MAGAZINE. F Weekblad van Seheldeitreek Laders van de reinigingsdienst met prikaktie Lukt KTA er in de langste brochette ter wereld te maken? Affligem zegt het met bloemen r X Taverne 't Hofken De Voorpost i 13 ME11988 4V JAARGANG NR. 1» -F GRATIS TIP Het wachten beu weg te geraken om over te schakelen naar een ietwat meer rustige onderhouds dienst bvb. aan een sport veld moet een examen worden doorgemaakt en dat doet voor deze mensen al eens de deur dicht. Stadszakken Klachten rezen er ook enigermate zou interesse ren. Wel stellen ze vast dat nu het volume vuil dat langsheen de straten staat, fantastisch is aangegroeid. Dozen met papier is nog niet erg als ze niet uit el kaar vallen. Slechter is het met steengruis en bouwaf- Met slechts 22 laders dag in dag uit het vuil van 77.000 Aalstenaars optillen, verdragen en in de vuilniswagen gooien, tien ronden verzekeren en slag om slinger naar Vlierzele rijden kan niet blyven duren. De ploegen «van de vuilkar» waren dan ook donderdagmorgen aan een prikaktie toe. Normaal beginnen ze hun dagtaak vroeg om het groot verkeer te mijden. Nu reden ze met hun twaalf oraqje mastodonten met een laadvermogen schommelend van 6250 kg naar 11.060 kg en met een inhoud van de laadbak van 19 tot 23 mJ gewoon naar de Grote Markt. Onder het toekijkend oog van de politie namen ze het verkeersvrije gedeelte van de Grote Markt quasi geheel met hun grote wagens in tot grote nieuwsgierigheid van de vele voorbijgangers. Ze hadden een aantal pre- ciese klachten en eisen die ze later via syndikale afge vaardigden aan de schepen zouden ter kennis brengen. Te weinig personeel Eerder waren er aan de vuilniswagens drieman- sploegen aan het werk. De ronden werden herzien maar daarna werd beslo ten de trio's door duo's te vervangen doch de her schikte ronden bleven van toepassing. Veie tonnen elke dag be handelen we hoorden spreken van 9 tot 15 ton per man en per dag, kruipt niet in je koude kleren. Wel in de armspieren en vooral in de rug. De pro vinciale geneeskundige dienst bevond dan ook tien onder hen reeds als niet (meer) geschikt voor dergelijk labeur. Schepen De Maght weet alleszins wat het betekent want ze deed zelfs eens een stuk van een ronde mee. dariteit betuigen. Een an- den te weinig om de klus over het niet meer ver- val. En ook heel wat groen Een kollega met spier- en dere, jonge zeer aktieve te klaren» zegt hij ons. plicht gebruik maken van uit de tuin en van de gras rugletsel kwam op de Gro- man werkt onder perma- Wanneer anciens dan eens zakken met de tekst «Stad perken wacht op de weke- te Markt alleszins zijn soli- nente stress. «Ik heb han- trachten van «de vuilkar» Aalst». Niet dat zulks hen lijkse ronde. Om dan nog Aalst. De mannen van de ophaaldienst van het huisvuil willen andere werkvoorwaarden (a) Streefdoel: drie hektometer Blikvanger bij uitstek van de opendeurdagen van KTA-RMSIII wordt uiteraard de rekordpoging om te komen tot de allerlangste vleesbrochette ter wereld. Momenteel staat in het Guiness Book of Records als laatste prestatie die van Hemiksem geregistreerd. Op 31 mei 1985 bereidden ze een satédie 261,90 m lang was aan een ononderbroken draad. Daartoe gebruikte men in Hemiksem 220 kg varkensvlees en 2 wasmanden uien. Het klaarmaken gebeurde aan 't spit en op 2 barbecues en die prestatie werd geleverd in een tijdspanne van 12 uur. Te Aalst wil men uiteraard een langere brochette maken. Liefst 300 m. En dat in een veel kortere tijd, want er werken onder leiding van leraars een 100-tal leerlingen aan mede. Te Aalst voorziet men