KWB Moerzeke voor de derde maal winnaar van het «Kastels Sportteam» Sukses met meer dan veertig ploegen PBO springlevend, maar zonder sekretaris Volleybaltornooi Rijksmiddenschool I te Sint-Niklaas Volleybaltornooi voor rekreatieploegen te Temse De Voorpost - 20.5.1988 - 27 Sportteam in Kastel. Deze proef, aflossing op latten, bleek zeer moeilijk. Luc Meert en Benny Vermachelen van "Stille Vrienden" deden het echter uitstekend (vh) BADMINTON Veel belangstelling was er niet op de laatste jaarlijkse algemene vergadering van de PBO met de clubs. Slechts 16 van de 39 aangesloten clubs vonden het de verplaatsing naar Sint-Niklaas waard. Men moet dan aanvaarden dat die 16 clubs ook beslissen voor de toekomst van die 19 afwezige clubs. Zo keurden die clubs alle budgetten una niem goed. De verhoging van de clubbijdrage aan de PBO naar 500 fr., de verhoging per interclubploeg senioren naar 300 fr. en jeugd naar 100 fr. werd ook aanvaard. Aan het begin van de verga dering ontvingen uittredend en niet herkiesbare beheer ders Luc Haelvoet en Diana Van Eename een klein ge schenk ter waardering van hun werk. Na de overhandi ging van de trofeeën aan de interclubkampioenen begon de eigenlijke vergadering. Naast de huidige beheerders die allemaal werden herver kozen, kwamen twee nieuwe kandidaturen binnen op het secretariaat. Een kandidatuur van Marc Van Yper, voorzit ter van Flee shuttle, en van Hans Van Der Aa van de Flying shuttles. Van Der Aa neemt de taak over van Diana Van Eename en zal dus de klassements commissie leiden voor de C reeks. Daardoor komt het to taal aantal beheerders op ne gen. Wat het streefcijfer was, vooropgesteld door de pro vinciale raad. De recreanten- commissie zet haar taak ook volgend seizoen verder. Weer zal gepoogd worden een kalender samen te stellen. Ook de statistieken die door de organisatoren van een re- creantentornooi moeten wor den ingevuld, wordt niet al leen verder gezet, maar nu reeds bleek dat een recrean- tentornooi niet leefbaar is zonder de reeks niet aangeslo tenen. Om te proberen die niet aan geslotenen te motiveren toch bij de PBO aan te sluiten, zal een infofolder worden samen gesteld en uitgedeeld op de recreantentornooien Het voorstel om het public- relations budget aan te wen den omakties te steunen die tot doel hebben niet bij een club aangesloten spelers te bewegen aan te sluiten, even als de daarvoor nodige druk werken, werd aanvaard. Van af volgend seizoen zal het pro vinciaal bestuur haar provin ciaal tomooi niet meer zelf organiseren. De PBO be houdt wel een controlerende funktie door 10.000 fr. toela gen toe te kennen aan de organiserende club. Volgend seizoen gaat het provinciaal tornooi door te Wachtebeke. Maar vanaf '89 - '90 mag de organiserende club zelf de plaats kiezen. Kandidaturen moeten dan wel voor 15 maart 1989 toekomen op het secre tariaat. Initiatiecursussen worden ver der gegeven aan clubs die daarvoor 2.500 fr. storten op de rekening van de PBO. Voor nieuwe clubs is een eer ste initiatie gratis. De Carltoncup is een groot succes, en zal dus worden ver- dergezet. Onze provinciale jeugdselectie zal vanaf sep tember om de 14 dagen trainen. Een bijdrage van 1.000 fr. moet dit mogelijk maken. Wat weinig is in vergelijking met andere provincies. Volgend seizoen zal de sport- commissie, op vraag van de clubs de reglementen