Doelpuntenkermis op Daknam VW Hamme wil geen figurant zijn in derde U» voorpost - 20.5.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05271.40.60 SK Sint-Niklaas is kampioen. Bij de aankomst van spelers en bestuur op het stadion, waar het beloftentornooi nog bezig was, verwelkomde organisator Van Den Branden de feestelingen met welgemeende bloemen (dw) Hetgeen niemand meer eeht voor mogelijk had gehouden is uiteindelijk dan op de laalste -Wei ik had het meer (na de wedstrijd op Die- kompetitiedag ui vierde naUonale toch gebeurd. Dankzij een 2-5 overwinning op het veld van aUemaal veel gemakkelijker gem). Dat de prijzen slechts Grimbergen is Sportkring Smt-Niidaas de nieuwe kampioen in vierde afdeling. Dit ten koste van voorgesteld", vertelde de aan de meet gedeeld worden de reeds weken op voorhand gedoodverfde favoriet VW Hamme. voorzitter. "Iedereen zei te- komt echter eens te meer tot Het was dan ook een uitbundige groep van spelen, trainers en bestuursmensen die zondagavond gen voor het dat uiting want ziet, op vijf speel- bun intrede deed m het domein Pujenbeke. AUen vielen ze nogmaals in eikaars armen alsof het het de ■sacoche' was en dat dagen van het einde staan we opmeuw het laatste fluitsignaal van de beslissende match betrof. de „eg naar de 0,0, e„ de nog altijd teoretisch vijf pun- vlugge wederopstanding van ten achter op VW Hamme. Afscheidnemend trainer in goede maar ook (en nog tuigd was dat dit Sportkring Sportkring begonnen was. Smeets die volgend seizoen bij veel meer) in kwade mo- met vele lengten voorsprong Maar eerlijk gezegd, alles ver- Dan komt de sleutelmatch te- de geel-blauwen zal vervan- menten. de titel zou pakken was nu liep veel stroever dan ik ver- 8en datzelfde Hamme en met gen worden door Paul Theu- wie natuurlijk ook in zijn maar al te blij dat de geelblau- wacht had en toen we op een een waren m) gelanceerd en nis, wist met zijn vreugde nopjes was, was voorzitter we jongens op de valreep nog bepaald moment zes eenhe- (Hamme) gedemorali- OM*n Wiif- "Hif ic hp. mnnictp The<) Rooms. Hij die voor het de titel weggekaapt hadden in den achter de koploper lagen ««d- Hoe het aUemaal ver- vierde afdeling. gaf ik ons geen enkele kans der afliep tot en met de zege van vandaag, weet ge, dus geen blijf: "Dit is het mooiste geschenk dat 'mijn' spelers seizoen er rotsvast van over- mij kunnen bieden", begon Smeets zijn relaas. "Ik heb er altijd in geloofd dat wij de beste ploeg hadden, maar en kele spelers waren nog té jong en té onervaren om geduren de een heel seizoen de stress te verdragen dat een kam pioenschap met zich mee brengt. Voor mij was het een klare zaak, wanneer Hamme bij ons verloor, stond het vast. Sint-Niklaas wordt kam pioen. Het prachtdoelpunt van Erik Lacroix en het feit dat het vlot scorend Hamme tegen ons géén doelpunt kon maken waren de feiten die de kompetitie deden omkante len", aldus nog een overge lukkige Smeets. Een mooi maar o zo triestig afscheid. Toch wilde trainer Smeets nog eens al zijn spe lers feliciteren met hun be haalde titel en dankte hij hen voor hun nooit aflatende inzet Voetbal. Met Theo Rooms aan het hoofd kwam de Sint- Niklase delegatie met de glimlach de supporters begroeten op zondagnamiddag. Waar waren ze gebleven? (dw) We kennen oefenmeester Etienne Borré van indertijd bij KAV Dendermonde als een gemoedelijk en beminne lijk man. In de afgelopen kompetitie leidde hij het Brabantse Diegem. Borré had vorige zondag oprispingen over de houding van VW Hamme. Hij vond dat de Durmepioeg aan kompetitievervalsing had gedaan door Stefan Ledens in alle