het gebruiken van 400 kg vlees, 50 kg uien en 50 kg pepers plus 150 liter sausen en 80 broden. De prestatie die aanvangt na de modeshow kapsel zal worden gekontroleerd door notaris Pierre Breckpot, vrederechter Van Hove en advokaat Vereecken. Geraamd wordt dat voor het bakken men zowat 22 m' houtskool zal nodig hebben. Probleem is wel dat het één ononderbroken metaalspies moet zijn. Ze mag echter wel worden geplooid want werken op een lengte van 300 m ziet men niet zo direkt zitten. Het is wel zo dat informatie werd gevraagd bij de organisatoren van het Guinnessboek en dat alle pleegvormen streng onderhouden zullen worden. U kan ook proeven want mits het betalen van 100 fr. krijgt U een stuk brochet met vlees van formaat, 20 of 25 cm lang. Aan dit gebeuren is trouwens nog een wedstrijd verbonden met «100 reizen naar de zon(die is hopelijk alom, op die dag) en met een ballonvaart. Voor 20 fr. kan U gokken naar hoeveel stukjes vlees er aan die langste brochette ter wereld zullen gebruikt zijn. Schiftingsvraag is dan hoe lang die brochette zal zijn uitgedrukt tot op de centimeter. LH niet te spreken over fles sen en glazen voorwerpen die thuishoren in de con tainer en op de gewone ronde reeds voor heel wat verwondingen hebben gezorgd. Veilige kledij De kledij is niet veilig en niet weerbestending zeg gen mannen die soms da gen lang van 's morgens tot 's avonds in de regen (moeten) lopen. Ze vra gen dan ook meer aange paste kledij. De roos centraal Vakbonden Namens het CCOD (Chri stelijke Centrale der Openbare Diensten) gin gen Hillaire Lievens, Mar cel Nevraumont en Ro nald De Cock naar het kabinet van de schepen. Samen trouwens met de kollega's van het ACOD (Algemene centrale der Openbare Diensten) Ben ny Wauters en Alfons De Smet. De schepen beloofde de punten de eerstevolgende maandag aan de agenda van het college te stellen en te laten bespreken. De mannen die de prikaktie uitvoerden gingen dan aan het werk doch zouden het te 13.30 u. stilleggen. De namiddagploeg zou nor maal werken. Met de schepen werd afge sproken dat er binnen de 14 dagen een antwoord zou komen. Ondertussen zal reeds een syndikale sa menkomst worden gehou den in de Friac-gebouwen aan de Albrechtlaan op maandag 16 mei te 14 u. Daar zal de verdere hou ding bepaald worden. Ge hoopt wordt alleszins dat de laders zich niet ver plicht gaan moeten voelen om op het binnenplein van het stadhuis een vuilniswa gen ledig te maken. LH welke enorme technische vooruitgangen hier de laatste jaren geboekt wer den. Men werd spitsvondi- ger, gedeeltelijk gedwon gen door de zware ener gierekeningen die men te verwerken kreeg, want vergeet niet dat de teelt onder glas zwaar getroffen werd door de oliekrisis van de zeventiger jaren. Investeren en meeëvolue- ren zijn opdrachten en uit dagingen waar de moder ne bloementeler mee te kampen heeft. Het streven naar kwaliteit en differen tiatie van het aanbod snij bloemen was ook kenmer kend voor het glooiende land van Affligem. Naast de vele soorten snij bloemen die men er vindt is de roos altijd wel de meest typische bloem van deze regio gebleven. Vriendenkring Affligemse Bloemisten Op dit ogenblik telt de Vriendenkring van de Af fligemse Bloemisten, de organisator van de Bloe- menexpo, 67 leden. Onder voorzitterschap van Karei Declerck, Marcel Callebaut als penning meester en Rita Malfroy als sekretaris bestaat het bestuur uit: Jean-Baptist Arijs, Wilfried Bornauw, Karei De Bondt. Geert De Witte, Remy Galle, Roger Goetvinck, Nadine Jans- sens, Willy Janssens, Re my Roseleth en Raf Van Hemelrijck. 