DERDE PLAATS NIET VOLDOENDE VOOR EUROPEES HANDBAL KNAP SLUITSTUK BRENGT AVANTI GEEN BAAT SQUADRA FEMINA LEBBEKE BEKERWINAAR H. Trienpont stopt als speler jeugdfinales Enige improvisatie, maar toch... Derde mini-volleybaltornooi van Snuffel Driemaal H.K. Waasmunster in nationale 24 - 20.5.1988 - De Voorpost 'ms ti* HANDBAL Met een derde plaats in de eindrangschikking valt Nopri Lebbeke net buiten de plaat sen die recht geven op Euro pees handbal. Na de knappe zege tagen Sas ja zaterdag zag het er nochtans bijzonder goed uit voor Nopri maar zon dag in de beslissende wed strijd ging het fout. Een sprankelend wedstrijdbegin in Limburg ging verloren en met een 13-11 nederlaag voor Nopri is het Meiveren dat op de tweede plaats eindigt en hiermee beslag legt op het ticket voor deelname aan de I.H.F.-Cup. Alle omstandig heden in acht genomen zeker geen slecht seizoen voor Nop ri Lebbeke, alleen de bekro ning ontbreekt. DE WEDSTRIJDEN NOPRI LEBBEKE SASJA 10-8 Het werd een bijzonder ster ke wedstrijd waarin Nopri zich tot het uiterste inspande om de punten thuis te hou den. Maar ook Sasja liet zich van zijn beste zijde zien zodat gedurende de volle 60' beide ploegen het beste van zichzelf gaven. De eerste helft toonde een sprankelend handbal maar in de tweede helft ont brak het pigment van de doel punten maar in deze periode bleef de spanning om te snij den. Het was V. Lissens die reeds tijdens de eerste minuut de score opende. Dan volg den een tiental minuten waar in de verdedigingen baas ble ven (2-1) maar eens het eerste kwartier rond was, konden beide defensies niet meer op tornen tegen de geïnspireerde en krachtige aanvalmanoeu- vers. Om beurten werd er nu gescoord maar toch was het de thuisploeg die konstant leidde en via 5-5 zelfs een twee doelpuntenvoorsprong telde (7-5) en deze kloof be hield tot de rust. In de tweede helft verdedigden beide ploe gen bijzonder knap zodat het bijna 10' duurde vooraleer er nog gescoord werd. Als Leb beke, langs Maes, dan 10-7 voor geraakte na 42' was het pleit beslecht. De thuisverde- diging speelde bijzonder sterk en het was slechts 2' voor het einde dat Sasja nog eens kon scoren. Nopri speelde echter de wedstrijd uit met de ge dachte de voorsprong te be veiligen. Iets wat bijzonder goed lukte zodat de twee pun ten in Lebbeke bleven dankzij een 10-8 eindresultaat. Nopri Lebbeke: Van Langen- hove, De Backer, Maes 3, Van Damme 2, Van Handen- hove 1, Terroir, Segers, Bie- semans, De Rycke. MELVEREN - NOPRI LEBBEKE 13-11 Deze wedstrijd zou uiteinde lijk beslissen wie er tweede werd en meteen Europees speelt volgend seizoen. Mal- veren had een meute luid ruchtige supporters in de sporthal verzameld maar het wedstrijdbegin viel falikant uit voor de thuisploeg. Inder daad, Lebbeke domineerde tijdens het eerste kwartier en met een 1-5 stand leek Meive ren op dat ogenblik geen schijn van kans te zullen ma ken. Maar plots ging het fout bij de bezoekers. Aanvallend viel Nopri totaal stil en Meiveren naderde tot 5-6 na 21'. Als de thuisploeg aan de rust dan leidde met 7-6 zag men Handbal. H.C. Berlare organiseerde een geslaagd eetfestijn (jj) een aangeslagen Nopri naar de kleedkamers trekken. Ook in de tweede helft was men bij Lebbeke nog