AVANTI UITGEBLUST? PLAY-OFFS DAMES AALSTERSE SPORTMAAND STEAK-WEEKEND VAN HANDBALKLUB BERLARE SQUADRA FEM. LEBBEKE NAAR DE FINALE! BIJNA «GRAND-SLEM» VOOR H.K. WAASMUNSTERSE JEUGD DOE JE 00K MEE AAN «10.000 JAAR AALSTERSE SPORT»? 28 - 13.5.1988 - De Voorpost HANDBAL Voor het eest in de geschiedenis van de klub organiseert II.h.. Berlare in het weekeinde van 14-15 mei een eerste «Steak-Festijn», in de Cafetaria van de Sporthal te Berlare. Men zal de keuze hebben tussen: - Steak au poivre - Steak champignons - Steak nature. Deze menu's zijn verkrijgbaar tegen de demokratische prijs van 280 fr. (Kindermenu: 150 fr.). De openingsuren lopen van zaterdagavond 18-22 uur doorlopend en zondag middag van 11-15 uur doorlopend. Inschrijvingen: Sporthal (Maria en Petrus) Jeugdhuis Jeko (t.a.v. Huub Rottiers). Wie door omstandigheden niet is ingeschreven hoeft zich geen zorgen te maken, er zal een reserve worden. Naar het beslissende De wedstrijden: dat het 10-10 werd na 37'. weekeinde Sasja - Nopri Av. Lebbeke: Even later kwam Lebbeke Nopri Avanti Lebbeke is te- 15-13 voor het eerst op voorsprong ruggezakt naar de vierde Lebbeke speelde een erg ver- 'an8s een 7"m worP van Maes plaats na nederlagen tegen dienstelijke wedstrijd in Ho- afgedwongen door Biesemans Sasja en Hasselt. Om zeker te boken, maar vooral het ge- en na 46' leidde een sterk zijn van een plaats in Europa- brek aan schietkracht uit de spelend Nopri steeds met 11- beker 3 moet Lebbeke op de tweede lijn speelde hen weer 12. Maar dan ging het twee tweede plaats eindigen en on- parten. Biesemans als pivot maal fout °P de linkerhoek danks de toestand er op dit en zowel Van Handenhove als van de Avanti verdediging moment niet rooskleurig uit- Lissens op de beide hoeken waardoor Sasja 13-12 voor ziet, geen onoverkomelijke deden meer dan van hen ver- raakte. Met nog 7' te spelen opdracht. Inderdaad, Lebbe- wacht werd, maar enkel A. bracht Van Handenhove de PLAY-OFFS HEREN een overwinning te pakken, want zondag moet Avanti naar kampioen Neerpelt en dit lijkt ons in de gegeven omstandigheden een te zware opdracht. De wedstrijden: Sasja - Avanti Buggenhout: 22-14 Reeds voor de wedstrijd te gen Sasja was de stemming gedrukt bij Avanti. Inder daad, doelman Vinck had zich op training tijdens een partijt- BEKER VAN OOST-VLAANDEREN 1/2 FINALE Squadra Fem. Lebbeke - E.V. Aalst: 11-7 E.V. Aalst, de regerende Be kerhouder, is er niet in ge slaagd de klip Squadra te om zeilen en meteen is de Leb- beekse ploeg voor de eerste maal doorgedrongen tot de finale van de Beker van Oost- Vlaanderen. Aalst kan wel de onbeschikbaarheid inroepen van enkele basispionnen zoals De Croock en Buyle en be schikte hierdoor over geen enkele wisselspeelster maar tegen dit Squadra hadden zij het ook in andere omstandig heden moeilijk gekregen. In derdaad, ondanks het geen spetterende 1/2 finale werd, toonde Squadra zich de meest komplete ploeg en als Lebbe ke dan al eens een steek liet vallen, stond daar een autori taire L. Hauwelaert in het doel om de Aalsterse aanval lers een