-Niklase te ondervinden, al mogen we moest. Maes nam zijn plaats team weeral schortte. Het was in dit rijtje zeker ook niet Tim in op het middenveld en met- Duffel dat steeds voor de ge- Huygen vergeten, op het een hadden de Klaasjes wat vaarlijkste standjes zorgde doorkoppen na van de doel- meer offensievere krachten, aan het Sint-Niklase doel. Dit kans van Cornet heeft lange Doch hoe hard Maes zich ook het hele aanvangskwartier Tim er werkelijk niets van inspande en de voorzetten lang Hierbij viel dan vooral gebakken in deze wedstrijd, voor de Duffelse kooi zwiep- de wendbaarheid op van Dan- Voor doelkansen in deze eer- te, geen enkele maal werd de ny De Cokele Wat deze Duf- ste helft diende dan te worden Duffelse portier in de verle- felse spits allemaal vermag gewacht tot in de slotfaze. In genheid gebracht, grenst aan het ongelooflijke de 43e minuut veerde nog En dan met nog een 10-tal Everaert, zijn rechtstreekse eens iedereen recht toen Cor- minuten te gaan gebeurde bewaker, kon de getalenteer- net zijn kans waagde maar de het. Patrick Vinck miste aan de Duffelaar onmogelijk hou- bezoekende doelman stopte de middenlijn zijn tussen- den zodat het steeds gevaarlij- met veel klasse dit verraderlij- komst en meteen was de snel- ke voorzetten voor het Klaas- ke schot van Joris terwijl één le Geldof gelanceerd. De hele jcsdoel bleef regenen. Geluk- minuur voor affluiten Gino Klaasjes-afweer werd nog kig voor de thuisploeg was de Nijs het probeerde met een maar eens voorbijgespurt aan Duffelse afwerking niet zoals solo die echter ook al eindig- de overzijde door De Cokele de voorbereiding zodat ze dit de in de armen van Van Vlas- die dan ook het eerst aan het eerste kwartier heelhuids senaer. leder kon van Geldof. Tegen doorspartelden. n. het schot van De Cokele had Sint-Niklaas Duffel 1-1De bezoekende doelman steunt op zijn reeds invalide maat om deze aanval te stoppen (dw) De Cokele bevestigt zyn kunnen De Meyer geen enkel verhaal En dan plots een eerste ak- tie van de thuisploeg en met een wezen de bordjes 1 -0. Het bezig of Tim Huygen kreeg de H Uit^niee "vrauede" m- was de blonde Gunther De beste kans uit de wedstrijd om .....rliik hii nuffel want het verdween door zijn Pas was de tweede helft handen én benen in het doel: Mo J- e wedstrijd om tuurlijk bij Duffel, teïeurstel- Meyer die op rechts ook iets de stand te verdubbelen op linE bj; de Klaasies van zijn kunnen demonstreer- voorzet van... Joris Cornet. 7 de en strak voortrok op het Maar de grote Tim miste ook ™et 'aa,s,e kwartier veran- hoofd van Tim Huygen die deze kans zodat Duffel hier derde er evenwel n>et veel doortikte naar Joris Cornet, wel goed weg kwam. meer aan het scenario zodat Joris geraakte niet in paniek Nu bleek ook voor trainer deze °P,het bord bleef, maar overschouwde heel even Maurice Smeets de maat vol ^ater zou hlijken dat Hamme de situatie en knikte dan oor- te zijn en hij wisselde Tim evenwel ook niet verder deelkundig het leder in het Huygen voor R. De Wilde. kwam dan een gelijkspel op doel buiten bereik van doel- Veel beterschap betekende Wuustwezel zodat Sint-Ni- man Van Blassenaer en ver- dit aanvankelijk niet want 'daas hoe onwaarschijnlijk dediger Zagers. 1-0, 17e mi- Sint-Niklaas kwam tot twee °?k no8 steeds °P de eerste nuut. Meteen het 24e kompe- maal toe goed weg van de P'aats gerangschikt staat. Nu titiedoelpunt van Joris. gelijkmaker. Eerst was Gel- D'egem opnieuw verloor zijn Meteen kantelde ook de dof op een hoekschop er dicht ze'^ Hamme en Sint-Niklaas wedstrijd even want de aan- bij maar even later trof De zeker van Promot'e volgend valslust van Duffel bleek even Cokele dan wel raak. De iaar ?aar derde- Enkel wie aangeslagen zodat Sint-Ni- grensrechter had echter bui- 'camP'oen wordt, zullen we klaas gedurende de volgende tenspel gesignaleerd zodat het pas nu zondag vernemen, minuten terug het initiatief feest voor Duffel (voorlopig) Marc Stevelinck Sint-Niklaas - Duffel 1-1Huyghen laat zich de bal afsnoepen (dw) TURNEN