Liefhebbers sporten zo FC CADO KLOPT ANKER MET VERLENGINGEN EN STRAFSCHOPPEN NA PRANGENDE FINALE F.C. 't Fort uit Nieuwkerken wint... Walivo's bekerfinales... LIEFHEBBERSVOETBALBEKER VAN STEKENE -'t t\ INDIEN SOMMIGE REGLEMENTEN NIET BESTONDEN... De Voorpost - 27.5.1988 - 29 Na een bijzonder spannende gezet op weg naar de beoogde Geert Smet en wanneer Erik finalewedstrijd met verrassen- dubbelslag. Janssens een vrije trap onge- de wendingen heeft FC Cado Vraag blijft evenwel nog hinderd mocht inkoppen én verlengingen én 3 straf- steeds wanneer die fameuze stond het na 20 min. 1-0 voor schoppen nodig gehad om testwedstrijd tussen Cado en Bosdorp. - zoals verwacht - de «Beker Atlantic, die de kampioen van Even zag het er naar uit dat van Stekene» in de wacht te het 17de Tornooi van Stekene KWB nog zou terugslaan, slepen. moet aanduiden, zal worden doch zowel Smet als Martens Bijna een prachtig slot aan dit gespeeld. Er resten nog vonden een sekure Bosdorp- 17de Tornooi van Stekene, slechts 2 mogelijke data, na- keeper Steeman op hun weg. ware het niet dat er nog steeds melijk 12 mei en zaterdag 14 Bosdorp werd hierna de bete- géén kampioen is gekend... mei 1988. re ploeg onder impuls van een Voor de derde plaats kon een Er is evenwel een onoverko- zeer goed spelende Erik Jans- stuqtelig spelend KWB Helle- mefijk probleem. sens, die slechts door een straat niets beginnen tegen Enerzijds kon Atlantic niet goed uitgekomen KWB-doel- een onvolledig aantredend SK spelen op 12 mei omwille van man Van Severen van een Bosdorp. De wit-zwarten, die het feit dat héél wat Atlantic- tweede doelpunt werd gehou- blijkbaar geen ploeg meer spelers bij Avanti spelen en den. Juist voor rust ging een tussen de lijnen krijgen, omgekeerd en dat Avanti op kopbal van Dirk Martens speelden met negen de Helle- 12 mei ook een belangrijke maar nipt over het Bosdorp- straatse KWB van het kastje wedstrijd diende af te doel. naar de muur en liepen ge- werken. Kort na de rust nam «de'man makkelijk uit tot 4-0. Zelfs Anderzijds kon Cado niet van de wedstrijd» Erik Jans wanneer Bosdorp verder «af- spelen op 14 mei omwille van sens een hoekschop in één tijd brokkelde» kon KWB geen het feit dat heel wat Cadospe- op de slof en 2-0 was een feit. echte vuist maken. Iers bij Klein-Sinaai spelen en De weerbaarheid van KWB Deze finales van de «Beker omgekeerd en dat deze laatste Hellestraat verdween als van Stekene» zouden de 17' ploeg op 14 mei inderdaad sneeuw voor de zon en ver- - uitgave van het «Tornooi van een zeer belangrijke match toonde veel gelijkenis met wen miste De Leenheer de Stekene» moeten afsluiten, moest afwerken... een zak bloem die geen steun kans op 2-5 wanneer hij afge- want... zaterdagavond 14 mei Men kan zich - en wij zijn er heeft en 5 minuten later stond zonderd voor doelman Jans- ging in zaal «Het Gildenhuis» van overtuigd «terecht» - af- 4-0 op het scorebord. Twee sens verscheen en... amper 5 P'echtige prijsuitreiking vragen waarom het Tornooi- doelpunten van Benny De nnnuten in de tweede helft penaltystip 2-4 van. Van een grondige ommekeer gesproken... Anker vecht terug Er stond Anker natuurlijk niets anders te doen dan aan vallen en nog eens aanvallen. Natuurlijk met het risiko... Gelukkig voor de geel-blau- D.e finale voor de «Beker van Stekene» in het Liefhebbers- voetbaltornooi van Stekene werd een ongemeen