halt toe te roepen. Squadra liet van bij het wed- strijdbegin zijn ambities blij ken en via o.a. S. Van den Broeck leidde het met 3-1 na 10'. Aalst kon echter nog orde op zaken stellen in die eerste helft en met treffers van Bley- weert en C. Simal de rust bereiken met een 4-3 score die nog alle mogelijkheden openliet. Maar ook in de tweede helft startte Squadra het sterkst. Het werd 8-5 na 45' en tot de 50* minuut kon Aalst aanklampen (9-7). De Squadra defensie begaf echter niet en aangezien Lebbeke veel beter afwerkte dan de bezoekers ging het naar een 11-7 emdscore. Wordt het on middellijk raak voor de ploeg van trainer-coach J. Van Hout? Squadra Fem. Lebbeke: Hau welaert, Van den Broeck 6, Moonen, Luypaert 2, Guns, Van Cauwenberghe, Steppé 2, Cooreman 1, Van Hove. E.V. Aalst: I. Van den Borre, C. Simal 2, Martens 1, Van Malderen 1, Cl. Simal 1, Bleyweert 2, De Schrijver. EVA. Na de eerste play-off ronde zag het er naar uit dat Avanti Buggenhout niet op een figu rantenrol zou terugvallen. Zowel tegen Neerpelt als te- v gen Hasselt werd een goede ke telt slechts een punt ach- Maes en zeer sporadisch K. bezoekers nog eens op gelijke Handbal. Veerle Lissens prestatie op het toneel gezet terstand op Sasja en Meiveren Van Damme, konden soms de hooëte maar een gelukstreffer van Nopri Avanti Lebbeke, zodat met de wedstrijden te en dat zijn nu juist de tegen- Sasja-verdediging verrassen fn een nieuwe fout in het altijd goed voor enkele effi- gen het minder sterke Sasia standers dit weekeinde. Za- vanuit de 9-m zone. In verde- Lebbeekse centrum het Sasja ciënte tegenaanvallen (eva) voor de boeg de kans od een terdag m eigen huis tegen Sas- diging, vooral tijdens de twee- toe een eerder gevleide 15-13 derde piaats6niet onmogeliik ja en zondag in Meiveren de helft, verzette Nopri heel overwinning te behalen. gestart en |eiddc ïe„a,send leek. Het voorbije weekeinde moet gewonnen worden, en wat werk maar toch was het Nopr. Av. Lebbeke: Van Lan- met 2-3 na 11'. Maar als de verliep echter veel minder je basket 'gekwetst'aan de dan is de tweede plaats en verrassend dat Sasja viermaal genhove, De Backer, Lissens thuisploeg het tempo dan met overtuigend voor de ploeg uit knie en het was duidelijk dat Europees handbal een feit. Er kon scoren door het centrum ^eêe^ Maes7, Biesemans rukken omhoog trok had Leb- de Bosgemeente. Weliswaar spelen erg problematisch was bestaat ook nog de theoreti- van de Lebbeekse verdedi- L Van Handenhove 2, Anne, beke geen verhaal meer tegen gehandicapt door kwetsuren voor hem. Ook A. Maes sche mogelijkheid om Euro- ging. Daar zat het duidelijk Van Damme 2, De Rijcke, de aanvallende golven van van Vinck en A. Maes, werd «liep» licht gekwetst zodat de pees te spelen als Sasja de fout en dat kostte de bezoe- erroir. tegenaanvallen en aan de rust het in Hoboken tegen Sasja kans klein was dat beide ba- Belgische Beker wmt en No- kers uiteindelijk de zege. i„t Hasselt - Nopri Lebbeke: leidden de Limburgers met een flauwe bedoening. Zon- sispionnen de wedstrijd zou- pn derde eindigt