TUSSEN STIJLPUB 'T VLIETJE EN DE ZEEHOND!! EERSTE PINKSTERTORNOOI IN SPORTHAL TEMSICA GROTE PRIJS «VRIENDEN VAN ONS HUIS IN SINT-NIKLAAS LUG ROOMS BAAS RACING TEMSE EINDIGT IN SCHOONHEID De Voorpost - 13.5.1988 - 31 ZAALVOETBAL TEMSE LIGA Terwijl we het voorbije weekend normaliter de ontknoping hadden moeten krijgen in derde afdeling tussen 't Vlietje en de Zeehond omdat beiden tegenover elkaar stonden als nrs. één en twee beslisten beide partijen er anders over. De Zeehond won met miniem verschil en komt zo naast de mannen van Stijlpub 't Vlietje op de eerste plaats. Het reglement stelt dat in dat geval een testwedstrijd noodzakelijk is, zodat we op 21 mei nog een verlengstuk krijgen van dit kampioenschap. Een kampioenschap dat er voor de andere ploegen opzit. Nog even in derde afdeling blijvend, zien we de beide ter VValle's op mooie ereplaatsen eindigen terwijl nieuwkomer Sügro het op een vijfde stelling ook ver van slecht heeft gedaan. Porky's III mist net de aansluiting met de top, terwijl de Snorkels de aanvoerders zijn van het staartpeloton. Hierin bevinden zich W.R.F.S. en K.L.J. Temse die als nieuwkomers het gezelschap hadden van F.C. Kramp II gedurende het overgrote deel van deze competitie. In tweede afdeling stond er geen maat op S.O.S. Veile Recreatief. Zy worden naar eerste afdeling vergezeld van F.C. Kramp I dat dankzij een beter doelgemiddelde de tweede stek wist te behalen ten nadele van Confiserie De Ryck. Nog een sub-topper in deze reeks, de Pelikanen moesten slechts in de laatste weken afhaken, maar eindigden toch mooi vierde net voor Korrea die op hun beurt de Keyzerboys achter zich laten. Dé ploeg van de laatste weken in tweede is evenwel de Palm Boys. Na twee opeenvolgende overwinningen hielden ze nu de kampioenen in bedwang. Alvast een te volgen ploeg voor volgend seizoen. Ook Appelsvoorde kon nog een zege behalen op deze laatste speeldag, dit tegen het degraderend F.C. Rocker. Deze laatsten zullen samen met K.L.J. Tielrode volgend seizoen in derde uitkomen. In de hoogste afdeling wisten we reeds vroeger dat Vriendenkring hier met de oppergaai ging lopen. Dat veranderde ook niet na het gelyke spel tegen Verhuizingen Hoskens dat beslag legt op de tweede plaats. Dit net voor de Groene Wandeling, dat via een zege tegen Tornado de derde plaats nog meer verstevigde. Op de vierde stelling komt S.O.S. Veile jeugd aan. Zy klopten hiervoor de Rupelboys in een rechtstreeks duel op de laatste speeldag. Tornado eindigt als middenmoter terwyl Blauw-Wit Melsele en Porky's II de onderste regionen afsluiten. Helemaal onderaan degradeert Shalke 82 naar tweede afdeling samen met het reeds eerder ontbonden Porky's I. Met dus nog een testwedstryd tussen Stijlpub 't Vlietje en de Zeehond te gaan, eindigt deze competitie van de Temse Liga een tweede maal. Reeds tal van nieuwe ploegen melden zich aan by het bestuur, zodat ook volgend seizoen weer een spannende en grootse competitie mag verwacht worden. S.O.S. Veile Recr. - Palm Boys 3-3 De Palm Boys bevestigden hun forme tegen de kampioe nen uit tweede afdeling. De laatste weken was er immers altijd puntenwinst weggelegd voor de palm drinkende broe ders. Nu kwamen ze wel tij dens de eerste helft in de problemen toen de rekrean- ten van S.O.S. langs Hans De Wolf en Danny Van Ruys- kensvelde op een mooie 2-0 voorsprong konden komen. Zaalvoetbal. Ref Frankie De Rechter uit de Temse Liga (dw) Na de pauze duurde het even wel niet lang of de Palm Boys kwamen langs Hugo De Gendt langszij toen hij twee maal op rij Ferdy Van Eetvel- de in het Velle-doel kon vers laan. Danny Van Ruyskens- velde trachtte dan de bakens te verzetten door nr. drie te netten voor zijn S.O.S.