Sporthoogfeest onder stralende zon Een Boksgala op een laag pitje Alain Van Eggelen nieuwe Keizer van België Tweede Dendermondse Sportbeurs De Sportbeurs had meer verdiend GREMBERGSE ZOMERKOMPETITIE DARTS De Voorpost - 20.5.1988 - 25 GROTEPRVSj 'w^RsC/koIrS I De watersporters van Costa Zela leerden de jongsten hoe ach recht te houden op de skilatten (foto p. hermans) Op initiatief van de Stedelijke Sportraad, in samenwerking met de Sportdienst en het stadsbestuur van Dendermonde, werd vorig weekend de tweede Sportbeurs opge bouwd. Het werd in en rond de sporthal van Sint-Gillis een driedaagse sporthappe- ning die veruit het sukses van de eerste editie overtrof. Het publiek drumde drie dagen om alles wat binnen Groot-Dendermonde aan sport leeft beter te leren kennen. Dendermonde wint punten voor "Oost-Vlaanderen Sportief' Als aanloop tot de tweede Sportbeurs werd vrijdaga vond een eerste groot boksga- la georganiseerd en alhoewel er boksers uit Gent, Schaar beek, Evergem, Aalst, Erpe- Mere, Temse, Muizen en Wil rijk aan het werk kwamen toch kon het gala nooit echt bekoren. Dendermonde bezit geen bokstraditie en de massa loopt voor deze sport duide lijk moeilijk warm. De opening van de Sport beurs zelf kreeg ruime belang stelling. Met Norbert De Bat- selier, de eerste socialistische minister uit het arrondisse ment, nu als nationaal politie ker naast provinciaal gedepu teerde Alfons De Mol en bur gemeester Dierick en het bij na voltallig schepencollege. Het was Sportraadvoorzit ter Constant Vermeulen die de welkomstwoorden uit sprak. Hij stelde dat de Sport raad met dit initiatief volledig zijn rol speelde. "De Sport raad moet de weerspiegeling Sportbeurs in Dendermonde. Deze jonge preminiemenkeeper is al even ongelukkig als zijn oudere collega's als hij een bal uit zijn netten moet vissen (foto p. hermans) zijn van wat binnen een stad op sportgebied leeft." Ver meulen loofde ook het stads bestuur en inzonderheid sportschepen Van Damme om het sportbeleid in Dender monde die inderdaad niet voor niets met het "Pilootge meente voor de Sport" be dacht werd. Schepen Jan Van Damme zelf kwam als tweede aan het woord. Hij dankte alle medewerkers aan de beurs, ook het provinciaal be stuur voor de financiële en materiële steun die ze lever de. De schepen vroeg daar naast vooral aandacht voor de oudere in de sport. "Sport- klubs die in hun bestaan niet willen bedreigd worden heb ben als sleutelwoord 'verbre ding'. De hoofdaksenten van de tweede sportbeurs liggen aldus Van Damme in het ruim aanbod naar jonge mensen en naar mensen in hun derde lente." Alfons De Mol, bestendig afgevaardigde bij de provincie en vooral verantwoordelijk voor het sportbeleid in Oost- Vlaanderen, dankte Dender monde om het initiatief. Den dermonde bewijst inderdaad dat het een Pilootgemeente is en in het kader van Oost- Vlaanderen Sportief scoort Dendermonde met de Sport beurs punten voor de provin cie. Hij hoopte trouwens dat naast vele Dendermonde- naars ook Lebbeke met de Sportbeurs zou kennis maken. Burgemeester Dierick kreeg het laatste woord. Hij feliciteerde schepen Van Damme voor het beleid op sportgebied. Hij bewees aan de hand van Plato trouwens dat sport ook kuituur is. "Pla to, de Griekse filosoof, be weerde dat sport een zuster is van de muzen. Dat betekent dan dat sport een mens kan inspireren tot kunstzinnige kreatie. Vandaag lijkt dat in derdaad het geval." De twee de Dendermondse Sportbeurs was geopend. Stands en animaties Drie dagen lang hing de Dendermondse jeugd rond de stands in de sporthal. Ver schillende Dendermondse sportverenigingen hadden er naast officiële instanties als BLOSO, Vlabus, Sportdienst Provinciaal, wat aardigs en aanlokkelijks van gemaakt. De jeugd kon er fietsen, op tapijt waterskiën, op de rollen joggen... En verder was er hier en daar wel wat mee te scharrelen van petjes over zweethandjes tot dieet- Sportbeurs in Dendermonde. Een bekend speelgoedbedrijf liet de jongere bezoekers koekjes. alvast kennis maken met deze originele wagentjes. Er werd zelfs een kleine kompetitie Buiten overviel de warmte georganiseerd (foto p. hermans) maar de jongere vond er een springkasteel en kon er gratis een paardenritje maken. Buiten werd er drie dagen lang ook gesport. Voetbal met de finales om de jeugdbe- kers