Tom Steels voorop in de Gouden Fiets GUY VAN HESE: VIER OP EEN RIJ Willy Vereecken haalt uit in de spurt ZELE-DURMEN SUPPORTERS VOOR KURT SEGHERS! RONNY VERMEIREN Jan De Prins in Waasmunster Frankie Weemaes in Lokeren Geert Delaruelle in Temse DE EERSTELING VAN Willy Vereecken in Sinaai De Voorpost - 27.5.1988 - 19 PREMIE' ^THEEMSC*"] WIELRENNEN Nieuwelingen Ongetwijfeld behoort Tom Steels tot de beste nieuwe lingen van Oost-Vlaanderen. Recent werd hij provinciaal kampioen en in het voorbije weekeinde toonde hij zijn aanleg te Sinaai waar hij winnaar werd en in een wedstrijd voor "De Gouden Fiets" te Zottegem waar hij de spurt voor de tweede plaats won. Te Sinaai ontplooide de nieuweling uit Nieuwkerken-Waas zich van in de start. "Met z'n drieën zijn we snel tot de aktie overgegaan, doet Tom ons het verhaal. De vlucht was geen lang leven beschoren. We werden gevat waarna de ene op de andere demarrage volgde. Omdat het tempo erg strak werd gehouden, was het onmogelijk om weg te geraken. Ik wachtte met sukses de spurt af. In Zottegem hield Tom Steels zich van bij de start in de voorste gelederen. "In Sinaai zat iedereen mij op de huid maar in Zottegem was dat minder het geval, vervolgt Steels. Er waren daar trouwens meerdere favorieten. Voor halfweg geraakte ik naast de weg en kwam in een gracht en tussen de netels terecht. Geruime tijd bleven ze prikkelen en dat was beslist geen prettig gevoel. De wedstrijd op zichzelf werd een ware afvallingskoers. Er werd ook snel gereden. Met 17 zijn we de finale ingegaan en op 2 km. voor de streep wipt Christophe Lievens weg. Iedereen beloerde iedereen met het gevolg dat de vogel gaan vliegen was. Alleen spurten voor de tweede plaats bleef over en daarin toonde ik mij het snelst. Nog tot september heeft Tom Steels gelegenheid om zich als nieuweling te tonen. Nu zondag zet hij aan te Haasdonk. Ambitie heeft hij voor de grote koersen als de Ronde van Vlaanderen en de nationale titelren die begin juli wordt gereden. Voordien wil hij op school in zijn examens slagen, want dat acht Tom het belangrijkste in de huidige omstandigheden. (e.g.) Het hoeft niet gezegd dat Guy Van Hese in konditie is. De amateur uit Nieuwkerken-Waas fietste zich op pinkster zondag voor de vierde opéénvolgende maal als winnaar in de kijker. Deze keer kwam de zege te Lint tot stand. Daar trok de Waaslander er op een paar kilometer voor de streep in zijn eentje vandoor. Hij hield stand tot de finish. - Ik voel mij momenteel in staat om met de besten te wedijveren, zegt Guy Van Hese. - Ik heb ook meer vertrouwen. Dat is de belangrijkste reden waarom ik in een spurt nu behoorlijk mijn plan weel te trekken. In het verleden gaf ik mij telkens verloren. Als nieuweling en junior kwam ik vaak tekort bij een ontkno ping. Ik hield er als amateur een complex aan over. Tot wanneer ik vorig jaar een paar keer tot de bevinding kwam dat ik echt wel sneller kon uithalen dan gedacht. In St.- Niklaas, Temse en Verrebroek haalde ik het na een spurt. In Linden is het mij gelukt om alleen voorop te geraken. Aanvankelijk was ik er lid van een leidersgroep die 35 sekonden voorsprong verwierf, maar door het peloton werd gegrepen. Op zo'n 25 km van het einde is Jan Geerts alleen op stap gegaan. Samen met Jacques Verbruggen heb ik een lonende achtervolging ingezet. Bij het ingaan van de laatste ronde merkte ik dat Geerts zo dood zat als een pier. Verbruggen lokte ik in een valstrik. Aan de streep had ik een voorsprong van pakweg tien sekonden verworven. Dat was niet veel, maar voldoende om eige naar van de bloemen te