Firap kampioen Appelsvoorde opnieuw laureaat vóór de Snorkels Temse u&- Beker Verbeeck VIERDE BEKER VAN DE LEBBEEKSE GEMEENTESCHOOL Wase gemeentebesturen spelen minivoetbal Kiro wint tornooi van «De Stille Droom» 26 - 27.5.1988 - De Voorpost Vos kon «de pil» evenwel wat verzachten door een tweede samen met «De grote» De ZAALVOETBAL Temse Liga-Weekkompetitie Ook in de weekcompetitie is het doek nu gevallen wat de plaatsen betreft. Hetgeen al gemeen. reeds verwacht werd voor deze laatste speelronde is ook gebeurd: Firap is de eerste kampioen in de week competitie van de Temse liga. In een spannende eindstrijd wonnen de Firap jongens van P.M.S. zodat ze meteen bui ten schot waren voor Aspro bruis. Een bruis ploeg die an ders ook niet bij de pakken was blijven zitten, want zij wonnen met overtuigende cij fers van Bayeren Noens. Doch enkel de dichtste ere plaats is weggelegd voor de Tilroodse ploeg. Op de derde plaats eindigde, vrij verras send Kiro. Dit dank zij twee opeenvolgende overwinnin gen tijdens de laatste speel- week. Eerst werd grote rivaal Gemeentepersoneel in een ongemeen spannende strijd opzij gezet en om de kroon op het werk te zetten rekenden de Kiro boys dan verder af met P.M.S. Door deze nederlaag verloor het gemeentepersoneel dan zelfs nog de vierde plaats. Een vierde plaats die door V.K. Houtbriel nu werd op geëist. De Houbrieljongens wonnen hiervoor wel hun laatste twee wedstrijden tegen V.M.I. en Bayeren Noens zo dat ze meteen ook konden terugkijken op een geslaagde kompetitie. F.C. Schrijberg dat reeds eer der de competitie achter de rug had eindigt vijfde en voert de tweede helft aan van een rangtabel. Een onderste helft waar we de zwakkeren, maar daarom niet minder moedi gen. P.M.S., Bayeren Noens en V.M.I. terugvinden. Voor deze ploegen kondigt het volgend seizoen zich ech ter hoopvol aan want tal van nieuwe beginnende clubs zul len weeral aantreden zodat ze alvast op deze nieuwkomers een stapje voor staan. Topscorers Vandaag vrijdag te 18.30 u. hebben de eerste schiftingen plaats voor dit jaarlijks tornooi. Er wordt gespeeld in vier poules: twee reeksen met jongeren van - 30 jaar en twee reeksen met dertig-plussers. Dit tornooi loopt nog verder op zaterdag 28 mei, zondag 29 mei en volgende week op 3, 4 en 5 juni. Het lijkt een spannende kompetitie te zullen worden met als grote kanshebbers Cola Boys, Kanaries en De Ton, met het College als outsider. Bij de ouderen maken Kleding Octaaf en Rapid de grootste kans. Zaterdag 28 mei organiseert de Wase Persclub voor de èlfde maal het Wase minivoetbaltornooi waar steevast de Wase gemeentebesturen aan deelnemen. Dit jaar wordt het tornooi gespeeld in Lokeren waar burgemeester Lie- baut en zijn sportieve gemeenteraadsleden gastheer zijn. De wedstrijden vangen aan om 14 uur, de finale is voorzien om 17.30 u. Volgende gemeentebesturen nemen zeker deel: Lokeren, Temse, Beveren, Kruibeke, Sint- Niklaas en de ploeg van de Wase Persclub. De persjongens wonnen de jongste twee edities en ver trekken opnieuw als favoriet. Indien zij ook nu winnen dan wordt de wisselbeker «Radio Land van Waas» hun definitief bezit. Afspraak dus aanstaande zaterdag in Lokeren waar de Wase politici in het vooruitzicht van de komende gemeenteraadsverkiezingen alvast sportief de handschoen zullen opnemen De toegang in de stedelijke sporthal aan de Sportlaan te Lokeren is volledig gratis. 