m BASTIANEN IN OPMARS SMASH-INFO i 8 1 GILVOC DENDERMONDE NAAR DERDE PROVINCIALE GZK DARTS CRF De Voorpost - 13.5.1988 - 27 VOLLEYBAL 13* Internationaal Volleybal- tornooi Spectrum Moerbeke- Waas Volleybalklub Spectrum Moe, beke Waas, een toonaan gevende klub in Oost-Vlaan- deren, organiseert op zaterdag 2 en zondag 3 juli 1988, zijn 13* Internationaal Volleybal- tornooi voor mannen en vrou wen en dit met rekreatieve, gewestelijke, provinciale tot nationaal volleybal. Vorig jaar namen 300 ploegen deel aan dit vermaard tornooi. De ploegen kwamen uit België, West-Duitsland, Italië, Neder land, Engeland, Schotland, Zwitserland, Zweden, Tsje- ckoslovakije en Oostenrijk. Voor verdere informatie en in schrijvingen kan men steeds terecht bij de tornooileiding Rudy Van Megroot, Eiken straat 20, 9080 Moerbeke Waas, tel.: 091146.71.78. St.-Niklaas levert opnieuw een speler voor ereklasse De Wase Volleyballer Van Overloop werd door Ere-klas- ser Lennik aangetrokken voor de basisploeg. V.C. Zele zoekt nieuwe trainer- coach Zele dat in de laatste wedstrijd zijn promotiekansen zag ver vliegen door de winst van Sipi- co Leuven op leider Moes- kroen zoekt voor het volgend seizoen een nieuwe trainer. Luc De Leenheer die een drie jarig kontrakt had met de klub werd door het bestuur bedankt voor de bewezen diensten. Dit ontslag kwam geheel onver wacht. Het bestuur en spelers waren heel tevreden over de trainingen en de coaching. De Leenheer was als op zoek naar valabele versterking om het volgend seizoen te kunnen doorstoten naar ereklasse. Verleden seizoen moest Zele zich reppen om in eerste natio nale te blijven Juvenes kon zich tijdens de laatste wedstrij den in veiligheid spelen. De inbreng van De Leenheer bracht de ploeg in de top van eerste nationale daarom komt de breuk met Zele onver wacht. Tornooi Op het weekeinde van 14 en 15 mei 1988 kan men teracht op de terreinen van RMS St.-Ni- klase voor een volleybaltor- nooi. Volleybal. Kangoeroes Aalst werd tweede in de testwedstrijd en promoveert naar tweede Volleybal. Gilvoc Dendermonde won de testwedstrijd tegen Buggenhout voor de derde provinciale (a) plaats die promotie geeft naar derde provinciale (a) TESTWEDSTRIJDEN 4* PROVINCIALE In vierde provinciale waren drie ploegen met het zelfde aantal punten op de derde plaats geëindigd zodat moest worden uitgemaakt wie der de, vierde en vijfde werd. Zoals het nu de jongste jaren het geval is zijn er weer dit jaar meerdere stijgers wat dan ook afhangt van de ploegen die verdwijnen en dat zijn er dit jaar weer een tiental en er kunnen er nog bijkomen. Dit geven we er u bij omdat u meteen dan ook begrijpt dat deze testwedstnjden er ook niet altijd nodig zijn gezien er best vijf kunnen stijgen. Maar om een klassement te kunnen opmaken zijn ze dan wei nodig. Daar Sinda St.-Niklaas forfait gaf waren het Gilvoc Dender monde en Buggenhout die moesten uitmaken wie er uit eindelijk op de derde plaats eindigde. Het moet niet ge zegd dat weer langs beide zij den de zenuwen gespannen stonden en dat er strijd gele verd werd of de kampioensti tel er op het spel stond. In de eerste set ging de wedstrijd gelijk op maar in de eindfaze was het Gilvoc dat het haalde. Ook in de tweede set een overwicht van Gilvoc dat te gen een Buggenhout viel en ons viel de persoonlijke fou- tenlast op die uiteindelijk be sliste over winst en verlies. Buggenhout faalde vooral in de opslag, teveel ballen wer den in het net geserveerd zo dat Dendermonde vrij ge- BOOGSCHIETEN Volleybal. VC Kangoeroes organiseerde een volleybaltor- nooi in Aalst. We zien hier Mikis evolueren tegen D.D.R. (gj) Maurits Van Damme trainer bij V.C. Zele Na onderlinge samenspraak hebben Luc De Leenheer en V.C. Zele hun tweejaarlijkse overeenkomst voortijdig beëindigd. Maurits Van Dam me komt hem vervangen. De Lebbekenaar keert na één sei zoen terug naar de Zeelse schaapstal. De 25-jarige Chris Aerents komt als eerste transfer de Zeelse kern versterken. Deze 1,90 m, grote hoofdaanvaller was dit seizoen aktief bij Ap- pelterre in tweede landelijke. Anderzijds