Wlodek Lubanski "Stijgende prestatiecurve bevestigd" Wachten tot het laatste fluitsignaal 1I 11 11 1 'JOef Van Wilderode houdt Aalst De rekensom van Sporting Lokeren Eendracht Aalst kreeg de verdiende haver niet OOK DE BEKER VOOR H.C. LOKEREN! 18 - 20.5.1988 - De Voorpost VOETBAL ders Mommens tegen het gras duwde en Patrick Gorez zijn gewezen ploegmaats opnieuw op twee doelpunten verschil zette. Voor rust waren de beste kansen toch nog voor Beve- ren maar doelman Briquet hield alles. Bij het begin van de tweede helft wisselde Van Moer Van Britsom voor Herremans en het was Henemans die rond Charleroi - Beveren 3-1 Wanneer KV Mechelen za terdagavond moegefeest de allerlaatste kompetitiewed strijd van het seizoen rond maakt, staat daartegenover SK Beveren dat tot aan het laatste fluitsignaal angstig blijft wachten op het resultaat van een rotseizoen. Het voetbalseizoen 1987- 1988 wil men aan de Klapper straat zo snel jnogelijk verge ten. Het werd een jaar van veel vallen en daarna moei zaam voor even weer recht- kruipen. Een jaar met eerst Novak en daarna Wilfried Van Moer. Maar de ploeg draaide nooit op behoorlijk niveau en vandaag zegt ook Van Moer volgend jaar niet de leidsman van geel en blauw te willen zijn. Bij Beveren moet men resoluut de omme keer prediken en het bestuur moet dringend de richting aanwijzen naar waar het de klub wil voeren. Dat het al weer een jaar werd met veel tegenslagen en gekwetsten is inderdaad waar maar het mag niet nog eens als de veront schuldiging voor het barslech te seizoen gebruikt worden. De supporters die aan SK Be veren trouw bleven verdienen beter. Beveren had zich vorige za terdag al definitief uit de pro blemen kunnen voetballen maar geel en blauw botste op Sporting Charleroi dat zijn supporters in de laatste thuis wedstrijd nog eens extra wou verwennen. De anders zo se- kure Wase verdedigingsgor del werd van bij het wed- strijdbegin weggedrukt en na acht minuten wist iedereen al dat Charleroi gewonnen had en dat Beveren verder zou moeten vechten om het be houd. Eerst Albert, de top schutter uit de tweede ronde scoorde alweer met een schit terend kopbaldoelpunt, en daarna Beugnies, optimistisch als steeds stal hij de bal van Rosez en Lodders die beiden te lang aarzelden, zetten Be veren op een 2-0 achterstand. David Fairclough, de Brit, kreeg toch opnieuw het ver trouwen van Van Moer, bleef vechten en nog voor het kwar tier kopte hij Beveren dichter bij de tegenstander. De Wase hoop werd echter snel op- in koers nieuw weggevaagd toen Lod- het uur de schoonste Beverse doelkans de nek omwrong. Charleroi won verdiend en Beveren had gestreden voor wat het waard was. Tegen KV Mechelen moet Beveren vechten om minstens één punt. Rekenen op het falen van de tegenstanders om de tweede degradatieplaats zou wel eens verkeerd kunnen uit vallen. Deze week wil Van Moer de weerbaarheid van de ploeg nog een extra duwtje geven. Van Moer wordt vol gend seizoen oefenmeester bij de nieuwe fusieploeg Diest- Assent en hij vroeg aan de spelers van Beveren... ervoor te zorgen hem volgend sei zoen niet als tegenstander te moeten ontmoeten. Hugo Aerts Voetbal. De spionkop van Eendracht Aalst, gelukkig om het 0-1 resultaat tegen Harelbeke (da) m? .rr* Voetbal. De vreugde van de Aalsterse supporters kende geen grenzen na de match tegen Harelbeke (da) Harelbeke - E. Aalst 0-1 Duidelijk opgelucht na de riante overwinning, waar schuwde trainer Lubanski na afloop van