8 V Geert Delaruelle doet het goed als amateur Guy Verberckmoes rekent op nog twee overwinningen Gerry Maes debuteert als liefhebber m m Wilfried Peeters wint Jubileumuitgave Guy Van Hese in Temse Danny Sleeckx i in Temse Guy Van Hese "Ik heb niet onregelmatig gespurt" Geert Smekens in Berlare Wim Vervoort in Belsele Kurt Notenbaertkonditie groeit Patrick Waeytens in Berlare 22 - 20.5.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Amateurs Eigenlijk had Geert Delaruelle pas vorige dinsdag de overstap naar de amateurs moeten maken. Hij was die dag jarig. De renner uit Sint-Niklaas vroeg en verkreeg een vervroegde overgang. "Dat had te maken met een trip naar de Verenigde Staten, eerder dit jaar", zegt Delaruelle. Ik kreeg die gelegenheid maar de voorwaarde was dat ik een interna tionaal liefhebber moest zijn. Prompt werden de papieren in orde gebracht en de bond gaf dadelijk toestemming. Ik nam deel aan open koersen en deed ervaring op. Ik meen zelfs te mogen veronderstellen dat de voorbereiding op Amerika en de wedstrijden daar een gunstige invloed hebben op de huidige resultaten. Beter dan verwacht kan ik als amateur wedijveren, ondanks die vervroegde over gang. Op wonderen had ik niet gerekend, maar toch hoef ik niet te klagen." Geert Delaruelle pakte recent enkele keren uit met een plaats binnen de tien. Vorig weekeinde in Destelbergen waar meer dan honderd renners hun opwachting maakten, legde hij beslag op een tweede plaats. "Ik hield mij van in de aanvang voorop, vertelt Geert. Snel leidde een hoog tempo tot een verbrokkeling in het deelnemersveld. Ik werd lid van een groep die pakweg 24 renners verenigde en geruime tijd voorop bleef. Op een gegeven ogenblik ben ik alleen in de aanval gegaan. Binnen de kortste tijd kreeg ik achtervolgers op mijn dak Op zo'n drie kilometer van het einde is Gino Primo weggesprongen. Niemand reageerde. De Gentenaar bleef voorop. Pakweg dertig sekonden later won ik de spurt voor de tweede plaats." Geert Delaruelle is tot nu toe tevreden over de gang van zaken. Deze zomer hoopt hij hier of daar een wedstrijd te winnen en voorts aast hij op ereplaatsen. (e.g.) Amateurs Guy Verberckmoes is één van die typische amateurs die dat eigenlijk in de toekomst ook wil blijven. Ambitie om hoger te mikken heeft hij niet. Wel wil hij zich als liefhebber manifesteren en betere resultaten nastreven. Tijdens het voorbije weekeinde werd hij voor het eerst in deze kompetitie winnaar, zeg maar na een dubieuze spurt in het Wase Venebroek. "Van bij de start trok ik in het offensief, zegt de renner uit Melsele. Dadelijk sloten Johan De Prekel, Gerry Van Lierop, Ivan Vereecken en Jan Cools aan. Het lag in de lijn van de verwachtingen dat die situatie zo niet zou blijven. In het peloton kwam er reaktie en nog voor halfweg was ons gezelschap tot zo'n dertien manschappen gegroeid. Met de finale in zicht poogde ik opnieuw voorop te geraken. Eerst met Frankie Weemaes, maar binnen de kortste keren werden we gegrepen. Bij een tweede poging haakte Frankie Wielandt zijn wagentje aan. Later kwam Guy Van Hese ons vervoegen. Met drie trokken we de laatste kilometer in. In de spurt week Van Hese van zijn lijn. Ik werd bijna in de dranghekkens gereden. Op het laatst moest ik mij afduwen en kon nog net op tijd een "jump" plaatsen. Ik werd winnaar en dat was ook de mening van de twee BWB-afgevaardigden. Guy Van Hese