-ploeg, maar Willy Goossens had het zo niet begrepen en hij be zorgde de Palm Boys een ver diend gelijkspel in deze slot- match van de competitie voor beide teams. Confiserie De Ryck - Korrea 3-2 Spannende wedstrijd tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. De Confiserie dat de diensten moest missen van Staf Arbijn, kwam toch eerst op voorsprong langs Raf De Rijck die een mooie aktie van Luc Weyn suksesvol over nam. Doch er volgde al snel een gepast antwoord van Kor rea langs Wim Troch, die meteen de 1-1 ruststand op het bord plaatste. Na de rust zwaaide scheidsrechter Brijs dan met zijn wekelijkse gele kaarten. Nu was thuisspeler Jean De Rijck het slachtoffer dat zich vervroegd mocht gaan opfrissen. Deze nieuwe handikap voor de Confiserie werd evenwel «professioneel» door de andere teamgenoten opgevangen, zodat zelfs Alain Van Avermaet en nogmaals Raf De Rijck voor 3-1 voor- sprongcijfers konden zorgen. wedstrijd kon terugblikken. Hij scoorde dan ook liefst tien van de twaalf Groene Wande ling-doelpunten. In de eerste helft kon Patrick tegen een te weinig aan manschappen tel lend Tornado reeds vijfmaal de weg naar de netten vinden. Erwin Buytaert had ondanks de minderheid, Tornado toch alvast op twee tegendoelpun ten kunnen trakteren. Na de pauze dan vond Riské in Jo- han Cools een waardig tegen stander, wat het scoren be trof. Riské trof nog eens vijf maal raak, terwijl Cools met vier treffers niet zo heel veel moest onderdoen. Het waren tenslotte thuisspelers Jef Budts en Kurt Riské die de 12-6 eindstand vastlegden in deze plezierige wedstrijd. S.O.S. Veile jeugd - Rupel boys 4-3 Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe in deze wedstrijd. Geen wonder trou wens als men weet dat beiden dicht bij elkaar terug te vin den zijn in de algemene rang schikking. Stijn Van Opstal en Joris Clarisse scoorden in de eerste helft drie doelpun ten voor de thuisploeg maar Koen Verbruggen en Alain Vemimmen van de Rupel boys konden dit evenaren voor hun ploeg, zodat half- wedstrijd de zaken terug te herdoen waren. Na de rust mocht thuisspeler Daelman vervroegd rusten van ref. De Roeck, maar dit belette toch zijn teammaats niet om op voorsprong te ko men langs Van Royen. Met een was de beslissing gevallen in deze wedstrijd want hoe hard de Rupelboys zich ook inspanden, de gelijkmaker zat er niet meer in. Sügro - K.L.S. Temse 8-1 Tegen het onderaan geklas seerde K.L.J. Temse in derde afdeling, heeft Sügro een dui delijke zege weten te behalen. Reeds in de eerste helft be reikten de Sügro Boys een forfaitscore toen G. Vaeren- donck en Francky Verbeke samen met Frankie Verbeke suksesvol waren. Vroeg in de tweede periode kon K.L.J. Temse tegenscoren, langs Karl De Moor. maar nadien was het dan toch weer Sügro dat langs Jo Van Nieuwenho- ve, Danny Verheyen en Vae- rendonck de ruime zege be werkstelligde. 't Vlietje - De Zeehond 3-4 Deze spektakulaire en span nende match die uitsluitsel moest brengen in derde afde ling wat de titel betrof, heeft uiteindelijk nog een verras sende uitslag op het bord ge bracht. Thuisploeg 't Vlietje had immers genoeg aan één punt om de kampioenstitel binnen te halen, terwijl De Zeehond moest winnen om een beslissende testmatch te kunnen afdwingen. De Zee hond vertrok zoals dikwijls met té weinig manschappen en daarvan profiteerden de mannen van Stijlpub 't Vliet je natuurlijk van om stiekem op voorsprong te komen langs Ronny Verhaegen. Toen ech ter bij De Zeehond Margino De Kerf zijn opwachting kwam maken, was het liedje van 't Vlietje in de eerste helft vlug uitgezongen, want met twee treffers op rij van Margino en er nog één boven op van Ronny De Kerf, leid den de Zeehondboys aan de rust met 1-3. Na de pauze zette 't Vlietje dan nog eens alles op alles om de aanslui tingstreffer zo snel mogelijk te kunnen