de wedstrijd toch voor wat nog komen moet. "De stijgende prestatiecurve van de laatste weken werd tegen Gent uiteindelijk beves tigd, aldus de Pool. We zijn echter nog niet gered en het zwaarste moet nog komen. Op Winterslag hebben wij minstens één punt nodig om ons behoud veilig te stellen. De monsterscore tegen Gent is te danken aan de motivatie van de spelers. Nog nooit dit seizoen zijn ze zo gemotiveerd aan een wedstrijd begonnen en eens de overtuiging aanwezig is, komt het talent vanzelf aan de oppervlakte. Kwaliteit bezit Lokeren in ruime mate, daaraan twijfelt geen zinnig mens. Wij hebben een belangrijke stap gezet naar het behoud en indien we ons komende zaterdag in dezelfde zin kunnen bevestigen, zie ik weinig problemen. Rekensommetjes interesseren me niet, wat andere ploegen in degradatie strijd presteren evenmin. We zullen zaterdag uitgaan van onze eigen mogelijkheden en het nodige resultaat nastre ven", besluit de Lokerse oefenmeester. Voetbal. De heer André Scherpeneel, vanaf 1 juli koördinator bij SC Lokeren, in gesprek met trainer Wlodek Lubanski (ds) rekte behandeling en de geboden kansen blijf ik Daknam oneindig dankbaar", zegt de jongste van de Versavel- tandem. In ons vorig nummer van De Voorpost berichtten we dat een nieuwe verbintenis tussen RONNY SOMERS en Sporting Lokeren er voor volgend seizoen allicht niet meer inzit. Somers is 35 en heeft recht op een vrije transfer. "Pas na de wedstrijd op Winterslag volgt een gesprek met de klubdirigenten. Het is dus nog helemaal niet zeker of ik Daknam al of niet verlaat. Komen we niet tot een overeenkomst, dan kan ik nog altijd terugvallen op de voorstellen van twee Belgische en twee Franse klubs", dixit de Lokerse aanvoerder. BOB HOOGENBOOM, ook aan een vrije transfer toe, orakelde een paar weken geleden dat hij zeker en vast opstapt. Topvoetbal interesseerde hem nog maar weinig... "Dat heb ik inderdaad gezegd, gaf Bob goedmoedig toe. Maar die uitspraken vielen in een periode dat het met Lokeren hoegenaamd niet goed ging. Momenteel draait de ploeg terug zoals het moet en ik denk er sterk over er nog een jaartje mee door te gaan. Het liefst zou ik mijn funktie als speler kombineren met deze van hulptrainer, maar daarover wordt pas van gedachten gewisseld na de ultieme wedstrijd op Winterslag", aldus de Lokerse doelman. Tot na die wedstrijd dient ook gewacht vooraleer de officiële transfer van BRUNO VERSA VEL wordt bekend gemaakt. Dat is althans de wens van voorzitter Keppens. Dat de broers Versavel volgend seizoen zeker gescheiden worden, is een publiek geheim. Bruno speelt volgend jaar bij KV Mechelen, al probeert hij dat, naar de wens van de Lokerse president, nog even te verbergen. "Niet dat die transfer zo'n geheim is, maar ik wil niet dat men mij achteraf verwijten zou maken dat ik vaandel- vlucht pleegde op een moment dat Lokeren in nood zat. Het is mijn grootste wens om het team in eerste nationale te houden, ik zal me tot het einde volledig inzetten om het behoud mee te realiseren. Ik zie het als mijn plicht want tenslotte bood Sporting Lokeren mij de kans op een veelbelovende voetballoopbaan. Voor het begrip, de kor- De vraag stelt zich ook of de oudste van het duo, PATRICK VERSAVEL, volgend seizoen nog op Daknam zal zijn. De speler in kwestie heeft wel nog een kontrakt van twee jaar lopen maar ontkent niet dat er belangstelling bestaat van een paar topklubs. "Vorig seizoen had ik twee redenen om een