«Hamme Sportiefst» Bart Peelman ziek in titelren Guy Verberckmoes in Verrebroek Rodriguez en De Ruysscher winnen op TC Beckhand-Beveren Bert Persoon beste Stekense renner op rollen Jürgen Van Ginderdeuren in Erembodegem Luc RoomS tevreden over titelren WIELRENNEN De Voorpost - 20.5.1988 - 21 SIGMA RNA SIGMA -FINA SIGMA V-FIIMA CHEOPS Wielrennen. Amateur Guy Van Hese i won vlot de eindsprint in Temse (dw) TENNIS Het eerste echt grote tornooi van dit tennisseizoen in het Waasland bracht verrassingen op TC Beckhand. Met Juan- Carlos Rodriguez en Ilse De Ruysscher als winnaars in de hoogste reeksen heeft André Beek alvast twee grote namen op het palmares staan. De finale heren I tussen Rodriguez en Vandenbroucke was spektakulair maar vooral de manier waarop beide tennissers tot in die finale geraakten was opmerkelijk Danny Vandenbroucke had aan De Preter wel een minder zware tegenstander dan verwacht maar Rodriguez sloeg na verlies in de eerste set hard terug met een non stop offensief waartegen Bernard Van Poelgeest niets meer kon plaatsen. Rodriguez toonde tegen Vandenbroucke zijn onbetwistbare Zuid- Amerikaans tennisvernuft. Bij heren 2 sloeg de jonge VTV-leerling Kris Goossens alle mogelijke kanshebbers van de baan en in finale kon Bart Compere ook slechts de eerste set mee. Goossens heeft tennistoekomst zei men op Beckhand. Heren 3 voor Vandoorselaer terwijl Kris Lommeien weer aan een sterk seizoen toe is. Volop tornooitennis nu voor de Antwerpenaar die in finale heren 4 slechts één spel moest prijsgeven. In de hoogste damesreeks had men op Beckhand gerekend op de plaatselijke Sandra Begijn maar de jonge Nederlandse was er echt niet in. In halve finale moest ze plooien voor de jonge Stefanie Dincq. In de tweede set moest Begijn al een 5-0 goedmaken en ze deed dat ook maar nadien was er op inventiviteit van Dincq geen antwoord meer. Tegen Ilse De Ruysscher kwam Dincq in finale echter ervaring te kort. Plaats: Gemeentelijk speelplein omgeving, Kaaiplein Hamme. Programma: Zaterdag 25 juni 1988:6' Tienkamp Met o.a. volgende proeven: verspringen, golf, lattenlo- pen, pagschieten, pieren, aflossing, sjoelbak, pétanque... Start: 9.30 u. (tot 18 u.). Ploegen: 15 deelnemers 3 reserven) - 8 mannen waarvan 2 boven de 40 j., één van hen minstens 45 j. - 5 vrouwen, waarvan 2 boven de 30 j. - 2 kinderen, max. 12 j. oud. Prijs: 300 fr. waarborg, te betalen bij inschrijving, terug betaald na afloop. Inschrijven: gemeentelijke sportdienst, sporthal Meulen- broek - tel. 052/47.63.74; schriftelijk: t.a.v. Albert Pieters, Voorzitter, St.-Anna 23, 9160 Hamme. Zondag 26 juni 1988:2' 3 U. van Hamme voor wielerliefliebbers Start: 14 u. Animatie tijdens fietstocht: demonstraties modelvliegtuig sport. (V.P.-terrein omgeving) - volkssporten allerhande. Prijs: 30 fr., te betalen bij inschrijving (herinneringsmed. inbegr.). Inschrijven: vóór 20 juni 19881! - Gemeentelijke sportdienst, sporthal Meulenbroek, tel. 052/47.63.74 of via plaatselijke wielertoeristenclubs. Nieuwelingen Bart Peelman was de laatste weken in goede konditie. Hij won in Verrebroek en alles liet het beste verhopen voor de Oostvlaamse titelren. Het liep echter mis met Bart. Twee dagen voor het kampioenschap werd hij ziek en moest om de haverklap naar dat plaatsje waar ook de koning te voet naar toe trekt. "Ik ben toch maar van start gegaan in Geraardsbergen, zegt de nieuweling uit Moerzeke. Het lag voor de hand dat ik naast de prijzen zou schieten. Het ontbrak mij aan kracht en iedere bijkomende inspanning werd een marte ling. Na twee ronden gaf ik de pijp aan Maarten. Het ging gewoon niet meer. Ik zag er niet het nut van in om nog verder te boeren. Eigenlijk jammer want ik had op een goede verrichting gerekend." In Verrebroek had Bart Peelman zich een paar dagen eerder meester getoond in de spurt. "Vier renners waren op pad getrokken, vervolgt Bart Peelman. Ik heb verschillende keren geprobeerd om een tegenoffensief op te zetten, maar telkens kreeg ik anderen op de huid. Na een tijdje is het mij gelukt. Wouter Van Loo trok mee op avontuur en