protesteerde. Vandaar dat er voorbehoud werd gemaakt. Ik ben in elk geval overtuigd dat ik als eerste over de streep kwam, hoe klein dat verschil ook was." Guy Verberckmoes toonde zich tot nu toe geen uit blinker. "Niettemin ben ik vaak lid geweest van een leiders- groep, vervolgt de Waaslander. Veel geluk heb ik niet gehad want het is meerdere keren voorgekomen dat we op het laatst door achtervolgers of door de ganse groep werden gegrepen en ik hierdoor buiten de prijzen viel. In elk geval wil ik er de komende weken en maanden het beste van maken. Ik stel een groeiende konditie vast en als ik dit seizoen nog twee overwinningen op mijn naam kan brengen zal ik heel tevreden zijn. Nu zaterdag start Verberckmoes in Temse en zondag in Sinaai. (e.g.) Amateurs Voor Gerry Maes is het tijdperk als junior achter de rug. Dezer dagen is hij jarig en op tweede pinksterdag zet hij voor het eerst aan als amateur. Dat zal in het Brabantse Wolvertem het geval zijn. Over zijn verrichtingen als junior is de Buggenhoute- naar niet ontevreden. Vorig weekeinde won hij in Lot en legde in Lede beslag op een achtste plaats. "In Lot werd er bikkelhard gefietst, zegt Gerry. De omloop situeerde zich in een heuvelend landschap en eigenlijk was dat lastig parcours de reden dat het deelne mersveld binnen de kortste tijd uit mekaar werd geran seld. Aanvankelijk behoorde ik tot een leidersgroep die zes manschappen verenigde. Spoedig werd het gezelschap tot drie gereduceerd. Ik moet de spurt ontlopen om een kans te maken op de eindzege. Op één van die nijdige beklimmingen wipte ik uit het zadel, verzamelde mijn krachten en realiseerde een kloof. Omdat ik merkte dat niemand mijn wiel "greep" ben ik moederziel alleen blijven doorgaan. Ik ondervond niet de minste last van geleverde inspanningen en stevende moeiteloos op de overwinning af. In Lede was Gerry Maes goed voor een achtste plaats: "Met elf waren we voorop, zegt de Buggenhoutenaar. Met Jo Planckaert in het gezelschap was het onbegonnen werk om weg te geraken. Ik heb het wel eens geprobeerd maar dat was boter aan de galg. Vermits ik in de spurt niet kan wedijveren wist ik vooraf dat een overwinning uitgesloten was. Ik werd achtste en gelet op de omstandigheden was dat resultaat niet slecht." j Gerry Maes won dit seizoen als junior drie wedstrijden, j Bovendien eindigde hij bijna altijd binnen de tien. Verle gen voor dc overstap naar de amateurs is hij niet. Evenmin verwacht hij de komende maanden wonderen. We zullen zien wat het worden zal, besluit een optimistische Gerry. (e.g.) IGMa Wielrennen. Aan belangstelling ontbrak het Wilfried Peelers niet na zijn profzege in Belsele-Puivelde (dw) Beroepsrenners in Belsele-Puivelde Het was reeds voor de 25' maal dat de beroepsrenners te gast waren bij de Alberts- vrienden te Belsele-Puivelde. In tegenstelling met de vorige edities werd deze 168 km. lange koers nu gereden op dinsdag in plaats van op woensdag. Dit om de konkur- rentie tegen te gaan met een nieuwe profkoers in Wallo nië. Wat het aantal deelne mers betrof bleef echter alles bij het oude want ook nu weer mochten de Albertsvrienden ruim 80 deelnemers verwelko men. Onder hen alle Waas- landers cn enkele klinkende namen zoals een Etienne De Wilde en Wim Arras. Slappe aanloop Dat namen en veel deelne mers echter niet altijd borg staan voor een spetterend koersverloop, mochten we te Belsele-Puivelde