Gastroforum voor breed hinterland Een frituur op de hoek Nieuwstraat- Vredeplein Van het goede teveel Een artiestenbar in De Werf Aalst laat Daens niet los De Voorpost - 13.5.1988 - 5 Aalst. Enkele Aalst, stad met centrumfunktie Verleden zondag opende voorzitter Paul Van Cleemput de reeds derde editie van Gastroforum, een vakbeurs voor horeca, grootkeuken, slagerij en bakkery. Vond de eerste uitgave plaats in Rollerland in eerder bescheiden omstandigheden, deze regionale vakbeurs zit duidelyk in de lift. Ondermeer omdat de Keizershallen nu optimale mogelijkheden bieden om de zowat 50 stands op degelyke wyze plaats te verschaffen. Derde uitgave werken door een brede wat voordelen. Het is ge- Toen in 1986 in Aalst ge- waaier van produkten makkelijker om een be- nood is aan streekgerichte Gastroforum wordt ook vakbeurzen, die wars van bewust als 'vakbeurs' alle grootschaligheid di- georganizeerd en partiku- rekt inspelen op de noden lieren worden geweerd, van de bezoeker. Werken daarvoor zorgt o.m. het met degelijke toeleve- uitnodigingssysteem dat ringsbedrijven uit eigen de vzw handhaaft, streek biedt immers heel Deze maand nog worden ruim 18.000 gratis uitnodi gingen verstuurd naar di- start werd met een regio- voor te stellen zonder al te trouwbare handelsrelatie verse horecabedrijven, nale vakbeurs voor hore- grote overlappingen van op te bouwen en men kan bakkers en slagers. Hier- ca, grootkeuken, slagers tentoongestelde waren. rekenen op een prompte v00r w^rd een doelgerich te selektie gemaakt uit het adressenbestand van vzw. Attraktiepolen Paul Van Cleemput wees verder op de attraktiepo len en de animatie op de beurs. Het wil wel een professionele vakbeurs der de aanwezige bezoe kers staat eveneens op het programma. Daarnaast worden door de exposan ten ook nog tal van andere waardevolle prijzen ter be schikking gesteld zoals schrijfmachines, professio nele keukenmessen, stem pels, jenever, wijnen, roomijstaarten, detergen- ten, Elke bezoeker neemt au tomatisch deel door zijn de toegangskaart. Op Gastroforum wordt de bezoeker tevens getrak teerd op een gratis demon stratie koken en bakken door de leerlingen van de hotel- en bakkerijafdeling van het Koninklijk Tech nisch Atheneum van Aalst. De kandidaat bakkers en hun leerkrachten aan het werk tijdens Gastroforum (a) zijn doch dat sluit animatie Aalst. Gratis proeven en allerminst uit. het hoeft snoepen hoort er natuur- dus noodzakelijkerwijze lijk bij. geen «droge beurs» te zijn. Voor wie even bij de kunst Eerst en vooral is er na- wil verpozen, is er de ten- tuurlijk het produktgam- ma op Gastroforum, aan geboden door een zorgvul dige selektie van hande laars uit de streek. Een toonstelling van keramie- ken van Wim Mechnig, een talentvol jong Aalsters kunstenaar. De heer Michel Alderson Aalst. Opendeurdagen in het bedrijvencentrum te Erembodegem waar het bedrijf Green Park veel belangstellenden mocht verwelkomen (a) service dichtbij huis. Uit en bakkers, wilde de orga- nizerende vzw Gastrofo rum vooral tegemoet ko men aan de behoefte aan betere marktinformatie van groot- en kleinhande laars. «Wat biedt de eigen streek aan degelijke toele veringsbedrijven voor de voedingssektor» was im mers een vraag van vele handelaars. Gastroforum geeft nu reeds voor de der de maal hierop het passen de antwoord. De start voor gastroforum werd gegeven in april 1986 in de hallen van de rol- schaatspiste 'Rollerland' die geschikt werd gemaakt om een 20-tal stands in onder te brengen. De bezoeker kon kennis maken met een aantal groothandelaars die samen zorgden voor een ruime, doch uitgekiende selektie van produkten. Het lag en ligt nog steeds in de be- Aalst. Een van de mooie standen op Gastroforum met de heerlijkheden die onze doeling van de organizato- producenten van eigen bodem te bieden hebben (a) ren om de regionale