De Kliek wint Supercup ZVC TEMSTAR EERVOL IN LIGA- FINALES ZVC 't Zolderken klopt Den Draver in de Berlaarse Sporthal stsrrs s-smïït* Zeels minivoetbalverbond viert kampioenen, bekerwinnaars en topscorers! Zomersportkampen in Hamme De Voorpost - 20.5.1988 - 31 geraken lde Gee ïput, Riti Harteel et, Cario Christim ZAALVOETBAL Na een seizoen vol tegensla gen kan ZVC Temstar Temse toch nog best tevreden zijn met de behaalde resultaten. Men speelde immers voor de derde opeenvolgende keer kampioen in hoogste provin ciale damesreeks, zij konden zich plaatsen voor de finale van de Beker van Oost- Vlaanderen (28.5.1988 te Berlare), wonnen de plaatse lijke tornooien van het OCMW en SOS Veile, daar bij zetten de Temstar-meisjes een knappe prestatie neer op de Vlaamse Liga Finales te Gistel afgelopen donderdag. Zonder de wanprestatie van City Club Ekeren was Tem star opnieuw kampioen van de Vlaamse Liga, nu werd deze door een beter doelpun ten saldo gewonnen door ZVK Hasselt. Uitslagen Vlaamse liga finales Kuurne - Temstar 2-3 Ekeren - Tienen 2-1 Hasselt - Kuurne Temstar - Ekeren Tienen - Hasselt Kuurne - Ekeren Temstar - Tienen Ekeren - Hasselt Tienen - Kuurne Hasselt - Temstar Klassement 1. ZVK Hasselt 2. ZVC Temstar Temse 3. DVC Kuurne 4. City Club Ekeren 5. Hoekske Tienen 4-2 2-1 1-7 0-7 7-1 2-14 0-5 2-2 4 7 4 7 4 4 4 2 4 0 DE VLAAMSE LIGA-FINALES In de eerste wedstrijd had ZVC Temstar het duidelijk moeilijk tegen, een sterk voor de dag komend, DVC Kuur ne. De wedstrijd werd beslist in de laatste minuten met een pracht van een doelpunt van Conny Du Bois. Tegen City Club Ekeren toonde Temstar zich voortdu rend sterker, doch de 2-1 cij fers wijzen niet in die richting. Tegen outsider Tienen waren er echt geen problemen, dit keer bewees de 7-1 eindstand het meesterschap. Op dat ogenblik telde Tem star 6 op 6 en had het, het beste doelpunten saldo. De wedstrijd Ekeren-Hasselt bracht verandering. Belgisch beste doelwachtster Anita Brand liet zich in deze wed strijd zo maar eventjes 14 maal verslaan. Niemand kon begrijpen dat een speelster met zulke klasse zich zo kon verlagen. De wedstrijd ZVK Hasselt - ZVC Temstar zou beslissend zijn. We zagen een knappe en spannende wedstrijd, waarin Hasselt echt niet de boven hand haalde. In de 10' ward Jeannine Poesen (ex-interna tionaal van ZVK) uitgesloten met geel voor een fout op Christine Vermachelen. ZVC Temstar had van dan af Beker van Oost-Vlaanderen 1/2 Finale Zaalvoetbal. Z.V.C. Temstar verliet eervol de bekerwedstrijd van de Vlaamse Liga (dw) duidelijk de wedstrijd in han den, tot in de laatste minuut van de eerste helft, op hoek schop van Martine Vleugels (ZVK) de bal terecht kwam op da knie van Annie Moens (Temstar) en in het Temstar doel verdween. Een spijtige owngoal zo juist voor de rust. Na de rust kreeg Temstar tot overmaat van ramp een pe nalty tegen. Na een fout van keepster Isabelle Pauwels, die tevens met geel het veld dien de te verlaten, op Carla Mar tens. Hilde De Meester kwam Isabelle Pauwels vervangen, kon de strafschop van Carla Martens, begrijpelijk niet redden en Temstar stond 2-0 achter met nog een 19 tal minuten voor de boeg. Dat Temstar kan vechten en terug komen, kunnen dit sei zoen veel ploegen getuigen. Het duurde wel iets te lang, doch 4' minuten voor tijd scoorde Albertine Reyns de aansluitingstreffer, twee mi nuten later was het de beurt aan de herstelde Nathalie Beyens om de gelijkmaker op het bord te zetten. De wed strijd bleek spijtig genoeg een paar minuutjes te kort