DERDE ZEGE VOOR DANNY DAELMAN GUY VAN HESE: WINST NA LONENDE SPURT TOM STEELS WIL EREPLAATS IN TITELREN STEFAN DE BELEYR NAAR RONDE VAN VLAANDEREN net als vele anderen ongunstig TOM STEELS IN BEVEREN ZWIERIGE BARTPEELMAN WEER IN K0NDITIE PETER DEFRENNE IN DENDERBELLE GUY VAN HESE IN SINT-NIKLAAS "SIGMA' *FIMA3 1 CHEOPS 20 - 13.5.1988 - De Voorpost WIELRENNEN JUNIORES IN TEMSE Nadat de nieuwelingen er komen. En hierin bevonden bij de 45 sekonden. Doch bij m»ar weinig van gemaakt zich twee Temsenaars, nl. het ingaan van de laatste ron- hadden vertrokken 33 junio- Gunther De Rechter en Phi- de was de verrassing groot res voor twaalf ronden een lippe Rooms. Zij waren sa- toen de kompakte groep zich tiental minuten later dan men met Verbruggen, Wer- aanbood. Zo boden de ren- voorzien. Blijkbaar wou Sven ner Wuyts en Patrick Caluwe ners zich dan ook aan ter Peeters die achterstand weg- op de loop gegaan en hadden aankomst waar Danny Dael- werken want nauwelijks was een behoorlijke voorsprong man zijn derde zege van het de start gegeven of hij muisde van 35 sekonden, terwijl ie- seizoen behaalde door mooi er op zijn eentje van onder. In dereen dacht dat dit wel eens iedereen achter zich te laten de tweede ronde kreeg Pee- de goede trein zou zijn die en met enkele lengten deze ters dan het gezelschap van vertrokken was liep de vol- wedstrijd te winnen voor drie anderen, Gino Verhulst, gende ronde de hele bende Temsenaar Gino Vercauteren Tom Pieters en Wim Van Gij- terug samen. die mooi beslag legde op de sel zodat we meteen een In de zevende ronde dan dichtste ereplaats, mooie poging ter aanschou- weer een poging van een vijf- De uitslag: 1. Danny Dael- wing kregen. Doch in de vier- tal renners. Nu waren Danny man, 2. Gino Vercauteren, 3. de ronde was alles terug te Daelman, Bert Persoon, Wim Van Ursel, 4. Gino Ver- herdoen want we kregen een Tommy Pieters, Wim Van hulst, 5. Yvan Pulyn, 6. Gun- nieuw duo aan het commando Gijsel, Gunther Seipers en ther De Rechter, 7. Stefaan dat het geluk zocht in een Frank Van Hoeymissen ont- Van Duyse, 8. Wim De aanvalspoging. Mare De Bock snapt. Toen ze de volgende Munck, 9. Glen Van Haute- en Bert Persoon reden im- ronde het gezelschap kregen kerke, 10. Bert Persoon, 11. mers met kleine voorsprong van de aanvaller van de eerste Joeri Verbruggen, 12. Patrick Wielrennen. Kristof Coppieters won de junioreskoers voor de groep uit. Wellicht minuut, Sven Peeters en Wer- Caluwé, 13. Filip Rooms, 14. Haaltert (gj) was de voorsprong té klein ner Wuyts dacht elkeen dat de Werner Wuyts en 15. Sven want bij het ingaan van de beslissing nu wel gevallen Peeters. vijfde ronde was een nieuw was. Zeker toen de chrono AMATEURS mee. We verstonden mekaar j en bleven voorop." Guy Van Hese startte ook J in het provinciaal kampioen schap. Hij heeft er geen goe- de herinnering aan overge- j Guy Van Hese heeft vorige overwinning van het seizoen, zondag in Sint-Niklaas zijn al- Guy Van Hese zet al gerui- lereerste zege behaald. De me tijd flinke prestaties neer. amateur uit Nieuwkerken In bijna iedere wedstrijd ein- trok er op zo'n vijf kilometer digde hij binnen de tien. voor de streep vandoor. Hij "Van de eerste dag dat ik houd®n- "De omloop was niet kreeg dadelijk het gezelschap aan de start verscheen voelde Seschikt voor 260 deelnemers, van Garry De Cock. De ver- ik mij kiplekker, zegt Van meent de amateur "it Nieuw- standhouding was goed, van- Hese. Winnen is voor mij ech- keI,ken' m$mm daar °°k dat beide Waaslan- ter een uiterst zware opgave. Zl) die zich bli dc start