Quiévrain in Waas en Dender on in Waas en Dender DUIVENSPORT Grote bonserievlucht uit Noyon Halve fond in Waas en Dender KLINGSE KAMPIOENEN ONTVANGEN 28 - 20.5.1988 - De Voorpost DE CORTE EN ZOON, GEBROEDERS VAN HILLE, LEON STEEMAN, YVAN VERMEULEN, MARC DERWEDUWEN, VEREECKEN EN ZONEN, GEBROEDERS BRAEM EN VAN MALDEREN-MERCKX Te Zele-Huivelde speelde het va der en zoon duo De Corte zich in de kijker met twee jaarlingen. Bij de oude duiven vlogen ze de le en 9e prijs, in hun eigen reeks de le en 6e en bij de duivinnen de le en 4e prijs. Bij de oude duiven kwa men Walter Haentjens (2e en 10e). Theofiel Van Elsuweghe (3e en 5e), Firmin Roels. Philimon Staes (6e en 7e), en Van Doorse- laere-Christiaens goed aan hun trekken. Bij de jaarlingen zette Theo Van Elsuweghe de 2e en 4e prijs op de uitslag en Philemon Staes, Georges Roels. Schiettecat- Collewaert, Kris Iliano, Roger Van Garsse (9e en 12e), en Fred dy Troch kregen hun deel van de prijzen. Vroege duivinnen voor Philemon Staes, Theo Van Elsu weghe (3e en 6e) en Schiettecat- Coïlewaert. Te Lokeren mikten de gebroeders Van Hille bij de oude duiven in de roos voor Maurice Bracke (2e en 4e) en Philips en zoon. Kopduiven voor Roger De Meester, Emiel De Vos, Charles Collewaert, Etienne Van Hille. Een knap re sultaat voor Leonce Haemerlinck met de 6, 9, 12, 14 als vroegste aangiften en 9 van de 10 duiven op de uitslag. De broers Van Hille hadden ook nog een jaarduif die voor de oudere klepper van deko- loniet niet wou onderdoen en zet te zich ook als primus op de uit slag. Kopduiven voor Charles Collewaert, Willy Schram, Etien ne Van Hille, Math. De Maes- schalck, Aimé en Paul Van De Putte, Etienne Van Autreve, Leo nard De Waele, Paul Van Hemel- rijck en Leon De Rooze. Te Zele-De Snelvliegers presen teerde Mare Derweduwen een knappe uitslag bij de oude duiven met de le en 9e prijs of 2 op 2 en uiteraard de zetnummers en de beste series. Vroege duiven voor Luc De Maesschalck, Schiettecat- Collewaert, Theo Van Elsuwe ghe, Cyriel De Schoenmacker. Albert De Wandel, André Van Hecke, Marcel Van Den Bergen. Baziel Poppe (10e en 11e). De jaarlingenvlucht werd gewonnen door Baziel Poppe voor Vercaute- ren-Moerenhout, René De Vos, Emiel Boffé (4e en 5e), Dierickx- Visschers, Jaak De Wilde, Chris- tiaens-De Coninck, Gilbert De Vijlder, Luc De Maesschalck (10e en 11e). In de St.-Niklase Verbroedering lieten Verecken en zonen een uit zonderlijke uitslag optekenen bij de oude duiven. De le, 8e, 11e, 13e, 18e, 21e, 22e, 28e, 30e, 31e, 37e, 46e, 59e, 85e, 103e of 15 prijzen van 20 duiven. Vroeger duiven voor Omer Stuer (2e en 10e), Désiré Bogaert, Leon De Kraey, René Van Puyenbroeck, Ronny Vermeiren, Marcel Noens. De jaarlingenvlucht ging naar voorzitter Albert Pijl, die het haalde van John Matysen, Karei Van Cauteren, Van Bogaert-De Bakker (4e en 6e). Rudolf Adriaenssens, Maurits Kusse (7e, 8e, 17e, 23e, 30e), Freddy Dela- court, Luc Cordeel, Leon De Kraey. Bij de duivinnen domi neerde Leon De Kraey met le, 5e, 11e, 17e, 19e, 30e, 34e of 7 op 9 Vroege duiven voor Albert Pijl, Maurits Kusse, Freddy Delacourt, Luc Cordeel, Verdoodt en zoon. Van Den Bossche en zoon. Peter Joos en Vereecken en zonen Te Appels-Zele bevestigde Leon Steeman de kracht van zijn oude duif met een nieuwe eerste prijs. Petrus Seymortier werd tweede. Een goede uitslag voor Cesar Bo- steels met de 3e, 6e, 9e, 20e, 35e of 5 op 6. Gilbert Van Den Hof, Basiel Poppe. Dierickx-Visschers, Cyriel Van Hecke (8e en 10e) wonnen vroege prijzen. Bij de jaarlingen de le en 4e prijs voor Gilbert Van Den Hof, de 2e en 6e voor Petrus Seymortier en de eer ste serie, de 5e en 7e voor Ver- braecken-Bauwens en kopduiven bij Maurits Van De Velde, Alfons Ediers, Gilbert Van Miegroet. G. en M. Antheunis. In het verbond St.