Revelatie Hugo Van De Velde Smash-Info Play offs-volleybal Bij onze O.V.W.B.-Veteranen Roger De Beukelaer verslaat de Waaslanders op eigen veld ue voorpost - cu.o. I aw - «.w B.W.C.L.-WIELRENNEN Donderdag in Sint-Lievens-Houtem WIELRENNEN C- en D-reeksen Pierre De Watines en Gas ton Van Den Hoecke Veertien ronden met telkens de beklimming van de «Bally- berg» onder een stevige wind en een drukkende warmte. Na amper twee ronden be gonnen reeds ettelijke ren ners de rol te lossen en iedere ronde eiste de Ballyberg slachtoffers. Vooraan pro beerde Petrus De Landsheer om er alleen vandoor te gaan, maar na een ronde was alles te herdoen. Nd vele schermut selingen op vijf ronden van het einde ging een sterk rij dende De Watines er van door. Er waren nog amper vijftien renners in de achter volging. De rest was gezien. Dan ging Raoul Verbraeken alleen op zoek en op drie ronden van het einde kregen we vooraan De Watines en Verbraeken. Op 20 sekonden volgde de rest van de twaalf koppige groep. Paul Droesbe- ke was wegens pech wegge vallen. In deze groep moesten nog drie D-renners voor de zege vechten: nationaal kam pioen Van Den Hoecke, de thuisrijdende Désiré Sonck en de steeds maar verbeterende Hugo Van De Velde, die voor een aangename verrassing zorgde. Bij het ingaan van de laatste ronde nog steeds de twee leiders. Bij de beklim ming gingen Willy Roels, Ri chard Becké en Gino Lucchi er vandoor. Zij zouden op 100 meter sneuvelen. De Watines zette de spurt van ver in en won gemakkelijk tegen Ver braeken. Tussen WiSy Roels en Becké werd het een nijdige zij aan zij, nipt door Roels gewonnen. Dan volgde Luc chi, Paul De Wever op zijn eentje en vervolgens Ivo De Wachter die Van Den Bos sche klopte. Gaston Van Den Hoecke regelde Sonck en de verrassende Van De Velde en werd winnaar van de D-reeks. A- en B-reeksen Guy Bloem en Johnny Scheerlinck Toen de renners de eerste keer de aankomst passeerden was de beslissing al gevallen. Een tiental renners reed afge scheiden van een niet reage- WOON IlSltittU» LI SLOT JUS LOT BWCL-Wielrennen. Johnny Scheerlinck won de B-reeks en Guy Bloem de A-reeks in Houtem. We zien hen samen met Danny Van Haute, de winnaar van zaterdag in Zottegem (xl) VOLLEYBAL Wervik VC Temse 15-11, 15-13, 12-15, 6-15, 16- 14. Het was een ware propagan- dawedstrijd, met een uitste kend Temse, waar een bril jante Nadia Vanden Branden niet beloond werd voor haar puike prestatie. De thuisploeg begon met goed aanvallend werk. Lieve vanden Eynde was hierop een uitzondering, zij keilde praktisch alle toege speelde ballen van achter de driemeterlijn in het net. Zo kon Temse na nipt verlies in de tweede set gelijke tred houden. De gastvrouwen kwamen de eerste twee sets op voor sprong, maar Hilde De Meu- ter bracht met haar risicovolle opslagen Temse op gelijke hoogte. Ondanks alles kwam de bezoekende ploeg 2-0 achter. Nadia vanden Branden, aan vallend niet te stuiten, over klaste samen met Kathleen Flebus de thuisspeelsters en ze dwongen oververdiend een vijfde set af. Tijdens deze beslissende wet kon Temse op zijn elan verder gaan en de bezoekers konden zo tot 4-9 uitlopen. Een zie dende massa zweepte de thuisspeelsters op en de Scheldemeisjes gingen even