strikt toepassen wanneer wedstrij den worden uitgesteld. Wan neer geen grondige reden wordt de ontmoeting verloren met forfaitcijfers. De inschrij vingsformulieren voor de kompetitie moeten voor 1 juli toekomen bij de sportcom- missie. Ook de jeugdinterclub was een groot succes. Meer clubs tonen interesse en o.a. La- tem, Wetteren, Eikenlo en Danlie zouden ploegen in schrijven. Drie nieuwe provinciale scheidsrechters werden be kroond. John Van Houcke en Marc Van Yper van Flee shuttle en Jacques Van Daele van de Mintons. Op de vraag of er volgend seizoen weer een cursus zal worden ingericht, verklaarde de verantwoordelijk uitnodi gingen te zullen versturen. Wanneer meer dan zes in schrijvingen worden geno teerd, zal een nieuwe cursus worden opgezet. (L.C.) Wie van de inrichters had en kele weken terug durven ho pen dat onze 12de uitgave van het Volleybaltornooi voor Recreatieploegen zou uit groeien tot een onvergetelijke zonovergoten volleybalhap pening? Een fantastisch zomerweertje zorgde van in de aanvang voor een echt gezellige sfeer zowel op als rond de terreinen en dat van de eerste wedstrij den af! Het moet toch al een tijdje geleden zijn dat de gras pleinen naast de terreinen zo vlug werden ingenomen door zonnekloppers en picknicken de deelnemers. Maar... de tot in de puntjes verzorgde bar was evengoed een welgeko men toevluchtsoord voor al wie honger en vooral dorst had. Er waren zeker geen pij len nodig om de weg ernaar te vinden. Wat moet je nog meer hebben? De organisatoren hadden op geen dagje gekeken om er voor te zorgen dat alles zo vlot mogelijk zou verlopen. De talrijke medewerkers waarop ze steeds hebben kun nen rekenen hebben onge twijfeld een zware dag achter de rug. Maar zij zijn medever antwoordelijk voor een feillo ze organisatie. Daarbij zal de bevrediging, die het succes van dit tornooi heeft meege bracht, die moeite wel vlug doen vergeten. Langs deze weg danken de inrichters dan ook iedereen die behulpzaam is geweest bij de organisatie! Want zonder die hulp zou dit tornooi nooit geworden zijn wat het nu nog steeds is: «Een vaste waarde in de Volleybalsport voor Re creatieploegen». Dit jaar werden de ploegen onderverdeeld in 2 tornooien i.p.v. 3 (heren of gemengde ploegen en damesploegen), gezien de enorme terugval van de scholenploegen. De onderwijsbesparingen hebben dus ook op ons tornooi hun stempel gezet, want in de meeste scholen zijn onvol- Liefhebbersvolley. De organisatoren en de afgevaardigden van de klubs tijdens het rekreatietornooi in het Atheneum te Sint-Niklaas (dw) V.V. Temse organiseert op zaterdag 28 mei haar vierde recreatief volleybaltornooi op het gemeentelijk sportter rein van Veile (achter de kerk). Het tornooi vangt aan te 10.00 u. en is gesplitst in dames- en herenkompetitie. Gemengde ploegen worden in de herenreeks ondergebracht. De uiterste inschrijvingsdatum is 25 mei. Het inschrij vingsgeld bedraagt 500 fr. per ploeg en kan gestort worden op rekeningnummer 783-5469909-29 van V.V. Temse. Het reglement van dit tornooi wordt meegedeeld bij 't begin van deze hopelijk zonnige volleybaldag-. Verdere ingrediënten: scheidsrechters vanwege de organi satie, douches beschikbaar, acht terreinen. De prijsuitreiking wordt voorzien te 18.00 u. Naast tal van trofeeën is er nog een wedstrijdbal voor de sportiefste ploeg, geschonken door «de nieuwe omroeper». Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden bij Jef Lijssens (tel. 03/771.35.30), Linda Volkerick (tel. 03/ 771.38.37) en Theo Oste (tel. 03/771.23.25). doende (vooral jongere) leer krachten voorhanden om nog een ploeg te vormen. De wedstrijden werden met volle overgave gespeeld, on danks de felle warmte. Bij de damesploegen (8 in totaal) ging de overwinning naar Mataboe. Zij haalden het vóór The Pool. Mataboe ontving de Wisselbeke R.V.. Spannend ging het er ook aan toe (tot iets voor zevenen zelfs) in het 34-ploegen tellen de tornooi voor heren- of ge mengde ploegen. Rapid (ook de winnaars van het al lereerste tornooi) toonde zich hier de sterkste ploeg door in de finale Ozewizewoze te ver slaan. In deze aantrekkelijke kruisfinale versloegen de Spectrumboys Beravoc voor de 3de plaats. Rapid ontving voor deze mooie overwinning een schil derij van Willy Debacker. De Wisselbeker Ere-dir. Fer- nand Debacker, voor de beste scholenploeg ging naar KTA Sint-Niklaas. (ontwerp Eddy Maes). Voorts werden alle deelne mende ploegen tijdens de prijsuitreiking bedacht met een prachtige herinnering van Sportclub RMS Parklaan. De organisatoren wensen hierbij al diegenen te bedan ken die zich maandenlang hebben ingespannen om voor een «prijzentafel» te zorgen, waarvoor het woordje «out standing» zeker niet mis plaatst is. Deze «prijzentafel» vormde trouwens het hele tor nooi door een onweerstaan bare trekpleister. De Sportclub van Rijksmid denschool 1 wenst nu reeds een afspraak te maken voor volgend jaar! Zoals het zo kunstvol vermeld staat op het kaft van het tot in de perfectie verzorgde programmaboekje verwachten wij U allen onge twijfeld terug op zaterdag 6 mei 1989 voor de 13de edi tie!!! Uitslag dameskompetitie 1. Mataboe, 2. The Pool, 3. De Krabbers, 4. V.K. Jef, 5. Sportief, 6. Sigivoc, 7. Omni- sport De Klinge, 8. Pasparol. Resultaat Tornooi Herenploegen 1. Rapid 2. Ozewizewoze, 3. Spectrumboys, 4. Beravoc, 5. Beach Boys, 6. KWB Over- mere, 7. Playboys, 8. Team Sport, 9. De Zwarte Panters, 10. Omnisport De Klinge, 11. Joso, 12. Pasparol, 13. SVK, 14. The Young Ones, 15. VC Hamme, 16. VC Was (ff), 17. De Blinkers, 18. KTA St.- Niklaas, 19. KA St.-Niklaas, 20. Duvol, 21. Jacomo, 22. Hamvoc Jeugd, 23. Royal Dalton, 24. VCDen Bolhoed, 25. VC Pensioen, 26. Cosmos Wontergem, 27. VC Studio, 28. Dc Jijijupla's, 29. SOS Veile, 30. De Biels, 31. Re proboys, 32. De Vrolijke Smashers, 33. Ghost Boys., 34. Type 4. t ver- mo-' in de 'en in ïiterst wor- 2 13 de- belle en ding. i de ir in strijd uatie nder- irich- apuls - J. n de Onder grote belangstelling 1 startte zaterdagavond om 20 u. de kwis in zaal «De Wijn- gaard». Twaalf ploegen met ieder vier deelnemers streden voor de 1' pl. in deze kwis. In volgende rubrieken waren er punten te verdienen: aar drijkskunde van België, sport algemeen, muziek, natuur, I 1987, strips en tekenfilms, sport voetbal, televisie. Per 20 vragen kon via een 2 punts, en een 3 punts joker de punten verhoogd worden. Na 20 vra gen was de stand: 1. Reserven Robur 17 p., 2. gelijk Djipe- nassen, Brouwershuis, Mu ziek Kastel, Kastel 250 en Porky's 16 p. Na de pauze werd opnieuw gestart met de volgende 20 vragen. Na een spannende strijd werd rond 23.30 u. de eindstand bekend gemaakt. Uitslag kwis 1. Reserven Robur 35 2. Muziek Kastel 