Klauwaerts winnen zowel bij scholieren als juniores Vijfde beloftentornooi Jacomo in Sint- Niklaas winst voor Club Brugge Kamillekesjeugd kampioen van België Circuit Jonge Voetballer te Stekene 20 - 20.5.1988 - De Voorpost «MSI/TT» «tcvfNE JEUGDVOETBAL Door de verantwoordelij ken van de supportersklub "De Jeugd Ons Fortuin" die jaarlijks ook het beloftentor- nooi Jacomo organiseren, werden thans merkwaardige inspanningen geleverd. Het werd trouwens ook de vijfde uitgave en voor de editie van het eerste lustrum, werd er ook een speciaal programma aangeboden. Met PSV Eind hoven, de landskampioen uit Nederland, werd de deelname nu ook internationaal en tot de Belgisch vertegenwoordi gers behoren Anderlecht, Gub Brugge en een Wase entente met spelers uit de ei gen regio. Een uiterst aan trekkelijk beloftentornooi dat voor het eerst tijdens één weekend werd gespeeld en die wijziging heeft voorlopig nog geen vruchten gedragen. Vooral in verband met de pu blieke belangstelling kwamen de organisatoren enigszins be drogen uit en alleen bij de finale van het beloftentornooi Jacomo werden de logische verwachtingen gedeeltelijk in gelost. Toen was de kampioe- nentitel van SK Sint-Niklaas ook al een zekerheid gewor den en om de idolen uit Grim bergen te begroeten hadden vele supporters de richting van het stedelijke Puyenbeke gekozen. Vandaar ook die la te belangstelling voor het be loftentornooi Jacomo dat op sportief niveau alleszins een topper werd. Het feestelijk programma werd reeds op vrijdagavond aangesneden met een wed strijd tussen de veteranen van SK Sint-Niklaas en van een trainersselektie. Het werd een goede aanloop trouwens voor het beloftentornooi Jacomo en de selektie der trainers zorgde voor de beide doel punten. Door een own-goal van Rik Schrijvers kwam Sint- Niklaas aan de leiding en op een 20-tal minuten van het einde lukte Freddy Heyrman de gelijkmaker (1-1). Eigen lijk een logisch resultaat en in het nummertje der toege voegde strafschoppen nam SK Sint-Niklaas dan wéér het voordeel, 5-4. De wedstrijden Wase Entente-Club Brug ge: over het algemeen is de Wase Entente in het beloften tornooi Jacomo te licht uitge vallen. De betere prestatie werd nochtans tegen Gub Brugge geleverd dat ook met Kurt Hinderyckx, Stefan Ver- eycken en Mark Calleeuw tus sen de lijnen stond. Daarte gen hield de Wase Entente nog degeüjk stand en tijdens de eerste helft kon alleen Pa trick Lippenois de Wase doel man verslagen (0-1). Ook na de rust zou Gub Brugge meestal de toestand beheer sen en op enkele minuten van het einde bezegelde Mare Calleeuw het lot der Entente en werd het definitief een plaats in de finale voor Gub Brugge. De kern der Wase Entente: Franky De Pelsmaeker (Ger- da), Kurt Claessens (Beve ren), Manu Verwilügen (Kemzeke), Werner De Vocht (Sint-Niklaas), Filip Van Lijsebetten (Hamme), Alex Roskam (Sint-Niklaas), Filip Maljers (Lokeren), Luk Hooftman (Beveren), Robbie Blommaert (Hamme), Alain Westerünck (Beveren), Ginc Smet (Sint-Niklaas), Petei Marin (Kemzeke), Johan De Rop (Sinaai) en Frederik Massa (Sint-Niklaas). PSV Eindhoven-Ander- lecht: na een bijzonder span nende en technisch hoog staande wedstrijd werflen de Nederlanders met Erik Van Kessel, Erik Viscaal en vooral John Veldman als de betere spelers naar de troosting van het beloftentornooi verwe zen. Een doelpunt was voor Anderlecht voldoende en dat werd doro Marnix Bogaert gescoort (0-1). Daarop heeft PSV heftig doch vruchteloos gereageerd en het is tenslotte bij die nipte winst van Ander lecht gebleven. Wase Entente-PSV Eind hoven: voor de Nederlanders uit Eindhoven is het nog een vrij gemakkelijke wedstrijd geworden. De kombinaties verliepen uitermate vlot en regelmatig werd er ook nog gescoord. Voor de Wase En tente werd de bal toen ook dikwijls ongrijpbaar en alleen een flinke dosis moed met een voorbeeldige