in de fout. Bij 11-11 was alles te herdoen voor de Wase meis jes. In een spannende eind strijd moest een goedspelende Vanden Branden buigen en de plaatselijke speelsters gin gen met de winst aan de haal. Een ontgoochelde Vanden Branden kon na deze nipte nederlaag haar tranen met meer de baas. Zo'n prestatie leveren en dan nog verliezen komt zwaar over. VC Temse 3 Houthalen 1 4-15, 15-6, 15-7, 15-10. Het jonge Limburgse zestal nam een verrassende start en het pakte op overtuigende wijze de openingsset. Temse had in de drie volgende sets niet veel moeite om de tegen stand in bedwang te houden. Wanneer de thuisploeg even een tandje hoger schakelde, konden de gastvrouwen een 10-0 voorsprong uitbouwen. Wissels in de derde set brach ten geen aarde aan de dijk. Hetzelfde scenario in de der de set, maar in de vierde en de laatste set kwamen de gas ten bij 9-10 nog één keer aan de leiding. Bieke De Caluwé en Van de Velde maakten met enkele mokeropslagen het karwei af. Geen al te hoogstaande wedstrijd, schul dige was de vijfsetter van de vorige dag. Stand 1. Hercntals 2 2 0 6 2 4 2. Temse 2 115 4 3 3. Wervik 2 113 5 3 4. Houthalen 2 0 2 3 6 2 rend peloton, dat lusteloos gen we reeds in de tweede was door de warmte en het ronde een viertal aan de lei- lastige parcours. Zo konden ding: Danny Van Haute, Gino De Vos, Danny Van Marc Van Overstraeten, Haute, Guy Bloem, Luc Freddy Ryde (een verrassing, Schoonjans, Claude Heu- maar voor eigen volk kan men ninck, Peter Baele (A-ren- iets meer) en André Van Der ners), Herman De Gent, Eecken, steeds op post als er Theo Van Handenhove, Eddy te klimmen valt. In het pelo- Van Meirssche, Frank Velde- ton rekende iedereen op ie- man (B) rustig hun voor- dereen en op het moeilijke sprong uitbouwen tot ander- parcours.... In de derde ronde halve minuut. Iets voor half- moest vooraan Mare Van weg, toen ook vooraan de Overstraeten al lossen, terwijl machine begon te sputteren, Gino De Vos zo bereidwillig werkten Bert De Leeuw, was om diens plaats vooraan Johnny Scheerlinck en Willy te gaan innemen. Helemaal Van Den Eede zich los uit de alleen overbrugde hij een groep en sloten na een bitsige kloof van 50 sekonden. Van jacht bij de eersten aan. Di- dan af bouwden de vier lei- rekt gingen Guy Bloem en ders hun voorsprong gestadig Danny Van Haute aan de uit tot 2'30". Drie ronden haal, slechts nagezet door een voor het einde besefte men enorm sterke Johnny Scheer- plots in het peloton dat het linck en Gino De Vos. Voor kalf wel eens kon verdronken de anderen was de strijd ge- zijn. Herman De Gent, Luc streden. Vooraan konden De Rijck, Luc De Coene, Guy Bloem en Johnny Eddy Van de Meirssche, Bert Scheerlinck hun aanvalslust De Leeuw, Van Streethem en niet bedwingen en zij lieten opnieuw Marc Van Over- Danny Van Haute en Gino straeten probeerden nog te De Vos in de steek. Ze trok- redden wat ze konden, ook ken met hun tweeën de voor- Etienne Van Der Helst kon laatste ronde in. De spurt van na een fraaie inspanning nog het leidersduo was om van te aansluiten. Hij werd tweede snoepen. Lange tijd gaf Guy B-renner en 5e in de uitslag. Bloem de indruk het te zullen Vooraan kregen we een su- halen, tot Scheerlinck zich op per-Danny Van