niet bekomen van de onverwachte opdoffer en als twee 7-m worpen ge mist werden in de beginfase was het liedje uitgezongen bij de bezoekers. In plaats van 7- 8 werd het 9-6 en via 11-8 na 46' werd het 13-9 7' voor het einde. V. Lissens trachtte nog het tij te doen keren en zorg de met twee opeenvolgende treffers voor 13-11 maar als Nopri onmiddellijk daarna een tegenaanval niet kon af ronden was het verdikt defini tief. Meiveren wordt tweede en K. Biesemans had zich het afscheid wellicht stralender voorgesteld. Nopri Av. Lebbeke: De Ba cker, Van Langenhove, Ter roir 1, Van Damme 3, Maes 2, Lissens 3, Biesemans 1, Van Handenhove 1, Annén De Rycke, Segers. EVA PLAY-OFFS - HEREN Het laatste nlay-off week einde is voor t. anti een mee valler geworden op het vlak van de prestaties maar is uit eindelijk falikant uitgevallen omdat Sasja zondag won van Hasselt. Meteen is Buggen- hout zijn derde plaats kwijt, iets waar men bij het begin van de play-offs toch op gere kend had. Meteen is een «raar» seizoen ten einde voor Avanti. Op sportief gebied is het seizoen 1987-1988 zeker geen tegen valler geworden. Met deelna me aan de Play-offs werd het streefdoel bereikt maar op or ganisatorisch gebied liep het goed fout. In zoverre zelfs dat nu allerhande geruchten de ronde doen maar aan dit wel letjes-nietjes spel willen wij nu nog niet meedoen. Tijdens de komende weken zal over het lot van de enige Oost- Vlaamse topklub beslist wor den en wij vinden het dan nog ruim op tijd om het een en ander uit de doeken te doen. DE WEDSTRIJDEN AVANTI BUGGENHOUT- SASJA 14-14 Het werd zaterdag een erg aantrekkelijke wedstrijd tus sen Sasja en Avanti zodat het opvallend talrijk opgekomen publiek zich beslist niet be klaagd heeft een mooie zo meravond «op te offeren». Avanti, opnieuw met de her stelde A. Maes en een over al zijn mogelijkheden beschik kende Vinck, wou er voor zijn laatste thuiswedstrijd beslist iets van maken. Beide doel mannen, Vinck bij Avanti en D'Hollander bij Sasja, stalen de show maar ook Orlowski toonde nog maar eens zijn groot talent. Het is dan ook jammer dat een zege ontbrak om de prestatie af te ronden. De wedstrijd verliep totaal gelijkopgaand, beide ploegen trachtten er het beste van te maken en via 3-3 na 20' en 3-5 even later werd de rust be reikt met een 5-5 stand. Ook in de tweede helft bleef het een echte zij aan zij, het werd 10-10 na 45' maar als Van Ransbeeck dan voor 12-10 zorgde leek Buggenhout op weg naar de overwinning. Met nog 6' te spelen leidde Avanti steeds met één doel punt voorsprong (13-12) en 2' voor het einde was het 14-13. Via een 7-m worp kon Sasja echter nog gelijkstellen zodat een knap Avanti, dat mis schien over iets te weinig schiétkracht beschikt als Or lowski het niet doet, zich moest tevreden stellen met een gelijkspel. Avanti Bugganhout: Vinck, Haddad, El Hafi, Orlowski 8, Agneessens 1, Maes 1, Vlas- senroot, Van Mol 1, De Pauw, Megos 1, Van Rans beeck 2. Neerpeelt - Avanti Buggenhout 26-19 Neerpeelt en Avanti hebben, als sluitstuk van de kompeti tie, voor een demonstratie wedstrijd gezorgd. Beide ploegen hadden inderdaad niets meer te winnen. Neer- pelt was reeds zeker van de landstitel en Avanti kon niet meer opklimmen naar de