dan voor de zoveelste maal ervaren. Want ware het niet dat drie moedigen de hele achtermid dag er toch het beste van probeerden te maken, voor de ontknoping moest volgens de traditie, alweer gewacht worden tot in de slotronde. Het begon nochtans allemaal rooskleurig te Pui velde, want reeds in de eerste van de 13 af te leggen ronden kozen Sören Lilholt, Frankie Pattyn, Koenraad Van Rooy en Alain De Roo het hazenpad. Ruim één ronde lang konden deze vier even voor de groep uitrij den, maar dan werden ze af gelost door een zestal nieuwe demaranten. Werner Wieme, Ludo Giesberts, Franky Van Oyen, Danny Janssens, Luc De Smet en de voor eigen volk rijdende Jos Op het Eyndt. Meteen werd de basis gelegd voor de langste ontsnapping van de wedstrijd want toen in de volgende ronde de zes op het punt stonden gegrepen te worden, bundelden Danny Janssens, Luc De Smet en Jos Op het Eyndt de krachten nog eens samen net voor de her groepering en weg waren zij. De groep die aanvankelijk rustig liet betijen zag ronde na ronde de achterstand stijgen, zodat op een bepaald moment de drie moedigen zo'n maximale voorsprong hadden van 6 min. en 45 sec. in de 7' ronde. Het peloton dat toen werke lijk ingedommeld was be greep plots de ernstig van de situatie en alhoewel de Sig ma's met Danny Janssens een mannetje mee vooraan had den, begonnen zij zich toch stilaan vooraan te bemoeien met de zaken. Toen ze dan ook nog de hulp kregen van de ploeg van Pol De Baere- maecker omdat deze toch nog een snelle jongen als Jan Bo- gaert achter de hand hadden, slonk de voorsprong van de drie leiders als sneeuw voor de zon. Knappe finale Met nog een viertal ronden te rijden, bedroeg de voor sprong van de drie vluchters nog juistgeteld 2 min. en 30 sec. en de volgende doortocht zag het nog steeds jagend pe loton de drie vluchters reeds voor zich uitrijden. Dit was het sein voor Patrick Verplancke, Frank Pirard en Temsenaar Guy Rooms om even de sprong van de groep naar de leiders te maken. Zes man dus in de vuurlijn, en plots leken de kansen weer wat evenrediger verdeeld voor deze moedige vluchters. Pech echter voor de leiders toen ze een schakel uit hun goed gesmeerde ketting moesten missen toen Luc De Smet lek reed en ze dus met vijf het moesten opnemen te gen de aanstormende bende. Deze tegenslag zorgde er even voor dat de goede ka- dans bij de leiders wat zoek was en bij het ingaan van de voorlaatste ronde kregen we dan een algemene hergroepe ring. Al was dat niet voor lang. Want de Noorse hardrij der Jaanus Kuum ging zo hard op de trappers lopen dat hij met nog drie metgezellen, Rik Van Slijke, Wilfried Peeters en Werner Wieme op slag een voorsprong van 30 sec. bijeen kon fietsen. Deze kleine voorsprong kon het viertal dan behouden tot in de laatste ronde zodat het aan de aankomst angstig wachten was hoe de renners zich naar de laatste rechte lijn zouden wringen. Met nog een halve ronde te gaan nog steeds hetzelfde scenario. De vier, waarbij Kuum het mees te werk opknapte met daar achter de aanstormende ben de. Het waren deze laatsten die echter de bovenhand be haalden en op zo'n goeie vijf kilometer van de streep kwam alles weer samen. Direkt hierna kregen we dan de beslissende sprong te note ren van Wilfried Peeters. Hij krijgt bijna ogenblikkelijk Roger Blegems bij zich en samen met de Olympische kampioen kon Peeters zich uit de greep houdeu van