span- nend-verrassende wedstrijd waarin beide ploegen om beurten uitgeteld leken. Anker kwam reeds na ruim 20 minuten verrassend 2-0 voor en weinigen gaven toen nog veel om de kansen van Cado. De geel-zwarten, die voor de gelegenheid in wit- zwart speelden, kwamen evenwel op 3 minuten tijd op gelijke hoogte en er werd gerust met een 2-4 stand in het voordeel van Cado! De wedstrijd leek een tweede keer gespeeld want bijna niemand gaf nog één cent voor de kansen van Anker. In de tweede helft zette een bijzonder wilskrachtig Anker deze scheve situatie recht, zodat na de reglementaire speeltijd 4-4 op het bord stond. De verlengingen brachten geen standswijziging want An- ker-met-tien hield stand tegen een vergeefs aanvallend en vermoeid FC Cado, zodat strafschoppen dienden te beslis sen wie de beker won. Het was uiteindelijk S.K. Anker dat de beker verloor, want na een dergelijk «heroïsch» duel dat moet beslist worden met elfmetertrappen is er alleen een verliezer. Toch wel spijtig dat dergelijke krachtmetingen moeten eindigen met een «verschil», want Anker verdiende ook een stukje beter... Indien sommige reglementen niet bestonden eindigde dit 17de Tornooi van Stekene dus én met twee kampioenen én met twee bekerwinnaars. Cado en Atlantic samen kampioen en Cado en Anker dus samen bekerwinnaar. Zou dat niet mooier zijn? Feit is dat de vreugde in ieder geval door veel meer voetballers en supporters zou worden gedeeld. En vermits gedeelde vreugde nog steeds dubbele vreugde is... Anker bleef aanvallen en het Met nog 2U minuten voor de was nu aan Cado om nu en boeg diende Anker verder te dan snel uit te breken. Stilaan spelen met 10 want Vergau- verdween evenwel «de lijn» wen werd uitgesloten voor uit het spelbeeld en geduren- een zware overtreding. Anker de een kwartiertje zagen we bleef evenwel aanvallen en 5' evenmin verandering in de 4-4 den te beslissen, ongeordend spel: Anker dat later trapte Vanderhallen een stand. Cado wel de meest Het werd een spijtige anti- trachtte aan te vallen en Cado hoekschop, Oduwalé klopte aanvallende ploeg, kon nu en klimaks voor Anker, dat met man en macht verde- terug tot bij de jonge Luc De dan voor druk zorgen doch Mare Fruytier stuurde de eer- digde. Saegher die er 4-4 van écht doelgevaar was er raar of ste strafschop naast, terwijl Op de 68ste minuut dan toch maakte! zelden. Chris Buyck scoorde: 0-1. een snelle uitbraak van Cado: Cado trachtte daarna nog een 'n de tweede verlenging dien- Luc De Saegher mikte de k |es.. van het Tornooi van Stekene bestuur in z'n planning geen d°°r. rekening heeft gehouden met Een prijsuitreiking zonder een eventuele testwedstrijd, kampioen? Bosdorp derde Testwedstrijd In begin van de «troos- De geel-zwarte voetballers ting» ving een onvolledig Bos- .VJ,.ÜU, lllvvl uail aau uv „iaai van Klein-Sinaai hebben door dorp een aanvallend KWB houden. Smetje mikte eens het winnen van de finale van Hellestraat rustig op. De eni- juist naast, Erik van der Lin de «Beker van Stekene» tegen ge open kans van KWB werd dens' schot werd gepakt door SK Anker dus een eerste stap na 8 minuten gemist door de Bosdorpkeeper. Diep in de tweede helft kon Geert Smet kwam Anker terug tot 3-4 wanneer Aland de Vos op zijn beurt een strafschop mocht de grote rechthoek. De arbi- omzetten. ter reageerde niet... Erwin naar Rudy de Clerck Beslissing in z'n voordeel af te en diens