E EEN KOOL UIT EIGEN TUIN IS HET SOP WÉL WAARD Ek&enHUIS 1 Dendermonde ontdekken en nog leuke prijzen winnen ook Walter Schelfhout stelt tentoon in Berlare Bouworde Oost-Europa De Voorpost Ontmoetingsdagen van «Jonge Kerk» Tuinieren in het tijdperk van het gezonde voedsel een boeiende en beslist «verstandige» hobby. Verse groenten uit eigen tuin daar moet je wél iets voor over hebben. Onder het motto «Al doende leert men» brengt TV-EKSPRES vier weken lang een boeiende reeks artikels over tuinieren. Als illustratie bij de TROS-serie «Eten uit Eigen Tuin». Een must voor wie de tumkriebels begint te voelen 16 - 27.5.1988 - De Voorpost Om en bij de tweeduizend deelnemers verwacht Vakantiegenoegens en BAC hebben de handen in eikaar geslagen voor een rits aktiviteiten die zich specifiek richten tot het hele gezin: wandelzoektochten, fietszoek- tochten en autozoektochten doorheen heel Vlaanderen, drie per provincie, met de Oostvlaamse startdag nu zondag 29 mei in Dendermonde. Een startdag die niet zomaar mag voorbijgaan maar waarrond een heel programma werd opgebouwd. Om 10 uur al is het groot feest op de Grote Markt van Dendermonde want dan blaast de fanfare Sint- Cecilia de langslapers wakker. Het majoretten- korps van deze fanfare zorgt bovendien voor een showoptreden. Vanaf dat ogenblik kan men ook kennis maken met de toe ristische trekpleisters uit de streek en het VW kan toor van Dendermonde staat klaar om de vele be zoekers te verwelkomen. De kunstminnende wan delaars kunnen van de ge legenheid gebruik maken om een bezoekje te bren gen aan de tentoonstelling van Stefan Gorus in het stadhuis. Om 11 uur stipt wordt de dag officieel geopend en na een toe spraak laat men het Den- dermondse kopvlees aan rukken als voorsmaakje van wat je nog allemaal te wachten staat? Vanaf dan kan je eigen voluit starten voor een wandelzoektocht door heen de stad. Je kan hier voor inschrijven aan het BAC kantoor in de Kerk straat. Deelnemen is ge heel gratis, maar wie het rallyboek wil met alle tochten erin opgenomen en voorzien van de nodige toelichten (van de hand van Julien Vanremoorte- re) betaalt die ene dag maar 50 in plaats van 100 fr. Dat Rallyboek is een ideale gids voor latere tochten doorheen heel Vlaanderen en eigenlijk een must. Tot 15 uur kan men starten voor de voet tocht die de belangrijkste Dendermondse beziens waardigheden aandoet. Op meerdere plaatsen is voor animatie en ontspan ning gezorgd. Aan het Sas- ke is er bievoorbeeld een speciale stand met volks spelen, op de speelplaats van het VTI zijn er clowns en kunnen de kinderen zich een clownsgezicht la ten schilderen. Men kan er ook zelf zijn pannekoek bakken. In het begijnhof staan de leden van de Dendermondse gidsen- kring ter beschikking van de rondleidingen en aan de Brusselse Poort zijn er allerlei gezelschapsspelen. Op de terreinen van Olympos kan men terecht voor de pick-nick en na tuurlijk voor de fit-o-me- ter, het verkeerspark en een springkasteel. Andere plaatsen waar er animatie is; de Mechelse Poort, het Administratief Centrum en de Grote Markt waar de volksdans groep Drieske Nijpers klaar staat voor enkele de monstraties. Om 15.30 uur zijn de deel nemers aan de tocht op- niew welkom op de over dekte parking van het BAC kantoor in de Kerk straat, waar een showa vond wordt verzorgd om vingers en duimen van af te likken: De Dender mondse Jeggpap NO Jazz band zorgt er voor de no dige muziek en Felice Da- miano is er de gastheer. Iedereen kan aan deze zoektocht(en) deelnemen en dat helemaal gratis. Maar er zijn vanzelfspre kend voordelen weggelegd voor de klanten van de organizerende private kre dietinstelling. Wat je kan winnen: een VW Jetta, vakanties, reis koffers, rekenmachientjes en nog veel meer. Mee doen kan tot 2 september en wie belangstelling heeft