driejarige verbintenis met Sporting Lokeren te onderschrijven, aldus de Diestenaar. Vooreerst het feit dat men mij sowieso uit de anonimiteit van tweede klasse heeft gehaald, anderzijds het aantrekken van Meszaros en Timoumi, twee klasse spelers toch. Ik was ervan overtuigd dat we weer aan de top zouden meedraaien maar het liep, door het uitvallen van meerdere spelers, enigszins anders. Ik hoop nu dat Lokeren mij laat vertrekken als ik elders meer kan verdienen. Ik ben 26 en kan nog hooguit tien jaar aan de top meedraaien. Voor een voetballer een relatief korte periode waarin het erop aankomt het maximum uit je loopbaan te halen", stelt Patrick Versavel. De volgende in het rijtje is ANGELO NUSKENS die ook al beweert dat er weinig kans bestaat dat hij volgend jaar nog bij Lokeren speelt. Hij is immers druk in onderhandeling met een paar Westduitse clubs en op Daknam is men op de hoogte van die belangstelling. Men staat er trouwens weinig weigerachtig tegenover een eventueel vertrek van Nijskens. Namen wilde de Zeeuw nog niet kwijt maar de kans zit cr dik in dat het wel eens FC Keulen zou zijn. Dat Club Brugge ook tot de kandidaat-overnemers behoort, wordt zowel door betrokkene als door het blauw zwarte bestuur met klem tegengesproken. Voor het komend seizoen heeft Sporting Lokeren een sportief koördinator aangetrokken die het verbindings stuk moet worden tussen bestuur, spelers en trainers. Het is een gepensioneerde textielingenieur uit Zottegem en zijn naam is André Scherpeneel. Vanaf 1 juli treedt hij part-time in dienst op Daknam. (v.b.) Met vijf ploegen wordt het zaterdag schudden en beven tot de slotminuut. Lokeren, Beveren, RWDM, Winterslag en Gent zijn stuk voor stuk in degradatiegevaar. Een situatie trouwens die zelden voorkwam en die enerzijds voor wat extra-belangstelling zou kunnen zorgen maar anderzijds de tongen losweekt over eventuele vriendendien sten en omkoperij. Tot het laatste fluitsignaal zal moeten gewacht worden om de tweede daler te kennen of om zekerheid te bekomen omtrent een testmatch. Wie zakt samen met Racing Jet naar tweede nationale? De mogelijkheden zijn talrijk maar RWDM staat er, indien het verliest, het slechtst voor. Het heeft immers van alle bedreigde teams het minst gewonnen wedstrijden en de tegenstander van zaterdag a.s. heet Sint-Truiden... Haalt de Brusselse klub echter één puntje, dar, is ze gered. Wie er dan zakt, kan de lezer opmaken uit wat volgt: STAND 13. Lokeren 14. Beveren 15. RWDM 16. Winterslag 17. Gent 26 p. 9 wedstr. gew. 26 p. 8 wedstr. gew. 26 p. 7 wedstr. gew. 24 p. 9 wedstr. gew. 24 p. 8 wedstr. gew. Wedstrijden zaterdag 21 mei 1988 Sint-Truiden - R.W.D.M Winterslag - LOKEREN AA Gent - Charleroi BEVEREN - KV Mechelen Mogelijkheden 1. LOKEREN is gered als het één puntje haalt. Bij verlies kan een testmatch volgen tegen Gent als de Buffalo's en Winterslag - tegen Lokeren! - winnen en Beveren en RWDM minstens één punt halen 2. BEVEREN is gered als het één punt haalt. Het degra deert als het verliest en als Winterslag en Gent winnen en RWDM één punt pakt. 3. R.W.D.M. moét een punt halen. Hel zakt als het verliest en als zowel Gent als Winterslag winnen. 