Haute te de meet nog naast zijn rivaal zien. Met nog twee beklim- kon werken. Ook op de video mingen voor de wielen liet hij kon geen verschil gemaakt zijn maats in de steek en ste- worden, zodat we twee win- vende op zijn derde seizoens- naars kregen. Derde werd Gi- zege af. Hij heeft ze zeker no De Vos, voor Danny Van niet gestolen. Freddy Ryde, Haute. Vijfde was Eddy Van de plaatselijke favoriet, werd Den Abbeele, die zich nog uit knap tweede, voor André het achtervolgend groepje Van Der Eecken (le B). Gino had losgemaakt. De Vos, die zijn exploot uit Uitslagen het begin van de koers moest A-reeks: 1. Gey Bloem, 2. De bek0pen' werd "erde' Vos, 3. Van Haute, 4. Van Uitslagen Den Abbeele, 5. Schoonjans, A-reeks: 1. Danny Van Hau- 6. De Leeuw, 7. Heuninck, 8. te, 2. Ryde, 3. De Vos, 4. De Ryde, 9. Baele, 10. Ver- Leeuw, 5. Van Overstraeten, massen. 6. Beké, 7. De Vos, 8. Pau- B-reeks: 1. Johnny Scheer- wels, 9. Vermassen, 10. linck, 2. Veldeman. 3. Van Schaukens. Den Eede, 4. Van Handenho- B-reeks: 1. André Van Der ve, 5. Van Londerzele, 6. Van Eecken, 2. Van Der Helst, 3. Der Helst, 7. Van De Meirs- De Rijck, 4. De Gent, 5. De sche, 8. Daneels, 9. De Gent, Coen, 6. Van De Meirssche, 10. De Coen. 7. Van Steerthem, 8. Nevens, C-reeks: 1. Pierre Dewatines, 9. Van Den Heede, 10. Van 2. Verbraeken, 3. Roels, 4. Laer. Beké, 5. Lucchi, 6. De We- C-reeks: 1. Willy Roels, 2. ver. 7. De Wachter, 8. Van ^crï"e.kfn' 3' P/ Cler?hJ1 Den Bossche, 9. Goossens, S', fh 10. De Clercq. Watmes, 7. De Landsheer, 8. D-reeks: 1. Gaston Van Den Lucchi, 9. De Schepper, 10. Hoecke, 2. D. Sonck, 3. Van °e "ei*- De Velde, 4. Droesbeke, 5. D"reeks: 1- Désiré Sonck, 2. Van Vaerenbergh, 6. Lovery, ^an Den Hoecke, 3. Mer- 7. Fabry, 8. De Gusseme, 9. ,Pns 4 n- BWCL-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Gaston Van Den Hoecke de D-reeks en Pierre De Watines de C-reeks. Sportschepen De Looze kwam hen feliciteren (xl) Tony Royling, Edwin Ne vens, Danny Van Haute en Bruno Heyvaert. Toen velen hun tweede adem zochten, gingen Guy Bloem en Danny Van Haute wég, gevolgd door Tony Royling en Mare Ja cobs. Ook Edwin Nevens en André De Boelpaepe waren attent. Toen de kloof 250 me ter bedroeg ging ook Claude Heuninck zijn kans. We kre gen zeven leiders die reden voor wat ze waard waren en iets voorbij halfweg hadden ze 40 sekonden voorsprong, hét moment om die scheve situatie recht te zetten. De enigen die dat begrepen had den, Bert De Leeuw, Frank Veldeman, Eddy De Rijck en Patrick Resseler, gingen vol uit in de achtervolging. Na dit slopend werk kregen we op 7 ronden van het einde 11 lei ders. Dat was te veel om mee naar de meet te gaan en in de voorlaatste ronde splitste de groep. Tony Royling ging er alleen vandoor, gevolgd door Claude Heuninck, Guy Bloem en Bert De Leeuw. Ook Mare Jacobs waagde zijn kans maar bleef op zo'n 100 meter van het viertal hangen. De spurt voor de bloemen werd een zij aan zij tussen Claude Heuninck en Bert De Leeuw, terwijl Royling en Bloem eerder als toeschou wers fungeerden. Claude trok aan het langste eind en werd verdienstelijk winnaar. Bij de B-renners was de tuil voor Frank Veldeman. Uitslagen A-reeks: 1. Claude Heuninck, 2. De Leeuw, 3. Royling, 