worden. Vorig jaar behaalde Guy Van Hese vier overwinningen. Dat aantal heeft hij nu al bereikt maar dat betekent niet dat hij meteen ook al tevreden is. In de komende weken en maanden wil hij zich verder manifesteren en nog meer overwinningen nastreven. Komend weekeinde zet hij aan in Haasdonk waar hij vast op sterke weerstand van de Waaslanders zal botsen. E.G. Wielrennen. Carlos Van Eeckhoute won de nieuwelingenkoers in Sinaai (Iv) Willy Vereecken behaalde vorig weekeinde te Sinaai een eerste seizoenzege. Hij ver sloeg Johan Arnouts, waar mee hij voorop was geraakt, in de spurt. "De laatste tijd heb ik meer zelfvertrouwen gekregen, zegt de amateur uit Ou- degem-Dendernionde In een spurt heb ik altijd mijn mannetje kunnen staan maar doordat ik aan mijn ei gen kapaciteiten begon te twijfelen heb ik tot nu toe geen overwinning kunnen pakken. In Sinaai wipte ik alleen weg in de hoop een spurt te ontlopen. Johan Ar nouts haakte zijn wagentje aan en op dat ogenblik begon ik weer te vrezen dat ik naast de hoofdprijs zou pakken. In de laatste rechte lijn heb ik mijn krachten gebundeld en bleef overeind." Willy Vereecken is 32. Jaar en dag is hij amateur en gelet op zijn leeftijd zal hij het in de wielrennerij allicht niet ver der brengen. "Toch wil ik mij als liefheb ber manifesteren, vervolgt de Oudegemnaar. Voor mij be tekent het koersen een hobby waarbij ik natuurlijk ook de beste prijzen wil nastreven. Ieder jaar was ik goed voor een aantal overwinningen. Nu heb ik er wat langer moeten op wachten. In ieder geval hoop ik dat deze eerste zege meteen niet de laatste wordt. Het vertrouwen is gegroeid en dat is belangrijk." (E.G.) Juniores Jan De Prins noemt zichzelf een kandidaat voor het natio nale kampioenschap dat ko mend weekeinde wordt geor ganiseerd. De junior uit Rij- kevorsel stak in elk geval in Waasmunster met kop en schouders boven de anderen uit. Van in de aanvang reed hij mee in de spits, werd uit eindelijk lid van een perma nente leidersgroep, stak een reeks premies op zak en liet in de spurt iedereen kansloos. Het werd meteen zijn elfde zege. "Voor een paar weken had ik te maken met een inzin- king. Nu is de konditie aan het groeien. Zonder tegenslag zal ik mij in de titelren voorin bevinden, zegt de junior. Luc Van Guyse en Geert De Kinder gingen als eersten in de aanval te Waasmunster, maar werden snel weer tot de orde geroepen. Daarna evo lueerde Werner Wuyts korte tijd in de spits maar ook hij werd een halt toegeroepen Intussen deed zich een valpar tij voor waarbij Rudy Dewal- lens, Jean Boone en Danny Daelman betrokken waren. Voor hen betekende het met een het einde van de wed strijd. Dewallens werd met verwondingen naar een zie kenhuis overgebracht. Intus sen waren Jan De Prins en Werner Wuyts samen voorop gaan rijden. Net voorbij half weg kregen ze gezelschap van Wilfricd Ilanssen, Tommy Pieters, Peter Neels, David Van Buggenhout, Jean-Pierre Ivens, Tony Bousard, Glenn Van Hautekerke, Stefan Van Duyse en Jurgen Godefroot. Met zijn allen bleven ze tot de finish voorop. Daar won Jan De Prins de spurt voor Peter Neels, Jurgen Godefroot en Jean-Pierre Ivens. (e.g.) laatste bocht. Hij won voor Carl Roes die rechtsomkeer had gemaakt voor Patrick De Meyere, Walter De Veerman en Eddy De Poortere. Na zo'n 25 km wedstrijd trokken Geert De Buck. Jean-Pierre Sennesael, Wal ter De Veerman, Peter Saey, Mare Macharis en Erwin Buysse in het offensief. Half weg hadden deze renners zo'n 1 min. 10 sec. voorsprong ver wezenlijkt. Toen kwam er reactie en vanuit de achter grond sleurde Carl Roes nog 12 collega's