II Aalst geeft te weinig bloed. Frans Redant doopte het kultureel centrum «Louis Paul Boon» Juniorskamer van start in Aalst Nog de verkeerssituatie Keizerlijk Plein - Vredeplein Dertig jaar «Vriendenkring De Pelikaan» Ji U U Heraangelegde parking biedt een oplossing 4 - 20.5.1988 - De Voorpost Aalst. De muziekkapel van de brandweer begeleidde de oprocht. (a) Vervolg van blz. 1 Karei Voogt en De Buck voor Eendracht Aalst speelden. Hij werd rijkswachtoffi cier gedeeltelijk vrijwillig en deels uit financiële oog merken. Hij heeft het zich echter nooit beklaagd voor deze karrière gekozen te hebben. Hij is momenteel kommandant van de rijks wacht voor de provincies Antwerpen en Limburg. Ieder jaar komt hij nog één keer naar Aalst voor een reünie met klasgeno ten. «De wilde bende» noemt deze ordehandha ver dat. Uiteraard was hij ook een kamavalist en herinnert zich nog goed de nachtelij ke tochten te voet naar Moorsel toe. Volgens kolonel Tack le ven we in een veel te veel permissieve maatschappij waaraan ouders, scholen en besturen gezamenlijk wat zouden moeten doen. Meer respekt voor waarden. Of rijkswacht, stedelijke politie en gerechtelijke po litie moeten versmolten worden tot één organisatie heeft hij vragen. Moest het alles te herdoen zijn dan ware één organisatie best. Zoals de zaken nu staan opteert hij voor opti male samenwerking maar voor behoud van ieders specifieke identiteit. Af hangen van een éénheids- politie kan risico's mee brengen. Naar Aalst komt kolonel Tack alleszins niet meer terug om er zich te vesti gen. Familiale en vriend schappelijke banden weer houden hem in Antwer pen. Toch vindt hij een middelgrote stad als Aalst en Roeselare goede leef gemeenschappen waar nog kontakt tussen de bewo ners mogelijk is. In een metropool duurt het heel wat langer alvorens men bindingen heeft. Dramaturg Frans Redant Een Hofstadenaar die als amateur debuteerde bij «Vast als Eik». Een dra maturg is de man die de regisseur adviseert, die stukken leest en selek- teert, ontwerpen maakt in funktie van het publiek en helpt bij het opstellen van het koncept, van de rol verdeling en het dekor en noem maar op. Het répertoire van «Vast als Eik» was voor hem te weinig progressief en hij kwam dan in de Aalsterse mallemolen. Gestimuleerd door Bert Van Hoorick belandde hij na rhetorica en studies aan het Brussels Rits waar hij nog les Ne derlands en fonetica kreeg van Mare Galle. Onder tussen was hij reeds aan het HTG (Nederland Theater Gent) verbonden waar hij nu nog steeds werkt alhoewel wonende te Antwerpen. Daar is hij doende in een theaterkol- lektief waar hij zelf stuk ken schrijft, regisseert en speelt. «Een kultureel centrum opbouwen is iets. Het kan lang duren zelfs zoals te Aalst. Belangrijker is ech ter het ook adequaat te gebruiken. Vaak is na de bouwwerken het geld op en zijn er te weinig fond sen voor werking. Kultu- rele centra stammen nog uit de golden sixties en zijn meestal veel te luxueus op gevat.» Op de vraag van Roger D'Hondt of hij bereid zou zijn in Aalst een semi-pro- fessioneel theatergezel schap te leiden antwoordt Redant positief. Op voor waarde dan dat zulks kan gebeuren zonder enge kortzichtigheid. «Aalst is belangrijk genoeg om een degelijk gezelschap te ver dienen. Aalst heeft daar enboven vergeleken met Mechelen, veel meer en veel langere en betere theatertradies. Hij voegt de daad dan bij het woord en doopt, met Spa-water, het kultureel centrum om in «Kultureel