voor Melve- De wedstrijd startte zeer gea- 22-9 12-3. Het werd zelfs 18-3 dag in Hasselt was Vinck wel den uitspelen. Deze veron- en" CMie't lm niet meer'hi d "a 8'hadda» t*i; In Hasselt botste Nopri op de vooraleer Avanti nog eens van de partij maar naast de derstelling werd al vlug een o!.. U r de ploegen reeds tweemaal weer oppermachtige kam- tegenscoren. Vier opeen- gekwetste Maes ontbrak nu feit, want reeds na 5' moest pioen die de tegenstanders op vo|gende treffers zorgden B. Van Ransbeeck en met de Maes definitief naar de bank alle vlakken domineert en na voor ^"7- maar als Hasselt smalle kern waarover Avanti en de wedstrijd was pas een de wedstrijd reeds aan de vie- zich °Pmeuw ging concentre- beschikt, komt dit zwaar aan. g°ede 10' bezig als Vinck ook ring kon beginnen. Hasselt ren was het liedie definitief In Hasselt bleek ook Orlows- om vervanging vroeg. Met de opteerde voor een persoonlij- uit voor Nopri dat inderdaad ki niet 100% fit wegens een gemotiveerde maar tegen zijn ke bewaker bij Maes en met- daar de Punten met moest, handkwetsuur opgelopen de taak niet opgewassen R. Had een was de Lebbeekse tweede noch kon pakken. avond voordien tegen Sasja dad in het doel, moest Avanti lijn praktisch onbestaande. Nopri Av' Lel)beke: Van Lan- zodat het moreel in beide nu duidelijk tegen windmo- Als Lebbeke dan toch eens 8enh°ve- De Backer, Lissens wedstrijden zeker niet op het lens vechten en uiteraard was een doelrijpe kans kon creë- 2' ^egers' Maes 4. Biesemans, zenith stond. Wij kregen zo- deze situatie nu niet direkt ren was daar de Hasseltse Van Handenhove, Anné, Van wat het gevoel dat de ploeg er een stimulans voor de overige goalie Lipez om Nopri alle Damme 3, De Rijcke, wat uitgeblust bijloopt. Zater- Avanti-spelers. Sasja, noch- illusies te ontnemen. Nopri Terroir dag komt Sasja op bezoek en was nochtans voortreffelijk EVA- 1 1S de eni8e overblijvende kans om in de Play-offs nog eigen handen. Het beslissen- gescoord. Kort daarna dreig de weekeinde kondigt zich de het verkeerd te zullen lo- wehswaar moeiüjk aan maar pen voor Lebbeke als de niet onoverkomelijk, want scheidsrechters enkele du- tussen die drie ploegen kan bieuze beslissingen namen en een detail over winst en ver- Sasja daardoor 5-3 voor ge- lies beslissen. Dat normaal raakte. Maar Nopri liet zich gesproken kampioen Hasselt hierdoor niet van de wijs geen kans laat aan Sasja en brengen en Maes en de weer Meiveren is in het voordeel verrassende Van Handenhove van Nopri Lebbeke. zorgden voor 5-5 na 20'. Maar dan gebeurde het al een eer ste maal, de Lebbeekse ver dediging, wellicht te hard ge concentreerd op de gevaarlij ke Horemans, liet te veel ruimte in het centrum en hier van maakte Sasja gebruik om opnieuw twee doelpunten voorsprong te nemen (7-5). Dit verschil bleef op het sco rebord tot de rust (8-6). In het begin van de tweede helft ging het opnieuw fout in het cen trum van de Lebbeekse ver dediging, wat hen twee tegen- VLAAMSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN treffers kostte, maar eerst de Zowel met de pupillen, minie- roen Colpaert, Ame Jacob, sterke Maes, voortreffelijk men als met de scholieren Ken De Nil, Dennis Goris, aangespeeld door Lissens, en heeft H.K. Waasmunster de Bert Dauwe. Handbal. Linda Van Han- daarna Van Damme uitge- V.H.V.