Liefhebbers sporten zo JUBILEUM- TORNOOI TRAPPEN STEELS IN BELSELE EEN SUKSES... E F.C. De Meir wint de beker Sinksentornooi R.C. Raap in Sint-Niklaas V.K. Veile organiseert negende Pinkstertornooi S.O.S. VELLE DAMES MET EER UIT DE BEKERSTRIJD Finale beker Land van Beveren F.C. De Meir St.-Elisabeth 2-0 Volk jongens, Volk, dat we zondagmorgen tegenkwamen in de buurt van de Beverse Kallobaan, één ding was dui delijk, ofwel speelde S.K. Be- veren een vervroegde avond match ofwel ging de finale door van de Beker van 't Land van Beveren tussen De Meir en St.-Elisabeth. De eerste veronderstelling klopte niet, dus... juist het was de finale. Nadat we ons een weg ge baand hadden door de meute zingende Meir-supporters (dan al) konden we toch ook een glimp opvangen van het Finalegebeuren. De Meir in hun typische Aston - Villa clubkleuren startte het best en kon via Stef Vriesackers een eerste uitste kende scoringskans afdwin gen. De doelman van St.-Eli sabeth wou echter de span ning nog wat rekken en zweefde op de 26ste min. het strakke «Stef-Schot« uit zijn doelvlak. Een half uur ge speeld en de eerste doelkans. Wie daarover enigszins ver wondert is geven we alvast mee dat bij de Meir enkele sportievelingen het (Sixties- bal) niet zo goed verteerd hadden en hierdoor met loden studs van elk ongeveer 3 kilo gram wegend over het terrein te sjokken, en bij St.-Elisa beth bleek de oude tophit weer «in» die heel het seizoen als een rode draad doorheen de ploeg galmde «hoe scoor ik een doelpunt?». Het duo Cloostermans - Van Gulck (niet die van de groenten) deed wel zijn best maar het enige dat Meir doelman Wim Cools moest opknappen in de eerste helft was een verre uit trap van zijn overbuur Mario Clippeleir die wat slecht beoordeeld werd door thuis- verdediger Danny Passe mier die voor het overige de beste man van het hele veld was. In de 35ste min., dan toch een doelpunt. De op rechts uitge broken Peter Beek (wat heeft die afgezien) kon voortrekken tot bij de volledige vrijstaan de Frans Seghers die eerder gelukkig aan de bal kwam omdat de «heiligen» Patrick De Jonghe en Mario Clippe leir van St.-Elisabeth elkaar zo hinderden dat hij maar in te tikken had. 1-0. Met deze stand werd dan ge rust zodat alles nog mogelijk was in de tweede helft. St.- Elisabeth plaatste natuurlijk een mannetje meer vooraan maar de Meir-Verdedigers onder leiding van Bodson wis ten wel raad met deze Elisa beth zet. Toch moest Wim Cools zijn Meir ploegmaats nog eens bijstaan toen Cloos termans op hoekschop van dichtbij mocht inkoppen. Naarmate de minuten dan vorderden werd het op-en- naast het terrein dan een ze nuwslag. De Meir hield er dan nog zelf de spanning in tot in de laatste twee minuten. Want eerst scoorde Dirk Ge- leyn nog een doelpunt dat echter werd afgekeurd maar amper één min. later (in de 89ste min.) was het dan toch raak toen Frans Seghers zijn tweede doelpunt van deze wedstrijd kon aantekenen na dat Dirk Geleyn de beslissen de voorzet had gegeven. 2-U 89ste min. Meteen was alle spanning uit de wedstrijd en hier en daar hoorden we reeds het knallen van de champagnekurken bij De Meir supporters. Even later klonk inderdaad het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Meersman en nadat de vurigste Meir sup porter, Ward Van Boxtael recht geholpen was kon het feest bij De Meir beginnen. Een feest dat voor de tweede opeenvolgende maal duurde tot in de vroege uurtjes, maar je zou natuurlijk voor minder.... Mare Stevelinck Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter T. Meers man leidde de finale in het Land van Beveren (Iv) Het jubileumtornooi van het reeds 15 jaar jonge V.K. Trappen Steels, heeft in Bel- sele al een duidelijk gunstige start genomen. De belangrijk ste pluspunten van een jubi leumtornooi dat over twee weekends wordt gespeeld: al een reeks sportieve wedstrij den onder een bijzonder goe de leiding van Bernard Van Hoornyck, Rob De Jonghe en Frans Wijmeersch, de gunsti ge weersomstandigheden met vooral 's zondags een ruime belangstelling, het nieuwe puntensysteem dat door de deelnemende ploegen duide lijk als een meevaller wordt beschouwd en gewoontege trouw, een uitstekende orga nisatie. Tijdens het eerste weekend werden er al een achttal wedstrijden gespeeld. Twee reeksen van elk vier ploegen zullen de schiftingen bepalen en in de eerste heeft V.K. Trappen S^els alvast een gunstige start genomen. Tegen V.V. Eendracht uit Sint-Niklaas werd nogal vlot gewonnen en deze laatste ploeg, skoorde zelfs een own- goal tijdens een vrij even wichtige eerste helft (1-0). Na de rust speelde V.V. Een dracht niet helemaal onver dienstelijk maar V.K. Trap pen Steels, was schotvaardi- ger. Het werd 2-0 langs Fran- RESULTATEN Reeks 1 V.K. Trappen Steels - V.V. Eendracht 3-0 (4-5) V.C.Bristol-F.C. Briel 3-1(2-4) V.K. Trappen Steels - V.C. Bristol 2-1 (4-3) V.V. Eendracht - F.C. Briel 5-1 (4-3) De huidige rangschikking 1. V.K. Trappen Steels 2. V.V. Eendracht 3. V.C.Bristol 3 4. F.C. Briel 1 0-4(3-0) 0-0(4-3) 0-2 (3-4) 1-2(2-4) V.K. Rodeo-F.C. Favo F.C. Moerheide - F.C. 't Stamineeken V.K. Rodeo - F.C. Moerheide F.C. Favo - F.C. 't Stamineeken De huidige rangschikking 1FC Moerheide 6 2. 't Stamineeken 5 3. FC Favo 3 4. VK Rodeo 1 Wedstrijden voor het komende weekend Zaterdag 21 mei 13.30 u.: V.K. Trappen Steels - F.C. Briel 14.45 u.: V.V. Eendracht - V.C. Bristol 16.00 u.: V.K. Rodeo - F.C. 't Stamineeken 17.30 u.: F.C. Favo - F.C. Moerheide Zondag 22 mei 13.30 u.: wedstrijd voor de zevende en achtste plaats 14.45 u.: wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats 16.00 u.: wedstrijd voor de derde en vierde plaats 170 u.: algemene finale 20.30 u.: gratis bal met discobar Kripet in de zaal Sint- Antoniuskring (bij de paters) op de wijk Duizend Appels met trofeeènuitreiking van het jubileumtornooi V.K. Trap pen Steels... Roger Van Laere qois Thijs en met een straf schop, skoorde Jos Thijs ten slotte nog een derde doelpunt (3-0). Een aantrekkelijke match ook tussen het Sint- Niklase V.C. Bristol en F.C. Briel uit Buggenhout. Tijdens de eerste helft werd er niet geskoord en nadien, nam V.C. Bristol het voordeel. Toen skoorden Bo Rombaut en Benny Smet met voor de ploeg gunstige perspektieven (2-0). Langs Edwig Thilain kwam F.C. Briel echter terug en van dan af, werd het bij zonder spannend (2-1). Kort voor het einde skoorde Bo Rombaut weer voor V.C. Bri stol en de wedstrijd, was met een bekeken (3-1). Ondanks een vlotte start en een duide lijk veldoverwicht voor V.K. Rodeo, geraakte F.C. Favo uit Belsele toch aan het eerste doelpunt (0-1). Een stimulans eigenlijk en nog voor de rust, verdubbelde Alain Van Steenkiste de stand (0-2). Het Sint-Niklase V.K. Rodeo zou zich hiervan nog moeilijk herstellen en in de tweede helft, skoorde Hans Burm voor F.C. Bavo ook (0-3). Deze ploeg zou trouwens ver der de wedstrijd rustig kon- troleren en op strafschop, werd het zelfs 0-4 langs Erik De Vlieger. Spannende wed strijd ook tussen F.C. Moer heide uit Hamme en het Bel- seelse F.C. 