om de volledige puntenwinst in de wacht te slepen. ZVC Temstar verloor met een gelijkspel de titel, doch mocht met opgeheven hoofd het terrein verlaten. M.S. IS eekend ïebbers bij het R.C. ^telling taap op traat in m 14u Sparta, - F.C. 14 u.:i Finale, iking. ert Van Boeken eisjes dk de Belgj- Temse Liga Met de inrichting van de «Su percup» loopt het seizoen van Temse Liga stilaan op de laat ste benen. Enkel nog de ont knoping afwachten in de weekcompetitie en als slot de beker Verbeeck en de Temse Liga kan een schitterend sei zoen plechtig afsluiten met de kampioenenviering op 28 mei e.k. Alvorens deze viering echter van start kan gaan moet de absolute topploeg aangeduid worden onder de verscheiden winnaars van het voorbije seizoen. Zo mochten vorige week zo'n 12 ploegen strijden om de Supercup in sporthal Tilroda. Verhuizingen Hoskens, als Winnaar kersttornooi. De Kliek Puurs als tweede Paas- tomooi, Vriendenkring, Kampioen Eerste Afdeling, S.O.S. Veile ree, kampioen tweede afdeling, 't Vlietje en De Zeehond als de koplopers van derde afdeling, Aspro bruis en Kiro De Koplopers uit de weekkompetitie, F.C. Kramp tweede afdeling, Groene Wandeling Tweede eerste afdeling, Rupelboys 3 le plaats paastornooi en S.O.S. Veile Jeugd 3 de plaats Kersttornooi, waren de grote kleppers die onderling zouden uitmaken wie de kostbare Su percup mee naar huis mocht nemen. Voorronde Reeds van bij de eerste wed strijden werd duidelijk dat de favorieten hun huid duur zou den moeten verkopen aan de toch wat iets mindere goden. Al waren er natuurlijk ook uitzonderingen want De Kliek uit Puurs zette De Zeehond met duidelijke cijfers opzij net als de Verhuizingen Hos kens trouwens, deden met Ki ro. De Rupelboys hadden ook weinig moeilijkheden met mannen van Stijlpub t' en ook de jeugd van Veile bleek niet ge noeg geïnspireerd om een ver rassend voor de dag komend Aspro bruis te kloppen. Als laatsten in de rij volgden dan wel twee uitslagen die iets dichter bij elkaar lagen. Zo won De Groene Wandeling verdiend maar nipt van Veile rekreatief en had Vriendenkring maar één doelpuntje bonus over tegen een verbluffend spelend F.C. Kramp I. Zo kregen we dan uiteindelijk toch zes winnaars die verder zouden strijden om de Super cup, en dat waren Vrienden kring, Groene Wandeling, Aspro Bruis, Verhuizingen Hoskens, De Kliek en de Ru pelboys. Finaleronde 'n de finaleronde lag de krachtverhouding tussen de opponenten al een stuk dich ter bij elkaar. Zo moest de kliek uit Puurs al tot het uiter ste gaan om de Rupelboys van zich af te schudden terwijl Vriendenkring net hetzelfde probleem had om Aspro Bruis te doen oplossen. Het dichtst bij elkaar lagen echter de Groene Wandeling en De Verhuizingen Hoskens, nadat de ruststand al onbeslist was konden de verhuizers slechts in de slotminuten van de wed strijd een licht voordeel be werkstelligen, hetgeen met een genoeg bleek om de halve finaleronde te halen. De knappe prestatie van de Groene Wandeling bracht de ze ploeg dan als beste verlie zer eveneens in de halve fina leronde zodat iedereen best tevreden was in deze match. Naarmate het tornooi dan vorderde steeg ook de span ning bij deelnemers en sup porters. Dat het echter uitein delijk twee ongeloofliljke spannende halve finales zijn geworden, dat had niemand van de aanwezigen durven dromen. Feit was wel dat tel kens de strafschoppen beslis send moesten zijn om de fina listen tegen elkaar uit te bren gen in deze supercup. In de eerste halve finale nam vrien denkring aanvankelijk