van de stad Dendermon de en een kennismakingswed strijd pupillen die vanaf vol gend seizoen in een eigen kompetitie 7 tegen 7 in de breedte van het veld zullen trappen. De vreugde kon daar niet op want Sint-Gillis-Den- dermonde won tegen de be zoekers uit Opdorp. Tennis, spijtig genoeg wer den de demonstratiewedstrij den geschrapt en handbal. Kaatswedstrijden en demon- Sportbeurs. Ook de jonge voetballisten kwamen voldoende aan hun trekken (foto p. straties vrij schieten, badmin- hermans) ton en korfbal. De rugbywed strijd tussen Dendermonde en een Vlaamse selektie trok ook nog veel volk en de atletiek- meeting kreeg voor één keer ook de verdiende belangstel ling. In de sporthal was er onder tussen ook nog judo, aikido en karate te bewonderen ter wijl Sint-Joris en Werken Baart Kracht elkaar de turn- loef wilden afsteken. De stand die, zeker vanwe ge de ouderen, het meest aan trok stond in de toegangshal van de sporthal. Wie zou van al dat sportgedoe geen dorst krijgen... Hugo Aerts Sportbeurs in Dendermonde. Veel belangstelling voor de judo-initiatie (foto p. hermans) BOOGSCHIETEN ig nog or de v'uyst. bbeke een Oost- al. Cau- ereec- Calu- 3, De In het kader van de Sport beurs in de sporthal Schepen Verhelst, werd voor de eerste keer sedert vele jaren weer j propaganda gevoerd voor de bokssport ter gelegenheid van een Eerste Boksgala voor lief hebbers. Laten we eerlijk be kennen dat het een flop werd. Niet alleen kwam de verwach te belangstelling niet opda gen, maar ook organisatorisch verliep alles op een laag pitje tot groter ergernis van sport schepen Jan Van Damme, die ronduit sprak van een "maf fia" in onze bokswereld. Hoe dan ook ter elfder ure kon dan toch een programma worden samengesteld met een reeks kampen die weinig of geen sfeer brachten in de sporthal, met uitzondering dan van de kamp tussen Bol- lenghier en Cobbaut, maar daar had het plaatselijk as- pekt dan weer wat mee te maken. Technisch zwak Wat ons bijzonder is opge vallen is het feit dat onze jonge boksers technisch zwak opgeleid zijn. Van de "noble art" is haast niets te merken en over het algemeen kregen we een demonstratie van du wen, trekken, sleuren en slaan in het wilde weg. Van Esbroek (57), kleiner dan Antwerpenaar Flores (60), maar vooral sneller, legde zijn overwinning op punten vast in de laatste ronde. Stongers (58,5) kon zijn achterstand op de Temsenaar Oelik (56) weer ophalen in de laatste ronde en dat was goed voor een match-nul. Vanaf de 2de ronde kreeg Petit (64,5) meer kontrole op de vinnige reak- ties van het Waaltje Angelo (65), die de zege zag ontsnap pen door in de laatste ronde twee overtredingen te laten registreren. Baeten (87) uit Erpe-Mere, ferm aangeslagen na een knock-down, kwam in de tweede ronde tegen de Temsenaar Bauwelincx (91) sterk terug. Beide boksers werden uiteindelijk uitgeslo ten door de ref voor het her haaldelijk opstapelen van feiten. Zambus (Temse -74,5) - Mimo (Vilvoorde 72) werd een bijzonder wild gevecht, zonder enige technische in slag, en een logische match nul. Ook de hoofdkamp (6 x 2 minuten) tussen De Beul (68,5) en Khelfroui (66) liep op een match-nul uit. De Beul had heel wat last met de Alge rijnse kampioen vooral nadat hij in de derde ronde was geraakt aan het linkeroog. De Algerijn verstond de kunst zich uitstekend af te schermen bij de aanvallen van de Seoel- kandidaat en voortdurend snel te counteren. D'Hondt (Gent 66) contra Tsambires (Schaarbeek 64,5) liep al evenzeer uit op een match-nul na een wedstrijd die op technisch vlak wel ho ger stond dan al het andere. Tot groot jolijt van de plaatselijke aanhang won Bol- lenghier (64) zijn wedstrijd tegen Cobbaut (66) op pun ten. Hij dankte zijn zege aan zijn grotere beweeglijkheid en aanvalskracht. Ghobin (69), zwaar aange slagen in de eerste ronde te gen Thienpondt (67), kon na dien nog moeilijk rekupere- ren en staakte de strijd in de derde ronde, na tussenkomst van de ringdokter, wegens een kwetsuur. (abl) Spannende strijd van zijn club: Willem Teil Nadat Denis De Dapper zich Temse Deze Willem Teil verleden jaar tot Keizer van Club, gelegen op de wijk België had weten te kronen «Cauwerburg» te Temse en was de organisatie van de Kei- die bestaat sinds 1811, stond zerschieting 1988 in handen dan ook borg voor een vlek- v°n.en ^en^ermont^e- De avond voor de opening van de Sportbeurs werden enkele hefhebberskampen georganiseerd. Al is dit voor de Dendermondenaars een vrijwel uniek schouwspel, een hoogstaand spektakel was het niet (foto p. hermans) GREMBERGSE Uitslagen van 14.5 The Corner - Boskantboys I Sportarena - The Corner II Boskant II - De Klokvrienden Klassement 1. Boskantboys I 2. The Corner I 3. Sportarena 4. The Corner II 5. The Kiffies 6. Klokvrienden 7. Boskantboys II Wedstrijden voor 21.5 Klokvrienden - The Corner I The Corner II - Boskantboys I Boskantboys II - The Kiffies De wedstrijd voor de eerste plaats werd na een zeer spannende strijd gewonnen door Boskantboys I, die hierdoor The Corner I van de eerste plaats konden wegdrummen. Sportarena heeft zich stevig genesteld op de derde plaats na een 7-1 winst tegen de Grembergenaars van Corner II. Ook de laatste twee moesten mekaar bekampen en na een spannende kamp kwamen De Klokvrienden het best uit de verf. G.Z.K. Masterstornooi Op zondag 12 juni wordt om 16.00 u. een Masterstornooi georganiseerd in zaal Den Bonten Os, Grootzand 41 in Grembergen. Dit tornooi is enkel voor GZK-leden. 3-5 7-1 3-5 5 29-11 10 5 30-10 8 6 29-19 8 5 19-21 5 5 16-24 3 5 13-27 2 5 8-32 0 keloze organisatie, gedurende deze twee dagen durende Kei- zerschieting. Het was voorzit ter Oswald Meirte die samen met ondervoorzitter Julien Lyssens en secretaris Guido De Bock niet minder dan 149 koningen van België mocht ontvangen op deze Keizer- schieting. Een keizerschieting is immers alleen maar toegan kelijk voor zij die zich in het afgelopen schuttersjaar tot koning hebben weten te kro nen in hun eigen club. Na de eerste ronde bleven nog 11 prijsschutters over die elkaar in een volgende ronde moesten «bekampen» zoals dat in het vakjargon bij de schutters heet. Onder deze elf bevond zich toch een drietal schutters uit «onze» streek. Wilfried Stremersch uit Kem- zeke, Willy Quintelier uit Waasmunster en W. Thien pondt uit Overmere-Berlare. In de volgende ronde vielen echter ook zij af zodat de titelstrijd zich uiteindelijk ontspon tussen twee Waalse tegenstanders. En na de ne gende beurt in deze nieuwe kampbeurt was het dan de man uit Fayt-Lez-Manage te gen La Louvière, Alain Enge len, die zich Keizer van België wist te kronen. Huldeschietingen Meteen wist uittredend keizer Denis De Dapper aan wie hij zijn erelinten die hij geduren de het afgelopen jaar had mo gen dragen, moest overhandi gen. Dat gebeurde dan ook met het nodig eerbetoon. Want bij het voltallige Willem Teil-bestuur had zich inmid dels ook burgemeester Desire Van Riet geschraagd die na mens de gemeente Temse al vast de Waalse keizer een mooie 'Azijnzeker' toestopte. En dat burgemeester Van Riet het «schieten» nauw aan het hart ligt bewees hij dan nog maar eens door een tien tal 'Azijnzekers' ter beschik king te stellen op de bonds- schietingen en de huldeschie tingen voor de aftredende kei zer, Denis De Dapper. Ook deze schietingen hadden bijzonder veel aandacht ge kregen van het Wase schut- terslegioen, want zaterdag op de huldeschieting waren er niet minder dan 164 schutters aanwezig. Zondag dan op de bondsschietingen waren er zelfs 317 schietgrage gasten op de terreinen van Willem Teil op Cauwerburg. om de geschonken 'Azijnzekers' en de kunstborden naar omlaag te halen Deze toch wel ongewone deelnemersaantallen werden door het dynamische Willem Teil bestuur twee dagen lang echt knap opgevangen. Zelfs een reuzetent werd op de ter reinen opgetrokken om al de dorstigen te laven en de hon- gerigen te spijzen. Voor dit knap staaltje organi satie stond weer het bestuur van Willem Teil borg. Zo mo gen we echt de leden niet vergeten op te noemen die dit 58' Keizerkampioenschap van België tot een geslaagde ma nifestatie hebben gemaakt: Ronald Lyssens, Francois Van Breuseghem, Vermeulen Edmond en De Dapper Denis. Tot slot vermelden we dan nog dat de nieuwe Willem Tell van Temse, Alex Peers man is, omdat deze zich eer der deze maand tot koning wist te schieten van de Willem Teil familie. Een familie die zo te zien nog een lange toe komst voor zich heeft on danks het reeds 177 jaar ver leden. Mare Stevelinck Boogschieten. Alain Van Eggelen werd door de Temse- burgemeest gekroond als keizer van België

De Voorpost | 1988 | | pagina 25