75 jaar snijbloemteelt on der glas in Affligem en 15 jaar Vriendenkring, een goede reden om van deze driedaagse een waar feest te maken. De bloemenlief hebber zal verrast stil staan bij het vele moois dat hem geboden wordt. Naast de feeërieke bloe menpracht van de expo over zowat 6000 vierkante meter, zal de bezoeker ook informatie vinden over alles wat te maken heeft met bloemen, plan ten en tuin. Om dit initiatief tot een goed einde te brengen kan men rekenen op de mede werking van: het Gemeen tebestuur van Affligem, Het Hoger Rijksinstituut voor Tuinbouw te Vilvoor de, de Nationale Planten tuin, de Euroveiling, de veiling Flora, de Groot handelsmarkt, het Ver bond der Verenigde Snij bloemkwekers, de Vereni ging van snijbloemgroot handelaars, partikuliere ondernemingen en andere diverse groeperingen. Het ganse gebeuren wordt op vrijdag geopend door minister Paul De Keers- maecker en duurt tot en met maandag 21 uur. Om deze grote oppervlak te tijdig klaar te krijgen zal men met een ganse ploeg 75 jaar terug startte Affligem met bloementeelt onder glas en dit jaar is de Vriendenkring van Affligemse bloemisten 15 jaar jong. Voldoende redenen om te vieren en van vrijdag 20 tot en met maandag 23 mei - het Pinksterweekend - als bloemengemeente een tentoonstelling te organiseren die de faam van Affligem waardig is. Letterlijk en figuurlijk de bloemetjes binnen en buiten zetten... Een parkeerplaats- je vinden in de buurt van het Bellekouterkomplex wordt dan ook wellicht geen makkie. Vroeger en nu De meesten onder ons zul len het waarschijnlijk niet meegemaakt hebben toen in 1913 de eerste serre werd gebouwd in Affligem door August De Schrijver aan de Oude Baan. Als men thans de gemeen te doorkruist valt het op dat sindsdien heel wat mensen voor dit beroep gekozen hebben. 1913, een jaar voor de oor log, was nu niet direkt het ideale jaar want het duur de tot na WO I vooraleer men voorgoed van start ging met de glasteelt. Mens die het in de streek in de klassieke landbouw en de toen nog belangrijke maar wispelturige hopteelt niet meer zagen zitten, waagden met sukses de stap naar de bloementeelt. Zoals voor vele zaken was WO 2 opnieuw de domper op de expansie van de on dernemingen. Typisch voor de initiatiefrijke mens is dat men na de oorlogsellende een ware explosie kende van het Hekel gem. Het bestuur van de organizerende Affligemse glasareaal. Bloemisten met vooraan in het midden voorzitter Karei Wie nu de moderne serres Declerck. bezocht heeft, beseft ook mensen de dagen voordien aan de slag gaan. Tijdens de laatste uren voor de opening worden de snij bloemen verwerkt zodat het een spannende onder neming blijft alles op tijd klaar te krijgen. Wie in het verleden kwam, komt nu zeker terug. Wie deze expo nog niet gezien heeft, kan deze nu komen bewonderen en zal dan be seffen wat hij in het verle den gemist heeft, tenslotte wordt deze bloemen-expo maar eens om de vijf jaar ingericht. Programma Aalst. De stoere vrachtwagens werden op het autovrije deel van de Grote Markt Opgesteld (a) Vrijdag 20 mei 20 u.: akademische zitting. Opening door minister De Keersmaecker. Optreden van het koor van Ter Mui len. Uitreiking eretekens. Zaterdag 21 mei Tentoonstelling doorlo pend open van 10 tot 21 uur. Bezoek van de bloemen- koningin van Gent. Prijs uitreiking van de teken wedstrijd voor de lagere scholen. Maandag 23 mei: Tentoonstelling doorlo pend open van 10 tot 21 uur. LH open van 11 tot. zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer

De Voorpost | 1988 | | pagina 1