een kleine voorsprong op de Groene Wandeling. Maar in de tweede helft zetten de mannen van de «Groene» de zaken weer recht zodat straf schoppen beslissend waren. Wie dacht dat de spanning er nu af was had het ook al mis voor. Na de reglementaire drie zesmeterschoppen ston den beide ploegen immers nog altijd gelijk. Uiteindelijk werd het dan maar 7-6 in het voordeel van Vriendenkring dat zo de finaleplaats opeiste. De tweede halve finale tussen de Kliek Puurs en Verhuizin gen Hoskens was al even spannend. Aan de rust ston den beide teams immers ge lijk en ook na de reglementai re speeltijd hadden beide teams elkaar van geen vin gelost. De Kliek uit Puurs was echter veel bedrevener in het nemen van de strafschoppen zodat ze meteen de tegenstan ders werden van - vrienden kring in de Finale. Uitslagen finaleronde Groene Wandeling-Verhui zingen Hoskens 3-5 De Kliek-F.C. Rupelboys 8-5 Vriendenkring-Aspro Bruis 5-2 Halve finales Groene Wandeling-Vrienden kring 2-2 pen. 6-7 De Kliek Puurs-Verhuizingen Hoskens 3-3 pen. 3-1 Zo kwamen we dan stilaan aan de finale, een finalewed strijd die we ook natuurlijk met belangstelling gevolgd hebben. De Kliek Puurs-Vrienden kring 7-5 Nadat de halve finalewedstrij den zo'n spannend verloop hadden gekend was het maar normaal dat we ook aan een spannende finale zouden toe zijn. Uiteindelijk is het dat ook geworden al zag dat er aanvankelijk niet zo naar uit. De Kliek uit Puurs kon im mers via E. De Bruyne, Guy Van Herstraeten en L. Ver- rens Vriendenkring een ant- rer in de kernreeks met 170 werd Slae De Strooner c O&N Bontinck kreeg woord vondt lanoi Dirk Pi™ treffers (bvw) V twon Satraco, de ploeg van voor de zesde keer de titel woord vondt langs Dirk Pica- trejjers (bvw) kampioen en bekerhouder de Dendermondse rijks- (bvw) h V H ek;enkrmg «ach, de,Lel (bvw) betekende dit echter maar een oppervlakkige wederop standing want aan het rustsig- naal van ref. Dirk Van Re- moortel hadden de klein Bra banders immers terug een kloof van drie doelpunten ge slagen 4-1. Na de pauze veriep het spel van de Kliek niet meer zo vlot en een moedig vriendenkring kon via Rudi Stuer terug mil deren tot 4-2. Terwijl Vrien denkring dan de beste aktie's tentoon spreidde was het toch De Kliek dat via een ongrijp bare duo Lertimens-De Bruy ne voor de beslissende kloof kon zorgen door de stand op 6-2 te brengen. Wie echter dacht dat de wed- blijl^aa^verkeer^voo^want Zaatvoelbal- Vriendenkring verloor de Supercup van de Temse Liga Club tegen De Kliek met nog enkele min. te gaan uit Puurs (^w) kon Vriendenkring via Dirk Picavet (2) en Kris De Wolf deze finale. voor de Kliek alle twijfels diend door zijn ploeg gewon- terug tot in het wiel geraken Vriendenkring dus met wan- wegnam door Freddy Nonne- nen werd zodat de tweede van De Kliek, en dit ondanks hoopspogingen de laatste man 'n het Vriendenkring Supercup van de Temse liga het fantastisch keeperwerk min. in. Na een nog grote doel nogmaals te verslaan, naar Puurs verhuist en meer van Kliek doelman Geert reeks kansen was het tenslotte Hetgeen meteen de eindstand bepaald naar de (toffe) kliek. Claes, de absolute nr. 1 in de rijzige Herstraeten die werd in deze finale die ver- |yjarc stevelinck MINIVOETBAL De zestiende editie van de Zeelsc Minivoetbalkompetitie had met 33 deelnemende ploegen een st(jgende tendens, die is toe te schrijven aan de deelname van verschillende niet-Zeelse klub die de Zeelse kompetitie kozen om het kwalitatief hoog spelpeil. Hel bestuur van de ZMVK was dan