binnen de kortste keren kregen we de leiders in het vizier. Ik voelde mij op dat ogenblik fit en in staat om tijdens de finale tot het uiterste te gaan. Eigenlijk had ik weinig moeite om te zegevieren." Nu vrijdagavond debuteert de knaap uit Moerzeke in het Kleinbrabantse Sint-Amands. Gezond en wel zal hij twee dagen later in Hamme er het beste van pogen te maken. Wat we tot slot van dit verhaal nog willen meegeven is dat Bart Peelman niet alleen als wielrenner eigenschappen heeft. Hij kan ook aardig overweg met het striptekenen. Wie als stripfiguur op papier wil, hoeft maar voor Bart Peelman te poseren. Binnen de kortste keren maakt hij een "portret". Amateurs Wielrennen. In Verrebroek mocht Bart Peelman uit Moerzeke zijn derde zege vieren (Iv) Wielrennen. Van de Wiele, De Geyter en De Backer proberen aan de greep van het peloton te ontsnappen (da) Wielrennen. Amateur Guy Verberckmoes uit Melsele won in Verrebroek (Iv) In het Oostvlaamse kam- vooraan op in de groep en pioenschap voor nieuwelin- rekende halvelings op een gen legde Luc Rooms beslag ereplaats. Dat is mij uiteinde- op een achtste plaats. Een 'ijk gelukt en als achtste prijs resultaat dat de Temsenaar ik mij biezonder gelukkig." biezonder tevreden stemt. Twee dagen vóór de titel- Vergeet immers niet dat hij ren wapperden de feestvlag- amper vijftien is en te maken gen in de Grote Dwarsstraat kreeg met knapen die meer nadat de jongste Rooms in dan een jaar eerder het le- Elewijt eigenaar van de bloe- venslicht zagen, men was geworden. "Het werd een bikkelharde "Van in de aanvang vormde opgave, zegt de broer van 'k met vijf anderen een lei- beroepsrenner Guy Rooms, dersgroep, vervolgt Luc Zo een wedstrijd was eigen- Rooms. In die situatie is er lijk voor mij een beetje te geen verandering meer geko- zwaar. In het begin was het men. We bleven tot de finish allemaal rozegeur en mane- voorop. Daar heb ik wel mijn schijn. Het lukte mij zelfs om reserves moeten aanspreken met vier anderen in de spits te toen de razendsnelle Bart gaan rijden. Lang heeft de Brems in extremis om de kermis niet geduurd. Het pe- hoek kwam gluren. Ik kon loton sprong ons op de nek en hem nog net de baas." Wie/rennen. De deelnemers aan de wedstrijd op rollen Ie Slekene (lit) op dat ogenblik was ook mijn Roomsken heeft intussen al bobijntje af. Ik vertoefde uitgemaakt waar hij zich de Nieuwelingen toen enige tijd in de groep komende dagen hoopt te to- waar ik gelegenheid kreeg om oen. Dat zal vooreerst vrij- te rekupereren van de gele- dagavond het geval zijn in Rorf Ppplmfln in Vprrphmpk verde inspanningen. Naarma- eigen Temse en maandagna- Ü<U 1 «Cliuail 111 VCriCUlUCK te de finale in zicht kwam, middag in de rit voor de Gou- kwam er leven in de brouwe- den Fiets die te Zottegem Bart Peelman behaalde in gingen rijden. Zij kregen er om het te k - - d t rij. Een paar renners gingen wordt verreden. Met het oog Verrebroek zijn derde sei- vrij snel het gezelschap van |ukte nieJt D jd in de aanval. Een dergelijk op de finale hoopt hij op een zoenzege. De nieuweling uit een werklustige Tom Steels bouwden alsmaar een ruimere huzarenstukje was niet voor mooie plaats. Moerzeke toonde zich veruit die later wegviel door een voorsnrnna nn Hie nverioens mij weggelegd. Ik hield mij (e.g.) de snelste in een langgerekte lekke band. Vanuit de achter- tl: hgt begin van de laatste spurt. Rikki Matth.jssens grond kwamen intussen John- ronde al ruim twee minuten Het nummer 74 van «Aspek- 0046684-79 met vermelding werd tweede voor Wouter ny Catzand en Frankie Helle- bedroeg Daama kwam het ten en Dokumenten». uitgege- van de titel of het nummer 74 Van Loo en de Nederlander monds aangerukt. Zij zouden tot rpn r™,,, waarK,. „r ?hnny Ca,Zrd' Ne*r **1TT1 maaTs3;rrozi„edsS «Een rolvoor hef Belgisch D* Koninklijke Land- en «"wook art eeta e„ vef. bankwezen in de internatio- Tuinbouwmaatschappij orga- nen' alhc^ ter vo<\rbere.d.ng ^men met Wou er Van Loo kerende Ban Peelman nale geldmarkt». Men kan de- nizeerl de Van Practici 155 °P de titelren, aan de start en aan de achtervolging