der de plaats. Het werd een open wedstrijd waarin dus alle in grediënten aanwezig waren om het pubhek te verwennen. Ook het goed geïnspireerde scheidsrechtersduo akteerde op het niveau van de ploegen en het dankbare publiek spaarde dan ook zijn applaus niet. Voor Orlowski dus een enige gelegenheid om zijn groot technisch talent te de monstreren. De Pool het zich dan ook niet pramen om zijn hoogstandjes in de verf te zet ten wat hem menig open doekje opleverde. Dit alles deed echter niet af aan de waarde van de wedstrijd, in tegendeel, het bikkelharde was niet noodzakelijk maar toch werd er gestreden voor de overwinning. Het was we liswaar Neerpelt dat vrijwel konstant leidde maar Avanti bleef bestendig dreigen en via 5-3 na een kwartier werd de rust bereikt met een 12-9 sco re. Ook in de tweede helft bleef het feest doorgaan, maar Naerpelt vergrootte nu toch stelselmatig zijn voor sprong. Vooral de jonge Cat- teeuw zorgde ervoor dat Avanti steeds verder werd te ruggeslagen en een beetje te gen het vertoonde spel in werd het 19-13 na 45'. Nadien kon Buggenhout opnieuw aanpikken wat uiteindelijk re sulteerde in een 26-19 eindre sultaat. Avanti Buggenhout: Vinck, Haddad, Mayer 1, El Hafi, Orlowski 10, Maes, Van Mol 2, De Pauw 2, Megos 1, Van Ransbeeck 3. EVA Robuco Buggenhout heeft voor een mooi afscheid ge zorgd voor H. Trienpont. H. Trienpont blijft volgend sei zoen wel als trainer-coach actief bij de ploeg uit de Bos- gemeente, maar stopt defini tief als speler. Onder impuls van F. Hecke en Robuco se cretaris G. Moeyersoons wa ren een aantal ex-ploegmaats aanwezig om samen met Trienpont een wedstrijd te spelen tegen het huidige Ro buco. En aangezien Trien pont in zijn lange loopbaan nogal met wat ploegen ver bonden is geweest bleek het geen probleem om meer dan één team te vormen. Maar uiteraard was de wedstrijd van ondergeschikt belang. Het kwam erop aan H. Trien pont te bedanken voor zijn ongelooflijke jarenlange toe wijding en inzet. Uiteraard ontbraken er geen bloemen en toespraken. De emotione le Trienpont was er zowaar door «gepakt». Ook van ons het allerbeste Hubert... H. Trienpont samen met zijn echtgenote mocht geschen- EVA ken en bloemen in ontvangst nemen. Midden deze «oude glorieen» nam Trienpont afscheid van zijn spelersloopbaan. BEKER VAN OOST-VLAANDEREN - FINALE Zaterdag 21 mei worden de Nationale Finales «Trofee Gemeentekrediet» betwist. Plaats van gebeuren is de Gemeentelijke Sporthal te Lebbeke waar de wedstrijden starten vanaf 14 uur. Deze nationale finales brengen de kampioenen van de Vlaamse Handbalvereniging in het strijdperk tegen de diverse jeugdkampioenen van de L.F.H. de Waalse vleu gel van de Belgische Handbalbond. De diverse jeugdkate- gorieën krijgen op die manier een Belgisch Kampioen in ons communautair opgespütst handbalwereldje. Voor de Vlaamse Handbalvereniging komen bij de pupil len, de miniemen en de scholieren de ploegen van H.K. Waasmunster als Vlaams kampioen op het terrein. Enkel bij de kadetten moest de ploeg uit de Heidegemeente genoegen nemen met een tweede plaats achter het sterke Hasselt. Meteen een bewijs te meer dat H.K.W. op stevige peilers is gebouwd. Wie de tegenstanders worden is nog niet helemaal bekend. Enkel