-Gillis-Baasro- de-Moerzeke-Dt Amands-Op- puurs-Lebbeke klopt Yvan Ver meulen alle tenoren. Kopduiven voor Louis Geemaert, William Saey, Alfons Van Opstal, Pieter Van Cleempoel (7e en 8e), Van Landeghem-Jacobs, Polspoel-Van De Velde, Erwin Kennis. Aan de 12e prijs won Emiel Van Den Abbeele de mieze tot 1000. Er waren enkele hokken die de oude duivenvlucht, met 413 deel nemers, domineerden. Francois met de 2e, 14e, 16e, 52e, 69e, 106e of 6 op 6 en heel wat series. Een citatie voor Louis Van Vossel met de 4e, 20e, 21e, 27e en 6 prijzen van 8 duiven. André Van Uytfanck begon aan de 26e prijs maar aan de 59e prijs stonden alle vier zijn duiven er op. Ook Sylva- in Verstraeten was een slokop van de prijzen - fel met de 31e, en 40e prijs won hij de eerste bonserie. Bij de jaarlingen mikte Louis Van Vossel in de roos voor Jozef Van Den Branden, Henri Gosselin, L. en H, Van Hoorenbeeck, Van Landeghem-Jacobs, Benoit De Saegher. Raymond Verhelst. Van Pellicom-Havez. Francois Kinders begon aan de 6e prijs en klokte ook in deze reeks zijn zes duiven bij de prijzen. Sylvain Verstraeten was bij de jaarlingen ook weer present om de eerste bonserie naar zich toe te halen. Hij won de 8e, 9e, 22e, 45e, 60e, 95e, 98e, 20e, en 8 op 8. Edgard De Clercq speelde bijzonder sterk met de 17e, 25e en 28e prijs of 3 op 3 of de tweede bonserie en de eerste serie van drie aangeduid Te Berlare wonnen Van Malde- ren-Merckx de vlucht bij de oude duiven voor Gustaaf Schockaert, Leo De Schrijder, De Corte en zoon, De Corte en zoon, José De Smed. De series leverde winst op voor de winnaars de gebroe ders Braem naar de gebroeders Van Puymbroeck, Walter Vergau- wen en Walter Verstraeten kregen hun deel, In de reeks jaarlingen won Roger Daelman voor Kes- sels-Blomniaert, Onghena en zoon, gebroeders Braem, Jozef Lossie, Georges Braem, Fijen en zn.. Van Der Stoelen-Vercruys- sen. Etienne Schelkens, Omer Boghaert. Interessante series voor Kessels- Blommaert. gebroeders De Block, Georges Brams. De dui vinnen werd gewonnen door Kes- sels-Blommaert voor Gebroeders Braem (2e en 4e), Georges Braem, Alois De Saegher, Heir- baut en zn., gebroeders De Geest, Willy De Maeyer, Prosper Rey- ckaert, Leon Bogaert. Tweeverbond Erembodegem-Welle Jonge duiven 200 Bons 2 AG 150 F/bon voor twee duiven. 200 bons x 150 F 30.000 F. verdeelt als volgt: 3.000 - 2.500 - 2.000 - 1.500 - 1.500 - 1.000 - 1.000 - 1.000 - 1.000 -1.000 -1.000 -1.000 -1.000 -1.000 - 750 - 750 - 750 - 750 - 750 - 750 - 500 - 500 - 500 - 500 - 500 - 500 - 500 - 500- 500 - 500 - 500 - 500 Bons te verkrijgen in de beide lokalen en bij alle bestuurs leden vanaf 10 mei. Lokalen Kon. Duivenmaatschappij Door Eendracht Groot, Dorp straat 27, Erembodegem. Tel. 053-21.27.33 en Duiven- maatschappij De Tunnelvliegers, Kouterbaan 102, Den derleeuw 053-67.07.69. DA GEORGES ROGIERS