JEROEN GYM INTERNATIONAL... «OOST-VLAANDEREN SPORTIEF» MET L.R.V. START VAN HET ZWEMSEIZOEN IN BAD SAINT MICHEL TE SINT-NIKLAAS TEMSE TWEE DAGEN IN DE BAN VAN DE SCHUTTERS LANDELIJKE RIJVERENIGINGEN OOST-VLAANDEREN IN 'T KORT IN M00RSEL VERDELEN HAMSE MINIEMEN DE PRIJZEN De Voorpost - 13.5.1988 - 25 ZATERDAG IN SINT-NIKLAAS TURNEN r Turnen. Turnkring Jeroen uit Sint-Niklaas, rekreatie en keurturnen samen... (foto Delro) Turnen. In Lokeren hield "Geest en Lichaam" suksesrijk turngala (xl) Ondanks het 15-jarig bestaan is de turngroep Jeroen uit Sint-Niklaas, slechts over een tweetal seizoenen uit de ano nimiteit getreden. Nogal dui delijk zelfs met Jan Smet als de nationale tumkampioen en nadien, zijn de verdere resul taten niet uitgebleven. Ook Bert Janssens en Mario Thijs thans geselekteerd voor de Europese Junioreskampioen- schappen in Avignon wer den onlangs in hun kategorie nog de nieuwe Belgische kam pioenen. Ook Robby De Munck, Bart Sileghem, Geert Verhelst, Bart Cathoir en Joeri De Mayer, hebben op provinciaal en nationaal vlak ook al een duidelijke bekend heid verworven. Die spekta- kulaire ommekeer bij de turn groep Jeroen is er gekomen toen Lieven Vercruyssen met Dirk Van Essen ook als trai ners werden aangetrokken en voor het kompetitietumen werd gekozen. Het werd met een ook de aanloop naar een merkwaardige periode waarin de turngroep Jeroen telkens ook het Vlaams interklu- bkampioenschap won en thans in Sint-Niklaas, tot de kring met de beste prestaties is uitgegroeid. Een merkelijk verschil tussen het recreatief turnen van toen en door de resultaten van de kerngroe pen, werd de turnkring uit de broedersschool ook naar de aktualiteit geduwd. Misschien ook al door Tony Van Den Eynde de huidige voorzitter, welke op drie jaar tijds ook al een paar nieuwe ideeën in bouwde. De uiterst gunstige evolutie bij Jeroen met thans een 170-tal leden en ook het 15-jarig klubbestaan, hebben de Sint-Niklase turnkring meteen naar de grote midde len doen grijpen. Voor de eerste maal wordt een groots turngala aangekondigd met Jeroen Gym International. Enkele bevriende klubs wer den daarvoor ook uitgenodigd zoals Forza Ritmica Gent, Turngroep Essen, Sportac Deinze en Gym Hinckley uit Engeland. Ook de Sint-Nikla- se dansgroep Clapaja en deze uit Houthalen demonstreren hun specialiteiten en dan zijn er nog de bijzondere gasten: Liu Ming, een 26-jarige Chi nese toptumer met wereld klasse, de gebroeders Vergau- wen met het spektakulaire rhónrad, de 14-jarige Wendy Meirschman van Forza Ritmi ca Gent als meervoudige Vlaamse en Belgische kam pioene bij de sportieve ritmi sche gymnastiek. Nam ook deel aan de Europese kam pioenschappen '87 in Athene. Ook acrogym door een vijftal Belgische kampioenen van Sportac Deinze. Verwierven ook een vierde plaats op de Wereldkampioenschappen '86 in Rennes en een vijfde bij de Wereldcup '87 in Amerika. Ook Ilse Volckaert de 18- jarige toptumster van W.I.K. Oostende verleent aan Jeroen Gym International haar me dewerking. Veroverde de Belgische titels al op een rijt je, was deelneemster aan de Europese turnkampioen- schappen '87 in Moskou en de Wereldkampioenschappen '88 in Rotterdam. Werd des tijds ook geselekteerd voor de nakende Olympische Spelen in Seoel maar onder druk van een kleinere Waalse vleugel, wordt het thans Mauncette Geiler. Verder is «r ook nog Frank Steelant de revelatie op