ook bijzonder verheugd over het sukses dat deze sportdiscipline na 16 seizoenen blijft behouden en anderzijds om de sportieve geest die er heerstte. In de kernreeks was de titel- nen was Franky De Daele met Geert Van Kerckhove (43) als strijd bijzonder spannend en 68 doelpunten. Arsenal kon topscorer, stoelde op haar ho- moest er gewacht worden tot >n de slotfase zijn favorieten- mogeniteit. De nummer twee de laatste speeldag om de r0' niet waarmaken, niette- Topspin had de eer om de kampioen te kennen. Het was genstaande het met Piet Ab- meest afgetekend overwin- Oud en Nieuw Bontinck dat beel, 170 doelpunten de top- ning te behalen of 28-3 tegen voor de zesde keer in 16 sei- scorer in zijn rangen had en Athletico. Verder volgden zoenenkampioen speelde. een reeks van achttien wed- AVEVE Colman, Anhyp, Oud en Nieuw had gebouwd strijden zonder nederlaag liet Fiat Verheyden, MV La aan een nieuwe ploeg en de optekenen. Op de derde Ruelle, 't Strikje, Meubelen resultaten lieten niet op zich plaats eindigde MVZ Telelec Oosterlinck, Athletico en MV wachten. Arsenal was noch- en dan volgden Ford Neyt, Duimen, tans de gedoodverfde kandi- Albo Poppe, Optiek De Bis- De beker werd gewonnen daat en liep in het begin van schop, Verzekeringen Van door kampioen Oud en de kompetitie uit en klopte der Straeten, Young Piccadil- Nieuw Bontinck dat in de fi- Oud en Nieuw zelfs met spre- 'y Shotters, Shamrock, Klod- nale An Hyp met 3-0 versloeg kende 8-2 cijfers. Oud en de> MV De Pik - De Kroon, en de dubbelslag haalde. Nieuw eindigde het sterkst en 1° de B-reeks won MV De De trofee voor de topschutter haalde de titel binnen met één Balans de titel met één punt werd gewonnen door Piet Ab- punt verschil op Arsenal. De verschil op MV Topspin. De beel, die 170 doelpunten topschutter van de kampioe- jonge De Balans-ploeg met scoorde. Zijn naaste belager Zaterdag jongstleden had in Berlare de 1/2 finale plaats van de Beker van Oost- Vlaanderen, deze wedstrijd werd betwist tussen de 2 uit gesproken favorieten nm. Zolder Berlare (kampioen in 1' provinciale) en Den Draver Berlare (lc en 3C nationale) Deze wedstrijd werd bijge woond door 450 kijkers deze zagen dan ook een pracht van een wedstrijd die ondanks de heethoofdigheid van bepaalde individuen zeer sportief verliep. Al na 10 mi nuten was de score 3-0 in het voordeel van Underdog Zol derken die werkelijk briljant zaalvoetbal speelden. Doel punten makers waren 1-0 Col- lewaert Tony, 2-0 Van Huffel Jan, 3-0 terug Collewaert. Den Draver leek aangeslagen door deze snelle opdoffer en kon weinig terug doen en als men er in slaagde aan te val len dan was daar steeds een beresterke doelman Geert Hanselaere, die later nog de vedette zou worden van deze avond. Naar het einde van de lc speelhelft liep Zolderken zelfs uit tot 4-0 doelpunt van de shotvaardige Collewaert in dezelfde minuut trof zowel Paul De Kegel als Frank Van de Abbeele het doelhout. Op slag van rust kon Den Draver tegenscoren langs Van Caute- ren. Ruststand 4-1. In de 2' helft was het weer 't Zolderken die in de aanval ging en kon een paar keer zeer gevaarlijk zijn langs af standschoten van een zeer goed spelende Laurent Van Huffel. 