Om en bij de 1500 turnende meisjes zorgden ervoor dat de grote speelplaats van het Organisatorisch stak dit Heilige Maagdcollege te Dendermonde de hele dag door druk bezet was. Turnkringen gouwfeest biezonder goed in uit heel Oost-Vlaanderen en aangesloten bij de Koninklijke Katholieke Turngouw elkaar. Geen moment heeft maakten er een waar feest van. Voor de Koninklijke Sint-Joris Turn- en Wapengilde men zich verveeld als toe- uit Dendermonde een hele eer om zoveel deelneemsters en toeschouwers te mogen schouwer en de turnsters kre- ontvangen, uitgerekend in het jaar dat deze turnvereniging haar 90e verjaardag viert, gen de meest ruime facilitei- Voor Sint-Joris ook een primeur, want het is de eerste keer dat een en dezelfde ten om zich voor te bereiden vereniging en de kampioenschappen en het gouwfeest mag organizeren. Een pluim die op hun optreden. Vlekkeloos dus. Alleen bleek de techniek het op het einde te begeven; men graag op zyn hoed steekt en die men niet zomaar heeft verdiend. Daar zijn flink wat prestaties aan vooraf gegaan. maar ook dan wisten de men sen van Sint-Joris voldoende inventiviteit aan de dag te leggen zodat alles zijn nor maal verloop kende. Aan dit gouwkampioen schap namen 11 verenigingen deel: Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas, dat ook aantrad met een trommelkorps, Wil len is Kunnen uit Temse, Nut en Vermaak uit Buggenhout, Jong Waasland met muziek korps uit Melsele, Moed en Kracht uit Bazel, Sint-Lutgar- disturnkring Vlug en Vroom uit Zele, Jong en Lenig uit Haasdonk, Kerels uit Waas munster met trommelkorps, Kwik Gym uit Temse, Door Eendracht Sterk uit Beveren en natuurlijk de ploeg van eigen bodem Sint-Joris-Den- dermonde. Een uitgelezen Kampioenen In afwachting dat de seniores zkh tot kampioen kunnen kronen konden wel een drietal jeugdploegen van Sport kring kampioen spelen. De gewestelijke juniores, de pro vinciale miniemen en de preminiemen zorgden voor deze eer. Zij werden dan ook voor de wedstrijd tegen Duffel in de bloemen gezet door het bestuur. Dit terwijl burgemees ter De Vidts zijn opwachting maakte om de jonge voetbal lers zijn dankwoord over te brengen. Trainer Maurice Smeets Was natuurlijk eens te meer ontgoocheld na de wed strijd. "Eigenlijk ben ik dubbel ontgoocheld, stelde Smeets. Ten eerste over de manier waarop ik hier opzij wordt geschoven als trainer, men verwyt mij dat ik geen derde nationale waard ben. Ik denk dat ik toch wel bewezen heb dat ik niet zo'n slecht trainer ben als men my afschildert. Deze jonge ploeg naar derde brengen was zeker geen sinecure. Ik hoop daarom dat mijn spelers zich zondag dubbel zullen inzetten om alsnog de kampioenstitel binnen te ryven op het veld van Grimbergen." Hier direkt aan toevoegend zegde Maurice dat zijn ploeg vandaag tegen Duffel wel ontgoocheld had. Wellicht speelden de zenuwen de meeste spelers parten, was de enige uitleg die Smeets nog kon meegeven in dit verband. Paul Theunis en Theo Bauwens reeds op post De nieuwe trainer én koördinator, resp. Paul Theunis en Theo Bauwens maakten hun opwachting in Sint-Niklaas. Paul zag zijn ploeg voor volgend seizoen aan het werk terwijl Theo Bauwens als algemeen koördinator rustig de verrichting van zyn nieuwe ploeg gadesloeg. Transfernieuws J. DE LAET: Van FC Boom zou J. De Laet overkomen naar Sint- Niklaas. Jan, een der beteren uit de steenbakkersploeg, die aan de basis lag van de redding tegen Eisden, is alvast een grote aanwinst. ANDRE KIEKENS Komt over van KV Kortryk. De Merchtemnaar zal volgend seizoen de Klaasjes proberen hoog te houden in derde afdeling. Kiekens was een vaste waarde in het fanionteam van KV Kortryk. ROBBY BUYENS en DAVID FAIRCLOUGH Met deze twee spelers van SK Beveren zyn de onderhan delingen gestaakt. Met Buyens zal door het Sportkringbe- stuur niet meer onderhandeld worden terwyl de roodharige Ier zelf de onderhandelingen met Sint-Niklaas stopgezet heeft, omdat hij derde klasse te min vond. loii"wf^feer Vee' helanfs,ellin^ °P de speelplaats