bij de scholieren is het zeker dat het Eynatten wordt, een ploeg uit de Oostkan tons. Bij de andere leeftijdskategorieën werd pas zondag beslist wie Waals kampioen wordt. Wij zijn benieuwd hoe onze Vlaamse ploegen het er zullen vanaf brengen, maar van H.K. Waasmunster verwachten wij toch minstens één Belgische titel. Wie nog eens wil genieten van een echt handbalfestijn mag zaterdag beslist niet ontbreken. EVA Handbalkalender Jeugdfinales in Lebbeke Zaterdag 21 mei Jongens 14.04 u. pupillen H.K. Waasmunster-Jemeppe 15.55 u. miniemen H.K. Waasmunster-Beyne 16.50 u. kadetten Hasselt-Beyne 19.00 u. scholieren H.K. Waasmunster-Eynatten meisjes 15.00 u. miniemen Melveren-Eynatten 17.55 u. scholieren Desselgem-Eynatten Hoewel het Provinciaal Komitee er duidelijk niet in geslaagd was de Bekerfinale dezelfde glans te laten uitstralen als in het verleden en improvisatie hoogtij vierde is het op Hemelvaartdag toch nog een hoogdag geworden voor het Oostvlaamse Handbal. Het prachtig zomerweertje had toch geen rem gezet op de publieke belangstelling zodat er verrassend veel toe schouwers in de Lebbeekse sporthal aanwezig waren. Wie er niet was, was de pers. Ook de fotograven ontbraken en dat is bepaald jammer want zowel de gevierde Oostvlaamse kampioenen als de Bekerfinalisten willen wel eens op het celluloid verenigd worden. P.K.O.-voorzitter F. Lievens reikte dan maar de Beker uit maar de gebrekkige geluidsinstallatie zorgde ook hier voor enige hilariteit. Eerst werd de damesploeg van Squadra als Bekerwin naar in de bloemetjes gezet. Samen met co-finalist Robuco Buggenhout ontvingen zij een Beker maar voor Squadra was er natuurlijk ook de prachtige wisselbeker. Daarna volgde de uitreiking van Bekers aan de vier Oost-Vlaamse jeugdkampipenen. Het was al Waasmunster wat de klok sloeg. Brabo Denderbelle als provinciaal kampioen werd in de viering betrokken maar D.B. Zwijnaarde, kampioen in 4e afdeling had zich laten verontschuldigen. Na de finalewedstrijd bij de heren moest E.V. Aalst zich nog maar eens tevreden stellen met de trofee voor de 2e plaats. H.K. Lokeren, net als Squadra bij de dames, kwam voor het eerst in het bezit van de wisselbeker en daar was het wel feest. Fl. D'Hanis, die heel wat werk verzet had om in moeilijke omstandigheden alles tot een goed einde te brengen, was Ajax- dedeorganisator beslist dank baar. Maar dat weten wij nu al. op een goed gestructureer de klub als Ajax kan men altijd beroep doen als het om propageren van handbal gaat. EVA Na het succes van de twee vorige organisaties verleden jaar vrijwel 150 deelnemers wil Snuffel Grembergen ook dit jaar uitpakken met een perfekte organisatie. De plaats van het tornooi blijft ongewijzigd. Er wordt ge speeld rond de gebouwen van de Gemeentelijke Jongens school, Rootjensweg te Grembergen waar men ook over alle akkomodaties beschikt om het de deelnemers naar hun zin te maken. Voor wie «mini-volleybal» nog moet leren kennen, er wordt gespeeld 3 tegen 3 op terreinen van 12 op 6 meter. Spektakel gewaarborgd dus en als men weet dat tussen de deelnemers spelers «zitten» die tot de top van het Belgische Volleybal behoren nog een reden temeer om niet te ontbreken. Maar Snuffel wil iedereen in de gelegenheid