JEUGDKARATE KENSEI STEKENE IN VOLLE OPGANG 5 INTERNATIONAAL BELOFTENTORNOOI g JAGOMO IN SINT-NIKLAAS... GROOTSE OPEN-DEUR-NAMIDDAG VOOR DE VOETBALLENDE JEUGD KARATE JEUGDVOETBAL De Voorpost - 13.5.1988 - 19 kele trap ning- De blust nnen viste 1988 kan eigenlijk niet meer mislukken voor de Kensei Karate VZW uit het noordwase Stekene. Oordeel zelf: twee nationale kampioenen in de rangen hebben is niet onmiddellijk voor elke sportklub weggelegd. De Stekense karateklub heeft dat dus wél. Inderdaad met Danny Coone bij de kadetten en Guy Ivens bij de seniores is Kensei VZW ongetwijfeld de meest suksesvolle sportklub van Stekene en omstreken tot nu toe. 't Is nu te hopen dat de gemeentelijke sportraad deze prestaties, zo vroeg in 't jaar behaald, zal weten naar waarde te schatten by de aanduiding van de sportlaureaten over het jaar 1988. Eigen kweek blijkbaar nog steeds van toe- op jonge leeftijd met hun ge- Het spreekwoord «vroeg be- passing, want beide Stekense liefkoosde sport. Het is dus gonnen is als gewonnen» is kampioenen begonnen reeds wat men in sportjargon noemt ten momentopname tijdens een training van de Stekense jeugdafdeling (T en T) «eigen kweek». Danny en voornamelijk Guy waren in hun beginperiode een beetje de uitzonderingen die de regel bevestigden want de Stekense karateklub had toen geen jeugdafdeling. Als 12, 13-jarigen liepen ze dan ook een beetje verloren tus sen de grote «broers». Ondertussen is daar evenwel - gelukkig maar - héél wat verandering in gekomen! On der meer via hun medewer king aan de Stekense Paasva kantie-sportkampen onder vonden de trainers van Kensei dat er bij de Stekense school gaande jeugd heel wat inte resse is voor de karatesport. In augustus 1985 richtte toen malig voorzitter Norbert Coone een schrijven aan de verschillende Stekense scho len en ouderverenigingen. In deze brief werd de idee van «karate op school» aange bracht. De respons was evenwel be droevend, want van de scho len kwam er niet de minste reaktie. Jeugdafdeling Het dynamisch bestuur van de Kensei Karate VZW besliste evenwel om het hoofd niet te laten hangen en in de schoot van de klub werd gestart met een jeugdafdeling. De daad werd meteen bij het woord gevoegd en op 3 mei 1986 ging de eerste jeugdtrai- ning door met een bescheiden opkomst van 10 jonge snaken tussen 6 en 14 jaar. Het waren overwegend kinderen, broers, zusjes en/of neven en nichtjes van de andere karateka's. Nu, bijna 2 jaar later, staan er elke zaterdagvoormiddag meer dan 30 jonge, entoesias- te karateka's op de tatami van de gemeentelijke sporthal van Stekene, terwijl aan de deur van de zaal er een groep even entoesiaste ouders samenge- drumd staat te kijken hoe hun «spruiten» het doen. Karate leeft dus in Stekene. Omwille van de (té) beperkte afmetingen van de zaal wordt er nu in twee groepen ge werkt: de witte en gele gor dels oefenen van 10.30 tot 11.30 u. en met de oranje gordels wordt er getraind van 11.30 tot 12.30 u. Op die manier kan elk kind en jonge ling toch de beste begeleiding krijgen. Voor die begeleiding zorgt in eerste instantie Romain ver dunnen, 3de dan en tevens stichter-voorzitter van de Ste- De voltallige jeugdafdeling van Kensei Karate VZW (T en T) kense Kensei Karateklub. Hij wordt hierin bijgestaan door Chris van Gaever, de gebroe ders Mare en Gino Fassaert - allen bruine gordels - en af en toe komt ook Freddy «Kroky» D'Hooghe nog een handje toesteken. Aflossing van de wacht Voor velen - zowel kenners als leken - is het verrassend vast te stellen hoe snel sommi ge jonge snaken reeds geëvo lueerd zijn en/of hoeveel wils kracht en doorzettingsvermo gen de minder lenigen steeds maar kunnen opbrengen. Feit is dat de echte karate- geest reeds duidelijk aanwe zig is bij deze jongeren. In de eerstvolgende jaren zul len er - daaraan twijfelen we niet - dan ook meerdere Ste kense opvolgers zijn voor na tionale kampioenen Danny Coone en Guy Ivens. In afwachting van deze «aflos sing van de wacht» kunnen de Stekense jonge leeuwen zich alvast met elkaar meten op het tweede jeugdklubkam- pioenschap kata dat op zater dag 7 mei 1988 zal plaats vinden. Wordt het ook deze