realizeren. Mare Smet en een wat luidruchtige Etienne Cools misten echter Zaalvoetbal. Scheidsrechter Patrick Peelman van de Temse Liga (dw) Meteen was de beslissende kloof gevallen, want hoe de Korreanen zich ook inspan den, zij kwamen niet verder meer dan de aansluitingstref fer van Wim Troch. Groene Wandeling - Tornado 12-6 Dit legendarische duel werd zonder noemenswaardige problemen gewonnen door de Groene Wandeling, waarbij Patrick Riské op een knappe Afdeling I Rangschikking 1. Vriendenkring 18 15 1 2 162 44 32 2. Verhuizingen Hoskens 18 13 3 2 128 53 28 3. De Groene Wandeling 18 12 4 2 120 90 26 4 S.O.S. Veile Jeugd 5. Rupelboys 6. H.S.V Temse 7. Tornado 8. Porky s II 9. Blauw Wit Melsele 10. Shalke 82 11. Porky's 1 Afdeling II 1. S.O.S Veile Recr. 18 15 1 2 99 41 32 2. F.C. Kramp I 18 14 4 0 133 54 28 3 Confiserie De Rijck 18 14 4 0 116 71 28 4 Pelikanen 18 11 5 2 111 66 24 64 21 18 8 7 3 111 107 19 18 7 6 5 79 92 19 18 6 11 1 88 108 13 18 5 12 1 64 111 11 18 4 11 3 83 120 11 18 0 18 0 36 171 0 0 0 0 0 0 0 0 5. Korrea 18 8 8 2 86 66 18 6. Keyzerboys 18 8 9 1 74 95 17 7. Palmboys 18 6 9 3 69 83 15 8. Appelsvoordc 18 5 13 0 71 99 10 9. F.C. Rocker 18 2 15 1 52 176 5 10. K.L.J. Tielrode 18 1 16 1 57 115 3 Afdeling III 1. 't Vlietje 18 16 2 0 134 57 32 2. De Zeehond 18 15 1 2 125 44 32 3. Real Ter Walle 18 12 5 1 121 80 25 4. AlleticoTer Walle 18 9 9 0 98 88 18 5. Sügro 18 9 9 0 78 79 18 6. Porky's 111 18 8 9 1 71 91 17 7. Snorkels 18 5 10 3 64 88 13 8. W.R.F.S. 18 5 12 1 69 119 11 9. F.C Kramp U 18 4 13 1 81 112 9 10. K.L.J. Temse 18 2 15 1 48 131 5 Z.V.C. De Stille Droom organiseert Op 22/05/88 heeft in Temse meer bepaald in sporthal Temsica het eerste Pinkster- tornooi plaats van Z.V.C. De Stille Droom. Deze beginnen de zaalvoetbalploeg waarvan alle spelers niet-horenden zijn weet blijkbaar van aanpak ken Want amper enkele maanden na de oprichting komt de club met een knap tornooi naar buiten. Waren er aanvankelijk ook niet-horen- de clubs uitgenodigd van Ant werpen en Ledeberg dan was de afzegging van beide teams aan het tornooi het enige tegenvallende punt voor orga nisator Paul Boonen van de Stille Droom. Doch ook dit probleem had de energieke Paul vlug opgelost want met H.S.V. Temse en F.C. Kiro waren vlug invallende ploe gen bereid gevonden voor dit tornooi. Samen met H.S.V. en Kiro zullen dan nog strijden S.O.S. Veile, Bridge, Racing Temse en natuurlijk het organiseren de Stille Droom team. Op 22/05/88 vangt het tornooi op een zuchtje dit streefdoel. Nadat Robby Van Assche dan voor 't Vlietje nog eens op de kruising had geknald, was het wat tegen het spelbeeld in dat een knap spelende Gunther De Buyser De Zeehond op een comfortabele 2-4 kon brengen, toen hij van dichtbij thuisdoelman Walter De Jonghe kon verslaan op voor zet van De Kerf Margino. Met nog slechts een paar mi nuten te spelen, was dit met een de beslissende kloof, want 't Vlietje kwam niet meer dichter dan de aanslui tingstreffer in de laatste min. langs Gerry De Jonghe uit een persoonlijke aktie. Met een komt er een testwedstrijd tussen beide teams om de kampioenstitel. Hetgeen voor de organisatoren een bijko mende attraktie betekent. Verhuizingen Hoskens - Vriendenkring 4-4 Op deze laatste speeldag van de competitie stond er in de hoogste afdeling nog een heu se topper op het programma tussen beide teams. Kam pioen Vriendenkring moest immers de strijd aanbinden met de vice-kampioen Ver huizingen Hoskens. Dat beide ploegen, ook in de competi tie, sterk aan elkaar gewaagd zijn, kwam nog maar eens tot uiting in deze partij. Want toen de Verhuizers van Hos kens driemaal wisten te sco ren in de eerste helft langs Ignazio Sciacca, Mare Oste en Inghe Bettoncelli, wist Guy De Jonghe in zijn eentje Vriendenkring in