4. WINTERSLAG is gered als het hetzelfde resultaat be haalt als Gent. Halen de Limburgers één punt minder dan de Gentenaren, dan degraderen ze. 5. AA GENT is gered als het één punt meer haalt dan Winterslag. Als evenwel beide teams winnen en RWDM enJof Beveren verliezen, is Gent eveneens gered. Indien Gent wint en RWDM en Beveren minstent één punt veroveren en Lokeren op Winterslag verliest, komt het tot "een testmatch met Sporting Lokeren. Een hele boterham en tevens een zoethoudertje voor zaterdagavond. (v.b.) Doelman Hans Van Wil- ge Wim Moyson, kreeg voor derode, die dit seizoen maan- de eindronde plots de voor den zijn ongeduld heeft zitten verbijten, was zondag 11. in het Eendrachtteam de meest gevierde. Met nog vijf minu ten voor de boeg stopte hij keur van oefenmeester Faze- kas. De Hongaar is de mening toegedaan dat zijn reserve goalie voor een dergelijke ex tra-kompetitie beter geschikt een strafschop van Vlieghe en 's omdat hij over meer erva- hield hiermee alle kansen gaafring beschikt en meer lef uit- in de richting van eerste straalt. Fazekas, die naar we klasse. hebben vernomen zijn laatste Hans Van Wilderode, die uren slijt bij Eendracht Aalst praktisch een vol seizoen in omdat bij een mogelijke pro- de schaduw stond van de lan- niovering naar de hoogste af deling, zijn financiële eisen nogal aan de hoge kant lig gen, heeft te Harelbeke nog maar eens bewezen ook op taktisch vlak een grootmees ter te zijn. Even na het uur haalde hij de zeer verdienste lijke Peeters naar de bank en stuurde Zakkas als extra-aan valler in de vuurlinie. Het bleek een goede zet te zijn. De Brusselse Griek bracht met zijn snelle rushes, onbe rekenbare driblings en schijn bewegingen de Westvlaamse afweer doorlopend in moei lijkheden en lag aan de basis van de winning-goal van De- rijck die de bal vanop 16 me ter door een gordijn van spe lers binnenschoot. Zonder de verdienste van de andere spelers te minimali seren is het ons verder opge vallen dat Eendracht met De- rijck en De Wolf beschikt over twee mandekkers die van wanten weten. Vraag maar eens aan Vandenhende en Vanhove hoe die twee Ajuinen zich in een tegen stander kunnen vastbijten. Daar waar Chunga niet aan het gewenste rendement speelde - de Zimbabwees zou nog s'eeds last ondervinden van een vroegere kniekwet suur - toonde nu plots de Chileen zich in een betere gedaante. "We hebben hem wellicht wat te vroeg afge schreven", aldus beheerder De eerste wedstrijd in het kader van de eindronde is niet naar de volle wens verlopen voor Eendracht Aalst, dat ge durende haast negentig minu ten lang een pressievoetbal van jewelste etaleerde, maar er uiteindelijk niet in slaagde de winning-goal tegen de net ten te trappen. Laat ons on middellijk vertellen dat de bal deze keer niet rolde voor de thuisploeg en dat Harelbeke, dat doorlopend in de eigen defensiezone stond te bibbe ren en te beven, het volle geluk aan zijn zijde had toen schoten en kopballen lat en palen troffen. De Harelbeke-trainer Van Maldeghem gaf na de wed strijd grif toe dat zijn poulains werkelijk "afgezien" hadden door die aanhoudende Aal sterse druk en dat het vooral te danken is aan doelman Vandenbroucke en zijn ver dedigers Cieters en Schoute kens dat Harelbeke overeind is gebleven. De Eendrachtcoach Faze kas onderstreepte het feit dat Aalst de ploeg was met de meeste inhoud, maar vond het uiteraard zeer spijtig dat uit dat overdonderend over wicht slechts één puntje kon gepuurd worden. "Harelbeke heeft tenslotte deze avond niets, maar dan ook niets la ten zien van wat het eigenlijk in zijn mars heeft. Het speel de uitermate bang en nam geen enkel risiko", aldus de Hongaar die wel toegaf dat zijn team vooraan gestalte mist om wat te kunnen