keer een gedeelde titel tussen Kenneth de Schepper en Tom Heer weg? Of zijn er nu andere kapers op de kust? De toekomst zal het uitwij zen. De jonge Stekense kara teka's kunnen deze nabije toekomst alvast (een beetje) beïnvloeden door flink te oefenen. :een leke i ik ïen- die den tENS van emt, teeft jn er uren ndré De De :ens. er en... niet T*T) Sinds het ontstaan heeft «De Jeugd Ons Fortuin», een trou we supportersklub van S.K. Sint-Nildaas, al belangrijke initiatieven genomen. Jaar lijks wordt het beloftentor- nooi Jacomo georganiseerd en in Sint-Niklaas en omstre ken is deze voetbalhappening voor velen een begrip gewor den. Het sukses verliep trou wens in stijgende lijn en door de verantwoordelijken van «De Jeugd Ons Fortuin», kon toen telkens een belangrijke bijdrage worden geleverd in verband met de jeugdbegelei- ding bij S.K. Sint-Niklaas. Een lofwaardig initiatief dat ook door talrijke sponsors wordt gesteund en aldus, wordt ook de toekomst van het beloftentornooi Jacomo verder verzekerd. Op K.S.C. Anderlacht na, waren de deelnemende ploegen steeds uit de eigen regio of provincie afkomstig en op een tweetal dinsdagen, werden telkens de schiftingen en finales ge speeld. Stilaan echter is de interesse voor het beloften- tomooi Jacomo gestegen en reeds vorig jaar, hebben de organisatoren ook al meerde re aanvragen tot deelname van gereputeerde klubs moe ten weigeren. Na overleg werd een wijziging dan ook als noodzakelijk beschouwd en thans bij de vijfde uitgave van het beloftentornooi Jaco mo, wordt er internationaal gevoetbald. Het wordt nu opeens ook allemaal veel aan trekkelijker met alle wedstrij den op één weekend en de sportieve waarde, wordt ook duidelijk opgetrokken. Het sukses van het vijfde interna tionaal beloftentornooi Jaco mo lijkt nu al verzekerd met de deelname van P.S.V Eindhoven. K.S.C. Ander- lecht, Klub Brugge en een Wase Entente bestaande uit spelers van S.K. Sint-Niklaas, S.K. Beveren, S.C. Lokeren, Vigor Wuitens Hamme, Klau- waerts Kemzeke en F.C. Ger- da. Tijdens dit weekend wordt het dan ook bijzonder interessant op het terrein van S.K. Sint-Niklaas en door het feit dat ook spelers tot 23 jaar worden toegelaten, biedt dit aan de deelnemende ploegen ook meer mogelijkheden. Aan de scouts en de vele voetbaltrainers eveneens met het oog op het volgende sei zoen en die belangstelling, kan reeds als traditioneel wor den beschouwd. Een van die bijzondere pluspunten bij het beloftentornooi Jacomo. dat thans ook enkele aantrekke lijke toemaatjes kreeg aange meten. Reeds op vrijdaga vond wordt er al een match gespeeld tussen de veteranen en een trainersselektie be staande uit: Georges Lee- kens, Dimi Davidovic, René De Saeyere, Dirk Nauwe- laerts, Freddy Heirman, Hel mut Brösch, Felix Seghers, Willy Mangelschots, Rik Schrijvers, Walter Ellegeert, Luk Sanders, Jos De Volder en nog een paar anderen. Voor het eigenlijke beloften tornooi Jacomo worden door de deelnemende ploegen ook enkele interessante en reeds bekende namen aangekon digd: bij P.S.V. Eindhoven, Van Rosmalen, Veldman, Lanckohr, Van Eyck en een tweetal dat reeds door S.K. Beveren werd benaderd, Erik Van Kessel en Viscaal. F.C. Brugge selekteert alleszins Henk Houwaert, Kurt Hin- derickx, Stefan Vereycken, Mamix Vercruysse en Fran cois Couvreur terwijl S.C. Anderlecht met o.a. Mar- choul en Oliveira zal aantre den. Voor de Wase Entente werden talrijke bekende jon geren geselekteerd: van S.C. Lokeren. Gino Van Den Breen, Danny Frans, Kurt Paque en Filip Maliers, van S.K. Beveren Luk Hofman, Robby Bijens, Kurt Claessens en Alain Westerlinck. Een viertal van S.K. Sint-Niklaas met Alex Roskam, Wim Vijl- ders, Frederick Massa en Gi no Smet, Vigor Wuitens wordt vertegenwoordigd door Filip Van Lysebetten en Rob by Blommaert, F.C. Gerda door Franky De Pelsmaecker en Klauwaerts Kemzeke zendt Emanuel Verwilgen uit. Eigenlijk een waarborg voor een uiterst aantrekkelijke en boeiende voetbalwedstrijd met het volgende programma bij het vijfde internationaal beloftentornooi Jacomo in Sint-Niklaas... Vijfde Internationaal Belof tentornooi Jacomo op het ste delijke sportstadion