de wedstrijd te houden door tweemaal An tonio D'Aquisto in het Hos- kens-doel te verslaan, het geen meteen de ruststand be tekende in deze wedstrijd. Na de pauze waren de rollen dan omgekeerd want nu was het WIELRENNEN tïöENS Zaalvoetbal. Z.V.C. Noens uit de Temse Liga (dw) Vriendenkring dat met twee doelpunten van Ronny Pee- ters zelfs aan de winst kon komen. Dit was dan wel tijde lijk want Mare Oste bezorgde de Verhuizing Hoskens dan op de valreep toch nog een gelijkspel in deze aantrekke lijke wedstrijd. De Keyzerboys - F.C. Kramp 12-14 Enkel in de eerste helft kon den de Keyzerboys stand hou den tegen de vice-kampioe- nen uit de tweede afdeling. Koen Cools en Koen Buytaert hadden De Kramp met elk twee treffers op 0-4 kunnen brengen in de beginfase van de wedstrijd, maar tegen de pauze aan konden Ronny De Keyzer en P. Keymolen de thuisploeg toch nog enigzins in het zog van de Krampboys houden, na de rust moest de thuisploeg dan kapituleren onder de zware mokerslagen van F.C. Kramp. Mannen als een Frank Heirbout (5), Jo- han De Block (3), André Van Wauwe en Arthur Canfeyn, haalden immers zo'n zwaar geschut boven dat de arme thuisdoelman Tom Cappaert zich in totaal nog tienmaal moest omdraaien in deze tweede helft. Appelsvoorde - F.C. Rocker 12-2 Johan Wauman was de abso lute topscoorder in deze match bij de Wijkjongens. Met liefst acht doelpunten had hij natuurlijk het leeuwe naandeel van deze Appels- voordse zege. Voor de rust lukte het Johan, vijfmaal suc cesvol de Rocker-doelman te kloppen, terwijl Luc Verdikt in de thuisploeg zich slechts moest gewonnen geven op een schot van Stefan Sollie. Na de rust was het dan weer Johan Wauman die met drie treffers op rij het voorbeeld gaf aan Danny Maes om het zelfde te doen, zodat de ruime zege een feit werd. aan om 11 u. terwijl het einde voorzien is omstreeks 17.30 u. De hongerigen spijzen op de ze dag zal weinig moeite kos ten want ook hierin voorziet de Stille Droom tal van moge lijkheden. Gaande van een broodje tot een heuse koude schotel. Na het inspannende zal dan het ontspannende gedeelte komen want vanaf 20.00 u. is het een groot bal voor alle spelers en supporters in sport hal Temsica. Dit met orkest de Blue Boys. Het programma 11.00 u.: HSV-Kiro 11.40 u.: S.O.S. Velle-Bridge 12.20 u.: Stille Droom-Kiro 13.00 u.: Rac. Temse-S.O.S. Veile 13.40 u.: HSV-Stille Droom 14.20 u.: Bridge-Racing Temse Finale: 15.00 u.: 6' plaats-5c plaats 15.50 u.: 4e plaats-3c plaats 16.40 u.: 2' plaats-1' plaats. M.S. De WAOD-liefhebbers ko men zondag a.s. voor de 14e maal aan de start bij de sport mannen van Tereken. In deze goed gespijsde koers is er elk jaar sport van de bovenste plank te zien. De aanvallers worden er steeds beloond met een resem aan premiën verdeeld over de he le omloop. Door de vele bochten in het parcours wordt het toch steeds een koers waaruit al leen de sterksten naar voor komen. Bewijze daarvan de erelijst waar enkel sterke kleppers op voorkomen zoals Eric Geirlandt, Roger Se- ghers, Wim De Waal en Wil liam Despeels. Deze laatste twee kunnen hun zege her nieuwen alhoewel de grote forme bij de Beverse William nog veraf schijnt, wat dan echter niet het geval is bij de Axelse krachtpatser Wim De Waal, die van de ene zege naar de andere fietst. Voor de trofee en titel van kampioen van het Waasland kan het eenScoers in de koers worden want hiervoor zijn ve le kandidaten. Technische inlichtingen Zondag 15 mei a.s. om 15 uur. 14e Grote Prijs vrienden van ons huis - ereprijs uurwerken Pevenage 12e kampioenschap van het Waasland Wielerwedstrijd voor liefheb bers WAOD over 87 km of 15 ronden. Inschrijving: café Smash, Knaptand. Vertrek: café Bokkenhof en 't Vosken, Knaptand Aankomst en prijsdeling: café Ons Huis, Schoolstraat Palm