t* ,%K ders tot de finish buiten schot In de spurt moet ik vrijwel ac",enn bevonden mochten bleven. Daar was het uiter- altijd de duimen leggen. het metéén vergeten. Na zon aard ieder voor zichzelf. Lan- Springen is niet mijn sterkste zevent'g kilometer werd het ge tijd evolueerden de beide vak. Pas wanneer ik in top- gros uit koers genomen." renners op gelijke hoogte vorm ben kan ik min of meer - Van Hese neeml 2a,er" Het flitste mij door het wedijveren. Dat was in Sint- dag deel aan een wedstrijd in hoofd dat ik deze keer de Niklaas het geval. Halfweg Verrebroek. Dat is in de on- kans om te winnen niet voor- koers waren we met twaalf midde,hjke buurt zodat mag bij mocht laten gaan, zegde voorop. Tijdens de laatste verwacht worden dat heel wat Guy Van Hese na afloop. tien kilometer heb ik vaak suPPorters ter plekke zullen "Een uiterste krachtinspan- geprobeerd om weg te gera- zijn. In café De Duif verenigt ning leverde mij de zege op. ken. Dat zou uiteindelijk luk- zij" klub meer dan 300 leden. Het werd mijn allereerste ken. Garry De Cock wipte (e.g.) vijftal aan het commando ge- een bonus aangaf van om en (M.S.) JUNIORES groep. Vrij snel viel het gezel schap uit mekaar. Bij het in gaan van de voorlaatste ronde maakte Lievens zich uit de voeten. Ik stoof er dadelijk Tom Steels heeft in deze in Brakel en lukte metéén een achter en we zijn beiden voor kompetitie al opmerkelijke dubbelslag. Het waren de al- op gebleven. In de spurt hield piestaties geleverd. In de lereerste seizoenoverwinnin- ik tien meter over op mijn Ronde van het Meetjesland gen voor de Waaslander. opponent." was hij onbetwist een toon- "in Beveren, zegt Tom, Tom Steels neemt zondag aangevende figuur. In enkele lanceerde ik kort na het ver- dee' aan de provinciale titel- ritten debuteerde hij als lei- trek een eerste aanval. Wim ren 'n Geraardsbergen. der. Het zag er overigens naar Weyns heeft hierop gerea- "Ik streef een ereplaats na uit dat hij eindwinnaar zou geerd en ook Vermeiren en en hoop vooral van tegensla- worden maar pech in de slote- Joeri Verstraeten kwamen gen gespaard te lbijven want tappe en de vorming van een mee aangerukt. Vermeiren daar begint en eindigt alles koalitie haalden hem in extre- heeft later greep moeten los: mee- Onmogelijk te zeggen mis van de troon. Tom kwam sen. Zodoende bleven we met wie kampioen gaat worden, precies vier sekonden te kort. drie voorin. We hielden stand Ik meen dat Peter Schoon- Dat was jammer maar de tot de finish en daar won ik jttns, Mario Rotsaert, Wouter knaap uit Nieuwkerken-Waas vrij gemakkelijk de spurt. In Van Loo en Kurt D'Hondt de heeft er nu ook niet van wak- Brakel moest ik harder op de voor d^ hand liggende favo- ker gelegen. Er komen nog tanden bijten, vervolgt Tom rieten zijn. Het is uiteraard gelegenheden, zegt hij steels. Het heuvelend par- altijd mogelijk dat een nobele Vorig weekeinde heeft hij cours was ik niet zo gewoon onbekende om de hoek komt de daadI bij het woord ge- maar niettemin hield ik mij in gluren. Met zo'n renners aan voegd. Hij won in Beveren en den beginne vooraan in de de start weet je maar nooit, filosofeert Tom Steels. NIEUWELINGEN Stefan De Beleyr legde in een leidersgroep gevormd, uit over het verloop van de het kampioenschap der beide Met zo'n twintig manschap- provinciale titelren. Ook hij Vlaanderen dat te Gits werd Pen hebben we een suksesrij- vond de omloop ongeschikt gereden, beslag op een derde ke achtervolging ingezet. Bij voor zoveel deelnemers, plaats. De amateur uit Kern- het ingaan van de laatste ron- N" zondag