Puyenbe- ke, Watermolendreef in Sint- Niklaas: Vrijdag 13 mei om 20 u.: veteranenwedstrijd tussen S.K. Sint-Niklaas en een trai nersselektie Zaterdag 14 mei om 15 u.: Wase Entente - Klub Brugge Om 16.45 u.: Preminiemen Om 18 u.: S.C. Anderlecht - P.S.V. Eindhoven. Zondag 15 mei om 15 u.: troosting Om 16.45 u.: Preminiemen Om 17.30 u.: Huldiging sponsors Om 18 u.: Grote finale met nadien trofeeënuitreiking... Roger Van Laere WOENSDAG 25 MEI 1988 VAN 14-17 UUR KAV DENDERMONDE - A-TERREIN GREMBERGEN PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Impcns Erian, Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbcke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tcnniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammcnlaan 54, 9330 Den- dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. Zelfs de meest succesrijke voetballers zijn het er alle maal over eens: mooie mo menten in het leven of ge beurtenissen die lang bijblij ven situeren zich heel dikwijls in de periode van het jeugd voetbal. Trouwens welke sportieve volwassene kan ongevoeüg blijven voor het bijwijlen smakkelijke voetbal van de kleine preminiem. Wie geniet niet tenvolle van de blijheid van het jeugdvoetballertje dat een doelpunt scoort: en wie kan onberoerd blijven bij de spontane ontgoocheling van het spelertje wiens ploeg zo pas nipt verloor. JEUGDVOETBAL IS EER LIJK EN HEERLIJK VOETBAL Het is niet allaen een zeer goede ontspanningsvorm maar het heeft ook een be langrijke opvoendende waar de. Voetbal is immers geen elite-sport, maar is een ploeg- spel waar kinderen van ver schillende sociale klassen me kaar ontmoeten en met me kaar leren omgaan. Om de jeugd op een optimale manier te laten kennis maken met alles wat met het jeugd voetbal te maken heeft, orga niseert de traditioneel belang rijkste voetbalvereniging (stamnummer 57) van de streek, KAV Dendermonde, een groots opgezette OPEN- DEUR-NAMIDDAG op zijn hoofdterrein (ingang langs de Bakkerstraat) te Grembergen (de toegang is gratis). Vanaf 14 uur worden alle jon gens vanaf 6 7 jaar (liefst in voetbalkledij) door onze jeugdtrainers o.l.v. de hoofd trainer TOON PFAFF op het terrein opgewacht. De ouders die hun kleine toekomstige vedette zelf kunnen brengen worden uiteraard uitgenodigd de eerste officiële voetbal stappen van hun zoontje als toeschouwer te volgen. De kinderen die op 2$ mei niet kunnen worden gebracht, worden door onze diensten vanaf 13 uur thuis opgehaald Jeugdvoetbal. De miniemen van KAV Dendermonde (xl) Jeugdvoetbal. De miniemen van FC Daknam werden kampioen en werden gehuldigd. Dal verdienden zij ook want zij verloren geen enkele keer, scoorden 111 doelpunten en inkasseerden er 9. Kapitein Van Caeldries kreeg tevens de gouden schoen. en rond 17.15 uur terugge bracht, indien U vooraf een seintje geeft aan ons sekreta- riaat (Mevr. Monique De Pauw, tel.: 21.20.31). Op het programma staan on dermeer: korte kennismaking met de club, overzicht van de belangrijkste spelregels door een echte scheidsrechter, trai ning o.l.v. Toon Pfaff en een bekende speler uit eerste klas se, voetbalwedstrijd, penalty wedstrijd, enz. Nadien gratis wafels met chocomelk. Van 24 mei tot 4 juni heeft de achtste wederoproeping plaats van het derde Liniere giment te Leopoldsburg. Het bataljon behoort tot de reser ve van het eerste Belgisch Korps en bestaat vooral uit wederopgeroepen reserve-mi litairen. Bij die gelegenheid heeft op zondag 29 mei in het kamp van Beverlo te Leo poldsburg een opendeurdag plaats. Voetbal. SK Beverens terrein en akkomodaties werden opgeknapt. Het terrein zelf, de socio-club, de powerzaal en zelfs Sportmarathon te Melsele. Er kwamen tien ploegen in het strijdperk voor zeven de wegen werden vernieuwd (Iv) verschillende proeven. Gaverland won de marathon (Iv) Tussen de Chinese provincie Hebei en de provincie Oost- Vlaanderen worden kontak ten gelegd om de mogelijk heid van een zinvolle samen werking en uitwisseling te on derzoeken. Een delegatie uit Hebei zal van 25 mei tot 1 juni een bezoek brengen aan Oost-Vlaanderen. Jeugdvoetbal. De juniores van SC Lokeren werden kampioen (ds)

De Voorpost | 1988 | | pagina 19