gehouden. Uit het sukses dan ook kennis maken met spreken, markt, Oost-Vlaanderen, van de vorige jaren bleek een zorgvuldige selektie Een prestigieuze tombola, re- waarbij dagelijks een diep- vrieskist verloot wordt on groot gamma van bakke- stelt oude menukaarten rijgrondstoffen en halfpre- tentoon uit gans Europa, paraten tot diepvrieswaren Een unieke verzameling, en delikatessen, maar ook een echt kuriosum, het be- non-foodartikelen zoals kijken waard, etalagematerialen, ver- pakking, keukengerei, Gastroforum beantwoordt koelinstallaties en andere aan behoefte gesofistikeerde appara- Dat Gastroforum in de lift nood was aan dergelijke organisatie betreft horeca bedrijven, grootkeukens, slagerijen en bakkerijen. Nergens als in de voe dingssektor is de evolutie zo indringend. Grondstof- Drie namiddagen Gemikt werd niet op het groot publiek, wel op vak lui. Er kwam vanuit een 50-tal bedrijven een ruim aanbod. Een groot gamma voe dingsartikelen van halfpre- paraten tot delikatessen, zoals: aardappelproduk- ten, frituurbenodigdhe- den, allerhande diepvries- produkten, konserven, vleeswaren, bakkerij grondstoffen, zuivelpro- dukten, deegwaren, koek jes, koffie, oliën, vetten, sterke dranken en wijnen. Gespecializeerde non food artikelen, onmisbaar in horeca- en aanverwante sektoren, zoals: beveili ging, koffiezetapparaten, filters, beroepskleding, anti-stofmatten, wash- roomservice, pvc-bakken, kunstplanten, droogbloe men, zonnetenten, markt- zeilen, verpakkingsmate rialen en -machines, Vlaams Brabant en het immers dat in de horeca en van gespecializeerde, Waasland, van nabij te be- aanverwante sektoren gionale bedrijven. fen en verwerking ervan vetten en aanverwanten in veranderen voortdurend. En er zijn niet alleen de voedingsprodukten zelf. Er stellen zich ook de pro blemen rond verpakking, bewaring en distributie. Aalst is daarenboven een stad met centrumfunktie voor een hinterland van zo een kwartmiljoen inwo ners. Aalst heeft dus een grote rol te spelen in de regio en uitgerekend in de ze regio Oost-Vlaanderen en Vlaams-Brabant mikt Gastroforum op kliënten. Een stadsbestuur kan die taak allerminst aan. Het kan echter wel de voor waarden scheppen waarin privé-bedrijven in de mo gelijkheid worden gesteld hun initiatieven te reali seren. papier, wegwerpmate- riaal, prijsetiketten, prijs- tangen, stempels, etalage materialen, keukengerei, relatiegeschenken, juwe len, barbecue, reinigings- produkten en -machines, signalisatie, Gesofistikeerde appara tuur, zoals: koel- en diep vriesinstallaties, beenhou- werijmachines, braadspit ten, grootkeukenmate riaal, winkelinrichting, kantoormachines, Het Koninklijk Technisch Atheneum, Ledebaan 101, verzorgde met haar hotel- en bakkerijschool interes sante demonstraties. Unieke verzameling menu kaarten De heer Michel Alderson is reeds jaren een verwoed verzamelaar van talloze objekten. Eén van de meest opmerkelijke verza melingen van deze Aalste- naar is wel die van oude menukaarten. De heer Alderson, die zijn menukaarten reeds op me nige tentoonstelling voor stelde, was bereid om zijn waardevolle verzameling ook op Gastroforum uit te stallen. Tot zijn verzameling beho ren menukaarten uit alle tijden en van alle landen van Europa. Zo bezit de heer Alderson volledig intakte menu's uit de vorige eeuw. Maar ook unieke geëtste, geschilder de en gedrukte menukaar ten kan hij tot zijn eigen dom rekenen. Het zijn prettige curiosa, die op hun manier een beeld ge ven van de horecabedrij- vigheid in diverse landen door de jaren heen. Zij vertellen de 'petite histoi- re' van het restau rantwezen. Een waardevolle verzame ling, die zorgt voor een prettig accent op een hore- cabeurs. LH Danny Denayer (VU) wilde verleden dinsdag op de gemeenteraad by interpellatie vernemen of het waar is dat het stadsbestuur werken heeft laten