het Internationaal Turngala van Rust-Roest van enkele jaren terug, en de 170 gymna sten van Jeroen. Een gran dioos programma trouwens en Jeroen Gym International op zaterdag 14 mei om 19 u. in de sporthal De Witte Mo len in Sint-Niklaas, wordt voor de tumliefhebbers alles zins aanbevolen... Roger Van Laere Turnen. Turnkring Renova uit Vrasene is vijf jaar jong (Iv) PAARDENSPORT LR V-Oost-Vlaanderen treedt naar buiten, LRV-Oost- Vlaanderen doet mee aan de sportpromotiekampagne «Oost-Vlaanderen Sportief 1988». Hiermee wil LRV de kans grijpen de ruitersport in al haar facetten kenbaar te maken aan het ruime publiek. Op de eerste plaats wordt hierbij gemikt op de jongeren. Turnen. Een nieuw vaandel voor Turnkring Renova in Vrasene (Iv) ZWEMMEN De kennismaking voor de jongeren met het paard start met het onderhoud en toilet- teren van paard en pony. Bij zondere aandacht wordt be steed aan de demonstraties dressuur, hindemisspringen, mennen en vrije nummers, maar ook aan initiatie. Zo kan de toeschouwer niet al leen genieten van een sierlijk dressuumummer, maar kan hij zelf eens in de beugels stijgen. Wie de wereld vanop een paarderug wil bekijken, krijgt trouwens daartoe zowel de kans op plaatselijke, geweste lijke als provinciale initia tieven. Plaatselijke «opendeurdagen» zullen ongetwijfeld het eigene van de Landelijke Ruiterij la ten ervaren. Want meer dan waar ook vindt men binnen de plaatselijke rijverenigingen en ponyklubs het verenigings leven, dat de groepswerking stimuleert en mogelijkheden heeft geschapen voor de de- mokratizering van de ruiter sport.Hierna vindt u de lijst van de gewestelijke promotie- dagen. Op elk van die plaat sen komen zowel de rijvereni gingen als ponyklubs aan bod. Slotgebeuren van dit alles wordt de Provinciale Ruiter- dag op 18 september 1988. Op die zondag is LRV-Oost- Vlaanderen te gast in het pro vinciaal domein Puyenbroeck te Wachtebeke. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: alle manifestaties zijn gratis toegankelijk. Gewestelijke promotiedagen Lovendegem-Eeklo - 23 mei - St.-Jan-in-Eremo, Bloso-Cen- trum; Zwijnaarde - 29 mei - Merelbeke, Bergbosstraat; Lokeren - 26 juni - Overmere- dorp; Beveren - 26 juni - Vra sene, oefenterrein; Dender- monde - 10 juli - Moerzeke, terrein St. Martinusruiters; Sint-Niklaas - 10 juli - Sint- Niklaas, terrein Meerschaert Moldam. Provinciale ruiterdag Zondag 18 september in het provinciaal domein Wachte beke. Vanaf 10 uur met initiatie paard- en ponyrijden; info- tent, demonstraties-dressuur, demonstraties-springen, men nen, vrije nummers. Het is niet zo voor de hand liggend: een openluchtzwem bad in België met een constante temperatuur van meer dan 27°C. Sint-Niklaas is een stad die niet bang is van primeurs en vaak trendsetter is op gebied van sport- en recreatie. Waar men hard werkt moet men zich ook kunnen ontspannen. Bad Saint Michel is reeds lang niet omgekeken en de wilder- gekend en de sixties waren nis die er werd gevonden leek ook voor het zwembad een een onoverkomelijke puin- topperiode. hoop. Meer dan 10 jaar werd er naar Rudy Pincé zette echter door het prachtige recreatie-oord en op Pinksteren '86 werd het BOOGSCHIETEN Het ligt ons nog allemaal vers in het geheugen. Verleden jaar omstreeks deze tijd wist de sympathieke Temsenaar Denis Dedapper zich Keizer van België worden in zijn geliefkoosde hobby de