't Stamineeken. De schutters waren duidelijk niet aan het feest en een straf schop op het einde van de match, zou voor F.C. Moer heide ook geen voordeel in houden (04)). Merkwaardig overwicht voor V.C. Bristol tijdens de eerste helft tegen V.K. Trappen Steels dat zich uitstekend verdedigde. Op een paar tegenstoten werden de organisatoren zelfs nog ge vaarlijk en juist voor de rust, skoorde Luk Dhaen voor V.C. Bristol uiteindelijk toch nog (0-1). Onmiddellijk na de hervatting stonden de ploegen al terug gelijk: een own-goal werd voor V.C. Bristol toen fataal (1-1). Spannend werd het vervolg met twee aan el kaar gewaagde ploegen en toen Jos Thijs een strafschop benutte, was de volle winst meteen voor V.K. Trappen Steels (2-1). Voor F.C. Briel werd het een gunstige start tegen V.V. Eendracht. Er werd toen eerst geskoord maar nog voor de rust, ston den de ploegen al terug gelijk (1-1). In de tweede helft zou F.C. Briel dan duidelijk moe ten afhaken en V.V. Een dracht, skoorde toen gere geld. Nadat het 2-1 werd be stelde Kris Van Goethem er nog een tweetal en Mark Janssens, besloot de reeks (5- Liefhebbersvoetbal. Sint-Elisabeth speelde de finale i de zondagsreeks in "Het Land Liefhebbersvoetbal. FC De Meir won de finale in "Het Land van Beveren" (Iv) 1). Ook tegen F.C. Moer heide heeft V.K. Rodeo geen puntje kunnen sprokkelen. Alhoewel de rust met 0-0 werd bereikt, zou F.C. Moer heide nadien een veel beter spelpeil aankleven. Het suk- ses bleef trouwens niet uit en voor de Wuitens, skoorde Ed dy Raemdonck toen twee maal (0-2). Daar is het ook bij gebleven want de doelman van V.K. Rodeo, hiel F.C. Moerheide nog meermaals van een nog grotere winst. Het eerste weekend van het jubileumtornooi van V.K. Trappen Steels, werd nog met een verrassing besloten. Het beter gekwoteerde F.C. Favo moest de duimen leggen tegen F.C. 't Stamineeken dat in de huidige rangschikking, met een een gunstige positie heeft ingenomen. Er werd langs weerszijden trouwens uitste kend gespeeld in deze Bel- seelse derby waarin Marnix Van Gucht voor F.C. 't Sta mineeken het eerst skoorde (0-1). Langs Eddy De Vlieger werd het nu de rust 1-1 en met een afstandschot van Karei Ternest, zou F.C. 't Stami neeken tenslotte nog de volle winst behalen (1-2)... Voor R.C. Raap uit Sint-Ni- klaas werd het in Walivo's zaterdagse eerste afdeling, onlangs nog een schitterende vierde plaats. Daarmee werd ook de gunstige trend der klubgeschiedenis bevestigd, welke vooral tijdens de laatste vijf seizoenen duidelijk is toe genomen. Merkwaardig werd ook de kompetitie '86 - '87: toen eindigde R.C. Raap als vice-kampioen met hetzelfde aantal punten dan F.C. Bond- galm uit Hamme, dat toen één match méér won. Deze glansprestatie van de Sint-Ni klase voetbalploeg viel toen ook samen met het 25-jarig bestaan en in het Waasland, kan R.C. Raap zonder twijfel als één der oudste amateuris tische klubs worden be schouwd. Een ploeg met een stevige struktuur tevens ook en met een rijke traditie. In dat verband kan ook het jaar lijks Sinksentornooi worden bekeken, dat thans voor de zoveelste maal wordt aange boden. Tot de deelnemende ploegen behoren: V.K.W. 70, de glansrijke kampioen uit Walivo's zaterdagse tweede afdeling, F.C.R. Sparta de vi ce kampioen van de zondagse topreeks bij Walivo, F.C. Sa mara met nieuwe ambities na een mislukt seizoen in datzelf de verbond en natuurlijk ook de organisatoren van R.C. Raap. Vier Sint-Niklase ploe gen welke tijdens dit weekend de talrijke voetballiefhebbers i kunnen bekoren en bij het Sinksentornooi van R.C. Raap, is die belangstelling steeds uitzonderlijk... Sinksentornooi R.C. Raap op I het terrein in de Passtraat in Sint-Niklaas: Zaterdag 21 mei om 14u V.K.W. 70 - F.C.R. Sparta, om 16u30: R.C. Raap - F.C. Samara. Zondag 22 mei om 14 u.: Troosting, om 16u30: Finale, om 19u30: Bekeruitreiking. Scheidsrechters: Robert Van Steelant, Norbert De Bock en Pierre Daman... Roger Van Laere de 1 Gist Zon City star de deze Tei Met perci Tern: ste b I knop week j beke Op zaterdag 21 en maandag 23 mei e.k. organiseert V.K. Veile reeds voor de negende maal een Pinkstertornooi voor veldvoelbal- ploegen. Dit jaar hebben de organisatoren wel een bijzonder knappe affiche in elkaar weten te steken. Uit de vier verschillende Wase veldvoet balverbonden zal immers een team aantreden op de Veile. Dit zijn dan V.K. Veile (Land van Beveren), Wijnveld (Walivo), Kommersanten (Sportverbond Waasland) en K.W.B. Hellestraat (Tornooi van Stekene). Op het terrein gelegen aan Velle- kerk werden volgende schiftingen geloot: Op 21 mei: om 14 u. Kommersan ten - V.K. Veile, om 16 u. Wijn- veld-K.W.B. Hellestraat. De finales hebben plaats op 23 mei, de troosting heeft plaats om 14 u. terwijl de finalematch voor zien is om 16 u, Voetballiefhebbers, alvast een te volgen tornooi, want elke ploeg wil haar beste beentje voorzetten om te laten zien dat in «hun» verbond de sterkste ploegen zitten. M.S. FINALE BEKER VAN BELGIE-DAMES Z.V.C. HASSELT S.O.S. VELLE DAMES 5-1 Liefhebbersvoetbal. FC Briel tijdens het tornooi Trappen Steels (dw) Vorige week zaterdag stond in het Limburgse Bilzen S.O.S. Veile in de Finale van de Belgische zaalvoetbalbe ker tegen het grote Z.V.C. Hasselt. Een Hasseltse club die zowel bij de dames als bij de heren het tot in de finale geschopt had. Voor het grote Hasselt was het een normale zaak dat zij tot in deze finale gekomen waren, maar voor het veel kleinere Veile was het een grote eer te mogen aantreden in zulks evene ment. Veile dat op weg naar deze finale toch enkele gereno- meerde teams had verslagen was dus zeker niet kansloos. Nochtans begon het voor de meisjes van trainer Arbijn al vrij dramatisch toen in de eer ste minuten van de wedstrijd Hasselt op voorsprong kon komen toen een slechte uit trap van keeper Els Van Dae- le uitgebuit werd. Toen het even latar dan zelfs 2-0 werd voor Hasselt zag het er inder daad bedenkelijk uit voor de Temse dames. Toch kwam er hoop even voor halfweg de eerste helft toen Hilde Geerinck op voor zet van Chantal Vansandvoet de aansluitingstreffer kon netten. Pech dan zelfs even later voor de S.O.S. meisjes toen Chris- tine Nelis de paal trof en zo de gelijkmaker dicht bij de rust zag verloren gaan. Hasselt daarentegen had meer geluk want i.p.v. 2-2 werd het 3-1 toen zij opnieuw Els Van Daele konden ver slaan. Na de pauze wilde S.O.S. Veile dan ten koste van een verwaarloosde verdediging de achterstand goedmaken maar zoals dan meestal gebeurd waren het de Hasseltse speel sters die op de counter voor de (te) ruime 5-1 eindstand konden zorgen. Alvast toch een proficiat voor de S.O.S. Veile Meisjes dk tot in de finale van de Belgi sche Beker wisten te geraken Els Van Daele, Hilde Gee rinck, Patricia Cleemput, Riti Van Rumst, Ria Harteel Chantal Vansandvoet, Carin nc Busschaart en Christim Nelis. M.S zoen kamj e.k. Alvo word winn seizo Zo n 12 F Supe Verk Winr Kliek tornt Kam S.O.: tweei De 2 van bruis uit d Kran Groe eerst de s.o.: Kersi klep) uitmi perci neme Voo Recti strijd favor den i toch Al v uitzo net a kens ro, D al wi de n Vliet S.O.! noeg rasse Aspr laatst wel dichti won verdi S.O.: had doelp een Kran Zok toch zoud cup, kring Aspr Hosk pelbe Fina In kracl oppo ter fc kliek steg: zich Vrier probl Bruis dicht: 30 - 20.5.1988 - De Voorpost

De Voorpost | 1988 | | pagina 30