schot werd afge- dwingen vóór het einde van weerd door Ankerverdediger de 90 minuten, doch het bleef William Geerts die hierbij on- bij 4-4. vrijwillig handspel beging in Boevere. -De wedstrijd was dus gespeeld... Zelfs zonder uitblinker Jans sens, die gekwetst het terrein verliet, kon Bosdorp een or- deioos voetballend KWB Hei- Vierde Bolhoedtornooi van F.C. Inter Decor lestraat méér dan aan de praat Strafschoppen De verlengingen brachten de de Ankerdoelman nog tweede Ankerpenalty op de eens in te grijpen vóór De staander en Erwin De Clerck Leeneer, miste Van Overloop scoorde voor Cado 0-2. een kans door té zwak af te Ronny De Jonghe schoot de drukken en mocht Anker juist derde elfmetertrap nipt over vóór de 120ste minuut een waarna Hugo Van Overloop vrije trap nemen voor hand- er een einde aan maakte door spel van de Cadokeepcr. er 0-3 van te maken. Anker-met-tien hield stand T en T en... de strafschoppen dien- Nu zondag In het stedelijk sportstadium Puyenbeke in Sint-Niklaas, worden tijdens het komende weekend Walivo's kampioen schappen '87-'88 definitief afgesloten. Dan worden ook de bekerfinales gespeeld en voor de ploegen welke zich daarvoor kwalificeerden, wordt dat uiterst belangrijk. Een hoogtepunt in de klubgeschiedenis trouwens en bij de dames welke dan voor de laatste maal bij Walivo aantre den, worden het Sinaaise F.C. Wijnveld Girls en F.C. Bonte Girls uit Lokeren aangekondigd. Twee ploegen welke duidelijk de kampioenschappen hebben beheerst sinds de aansluiting ook al een gewoonte bij F.C. Wijnveld Girls en thans voor de Walivocup zullen strijden voor de pronostiekers start F.C. Wijnveld Girls als de logische favoriet en de underdog wordt F.C. Bonte Girls, steeds tot een verrassing bereid. Bij de heren wordt F.C. Avanti uit Sint-Niklaas niet voor de eerste maal bij Walivo's beker voetbal betrokken. Zij wonnen deze ook reeds meermaals cn thans heeft de cupfinale een speciale betekenis voor F,C. Avanti. Vooral omdat de mannen van sponsor Kris Van Eynde in het kampioanschap een totaal mislukte start namen. Daardoor werd F.C. Avanti voortijdig en uitzon derlijk voor de titelstrijd in de zaterdagse topreeks uitge schakeld en alhoewel het tenslotte nog een vijfde plaats werd, heeft de groep behoefte aan een bekerwinst om het statuut als topploeg te behouden. Of V.K. Were Di uit Stekene dit zomaar goedschiks zal laten gebeuren, is echter een ander paar mouwen. Deze ploeg welke bij de aansluiting al onmiddellijk en afgetekend kampioen speel de in Walivo's zondagse tweede afdeling, heeft nadien in de topreeks nooit ontgoocheld en onlangs werd het zelfs nog een schitterende derde plaats. Door de deelname aan de cupfinale wordt het alleszins nog een uitzonderlijk seizoen voor het ambitieuze V.K. Were Di en een stunt in Walivo's bekervoetbal, wordt in Stekene niet als een uitzondering beschouwd. De dag voordien op zaterdag worden op het terrein van S.K. Sint-Niklaas, ook de troosting en finale gespeeld van een nevenkompetitie bij Walivo. Een aantrekkelijke voetbaltweedaagse trouwens met de volgende affiche... In het stedelijk sportstadium Puyenbeke in Sint-Niklaas: Zaterdag 28 mei om 14 u.: F.C. De Pekton (Stekene) - F.C. Wijnveld (Sjinaai) scheidsrechters: Beniers, Van Hoomyck en Van Geem Om 16.30 u.; F.C. Corner (Hamme) - V.K.W. 70 (Sint- Niklaas) scheidsrechters: Wijmeersch, Van Hoornyck en