schuttersport. Naar jaarlijkse tradi tie moet nu de club die de keizer van Belgic herbergt voor de inrichting zorgen van het nieuwe keizerkampioenschap hetgeen Denis zijn club Willem Teil dan ook dit weekend zal proberen te verwezenlijken Op zaterdag 14 mei is er de huldeschieting voor Keizer Denis Dedapper op de terreinen gelegen op de wijk Cauwerburg. Er zal geschoten worden op 3 wippen met gratis speciaal voor de gelegenheid vervaardigde kunstbor den. De eerste schutter zal om 14.00 u. zijn kans kunnen wagen. Zondag 15 mei dan organiseert de Temsese Schuttersvere niging Willem Teil dan de 58ste kcizcrschieting van Belgic Voorbehouden aan de Koningen van '88 of de plaatsvervangers '87 van alle aangesloten maatschappijen bij de K N B.B W In de namiddag schieting op 3 wippen waarvan Bondschie- ting op 2 wippen en op de 3de wip gratis 10 Azijnzekers (de folkloristische souvenir uit Temsc). Deze Keizerschieting zal eveneens om 14 uur aanvangen. Tevens zal er op de terreinen van de Willem Teil club een reuzetent opgesteld worden. M.S. 1* nieuwe Bad Saint Michel- zwemseizoen gestart. Stralend weer en 1000 mensen op de ligweiden en in het heerlijke water. Sindsdien heeft het niet meer écht gezo merd in ons land, maar het 3e seizoen zal het goede worden. Vrijdag 13 mei Vanaf 10 u.: publiek zwemmen. Groot feest deze avond: een bigband met 20 muzikanten zal draad vormen van de 1' muzikale watershow. Een totaal spektakel met op het groot podium (aan de kant van de ligweide) de «Blue Birds Big Band» die o.a. Ignace en Viviane bege leiden. Laatstgenoemde heeft al heel wat opnames achter de smalle rug als imïtatrice van Edith Piaf. De «Gentse Piaf» zoals ze genoemd wordt zal met «Non, je ne regrette rien» een parel van klasse aan het Wase publiek voorstellen. Turnvereniging «Kracht en Geduld» zal op hetzelfde po dium een show- en tumbling- nummer brengen, getekend Johan Heirbaut. Kenners we ten dat dit op niveau zal zijn! In het water zal het spektakel verzorgd worden door de wa- terpolo-afdeling van de Wase Zwemkring, de enige ploeg uit de stad die in 's lands hoogste kompetitie reeks speelt. Sportkring zal nog en kele jaren moeten verder- werken om weer in eerste klasse te geraken. Het zal een keiharde demon stratietraining worden met het mooie aspect van water polo (boven water) en het harde (onder water). Het waterballet zal met de onderwaterverlichting nog be ter tot zijn recht komen. De Gentse groep zal 2 nummers brengen met hun beste jeugd- ballerina's! Verder zal de humor niet ont breken met enkele flitsoptre- dens van een internationaal gezelschap, en de ludieke kommentaar van presentator Raymond Schrijvers. Pittig detail: een heuse mini- modeshow van badpakken en zwemkledij, retro en modem zal het oog ook wat gunnen. Bij zeer mooi weer zal «Blue Birds Big Band» nog wat jazz muziek brengen voor de lief hebbers van lekker terras sen... Kaarten kosten een prikje, in voorverkoop 100 F en 150 F de avond zelf. Er zijn 600 zitplaatsen voor zien: speciale tribune en ter ras geven uitzicht op podium en zwembad. Zaterdag 14 mei Vanaf 10 u. tot 17 u.: publiek zwemmen. Vanaf 17.15 u. viert topsport hoogtij. Het kampioenschap van België waterpolo ereklas se krijgt hier deze avond zijn finale. Onder de lenzen van de BRT en RTBF-camera's spelen de 6 beste ploegen van het land hun laatste wedstrijd van de play offs. De topper zal rond 20 u. starten: Gent en Antwerpen zullen het «uit- L.R.V.