mee die uiteinde lijk de aansluiting met de lei ders zouden realiseren. Hun voorsprong groeide en de rest In het lokaal Durmehof op de wijk Durmen telt de suppor tersclub van Kurt Seghers mo menteel 128 leden. Voorzitter Dirk De Waele, ondervoor zitter Andre De Beule, secre taris Wim Paul en schatbe waarder Astrid De Wilde, commissaris Paul Smet en technische raadgever William Tackaert, vormen een bestuur dat de tolk is van alle leden om Kurt Seghers zoveel mo gelijk bij te staan en hem alle materiële mogelijkheden te geven om uit te groeien tot een goed renner. Zoals voorzitter Dirk De Waele het verwoordde tijdens de overhandiging van de nieu we fiets, zullen de komende drie seizoenen voornamelijk gewijd zijn aan de vorming van renner Seghers. William Tackaert meent dat Kurt zich in zijn tweede kom petitieseizoen geen zorgen hoeft te maken. Hij heeft nog alle tijd om te ontbolsteren. Het komt er opaan te kijken, te leren en uit te groeien tot een sterke sporter. Kurt die aan het VTI te Den- dermonde deeltijds school loopt om een diploma van houtbewerker te verwerven, heeft een vast oefenschema. Hij traint twee keer in de week om en bij de 75 kilome ter, met daarbovenop nog een interval-training. De andere dagen wordt de souplesse be nadrukt. Kurt Seghers is bijzonder rea list als hij stelt, dat hij in tegenstelling met zijn eerste seizoen, heel wat vooruitgang heeft geboekt. Hij is nu reeds bekwaam om mee vorm te geven aan een ontsnapping daar waar hij vroeger niet verder kwam dan meeglijden met het peleton. Dat hij mo menteel niet dichter dan een tiende plaats geraakt is, lijkt te wijten aan zijn gebrek aan spurt, maar ook daar wil hij aan werken. Kurt Seghers beseft dat hij op zijn eigen wijk alleen steun geniet om het als wielrenner een heel eind te schoppen. BENO Amateurs Carl Roes was normaal winnaar geworden te Loke ren. In de laatste ronde was hij voorop. Gans op het laatst draaide hij een verkeerde weg op. De streep bevond zich op een plaats waar de renners voordien niet voorbij waren gekomen. De achtervolgers wisten beter. Frankie Wee maes draaide als eerste uit de Amateurs Geert Delaruelle heeft in ware een vluchtkoers van ge- Temse een flinke verrichting maakt. In het begin toonden neergezet. Hij werd boven- vooral Garry Van Lierop, dien een oververdienstelijk Ivan Vereecken en Guy Ver winnaar. De 78 deelnemers berekmoes zich erg aktief. hebben er overigens als het Laatstgenoemde lag, samen Wielrennen. Op de wijk Durmen Ie Zele lieefl nieuweling Kurt Seghers een supporters- klub mei 128 leden. Zij steunen hem voluit en gaven hem een nieuwe fiets (bvw) met Gino Brijs aan de basis dat voor halfweg tien renners in de spits gingen rijden. Geert Delaruelle reed lek bij een achtervolging maar kon na een moedige reaktie weer voorin geraken. Uiteindelijk bleek het een maat voor niets want binnen de kortste keren volgde een hergroepering. Later zijn Guy Verberck- moes, Robbie Van Haudt Mare Galle, Frankie Wielandi en René Van Gils voorop ge raakt. Ook hun vlucht was geen lang leven beschoren. Bij het ingaan van de aller laatste ronde werden de teer lingen geworpen. Kurt Smet ontketende een aktie. Geert Delaruelle verleende mede werking en Werner Van Looveren, Mare Claus en Robbie Van Haudt sprongen mee in de dans. Tot de finish bleven deze vijf voorop waar bij Delaruelle van ver de spurt begon en standhield tot de streep. Smet werd tweede voor Van Looveren, Claus en Van Haudt. Gino Verbraeken won de spurt van de achter volgers. (e.g.) Wielrennen. Koen De Boevere was de snelste van de nieuwelingen