begon- ze brochure bekomen door te Merksem een kursus het waren Sim Eggelpoels en nen. Binnen de kortste keren het overschrijven van 50 fr bloemschikken op 28 en 29 Rikki Matthijssens die al na sloten zij aan. In het peloton op rekeningnummer 210- me' en 4 en 5 juni. vijftien kilometer in de spits werd noe even geprobeerd Wielrennen. In Berlare was Geert Smekens de beste van het lot juniores (jj) Juniores Enkele tijd geleden werd, ter gelegenheid van de Gildenhuisfeesten te Stekene, een wielertweedaagse op rollen georganiseerd. Aan die tweedaagse op rollen na men een 15-tal Stekense verenigingen deel: de Landelijke Gilde, de Landelijke Rijvereniging, Milac, KAV en Jong- KAV, KVLV, CMP-Ziekenzorg, het Ruysscheveldekoor, het NCMV, KLI, KVG, de Lagere Meisjesschool, de BGJG, Vakantiegenoegens, de Broedersschool en het CMBV. Alhoewel ons meerdere keren plechtig beloofd werd dat we de uitslag zouden ontvangen, wachten we nog steeds op enig nieuws... Voor sommigen - dat konden we persoonlijk waarne men - werd het een keiharde wedstrijd, voor anderen een ludieke aktiviteit voor het goede doel. In de marge of... was het eerder als attraktie, werd o.m. een wedstrijd georganiseerd tussen de 4 Stekense pas toors. Natuurlijk haalde Patrick Bourgoignie het... Donderdagavond, en dat was pas keiharde sport, ging een wedstrijd door tussen de acht bij de BWB aangesloten Stekense wielrenners. Een wedstrijd die natuurlijk werd gewonnen door Sportman van het Jaar Bert Persoon. Op de foto de acht Stekense wielrenners met van links naar rechts Patrick Suy (liefhebber), Mario Van Belle- ghem (nieuweling), Benny Van Goethem (nieuweling), Pascal Van Peteghem (liefhebber), Geert Persoon (lief hebber), Bert Persoon (junior), Paul Lauwaert (nationaal bekend cyclo-crosser) en Leo Martens (cyclo-crosser). (t&t) Guy Verberckmoes is in Verrebroek winnaar gewor den nadat de wedstrijdleiding Guy Van Hese had gedeklas- seerd omwille van onregelma tig spurten. Hij won welis waar met een verschil van drie tot vijf centimeter maar in de laatste honderd meter voor de streep zou hij van zijn lijn zijn afgeweken. Zo werd ons door de BWB-afgevaardigden me degedeeld. Het werd overi gens een aantrekkelijke wed strijd hoewel amper dertig deelnemers aan de inschrij vingstafel waren gepasseerd. Al van in de start pakte Guy Verberckmoes de biezen. Hij kreeg dadelijk Gerry Van Lierop en Jan Cools in het wiel. Later pikten ook Ivan Vereecken en Johan De Pre- kel hun wagentje aan. Deze vijf renners veroverden op een bepaald ogenblik een voorsprong van 30 tot 50 se- konden. In het peloton bleef niet iedereen bij de pakken zitten. Francis Weemaes» Frans Van Heybeeck en Eric Wuytack ontketenden een tegenaktie en vielen later de leiders op de nek. In de ne gende van de dertien af te leggen ronden trokken Wee- maes en Verberckmoes sa men op pad. Even hadden zij 20 sekonden voorsprong maar werden daarna weer gegre pen. In de laatste tien kilome ter trok Frankie Wielandt in de aanval. Verberckmoes volgde en later sloot ook Guy Van Hese aan. Hij zou later de spurt winnen maar werd naar de derde plaats verwe zen. Verberckmoes kreeg meteen de bloemen en Wie- landt werd tweede. (E.G.) Nieuwelingen Vrijdagavond organiseer den "De Denderzonen-Fo- rumvrienden" (lokaal Forum, Keppestraat, Erembodegem) een nieuwelingen-kriterium in het hartje van Erembodegem. 27 nieuwelingen versche nen aan de start. Te 19 uur werd het vertreksein gegeven voor een koers over een af stand van 55 km. of 22 ronden van 2,5 km. langs de Dender- straat, G. De Schepperstraat, Hof ter Burchtstraat, Dr. Carlierlaan, Zwalmkouter, Nieuwelingen Kerkstraat, Weggevoerden straat, Kaai en Denderstraat. Na een sportieve wedstrijd noteerden we volgende aan komsten: 1. Jurgen Van Gin derdeuren (Affligem) 55 km. in lu32', 2. Chris Vangampe- laere, 3. Danny Van Der Ve- ken, 4. Geert Van Den Abee- le, 5. Reginald Hubert, 6. Gerry De Reuse, 7. Steven Van Aken, 8. Hans Wander- stein, 9. Gunther De Bruy- cker, 10. Erwin Tailteman. (d.b.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21