Eind goed al goed Seniorensportdag voor 50-plussers te Beveren De vier halve finalisten in de «Beker van Stekene» Zesde jeugdtornooi Eendracht Zele Vrijheidsaanvragen 1988 28 - 27.5.1988 - De Voorpost FC Cado won overtuigend z'n halve finale tegen Bosdorp en is ontegensprekelijk de gr favoriet voor de beker. Ook voor de kampioenstitel hebben de Klein-Sinaaienaars r alle kansen. Een dubbelslag zit er dus nog altijd in... (T T) VOETBAL Beveren - KV Mechelen 1-1 Sinds het vertrek van Wil- Brugge maar wel naar STW Op Freethiel heeft SK Be- fried bekend werd gemaakt gaat. veren tegen KV Mechelen tot kwamen nogal wat gegadig- Naast die wijzigingen op op de laatste minuut gestre- den op de deur aan de Klap- het sportieve vlak wordt ook den tegen de degradatie. Een perstraat kloppen. Het staat aan de beleidsvorm zelf ge- rotseizoen ligt daarmee achter nu vrijwel vast dat René De- sleuteld. Na veertig jaar de rug en bij Beveren wil men saeyere de volgende leidsman dienst stelt beheerder Van in augustus met andere spe- wordt. Het geel-blauwe voet- Rooyen zijn mandaat ter be iers en met een andere be- balgezelschap krijgt trouwens schikking en het ligt in de leidsvorm weer een plaats een heel nieuw uitzicht. Met bedoeling van het nieuwe Be- dichter bij de top innemen. Van Kessel en Viscaal werden veren de financiële gezond- Wilfried Van Moer en Theo bij PSV beloftevolle jongeren making waar te maken via een Bauwens verlaten immers hun weggehaald terwijl het nu ook investeringsmaatschappij. Beveren en Beveren krijgt vaststaat dat Marinelli weer Ebes en Bayer zouden niet dus hoe dan ook nieuwe leids- naar Beveren komt. Hij moet dan de rol van Stalmans over nemen die wellicht niet naar mannen. KV Mechelen speelde op Freethiel het spel eerlijk en het leek wel of de Mechelaars hun pas verworven Europese faam in het Waasland niet te grabbel wilden gooiden. Be veren streed met alle midde len die het nog bezat en rond het kwartier kwam geel en blauw niet onverdiend via Van Britsom aan het ope- £>e volgende aanvragen zijn Hofstade ongunstig staan tegenover de voorstellen van SK Beveren. Hugo Aerts Zaterdag 28 en zondag 29 mei organiseert het jeugdbe- stuur van Eendracht Zele zijn zesde jeugdtornooi "Pierre Verbeeck". Bij de preminiemen en miniemen is er de deelname van KAV Dendermonde, SK Grembergen, VW Hamme, SC Lokeren en Eendracht Zele A en B. Bij de knapen hebben VW Hamme, SC Lokeren, Merchtem, Bornem en E. Zele A en B hun deelneming toegezegd. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van het gemeentelijk sportstadion zaterdag vanaf 10 uur en zon dag vanaf 9u45. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag in het klubhuis van Eendracht Zele na de laatste finale die van start gaat om 16ul5. (a.j.z.) Theo Nobels bij Robur Theo Nobels wordt opnieuw lid van Robur Moerzeke. Tijdens de voorbije kompetitie was hij bij Sint-Gillis- Dendermonde aan de slag. Frankie Mettepenningen (VW Hamme) blijft bij Moerzeke terwijl ook René Verniers als trainer het sportieve bewind blijft voeren. (E.G.) VOLLEYBAL - ATB St. SK Bosdorp speelde een niet zo sterk seizoen, al leverde het enkele prachtige verrichtingen af. Het seizoeneinde was evenwel zwakjes en in de halve finale kreeg het (alweer) ferm op z'n broek van Cado. Tegen KWB Hellestraat is Bosdorp natuurlijk favoriet voor de derde plaats (T T) o De Vüegher Danny - Spec- Schockaert Johan - Danny ningsdoelpunt. Beveren bleef ree(js 0p het sekretanaat van Croes Ben - Vitesse Kruibeke trum Moerbeke-Waas Hofstade