Centrum Louis Paul Boon». Voetballer Jan Van Poel voorde De te Aalst geboren Jan Van Poel voorde, momen teel bedrijfsleider van een belangrijke transportfir ma, verhuisde reeds op tweejarige leeftijd naar Ninove. Op 15 jaar werd hij door Eendracht Aalst gekocht voor 50.000 fr. Hij was er beurtelings keeper en voorspeler. Op 18 jaar speelde hij in het fanionteam. Voor Van Poelvoorde die ook een kaatser was van Aalst vroeger het mekka van de kaatssport, maar die tijd is lang voorbij. Wat betreft het publiek van Eendracht Aalst zegt Van Poelvoorde dat het publiek goed is op konditie dat ge goed speelt. Op Eendracht is er wel altijd ambiance omdat het publiek zo dicht bij de spelers zit. Momenteel is Van Poel- voorde nog steeds jeugd trainer te Ninove. Desge vraagd zou hij dat ook voor Eendracht willen doen. Maar het fanion team trainen is hem te zwaar. Daartoe heeft hij de tijd niet (meer). Het incident met scheids rechter Blavier toen de match geschorst werd we gens de mist en omdat er maar 6 Eendrachters meer op het veld waren relati veert hij wijselijk. «Die man zal wel zijn plicht ge daan hebben. Maar ieder een verstond hem niet...». Staatssekretaris Luc Van den Bossche Te Aalst geboren herin nert hij zich nog Kapelle- keskermis (Meuleschette- straat) en de school aan het Vredeplein waar hij de eerste twee studiejaren volgde. Onlangs vond hij nog op een rapport de melding «uw zoon is een gangster». Hij doorliep 5 verschillen de scholen en, geboren als «maagd» deed hij on noemlijk veel pogingen om van dat maagdom af te geraken. «Mijn gedrag was niet bepaald voorbeel dig» geeft hij grif toe. Als advokaat pleitte hij te Gent doch daartoe heeft hij nu maar weinig tijd meer. Soms nog eens een zeer belangrijke zaak als bvb. de staking op de Boelwerf te Temse. Een mandaat in de ge meenteraad heeft hij nooit verlangd. Hem wordt elke verkiezing de plaats van lijstduwer gepresenteerd maar ieder jaar wijst hij dat af. «In een grote stad kan dat. In een kleine stad zou me dat kwalijk wor den genomen». «Om karrière te maken in de politiek moet ge eens of meer keren door uw partij geschorst zijn» zegt hij. «Dat bewijst dat er inhoud in U zit. En persoonlijk heid». Het departement onder wijs vormt voor Luc Van den Bossche een reële uit daging. Hij wil trachten het rijksonderwijs te ge ven wat het verdient. Aalst. Luisteren naar de roots van bekende Aalstenaars. (a) Vervolg van blz. 1 meenten in de regio's Aalst, Dendermonde, Zottegem, Ninove en Ge- raardsbergen en beschikt op een plasmaferesecen- trum in Érpe-Mere en in Geraardsbergen. Als De Pelikaan Schepen voor Volksge zondheid, André Doorns, ziet in de pelikaan, ofte buidelgans, het simbool van menslievendheid. De volksmond aanziet De Pe likaan als iemand die zijn jongen voedt met eigen bloed. De ingesteldheid van onze bloedgevers die inderdaad het beste van zich zelf ge ven, staat in schril kontrast met de materialistische in gesteldheid van velen in onze huidige maatschap pij. Een maatschappij ge domineerd door relatie stoornissen, stress, depres sies en zelfmoorden. Na Denemarken spant België op dit laatste punt de tries te kroon... Bloeddonors zijn authen tieke tegenpolen ten op zichte van dergelijk nega tief ingestelde burgers. Samenwerking Voorzitter van de Aalster- se Rode Kruisafdeling, Carlos De Vuyst, roemt de innige samenwerking die reeds vele mensen het le ven heeft gered. Direkteur-generaal van het Belgisch Rode Kruis Vlaamse