kan het volledige wedstrijdreglement beko men bij de BAC kantoren. Geometrische vormen Walter Schelfhout wordt volgens de kunstcritici gerekend tot de voornaamste ab- Omdat het plaatselijke ASLK-kantpor dit jaar de 10"° verjaardag viert van haar aanwezigheid in de E. H e rtecan tl aanwerd gezocht n»m.r een passen de manifestatie. Men koos een overzicht tentoon stelling van het werk van Walter Schelfhout, een Aalsters abstract en non-figuratieve kunstenaar met internationale bekendheid, die al verschillen de jaren in Berlare woont. De tentoonstelling is te bekijken van zaterdag 28 mei tot donderdag 30 juni in de E. Hertecantlaan 18a. strakte schilders van de jaren '60. «Reeds meer dan 25 jaar worden de werken van deze kun stenaar tentoonge steld», schrijft Mare Van Gijsegem, direk- teur van de Wetterse akademie in de voor stelling van deze ten toonstelling. Hij volgde les in St. Lu cas te Brussel en in de Academie te Aalst. Hij had als jong kunste naar vooral bewonde ring voor het werk van Rik Slabbinck. Vooral het gebruik van de 'op wekkende, ongemeng de kleur, in een tweedi mensionale behande ling, zonder rekening te houden met de per- spektiefregels' spraken Berlare. Walter Schelfhout Schelfhout bijzonder aan. Schelfhout's werk evolueerde later van kleurvlakken naar zui verder geometrische vormen en typografi sche motieven. Hierbij werd eerst vooral de let ter U gebruikt, later nam hij de Y, omdat hiermee de optische ef- fekten beter tot hun recht komen. Ook in de kleur is er een wijziging te merken. Naar de jaren '70 toe vindt men blauw-rood- wit komposities. Over kleur zegt Schelfhout: «Kleur is het basisele ment van mijn werk van nu, terwijl de kom positie zich richt naar een allesoverheersend vlak. Deze twee elemen ten worden steeds op nieuw aangewend als uitgangspunt voor ver dere kreaties. Steeds gevarieerd en opnieuw uitgepuurd om zodoen de nieuwe elementen naar voor te brengen die op hun beurt aan de basis liggen van een volgend gelijkaardig verloop. De opbouw is steeds meetkundig. Ik plaats kleuren dishar monie tegenover elkaar om zo tot een nieuw harmonisch evenwicht te komen». Dit citaat komt uit een boek dat kriticus Roger D'Hondt aan deze kun stenaar wijdde. Nog dit jaar schreef een ander kunstkenner, Herman Strijpen8 een ander werk: Walter Schelf hout en de Reformgale rij - Een terugblik'. Bei de werken zullen allicht te vinden zijn op de ten toonstelling. NK Wandeldag voor honden in Aalst De Koninklijke Vereniging voor Duitse Herders honden, Kringgroep 38 't land van Aalst en Dender, een hele mondvol, organizeert op zondag 26 juni een wandeldag voor alle hondenrassen. Men heeft de keuze tussen een tocht van 20 kilometer die vertrekt om 9 uur en een wandeling van 10 kilome ter met vertrek om 13 uur. Belangstellenden wor den verwacht op het terrein in de Affligemdreef 399 te Aalst. Men doet er goed aan op voorhand in te schrijven op het adres Daniël de Waegeneer, Mi mosastraat 41 te 9308 Gijzegem (053-78.37.29) waar men ook alle nuttige inlichtingen kan bekomen. Dank zij een stevige Raad van Beheer, een enthoe- siaste animatie-ploeg, en het vertrouwen van tien duizenden ex-bouwgezel len, is de Vlaamse Bouw orde na 35 jaren bestaan aan een nieuwe lente toe. We verwachten deze zo mer heel wat vrijwilligers méér dan de laatste jaren. Het gonzende hart én brein van de Vlaamse Bouworde situeert zich bij Leuven: Tiensesteenweg 145 3200 Kessel-Lo, tel. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419 120.172 Hooldredakteur S. Dewachter Sporiredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekenii 442-8601481 mq: 1-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 016-25.91.44. Daar wor den alle kampen voorbe reid, begeleid en verwerkt die doorgaan in eigen land, in de buurlanden, in West- en Zuid-Europa, zelfs in Noord-Afrika, Tunesië. De «Werkgroep Oost-Eu ropa» van de Vlaamse Bouworde heeft, gezien de specifieke problemen ach ter het Ijzeren Gordijn, een eigen sub-secretariaat te 9330 Dendermonde, Begijnhof nr. 1. Deze zomer gaan in Oost- Europa vermoedelijk een dertigtal kampen door, ge spreid over de drie verlof maanden van 9 tot 30 juli, van 6 tot 27 augustus, en van 3 tot 25 september. Wie minstens 18 jaar is, en mee wil naar Oost-Europa (Hongarije, Polen en Joe goslavië) neme kontakt op met één van de regionale verantwoordelijken voor een introduktiegesprek: Daniël Evrard, Begijnhof 1, 9330 Dendermonde, tel. 052-21.93.37 of Paul Meersseman, Veldweg 15, 8870 Pittem, tel. 051-46.76.33 (rond 9 u., of na 20 u.) DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis, dendermonde Om praktische redenen heeft «Belle» bridgeclub haar lokaal overgebracht naar «De Drie Klokken» in de Van Langehovestraat 1, te Sint-Gillis (vlak bij het Kerkplein). Vanaf 29 mei wordt daar elke donderdagavond gespeeld vanaf 19u45. De uitslag van de winnende paren op 20 mei: richting noord-zuid 1. echtpaar Christiaens, 2. L. De Visscher-L. Van Den Berghe en 3. echtpaar Ravijts. Richting oost-west: 1. M. Buydts en M. Weymans, 2. R. Rentmeesters en P. Van Damme en 3. echtpaar Sanders. «Eén van hart, en één van geest!» Onder dit tema komen be gin juli 300 jongeren van het bijbels jongerenvor- mingswerk «Jonge Kerk» samen te 2320 Hoogstra ten, in het Ursulinen-insti- tuut «Het Spijker». Het wordt van 3 tot 9 juli een gonzende bedoening, in 5 leeftijdsgroepen, waar naast sport en spel, na- tuurexploratie en sociale verkenning, zang en dans, aan héél serieuze vorming wordt gedaan om jonge kristenen te begeleiden tot weerbare gelovigen. Elke dag liturgische vieringen, eigentijds gebed, bijbelse inwijding, religieuze ge sprekken. Op dinsdag 4 juli komt Mgr. Paul Schruers op bezoek. Ook niet-leden zijn wel kom op voorwaarde dat ze willen meedraaien in de jeugdige spiritualiteit van de beweging. Leeftijd: van 13 tot 21 jaar, in 5 groepen. Bijdrage: 2.200 fr., waar van 500 Fr. voorschot, te storten op PCR 001- van Harold Pintn -5-8-12 Juni. Harold Pinter In "Het gekkenhuis" kan men zich terecht afvragen wie er nu eigenlijk gek is: de patiënten of de verzorgers. Want wat in dit gekkenhuis gebeurt, is zo abnormaal dat een normaal mens er knettergek van wordt. Een patiënt sterft op onverklaarbare wijze, een andere ;eraak( in verwachting, een ziekenbroeder wordt ge- r een nymphomane verpleegster en een deel van het personeel wordt vermoord. ans Van der Aa dirigeert het gekkenhuis, dat bevolkt wordt door Nand BuyT, Ronny Water schoot. Raf Troch, Sien Eggers. Mare Bober, Sjarel Branckaerts en Mieke Lauwcrs. De deuren van het gekkenhuis gaan open op 20 mei. Wie reser- ert is zeker van een plaats. Tel. 02/217.69.37. BON -100F Met deze bon krijgt u 10 iooTen in 0393153-88, «Jonge Stem men», 9330 Dendermon de, met vermelding van familienaam, voornaam, jongen/meisje, geboorte datum, beëindigde klas en «Ontmoetingsdagen '88». Dan wordt je alle verdere informatie toegestuurd. Van 31 juli tot 6 augustus is er een tweede initiatief, alleen bestemd voor jonge begeleid/st/ers van spiri- tualiteits-jongerengroe- pen: de Vormingsweek «Moustier- en -Fagne». Men moet minstens 18 jaar oud zijn, religieus be wogen, en al een beetje vertrouwd met de bijbel en kernwerk bij jongeren. Bydrage: 2.000 fr. waar van 500 fr. voorintekening op PCR 001-0393153-88 van «Jonge Stemmen» 9330 Dendermonde. Mededeling: familienaam, voornaam, J/M, geboorte datum en «Moustier 88». Alle verdere gegevens worden dan doorgestuurd. Sekretariaat «Jonge Kerk»: Begijnhof 1, 9330 Dendermonde, tel. 052- 21.93.37. Het Bel; paa ten Lat Mo Pa Bel Wi alli ha;

De Voorpost | 1988 | | pagina 12