van het H.Maagdcollege voor het Turnen. De grote speelplaats van het H.Maagdcollege leende zich uitstekend voor het gouwfeest, georganiseerd door Sint-Joris uit Dendermonde (foto p. hermans) gouwfeest van Oost-Vlaanderen (foto p. hermans) °°r gild aan turnsters, fraai ge kleed in uniform en klaar om schitterende prestaties te le veren. Gebeurde dat in de voormiddag in de turnzalen omdat het weder niet anders toeliet, in de namiddag en onder het goedkeurend oog van tal van vooraanstaanden werd het gouwfeest in open lucht afgewerkt. De prijsuitreiking werd tel kens opnieuw onderbroken door enkele gastoptredens van de deelnemende clubs en die zorgden voor heel wat spektakel. Wat de wedstrij den zelf aangaat, ook hier waren diverse onderdelen en disciplines gemaakt, in ver schillende afdelingen. Uitslagen Jong Waasland Melsele kreeg de prijs van het beste muziekkorps. In de jazzgym- nastiek eerste afdeling werd Moed en Kracht uit Bazel de winnaar en in tweede afdeling toonde Kerels Waasmunster zich de beste. De opgelegde oefeningen voor kleine meis jes dan: in de eerste afdeling 1. Kerels Waasmunster A, 2. Kracht en Geduld Sint-Ni klaas, 3. Vlug en Vroom Zele A en Sint-Joris Dendermon de, 5. Jong Waasland Melsele en 6. Door Eendracht Sterk Beveren. In de tweede afde ling: 1. Jong en Lenig Haas donk, 2. Vlug en Vroom Zele B, 3. Kerels Waasmunster B en 4. Willen is Kunnen Tem se. De tumbling-reeks eerste afdeling: 1. Kerels Waas munster, 2. Sint-Joris Den dermonde, 3. Kwik Gym Temse, 4. Vlug en Vroom Zele A, 5. Kracht en Geduld Sint-Niklaas en Door Een dracht Sterk Beveren, 7. Jong Waasland Melsele en 8. Nut en Vermaak Buggenhout. De tweede afdeling: 1. Jong en Lenig Haasdonk, Vlug en Vroom B Zele en 3. Moed en Kracht Bazel. De opgelegde oefeningen meisjes van 9 tot 13 jaar, eerste afdeling: 1. Kracht en Geduld Sint-Ni- klaas, 2. Sint-Joris Dender monde, 3. Kerels Waasmuns ter, 4. Vlug en Vroom Zele A, 5. Jong Waasland Melsele en 6. Door Eendracht Sterk Beveren. In de tweede afde ling: 1. Jong en Lenig Haas donk, 2. Vlug en Vroom Zele B, 3. Door Eendracht Sterk B Beveren en 4. Willen is Kun nen Temse. De sprong dan: eerste afdeling 1. Vlug en Vroom A Zele, 2. Sint-Joris Dendermonde, 3. Jong Waas land Melsele, 4. Kerels Waas munster, 5. Kwik Gym Tem se, 6. Door Eendracht Sterk Beveren, 7. Kracht en Geduld Sint-Niklaas, 8. Nut en Ver maak Buggenhout. Tweede afdeling: 1. Jong en Lenig, Haasdonk, 2. Moed en Kracht Bazel, 3. Vlug en Vroom uit Zele. Opgelegde oefeningen voor dames eerste afdeling: 1. Kracht en Geduld Sint-Ni klaas, 2. Sint-Joris Dender monde. Tweede afdeling: 1. Willen is Kunnen Temse, 2. Nut en Vermaak Buggen hout, 3. Door Eendracht Sterk Beveren. Opgelegde oefeningen voor juffers eerste afdeling: 1. Kerels Waas munster, 2. Jong Waasland Melsele, 3. Sint-Joris Dender monde, 4. Kracht en Geduld Sint-Niklaas. Vrije oefenin gen eerst afdeling: 1. Kracht en Geduld Sint-Niklaas, twee de afdeling: 1. Sint-Lutgardis Turnkring Zele. De prijs van orde en tucht werd toegekend aan Vlug en Vroom uit Zele. De ere-pen- ning van de Koning, toege kend aan de kring die in eer ste afdeling het hoogste aantal punten scoorde in de kleine oefeningen kleine meisjes, opgelegde oefeningen voor meisjes en voor juffers, ging naar Kerels Waasmunster. Voorzitter Jozef Dierickx van Sint-Joris-Dendermonde dankte aan het einde van het gouwfeest de vele deelneem sters voor hun sportieve en vrij goede prestaties en on derstreepte dat Sint-Joris in staat is om zijn 90e verjaardag te vieren omdat het steeds heeft kunnen steunen op een degelijk en hardwerkend be stuur. De turnkring heeft zo wel in binnen- als in buiten land heel wat optredens ach ter de rug en heeft ook een aantal kampioenen in zijn rangen. Naast heel wat goede elementen die een wissel be tekenen voor de toekomst, aldus de voorzitter, die zei dat Sint-Joris al aan zijn twaalfde oefenzaal toe is sedert de op richting in 1898.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17