stilte weg te kopen, Ledens kwam dit seizoen voor Diegem twaalf keer tot scoren. Hij nam niet deel aan de match tegen Vigor Wuitens. Zoals gemeld wil Diegem klacht neerleggen omdat Stefan Ledens al op 28 april een handtekening zou hebben geplaatst onder een overeenkomst met VW Hamme. "Met alle sympatie voor VW Hamme en niet in het minst voor zijn trainer Willy Meersman, maar dergelijke praktijken nemen we niet, zegde Borré Ik zal het bestuur aansporen om klacht neer te leggen bij de voetbalbond. Ik meen dat het hier een vorm van omkoperij betreft. De voorzitter van de Brabantse vierde klasser wou op de zaken niet vooruit lopen en stelde dat zijn bestuur zich deze week over de zaak zou beraden. Met het oog op de gunstige prestaties in derde, heeft Vigor Wuitens zich versterkt, enerzijds met Stefan Le dens, maar ook met Philippe De Borger, een aanvaller van SV Willcbroek. We menen te weten dat Hamme nog enkele voetballers op het oog heeft. Vast staat dat Dirk Van Nieuwenhuyse opstapt. Waarschijnlijk verlaat ook Ene Diels de nieuwe derdeklasser, hoewel hij graag was gebleven en geen slechte kompetitie heeft gespeeld. Hij manifesteerde zich vaak als een betere voetballer die vooral technisch sterk weet uit te halen en zonder moeite aan het tempo en de principes van een derdeklasser moet kunnen wennen, Oefenmeester Willy Meersman, die precies op de slot dag 62 jaar werd, kondigt aan het volgend seizoen wat nistiger aan te zullen doen. Vraag is of hij dat zal kunnen. Over de voorbije dertig wedstrijden is hij globaal geno men tevreden. "We promoveren en dat is het belangrijkste, zegde de oint-Niklazenaar. Natuurlijk had ik liever gezien dat we de titel hadden gewonnen. Ik meen niettemin toch te mogen zeggen dat we de beste ploeg zijn van de reeks, hoewel Sportkring Sint-Niklaas ons voorafgaat. We bleven leider tot de 24ste speeldag. Daarna ontbrak ons het geluk, bleken enkele spelers uitgeblust en werden anderen door stress overmand. We hadden vaak te maken met superge- motiveerde tegenstrevers. Waarschijnlijk werd die moti vatie van sommige ploegen aangewakkerd door andere aspekten waarover ik mij niet wens uit te laten, maar waarover vermoedens bestaan. In elk geval meen ik alle spelers te moeten feliciteren voor de inzet en overgave die ze een ganse kompetitie hebben geëtaleerd. Wie had verwacht dat we zo dicht gingen eindigen na het opstappen van een aantal pionnen? De reaktie van Diegem op de jongste gebeurtenissen vind ik kleingeestig. We hebben ons bij het realiseren van de overgang van Stefan Ledens gewoon laten leiden door de reglementen van de voetbal bond. Ik moet zeggen dat ik pas vorige dinsdag officieel op de hoogte werd gebracht van de transfer. Veldtrainer Eddy Maes toonde zich enigszins ontgoo cheld over de afloop van de kompetitie. Hij kon er niet bij dat Hamme de titel niet heeft kunnen bemachtigen. Dat was ook de mening van doelman Jo De Wilde. Voor hem is de oorzaak te zoeken in het gebrek aan trefkracht dat zich vooral de jongste zes tot acht weken heeft gemanifes teerd. In dat opzicht zullen we in derde klasse uit een ander potje moeten koken, zegde de Hamse goalie. Bij de beoordeling van de voorbije kompetitie mag je niet vergeten dat we vaak tot scoren zijn gekomen uit stilstaan de fazen. Trek nog maar de helft van dat aantal af en je komt tot de vaststelling .dat VW Hamme in feite een gewone middenmoter kon geweest zijn. Iedereen weet wat er te doen staat om in derde klasse geen mal figuur te slaan." Intussen toont de Hamse klubleiding haar bedrijvigheid op de voetbalbeurs. In de komende dagen mag