force ren op vrije trappen en hoek schoppen. Aalst-Harelbeke werd dus een verlengstuk van wat we gedurende de zogenaamde kompetitie hebben kunnen waarnemen, nl. de tegenstan der naar de keel grijpen, maar Rcné Slagmulder na dc wed strijd te Harelbeke. "Marcel lo heeft vandaag keihard ge werkt voor de ploeg en heel wat terrein bestreken." Zoals de eindronde nu al verloopt is het duidelijk dat wie naar eerste klasse wil Lierse een hak zal moeten zetten. (abl) Aalst - Harelbeke 0-0 vooraan is niemand bekwaam om het orgelpunt te plaatsen, ofschoon Zakkas en Chunga met hun dribbels en schijnbe wegingen hun tegenstanders kunnen "zot" draaien. Maar kom, dat liedje is niet van vandaag, alhoewel verder kan verteld worden dat dame For- tuna deze keer de zijde had gekozen van een "bang" Ha relbeke. HANDBAL BEKER VAN OOST-VLAANDEREN - HEREN - FINALE E.V. AALST - H.C. LOKEREN (+5) 13-24 Het is een beetje onge looflijk wat er zich in 1988 al heeft afgespeeld bij H.K. Lokeren. Eind de cember nog in degradatie gevaar rukten de Waaslan- ders op naar de vierde plaats met amper één ver- iieswedstrijd in de terug ronde en nu werden zij ook nog overtuigend win naar van de Oost-Vlaamse Beker. Het lijkt erop dat die ploeg vrijwel onklop- baar is geworden en dat moet ook de gedachten- gang zijn van het ongeluk kige E.V. Aalst. Inder daad, Aalst, reeds jaren achtereenvolgend finalist, is er ook nu niet in ge slaagd de Oost-Vlaamse Beker te bemachtigen en op de duur moet zoiets toch frustrerend gaan wer ken, menen wij. Maar Eendracht beschikt gelukkig over voldoende maturiteit om deze nieuwe ontgoocheling te relative ren. Na de finale sprak men bij Aalst over een collectieve off-day en was men het er roerend over eens dat met Lokeren een zeer verdienstelijk win naar bekroond werd. En dat Lokeren duidelijk de betere ploeg was blijkt ook uit het feit dat zij zelfs de 0-5 voorgift wegens reeksverschil niet nodig hadden om Bekerwinnaar te worden. Het wedstrijd- begin was tekenend. Een knap spelend Lokeren bouwde de 0-5 voorgift uit tot een 1-9 voorsprong na 7' en als het 2-14 geworden was na 20' vroeg een ont goochelde doelman Moens om vervanging bij Aalst. Wij kunnen de gedachten- gang van de Aalsterse doelman volgen; wat voor nut heeft het als een wer velend Lokeren met een weer grootste Versele tel kens de Eendracht defen sie overrompelt en er zo waar een demonstratie van maakt. Ook verdedigend bleek Lokeren bijzonder sterk. Eendracht scoorde amper één veldgoal in de eerste 25' en het was enkel als Lokeren wat stoom ging aflaten dat Aalst eventjes aan de bak kon komen. Aan de rust leid den de Waaslanders dan ook met sprekende 4-15 cijfers en begrijpt dat Aalst zich geen illusies meer kon maken. Ook in de tweede helft bleef een collectief sterk Lokeren domineren. Na 50' prijkte er dan een 7-23 score op het scorebord en trainer- coach J. De Proft kon in alle gemoedsrust aan de applausvervangingen be ginnen. Aalst had de ver dienste het spel fair te blij ven spelen het was dan ook een troost voor hen dat in de laatste 5' de score nog enigszins kon gemil derd worden. E.V. Aalst: L. Moens, J Mertens, G. Van Malde- ren 2, W. Bomon 3 Dc Ketelbutter 1, Van Nuffel 1, Steemans, Van Der Borght 3, D. Bayens, M. Baeyens, Brixhe 3. H.C. Lokeren: Van Vae- renbergh. Smet, Lenaerts 2, D'Hanis. K Verhof- stadt 5, Bocklandt 1, Ver sele 7, Verguit, Van Den Bergh, Van Hille 4, Ver- meiren. EVA

De Voorpost | 1988 | | pagina 18