Gemeenschap, Karei Vandekerckhove, betokkelt de gevoelige snaar. In ons land is het inderdaad zo dat 1 donor moet zorgen voor bloed voor 20 mensen. Een reu- zetaak en uiteindelijk een daad van veredeld civisme. «Moest iedere gezonde Belg zich afeetten tegen beweringen als ge wordt er dik van of ge moet meer eten, en één keer per jaar bloed geven, dan waren er op het vlak van de bloed- toevoer geen problemen meer. Dat zou dan een reële daad van belangloze solidariteit betekenen». Vandekerckhove ziet de band tussen de donor en de ontvanger - een Belg, misschien iemand uit een ander werelddeel - als een rode draad die de mensen onderling verbindt. Een teken van hoop op een betere wereld waarvan we dan toch allen dromen. Vereremerkte bloedgevers van «De Pelikaan» Dekoratie voor tien bloed- giften: Baetens Pierre, Baeyens Marie-Paule, Baeyens Ri ta, Bogaert Marie-Rose, Bolle Guy, Buys Gustaaf, Callebaut René, Cherette Jean-Pierre, Claessens Godelieve, Cools Rita, Cooman Hedwige, Coo- man Hugo, Coppens Jean- Paul, Comette Jo, D'Hae- se Gino, Daelemans Ann, De Backer Jean-Pierre, De Bock Francois, De Boeck Francois, De Boeck Paul, De Bruyn Germai- ne, De Bruyn Godelieve, De Burchgraeve Agnes, De Clercq Luk, De Clip- peleer Nelly, De Cock Philip, De Cock Robert, De Coninck Nicole, De Coster Maria, De Greve Hedwig, De Groote Mar- nix, De Kock Jan, De Kock Rita, De Leeuw Eli- se, De Leeuw Jan, De Lombaert Ingrid, De Man William, De Meyst Ina, De Neef Arlette, De Pels- maecker Frans, De Roeck René, De Saedeleer Vera, De Schrijver Christiane, De Schrijver Paul, De Smedt Dirk, De Smedt Wilfried, De Smet Johny, De Smet Mark, De Spie- geleer Jean-Pierre, De Wael Richard, De Wolf Victoria, De Vos Willy, Duwez Bruno, Eeckhout Anne-Mie, Goedertier Lutgart, Haeck Marcel, Haelterman Anita, Heire- mans Danny, Hunninck Rita, Jacobs Dieter, Jan- segers Rita, Janssens Mark, Lassois Oscar, Le Compte Norbert, Lema- hieu Monique, Lieffe- rinckx Christine, Lievens Hilaire, Limpens Mark, Maes Frank, Malfroid Oscar, Meert Etienne, Mertens Linda, Mertens Mireille, Meyfroots An dré, Michiels Carmen, Middernacht Hildegard, Moereels Jan, Moons Rik, Pauwels Marie-Jeanne, Peirlinck Pierre, Peleman Georges, Philips Greta, Raes Elga, Rentmeesters Victorine, Schellinck Ma rianne, Schoonbaert Luk, Seminck Maurits, Smet Erna, Soetens Conny, Staelens Jeannine, Steen- hout Maria, Troch Cristl, Uyttersprot Luk, Uytter- sprot Lutgarde, Van Bel- lingen Wilfried, Van Cau- ter Iwein, Vande Capelle Christianne, Van de Velde Christine, Van de Velde Peter, Van de Winkel Wil liam, Van den Bremt Lin da, Van den Neucker Nel ly, Van der Borght Chris, Van der Borght Karel, Van der Eist Greta, Van der Kelen Petrus, Van Gijsegem Hans, Van He- cke Reginald, Van Hover Patrick, Van Hover Wil liam, Van Medegael Dirk, Van Neck Guy, Van Rans- beeck Laurent, Van Schoors Linda, Van Vae- renbergh Albert, Van Wassenhove Patrick, Van Wassenhove Willy, Velde- man Maurits, Vereecken Erik, Vereman Ludwig, Verhast Christianne, Ver- le Linda, Vermoesen Freddy, Vermoesen Wil fried, Vemaillen Bart, Wijnendaele Johan, Wil liams Ronald, Wuytens Martin en Heymans Emiel. Dekoratie voor 25 bloed- giften: Adam Jacques, Bael Al bert, Bassleer Jozef, Borghgraef Dirk, Calle baut Noel, Cardon Rosa- ne, Coppens Alain, Cop- pens Maria, D'Haese Paul, De Backer Francois, De Boitseleer Gustaaf, De Brucker Marcel, De Don- cker Honorine, De Gendt Jan, De Kinder Ernest, De Maeseneer