gaat de Kemze- zeke was over het resultaat de heb ik gepoogd om weg te kenaar van start in de Ronde dik tevreden. geraken, maar dat lukte niet. van Vlaanderen. Dat wordt "In het begin ging het noch- Bliksemsnel kreeg ik tegen- een zware opgave en eigenlijk tans niet zo goed, vertelt Ste- wind. I" de slotkilometer wa- zÜn het alleen maar de bete fan. Hoe het kwam weet ik ren we met vijven licht voor- ren die in een dergelijke koers niet. Naarmate de wedstrijd °P- Het kwam tot een spurt, kunnen wedijveren. De Be- vorderde, groeide de kondi- Ik werd derde maar eigenlijk 'eyr za' zeker niet moeten tie. Voorbij halfweg werd ik bedroeg het verschil niet veel onderdoen. Als hij een tik- volledig mezelf en voelde mij me* Danny in 't Ven, die keltje meeval heeft, zal hij in staat om initiatievne te ne- winnaar werd." ongetwijfeld voorin te vinden men. Erg vroeg had er zich Stefan De Beleyr laat zich zÜn- (e.g.) NIEUWELINGEN NIEUWELINGEN Zo'n anderhalve maand ge- kollega's ons vervoegen zodat leden toonde Bart Peelman we met zes de finale introk- aan deelnemen. De onderlin ge verstandhouding was goed, wat resulteerde in een als maar groter wordende kloof Tom Steels, die in extremis mans kwam hem dadelijk een die op de duur 20 sekonden de leiderstrui in de Ronde van handje toesteken maar on- zou bedragen en daarna niet het Meetjesland moest prijs- danks een flinke samenwer- meer zou groeien. Dat kwam i geven, behaalde nu in Beve- king kon het duo nooit meer doordat men bij de achtervol- j ren-Waas een allereerste dan tien sekonden voorsprong gers snel bleef rijden en blijk- overwinning. Van ver zette verwerven. Het werd dan ook baar lange tijd geloofde in een hij de spurt in en niemand was snel duidelijk dat de uitval hergroepering. Voor Ronny bij machte om de nieuweling geen lang leven zou bescho- Vermeiren ging het er voor- nog te bedreigen. Het peloton ren zijn. Binnen de kortste aan wat te vlug aan toe, Hij dat 31 renners verenigde, keren werden beide renners diende greep te lossen. De bleef geruime tijd gesloten en ingerekend. Van toen af ver- drie anderen maakten zich in pas halfweg kwamen er wat scheen Tom Steels op de tussen op voor een spurt die schermutselingen. De tot nu proppen. Hij legde de basis makkelijk werd gewonnen toe bescheiden gebleven Guy voor een vlucht waaraan ook door Tom Steels voor Wim Smet voerde als eerste een Ronny Vermeiren, Jurgen Weyns en Jurgen Ver nummertje op. Chris Helle- Verstraeten en Wim Weyns straeten. (e.g.) ry Maes, Mario Van Hamme lopen te zetten maar Defren- Peter Defrenne won zon- van elf af te leggen ronden maar toch bleek de verstand- tussenbeide te komen. Naar- en Kurt Eeckhaudt in de ne sprong mee in de dans. Wielrennen. Sven Janssens uit Berlare won de nieuwelin- (e.g.) genkoers in Zele, voor Franky De Cauwer (vh) JUNIORES zich in de Ronde van het ken. Ik begon de spurt maar dagnam>ddag vrij makkelijk trokken Ignace Sprayt, Kurt houding niet best. Sprayt en mate de wedstrijd verliep tegenaanval. Zij raakten tot Met twee trok men de laatste Meetjesland een zwierige met Borms in het wiel wist ik 'n een sPurf te8en Gerry Pauwels, Chris Van der Pauwels maakten om de ha- moesten beide ruziemakers bij de twee leiders. Vijf man kilometer in. Defrenne toon- nieuweling. Hij behoorde tot dat het een moeilijke opgave Maes. De beide renners wa- Crayssen en Peter Defrenne verklap ruzie waardoor zelfs greep lossen en later zouden aan het commando dus. Ger- de zich het sterkst in de spurt, de tenoren en behaalde een ging worden. We wedijverden renDenderbelle