32 3. Porky's 31 4. Djipenassen 31 5. KWB Moerzeke 29 Kastel 250 29 7. Kazoo's 28 8. Zeepaardje 26 9. Brouwershuis 25 10. Stille Vrienden 25 11. Schuurkenvrienden 15 12. KWB Kastel 12 Daarna had de trekking van de reuzetombola plaats. De 1' prijs: een BMX crossfiets, ge schonken door All Sport Lie ven Vermachelen, Omme gangstraat, Moerzeke, werd gewonnen door Mevr. Hey- vaert Annie uit Kastel. Zondag was het zonnetje al van in de vroege uurtjes van de partij, hetgeen het beste liet verhopen voor het verde re verloop van deze sportdag. Om 10 u. stipt start van het le onderdeel, 1' reeks gewicht we/pen. Winnaar werd De Cï/ppeleir Pierre, KWB Moerzeke met 12m60; Het gewicht woog 6 kg 700 gr. De T proef, aflossingskoers op latten kende per reeks een spannend verloop. Na vallen en opstaan werd uiteindelijk KWB Moerzeke met een eindtijd van 3 min. 04 sec. winnaar van deze proef. Hier door kwam in de le tussen stand KWB Moerzeke met een aan de leiding, gevolgd door Brouwershuis en Zee paardje. 2' proef: strafschoppen trap pen, bleef spannend van be gin tot einde. Dankzij het knappe keeperswerk van Mare De Ruysscher werd het publiek op een mooi stukje getrakteert. Winnaars werden gelijk met 4 strafschoppen op 6; Stille Vrienden en Reser ven Robur. De 2' reeks van het gewicht werpen werd gewonnen door Huylebroeck J^oger van KWB Moerzeke met 12 m 11 cm. Met de 3' reeks van het ge wicht werpen werd de voor middag afgesloten. Hier werd Claessens Hans van Zee paardje winnaar met 11 m 88 cm. In de tussenstand voor het klassement stond toen op de eerste plaats KWB Moerzeke met 44 p., nipt gevolgd door Reserven Robur en Brou wershuis met 42 p. Na de middag werd terug ge start met de 4' reeks gewicht- werpen. Winnaar was nu De Kuyper Maurits van Porky's met 10 m 89 cm. De 3' proef, zaklopen, blijft natuurlijk een zeer aantrek kelijk kijkstuk. De reeksen werden gewonnen door Brou wershuis, KWB Moerzeke, Zeepaardje en Reserven Ro bur. Uiteindelijk werd KWB Moerzeke met 3 min. 09 sec. schitterent winnaar van deze proef. Hierna kregen wij dan het eerste klapstuk van deze sportdag. Het optreden van het «Stuntteam» van de Belgi sche Cyclobord. Twee knapen van respektievelijk 16 en 20 jaar gaven een ware demon stratie van hun beheersing en behendigheid met hun cross- fietsen. Na iedere stunt wer den zij dan ook onder een hartelijk applaus bedolven. De 5e reeks van het gewicht werpen werd gewonnen door Van Broeck Marc van Kastel 250 met 12 m 35 cm. Nadien startte de 4' proef - fietscross. In 20 manches van 3 rijders werd gereden voor de eerste plaats in deze proef. Uiteindelijk werden met 13 punten Reserven Robur en Kastel 250 de winnaars van deze proef. Ondertussen waren reeds honderden toeschouwers naar het voetbalterrein afgezakt om dit spektakel te komen bewonderen. Drank en beleg de broodjes werden in grote getale genuttigd. Met de 5' proef - ballenrace werd voldoende spektakel aan de vele toeschouwers ge geven. Ook de lachspieren werden met de proef losge maakt. Ballons gevuld met bloem en water deden heel wat stof en nat opwaaien. Na 6 reeksen voor deze proef werd Porky's mooi winnaar met een toptijd van 4 min. 03 sec. De volgende bedrijvigheid was de reeks gewicht werpen voor vrouwen. De winnaar werd hier Claessens Greta voor KWB Moerzeke met 7 m 7 cm. Nadien werd onder nog steeds toelopende