1. D'Hanis Bart (Porky's) 31 2. Joos Dirk (Firap) 26 3. Patyn Ronny (Porky's) 23 4. Marc Oste (V.K. Hout briel) 20 5. Dirk Vemimmen (Ki ro) 6. De Gendt Hugo (Ge meentepersoneel) 14 6. Van Uytvanghe Dirk (Fi rap) 14 8. De Puysseleir André (Gemeentepersoneel) 13 9. DeKeyzerYvan(Kiro)ll 10. Dhooge Luc (Schrij berg) 10 V.M.I. 2 V.K. Houtbriel 9 Ook tegen een steeds maar beter spelend V.K. Houtbriel konden de mannen van V.M.I. niet optornen. Noch tans werd het in de eerste helft niet zo'n afstraffing zoals verwacht want Janneke Ver- donck kon met zijn vlugge beentjes zelfs het openings doelpunt scoren voor zijn V.M.I. ploeg. Doch van dan af kwam de scoringsmachine van «den Houtbriel» op gang en Mare Oste, Leo Viskens en Omer De Rijcke zetten de 1-3 ruststand op het bord. De veer was nu duidelijk gebro ken bij de V.M.I. boys en na de pauze dikten Leo Viskens, Omer De Rijcke, Permentier Kurt en een onstuitbare Mare Oste de stand verder aan tot negen eenheden. Georges de V.M.I. goal te lukken na Voorbereidend werk van Wer ner Baetens. Gemeentepersoneel 9 Kiro 10 Deze verbeten eindstrijd om de derde plaats in de eindafre kening werd met nipte, maar verdiende cijfers gewonnen door Kiro. Een Kiro ploeg die vooral op het einde van deze competitie sterk uit de verf kwam. Dat ondervond het ge meentepersoneel dan ook al konden Erik Vermeulen en co in de eerste helft toch meer dan gelijke tred houden met Kiro want André De Puyse- leir, Luc Verhelst, Hugo De Gendt en Leo Janssens wisten immers zes maal de Kiro doel man te kloppen terwijl deze laatsten maar aan vijf treffers kwamen en dit langs Yvan De Keyzer, Dirk Vernimmen en Gerry De Graef. Na de rust dan kregen we de spannendste tweede helft van deze weekcompetitie. Nadat immers Francky De Graef Ki ro op gelijke hoogte had ge bracht (6-6) liepen de ge meentejongens uit tot 9-6 langs Erik Vermeulen en Hu- go De Gendt. Terwijl de zege nu binnen leek voor de ge meente was het een ongeloof; lijk eindschot van Kiro dat een spektakulaire ommezwaai in deze wedstrijd teweeg bracht. Gerry en Robin De Nadat sinds 10 oktober '87 in Bridge uit Steendorp dat de verder aandringen zinloos Temse een centrum opgericht beste indruk naiiet. Zij won- was. werd voor slechthorenden én nen hun eerste partij tegen Bij deze gelijke ruststand was doven, alsmede ook een be- SOS Veile, terwijl ze later op nog niets beslist. Na dc pauze jaardentehuis is Temse een de dag ook vrij verrassend evenwel waren het direkt de écht trefpunt geworden voor wonnen van Racing Temse. Kiro jongens die het initiatief Keyzer voor 9-10 winstcijfers deze mensengroep. Eén van Meteen waren de twee finalis- namen en via hun sterspeler zodat zij met een mooie derde de vele initiatieven van «De ten bekend want met élk twee Johnny Haentjes liepen ze op- plaats deze competitie af- Stille Droom>'- want 20 luidde overwinningen achter hun nieuw uit tot 4-2. Maar weer sloten de toepasselijke naam voor naam hadden de organisato- kwamen de mannen van «den het ontmoetingshuis was het ren het echt niet moeilijk om Blok» langszij. Nu was het Aspro Bruis 16 oprichten van een zaalvoet- de finaleplaatsen BayemNoens 2 balploeg wijzen. Aspro Bruis heeft in de laat- Dit om de doven een gezonde ste competitie wedstrijd niets ontspanningsmogelijkheid te Uitslagen van de meer aan het toeval overgela- bieden in eigen vertrouwde schiftingsronde: ten en schakelde met duidelij- omgeving. Dat men bij de Kiro-Mini Ster ke cijfers Bayern Noens uit. Stille Droom echter ook van SOS Velle-Bridge Reeds aan de rust was het aanpakken