de spur tende meute. In een spannen de zij aan zij spurt waarbij zelfs de foto-finish moest te pas komen, was het tenslotte Wilfried Peeters die de bloe men mocht in ontvangst ne men van de schepenen Le- naerts en Baetens. Roger Ille- gems was zeker niet ontgoo cheld want ook hij kreeg van Sigma-baas Paul Smet felicita ties, ook al omdat winnaar Peeters tot dezelfde stal be hoorde. Even later regelden Wim Ar ras, Etienne De Wilde en Jan Bogaert dan de spurt van het peloton zodat ook zij met een mooie ereplaats terugkeerden vanuit een zonovergoten Pui- velde. De uitslag: (81 deelnemers) I. Wilfried Peeters (Mol), de 168 km in 4u02'; 2. Roger Illegems; 3. Jean-Pierre Heynderickx op 10"; 4. Roger Nathan (N.Z1.); 5. Sören Lil holt (Den.); 6. Janus Kuum (Noo.); 7. Wim Arras op 15"; 8. Jan Bogaert; 9. Jerry Cooman; 10. Johan Devos; II. Yvan Lamote; 12. Mark Walsham (GB); 13. Adrie Kools (Ned.); 14. Marc Die- rickx; 15. Rudy Dhaenens; 16. Etienne De WUde; 17. Patrick Verplancke; 18. Ste- faan Van Leeuwe; 19. John Herety (GB); 20. Wilfried Willems; 21. Dirk Ciarysse; 22. Dirk Heirweg; 23. Ronan Onghena; 24. Geert Decorte; 25. JeÜn-Marie Vernie; 26. Johan De Lathouwer; 27. Pa trick Versluys; 28. Filip Chris- tiaens; 29. Ferdi Dierickx; 30. Pascal Elaut. Mare Stevelinck Amateurs Guy Van Hese behaalde in Temse zijn tweede seizoenze ge. De amateur uit Nieuwker- ken-Waas toonde zich het snelst in de spurt. Mare Da niels werd tweede voor Garry De Cock en Gilbert Kaes. In het begin vielen er enkele schuchtere ontsnappingspo gingen te noteren maar eigen lijk viel na 35 km de beslissing toen twaalf renners in de aan val gingen. Mare Daniels, Luc Van de Vel, Patrick Smet, Marc Verslijcke, Willy Ver eecken, Gunther Van den Abbeele, Johan Arnouts, Pe ter Santens, Benjamin Ver meulen, Guy Van Hese, Peter Saey en Gilbert Kaes. Kort daarop maakten ook Francis Jansegers, Dirk De Cauwer, Garry De Cock en Robbie Van Haut hun opwachting. Peter Saey verdween uit het gezelschap door een valpartij. Op zo'n 25 km. voor de finish probeerden Garry De Cock, Francis Jansegers en Willy Vereecken een aktie uit te lokken, maar zij werden bin nen de kortste keren weer gegrepen. Intussen werd het tempo alsmaar opgedreven en dat maakte dat de leidersgroep in twee stukken uit mekaar viel. In de laatste kilometers pro beerde Patrick Smet de spurt te ontlopen maar ook hij werd dadelijk tot de orde geroe pen. Met zijn achten begon men dan aan een spurt waarin Guy Van Hese zich de snelste toonde. (e.g.) Juniores Danny Sleeckx behaalde zondagnamiddag in Temse een eerste overwinning. De junior uit Rijkevorsel toonde zich veruit het snelst in de spurt die hij van ver begon. Jan De Witte werd tweede, voor Frank Van Nuffel. Ne genentwintig renners waren aan de start verschenen en van in den beginne was het duidelijk dat de plaatselijke renner Gino Vercauteren zou pogen om er het beste van te maken. Hij werd twee keer lid van een leidersgroep maar in de finale zelf kwam hij niet meer in het stuk voor. Twaalf renners hadden zich voorbij halfweg afgezonderd en zouden samen blijven tot het ingaan van de laatste ron de. Toen trokken Danny Sleeckx, Jan Sierens, Sven Peeters en Frank Van Nuffel in de aanval. Kort daarna wis ten Jan De Witte en Peter Neels de aansluiting te reali seren. Met z'n zessen trok men dan naar de streep waar Danny Sleeckx zich duidelijk meester van