aan het Donkmeer in Berlare (jj) Ronny Vermeiren straalde van blijdschap toen hij woens dagnamiddag op de Waas- munsterse Ruiter voor de al lereerste keer in zijn wieier- loopbaan winnaar werd. Hij had een flinke wedstrijd ach ter de rug, was van in de aanvang voorop en gokte met succes in de finale. - Nooit eerder verging hef mij zo goed, zegde de nieuwe ling uit Beveren na afloop. - Na enkele kilometers ben ik op pad getrokken. Bart Peelman volgde. Even later verscheen ook Peter Schoon- jans op de proppen. Met drie zijn we enige tijd voorop ge bleven maar nog voor halfweg duikte het peloton op. Op het laatst zijn Peter Schoonjans en Bart Peelman nog eens weggeweest en precies toen zij gevat werden, waagde ik mijn kans. We waren toen aan de laatste kilometers toe. Ik duwde zo hard ik maar kon de trappers rond en bleef tot de finisch buitenschot. Ronny Vermeiren heeft in de ze competitie eigenlijk nog niet veel potten gebroken. - Ik heb ook met heel wat tegenslagen af te rekenen ge had, verzacht Ronny enigs zins de pijn. - Vorige zondag nog in Ham- me stuikte ik tegen de kas seien. Vroegtijdig heb ik de wedstrijd verlaten. Niettemin stel ik de laatste twee-drie weken een gunstige evolutie vast. Ik draai soepel en het lag in de lijn van de verwachtin gen dat ik nog wel eens bin nen de prijzen moest vallen. In Waasmunster was het ein delijk zover. Ondanks Ronny Vermeiren tot nu toe een bescheiden rol als wielrenner vertolkte, mag hij toch op behoorlijk wat supporters rekenen. In café De Samenkomst te Beveren is een club opgericht die zeven tig leden verenigt. De nieuweling vertrekt nu za terdag met de Wase Wieler club waarvan hij lid is, naar Luxemburg om er een twee- daagse te betwisten. Wielrennen. Chris Van der Sypt werd derde in de nieuwelingenwedstrijd aan het E G Donkmeer. Hij kreeg de trofee van de eerste Berlaarse renner, aangeboden door Lucien Van Impe (jj) van het deelnemersveld mocht ieder uitzicht op een ereplaats vergeten. In de al lerlaatste kilometes trok Carl Roes er in zijn eentje van door. Hij zou de winnaar wor den was het niet dat hij zich van weg vergiste. In het slot gebeurde nog een ongeval toen een vijfjarig kind plotseling de weg over stak. Dirk Balcaen kwam er mee in botsing. Hij bleef on gedeerd maar het knaapje diende met verwondingen naar het ziekenhuis te worden overgebracht. Ook een aantal toeschouwers liepen verwon dingen op. (e.g.) Willy Vereecken behaalde te Sinaai een allereerste sei zoenzege. In de finale geraak te hij licht voorop in het ge zelschap van Johan Arnouts die hij versloeg in de spurt. Patrick Van De Ven en Jan Cools waren de eerste onrust stoker maar binnen de kortste keren werden ze gegrepen. Na 35 km. verschenen Luc De Smedt, Eric Wuytack. Peter Van Nuffel, Willy Vereecken en Kurt Notenbaert op de proppen. Zij realiseerden een voorsprong van pakweg 15 se konden maar kregen er later het gezelschap bij van Johan Arnouts, Johan Bollaert en Fernand De Waele. Deze ren ners zouden tot de finish voorop blijven. In de laatste tien kilometer kwam er wel afscheiding toen Kurt Noten baert, Bollaert en De Wael greep dienden te lossen en in extremis een flinke achter stand opliepen. Op zo'n vijf kilometer van het einde trok Willy Vereecken in de aanval. Johan Arnouts wipte mee. Beide renners bleven tot de finish in de spits. De spurt voor de derde plaats werd even later gewonnen door Luc De Smedt voor Eric Wuytack en Peter Van Nuffel. Wielrennen. Oudegemmenaar Willy Vereecken won de amateurskoers in Sinaai (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 15