nog wel een en ander verwacht worden op het vlak van transferten. (E.G.) spoed ik mij nu terug bij de spelers die een volgend rond je champanje wensen", aldus Theo Rooms, een gelukkig voorzitter zondagavond. En wellicht ook nu nog want even later kwamen we Theo nog eens tegen in al dat feestge woel en weet ge wat hij tussen twee slokken zegde? "Weet ge dat hier de basis gelegd werd van het nieuwe grote Sint-Niklaas?" En we geloven Theo want naast hem stonden de raspaardjes van Sport kring, Peter Quintelier en Jo ris Cornet mee te genieten van de feeststemming die heerste op en rond het Sport kring-terrein. Dat de Wase ploeg de titel binnenhaalde was dan ook voor een groot deel te danken aan dit duo. Peter bracht de goals aan en Joris bewees zijn klasse door de kansen te verzilveren. Liefst 24 maal heeft kleine Joris de netten van de tegen partij doen trillen. Dit feit alleen al maakte hem top schutter van vierde nationale. "Voor mij heeft het allemaal geen belang, zegt Joris een voudig. Of ik dat nu ben die scoor of het is Daniël (Maes) of Werner (Struyf), dat maakt allemaal niet zo veel uit. Wat belangrijker is, is dat de bal tegen het net rolt. Wanneer ik een ploegmaat in betere schietpositie zie, dan zal ik wel het leder naar hem toe spelen." De eenvoud valt zo van de Sint-Niklase klasbak af te lezen. Hopelijk blijft Joris in Sint-Niklaas voetballen want eens de topploegen we ten wat voor talent er op de velden nog ronddartelt, is een mogelijke transfer moeilijk tegen te houden. Zeker met de nieuwste reglementering. Wanneer Sint-Niklaas echter zoals voorzitter Rooms echter zei, aan de drempel staat van dc nieuwe start, dan mag een spits als Cornet zeker niet als schakel van de goedlopende ketting ontbreken. Meteen belanden we dan bij het hoofdstuk transfers. Terwijl al eerder vast stond dat Paul Theunis en André Kiekens zullen overkomen van resp. Mechelen en Kort- rijk, staat het nu ook zo goed als vast dat Dirk De Wachter van Sporting Lokeren een verbintenis met Sint-Niklaas zou ondertekend hebben. Jan De Laet (Boom) daarentegen zou voor Assent-biest gete kend hebben al beweert men bij Sportkring dat ook zij een kontrakt hebben met Jan. Marc Steveunck Lokeren - AA Gent 8-1 Het derby Lokeren-Gent dat als een heuse thriller was aangekondigd, is geen strijd op leven en dood geworden. De inzet was voor beide teams nochtans zeer groot: het behoud in de hoogste na tionale voetbalafdeling. Pakweg 8.000 entoesiaste voetballiefhebbers waren naar Daknam afgezakt voor dit belangrijk treffen. Ze wa ren er deze keer niet aan voor het geld en de moeite. Liefst negen doelpunten werden ge scoord waarvan acht voor de thuisploeg. Het team van Wlodek Lubanski lukte hier mee de hoogste score van het seizoen, meer nog: in de vol ledige terugronde werd even veel gescoord als zaterdag jl. in één wedstrijd... Sporting Lokeren bewees met deze monsterscore wel degelijk dat het recht heeft op een verder verblijf in eerste klasse. Gent van zijn kant kon slechts in het eerste halfuur van de wedstrijd wat weer werk bieden maar daarna werd het geheel herleid tot een ongelijke krachtmeting. Een uiterst zwakke, onge motiveerde en ongeconcen treerde Buffalo-ploeg liet met lede ogen begaan en het was enkel aan de nonchalance van de Lokerse afwerkers te dan ken - of te wijten? - dat de score niet nóg hoger opliep. Zoals gezegd zag het er heel even naar uit dat Gent zich niet zomaar naar de slachtbank zou laten leiden want nadat Didier M'Buyu voor Lokeren een eerste keer gevaarlijk uit de hoek kwam, antwoordde het team van Bo Braem even gevat met