EN GEORGES DE WILDE Duivensport. Maurits Peel- man mikt te Moerzeke in de Quiévrainroos (bvw) Erauw, Cyriel Van Hecke, Cesar Dauwe, Leon Seymortier, Lldens- Steeman, Remi Sigin. Bij de jaar lingen de le en 11e prijs voor Albert Pletinck en vroege duiven voor De Corte en zn., Etienne Smet, Frans Van Cauteren (4e en 8e), Gustaaf Schockaert, Georges Christiaens, De Maesschalck- Dhondt, Etienne Buyme, Oktaaf Van Vossel. Te Lokeren wonnen Philips en zoon de vlucht bij de oude duiven voor gebroeders Van Hille, Mau rice De Meyer, Pol De Maes schalck, Georges Rogiers. Cyriel Buyst (6e en 9e), Cyriel Vervaet, Roger De Vriese, Macharis en zoon. Adolf De Beule won bij de Duivensport. Jan Schatte- man, sterk met zijn jaarlin gen uit Etampes in het Den- der-Durme-Scheldeverbond (bvw) jaarlingen voor Roger De Mees ter, Etienne Van Hille, Charles Collewaert, Etienne Van Autre ve, Gebroeders Van Hille, Jozef Van De Voorde. Philips en zoon, Mevrouw Lucien Claeys, Georges Rogiers. De duivinnen vlucht ging naar Rudy Conserière voor Mar cel Baeté (2e en 6e), Frans Weyn, Roger Poppe, Jean Haentjens (5e en 7e), Leonard De Waele In het Verbond Waasland ging de le prijs naar de gebroeders Braem voor Roger Daelman, Staal en zn., Kessels-Blommaert, Ongena en zn., (goed voor de zetnum- mer), Marcel De Block, Gebroe ders Van Puymbroeck, Willy De Maeyer, Georges Coenen, Frans In de Sint-Niklase Verbroedering ging de hoofdprijs bij de oude duiven naar Georges Rogiers voor John De Craene, Arsène De Smedt, Lucien Stevelinck, Mau rits Ott, Raes en zoon (7e en 9e), Piet Mariman, Omer Boghaert, G. en D. Vermeire, Maurits Geurts. Aan de 6e en 12e klokte Jozef Verschueren zijn twee eerst getekende duiven en kreeg daar mee een zeer groot deel van de prijzentafel. Maurits Geurts kreeg de snelste jaarduif thuis voor Al fons Veriee, Marcel Van Baste- laere, Paul Baetens (4e en 6e), Jozef Verschueren Baert-De Pauw, André De Vliegher, Raes en zn. (9e en 10e), Firmin en zn. De Brabander, Maurice Van Pe- teghem. Van Winckel - Van Her- re weghe. Bij de duivinnen de hoofprijs voor Marcel Conserière voor Paul Baetens (2e en 4e), Chris Strobbe, Charles Colle waert, Marcel De Maere, P. Hoogewijs, Georges Rogiers, Al fons Van Remoortel. In het Dender-Durme-Scheldever- bond won Georges De Wilde de vlucht voor Georges Roels, Dési ré De Wael, Uyttenhouwen-Za- man, Alfons Van Aelst, Prosper Meskens, Jan Schatteman, Hector Vercauteren, Gerard Roels, Willy Van Moortel Een goed resultaat voor Roger Merckx met de 11e, 13e, 15e prijs. Aan de 18e prijs won André Van Hecke de mieze tot 1000. Aan de 26e prijs nam Paul Poppe de serie tot 100 voor zijn rekening. Bij de jaarlingen won Georges Roels voor René Verbeke, Laurent De Maes schalck, Emiel Plettinck, Willy De Pauw, Gilbert Van Assche, ge broeders Michiels, Paul Poppe, Jan Schatteman (9e en 10e). Beno GILBERT MEERT, HERMAN PLAETINCK, GERARD DE WANDEL, ALOIS TEMMERMAN, RUDOLF ADRIAENSSENS, MAURITS PEELMAN, LOUIS MANNAERT, JOZEF QUINTELIER, NORBERT EN ZOON BASTIAENS, PATRICK HILLAERT, GEORGES BRAMS, CYRIEL VAN DER HAEGHEN EN FRANS DE SMET Te Lebbeke Centrum klokte Gil bert Meert de eerste oude duif voor Frans Van den Abbeele (2e en 9e), Frans Meert, Kamiel Bos man, Omer De Maeseneir, Jules en zoon Callaert, Jozef De Nul, Paul Van Nieuwenhove, Leon