JQ HET HUZARENSTUKJE VAN BART PEELMAN BRITTEN ZEGGEN AF WEGENS STAKING! Luc Rooms in Temse Tom Steels in Sinaai Nico De Weert inBerlare Bart Peelman in Hamme De eersteling van Hans Wanderstein BMX-fietscross in Stekene-Hellestraat Jan Stilten en Stefanie Dincq in de B-reeks Viviane Languwitz en Wim Bauwens in de C-reeks Tornooi Topspin Zele trekpleister voor nationale tennistop 20 - 27.5.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Bart Peelman dwong op pink sterzondag bewondering af te Hamme. Dadelijk na het ver trek koos hij het hazepad. Iedereen veronderstelde dat Barts vlucht geen lang leven zou beschoren zijn, maar de nieuweling uit Moerzeke dacht er anders over. Als een ervaren tijdrijder hield hij er een strak tempo op na en bouwde rustig aan een voor sprong die halfweg anderhal ve minuut bedroeg. Wie dacht dat de Moerzekenaar voor het ingaan van de finale zou ten- onder gaan, moest zijn me ning herzien. Fris als een hoentje bleef hij rustig op de trappers duwen en toen de streep in zicht kwam, had hij precies twee minuten sneller gereden dan al de anderen. Opmerkelijk daarbij was dat hij na aankomst geen zweem van vermoeidheid liet blijken en rustig een gesprekje kon voeren met de in Hamme zo bekende «reporter 17». Twee dagen eerder had de Moerzekenaar in het Klein Brabantse St.-Amands een opmerkelijke rol gespeeld. Ook toen ging hij aan de haal, bleef zo'n twintig kilometer moederziel alleen in de spits, maar werd daarna bij de kraag gevat. - Ik botste daar op veel weer stand, verhaalt Bart Peelman. Eens ik door het peloton werd gegrepen, mocht ik geen vin verroeren of er volgde een krachtige reaktie. Ik ben mij dan maar wat rustiger gaan houden. Toen Hans Wander- stein en Collaert in de aanval gingen, heb ik niet eens ge reageerd. Ik hoopte dat deze keer anderen het initiatief zouden nemen, maar daar kwam niets van in huis. Ieder een beloerde mij, maar na zoveel inspanningen was ik niet meer bereid om alleen aan de kar te gaan trekken. Gevolg was natuurlijk dat de twee leiders rustig in de spits konden blijven. Voor een ere plaats had ik wel wat over. Ik won de spurt van het peloton en werd derde. In Hamme etaleerde Bart Peelman een opmerkelijke klasse. - Ik voelde mij in een uitste kende konditie, vandaar dat ik van in de start in de aanval ben gegaan, vervolgt Peelman. Op sommige momenten viel het wel zwaar uit maar dat had meer te maken met een strakke wind die de onderne ming niet vergemakkelijkte. Niettemin ondervond ik geen last van inspanningen. Ook niet op het laatst, toen de zaak in kannen en kruiken was. Bart Peelman wist ons nog te vertellen dat hij een paar uur voor de wedstrijd een biefstuk van een halve kilo achter de tanden had geduwd en dat misschien daar de reden voor een superprestatie moest ge zocht worden. Tot nu toe heeft de knaap uit Moerzeke al vier overwinningen op naam gebracht (Verrebroek, Eeklo, Zele en Hamme) en een rits ereplaatsen in de wacht gesleept. Komend weekeinde zet hij aan in Aalst waar de trofee Mare Galle wordt gereden en waarvoor hij een uitnodiging ontving. In elk geval heeft Bart Peel man nog tot 14 juli de tijd om zich als nieuweling in de kij ker te fietsen. Daarna stapt hij over naar de juniores. Be langrijk bij dit alles is dat hij op de raad van zijn nonkel en gewezen wielrenner Eddy Peelman kan rekenen. E.G. Nieuwelingen Luc Rooms - hij moet nog zestien worden - werd de eer ste Waaslander in de provin ciale titelren, behaalde nu voor eigen deur een vierde seizoenzege. Veel tegenkan ting had hij niet. Amper tien renners waren hun inschrij vingsformulier komen opha len en dat stemde de organisa toren biezonder ongunstig. Niettemin hebben de tien ren ners toch geprobeerd er het beste van te maken. Vooral Tom Elsmoorter uit Lokeren was vaak te vinden op de eerste rij. Hij zette een eerste aktie op en genoot de mede werking van Blommaert en Van Limbergen. Lang heeft die uitval niet