4. Bloem, 5. Jacobs, 6. Resseler, 7. Van Haute, 8. De Pelsmae- ker, 9. Schoonjans, 10. Stef- fens. B-reeks: 1. Frank Veldeman, 2. De Rijck, 3. De Boelpaep, 4. Nevens, 5. Van Laer, 6. Sterckx, 7. De Winne, 8. Scheerlinck, 9. Van De Meirssche, Van Holen. C-reeks: 1. Willy Roels, 2. De Wachter, 3. Colman, 4. Van Gestelen, 5. De Schepper, 6. De Watines, 7. De Backer, 8. De Paepe, 9. De Bruycker, 10. Van Oudenhove. D-reeks: 1. Hugo Van De Velde, 2. Mertens, 3. Van Den Hoecke, 4. Van Vaeren bergh, 5. Sonck, 6. Cobbaut, 7. Wauters, 8. Eeckhout, 9. De Rijbel, 10. De Moor. Op de omloop van Bokrooi nabij Zellik kregen de vetera nen mooi weer en vrij veel belangstelling. In de A-reeks gingen de zes besten halfkoers aan de haal en ze zouden de rest van de wedstrijd op kop blijven rij den om het dan in de spurt uit te vechten. Deze keer toonde de Italiaan Francesco Scarlat- la de snelste met enkele centi meters voor slokop Frans Van Eyck uit Aalst. In de B-reeks boekte de Waal Yvan Donnay zijn tweede ze ge met 20 sekonden voor sprong op de heroptredendr Benny Van Eyck. Bij de oudsten was het alweer Felix Desutter uit Erembode- gem die het nipt haalde in een spurtje tegen Omer Van Molle. Uitslag A-reeks: 1. Francesco Scarlat- ta 60 km in lu31', 2. Frans Van Eyck. 3. Giuseppe Sal- lesse,, 4. Frans Van Camp, 5. Robert Letouche B)rcc B.re» e: 1. Yvan Don nay 50 km in lu28', 2. Benny Van Eyck, 3. Julien Loggier, 4. Paul Vermeulen, 5. René Riccour. C-reeks: 1. Felix Desitter 40 km in lu7', 2. Omer Van Molle, 3. Jean Hofman, 4. Jean Van Boeckel, 5. Jean Spenders. De Moor, 10. Wauters. Zaterdag in Zottegem C- en D-reeksen Willy Roels en Désiré Sonck In de negen ronden moest tens, 4. Droesbeke, 5. De Gusseme, 6. Van Vaeren bergh, 7. Wauters, 8. De Moor, 9. Van Impe, 10. Eeck hout. Zondag in Lebbeke C- en D-reeksen Wielrennen-veteranen. Omer Van Molle met zijn vrienden en zijn palm na zijn zege in het industrieterrein van Asse (xl) Beker voor gemengde ploegen V.K.S. Oost-Vlaanderen or ganiseert in het kader van Oost-Vlaanderen Sportief 1988 een tornooi voor ge mengde ploegen. De voorron den worden gespeeld op vol gende dagen en plaatsen 5 juni in de sporthal Dulpop te Bazel 19 juni in de sporthut te Oudegem 26 juni in de gemeentelijke sporthal te Melsele De finales vinden plaats op 11 november 1988 in de sporthal De Witte Molen tc St-Ni- klaas. Er kan gespeeld en in geschreven worden in drie reeksen: Kompetitie, liefheb bers en krekreatie. Voor alle verdere informatie en in schrijvingen kan men terecht bij Patrick Pauwels, Kapel- dijk, 15 te Kallo telefoon: 03/ 775.17.62. KVB Beveren Waas K.V.b. Beveren Waas orga niseert op 27 en 28 augustus 1988 in de vernieuwde sport hal van de broedersschool. Stationsstraat 7 te Beveren hun Volleybaltornooi «Beker broeder Vermeulen». Op 27 augustus komen de juniorenjongens aan de beurt. Het inschrijvingsrecht be draagt 500 fr. (waarvan 200 fr. wordt terugbetaald bij de le vering van een scheidsrech ter). Maximaal worden er acht ploegen toegelaten. In lichtingen voor de jeugd bij de heer Hugo Van Hove tele foon: 03/775.02.42. Op 28 augustus is het tornooi voorbehouden aan senioren heren provinciaal. Het in schrijvingsgeld is hier