belangstel ling gestart met een tweede optreden van het «BMX Stuntteam». En ook nu kre gen zij op het einde een staan de ovatie voor dit uiterst spektakulaire optreden. De 6C proef - loopcross werd gelopen met 5 deelne mers van iedere ploeg. Nadat Maurice Verbeeck van Djip- penassen ruim 2/3 van de wedstrijd aan de leiding had gelopen, werd hij uiteindelijk toch in de laatste meters voor bijgelopen door Leo Van der Haegen van Brouwershuis, die hierdoor een schitterent winnaar werd van deze proef. In de tussenstand was onder tussen Reserven Robur opge klommen naar de lc pl. met 117 p., nipt gevolgd door KWB Moerzeke en Brou wershuis. De laatste reeks van het gewicht werpen, werd ge wonnen door Hugo Van Hooveren met een worp van 13 m 66 cm. De laatste sportproef - koord- trekken ging onder massale belangstelling van start. KWB Moerzeke, Stille Vrienden, Porky's gaven in de eerste reeks de beste indruk. Opval lende prestatie in de le ronde was het puike optreden van Schuurkensvrienden. Met 5 vrouwelijke deelneemsters slaagden ook zij erin dankzij een betere verliezende tijd door te gaan naar de volgende ronde. In de Halve finale won Porky's vlot van Zeepaardje, maar verging het KWB Moer zeke toch lastiger tegen Stille Vrienden. In de troosting voor de 3C plaats wist Stille Vrienden zich overtuigend meester van Zeepaardje. De finale van het koordtrekken, naar jaarlijkse gewoonte met de sterkere ploegen. In het verleden gewonnen door KWB Moerzeke, was Porky's ditmaal revanche verschul digd. Na een zenuwslopende krachtmeting wist Porky's zich ditmaal de sterkste en werd eerste bij deze proef. Klassement sportproeven 1. KWB Moerzeke 171 2. Porky's 151 3. Reserven Robur 138 4. Brouwershuis 136 5. Zeepaardje 119 6. Kazoo's 108 7. Djipenassen 106 8. Stille Vrienden 87 9. Muziek Kastel 86 10. Kastel 250 74 11. KWB Kastel.J 55 12. Schuurkensvrienden 47 Bij een bomvolle zaal werd rond 20 u. overgegaan tot de prijsuitreiking. Schepen van Sport Francois De Graef sprak de ploegen namens het Gemeenstebestuur een woord van dank toe voor hun sporti viteit gedurende dit ganse tornooi. Diverse trofeeën voor neven klassementen werden eerst uitgereikt Beste kwisploeg: Reserven Robur Beste sportploeg: KWB Moerzeke Verste worp-mannen: Van Looveren Hugo - Brouwers huis Verste worp-vrouwen: Claes sens Greta - KWB Moerzeke 1' plaats loopcross: Leo Van der Haegen - Brouwershuis Best georganiseerde ploeg: Stille Vrienden Best geklede ploeg: KWB Kastel Hardst zwetende ploeg: Kazoo's Oudste deelnemer: Lae- mers Henri - Muziek Kastel Jongste deelnemer: Lesly De Clippeleir - Schuurkens vrienden. Eindstand 1. KWB Moerzeke 187 2. Porky's 171 3. Reserven Robur 162 4. Brouwershuis 144 5. Zeepaardje 129 6. Djipenassen 126 7. Kazoo's 120 8. Muziek Kastel 108 9. Stille Vrienden 95 10. Kastel 250 90 11. KWB Kastel 57 12. Schuurkensvrienden 51 Moegestreden, doch alleen tevreden werd aan alle deel nemers en supporters nog een dankwoord gericht, hopen volgend jaar weerom ieder te mogen verwelkomen bij de 4e editie. Allen nogmaals hartelijke dank voor de steun, aanwe zigheid en sportiviteit tijdens deze sport-2-daagse. Namens Voetbalclubs Real Kastel Sportteam in Kastel. De "Porky's" werden tweede (vh) Sportteam in Kastel. De organisatoren van Real Kastel (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 27