geduurd. Luc Rooms lag op de loer, wilde zich voor eigen publiek tonen en sleurde binnen de kortste keren de anderen tot bij de koplopers. Later probeerde Tom Elsmoorter er opnieuw in zijn eentje op uit te trekken maar deze keer riep Johan Hoskens hem een halt toe. Op het laatste trachtte Van Limbergen de dans te ont springen maar ook dat was boter aan de galg. Uiteinde lijk liep het uit op een spurt met zijn allen en daarin toon de Luc Rooms zich net iets sneller dan Weyns. Van Lim bergen werd derde voor Jo han Hoskens. (e.g.) Nieuwelingen Met zo'n fietslengte ver schil toonde Tom Steels zich te Sinaai de snelste in de spurt. Johan Claeys werd tweede voor Steven Van Aken, Eddy Cnudde, Peter Devos en Jurgen Verstraeten. Van bij de start hielden de 26 deelnemers er een strak tem po op na. Er was een eerste rondje achter de rug toen Tom Steels - de provinciale kampioen - er zin in kreeg. Steven Van Aken en Chris Amateurs Hellemans volgden zijn spoor. Enige tijd bleven ze voorop maar net voor halfweg kwam het peloton langszij. Toen is Eddy Cnudde in de aanval gegaan. In korte tijd realiseerde hij een voor sprong van 25 sekonden. In het peloton lagen de favorie ten op de loer. Dat speelde in de kaart van de vluchter. Niettemin werd hij op zo'n vijftien kilometer voor het einde gegrepen onder impuls van Steven Van Aken. Hij bracht het gezelschap langs zij. Daarna waagde Peter De Vos zijn kans. Tom Steels liet echter niet begaan. Hij wipte de vluchter achterna. Het pe loton bleef al evenmin bij de pakken zitten. In de laatste vijf kilometer viel alles samen waardoor een massaspurt volgde waarin de snelle rak ker uit Nieuwkerken-Waas zich weer eens superieur toonde. (e.g.) Nico De Weert uit Deinze behaalde in Berlare een eer ste seizoenzege. Hij versloeg Wim Raes in de spurt. 63 renners verschenen aan de start en binnen de kortste ke ren viel het deelnemersveld in stukken en brokken uiteen. Na een tijdelijke hergroepe ring geraakten veertien ren ners voorop. Voor het ingaan van de finale moesten Kenny Franssens, Luc Van Cauteren en Luc Joos greep lossen. Met elf trok men dus de laatste kilometers in. Nico De Weert won de spurt voor Wim Raes, Dirk Hoogewijs, Gino Ver- berekmoes, Patrick Bogaert, Patrick De Meyer, Frankie Wielandt, Rudy Bonemans, Johan De Prekel, Mare Verslijcke en Wim Vlaminck. (e.g.) Nieuwelingen ;'.L Bart Peelman heeft in Hamme een huzarenstukje opgevoerd. De nieuweling uit Hamme spurtte er van bij de aanvang in zijn eentje van door. In rekordtempo bouw de hij een voorsprong uit die halfweg bijna anderhalve mi nuut bedroeg. Luc Wouters uit Sint-Amands poogde de uitval te counteren maar ge noot blijkbaar van niemand enige medewerking. Patrick Matthijs, Gunther De Cock en Kurt Segers zijn ook heel even voorop gaan rijden maar ook zij geraakten nooit ver. Voorbij halfweg zette Hans Wanderstein in het gezel schap van Eddy Cnudde een tegenaktie op. Zij geraakten wel uit het peloton maar slaagden er maar niet in om de achterstand op vluchter Peelman enigszins te verklei nen. Zonder enige zweem van vermoeidheid bleef de knap pe renner uit Moerzeke alleen in de spits rijden, hield het tempo strak en verscheen met een stralende glimlach als een oververdienstelijke winnaar aan de streep. Eddy Cnudde won de spurt voor de tweede plaats voor Hans Wander stein. De spurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Olivier Braet voor Patrick Matthijs. (e.g.) Nieuwelingen Hans Wanderstein is pas sinds eind vorig seizoen als wielrenner aan de slag. Tot nog toe vertolkte hij een figurantenrol maar afgelopen weekeinde liet hij zich gelden in het Kleinbrabantse Sint-Amands waar hij er samn met zijn vriend Mare Collaert uit Lebbeke op uittrok, een voorsprong realiseerde en de eindspurt won. Het hoeft niet gezegd hoe gelukkig de zestienjarige knaap uit Wieze wel was. "Bart Peelman had er geruime tijd in de spits gereden, zegt de nieuweling uit Wieze. Toen hij