Van Sande. Met de 13e en 17e prijs namen Goedgezelschap- Mannaert de eerste bonserie voor hun rekening. De tweede was voor Jules en zoon Callaert aan de 20e prijs. Paul Van Nieuwenhove was de winnaar met de piepers voor Paul De Proft (2e, 3e, 13e), Jules en zoon Callaert (4e en 6e), Frans Buslot. Desire Claes, Ka miel De Proft, Paul Quintelier, Frans Van den Abbeele, Geert De Nul. De donderdagvlucht (O.L. Hemelvaart) werd bij de oude duiven gewonnen door Mau rice Van Malderen voor Frans Aeyels een sterke Emiel Meirte (3e, 4e, 11e), Franqois Vermei ren, Flor De Vos, Pros Van Neiu- wenhove, Emiel Bosteels, Leon Van Sande, Damiaan Pissens De jaarling van Maurice Van Malde ren die bij de oude duiven won, was ook de snelste in eigen kate- gorie voor Jozef De Nul (2e en 5e), Emiel Bosteels, Emiel Meir te, Frans Coorne, Marcel Man- naert, Desiré Heyvaert, Roger Lowies, Francois Veemeiren. Paul Van Nieuwenhove, Louis Aeyels, Jozef Buslot. Paul De Proft kreeg zijn jonge duiven goed naar huis met de le en 4e prijs, maar ook Frans Van den Abbee le, zeven duiven aan de 20e prijs. Geert De Hul, vier aan de 10e prijs, Jean Marie Van Peteghem mochten niet klagen. Te Lokeren won Herman Plae- tinck bij de oude duiven met de 7e prijs er bovenop. Sterke resulta ten voor Eddy Consérière, Albert Noët, Etienne Van Kerckhove, Francois Van de Voorde, Etienne De Graeve, Rudy Buyst (8e en 10e), Eric De Witte. Piet Mari man klokte de le en 7e prijs bij de jaarlingen. Kopduiven voor Aimé Consérière 2e, 5e en 9e prijs en verder in de toptien Albert Noët, Leonard Van den Bergen, gebrs. Mmnebo, Etienne Van Migerode en August Smet. Bij de duivinnen ging de le prijs naar Baziel Boone voor Geert Vermeulen, Achiel Govaert (3e en 6e), Rudi Consé rière, Madeleine Vermeulen, Etienne De Mulder. Jozef De Smedt, Jozef Van Wachtebeke, Petrus De Meyer Leonard Van den Bergen kreeg de snelste jonge duif thuis voor Rudi Consérière (2e, 5e, 11e), De Vos-Van Hemel- rijck, Etienne De Graeve (4e en 6e), Wüly Laheyne, Gustaaf Van Rijckegem, Willy Waegemans en Rene Van Bastelaere. Te Zele Eerlijk duurt Langst stond Gerard De Wandel op het hoogste schavotje bij de oude duiven voor Philemon Staes, Leopold Van Lembergen, Georges Bosteels (4e en 8e), en eerste serie, Paul Sey mortier, (5e, 7e, 16e), Jos D'Hol- lander en Firmin Rombaut. Bij de duivinnen de le en 3e voor Jos D'Hollander en de 2e en 5e voor Georges Van de Wielle. Petrus Van Kerckhove mikte in de roos bij de jaarlingen voor Julers Chri stiaens, Maurice D'Hondt, Gil bert De Witte, Jos D'Hollander (5e en 16e en eerste serie), Louis D'Hondt, Adolf Baetens, Bob De Brabander, Georges Van de Wiel le, Luc Van Elsuweghe. In de St. Niklase Verbroedering speelde de kolonie van Rudolf Adriaensens zich in de kijker naast de le prijs was Rudolf aan de 32e prijs ook al de winnaar van de super serie. De nummer twee op de uitslag was Victor Van Na men. Roger Pollijn begon aan de 3e prijs en aan de 17e prijs had hij Duivensport. Norbert en zoon Bastiaens met de eerste prijs uit Quiévrain in Berlare (bvw) reeds vijf van de acht duiven thuis. Kopduiven voor Samson en zoon. Van den Bossche en zoon, de zetnummer aan de 6e prijs met eerst getekende duif en vijf duiven van de zes aan de 33e prijs. Ver der goede resultaten voor Roger De Roeck, Van de