vastge steld op 700 fr. (200 fr. terug betaald bij levering van een scheidsrechter). Eveneens maximaal acht ploegen toege laten. Inlichtingen bij de heer Frank Van Eyken telefoon 03/ 755.00.87. Deelneming te bevestingen door overschrijving op reke ning 415-3086501 -73 p/A Dirk De Cauwer, Hoge Eik, 2 te 2750 Beveren voor 31 juli. Trainers gevraagd De volgende klubs zoeken een trainer-coach: Hillegem: voor zijn dames- ploeg in 4de provinciale Hillegem: voor zijn heren- ploeg in 4de provinciale Inlichtingen bij De Vuyst Ides tel.: 091/60.39.33. Oudenaarde, zoekt eveneens trainer en spelers met ambi tie. Twee trainingen zijn er voorzien op woensdag 20-22, en vrijdag 21-23 uur. Geïnte resseerden kunnen kontakt opnemen met Coolens Philip pe op het telefoonnummer 055/31.45.28. Damesvolleybalklub AVO Melsele is eveneens op zoek naar een ervaren trainer- coach. Geïnteresseerden kun nen kontakt opnemen met Anne Marie Heyman, Dijk- straat 138 te Melsele 03/ 775.87.75), Finale Beker van Oost- Vlaanderen Op zondag 22 mei 1988 heb ben de finales van de Beker van Oost-Vlaanderen plaats in de sporthal van Erwetegem (Zottegem) Smissenhoek, 63 te Zottegem. Om 15 uur is de damesfinale tussen Asterix Kieldrecht en Pardaf Kruibeke. Om 18 uur heeft de herenfina le plaats tussen Sferos Deinze en Meteors Zottegem. Voor beide finales moet men slechts 100 fr. toegang beta len. Demokratische prijzen voor de sportliefhebber. Overzicht tornooien 21 en 22 mei 1988: V.C. Oudegem 28 en 29 mei 1988: Real Testa Lokeren, Nidak en Nivok Nieuwkerken 4 en 5 juni: Sinda St. Niklaas 25 en 26 juni: Rapid St. Niklaas, Snuffel Grem- bergen 2 en 3 juli: Spectrum Moerbeke Waas. in oe negen ronden moest Wiji R H y telkens de Grotenbergstraat *oeiS en HUS° Van beklommen worden. Na tal- LJe Velde rijke schermutselingen ge- Met een vroege ontsnapping raakten er zeven renners weg: van vijf renners, Robert Cob- Willy Roels, Raoul Verbrae- baut, Jean Wauters, Paul De ken, Oscar De Clercq, Ivo De Rijbel, Remi De Moor en Wachter, Désiré Sonck en Hugo Van De Velde, zat het Paul De Wever. Na een zware spel al spoedig op de wagen, achtervolging over twee ron- Toch zouden die vijf terug den sloten vooraan nog Petrus worden ingelopen en kregen De Landsheer, Pierre De Wa- we een ontsnapping van Willy tines, Yvan De Backer, Ben Daem, Jean Wauters en Al- Moens, Gino Lucchi, Alfons fred Neyts, maar ook dat liep De Schepper, Johnny De Pae- op een sisser uit. Op twee pe, Gaston Van Den Hoecke, ronden van het einde ging André Mertens en Paul Van Gestelen aan de haal en Droesbeke aan. Er waren dan toen Willy Roels, Ivo De 17 leiders en de anderen Wachter en Gaston Colman mochten het vergeten. Deze aansloten was de goede trein groep was volgens Willy vertrokken. Alfons De Schep- Roels nog te groot en hij ging per, iets te laat uit het peloton er op vier ronden van het vertrokken, kwam net iets te einde alleen vandoor. Ieder- kort om mee te gaan. Naar een dacht aan zelfmoord maar het einde toe probeerden Willy verzwakte niet en hield eerst nog Van Gestelen en het tempo strak. Er kwam nadien Colman om weg te reaktie van Raoul Verbrae- geraken, maar in de spurt was ken en Jean Goossens, maar het Willy Roels die het