de situatie toonde. Guy Van Hese werd vorige zaterdag winnaar te Verre- broek maar na afloop werd hij door de wedstrijdleiding gedeklasseerd. Als reden hiervoor werd opgegeven dat hij voor de aankomst zou zijn afgeweken van zijn lijn. Van Hese heeft tegen die beslissing klacht neergelegd. "Ik heb niets onregelmatigs gedaan, zegt de amateur uit Nieuwkerken-Waas. Guy Verberckmoes zat eerst rechts van mij. Daarna heeft hij gepoogd om mij langs links voorbij te Tijden. Dat is niet gelukt. Op een gegeven ogenblik trok hij zelfs aan mijn broek. Na afloop bekloeg hij er zich over dat ik was uitgeweken waardoor hij bijna in de dranghekkens terecht kwam. De BWB-leiding had oor voor die beschuldigingen. Ik heb gezegd dat ik niets had gedaan wat niet mocht. Men heeft daarmee geen rekening gehouden. Ik werd gedeklasseerd naar de derde plaats. Ik heb besloten om klacht neer te leggen tegen die beslissing, aldus Guy Van Hese. In Temse realiseerde de Waaslander een gunstige pres tatie. "Ik evolueerde voorin van bij de start. Voorbij halfweg werd ik lid van een leidersgroep en met acht trokken we de laatste kilometer in. Dirk De Cauwer zette van ver de spurt in. Op 350 meter voor de streep ben ik hem voorbijgereden. Op een hellend vlak had ik het niet moeilijk om in de spits te blijven en te zegevieren." Guy Van Hese toont zich tevreden over de kompetitie. Het blijkt duidelijk dat hij aan een flinke konditie toe is. Tijdens het pinksterweekeinde neemt hij deel aan een tweedaagse die georganiseerd wordt op het heuvelend parcours van het Brabantse Lennik. Daar wil hij met de besten wedijveren. (e.g.) Wielrennen. Bij de profs in Puivelde versloeg Wilfried Peeters zijn Sigma-maat, ex-Olympisch kampioen Roger IUeghems (dw) Wielrennen. Patrick Waeytens won in Berlare de amateurswedstrijd (jj) Met ruim een minuut voor sprong werd Geert Smekens in Berlare eigenaar van de bloemen. De junior uit Lede was er op zo'n vijftiea kilome ter van de finish in zijn eentje vandoor gegaan. Jean-Pierre Ivens en Bert Persoon poog den nog tevergeefs hun wa gentje aan te pikken. 41 renners verschenen aan de start en het waren Jean- Pierre Ivens en Gustaaf Schouppe die al na enkele kilometers in de aanval trok ken. Even later maakte ook Geert Smekens zijn opwach ting. Deze drie renners haal den een voorsprong van 25 sekonden maar werden later weer bijgehaald. Halfweg vormde zich dan een leiders groep met Bert Persoon, Joeri Verbruggen, Geert Buyle, Geert Smekens, Frankie Hol- derbeke, Gustaaf Schouppe, Mare Stallaert en Johan Van de Woestijne. Deze renners zouden een alsmaar ruimere voorsprong opbouwen hoewel er een reaktie werd opgezet door Dirk Bontinck, Jan Pop- Juniores pe, Alain Baert, Frank Van Hoeymissen en Gerry Maes. In de voorlaatste ronde trok Geert Smekens er op zijn een tje vandoor. Bert Persoon en Ivens probeerden een tegen- aktie los te weken maar kon den bij de leider niet aanslui ten. Hij won uiteindelijk afge scheiden De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Jean-Pierre Ivens voor Bert Persoon en Joeri Ver- (e.g.) (e.g.) Juniores Wim Vervoort uit Kapellen behaalde te Belsele-Puivelde een zevende seizoenzege. Hij had een voorsprong van 35 sekonden op Guy Verschue- ren die licht afgescheiden tweede werd. Gino Heirwegh won de spurt voor de derde plaats, voor Bart Van Beyle en Jean-Pierre Ivens. Het was Guy Verscheuren die na pak