-titel binnengehaald. denhove was dit seizoen een blokt door een wervelende Enkel de kadetten botsten op Miniemen openbaring bij Nopri Avanti Biesemans, zorgden ervoor een superieur Hasselt en leg- H.K.W. - Kortrijk: 14-7 de, Wim Roels, Chris Tael- man, Koen Temest, Stefan De Meerschman, Wouter De Groote, Tom De Grave. Lebbeke (eva) Van 1 mei tot en met 29 mei Week van 16 tot 23 mei Bewegingsfestival De Turnkring der Stad Aalst organiseert elk jaar één der hoogtepunten van het seizoen omdat deze klub niet kompe- titief is en slechts éénmaal met resultaten voor het pu bliek komt. Tijdens een spet terende show geven de 540 leden een impressie van wat de klub te bieden heeft op zaterdag 21 mei om 15.00 u. en om 20.00 u.in de feestzaal Keizershallen. De prijsuitrei king heeft er plaats om 21.30 Atletiek De Kon. A.C. Aalst organi seert op 20 mei een avond meeting die openstaat voor deelnemers uit het ganse land, van de jongste kategorie tot de veteranen, zowel da mes als heren. Men start om 18.30 u. op de piste van het Osbroeckterrein. Ook de prijsuitreiking heeft daar plaats. Vierde Faluintjesjogging De vierde Faluintjesjogging staat open voor joggers en wandelaars. Het parcours is vijf kilometer lang en kan ver schillende malen afgelegd worden. De deelnemingsprijs is 100 fr. (voor inschrijvingen) en 125 fr. (ter plaatse). Elke aangekomen deelnemer krijgt een fraaie medaille en kan deelnemen aan de gratis tom bola. Trofeeën zijn er voor de eerste drie atleten, voor de grootste groep, de oudste deelnemer, enzomeer. De jogging heeft plaats op zon dag 22 mei om 15.00 u. met vertrek aan de Kloosterschool in Moorsel. De prijsuitreiking heeft daar plaats om 18.00 u. Jeugdbasket- D.B C. Erembodegem is dit jaar voor het eerst gestart met jeugdploegen in de kompeti tie: kadetten, miniemen en pupillen. Zij organiseert nu ook een jeugdbaskettomooi voor kadetten- en miniemen- meisjes. In dit tornooi treden de best-gerangschikte ploegen van de provinciale A- en B- reeksen aan. Men begint op zondag 22 mei vanaf 9.15 u. De finale heeft plaats om 17.30 u. Dit alles wordt georganiseerd in sport hal Denderdal te Erembode gem en de deelnemende klubs zijn: DBC Erembodegem, De Pinte, Gentson Gent, Loke ren (kadetten), Erpe-Mere (miniemen). De prijsuitrei king heeft plaats in de cafeta ria van sporthal Denderdal om 18.30 u. Darts De Stadsfederatie Aalst orga niseert haar derde dartstor- nooi. Darts heeft de jongste jaren een steile opgang ge kend en daaraan is de in 1985 opgericht Stadsfederatie ze ker niet vreemd. Er werd ge start met acht ploegen, maar nu spelen er achttien in de wekelijkse kompetitie. Op za terdag 21 mei wordt er ge speeld in café Volkskring, Denderstraat te Erembode gem vanaf 20.00 u. met vol gende ploegen: Volkskring-A en -B, Chaletboys-A