samen de in de aanval. Enige tijd ble- de BWB-afgevaardigde op ze zelfs in de achtergrond ver- ry Maes probeerde het bij het /E G j verdienstelijke overwinning, geruime tijd maar uiteindelijk hna'e ingegaan. In de tweede ven deze renners ruim voorop een gegeven ogenblik diende dwijnen. Intussen waren Ger- ingaan van de finale op een Halfweg de Ronde liet Bart bleek hij iets sneller. Het ver- het afweten. Nauwelijks schil bedroeg niet veel. Twin- kwam hij nog in het stuk voor tig centimeter misschien, en zelfs een ereplaats zat er In Temse werd meer ge- voor de Moerzekenaar niet wandeld. Ik bleef vooraan rij- meer in. Sinds een week of den en de keren dat ik pro drie is hij weer in evolutie, beerde om weg te geraken, Vorig weekeinde bleek dat volgde er dadelijk reaktie. Bart alweer de konditie te Het draaide tenslotte uit op pakken had. Hij legde twee een massaspurt en daarin keer na mekaar beslag op een toonde Luc Rooms zich de tweede plaats. In het snelste. Ik ben overigens de Kleinbrabantse Sint-Amands mening toegedaan dat Rooms en in Temse. in staat moet zijn om komen- "Al een tijdje voelde ik de de zondag in het provinciaal j konditie groeien, zegt joviale kampioenschap dicht te eindi- Bart, In Sint-Amands heb ik gen. Hij is sneller dan je niet stil gezeten. Er werd daar denkt en weet verrassend van in de start verduiveld scherp uit te halen." hard gereden. Ik probeerde Bart Pelman hoopt voor enkele keren om weg te gera- zichzelf op een behoorlijk re ken maar de reaktie bleef niet sultaat. Algemeen aanziet hij uit. Uiteindelijk is het dan Peter Schoonjans en Wouter toch gelukt. Michel Hals pikte Van Loo als belangrijke favo- zijn wagentje aan en weg wa- rieten. ren wij. Later kwamen vier (e.g.) Wielrennen. M. Laureys uit Sint-Niklaas werd winnaar van de amateurskoers in Beveren. De plaatselijke Jan Joos werd tweede (Iv) amateurskoers m Wieirennen, NieuweU„g Sven Janssens LIEFHEBBERS Guy Van Hese behaalde renners aan bij dit groepje zondagnamiddag een allereer- zodat we meteen 22 leiders ste seizoenzege. In Sint-Ni- kregen. Na zeventig kilome- klaas ging hij op drie kilome- ter gingen twaalf manschap- ter van het einde in de aanval. pen aan de haal. Het zou Gary De Cock wipte mee en overigens de beslissing wor- zou later de spurt op gang den. Het ging om Garry De brengen. Hij diende echter Cock, Marc Engelen, Geert het onderspit te delven tegen Delaraelle, Dillen, Patrick de verrassend snel reagerende Smet, Guy Van Hese, Ronny Van Hese. De spurt voor de Mettepenningen (die even la- derde plaats werd even later ter de gracht in duikelde), gewonnen door Frankie Wie- Johan De Prekel, Mare Galle, landt voor Francois Nauts, Frankie Wielandt, Peter Van Patrick Smet en Johan De Huffei en Francois Nauts, De- Prekel. Ondanks 30.000 fr. ze renners zouden overigens aan prijzen verschenen ook voorop blijven. Op het "slechts" 44 renners aan de laatst werd Guy Van Hese start. Na 20 km. werd een alsmaar onrustiger. Toen hij eerste aktie opgezet door op drie kilometer van het eind Garry De Cock, Geert Dela- wegspurtte, kreeg hij De ruelle, Johan De Prekel, Ed- Cock in het gezelschap. On- wig De Taeye, René Dillen en der hun beiden wérd het een Guy Verberckmoes. Halfweg spurt voor de zege. koers sloten er zich zestien (e.g.) met zijn supporters na zijn zege te Zele vh) Wielrennen. In Temse mocht junior Danny Daelman met de bloemen naar huis knappe eindspurt (dw) Wielrennen. Marleen Cleminck v dames (jj) i te Berlare een wielerwedstrijd voor internationale

De Voorpost | 1988 | | pagina 20