daarna ook de gevaarlijkste het VIV binnengekomen op (naar Tornhout) Heyninck Kenny A ploeg maar even voor de rust basis van het dekreet van de Defour Rene - Vitesse Niklaas ging doelman Rosez in de fout njet betaalde sportbeoefe- Kruibeke Kolba Janusz op Ohana en de Israëliër zelf naar De Keyser Bertrand - Ham- Kruibeke zette de strafschop om. voc Hamme Marcoen Koen - Danny Na rust bleef het spannend Heren De Moor Dirk - Vitesse Hofstade en iedereen van de bijna 9000 Baecklant Antonius - Vitesse Kruibeke Moens Erik - Adec Baasrode toeschouwers wist via de Kruibeke De Vetter Dirk - K.V.B. Be- Speckstadt Peter - Rapid St. transistor dat één punt voor Corthals Marc - Danny veren-Waas Niklaas Beveren nodig bleef. Het werd dus beven voor Beve ren. Mechelen leverde trou wens het beste spel en wan neer Hofkens foutief in het strafschopgebied werd ge stopt vreesde men het ergste. Scheidsrechter Van den Wijn- gaert hield toen de dit seizoen zo geteisterde ploeg boven water. Iedereen gelukkig na de wedstrijd. Aad De Mos met de titel van vice-kam- pioen en Wilfried Van Moer met het behoud in eerste klasse. KWB Hellestraat tekende na een zwak seizoenbegin - uiteindelijk voor een suksesvol seizoen: het werd verrassend de vierde ploeg in de eindronde, verzekerde ztch nog de 5de plaats in de eindstand van de kompetitie en Fair Play André Penneman». (T T) FALOS is reeds zeker van de Trofee VOLLEYBAL Kalender W.E. 29 mei Reeks I Opwijk - Zele Kouter Keur - Nijverseel Pletsers - Moerzeke Overmere B - Zele Center Volleybal. In Oudegem werd het liefhebberskampioenschap van Oost-VIaanderen betwist (foto p. hermans) Schelde- SK Anker speelde een seizoen met hoogten en laagten en eindigde uileinaeiijn eaem ae konpetitie. De geel-blauwen haaiden slechts op 't nippertje de eindronde ten nadele van Atlantic. Zondag speelt Anker z'n allerlaatste wedstrijd in het Tomooi van Stekene: de finale als underdog(T T) Reeks Q Overmere vrienden Hamme Center - St. Gillis Kalken - Molen Grembergen Hamzog - Dendermonde Oudegem - Baasrode C Reeks Hl Massemen - Kalken B Schellebelle - Laarne (7/9) Boonwijk - Baasrode D Denderbelle - Nijverseel B Timmermans Pascal - Danny Hofstade Vitesse Uyttersprot - Kangoeroes Aalst Uvin Geert - Danny Hofstade Van Avermaet Antoon - Spectrum Moerbeke Waas Van Buynder Philip - V.C. Kemzeke Van Havermaet Filip - V.C. Kemzeke Van Rossen Wim - V.C. Toff Steendorp Verhulst Joris - V.K. Aalst Wuyts Bart - Vitesse Kruibe ke (Tornhout) Loyez - Melvoc Melsele Dames Beek Christel - Delta I Eksaarde Biesbroeck Franqoise - Real I Testa Lokeren Borms Conny - Asterix Kiel- drecht Bosmans Ann - Kangoeroes Aalst De Beule An - Sinda St. Niklaas De Waele Monique - Mada- voc Hamme De Wulf Liésbet - Pardaf Kruibeke Eeckhoudt Annick - Sigivok St. Gillis-Waas Fontijn Rita - Kabaz Bazel Hendrickx Nele - V.K. Aalst Heyman Godelieve - Asterix Kieldrecht Heyman Veerle - Kabaz Bazel Samson Christine - Asterix Kieldrecht Steyaert Rita - Real Testa Lokeren Vander Auwera Godelieve - Pardaf Kruibeke Vandevondel Tania - V.K. Aalst Van Impe Tanja, Kangoeroes Aalst Van Puyvelde Conny - ATB St. Niklaas Verbeke Christel - Gilvoc Dendermonde. Volleybal. Door het mooie weer werd het volleybalkampioenschap voor liefhebbers in Oudegem een eerder ludieke bedoening (foto p. hermans) Ronny Vervaet Het klassieke beeld van de 'bejaarde' die voornamelijk passief van zijn pensioen ge niet, klopt al lang niet meer. Bejaarden zijn immers 'senio ren' geworden en hebben een duidelijk verwachtingspa