en -B, Corona Erembodegem, Eva Aalst, Faluintjes, Moorsel, Hoke Erembodegem, Jo's Pub-A, -B en -C, Monopole, Moita-A en -B, Ooievaar-A en -B, Open Haard, Pluim, Rigoletto, Square, Tip-Top Aalst, Sunset Aalst en Indus Erembodegem. De prijsuit reiking heeft plaats om 23.00 «10.000 jaar Aalsterse Sport» is dit jaar reeds aan zijn vierde editie toe. Dit sportgebeuren heeft meteen een vaste plaats verworven op de kalender van de jaarlijks terugkerende sportaktiviteiten. Dit jaar heeft het plaats op zondag 26 juni a.s. Dhr. Bourlon, Schepen van Sport, Jeugd en Vrije Tijd: «De 10.000» vervullen een opvallende rol in het sportieve en sociale leven van de stad. Sportief, uiteraard, omdat het om een wedstrijd gaat, waar het weliswaar belangrij ker is deel te nemen dan te winnen, maar waar er toch winnaars en verliezers zijn. «De 10.000» hebben ook een sociale funktie: wie de honderden deelnemers en andere betrokkenen die dag in de weer ziet zal gauw begrijpen wat men hiermee bedoelt. Het is opvallend met welk een entoesiasme de verschillende ploegen worden gevormd, en met welk een geestdrift er zich een tegelijk vriend schappelijke en plezierige, maar toch verbeten ploeggeest ontwikkelt, die de fierheid en de eigenheid van de verschillende deelgemeenten opnieuw de kop doen opste ken. Tenslotte zijn «10.000» een indrukwekkend kijkspel met wiemelende aktiviteit op het middenplein en joelende supporters rond de atletiekpiste van het Osbroekstadion, Frans Blanckaertdreef te Aalst» Elke deelgemeente zorgt voor een team bestaande uit 37 aktieve deelnemers van 9 tot en met 45 jaar. Voor elke leeftijdsgroep is er dus één deelnemer. Afwisselend zal een jonge/meisje - man/vrouw de aflossingsstok door geven. Elke deelgemeente van Aalst stelt een eigen komitee samen. Dit komitee bestaat uit maximaal 10 personen. Zij zijn verantwoordelijk voor de plaatselijke organisatie en koördinatie. Volgende kontaktpersonen werden hiervoor aangeduid: Liddicott William, Middenweg 1, Herdersen; Godaert Ingrid, Stationsstraat 44, Gijzegem; Carls Karei, Hoog straat 8, Baardegem, De Cuyper Jozef, Steenbergstraat 22, Hofstade, Champagne Rosette, Kantonstraat 19, Nieuwerkerken; Martens Marie-Rose, Rozendreef 172, Aalst R.O.; Marissens Margriet, Eeckhoutstraat 18, Mel- dert; Adriaenssens Ginette, Oude Gentbaan 63, Aalst L.O., Claus Antoine, Kattenbroekstraat 10C, Moorsel en Brack Wim, Zavelstraat 20 Erembodegem. Elk team zal gezamenlijk een afstand afleggen van 13 km 200 m: 9 tot en met 12 jaar -100 m; 13 tot en met 14 jaar - 200 m; en 15 tot en met 45 jaar - 400 m. De deelnemers worden verzocht in te schrijven vóór 16 mei 1988. Het inschrijvingsformulier met vermelding van naam, voornaam, geslacht, geboortedatum, woonplaats, en voor deelnemers aan één van de vorige edities van «10.000 jaar Aalsterse sport» en de leden van de vorige organizatiekomitees, het jaartal van vorige deelname, dient gericht aan: Stadsbestuur van Aalst, Dienst Sport, Kattestraat 33, 9300 Aalst (tel. 053/77.11.11, toestel 282). Ter attentie van de deelnemers: elke maandagavond van 18 april tot 20 juni, van 19 uur tot 20.30 u. is er gratis atletiektraining in het Osbroekstadion, Atletiekpiste, Frans Blanckaertdreef, Aalst. Er is begeleiding voorzien van mevr. Roggeman Godelieve, dhr. Moens Pierre, dhr. Brack Wim, mevr. Marissens Margriet, dhr. Van Eetvelde Paul, mevr. Van Landschoot Chris en dhr. Houtman Danny. Alle deelnemers zijn verzekerd! Doe jij ook mee? den beslag op de tweede Rust 7-3. plaats. Meteen zal H.K. W. De Groote 6, Goossens 1, Waasmunster met drie ploe- De Grave 5, Baert 1 en Ver gen uitkomen in de nationale helst N. 1. finale met de titel van Bel- H.K.W. - Hasselt: 12-10 gisch kampioen als inzet. Op Rust 8-7. 21/5 komen de Waalse jeugd- Vermeulen 1, W. De Groote kampioenen naar de sporthal 7, De Grave 1, Baert 1, C. te Lebbeke en de ploegjes van Desseaux 2. het trainers-duo E. De Vlie- Eindstand Scholieren H.K.W. - Neerpelt: 14-5 Rust 4-2. Dankzij een stevige 3-2-1 ver dediging met een knappe De Grave in doel wist H.K.W. ^'^,ri°!,,g!,0CNhe"!n<i 8rootle opnieuw de kloof, Neerpelt te verslaan. Na een w.rd tans niet groots, kreeg het dan ook gemakkelijk om dit Avanti in de vernieling te spe len. Via 2-1 werd het 7-1 na een kwartier en als Buggen hout dan toch eens een doel rijpe kans kreeg, bleek Sasja- keeper D'Hollander niet te kloppen. Gelukkig voor Avanti begon ook Sasja toen echt beneden peil te spelen en langs van Mol-De Pauw en Orlowski kon de schade be perkt worden tot 9-4 aan de rust. Een korte Avanti-bevlie- ging onmiddellijk na de rust bracht even hoop in de Bug- genhoutse rangen. Twee tref fers van Orlowski en een doelpunt van Van Mol bracht de score op 11-7, maar H. Maes, steeds voortreffelijk aangespeeld door Jacobs, ver- ••if., ,,m Het werd 15-9, na 45' en on- Wi«t H K w h h a, i? danls Orlowski ioen regelma- wist H.K.W. zich ffihet acht tig ging Jcoren gc8aakle Avanti nooit meer beduidend ger-P. Dauwe vertrekken ze ker niet kansloos, integen- Pupillen H.K. W. - Desselgem: 19-2 Rust 8-0. De Groote G. 2, Daelman 3, P. Verhelst 2, De Wolf 5, Verhoeven 2, T. Goris 2, Dauwe 2, Jacob, D. Goris, Colpaert 1 H.K.W. - Turnhout: 16-8 Rust 7-5. De Groote G. 2, P. Verhelst 4, De Wolf 2, Verhoeven 2, T. Goris 2, Dauwe 1 en De Nil 3. H.K.W. - Helchteren: 17-8 Rust 9-4. G. De Groote 4, De Wolf 4, Verhoeven 1, T. Goris 4, De Nil 4. Eindstand: I. H.K. Waasmunster 6 2. Turnhout 3. Helchteren 4. Desselgem H.K.W.-pupillen 1. H.K. Waasmunster 4 2. Hasselt 1 3. Kortrijk 1 H.K. W. - Miniemen Geert Maes, Wouter De Groote, Tom De Grave, Tom Baert, Nico Verhelst, Chris- tophe Desseaux, Gert Goossens, Stef Vermeulen, Stefaan Van Uden, Pascal Verhelst. het zicht van de rust toch ietwat los te rukken; 2-4. Ondertussen wa ren wel 3 penalties gemist, maar een goede verdediging hield Neerpelt uit de wed strijd. Na rust kwam de dichter. Via 17-12 8' voor het einde, ging het naar 20-12 en een teleurstellende wedstrijd eindigde op een voor zichzelf sprekend 22-14 eindresultaat. t, tt wj suicRciiu ll-jh einuresuuaai. Av-nlBuggenhout: Vinck. Jutgen Rombaut, Stefan Vet- H.K. Waasmunster schelden, Pascal Verhelst, Mechelen Geert De Groote, Sven Dael man, Jeroen De Wolf, Steven Verhoeven, Timmy Goris, Je- Kadetten H.K.W. - Mechelen: 13-3 Rust 7-0. Taelman 1, De Groote W, 1, Roels 4, De Bode 1, T. De Grave 1, De Meerschman 5. H.K.W. - Kortrijk: 20-6 Rust 9-3. Taelman 3, Ternest 2, De Groote 2, Roels 5, De Bode 3 en De Meerschman 5. H.K.W. - Hasselt: 6-9 6 Rust 4-4. 