Vijver-Van Haver, Alois Vereecken won bij de jaarlingen voor Alfons Van Boxelaer, Maurits Meuleman, Gustaaf Van Wijsevelde, Karei en zoon Claeye (5e en 7e), Wüly Kluskens, Freddy Delacourt, Re ne Fierens, Vereecken en zonen (10e en 11e). Maurits Meuleman deed een goede zaak bij de duivin nen met de le en 7e prijs en kopprijzen voor Alois Vereecken, Ghislain Van Boxelaer, Leon Schelfaut, Alfons Van Boxelaer, Andre Truyens, Rene Fierens, Gustaaf Van Wijsevelde, Van Bo- gaert-De Backer. In De Verenigde Vrienden te Moerzeke een dubbelslag voor Maurits Peelman met een gedub belde jaarduif Bij de oude duiven speelde William Van Driessche zeer sterk met de 2e, 5e, 8e, 27e of 4 op 4. Kopduiven voor Omer Van Riet, Thierens-Ost, Heirweg- Van Geyte, Van Riet - De Rid der, Louis Van Vossel en Andre Van Haute. Winnaar Maurits Peelman won de eerste bonserie. Op de ereplaatsen bij de jaarlin gen Thierens-Ost, William Van Driessche (3e. 5e, 12e), Remy Verhelst, Willy Vercauteren, Henri Delcart, Domien Huyle- broeck, Louis Van Vossel. Cyriel Smet was de eerste vlucht met jonge duiven en klokte ook nog de 8e prijs. Vroege prijzen voor Andre Thierens, Remy Verhelst (3e en 10e), Francois Coen (4e,5e, 11e, 13e). Raymond Verhelst en Frank Van Haute. De hemelvaartvlucht ging bij de oude duiven naar William Van Driessche voor Louis Van Vossel (2e en 3e), Andre Van Haute, Henri Delcart, Van Riet-De Rid der (6e,7e, 10e en 1 le prijs of 4 op 4), Verhelst-De Vlieger (8e en 9e). Bij de jaarlingen de la, 7e en 9e prijs voor Louis Van Vossel en verder vooraan William Van Driessche, Van Riet-De Ridder (3e en 8e). Thierens-Ost, Henn Delcart. Te Zele-Huivelde gaat het Tem merman-festival verder. Bij de oude duiven voor Alois Temmer man de le, 6e, 9e, 10e. Voor Gilbert Temmerman de 2e, 3e, 12e, 18e. 23e, 24e of 6 op 6. Verder nog duiven in de eerste tien voor Andre an Avermact. Georges Van de Wiele, Adolf Heirweg en Jozef Lauwaert Bij de jaarlingen de le, 6e, 9e, 15e, 16e, 22e. 32e voor Gilbert Tem merman of 7 op 7. Hubert Tem merman de 2e. 10e. Vroege prij zen voor Jules Boone, E. en zn. Van Driessche, Leopold Van Lembergen, Adolf Heirweg (7e en 8e en eerste serie). Bij de duivinnen de le en 5e prijs voor Gübert Temmerman, de 2e prijs voor E en zn. Van Driessche en dan Danny Van Puyvelde met de 3e, 4e, 7e prijs. Te Denderbelle op 15 mei presen teerde Louis Mannaert bij de ou de duiven le en 2e prijs. Vroege duiven voor Paul Vermeulen, Frans Robberecht, Hendrik Pots (5e en 9e), Roger De Smedt, Julien Van den Bauweheede, Al bert Van Nuffel en Alfred Bos teels Frans Robberechts won bij de jaarlingen voor Karei Van den Abbeele, Hendrik Pots (3e en 9e), Alfons Van den Broeck, Eugene Van Malder, Guido Van der Po ten, Karei Hendirckx. Peiters-De Braeckeleer, Roger De Smedt. Bij de jonge duiven de le en 2e prijs voor Jose Schollicrs. Te Hamme St. Anna won Jozef Quintelier de vlucht voor Alfred Verschelden, die met de 2e en 4e prijs de eerste serie won. Kopdui ven voor Adolf Van den Broeck, Hubert Temmerman (5e en 7e), Jerome Van Hoey, Eduard De Waele, gebrs. Stevelinck, Antoine Van Hoey, Jozef Vercammen (11,e 12e,n 13e, 22e) Bij de jaar lingen mikte Paul Van Puyen broeck in de roos voor Lucien Lauwaert, Frans Ost, Hubert Temmerman (4e en 5e), Alfred Verschelden, Willy De Maes