uitvoeren in funktie van het oprichten van een frituur op de hoek Nieuwstraat-Vredeplein. En daarenboven of het even eens met de waarheid strookt dat de verpachting reeds werd toegewezen zonder dat een openbare inschrijving plaatsvond. Op een vorige zitting past. Schepen Vinck kan werd wel gezegd dat de ten stelligste zeggen dat de doorgang daar te nauw verpachting nog niet heeft was doch dat er een frituur plaatsgehad. De kans dat zou komen, daarover werd er inderdaad een frituur met geen woord gerept, komt zit er wel in. Aldus Danny Denayer. Wel werden er reeds bui- ^erPachtingsprijzen zen gestoken. Frituren worden te Denayer vindt niet al- Aalst verpacht aan prijzen leen de plaats voor een schommelend volgens de ;e- «Wellicht heeft iemand ge- Danny Denayer geeft de frituur ongelukkig gelegen kategorie waartoe ze be terug- dacht dat het met eigen aannemer nog een veeg uit doch zegl dat er die horen. De ««timn Tijdens de Topdag was er in de Kattestraat veel te zien. Geld waarvoor de Maar enkele dagen voor de Topdag beleefde de buurt meenschap niets ,a" i«.DW S»"** kreeg' volk tegen de Topdag niet dë"'pan'." Zefft'gewagend buurt rëe°ds ëëer "veei'fri^ vandergelijke "Sfc'S hadden opherslellen van het voetpad voorde parkjng zou m orde komen en met een autentlke bön ren zijn en dat het aan de tuur is daarbij van overwe genden met bl.j gemoed vaststellen dat stadswerklieden p werd een bon voor de aan- moest de aannemer toëh stad <>"1 konkunen- gend belang. ÏSf f7 Schepen De Magh' kon 2emer ingevuld' Dat de gezien hebben dat de her- tievervalsend op te treden. In eerste kategorie als later schrokken ze zich echter een aap. niet anders doen dan de bons via verschillende ka- stelling reeds was uitge fout toegeven. Ze nam de loen kwam inderdaad Ze hadden een duidelijke verantwoordelijkheid op personeel van een privé- bestelbon en voerden uit zich alhoewel het waar aannemer opzetten die het wat hen bevolen was. Dit schijnlijk een flater is in de pas gerestaureerde stuk zou kunnen dienen als een administratieve romp- gewoon uitbraken en an- van de vele historietjes die slomp met «de bons» In deie dalles legden terwijl over personeel wel eens feite is het zo dat kleine de weggenomene werden worden verteld. Alleen herstellingen gebeuren weggevoerd. Protest van was dit geval al te ergerlijk door eigen stadspersoneel - - een ander schepen leverde en kostte bovendien geld doch dat grotere gebeuren wel hoe tergend traag met bij het werkvolk niets op. aan de belastingbetaler door een privé-aannemer. die bons wordt gewerkt. nalen komen laat de sche- voerd. Dat is weinig kór- pen voortaan met meer ge- rekt voor iemand die zo- beuren. Dat geeft aanlei- veel werk van het stadsbe- ding tot flaters. Bons gaan stuur mag opknappen», nu allemaal de computer in en daarvan is er maar LH één. Eén van de bons zou reeds dateren van decem ber want iedereen weet D op de Hopmarkt en Sta- Kepl,ek tionsplein wordt 140.000 Schepen De Maght zegt fr. betaald. In tweede dat het een unanieme col- (Erembodegem en aan de legebeslissing geldt geno- Sint-Annabrug - alikrui- men op 8 februari 1988 en ken) is dan 105.000 fr. In waarvan de uitgaven zijn derde als te Mijlbeek aan geraamd op 384.884 fr. de kerk betaalt men Of er al dan niet een 56.000 fr. en in vierde, frituur komt wil de sche- zoals ondermeer in de pen niet kwijt. Ze zegt wel Bredestraat, op het Dorp dat deze plaats voldoet te Nieuwerkerken en aan aan alle voorwaarden om het oud-gemeentehuis te een degelijke frituur op Moorsel, is de prijs huys schandelijk. «De agent inbegrepen. de koncessionaris alleen De cafétaria blijft open tot Het moeten boven ge- aanspraak zou willen ma- 24 u. Die kan desnoods woon vergaderzalen blij- ken op die lokalen op mo- bereikt worden zonder an- I?ena!'er. ""dl wel menten dat die ongebruikt dere lokalen te