4 Taelman 3, De Groote 1, 2 Roels 1, De Meerschman 1. 0 Stand Hasselt 6 4 2 Kortrijk 0 H.K.W.-kadetten Stefan Desseaux, J.P. De Bo en via Dutré, Roels en Tael man stond een 10-4 voor sprong op het bord. Een voor sprong die rustig geconsoli deerd werd met een 14-5 zege tot gevolg. H.K. Waasmunster: Wim De Grave, Stefaan Desseaux, Jurgen Dutré 4, Wim Leunis Haddad, El Hafi, Orlowski 9. Agneessens, Maes, Vlassen- root 1, Van Mol 3, De Pauw 1, Megos, Van Ransbeeck. Hasselt - Avanti Buggenhout: 23-14 Coach J. Van Hoezen opteer- 1 r. de voor de nog gekwetste l' naiD i' «r? Vinck boven de zwakke Had- 1, De Bode, Berckmoes, Wil- dad in het Avanti-doel maar laerts 1, Roels 3, Taelman 3, kon geen beroep doen op A. De Meerschman. Maes en B. Van Ransbeeck. EVA. Orlowski speelde met een ge- HANnRAI KA kwetste «werphand» en met- nAnUDALKA* een was de ambitie om Has- LENDER selt een pad in de korf te Play-ofTs: zetten beneden het vriespunt. Heren De Buggenhoutse coach, later zat. 14/5 ie 20.45 u Avanti Sad>skwalificeetd wegens pro- Buggenhout - Sasja test' be80n me' Hamza °P de zond. 15/5 te 15.30 u. Neet- P'votPlaats Bet zijn verde- pelt - Avanti Buggenhout Dames zat. 14/5 te 18 uur Nopri Av. Lebbeke - Sasja zond. 15/5 te 17.40 u. Meive ren - Nopri. EVA. JEUGDBASKETBAL Jeugdbasket. De scholieren van het H.Maagdcollege die naar Mechelen trokken om de basketbalfinale van de kardinaalsbeker te betwisten hadden meer geluk dan hun voetballende collega's. Zij wonnen met 64-61 tegen Mechelen (foto p. hermans) diging man tegen man spelen, maar moest vlug inzien dat deze «gok» niet rendeerde. De sterke Ceyssens sloeg ze venmaal toe in de eerste helft, zodat Avanti na een fataal wedstrijdbegin (5-1) terug naar een vijf plus één over stapte in verdediging. Even leek het erop dat er evenwicht in de wedstrijd zou komen als Orlowski en Megos voor 5-3 zorgden, maar dan ging Has selt opnieuw domineren en via 8-3 na 20' werd het 10-5 aan de rust. De tweede helft verliep dan in feite katastro- faal voor een uitgeblust Avan ti dat onmiddellijk vier tref fers diende te incasseren (14- 5) en via 18-5 prijkte een vernederende 20-9 stand op het scorebord 8' voor het ein de. Toen steigerde Avanti toch nog eens, scoorde vier maal maar moest ook drie treffers incasseren zodat de eindstand 23-14 werd. Laten wij hopen dat Avanti volgen de zaterdag, in zijn laatste thuiswedstrijd tegen Sasja, uit een ander vaatje tapt. Het is niet onmogelijk. Avanti Buggenhout: Haddad, Vinck, El Hafi 1, Rathmes, Orlowski 6, Agneessens 1, Vlassenroot, Van Mol 3, De Pauw, Megos 3. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 28