Michiels Zondag 29 mei: Walivo's bekerfinales Om 14 u. F.C. Wijnveld Girls (Sinaai) F.C. Bonte Girls (Lokeren) Scheidsrechters: De Dobbelaere, Bals en Van Damme Om 16.30 u.: F.C. Avanti (Sint-Niklaas) - V.K. Were Di (Stekene) Scheidsrechters: Van Royen, Moortgat en Steeman Roger Van Laere dan toch «de eer» redden Het Normaalplein op Heimo- Hove, Peter Boon en Theo door een inzenden van Erik len in Sint-Niklaas werd tij- Piessens de sponsor van F.C. Geerinckx in te koppen, dens het vorige weekend inge- Inter Decor. Onontbeerlijk Eindstand meteen 4-1, want nomen door en voor het Vier- aan het vierde Bolhoedtor- KWB wilde nog wel iets doen, de Bolhoedtornooi van F.C. nooi was ook de medewerking Inter Decor. Een vrij goede van de meisjesclan met Hilde organisatie ook met een be- Van Poeck, Diane Buys, Ann hoorlijke belangstelling en te- De Rudder, Carine Cambré, vens, een zestal deelnemende Nicole Van Hove, Marianne ploegen. Het vierde Bolhoed- De Groep, Therése Rolus, tornooi kon trouwens als ta- Annnie Van Den Eeden, In- melijk sportief worden be- grid Saerens en Kristine Ver- schouwd en alleen het laatste cauteren. En voor de leden maar kon gewoonweg niet, Vier goals in één kwartier In de grote finale kwam An ker snel (9') en verrassend op voorsprong wanneer Marcel Vergauwen een vrije trap kei hard over de muur knalde en de Cadodoelman niet rea- kwartuur van de algemene fi- van F p- ^nter Decor werd geerde: 1-0. nale, zou deze versie enigszins het vierde Bolhoedtornooi Cado ging nu vrijuit in het wijzigen. Toen lag een tenslotte nog met een gezelli- offensief maar kwam niet ver- scheidsrechterlijk slippertje ge barbecue afgesloten der dan een gevaarlijk schot blijkbaar aan de basis van al ifHnopn, van Pat Dullaert dat mooi het tumult, dat uiteindelijk ~°r werd gepakt door keeper ook nog zou luwen. Daardoor uit Nieuwkerken en een Janssens en... verwaarloosde is deze finale nog op een «nor- Sint-Niklase ploegen, z'n verdedigend komparti- male» manier geëindigd en stonden in de startblokken vierde Bolhoedtornooi zou- ment. Anker kon daardoor nu won F.C. 't Fort uit Nieuw- van het vierde Bolhoedtor- den spelen, en dan snel tegenstoten. On- kerken, tenslotte ook nog van "9P1 van Inter Decor, dermeer langs kleurling het Sint-Niklase F.C. Anitec. de schiftingen werd de Oduwalé. Dit spijtig voorval waren niet meest spannende match nog Op één van die tegenakties de enigste zorgeloze momen- |"sse1 de organisatoren en mocht Luc De Saegher vrij ten voor de organisatoren van hetjuet altijd^ voltallige FX. aanleggen (22') en de zakken- AT Liefhebbersvoetbal. FC Van Daele tijdens het tomooi van FC Interdecor (dw) schakeld en later, ook voor de onderste plaatsen van het Halve finales Ook bij deze wedstrijden de bal vond de Cadokeepcr, die alweer geen reaktie had, een tweede keer in gebreke: 2-0. Drie minuten later kopte Ru- heeft de spanning nooit lang aangehouden en voor de fina le, kwalificeerde F.C. Anitec zich moeiteloos tegen F.C. In- ter Decor (0-4). Ook F.C. 