weet bewees trou- stille Droom-Mini Ster Kurt Riské die met twee doel punten op rij zijn Steendorpse ploeg terug in koers bracht. In een werkelijk schitterende slotfase waren het tenslotte 4-3 Luc Verleyen en Dirk Ver- 0-3 nimmen (Den Dies) die de 2-11 winningsgoalen voor de Kiro duidelijk dat Bayern Noens wens de eerste uitgave vorige Racing Temse-SOS Veile 3-0 lukten zodat ze meteen eige- met een hoge verliesbeurt week tijdens het Pinkster- Kiro-Stille Droom 2-1 naar werden van deze eerste huiswaarts zou mogen keren, weekend van hun Zaalvoet- Bridge-Racing Temse 3-1 Stille Droom beker editie'88. Bart D'Hanis, Ronny Patyn baltornooi. Voor de finale waren dan En of ze blij waren bij Kiro! en Frank De Cock konden Was het in eerste instantie de eerst nog de kleine finales aan Direkt na de wedstrijd voor immers dan al acht maal raak bedoeling om ook andere niet de beurt. Hierin won De Stille spelden de spelers in koor dat treffen terwijl van Bayem's horende ploegen uit te nodi- Droom het voor de vijfde ze een week extra schaduw zijde alleen Dirk Vercouteren gen, dan bleek dit in laatste plaats van SOS Veile terwijl rijk verlof namen in een voor bij machte leek om iets terug instantie niet mogelijk omdat Racing Temse het haalde te- hen bekende omgeving, te doen Rust 8-1. Na de rust de niet horende ploegen van oen Mini Ster uit Rupel- een identiek spelbeeld want Antwerpen en Gent af- monde. Uitslagen van de finaleronde de thuisploeg wist nogmaals haakten. Maar alle aandacht ging na- Voor plaats 5 en 6 achtmaal te scoren. In hun plaats kwamen Mini tuurlijk uit naar de grote fina- Stille droom-SOS Veile 5-4 Met weer het duo D'Hanis- Ster uit Rupelmonde en Kiro ]e die verrassend Kiro tegen Voor plaats 3 en 4 Patyn op kop nu gevolgd door uit Elversele. Andere deelne- Bridge tegenover elkaar Mini Ster-Racing Temse 5-7 James Mackin die zijn Iets mers aan dit tornooi waren bracht, temperament niet onder stoe- Racing Temse, ZVT Bridge len of banken schoof en de uit Steendorp en SOS Veile laatste twee bruisdoelpunten Temse. scoorde. Voor Bayem Noens was het Kir0 en Br,d8e tenslotte Mare De Bruine die °P ri"ale Finale: Kiro-Bridge Bridge gestart als gedood verfd favoriet in deze finale Mini Ster-Racing Temse Voor plaats 1 en 2 Kiro-Bridge Verder vermelden we nog dat tijdens het gezellig samenzijn na het inspannende gedeelte keek vrij onverwacht, maar Koen Verbruggen van Mini zeer vlug, tegen een 2-0 ach- <jter uitgeroepen werd tot de in slaagde de tweede goal Van bij de aanvang van dit terstand aan toen de broertjes produktiefste speler met 13 aan te tekenen. tomooi werd het duidelijk dat Robin en Gerry De Graef goa|s en dat Johnny Haentjes 4 Kir°. de mvallersploeg echt Voor rake klappen zorgden van Kiro tot de béste speler p «7<j 8een meelopertje was. In hun aan het Bridge doel. Bridge van het Tornooi wcrd uitVer- r,m,a' eerste wedstrijd rekenen ze dat de ernst van de situatie |<oren Zenuwachtig gedoe bij de immers af met Mini Ster uit direkt inzag ging op zoek naar ^ii kreoen de schalen ee- thuisploeg, want indien ze Rupelmonde terwijl ze ook de gelijkmakende goals. Daar schonken door glaswerken met winstcijfers deze wed- hun tweede belangrijke winst- slaagden Peter Moerman en Van Overschelde terwijl de strijd konden afwerken was partjj konden laten noteren Geert Verhelst dan ook in p|oe„en hun trofeeën uit de meteen de kampioenstitel in tegen het organiserende Stille maar dan waren we dicht bij handen kregen van de heer hun bezit. P.M.S. dat zich Droom team. het rustsignaal gekomen van Snijkers van de Nopri-groep. voor de gelegenheod de dien- jn Reeks 2 was het vooral ref. Danny De Roeck zodat (mare stevelinck) Minivoetbal. De N.O.M.B.