blijft de huidige spelerskem voorlopig behou den ondanks de transferge ruchten rond Johan Symoens en Danny De Maesschalck die beiden op het verlanglijstje staan van Vitesse Kruibeke. <«W KALENDER FALOS-VOLLEYBAL Zondag 15 mei Reeks 1 Moerzeke-Keur Pletsers-Nijversccl Zele Center - Zele Kouter Overmere B - Opwijk Reeks 2 Oudegcm - Hammc Center Molen Grcmbcrgen - Dendermonde Kalken - Hamzog Scheldevriendcn-St. Gillis Overmere C - Baasrode C Reeks 3 Baasrode D - Schellcbcllc Laarnc - Boon wijk Denderbelle - Masscmen (7/6) Nijverseel B-Kalken B EVA DARTS GREMBERGSE - Wedstrijden van 7.5.1988 The Kiffies - De Corner I 2-6 De Corner II - De Klokvrienden 7-1 Boskantboys I - Sportarena 5-3 Boskantboys II vrij Klassement De Comer I 4 27- 5 8 Boskantboys I 4 24- 8 8 Sportarena 5 22-18 6 De Corner II 4 18-14 5 The Kiffies 5 16-24 3 De Klokvrienden 4 8-24 0 Boskantboys II 4 5-27 0 Wedstrijden voor 14.5.1988 De Corner I - Boskantboys I Sportarena - De Corner II Boskantboys II - De Klokvrienden The Kiffias vrij De vijfde schifting tellend voor het jaarlijks schutters- kampioenschap van Groot Hamme kreeg zijn verloop in het lokaal der Bastianen. Daarvan hebben de gastheren geprofiteerd om mooi te sco ren en meteen op te rukken naar de tweede plaats. Eric de Loose (Ons Vermaak) mocht starten en schoot reeds den hogen neer bij zijn eerste po ging. Bij zijn vierde en vijfde beurt moesten beide zijvogels eraan geloven. Eric Lam- brechts ('t Eiland), Eddy De Schepper (Den Bond) en Ed dy De Witte (De Wuitens) schoten eveneens gans de kop neer en mochten dus mee- kampen voor het dagklasse ment der panacheschutters die op een flinke wijze gewon nen werd door Eric de Looze met twee voltreffers op drie beurten. Alain Van den Broeck (Moer- zeke-Kastel) was de enige schutter die nog met het maximum van de punten stond. Hij deed het zeer slecht. Hij moest zich tevre den stellen met enkel de ho gen die hij in de achtste ronde neerhaalde. Meteen tuimelde hij van de leiding. Een plaats die nu ingenomen werd door Eddy De Schepper (Den Bond) en Dirk De Cauwer (Bastianen). Bij de latschutters kon de zwalpende leider Robert Sa- cré (De Wuitens) nog net uit de greep blijven van André Van Geyte ('t Eiland) en An dré Laureys (Ons Vermaak) door nog twee voltreffers af te vuren in de laatste en voor laatste ronde. Voor de dag prijs noteerde men maar liefet vijf schutters met vijf punten namelijk Omer Steels (Den Bond), Alfons Ringoot (Bas tianen), Rudi Maes (Bastia nen), Gustaaf Pauwels (Moerzeke-Kastel) en Leo Van Kampen (De Wuitens). Het werd een spannende wed strijd waarin uiteindelijk Omer Steels het haalde. In de rangschikking blijven de verschillen zeer klein en de kanshebbers blijven elkander beloeren vooraleer toe te slaan. Bij de dames hoog kende Marleen Van kerchove (Den Bond) een bijzonder goede start. Reeds bij haar eerste poging vlamde ze reeds den hogen tegen het zeil, maar kon bij de negen resterende pogingen niets meer oogsten. Marianne Peelman (Bastia nen) schoot den hogen in de zesde ronde en wist deze keer het dagklassement te verove ren met een raak schot in de tweede kampbeurt. Bij de latschutsters kon Ame- lie Claus ('t Eiland) haar voorsprong niet verder uit bouwen alhoewel Emilienne De Waele (Den Bond) en Lisa Van Puyenbroeck ter plaatse bleven trappelen. Voor het dagklassement moest Rosine De Permentier ('t Eiland) het opnemen tegen de gezusters De Witte (De Wuitens). Rosine liet zich evenwel niet van de wijs bren gen en haalde het dagklasse ment binnen, in de vierde kampbeurt. Bij de juniors stond er weer geen maat op het mees terschap van Ronny De Witte (De Wuitens). Hij schoot de hele kop neer in amper vijf pogingen. Bij de zestigplussers was het André de Clercq (Kastel) die zich in de kijker schoot met zijn drie waardevolle punten. Meteen won hij het dagklas sement en rukte op naar de derde plaats in de rangschik king waarin Van den Eynde nog altijd heerst. Bij de peletons zagen we dat Alain Van den Broeck (Moer zeke-Kastel) boven zijn stand leefde en nu is teruggezakt