15 min. in de 2' speel helft kon Den Draver dan toch 4-2 maken langs Piet Ab- beel, kort daarop wisselde Den Draver de doelman voor een extra aanvaller en dit re sulteerde dan ook in een 4-4 gelijkstand met nog doelpun ten van Van Cauteren en Piet Abbeel - Zolderken. Coach en voorzitter Jef De Kegel bekende nadien dat men mis schien 10 minuten te vroeg beginnen verdedigen was, maar het was zeker niet ge makkelijk tegen 5 veldspe- lers. Toen de zeer goed lei dende scheidsrechter Volke rijk het eindsignaal liet horen steeg de spanning nog maar ten top want nu kwamen de strafschoppen, iedere ploeg elk 3. Hoebracken scoorde voor Den Drave -0, 1-1 Van Huffel Jan, Geert Valck de toekomstige RC Heirmis spe ler zag zijn atoomschot ge stopt door de jonge Geert Hanselaere 1-2 werd het via Frank Van den Abbeele, 2-2 via Piet Abbeel en de beslis sende strafschop werd omge zet door Collewaert. Grote vreugde ook bij de suppor ters, waaronder sportschepe- nen Luc Vercruisen die met een stralend gezicht de tribu ne verliet. Hiermede maakt ZV 't Zolderken nu een zeer goede kans om de dubbel te lukken zoals 2 jaar geleden. Het succes is nog zo groot nu de finale in Berlare georgani seerd wordt, dus supporters zullen er zeker zijn en we duimen dan ook voor de jon gens van 't Zolderken. Programma Beker finale op 28 mei '88 in Sporthal Berlare 16 u. 3' en 4' plaats Den Draver - Racing Temse 17 u.: Jeugd ZVC 't Zolder ken - SK Kalken 18 u. Juniorselectie Oost- vlaanderen - Luik 19 u. Finale dames Temstar Temse - Garage Rothier Hamme. 20 u. vedetten wedstrijd 21 u. Finale heren ZV 't Zol derken - Hertaboys Dender leeuw. was Danny De Vleeschouwer met 84 doelpunten. Derde eindigde Vincent De Smedt met 77 doelpunten. De produktiefste ploeg was Arsenal met 324 doelpunten, voor Oud en Nieuw met 242 goals en Optiek De Bisschop 226. De trofee geschonken door de Zeelse Fairplay club werd ge wonnen door MV Durmen. De Veteranen titel werd door de algemene favoriet Slagerij De Stroope gewonnen. Met een is het voor deze klub de vijfde titel op zes kompetities. Er kwam nu weer weerstand van Nordex Walravens en Su pra De Bus, maar aan de superioriteit van De Strooper viel niet te tornen Videotheek eindigde vierde en verder SV Telelec en Oud en Nieuw MJ sport. In de B-reeks eindigde Satra- Zeelse Minivoetbalkompeti tie. Alois De Bleser scoorde als veteraan de meeste goals met 96 treffers (bvw) co als nummer één. De top scorer van de Dendermondse rijkswachters was Alois De Bleeser met 96 goals. En dan volgen Bouwmaterialen Van Akelyen, Bac, De Stube - Van Driessche, Patrick Shop en Bouwbedrijf De Raedt. De trofee van topscorer bij de veteranen was voor nieuwko mer Alois De Bleser met 96 goals voor Julien Poppe en Andre Bosmans. Kampioen De Strooper lukte zoals Oud Zeelse Minivoetbalkompeti tie. MV De Balans won de beker in de B-reeks (bvw) en Nieuw in de kernkompeti tie de dubbelslag. Het won de beker door in finale Supra De Bus met 4-2 te kloppen. De produktiefste veteranenploeg was Slagerij De Strooper met 216 doelpunten voor Video theek 177 en Telelec 171. De trofee van de fairplayklub ging naar BAC voor Nordex- Walraevens en Bouwmateria len Van Akelyen. BENo Organisatie: V.Z.W. Gemeentelijke Sportinstellingen Hamme - Gemeentelijke Sportraad Hamme. Plaats: Gemeentelijke Sporthal Meulenbroek Hamme Gemeentelijke Atletiekpiste en omgeving - Gemeentelijk verwarmd openluchtzwembad Hamme. 1. Van maandag 25 juli 1988 t.e.m vrijdag 29 juli 1988: lager onderijs. 2. Van maandag 1 augustus t.e.m. vrijdag 5 augustus 1988: middelbaar onderwijs. Inschrijven kan van 16 mei tot 15 juni 1988, van maandag tot vrijdag, en dit telkens van 9 u. tot 12 u. en van 13.30 tot 17 u. op de gemeentelijke sportdienst in sporthal Meulen broek, tel. 47.63.74 (betalen bij inschrijving).

De Voorpost | 1988 | | pagina 31