schalck (7e en 10e), Andre Ost, G. en M. Antheunis In de Eendracht te Melsele zwaai de Albert Maes met de bloemen voor Albert Van Broeck, Edmond Van Nieuwenhove (3e en 5e), Ar- mand Van Hoorick, Albert Troch, Verdoodt en zn., Leonard Franssens, Roger Verhoeven, Omer Heerwegh. Een jaarlingen zege voor Staes-Vercauteren voor Frans Santon, Albert Van Broeck (3e en 10e), Louis Van Raem- donck, Louis Janssens, Verdoodt en zn. (6e en 8e), Leon Staes, Roger Verhoeven. Te Berlare een succes voor Nor- bert cn zoon Bastiaens met de le en 2e prijs met de oude duiven. Vroege prijzen voor Germain Braeckman, Kamiel De Gucht, Kamiel Buyle, gebrs. Geeraerdt, Eddy De Maesschalck, Rudy Ker- re was de nummer één bij de jaarlingen voor Patrick Van Kerckhove, Erik Bonnaerens, Ba ziel Wante. Van Malderen- Merckx. Alfred Boterbcrgh, Ka miel De Gucht, Propser Bonnae rens. Te Schoonaarde won Patrick Hil- laert op 8 mei bij de oude duiven de le en 7e prijs Goede resulta ten voor Eddy Govaert, Alfons De Visscher (3e, 5e, 12e). Antoi ne Vereecken, Paul Cool, Frans Verbeeck, Francois Schclfout. Bij de jaarlingen nam Paul Cool de le en 6e prijs voor zijn rekening, Maurits De Groeve was goed voor de 2e cn 3e prijs en vroege prijzen voor Eddy Govaert, Patrick Gil- laert, Laurent Gallc, Jean Chris tiaens, Gustaaf Vermeir en Frans Duivensport. Sylvain Ver straeten is een specialist in de bonseries op Noyon in het Verbond Sint-Gillis - Baasrode - Lebbeke - Moerzeke (bvw) Verbeeck. Op hemelvaartsdag was Maurits De Groeve bij de oude duiven de winnaar en Pa trick Hillaert met de 2e, 3e, 4e prijs de uitblinker. Kopprijzen voor Eddy Govaert, Antoine Ver eken, J. Van den Broeck, Jan Van Doren. Maurits en zoon De Dij- cker mikte in de roos bij de jaar lingen en ze namen er ook de 5e prijs bij. Kopduiven voor Patrick Hillaert (2e en 6e), Eddy Go vaert. Laurent Galle, Jan Luyckx, Luc Van Wesemael, Frans Go vaert en Gustaaf Vlaeminck. Te Belsele-Puivelde zette Georges Brams op 8 mei de le en 2e prijs achter zijn naam. Goede resulta ten voor Kamiel Roels, Freddy Van Eetvelde (4e en 11e), Aimé De Baere, Van Kerckhove en zn., Omer Thoen, Gilbert De Bruyn, Frans De Wilde. De jaarlingen vlucht werd gewonnen door Ro- main Verschueren Een knappe prestatie voor Alois Van Raem- donck met de 2e, 3e, 9e,n 11e als vroegste aangiften. Vroege duiven voor Kamiel Roels (4e en 12e), Albert Van Landcghem, Van Gucht en zoon, Noens en zoon, Arnold De Smedt Bij de duivin nen won Romain Verschueren voor Kamiel Roels (2e en 3e), Heirbaut en zn. (4e en 5e), Frans Meerschaert, Marcel De .Maere (7e, 8e, 9e, 10e). Op 15 mei was het Kamiel Roels die bij de oude duiven op het hoogste schavotje stond voor Georges Brams, Omer Thaey, Van Gucht en zn.. Marcel De Maere (3e, 6e, 7c, 8c), August Vercammen (9e en 13e), Joris Stuer, Beck-Wauman, Gilbert De Bruyn. Bij de jaarlingen ging de ereprijs naar Eddy Van Daeme met in zijn spoor Georges Brams. Marcel De Maere, (3c cn 6e), A Noens en zn.. Rcnc Van den Bcr- ghe (5e cn 9e), Alois Van Raem- donck, August Vercammen, Frans Mecrsschaert. De duivin- ncnvlucht ging naar Georges Brams voor Marcel De Maere (2e, 4e, 9e), en verder aan de top Florent Bogaert, Alois Van Racmdonck, August Vercammen, Frans Meerschaert, Karei Heir baut. In de reeks jonge duiven maakte Eric Hooft een