en 10.000 fr. prijzen en vele premiën Organisatie: vrienden van ons huis en Sportkomitee WAOD St. Niklaas. Koersleiding: Wielerbond WAOD, Verbraecken, Van Vlaenderen, Smet. Met de medewerking van ht stadsbestuur, de café's en ne ringdoeners van de omloop. M.S. NIEUWELINGEN IN TEMSE Zaalvoetbal. FC Ferguson kreeg aantreden in de Bazelse kompetitie (dw) uitrusting en kan volgend jaar verfrist Eerste prov. RASP. GENT 2 RACING TEMSE 3 Door ook deze laatste competi tiewedstrijd van het seizoen 87-88 te winnen tegen Ras- poetin Gent heaft Racing Temse als waardig vice-Kam- pioen afscheid genomen van dit kampioenschap. En wie weet, misschien wel van deze reeks. Want mits een ventuele fusie in hogere kringen kan Racing zelf de sprong maken naar derde nat. In Gent liepen de scheepsbouwers die nogal af te rekenen hebben met ge kwetsten. De Leenheer, Pies- sens en Riské, toch vry vlot uit tot 0-2 langs Verhelst en Van Assche. Dat bleef zo geruime tyd. Tot diep in de tweede helft de thuisploeg verrassend langszy kon komen. In de slot fase van de wedstrijd was het echter weer Van Assche die de zege aan de Temse ploeg schonk met een enig mooi doelpunt. Vandaag vry dag 13 mei gaat Racing Temse dan richting Denderleeuw om er de plaatse lijke «nestorboys» te bekam pen in het kader van de halve finale van de beker van Oost- Vlaanderen. De andere halve finale in dit verband is dan een zuivere Berlaarse aangelegen heid doordat zowel Zolderken als Den Draver tegen elkaar uitkomen. Alvast dus al één Berlaarse ploeg in de finale. Op 10 juni heeft in het Paleis voor Kongressen in de zaal Dynastie te Brussel het Collo quium «De voorbereiding en tenuitvoering van Europese richtlijnen inzake de bescher ming van het leefmilieu» plaats. verzamelen. Rooms bracht immers tijdens de laatste ron de alles samen en won met ruim twee lengten de spurt voor de bloemen voor uitblin- Nadat de jongste van de Vooral in de premiespurten ^er Bart Peelman en nog een Rooms-brochters met veel toonde de Zeienaar zich erg a°dere Temse-rijder Johan lauweren uit de Ronde van bedrijvig want hij won er Hoskens. het Meetjesland is terugge- liefst vier. Luc Rooms, de De uits'ag: 1- Luc Rooms, keerd heeft hij meteen in zijn gedoodverfde favoriet, liet al- 2- Bart Peelman, 3. Johan woonplaats Temse zijn twee- les op zijn beloop en hield Hoskens, 4. Johan Caetho- de zege van het seizoen be- zich rustig in de groep. Ook vei?' 5' Tom Eggermont, 6. haald. Van start tot finish toen Guy Smet en Mare Saey Kris Hellemans. 7. JOhan kontroleerde Luc Rooms, het er in de voorlaatste ronde Heirbout, 8. Olivier Laureys, hele gebeuren om tenslotte vanonder muisden en ze tot Gunther Peeters en 10. met een vernietigende eind- 20 sekonden bonus konden Gunther Persoon. (M-s.) spurt alle konkurrenten op enkele lengten achterstand te plaatsen. Het werd evenwel een eentonige bedoening in de Tuinwijk te Temse waar 25 nieuwelingen de start namen om in acht ronden de 66 km. te overbruggen. Aanvankelijk toonde Guy Smet zich de be- drijvigste maar meer dan een twintigtal sekonden bonus kon hij niet bij elkaar krijgen zodat hij de volgende ronde al terug ingelopen werd. En het geen we van de jongsten niet gewend zijn gebeurde nu ech ter. B.W.B.-afgevaardigden moesten het jonge volkje aan sporen tot wat meer bedrijvig heid omdat ze anders riskeer den dat hun prijzengeld aan hun neus zou voorbijgaan. Bart Peelman had goed ge luisterd naar de vermanende woorden van de BWB-men- sen en hij gaf het tempo aan. De wegracepiloot uit Hamme Michel Weyn behaalde op zondag 1/5/1988 met zijn Honda RC 30 een schitterende eerste plaats in de wegrace te Mettet, dit in de klasse Silhouette. Michel hoopt langs deze weg enige steun te mogen ontvangen.

De Voorpost | 1988 | | pagina 31