weg tien kilometer in de aan val ging. Hij kreeg er later het gezelschap bij van Wim Ver voort, Peter Adriaenssens, Bart Van Beylen, Jean-Pierre Ivens en Gino Heirewegh. Halfweg koers hadden deze renners één minuut voor sprong verworven op een in tussen gevormd achtervol gend groepje dat Eric Vcrley, Danny Annaert, Ivan Pullijn, Philip Rooms, Harold D'Hondt en Gustaaf Schoup pe verenigde. Deze renners naderden tot op 20 sekonden maar vooraan werd het tempo opgedreven onder impuls van Jean-Pierre Ivens die enige tijd alleen in de spits reed. Hij werd echter bijgehaald. Op het laatst trok Wim Vervoort er in zijn eentje vandoor. Hij realiseerde een riante voor sprong en bleef tot de finish Amateurs De overstap naar de amateurs is voor Kurt Notenbaert niet zonder zorgen verlopen. De joviale jongeman uit Sinaai kreeg de windpokken net op een ogenblik dat het wielerseizoen begon, in één, twee, drie was hij daar niet zomaar van genezen. "Eigenlijk heb ik twee maanden gesukkeld, vertelt Kurt. In geen enkele wedstrijd kon ik kracht opbrengen. Iedere inspanning was teveel. Toen zich enige verbetering begon te manifesteren kreeg ik buikloop. Pas sedert een week of twee vergaat het mij beter. Ik zette aan in Sinaai waar ik als elfde voorbij de streep kwam. Een resultaat dat mij, gelet op de omstandigheden tevreden stemde. Vorig weekeinde draaide ik goed mee te Nieuwenrode, hoewel ik in het peloton eindigde. Een dichte plaats zit er voorlopig nog niet in, hoewel ik deze zomer zal trachten om mij in de meest gunstige omstandigheden te manifesteren. Ik verzorg mij zoals het hoort maar moet nog wennen aan de geplogendheden van de amateurs. Ik kan u verzekeren dat de overstap van junior naar liefhebber alvast veel groter is dan van nieuweling naar junior. In ieder geval zal ik zo goed en zo kwaad als kan mijn plan proberen te trekken. Zondag in eigen Sinaai hoop ik er het beste van te bakken, besluit Kurt Notenbaert. (e.g.) Amateurs Patrick Waeytens toonde zich in Berlare de snelste in de spurt. Hij versloeg Willy Ver eecken die tweede werd voor Frangois Caethoven, Jean- Marie De Nil en Wim Raes, Er werd van in de start bie- zonder snel gereden en na zo'n vijftien kilometer maak ten TTiierry Neyrinck en Thierry Maertens zich uit de voeten. Vrij vlug werden ze bijgebeend door een voltallig peloton dat later in twee brak, zodat zestien renners een lei dersgroep vormden. Voor Jo han Nimmegeers, Kurt Vic tor, Marnix Van Impe, Pa trick Van Durme, Rik De Witte en Thierry Neyrinckx ging het allemaal wat te snel. Zij moesten greep lossen zo dat uiteindelijk tien man- schappen vooraan overble- ven. Willy Vereecken, Wim Vlaminck, Mare Macharis, Patrick Waeytens, Frangois Caethoven, Jean-Marie De Nil, Wim Raes, Luc Noyens, Patrick Van Wallendael en Patrick De Bock. Tot op zo'n j vijftien kilometer van de fi nish bleven zij gezellig samen I en realiseerden een ruime voorsprong. Daarna brak het groepje in twee en vijf ren- j ners gingen in de aanval. Bij de streep hadden zij een voor sprong van 50 sekonden op de vijf achtervolgers waarvan I Wim De Vlaminck de spurt won voor de zesde plaats voor I Mare Macharis. (e.g.) buiten schot. De neef van zakt vermits geen enkele wed- I voetballer Patrick Vervoort strijd in zijn buurt op het zegde achteraf dat hij speciaal programma stond, naar het Waasland was afge- c<j i

De Voorpost | 1988 | | pagina 22