stellen om deel te nemen. Daarom zijn er vijf reeksen voorzien nl.: Dames rekreatie en dames provinciale, heren rekreatie. Heren provinciaal en Heren Landelijke en hoger. Het tornooi wordt gespeeld op zondag 26 juni vanaf 10 uur. Inschrijven kan nog bij Hans Van Aerschot, Kerkplein 19, Dendermonde. Tel. 052/21.67.48. Het inschrijvingsgeld 300 fr. per ploeg moet wel gestort zijn vóór 19 juni. EVA maal zodat de einduitslag nog aanvaardbaar wordt voor de ploeg van trainer De Vuyst. Met Squadra Fem. Lebbeke als Bekerwinnaar toch een nieuw geluid in het Oost vlaamse vrouwenhandbal. Robuco Buggenhout: M. Cau- dron, Bouwmeester, Vereec- ken 1, Cooreman, I. Calu- waerts 4, L. Caluwaerts 3, De Freyne. Squadra Fem. Lebbeke: Hau- welaert, Van Den Broeck 2, Moonen, Luypaert 1, Guns 2, Van Cauwenberghe 3, Steppé 1, Cooreman 2, Van Hove 1, Abbeloos 3. EVA ROBUCO BUGGENHOUT - SQUADRA FEM. LEBBEKE 8-15 Niet helemaal onverwacht staande finale. Gelukkig helft leek de suprematie van onverwacht in staat de draad heeft Squadra de Oost- toonde Robuco zich bijzonder Squadra zich te zullen verder van de wedstrijd terug op te Vlaamse Beker gewonnen, moedig, liet nooit het hoofd zetten. De jeugdige Caudron nemen. Bij Squadra werd er Nadat de ploeg van W. Van hangen en werd hiervoor be- stopte wel een 7-m worp van duidelijk minder geconcen- Hove in de halve finale E.V. loond in de tweede helft waar- S. Van Den Broeck maar treerd gespeeld en langs de Aalst had uitgeschakeld lag in de suprematie van Squadra langs A, Van Cauwenberghe gezusters Caluwaerts houdt het inderdaad voor de hand aan banden kon gelegd wor- wordt het toch 3-10 na 38'. Buggenhout nu gelijke tred. dat Lebbeke het ook zou waar den. Want in de eerste helft Maar daarna bleek Robuco Elke ploeg scoort nog vijf maken in de finale tegen Ro- leek het erop dat het een buco Buggenhout. Datzelfde eenrichtingswedstrijd zou Ruboco, zonder Bleyaert, worden, Squadra domineert bleek echt niet in staat Squa- het wedstrijdgebeuren en Ro- dra te gaan bedreigen. Vooral buco slaagde er nauwelijks in in de eerste helft bleek duide- enig doelgevaar te creëren, lijk dat Squadra te gaan be- Het werd onmiddellijk 0-2 dreigen. Vooral in de eerste langs Guns en Van Den helft bleek duidelijk dat Squa- Broeck en na een kwartier dra over de meest komplete leidde Lebbeke reeds met 1-5. ploeg beschikte. En als Robu- Als Hauwelaert dan ook nog co dan toch eens kon dreigen een 7-m worp stopte leek de stond er een autoritaire Lut Buggenhoutse afgang grotes- Hauwelaert in het Squadra ke vormen te zullen aanne- doel om de ploeg uit de Bos- men want ondanks dat I Calu- gemeente alle illusies te ont- waerts op aanspelen van De nemen. Diezelfde Hauwelaert Freyne dan toch nog eens kon zet hiermee een punt achter scoren wordt het 2-8 5' voor haar spelerscarrière, een car- de rust. L. Caluwaèrts kan rière die in feite te vroeg stop- dan toch nog eens scoren voor gezet werd op topniveaudaar Robuco zodat er gerust wordt is iedereen het over eens. Het met een 3-8 score. In het Handbal. Squadra Femina Lebbeke werd Oostvlaams bekerwinnaar (arch.) werd nu niet direkt een hoog- eerste gedeelte van de tweede DAMESHANDBAL - PLAY-OFFS

De Voorpost | 1988 | | pagina 24