naar de derde plaats. Eric de Loose en vrienden hebben zich herpakt en halen nu evenveel punten als de ploeg van Van den Broeck. De lei makkelijk weer in het bezit van de bal kwam. In de derde set was het Buggenhout dat de betere ploeg was bij de start van deze set en uitliep tot 8-4 wat bij de Gilvoc sup porters niet zo goed verteerd werd. En wat dan niemand nog verwacht had punt na punt vocht Gilvoc terug en kwam langszij, wanneer ze dan ook vlot van Buggenhout wegliepen was meteen het lot van een moedig Buggenhout bezegeld. Onder uitbundige vreugde haalde Gilvoc de der de set en meteen de overwin ning binnen wat meteen de zekerheid gaf voor promotie. Grote ontgoocheling bij Bug genhout waarbij de coach het de speelsters niet nam en mis schien wel wat ver ging om ook de pers niet toe te staan van een foto te nemen. We hebben nochtans twee ploe gen gezien die diep in hun reserves zijn gegaan en in de sport moet men naast winnen ook kunnen verliezen. Spijtig van de beslissing van de coach want we menen dat een kom pleet Buggenhout (want nu zat een gekwetste Lieve Mer- tens toch op de bank) een andere uitslag op papier had gezet. We menen niet dat een gebrek aan inzet nu precies de oorzaak van verlies was. Gil voc heeft zijn zege vooral te danken aan zijn grotere aan- valskracht en vooral aan zijn betere service. Maar we zeg den het reeds beide teams tijgen naar derde en volgend jaar kijken we dan weer vol spanning naar Gilvoc - Bug genhout en volgens de beide voorzitters met andere speel sters aan beide zijden, dus dat beloofd. André Boogschieten. In Melsele werd een gouden t Van de Vijver en Albert Van Royen (Iv) 7 diamanten schutter gevierd: Louis ding hier wordt overgenomen door het peleton Eddy De Schepper (Den Bond) be staande uit Eddy en Gilbert De Schepper, Patrick Rous seau, Rudy en Omer Steels. De regerende kampioenen peleton Dirk De Cauwer staan op één punt van de leider. De kampioenen zijn hier zeker nog niet gekend. De ploegenrangschikking na de vyfde schifting 1. Het peleton van Eddy De Schepper, Den Bond, 92 p. 2. Het peleton van Dirk De Cauwer, Bastianen, 91 p. 3. Het peleton van Alain Van Den Broeck, Kastel, 88 p. 4. Het peleton van Eric De Loose, Ons Vermaak, 88 p. 5. Het peleton van Jean Goossens, De Wuitens, 87 p. 6. Het peleton van André Van Geyte, 't Eiland, 77 p. 7. Het peleton van Leo Wil- laert, Vier Gekroonden, 61 p. 8. Het peleton van Gilbert Leemans, Bastianen, 60 p. 9. Het peleton van Eric Lam- brecht, 't Eiland, 59 p. 10. Het peleton van Sabine De Witte, De Wuitens, 52 p. 11. Het peleton van René De Landtsheer, Ons Vermaak, 49 p. 12. Het peleton van Marleen Van Kerckhove, Den Bond, 45 p. 13. Het peleton van Liza Van Puyenbroeck, Bastianen, 39 P- Het klassement der panache- schutters 1. Eddy De Schepper, bond, en Dirk De Cauwer, bast. 33 P- 2. Alain Van Den Broeck, kast., en Eric De Loose, verm., 31 p. 5. Eddy De Witte, Wuit., 27 P- Het klassement der latschut ters 1. Robert Sacré, wuit.. 19 p. 2. André Van Geyte, eil., en André Laureys, verm. 18 p. 4. Leo Van Kampen, wuit., Aimé De Cock, bast., Gus taaf Pauwels, kast. en Omer Steels bond 17 p. Dames latschutsters 1. Amelie Claes, Eil. 14 p. 2. Sandra De Witte, wuit. 12 P- 3. Greta Casier, bond 11 p. 4. Liza Van Puyenbroeck, bast. en Emillienne De Waele bond 10 p. Dames panacheschutsters 1. Marleen Van Kerckhove bond 14 p. 2. Marianne Peelman bast. 12 P- Rangschikking der Juniors 1. Ronny De Witte wuit., 23 P- 2. Peter Steels, bond, 11 p. 3. Rudy Steels, bond, en Rob- by De Witte wuit. 7 p. Rangschikking der zestig plussers 1. Gilbert Leemans bast., en Roger Van Den Eynde bast. 14 p. 3. André De Clercq kast. 12 P- 4. René De Landtsheer, verm. 10 p. HVC Boogschieten. De 21' zilve ren Pijl van het Waasland werd gewonnen door Lee- mans uit Dendermonde (Iv) Boogschieten. Tijdens de 21e Zilveren Pijl te Sint-Gitlis-Waas. Sint-Sebastiaan met Turnen% Even wachten voor de demonstratie tijdens het gouwfeest te Dendermonde (foto voorzitter Van Steelandt (Iv) p hermans)

De Voorpost | 1988 | | pagina 27