ingesteldheid, waren niet voldoende om PSV Eindhoven van het lijf te houden. Bij die ploeg lever den de beide door SK Beve ren benaderde spelers, Erik Van Kessel en Erik Viscaal een uitstekende wedstrijd. Ook Cemal Yilmaz was op vallend in het Nederlandse middenveld en daar tegen over kon de Wase Entente maar weinig stellen. Aan de rust was het trouwens al 1-3 mte doelpunten van Erik Van Kessel, Erik Viscaal en Jan Van Eyck voor Eindhoven en een tegendoelpunt van Rob bie Blommaert voor de Wase Entente. Na de kampwisse ling permitteerde Nederland zich verschillende wijzigingen en dit zou het vlotte samen spel niet verstoren. Integen deel zelfs en tijdens die perio de scoorden Erik Van Kessel, Toine Scheepers, Erik Van Kessel en Haske Veenendael nogmaals voor PSV met een 1-7 als eindresultaat. Wase Entente: Franky De Pelsmaeker (Gerda), 46' Gi- no Smet (Sint-Niklaas), Gino Van den Breen (Lokeren), Peter Marin (Kemzeke), Werner De Vocht (Sint-Ni klaas), Luk Hooftman (Beve ren), Johan De Rop (Sinaai), Frederik Massa (Sint-Ni- klaas), Filip Van Lijsebetten (Hamme), Alex Roskam (Sint-Niklaas), Robbie Blom maert (Hamme), Wim Vijl- ders (Sint-Niklaas), Manu Verwilügen (Kemzeke), Ala in Westerünck (Beveren), Dirk Van Himste (Stekene) en Bart Van Aerde. PSV Eindhoven: Wim De Ron, Alex Van de Werf, John Veldman, Mark Sonsbeek, Arjan Vermeulen, Roberto Lanekohr, Han Van Rosma len, Cemal Yilmaz, Erik Vi scaal, Jan Van Eyck, Erik Van Kessel, Rick Scheper, Haske Veenendaal, Toine Scheepers en Richard Wil- lemse. Finale: Club Brugge - An derlecht: een zeer ruime be langstelling voor de finale van het beloftentornooi Jacomo, dat organisatorisch weer uit stekend werd. Zoals bij de fanionteams werd ook hier geen duimbreed toegegeven en Anderlecht had zelfs de zwarte parel Phiüp Osondu in de kern gedropt. Een bewijs dat de winst in dit tornooi als belangrijk wordt beschouwd en voor de Brusselaars was er ook de eerste doelkans langs Phiüp Haegdoren. De gevaar- Ujkste ploeg ook trouwens bij een vrij evenwichtig verloop mt snel en technisch goed voetbal langs weerszijden. Toch geraakte Club Brugge aan het eerste doelpunt via een steeds aanspeelbar Mark Adriaensen (1-0). Deze lag ook aan de basis van een snelle aktie en toen scoorde Voetbal. De beloften van de Wase Entente tijdens het Jacomo-beloftentornooi in Sint-Niklaas (dw) Mare Calleeuw in twee tijden (2-0). Een ernstige verwitti ging voor Anderlecht dat na de rust, waarin de talrijke sponsors van het beloftentor nooi Jacomo werden gehul digd, sterk zou aandringen. Een strafschop, omgezet door Falid Bouyarbou bracht de Brusselaars terug dichterbij en voor Club Brugge zag het er toen even bedenkelijk uit (2-1). Temeer daar Geert Haentjes, Michel Puttaert en vooral Phiüp Osondu met een aantal gevaarlijke flitsen, toen dicht tegen de gelijkma ker aanliepen. In die periode kon Club Brugge met een beetje geluk telkens het ge vaar waren en op de koop toe speelde doelman De Vroe een uitstekende wedstrijd. Dat werd nog de voornaamste hin derpaal voor Anderlecht dat uiteindelijk wéér naast de hoofdvogel van het aantrek kelijke beloftentornooi Jaco mo greep. Gub Brugge: Luc De Vroe, Nico Devriese, Jan Van de Kerckhove, James Tant, Mi chel Geloen, Patrick Lippi- nois, Yves Van Acker, Rik Fournier, Mare Calleeuw, Kris Wingels, Mark Adriaen sen, Gert Van Cauwenber- ghe, Wim Deprez en Eddy Van Gheluwe. Anderlecht: Hans De Schrijver, Bernard Roosen, Ivan Marchandise, Serge Tsaimanga, Yves George, Geert Haentjes, Faüd Bouyarbou, Johan Lam- brecht, Phiüp Haagdoren, Phiüp Osondu, Michel Ja cobs, Luc Wouters, Michel Puttaert, Said Bakkali en Phi lippe Debiüm. Technische resultaten van het beloftentornooi: Schiftingswedstrijden Wase Entente-Club Brugge 0- 2 PSV Eindhoven-Anderlecht 0-1 Troosting: Wase Entente-PSV Eindho ven 1-7 Finale: Club Brugge-Anderlecht 2-1 Fairplay-beker: Wase Entente Beste speler van het tornooi: John Veldman (PSV Eind hoven). Roger Van Laere De tweede uitgave van Cir cuit de Jonge Voetballer van FC Stekene Sportief kreeg voornameüjk bij de jongste voetballertjes een grote res pons. Vele tientallen jonge snaken verdrongen zich bij de schiftingen die op zaterdag 30 april en zondag 1 mei 1988 doorgingen op het B-terrein van Sportief, waar het selek- tieve parcours stond opge steld. Spijtig genoeg zijn de "gro tere" voetballers, en we be doelen hier dan niet noodza kelijk groter wat talent be treft, maar enkel wat leeftijd en dus meestal ook gestalte aangaat, büjkbaar niet meer te motiveren om deel te ne men aan een dergeüjke prak tische én selektieve proef. Door het afleggen van een dergeüjk prachtig parkoers komt inderdaad het talent, gepaard aan de kracht en in zet, naar boven. Natuurüjk moet men er één en ander voor over hebben om zich in te werken in deze proeven en deelname houdt in dat er enkele weken intens moet worden getraind. Is het misschien juist daar aan te wijten dat slechts enke le "groteren" deelnamen? Het zou spijtig zijn voor de voetbaltoekorast van vele "beloftevolle" voetballers, want niet iedere grote voet baller barst van talent. Door gedreven en volgehouden training kan daaraan héél wat verhelpen... De finales Zondag 15 mei gingen dan de finalewedstrijden door van dit "Circuit Jonge Voetballer 1988". Bij de miniemen sta ken 2 voetballertjes met kop en schouders boven hun kon- kurrentjes uit. Sven Gyse- linck van Sint-Pauwels haalde het uiteindeüjk met miniem verschil - slechts 8/10e van een sekonde maakte het ver schil! - van Kim Verstraeten van Sint-Gillis. Ook de twee volgende in de uitslag kwa men uit dezelfde ploegen en op de 5de plaats iemand van VV Straatje. Bij de knapen een identiek verloop én een nog kleiner verschil. Ook hier troonden Koen Van Kemseke en Gun- ther Verberckmoes boven hun tegenstrevers uit. Eerst genoemde haalde het uitein deüjk met het kleinste ver schil van amper één tiende van een sekonde... Opvallend in deze reeks natuurüjk het feit dat de eerste vier in de uitslag allen spelertjes van Sint-Gilüs zijn... Pas op de vijfde rang een "indringer", namelijk thuisspeler Van Bel- leghem. In de derde finale was de strijd meer open tussen twee scholieren van Kemzeke, twee van Sint-Gilüs en eentje van Stekene. Jurgen De Bodt haalde het met 1 sekonde en 2 tienden voorsprong op Ste- faan Goovaerts uit Sint-Gilüs. Bij de juniores kwamen slechts 2 van de 4 finalisten opdagen. Spijtig toch... Büjk baar waren er die dag interes santere "dingen" te doen. Dat kan natuurüjk. Het werd een Kemzeeks onderonsje met Bert Emmaneel als winnaar voor Peter Vereecken. De uitslagen Miniemen: 1. Sven Gyse- linck van Sint-Pauwels in 1'42'T, 2. Kim Verstraeten van Sint-Gillis in 1'42"9, 3. Jo Tack van Sint-Pauwels in 1'49"0, 4. Nico Vlyminck van Sint-Gilüs in 1'49"4 en 5. Tom Claus van W Straatje in 2'09'T. Knapen: 1. Koen Van Kemseke van Sint-Gillis in 1'33"8, 2. Gunther Verbe rckmoes van Sint-Gillis in 1'33"9, 3. Ivan Govaert van Sint-Gillis in 1'40"0, 4. Jan De Munck van Sint-Gilüs in 1'49'T en 5. Chris Van Bel- leghem van Stekene in 1'51"0. Scholieren: 1. Jurgen De Bodt van Kemzeke in 1'28"0, 2. Stefan Goovaerts van Sint- Gilüs in 1'29"2, 3. Bert Maes van Kemzeke in 1'30"4, 4. Peter Thuysbaert van Stekene in 1'33"2 en 5. Egon Schoen- maeckers van Sint-Gillis in 1'38"2. Juniores: 1. Bert Emma neel van Kemzeke in 1'24"4, 2. Peter Vereecken van Kem zeke in 1'27"0, 3. Dirk Van Himste van Kemzeke en 4 Johan Van der Weken van Stekene. De trofeeën worden uitge reikt op vrijdag 20 mei vanaf 19u30 in de kantine aan het A-terrein van FC Stekene Sportief, Stadionstraat te Ste kene. Elke deelnemer wordt verwacht om z'n herinnerings plaket af te halen. De finali sten krijgen een trofee. Naast een gesprekje met de