gegrepen werd, waagde ik mijn kans. Ik nodigde mijn ploegmaat Mare Collaert uit tot medewerking. Onder ons beiden trokken we ten aanval. Er vielen nog zo'n twintig kilometer af te leggen. De voorsprong werd alsmaar groter en tot de finish zijn we buiten de greep van de achtervolgers gebleven. Daar begon Mare de spurt. Ik wipte hem voorbij en won." Zondagnamiddag in Hamme legde Hans Wanderstein beslag op een derde plaalts. "Aan Bart Peelman was deze keer geen houden aan, vervolgt de Wiezenaar. Weer trok hij er van in de start vanonder. Ik dacht dat hij zou begeven, net als twee dagen tevoor in Sint-Amands. Dat was deze keer echter niet het geval. Hij liep alsmaar verder uit. Ik begon aan een achtervolging en kreeg Eddy Cnudde mee. Tot bij de vluchter geraken bleek onbegonnen werk. Wel konden we het peloton op afstand houden. In de spurt voor de tweede plaats moest ik de duimen leggen. Ik moet zeggen dat het mij in Hamme niet echt zo goed verging. Hans Wanderstein begon vorig jaar augustus als wiel renner. Brokken maakte hij niet. Wel kon hij mee met de groep en alleen een zesde en een zevende plaats werden zijn beste resultaten. Tijdens de voorbije winter volgde hij de wielerschool in Buggenhout. Het nieuwe seizoen zette hij goed in. Eind maart werd hij ziek en verloor acht kilogram aan gewicht. Tot voor veertien dagen heeft het geduurd alvorens hij opnieuw de konditie te pakken kreeg. De sport zit Hans Wanderstein alvast in het bloed. Nonkel Juüen Wanderstein uit Moorsel was indertijd een bekend wielrenner. Vader Jan Wanderstein is momenteel de voetbaltrainer van de nationale ploeg in Zaïre. Hans zelf is een flinke student. Hij volgt met sukses Latijn- Wiskunde te Dendermonde. Als verstandige knobbel stelt hij ronduit dat studeren uiteraard voorrang heeft op het koersen. Hij zou overigens op flinke oppositie botsen vanwege zijn ouders moest hij er op dat stuk een andere mening op nahouden. Nu zondag gaat Hans Wanderstein in Haasdonk van start. Daar is zijn grootvader woonachtig en het is precies hij die zijn geldbeugel aansprak, om Hans zijn eerste vergunning te betalen. Het ene plezier is het andere waard, redeneert nu de nieuweling uit Wieze. (E.G.) BADMINTON Wielrennen. Nico De Weirdl won de amateurskoen in de wijk Daal te Berlare (jj) FIETSENCROSS Tweede proef Belgisch kampioenschap Wie dacht dat het BMX-fiets- crossen over z'n hoogtepunt héén is zal z'n mening moeten herzien. Zeker voor wat het Waasland betreft Inderdaad, zaterdag 28 mei organiseert het «Javago- team» uit Stekene een grote fietsencross in op het terrein van FC Rima te Stekene-Hel lestraat. Het is tevens de tweede proef voor het Bel gisch kampioenschap. Jerry, Kevin en... Herman In Zottegem ging onlangs de eerste proef door voor het nationaal kampioenschap fietscross. Stekene mag op za terdag 28 mei 1988 de tweede proef van het nationaal kam pioenschap inrichten. Het plaatselijke en aktieve «Java- go-Team» - dit staat voor Janssens en Van Goethem - zal. de organisatie op zich nemen. Janssens en Van Goethem zijn twee jonge Stekenaren waarvan de zoontjes aan fiets- crossen doen. Jerry Janssens is 12 jaar en Kevin van Goe them is er amper vijf. Om hun zoons de gelegenheid te geven hun hobby in betere omstan digheden te laten beoefenen, richtten vaders Janssens en Van Goethem in maart jl. een klub op. De klub telt momenteel 3 ak tieve piloten want... vader Herman Janssens is sinds kort aktief als fietscrossende vete raan. Het spreekt voor zich dat de 3 Stekense piloten zondag hun beste beentje zullen voor zetten in Stekene-Hellestraat. Zelf deelnemen Aan deze tweede proef voor het Belgisch kampioenschap nemen natuurlijk alle kam pioenen deel. In totaal schre ven reeds een 90-tal piloten in. De eerste wedstrijd gaat van start om 13.30 u. en er worden liefst 17 reeksen gere den volgens het BLFCB-re- glement: 6 reeksen voor meis jes en 11 reeksen voor jon gens. Daarenboven worden nog