haalde de beklimmingen werden te voor De Wachter en Colman. zwaar voor Goossens, terwijl De Schepper werd vijfde en Verbraeken bleef hangen op de spurt van het peloton werd 25 sekonden. Vooraan veran- verrassend gewonnen door derde er niets meer en Roels Hugo Van De Velde, die An- won prachtig voor Verbrae- dré Mertens verraste en met ken en Oscar De Clercq, die een zijn eerste zege in de nog uit de kopgroep kon weg- wacht sleepte. Voor Hugo de springen. De Wachter won de bekroning van een goed sputt van de eerste achtervol- seizoen! gers, voor Ben Moens en Gas- A- en B-reeksen ton Van Den Hoecke. c|aude en en -ree n prank y^^man Danny Van Haute en An- S|echls 30 deelnemen pas. ure Van Der Eecken seerden de inschrijvingstafel. Al stonden de verwachtingen niaar daarom niet getreurd, hooggespannen, toch waren Van in het begin kregen we de organisatoren lichtjes ont- een vuurwerk van demarrages goocheld want er kwamen en uitvalspogingen. De man- slechts 40 renners opdagen, nen aan het kommando waren Na een voorzichtige start kre- Eddy De Rijck, Guy Bloem, Slechts 39 WAOD-deelne- mers op Tereken te St.-Ni klaas, doch daar leed de wed strijd geenzins onder, want Beiselenaar Freddy Oel- brandt had er zin in en dat betekende dat hij van in de eerste ronde op de vlucht sloeg. Hij kreeg gezelschap van enkele andere renners, doch de groep liet niet be gaan. De premiën speelden in het hoofd van Oelbrandt en hij vluchtte opnieuw ditmaal in gezelschap van Geerts, Rombaut en Van Sande. In de 5' doortocht van de 15 af te leggen ronden telden we drie leiders met Vandevelde, Borggraef en wie anders dan... Oelbrandt. De volgende ronde hadden ze versterking gekregen van Ro ger Debeukelaar die de kloof in een ronde dicht reed. In het peleton kwam reaktie en 7 renners gingen in achter volging, naderden doch ble ven uiteindelijk hangen op 50 sekonden. In een lange spurt klopte Ro ger Debeukelaar zijn mede vluchters. Bij de achtervol gers klopte Patrick Debeuke laar zijn gezellen en Adriaan Schaalje klopte de rest van het peloton. Met een derde plaats en een prachtige koers, werd Oel brandt verdiend de 12c kam pioen van het Waasland bij WAOD. Uitslag: 1. Roger Debeukelaar (Wom- melgem) de 81 km. in 1.57; 2. Karei Vandevelde (Hove) op 2 lengten; 3. Freddy Oel brandt (Belsele); 4. Mare Borggraef (Burcht); 5. Pa trick Debeukelaar op 1 mi nuut; 6. Petrus Bogers; 7. Francois Schuermans; 8 Mar co Smet (Beveren); 9. Wil liam Despeels (Beveren); 10. Francois Geerts (Stekene); 11. Etienne Fleury (Melsele); 12. Adri Schaalje (NI 13. Danny Van Overtveld (Mel sele); 14. Roger Beelaert (Kieldrecht); 15. Kris Borms; 16. Mare Vandermeulen (St.- Niklaas); 17. Patrick Demae- re (Nieuwkerken); 18. John Hendrickx (Nieuwkerken); 19. Kris Heirwegh (Burcht); 20. Modest Smet (Zwijn- drecht); 21. Erwin Van Sande (St.-Niklaas). Volgende wedstrijd: Zondag 22 mei: Waasmunster Ruiter om 15.30 uur. Afstand 80 km. Palm en 8.000 fr. prijzen. In schrijven café De Volksvriend bij Bernard Poppe, Sousbeek straat. De wedstrijd telt voor de WAOD Trofee Waasland. WAOD-Wielrennen. Wim De Wael won voor de 17e keer in de wijk Driekoningen te Sint- Niklaas (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 23