onder- scheidelijke winnaars, zullen ook de gebroeders Antoon en Danny Pfaff geïnterviewd wor den. Nadien is er gezeüig sa menzijn met aangepaste (dans)muziek van een dis cobar. (t*t) Doorlopend barbecue Twaalf uren van VV Straatje Volgende week zaterdag organiseert de Stekense voet balvereniging W Straatje voor 't eerst "De 12 uren van W Straatje". Op die zaterdag 21 mei 1988 wordt er dan gedurende 12 uren aan één stuk gevoetbald. Er worden niet minder dan 9 wedstrijden gespeeld: om 14 uur bijten de allerkleinsten de spits af en via verschillende elftallen van preminiemen, miniemen, knapen, scholieren, junio res, seniores enz. gaat het tot en met de veteranen die om 24 u. deze "12 uren van Stekene" afsluiten. Tegelijkertijd wordt op die zaterdag 21 mei de "Tweede Grote Barbecue van VV Straatje" georganiseerd. Vanaf 16 uur zijn er dan op het terrein aan de Heistraat 66 allerlei lekkere en fijne versnaperingen te bekomen. Wie wil deelnemen aan deze barbecue dient uiteraard vooraf in te schrijven bij één van de bestuursleden. Men heeft de keuze uit drie tijdstippen om te komen barbecue'en, namelijk om 18, 19 ofwel 20.30 uur. Men kan inschrijven aan 300 fr. per volwassene en/of 150 fr. per kind bij voorzitter Frans Audenaerdt, Heistraat 16, tel.: 03/779.93.59 ofwel bij sekretaris Georges Lam mens, Nieuwdorp 23, tel.: 03/779.87.43 ofwel bij penning meester Tony Deboom, Abdijstraat 37, tel.: 091/46.93.38. De spelers en het bestuur verwachten èlle ouders, supporters en sympathisanten voor én de barbecue én het voetbalfestijn. (T*T) Bij de junioren kwamen slechts 2 finalisten opdagen: Peter Vereecken en Bert Emmaneel (t&t) De beste vijf van de scholieren die het onder elkaar uitvochten wie de vaardigste was in het "Circuit de Jonge Voetballer(t&t) De finalisten bij de tweede jongste reeks, de knapen dus (t&t) Nadat het zaterdag voor acht dagen aan de Zandberg kampioen van West-Vlaande ren Kuurne met 2-1, vice- kampioen Gistel van diezelf de provincie met 1-0 en de Antwerpse titelhouder Eke- ren zelfs met 3-0 had wande len gestuurd, mochten de Ka- millekes op Hemelvaartdag de finale spelen in Lommei. In Limburg had thuisploeg Lommei Namêche met 3-0 ge klopt en na gelijkspel (1-1) Standard Luik er met de straf schoppen uitgebonjourd. Het beloofde dus een bij zonder spannende finale te worden, een heruitgave van de slotwedstrijd van de kom petitie enkele weken geleden in Lommei, die op 1-1 was geëindigd en Lommei de titel had gekost. Er was dus een sportieve revanche te ver wachten en daar waren Saskia Molly en co op voorbereid. Na het eindsignaal stond de 0- 0 nog op het bord en zouden de strafschoppen beslissen over de kampioenstitel. Na een adembenemende zij-aan- zij haalden de Aalsterse meis jes het pleit met 3-4. Me- teenm ochten zij de prachtige wisselbeker voor één jaar mee naar Aalst nemen. En of ze gelukkig waren! Ook trainer Danny Van Pottelberghe en Willy Erauw waren terecht trots op hun pupillen. Ieder jaar moeten zij immers met nieuwe, vaak piepjonge meisjes een hechte ploeg zien op te bouwen. En het lukt ze ook telkens weer. De Kamillekes konden op vijf jaar drie keer tot de eindfase doorstoten. De derde keer werd meteen ook de goeie keer. Zij volgen Herk (2x), Brussel D'71 en Namêche op als Belgisch jeugdkampioen vrouwenvoetbal. Stichter voorzitter Kamiel Sergant was er direkt bij om een jeugdelf- tal op de been te brengen en de Kamillekes hebben reeds Ie beloftevolle jongeren via de de eerste vruchten van die provinciale ploeg hun op- jeugdpolitiek mogen plukken, wachting zullen maken bij het Voor volgend seizoen ver- eerste elftal. Zoals de onver wacht men dat opnieuw enke- woestbare Keizer Karnaval Damesvoetbal. De jeugdige Kamillekesploeg het zelf met zijn gevleugelde woorden ooit sprekend uit drukte: "Weir doeng voesj!". (c.t.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20