reeksen gereden door ener zijds heren- en anderzijds da mesveteranen Het spektakel is dus gewaar borgd. Maar er is meer: èlle jongens en meisjes die een BMX-fiets bezitten kunnen deelnemen aan deze fietsencross. Zelfs indien je niét over 'n dergelij ke fiets beschikt kan je tóch deelnemen, want... geïnteres seerden kunnen er gratis een gebruiken voor de race! Iedereen kèn dus deelnemen. Voor een dagvergunning kan men ter plaatse - van 11 u. tot 12.30 u. - inschrijven aan 130 fr., verzekering en herin nering inbegrepen. Interessant om weten is uiter waard dat er vanaf 12 uur een grandioze barbecue wordt georganiseerd aan demokrati- sche prijzen. Men kan dus rustig reeds in de voormiddag afzakken naar de Pastoor Van Lierdestraat om het parkoers te verkennen of gewoon om de sfeer reeds op te snuiven... (mg) Enige jaren geleden ontstond in het Gentse de idee om een internationaal gemengd dub- beltornooi te organiseren. Vooral onder impuls van Gil bert Schelstraete groeide dat tornooi uit tot een internatio naal gekend einde seizoen tornooi. Misschien door de gebrekkige sponsering brak het Gentse tornooi feitelijk nooit helemaal door. Behalve enkele Nederlanders bleef sporthal Bourgoyen vooral bezet door een massa Vlamin gen. Want bekendheid had dat tornooi zeker verworven in eigen land. Eind vorig seizoen trok zowel Gilbert Schelstraete als echt genote Mart Hautekeete zich uit het bestuur terug. En dus nu de uitdaging aan de nieuwe bestuursleden o.l.v. secretaris Kathleen Keukeleire. Ze probeerden hun gemengd tornooi, dat de laatste jaren ter plaatse was blijven trappe len, weer leven in te blazen. En vooral internationaal scheen hen dat ook nog aardig te gaan lukken ook. Niet minder dan 18 Nederlan ders kwamen vorige zaterdag afgezakt, naar Mariakerke maar ook een 12-tal Engelsen zouden de kleine plas overste ken naar Gent. Maar spijtig natuurlijk voor de Gentse organisatoren sta ken de Britse ferrydiensten, zodat die 12 Britten zaterdag niet aanwezig waren. Ook spijtig voor het spekta kel, want Engeland is naast Denemarken en Zweden toch nog steeds een toonaangeven de Europese natie. Maar de Engelsen hebben beloofd vol gend seizoen van de partij te zijn. Zeven poules werden in totaal betwist op zeven terreinen, onderverdeelt volgens klasse- ments waarde. In de eerste poule, en dus de A-reeks, hadden Peters-Van Raelter uit Terneuzen het al leen moeilijk met hun clubge noten. Desondanks eindigden Peers man-Rogiers van Olbad en Olve op de tweede plaats. De konfrontatie tussen beide ploegen verliep spannend in de eerste set, die met 118-15 werd gewonnen door Peters- Van Raelter. De Nederlan ders wonnen gemakkelijker de tweede set met 15-8. Omdat de poules twee en drie slechts telkens vijf wedstrij den moesten spelen, werd be sloten een finale uit te bou wen tussen de poulewinaars. De vier BI spelers Andries- Morriens en Vercruyssen- Cools van Amateurs poogden er de topper van het tornooi van te maken. Maar Ingrid Morriens domineerde eigen lijk de ganse finale. Zij won dan ook met Mark Andries met 15-7 en 15-13 van Ver- cruyssen-Cools. Ook twee poules in de Cl reeks, waar per poule elke deelnemer zes wedstrijden moest spelen. Men besloot geen finale te laten betwisten tussen de poulewinnaars. Neyrhof-Van Cleemputte uit Terneuzen waren te sterk voor onze landgenoten. Temmerman-Sebastiao van Vulcain eindigden op de tweede plaats achter de Ne derlanders. Boucquet-Haegeman van Gentse en.Eikenlo bleven on geslagen in hun poule en ein digden dus op de eerste plaats voor Heirbaut-Van Linden van Amateurs en GMC. In de C2 reeks eveneens twee poules, maar hier moesten telkens zeven wedstrijden worden afgewerkt. De 15-jarige Goderus van Brugse was hier zeker de fi guur van de dag. Zelfs zijn Nederlandse tegenstrevers verklaarden dat hij reeds op een Cl niveau speelde, en geen partij voor hen was. Met Parmentier van Bruno Maes BC was Goderus niet te kloppen. Ze wonnen