een kanonbal van Augustine en een kopstoot van Voordec- kers. Die belandde via de vuisten van Bob Hoogenbo- om op de lat. Zestien minuten waren ge speeld en de Lubanski-briga- de vond dat ze nu maar eens uit de krammen moest schie ten. Patrick Versavel trapte een hoekschop naar Timoumi die met een kanjer van een kopstoot Laurijssen een eer ste keer het nakijken gaf: 1-0. De beide Versavels zouden in het verdere verloop trouwens hun stempel blijven drukken op de wedstrijd en na dit eerste doelpunt werd overge schakeld naar een hogere ver snelling met amper zeven mi nuten later de Lokerse num mer twee als beloning: nadat Christov Pawlak eerst al op de staak geschoten had stuurde hij Patrick Versavel weg op rechts en diens voorzet be reikte Angelo Nijskens. De Lokerse spits kopte gevat in de Gentse netten: 2-0. De bezoekende repliek liet niet op zich wachten en de aansluitingstreffer kwam er na een blunder van Hoogen- boom. Hij loste een voorzet van Van Mierlo en Soudan had maar voor het inleggen: 2-1. Gent leek toen heel even in de wedstrijd te komen maar het werd al vlug duidelijk dat tegen dit Lokeren weinig te beginnen viel. Patrick Versa vel lanceerde een spurt vanop de eigen helft, zette de kom- plete Gentse afweer voor schut en joeg de bal onder keeper Laurijssen door: 3-1. Een pareltje! Een dolgedraaid en zwal pend Gent werd bovendien twee minuten later tot tien man herleid toen Augustine een kanjer van een elleboog stoot verkocht aan Ferenc Meszaros en door scheids rechter Costantin terecht naar de kleedkamers werd ge stuurd. Net voordien had de donkere Gentse spelmaker al een geel karton in ontvangst mogen nemen. Na negenendertig minuten wedstrijd kregen de bezoe kende tien andermaal een op doffer te inkasseren, de finale doodsteek in feite. De door gebroken Angelo Nijskens werd aan de rand van het strafschopgebied door een pa niekerige Van der Beken te gen de vlakte geschopt en Bruno Versavel mocht vanop de penalty-stip 4-1 laten opte kenen. Óp slag van rusten bezorgde Nijskens zijn team een veilige winstmarge en kanjerde nummer vijf voorbij de Gentse goalie. De tweede helft zou noch min noch meer een formaiteit worden, zoveel was zeker. Voor Gent werd het alleszins de komplete afgang. Lokeren ging verder op zijn elan, tot grote vreugde van de thuis- aanhang en alvorens trainer Lubanski Angelo Nijskens een applausvervanging gun de, maakte deze er na een enig mooi dribbelnummertje 6-1 van. Ferenc Meszaros van zijn kant was dolgelukkig toen hij ook zijn goal mocht aantekenen (7-1) en de jong ste Versavel zette de kroon op het werk door, na een solo run, de Gentse doelman voor de achtste keer het nakijken te geven (8-1). Het resultaat van een kollektief schitteren de prestatie waarbij, zoals al gezegd, beide Versavels door lopend in de kijker liepen. De euforie na afloop was groot, bij de supporters dan. In de Lokerse kleedkamers ging het er een ietsje gematig der aan toe. Men weet im mers op Daknam best dat de prijzen nog niet verdeeld zijn en dat nu zaterdag op Winter- slag de match van de waar heid op het programma staat. Pas na afloop zal volledige zekerheid omtrent het be houd verkregen worden. Vivian Bogaert Lokeren - Gent 8-1. Patrick Versavel scoort het derde Lokerse doelpunt na een solo-run vanop de eigen helft (ds) Lokeren - Gent 8-1. Nadat hij eerder Afkeren - Gent 8-1. Ferenc Meszaros scoorde al op de staak schoot, stuurde Pawlak de Lokerse nummer zeven. Ploegmaat Patrick Versavel "aar een doelpunt (ds) Patrick Naudts deelt in zijn vreugde (ds)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17