troon van hun pensioentijd. De nieuwe generatie senioren is niet alleen zeer talrijk, maar ook mondig, leergierig en staat vaak open voor nieu we vormen van vrijetijdsbe steding. Seniorensport vormt daarom voor de sportwereld een van de grootste uitdagin gen voor de toekomst. Vandaar ook dat de Gemeen telijke Sportdienst van Beve ren in het kader van «Oost- Vlaanderen sportief» zo'n se niorensportdag organiseert voor 50-plussers. Busvervoer van elke deelge meente naar de sporthal is voorzien. Opstapplaatsen en uurregelingen worden meege deeld na de inschrijvingen. Van 14u30 tot 17u00 zijn een aantal doorlopende aktivitei- ten voorzien: «Golden Age Run»... een cir cuit met verschillende op drachten die individueel moe ten worden uitgevoerd. Na elke opdracht wordt een eva luatie gemaakt waarbij be hendigheid, snelheid, even wicht, kracht, koördinatie en evenwicht zeker op de proef worden gesteld. Wie het hoogst scoort, sleept de titel van Miss en Mister Golden Age in de wacht. «Petanque» wordt hier méér dan slechts om beurt een bal werpen en hopen op wat ge luk! Het is een volwaardige sport waarbij behendigheid, intelligentie en koelbloedig heid vereist zijn. Van 14u30 worden in 4 sessies van 45 minuten volgende akti- viteiten mogelijk: «Yoga», een doeltreffende methode om gezond en har monisch te leven. Een zelfver dediging tegen ziekte, stress, slapeloosheid en tevens een middel om bewuster te leven. Lichaamshoudingen, adem halingsoefeningen e.a. wor den hier aangeleerd. «Turnen» om het lichaam be weeglijk te houden, de spie ren te versterken en lenig te blijven. «Dans», waarbij een aantal internationale, traditionele dansen worden aangeleerd. Zowel rustige, dynamische dansen op aantrekkelijke, volks- en lichte muziek. Andere aktiviteiten van 16u00 tot 17u00 zijn: «Wandelen»: er is een ont spannende natuurwandeling van 5 km. voorzien. «Zwemlnstuif»: rustig zwem men of lopen, huppelen, springen in het water. Deze propvolle sportdagen worden respektievelijk op 17 juni (Doel, Kieldrecht, Ver rebroek, Vrasene, Kallo en Haasdonk) en 24 juni (Melse le en Beveren) georganiseerd. Inlichtingen hierover bij de Gem. Sportdienst Beveren, Dorpsstraat 24 te Kieldrecht 773.40.99. Inschrijven uiter lijk vóór 28 mei. H.V.M. (Heirnis Gent) naar Eendracht Zele Derdeklasser Eendracht Zele heeft Ronny Vervaet van Heirnis Gent overgeno men. De transfer van deze 23- jarige spelmaker is definitief. Anderzijds onderhandelt tweedeklasser Eeklo met Eendracht over de transfer van de bijna 28-jarige Mare De Brabander. De Zeelse ka pitein heeft als voorstopper opnieuw een sterk seizoen achter de rug. (a.j.z.) Watersport. De Wase Sportvereniging verbroederde met de gelijkaardige club uil Gorinchem. Alles had natuurlijk plaats op het rekreatieoord De Ster (dw) Eddy De Malsche kijkt uit naar andere ploeg Eddy De Malsche was vier vanuit die positie lot score» seizoenen lid van eerstepro- kwam. De Malsche acht vincialer SK Lebbeke. Hij op- b,j SK Lebbeke voor beke- teert thans voor een transfer. ken. Hll w'} ecn °Ptle n De in Hamme wonende voet- °P andere ploeg zonde balier is 30 jaar en vertolkte dat hij evenwel SK Lebbek indertijd bi] Vigor Wuitens een kwaad hart toedraagt. UC een rol in de aanval. Hij was Hammenaar wil gewoon e- bij Lebbeke vooral aktief op ders onderdak. Indien hl] d het middenveld waar hij een kans krijgt om op te stappe offensieve funktie kreeg toe- hij meteen toehappen, vertrouwd en enkele keren (e.g.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 24