goede beurt met de le, 5e, 9e als vroeg ste aangiften. Vroege piepers bij Gübert De Bruyn, Ferdinand Van Goethem, Jozef Verschueren, Paul Martens, Urson Casteleyn. Georges Brams. Te Denderbelle op 8 mei won Frans Robberechts (le en 4e) de vlucht bij de oude duiven voor Hendrik Pots, Eugeen Van Mal der (3e, 8e, 9e) Robert Bogman, Paul Vermeulen, Roger De Smedt, Karei Hendrickx. Bij de jaarlingen won Louis Van den Abbeele voor Hendrik Pots (2e, 3e, 6e), Albert Van Nuffel, Jozef Boelens, Pietcrs-De Braeckeleer, Julien Van den Bauwheede. Te Melsele scoorde op 8 mei Omer Heerwegh het hoogst bij de oude duiven voor Staes-Vercauteren, Jonore Paternoster, Petrus Heyr- man (4e en 6e), L. en zn. Hooghe, Albert Troch, Armand Van Hoor ick, Lucien Proost, Albert Van Broeck. Bloemen voor Edmond Van Nieuwenhove in de reeks jaarduiven en in de toptien no teerden we de namen van Wüly Heyrman, Roger Verhoeven, Van den Bossche-Bryssinck, Roger DHOOGHE, Armand Vergau- wen, Staes-Vercauteren, Lucien Proost, L. en zn. D'hooghe en Petrus Heyrman. Te Lokeren op 8 mei haalde Wüly Poelman bij de oude duiven de hoogste snelheid voor Armand De Maesschalck (2c cn 7c), Piet Ma riman (3e, 9e, 15e), Theo Ver niers, Rudy Buyst, Eddy Consé rière, Herman Plaetinck, en Al fred Mees. August Smet was de melker in de bloemen bij de jaar lingen voor Philips en zoon, Jozef De Vos, Theo Verniers, Alfred Mees, Leonard Van Bergen, Ju lien Rooms, Adolf De Beule, Etienne De Mulder en Andre Vermeir. De duivinnen prijs- vlucht was een succes voor Achiel Hovaert die heel wat oppositie kreeg van Edmond Van Renter- ghem. Math. De Maesschalck, Gustaaf Tollenaere. Madeleine Vermeulen, Geert Vermeulen, Gilbert Waterschoot, Etienne De Mulder, Jozef De Smedt en Rene Koopmans. Te Zele De Snelvliegers was het Cyriel Van der Haeghen die de oude duivenvlucht voor Pierre De Vijlder, die met twee gedubbelde jaarlingen de grote man was. Vroege duiven voor Vercauteren- Moerenhout, Kamiel De Schoe- maecker, Kamiel Hcirman, G. en A. De Maesschalck, Snoeck en zoon en Albert Rombaut. Bij de jaarlingen won Jaak De Wilde voor Pierre De Vijlder (2e, 3e, 9e), Gebrs. Van Lacre, Luc Van Elsuweghe, Emiel Boffé. Mare Derweduwen, Leopold De De cker. Maurice De Maesschalck (10e en 11e). Bij de duivinnen de le, 2,e 7e prijs voor Cyriel Van der Haeghen en verder Luc Van Elsuweghe, Emiel Boffé, Achiel De Caluwe, Albert Rombout, Luc De Maesschalck. In het verbond Groot Dendermon- de stond Frans De Smet bij de oude duiven op kop van de tabel voor Jan en zn. Verhelst, Jan Verhaegen, met de 4c, 8e, 16e klokte Louis Van de Wielle zijn drie eerste afgegeven duiven. Dit betekende de eerste bonserie van twee en drie duiven. Vroege dui ven voor Clement Blindeman, Hubert De Mey, A. cn zn. Van Extergem (10e en 12e). Aan de 15e priis won Andre De Waele de mieze tot 500. Jozef Debbaut had de 6e, 7e, 11e prijs als vroegste vermeldingen maar zette alle tien de ingekorfde duiven op de uit slag. Bij de jaarlingen was het Patrick De Backer die de nummer één was tussen 437 jaarduiven. Een sterke prestatie voor Benoit Comlis met de 2e en 3e prijs. Louis Van de Wiele bewees over sterke jaarduiven te beschikken met de 4e en 6e prijs of zijn twee eerste afgegeven duiven van twee getekende. Kopduiven voor Regi nald Van Goethem (Roger De