-sekretariaat Postbus 106, 3000 Leuven, tel. 016/24.40.60-61. Provinciale sekretaris: Ronny De Schuyter, Molendreef 39, 9920 Lovendegem, tel. 091/72.72.68. Provinciale monitor: Erik De Ruyck, Hundelgemsesteen- weg 642, 9220 Merelbeke, tel. 091/30.06.16. Provinciale voorzitter ponyklubs: Eric De Bruyne, Jacob van Maerlantsstraat 27, 9000 Gent, tel. 091/23.40.45. Leden Oost-Vlaanderen (1987( 62 rijverenigingen met 1.438 leden. 14 ponyklubs met 226 leden. Het zwaartepunt van het aantal verenigingen en leden bij LRV-Oost-Vlaanderen ligt in het Waasland. Aktiviteiten Zomerwerking: ruitertomooien (dressuur, hindemissprin gen, demonstraties, vrije nummers). Winterwerking: veelzijdigheidswedstrijden en indoors. Aktiviteiten op plaatselijk, gewestelijk, provinciaal en nationaal niveau. Markante feiten 1937 Stichting LRV door Kanunnik De Mey te Boezinge (West-Vlaanderen). Op 3 juli 1938 vindt daar het eerste ruitertomooi plaats. 1955 Oprichting van de Nationale Fokvereniging van het landbouwrijpaard te Leuven (nu: «Het Belgisch Warmbloedpaard»). 1959 Inhuldiging van de Landelijke Ruiterschool te Oud- Heverlee. 1971 Start van de LRV-ponywerking. 1980 overlijden van Kanunnik De Mey (1907-1980). vechten» voor de titel. De Gentenaars pakten dit jaar al de beker. Antwerpen was vorig jaar kampioen, of- Brugge-Anderlecht in het wa ter. En waterpolowedstrijd duurt ongeveer een uur en er zijn 2 doelen zoals in handbal en voetbal. De 2 scheidsrech ters op de kant moeten alles in de gaten houden boven en onder water. Spektakel, spanning en top sport te Sint-Niklaas op 14 mei! Zondag 15 mei Vanaf 10 u. tot 17 u.: publiek zwemmen. Play-off finale van de 2e reeks uit ereklasse. Wase Zwem Kring speelt hier voor eigen publiek tegen Moeskroen of Mouscron en hoopt deze reeks te winnen. Voor vele ex-Wase Zwem Kring leden, «Nood Dwingt» en St. Niklase zwemvereni ging-leden, kan dit een weer zien worden met vrienden van vroeger, in het bad waar zij nog samen getraind hebben. Dit openingsprogramma biedt voor iedere sportliefhebber 100% sportaanbod: 1. topsport bekijken (play offs waterpolo. Mario Huys triatlon) 2. show, topsport en muziek met klasse gecombineerd (wa tershow) 3. recreatiesport - -zélf beoefenen (zweminstuif, publiek zwemmen) bekijken (op het terras, op de ligweide, in het fitness- en wellnesscentrum dat op volle toeren draait). Alweer schitterend resultaat voor de allerjongsten van on ze Hamse judoclub. Niet minder dan 5 eerste plaatsen werden binnenge rijfd door de poulains van René Vanderhaeghe, die dan ook glunderend naast de wed- strijdmat stond om de nodige aanwijzingen te geven. Zoals verwacht, behoorden Steven De Wilde, Sammy Steels en Liesbeth Weyn tot de win naars. Doch ook Tommy De Vroe en Tim Segers beves tigden nogmaals hun kunnen door eveneens op het hoogste schavotje plaats te nemen. Zij die slechts voor één tegen strever dienden te buigen en dus een mooie tweede plaats in de wacht sleepten waren Nicolas De Wachter, Barry Willaert, Ilse De Wilde, Peter Pollijn en Gino Willockx. Ook Andy Dhaene prijkte op een gedeelde tweede plaats. Als wij hierbij nog de derde plaatsen bij vermelden van Nico Willockx en Sofïe Gee- rinck, mogen wij spreken van een fantastisch resultaat voor de jonge leerlingen van de Hamse Judoschool. HVC

De Voorpost | 1988 | | pagina 25