Jenny, De Neef Godelieve, De Neve Rita, De Pauw Jaak, De I^op Mark, De Schrijver Gustaaf, De Smet Diane, De Troyer Marcel, De Waegeneer Erika, De Waele Paul, De Wolf Ste- phan, Duquet Julien, Hey- vaert Arlette, Janssens Achiel, Janssens Ann-Ma rie. Dr. Lejuste Michel, Marckx Eddy, Mees Igna- ce, Michiels Frans, Neu- lant August, Ott Daniel, Peeters Maria, Putteman Michel, Roels Rudy, Schutijzer Gaston, Se minck Anne-Marie, Snoeck Roger, Souffriau Herman, Tas Anny, Van Bost Patrick, Van Damme Karel, Van den Bossche Etienne, Van den Brande Jozef, Van den Steen Ma ria, Van der Borght Erik, Van der Straeten Willy, Van Driessche Godelieve, Van Droogenbroeck Christian, Van Goethem Nicole, Van Gijseghem August, Van Koppen Jil- les, Van Mol Herman, Van Moorter Willy, Van Vaerenbergh Jean, Van- denbossche Agnes, Van der Biest Edmond, Van- develde Anne-Marie, Ver- beeren Yvonne, Verbestel William, Vinck Danny, Waltniel Tercile, Weze- mael Myriam, Witzoreck Emiel, Sevenants Patrick en Matthijs Paul. Dekoratie voor 40 bloedaf- namen: zilveren penning, bronzen kenteken Bogaert Gaston, Buggen- hout Francois, Caillet Ge nevieve, De Baetselier Ghislain, De Bock Wil liam, De Meyst Petrus, De Moerloose Maria, De Mol Gustaaf, De Roo Elza, De Smet Godelieve, De Wael Herman, De Wit Jan, Ghijssels Marcel, Haelter man Herman, Hautman Roger, Kuppens René, Leemans Louisa, Maes Emiel, Meganck André, Mens Guy, Roelandt Ma rie-Jeanne, Schouppe Piet, Segers Johan, Trip- paers Denis, Van Boven Raoul, Van de Perre Be- noit, Van den Bossche Aalst. De bevriende delegaties waren met de vlag present in de optocht, (a) Gilbert, Van der Borght Karei, Van Gerwen Frans, Van Huychem Denis, Van Praet Gaetan, Verschuere Paul, Verstraeten Pierre en Van Schel Richard. Dekoratie voor 60 bloedaf- □amen: zilveren penning, zilveren kenteken Bucque Pierre, De Meyst Odilon, De Wolf Frans, Greevelinck Gerrit, Roe- landt Jan, Silverans Hilda, Smekens Maurice, Stan- daert Franciscus, Stock man André, Temmerman Cyrille, Trogh Yvette, Van der Biest Joanna, Van Impe Erik, Pol De Paepe en Tuypaerts Denis. Dekoratie voor 80 bloedaf- namen: gouden baret Callebaut Ewald, Claus Herman, Pessemier Ray mond, Schatteman Luk, Thybaert Gaston, Van Lil Alexius en Van Tichelen Hugo. Erediploma voor 100 bloedafnamen: gouden medaille, bronzen kenteken De Wolf Arthur, Kiekens Achille, Hoste Clemens, Van den Bossche Johan na, Michiels Petrus, Phlips Marcel, Van der Straeten Remi, Van den Eede Mar cel, Paul De Ridder, Jan Gysens en Vos Josephine. Erediploma voor 160 bloedgiften: Lievens Hubert. Erediploma voor 180 bloedgiften: De Bodt Marcel. Plasmadonors: Jean-Pierre Geurts 125 giften en Chris tiane Geurts 25 giften. Voorzitter van de Juniorskamer der Aannemers van de bouwnijverheid in het arrondissement Aalst Luc Rom- baut hield b(j de over de doopvont houden van deze boreling een toespraak tot nevenarchitekten en aanne mers. Dit om te komen tot betere wederzijdse kennisma king. «In onze vakverwante, maar toch duidelijk ge scheiden beroepen, be staat er een duidelijk sa menwerkingsverband om tot een voldoeninggevend resultaat voor onze klan ten te komen. In die zin is het naar onze mening aangewezen om naar een trefpunt te stre ven voor gecentraliseerde prijsaanvragen aan bonafi de aannemers in alle bouwvak disciplines. die lid zijn van een nationale organisatie, met name de N.C.B.», aldus de voor zitter. Dit systeem van regionale openbare aanbestedingen