betreden fol1 |e k™cessi°"ana deze Momenteel is het nog de lokalendesgevallend kan Voor meubilair en ver- politieagent van dienst die ëërmmlt h" fraaimg De Werf sluit. Hoe het Ba'itaTegeToSidr^h verminderde pnjs. tenngdoen van zowat verder moet wordt nog be- de VU eii de anderen studeerd. Dat vindt Hoog- stemmen ja. ljj Patio en nog als artiesten- bar in te richten lokaal zouden worden verhuurd aan de koncessionaris van buffet en restaurant. Als kompensatie moet de kon cessionaris dan instaan voor de inrichting en be meubeling van de arties- Schepen Doorns stelt dat 15Ö!oOOfr tenbar. Baita Dolores is echter de mening toegedaan dat de stad beter zelf het dakter ras zou inrichten en ver- Sm drank'bif'de kën" l?89 Z"' reparkussies worden charistieviering in de Sint- stuk» worden opgevoerc cessionaris 8fleden *1" dal Ad°U onderzocht. Martinuskerk, de optocht in De Werf en zou eer Danny Denayer zegt dat Pb","5 fa Ke' ''""T he'. para" naar het Daensmonument Daenspostzegel worder de stad de vierde verthe- !,cht ïeder jaar wordt depaard van de vienng, en de akademische zitting uitgegeven, ping laat gebruiken voor L T Daansdag 8a- wordt d°°r. het kom,tee zou de Vlaamse Wande- Tenslotte worden twee de- aktiviteiten waarvoor ze a TT V'ermg ™or 1989 meer baal- laarsvereniging een pro- batten gepland over Daem initieel „iet bestemd wa- me„ ïef VC T a' BM? H? wel «nc,ale wandeling organi- en het Daensisme. In april ucsicmu wa men het uiteraard meer onderzoeken r>f Hat ,n c»r«n o« j-, te stellen. De kwestie is alleszins nog net akuut want einde 1988 worden de modaliteiten en voor waarden voor èlle frituren Werf is reeds een paar op Aalsters Sebied aange- maanden in bedrijf en nu gaat men de gebruiksmo- daliteiten bestuderen». Bij de stemming stemt 35.000 fr. Een fontein Danny Denayer be klaagde er zich over dat hij op de dienst openbare werken zo moeilijk aan de gevraagde dokumenten geraakt. Uiteindelijk kreeg hij er toch een maar dat was dan een plan van jaren terug waar destijds een fontein was voorzien. Die zou nu veranderd zijn in een frituur. Denayer neemt het bovendien niet dat een frituur wordt neer gepoot bij een gerenoveer de huisgevel en zegt dat het er bij voorzien plant soen wel een vuilnisbelt zal worden waarin frieten, frietzakjes, pickles en ket chup zullen te vinden zijn. Een bont allegaartje. "We voorzien alles", zegt De Maght, wat haar van Edgard Hooghuys te bedenking bezorgt dat ze dan bij de (socialistische) Vooruitziende Vrouwen behoort te komen. De reeds geplaatste bui zen, daarmee kan men alle kanten uit, voegt De Maght eraan toe. Die kun nen dienen om kabels te leggen, voor aan- en af voer en eventueel voor een frituur waarmee ze Denayer zo wijs laat als hij voordien reeds was. Dat er geen frituur zou komen durft geen enkel onbevooroordeeld waar nemer na deze diskussie nog veronderstellen. Al leszins niet de CVP-jonge- ren die op de Topdag een "Ballade van den Bij- ganck" eraan wijdden. (l.h.) ren. Denayer is van oor deel dat De Werf niet uitgebreid. Wel wil voor- 1990 wél kan. in seren gewijd aan Priester 89 door historici en in de- Daens. Via een autorally cember 89 door politici en moet uitgroeien tot een b* ,j, "j ,'a°'u uc 1UC" ue ueeinemers mensen uit de sociale e groot restaurant en dat de HondÏÏat hT5 Jaar'IJ£s® DaensdaS (nu 12 *unn®n Sidsen naar voor de ekonomische sektor. cafétaria geen ideale rust h f"?_!mT 1 bchouden maar v°'- h« Daensisme op een ol Aalst laat inderdaad plaats moei worden voor ™eren word, doch da, alle gord jaar ziet men dat op andere wijze interessante Daens niet los. personeel van diënsT P108?1'!^ suggesties op zondag 11 ,un, grootser, plaats. Verder zou in sep dienst, hun haalbaarheid en finan- Naast de gebruikelijke eu- tember 1989 een «Daens Technisch Onderwijs (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 5