Clercq), Antoine Wierinck. Met de 8e, 9e,n 19e won Hugo De Backer de eerste serie van drie aangeduid Er zaten in groot Den- dermonde al 290 piepers in de korven en de hoofdprijs was voor Pierre Pauwels voor Spinoy en zoon, Armand Rochtus. Jozef De Grauwe (4e en 5e), Francois Meysman, Van Damme en zn., David Moens, Jozef Cooreman. Te Hamme St. Anna zorgde Jozef Quintelier voor een nieuwe over winning voor Roger Vinck Hu- bert Temmerman met drie duiven in de eerste tien of de 3c, 4e cn 8e prijs kreeg zijn deel van de prij zentafel. Dit is ook het geval met Roger De Poorter (5e cn 12e), Alfred Ver schelden (6e en 7e), Willy De Maesschalck (9e en 11e),. en Eduard Peelman De jaarlingenvlucht werd gewon nen door Hubert Temmerman, die aan de 7e prijs een koppel volg duiven had. Vroege duiven voor Willy De Maesschalck, Lucien Lauwaert. Frans Ost, Andre Ost, Roger De Poorter, Jozef Vercam men, Alfred Verschelden, Adolf Van den Broeck Beno Zaterdag jl. werd SK Klinge ontvangen omwille van het behalen van een opmerkelijke dubbelslag. Niet alleen wer den de grensjongens kam pioen in vierde provinciale, maar zij slaagden er ook in om de beker van het Waas land te veroveren. Reden te over om ontvangen te worden op het St.-Gillisse gemeen tehuis. Schepen Roggeman, eveneens KBVB-bondsver- antwoordelijke, profiteerde van het uitstekende zomer weertje om de ontvangst in de prachtige tuin van het ge meentehuis te laten door gaan. De bijna voltallige spe lersgroep werd op deze wijze letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet omwille van de promotie naar derde provin ciale waar zij als tegenstan ders ondermeer Sporting St.- Gillis en Herleving St.-Pau wels, twee andere ploegen van de gemeente zullen aan treffen. Schepen van Sport Karei Vereist vond de titel behaald na een felle strijd tegen White Boys St.-Niklaas en Eksaarde de verdiende be loning voor 51 jaar werking. Een kampioenstitel is en blijft zeldzaam, daarom is het pas send bij dergelijke gelegen heid even terug te blikken in het verleden. Voor de Klingse vereniging valt meteen op te merken dat naast de sportieve resultaten ook de drang naar varbetering en vernieuwing bestaat. Zo werd vorig jaar door de klub afgezien van verdere jaarlijkse subsidie om dank zij een eenmalige subsi die voor tien jaar de aankoop van de terreinen en de bouw van een prachtige accomoda te te kunnen verwezenlijken. Ook de jeugdwerking pri meert bij oranje-blauw. Trai ner Mark Ysewijn, die zijn tweede trainersseizoen bij SK Klinge met succes afsloot blijft nog een jaar op deze post om in derde provinciale te trachten even goed te doen als de buurploegen. Als eerste transfert kon hij reeds de defi nitieve aankoop van Mark Van Himste, een 24-jarige spits van Klauwaerts Kemze- ke melden. Deze wqrd defini tief aangekocht door De Klin ge. Namens het bestuur was het Roger De Munck die zijn dank uitsprak voor de ont vangst en de supporters een paar prachtige derby's tegen St.-Gillis en St.-Pauwels be loofde. Volgend jaar zullen wij meestrijden om een ande re titel, deze van beste club van St.-Gillis-Waas beloofde hij. Boogschieting. Honderdvijfentachtig schutters boden zich aan bij Willem Teil i, Temse voor de afscheidsschieting van de Belgische Keizer 87-88 (dw)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28