binnen de kamer, lost de problematiek op voor jon ge architekten om te we ten te komen bij wie ze met hun prijsvraagdossiers «goed» terecht kunnen. Intern in de kamer zal we kelijks een berichtgeving naar de aangeslotenen georganiseerd worden, zo dat geïnteresseerde bedrij ven zich met de betrokken architekt in verbinding kunnen stellen na inzage van het dossier op de kamer. Tevens kan de architekt steeds informeren binnen de kamer naar registratie en erkenning van de aan nemers zodat hij met ge rust gemoed uw klant kunt adviseren. «Wij zijn ervan overtuigd dat, indien van dit prijs vraagsysteem door het neerleggen van aanbeste dingsdossiers op de kamer regelmatig gebruik zal ge maakt worden, de regio nale samenwerking zal be vorderd worden. In de tweede plaats wen sen wij U allen in te lich ten over het feit dat via onze kamer technische vakliteratuur kan opge vraagd worden van het W.T.C.B.. Publikaties van andere instanties kunnen opgevraagd of geraad pleegd worden in onze technische biblioteek; zo stelde Luc Rombaut nog. Wakkere Burger André- Emiel Bogaert nam ander maal de situatie aan het kruispunt Keizerlijk Plein - Vredeplein op de korrel. Hij had gemeend optimis tische geluiden gehoord te hebben die naar een vala bele oplossing zouden lei den maar werd andermaal ontgoocheld. Op aanraden van de ver- keerskommissie werden op het wegdek in de Ar- beidstraat wegmarkerin gen aangebracht om dwar- send verkeer te verbieden, die markeringen verdwe nen echter om niet geken de redenen. Beloofd was bovendien een technische ingreep te verrichten aan de ver keerslichten teneinde de signalisatie beter te doen overeenstemmen met de diverse verkeersstromen. Ook dat is gebleken wei nig adekwaat te zijn. Bogaert stelt alleszins dat het aan bewust kruispunt sakkeren door de wegge bruikers blijft. Hij kan zich moeilijk van de indruk ontdoen dat het bestuur deze situatie niet wil klaren op de manier zoals hij suggereerde. Enkel omdat dat initiatief niet van het stadsbestuur komt maar wel van een geëngageerd burger. Wakkere burger André- Emiel Bogaert neemt het niet dat de heraanleg van de parking aan het rijksad- ministratief centrum aan de Graanmarkt niet zal kunnen gebruikt worden door juristen, gerechts deurwaarders en soortge lijken omdat er gewoon geen plaats zal zijn. De nieuwe parking is inder daad zeer mooi en zeer ludiek aangelegd doch dat kost uiteraard parkeer plaatsen. Gesteld werd dat er 130 parkeerplaatsen worden voorzien wat 50 méér be tekent dan voor 1985. A.E. Bogaert ziet echter niet in waarom vergeleken wordt met 1985 vermits de werken aan deze parking maar begonnen in de tweede helft van 1987. Doekje voor het bloeden zou zijn dat de reeds be staande parking met 60 plaatsen gelegen naast de stadsdiensten tijdens de diensturen zou worden opengesteld voor bezoe kers van het rijksadmini- stratief centrum. Dit biedt echter geen oplossing ver mits deze parking reeds van 's morgens bezet is. A.E. Bogaert stelt dat de verhoging van 150 naar 180 plaatsen alleen ten goede zal komen aan het eigen personeel zonder dat ook maar iets wordt ge daan voor de bezoekers of gebruikers. Indien er ter elfder ure niets anders uit de bus komt zal Aalst de enige stad zijn waar juristen door de stad moeten krui sen om ergens een par- keerplaatsje te vinden. Wat dan voor wie met dc Aalsterse plattegrond niet bekend is lang geen sine cure wordt. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 4