de poule 6 zonder één set te moeten prijsgeven. In de laatste poule eindigden De Cock-De Jaegher uit Hulst op de eerste plaats. Een geslaagd tornooi dat ech ter volgend seizoen interna tionaal meer aantrekkings kracht zou hebben gehad als de Britten waren aanwezig geweest. LC Oostvlaamse kampioenschappen Voetbal. Guido Van Nieu- Voetbal. Omer Janssens, de wenhove, de nieuwe trainer nieuwe trainer van Svelta van JV Kruibeke (Iv) Melsele (Iv) Op TC Nobel-Aalter kreeg wedstrijdleider Bernard Cal- lens het beste Oostvlaams tennisvolk over de vloer voor de gewestelijke B-kampioen schappen. Met Stilten, Sel- horst, Boel en Tim Blondeel kreeg men wel de verwachte halve finalisten maar die hal ve finales brachten toch ver rassingen. Jan Stilten, de Dendermondenaar lijkt ein delijk de grote doorbraak na bij, won vlot van Bert Sel- horst maar topfavoriet Tim Blondeel botste op een erg inventieve Kristof Boel De finale Stilten-Boel werd echt spannend en pas na drie sets en ruim twee uur beter tennis kon Stilten de titel grijpen. Een titel voor Topspin Zele en ook de vrouwen zouden de eergierige tennisklub de zege bezorgen. Dincq Stefanie speelt al gans het seizoen sterk maar dat ze in de eind strijd van de gewestelijke kampioenschappen achter eenvolgens ploegmaats Kathy Vandergucht en Elsie Van overloop zou wegslaan wekte toch verwondering. In finale tegen Vanoverloop leek het trouwens mis te gaan want waar de eerste set wat moeizaam na tie-break werd gehaald ging de tweede set met 6-0 naar Vanoverloop. De beslissende set bleek Dincq plots weer over veel weerstand te beschikken. Rik Moortgat dirigeerde bij het Lebbeekse Hof ter Burst de C-kampioenschappen. Wim Bauwens werd geweste lijk kampioen en de belofte van TC Jasmijn was echt ook de beste van het lot. In finale met Constantin Gritzenis kreeg de jonge Bauwens het alleen in de tweede set ook echt lastig. Bij de vrouwen vochten Ruth Van Goethem en Viviane languwitz, beiden ook het hoogst geklasseerd, verbeten voor de titel. De finale duurde bijna 2.30 uur en zelfs dan was het ver schil tussen de Wase meisjes kleiner dan de 2-6, 6-2, 6-2 in het voordeel van Beckhand- speelster Viviane Languwitz doet vermoeden. H.A. Het gerenommeerde open enkel tornooi van Topspin is aan zijn zesde editie toe. Zondag 29 mei valt er met de verschillende finales opnieuw toptennis te beleven in het Zeelse tenniscentrum. Vorig jaar knokten bij de hoogste mannenreeks liefst zeven van de negen AX-spelers voor een finaleplaats en de punten voor de «Trofee Baele». Deze juweliers uit Wetteren bezorgden het tornooi een prestigieuze uitstraling met deze uit massief zilver en geel goud bewerkte trofee goed voor een waarde van 150.000 fr. De kreatie van Kris Baele is te winnen over een periode van drie jaar door de speler die in deze periode het hoogste aantal punten vergaart. Momenteel voert de winnaar van vorig jaar Eudardo Masso de rangschikking aan. Hij totaliseerde 10 punten hetzij twee meer dan zijn medefinalist en nationaal kampioen Karei Demuynck. Brawerman en Van Poelgeest bezetten de derde plaats met 6 punten Van Bladel, Godfroid, Baele en Van Langendonck hebben 4 punten achter hun naam. Van Buggenhout, Wennberg, Rodrigues, Godfroid, Blondeel, Daufresne, Van Rompay, en Cauwenberg sluiten de rij met 2 punten. Voorzitter Jos Francotte en sekretaris Karei Van Cauteren kregen dit jaar meer dan 250 tennisspelers over de vloer. Eduardo Masso (afhankelijk van zijn prestaties in Roland Garros), Rodriguez en Gonzales hebben hun deelname toegezegd. Bij de vrouwen is er de aanwezigheid van de nationale kampioene en winnares van vorig jaar Sabine Appelmans. Ilse De Ruysscher, Stefanie Dincq, Ilsie Van Overloop, Kathy Vandergucht, Caroline Van Renterghem en Sandra Begijn. Er wordt tevens getennist om de tornooizege in de reeksen mannen II, III en IV, vrouwen II en III, junior-veteranen en veteranen. (ajz)

De Voorpost | 1988 | | pagina 16