-kern van Sint-UUUs-waas organiseerde een kampioenentornooi. Mini Van der Hey- den werd de gewestelijke winnaar (Iv) sten had Danny Bontinck bleek dan ook minder last te hebben van de zenuwen en scoorde langs deze vaardige speler alvast de eerste twee openingsdoelpun ten. Firap vrij verrast door dit P.M.S, maneuver kon dan met veel moeite en twee doel punten van Ronny Vercoute ren en Dirk Van Uytvang op slag van rust op gelijke hoogte komen van de «mannen uit d'Ankerstraat». Na de pauze dan bewees thuisspeler Dirk Joos dat hij met een tweede plaats in de topscoorderslijst aardig uit de voeten kan met zijn voeten en hij bracht Firap op een 4-2 voorsprong. Bij de gasten moest nog steeds het gevaar komen van Danny Bontinck maar deze slaagde er evenwel maar in om nog éénmaal Firap doelman Cat- thoor te verslaan zodat met een de beslissing in deze weekcompetitie gevallen was. Minivoetbal. De minivoetbalploeg van Politie en Brand weer na afloop van de match in hun lokaal te Lede (da) Nadat ruim zestien ploegen gedurende het pinksterweek end streden voor de zo be geerde beker Verbeeck (bier beker) waren het opnieuw beide finalisten van vorig jaar; Appelsvoorde en de Snorkels die in de finale tegenover elkaar stonden. Net als toen waren het nu ook de wijk jongens die met de bierbeker gingen lopen na een opnieuw spannende finale. Nieuwe gezichten De Beker Verbeeck gaat tra ditioneel door tussen de ploe gen die op de laatste plaatsen geklasseerd stonden na het afsluiten van de competitie en de nieuwkomers die wel eens willen proberen wat ze nu eigenlijk wel in hun mars hebben. Zo merkten we heel wat nieu we ploegen op tussen de deel nemers. Vooral de ploegen van de Brandweer en Spionkop van K.S.V. hadden een grote schare supporters meege bracht. Maar ook de nieuw komers Black Shadow Chel sea en het plaatselijke The Kermits bleken over heel wat luidruchtige steun te beschik ken. Toch bleken al de aan moedigingen niet voldoende voor de meeste opgenoemde ploegen want reeds in de voorronden sneuvelden ze eervol. Black Shadow kon immers niet optornen tegen Bayern Noens en de brandweer kon ook al weinig tegen doen wan neer K.L.J. Tielrode op volle toeren draaide. Hetzelfde lot was ook de spionkop van K.S.V. beschoren al verloren zij wel met minder afgeteken de cijfers van Shalke 82. Heel wat beter verging het de nieuwkomers The Kermits en Chelsea. Eerstgenoemde kon den de gerenomeerde Porky's in bedwang houden en slechts vanop de stip hun 1/4 finale plaats verliezen terwijl Chel sea vrij verrassend F.C. Kramp II versloeg. Tenslotte waren er dan nog in deze voorronde de «normale» uitslagen te noteren want wie twijfelde nog aan de winst van Appelsvoorde op K.L.J. Temse en van de Snorkels tegen de F.C. Rocker. Dé verrassing van het tomooi was echter de uitschakeling van de bierploeg bij uitstek: De Palmboys. Zij lieten zich ver rassend kloppen door A.K. Ketels, ook nog een nieuwko mer in de competitie, zij het dan wel met gevestigde na men als een Vemimmen en de gebr. Vaerendonck. Uitslagen van de voorronden Palm Boys - A.K. Ketels 2-7 Shalke 82 - Spionkop K.S.V. Temse 5-3 V.K. Brandweer Temse - K.L.J. Tielrode 4-12 Porky's - The Kermits 4-4 strafschoppen 9-8 Black Shadow - Bayem Noens 4-6 F.C. Rocker - De Snorkels 1-13 Appelsvoorde - K.L.J. Tem- F.C. Kramp II - F.C. Chel sea 5-8 Kwartfinales De volgende ronde kregen we dan al meer ploegen tegen over elkaar die wat spelers materiaal betrof elkaar aan konden. Dat kwam ook al dadelijk tot uiting tijdens-de eerste wedstrijd want Porky's kon slechts met veel moeite over Bayem Noens geraken terwijl De Snorkels dezelfde problemen hadden om Shalke 82 uit te schakelen. Wie dacht dat het lied van Chelsea nu wel uitgezongen was, kwam van een kale markt terug. Met ruime cij fers klopten ze K.L.J. Tielro de, zodat ze terecht de revela tie van het tomooi mochten genoemd worden. Appelsvoorde had ook de handen en de voeten vol met nieuwkomer A.K. Ketels, maar tenslotte won de meest ervaren ploeg toch deze laat ste kwartfinale wedstrijd zo dat meteen de halve finalisten gekend waren. Dat waren dan: De Snorkels, Porky's, Chelsea en Appels voorde. Uitslagen kwartfinales Appelsvoorde - A.K. Ke tels 5-2 Chelsea-K.L.J. Tielrode 6-1 De Snorkels - Shalke 82 4-2 Porky's - Bayem Noens 4-3 Finaleronde Waren de kwartfinales span nend dan kan dit zeker gezegd worden van de halve finales. In de eerste halve finale kre gen we meteen een verrassen de wending toen de Snorkels met één doelpuntje verschil in elke speelhelft de Porky's wis ten te verslaan. Dit terwijl Chelsea en Appelsvoorde na de reglementaire speeltijd eindigden op een 1-1 gelijke stand. Met de strafschoppen dan wist Appelsvoorde zich net als vorig jaar te plaatsen tegen de Snorkels ie ook twaalf maanden eerder in de finaleronde uitkwamen. Finale Appelsvoorde 2 De Snorkels 1 Deze finale die een heruitga ve was van de finale van vorig jaar kwam eerder traag op gang. Beide ploegen kennen elkaar door en door zodat het lang wachten was op een eer ste ernstige uitval. Deze was dan van de Snorkels die langs James Mackin en Danny De Vos Appelsvoorde doelman Andre Van de Walle ernstig bedreigden maar laatstge noemde lepelde zonder al te veel moeite de bal uit zijn doelvlak. Nadat ook Appelsvoorde langs de rijzige Luc Verdikt en de dribbelvaardige Frans de Mol hun kans hadden ge waagd zonder sukses bij Snor keldoelman Gunther Lem- mens werd de rust logischer wijze bereikt met een blanco stand op het bord. Lang bleef dat echter niet zo want nog maar pas had scheidsrechter Brijs de heren weer op gang gebracht of daar scoorde Franky De Rechter reeds het eerste doelpunt voor Appelsvoorde. Toen zelfde speler even later dan dit nogmaals lukte lag de weg blijkbaar breed open voor een nieuwe Appelsvoordse over winning. Doch Danny de Vos dacht er blijkbaar anders over en met nog enkel minuten te gaan bracht hij opnieuw span ning in de luidruchtige sport hal Tilroda door Van de Wal le te verslaan met een grond- scherend schot. In een werkelijk adembene mende slotfase bleef echter alles bij het oude zodat Ap- pelsvoorde voor de tweede opeenvolgende maal de Be ker Verbeeck of de Bierbe ker op hun palmares schreef. De volledige eindstand 1. Appelsvoorde 2. De Snorkels 3. Chelsea 4. Porky's 5. Bayern Noens 6. A.K. Ketels 7. Shalke 8. K.L.J. Tielrode 9. The Kermits 10. Spionkop K.S.V. Temse 11. Black Shadow 12. K.L.J. Temse 13. F.C. Kramp II 14. Palm Boys 15. V.K. Brandweer Temse 16. F.C. Rocker. Mare Stevelinck Zaalvoetbal. De Snorkels verloren alweer zeer nipt de "Beker Verbeeck" (dw) Zaalvoetbal. Appelsvoorde werd voor de tweede keer laureaat van de "Beker Verbeeck" (dw)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22