't Fort uit Nieuwkerken trok hel vierde Bolhoedtornooi, Htnt" Aas- Langs Guniher Vooraf waren die er ook al Van Wlcle werd htt V0OT F C toen André Beniers als aange- lnler Dtrar een K8e me< het worven scheidsrechter, het kleinste verschil en bij de eenvoudig liet afweten. Als strafschoppen, trok F.C. Her- een ticket voor de algemene ,v vervanger kon toen René Pla- ten Aas dan weer aan het eindbeurt en F.C. Herten Aas dy De a'ërck opvallend onder quet worden gestrikt en sa- lan!s:e eindie O"4)- De ande' kon de rivalen slechts zelden de bal en Hugo Vanderhallen men met de collega's Marcel wedstrijden waren duide- bedreigen (3-0). joeg het leder over. Boon en Gerry De Ruys- lijk minder spannend en F.C. konden worden beschouwd. Dat werd ook afgeleid uit het verworven resultaat en hierbij skoorde F.C. Familia één maal méér dan V.K. Van Daele dat tenslotte ook als laatste eindigde (3-2), In de troosting tegen hetzelf de F.C. Herten Aas heeft F.C. Inter Decor de zege uit de schiftingen niet kunnen be en er kwam heel wat diploma tie bij kijken, om die ploeg tot verder spelen te bewegen. Tenslotte werd toch een voor tijdig einde voorkomen en op vijf minuten voor tijd, skoor de Andy Maes nogmaals voor F.C. 't Fort (3-1). Meteen ook de beslissing in deze finale en het vierde Bolhoedtornooi van F.C. Inter Decor, werd vestigen. Nochtans werd het aldus ook nog volgens de tra een spektakelmatch met een ditie besloten. Cado verloor er evenwel de scher, werd het op één ogen- moed niet bij en bleef aanval- blik na nog een degelijke lei- len. Op de 26' minuut stopte ding met een beperkt aantal Ankerkeeper Janssens prach- gele kaarten. Globaal be- tig een harde knal van een schouwd nog een tamelijk ge- bedrijvige Filip Van Steen- slaagd tornooi met als steun- huyze. Twee minuten later pilaren achter de organisatie: moest hij zich evenwel ge- Jo De Rudder, Philip Van wonnen geven wanneer hij eerst een schot van diezelfde speler uit z'n doelvlak ransel de doch Chris Buyck hernam: 2-1. Op 3 minuten tijd kantelde de wedstrijd, want op het halfuur buitte Erwin De Clerck een aarzeling in de Ankerdefensie uit om er 2-2 van te maken en even later stond Steven de Leenheer op de juiste plaats om een inzenden van diezelf de De Clerck in te duwen 2-3. Cado kwam nu echt onder stoom en Anker kraakte in z'n voegen. De Klein-Sinaaie- naars bleven maar komen en bij Anker was het alle hens aan dek. Even voor rust werd Van Overloop «gepakt» in het 16-metergebied en Chris Buyck maakte er vanop de Anitec, nam nogal afgetekend de maat van F.C. Familia (5- 1). Met bijna hetzelfde resul taat sneuvelde V.K. Van Daele nadien ook tegen F.C. 't Fort (5-2). Twee zwakkere ploegen welke voor een goede klassering al werden uitee- Finales Een der spannendste matchen in het vierde Bolhoedtornooi, werd de strijd voor de zeven de en achtste plaats. Met F.C. Familia en V.K. Van Daele waren twee ploegen aan de slag welke als gelijkwaardig Liefhebbersvoetbal. De heren Plaquet, Boore en De Ruysscher waren de scheidsrechters tydens het tornooi van FC Interdecor (Iv) zestal doelpunten en het me rendeel, werd door F.C. Her ten Aas geskoord (2-4). Voor de algemene finale waren F.C. Anitec en F.C. 't Fort duidelijk gemotiveerd. Deze laatste ploeg nam het eerste kwartuur voor de rekening en met een doelpunt van Jean- Pierre De Ruysscher. kwam F.C. 't Fort ook aan de leiding (1-0). Nadien werd het méér evenwichtiger en met de be reikte stand, werd er ook ge draaid. Spannend werd alles zins het vervolg en door een own-goal van Patrick. Van Den Branden, stonden de ploegen terug gelijk (1-1). Een stimulans trouwens ook voor F.C, Anitec dat tijdelijk zou aandringen en soms ge vaarlijk werd. Nadien zouden de mannen van sekretaris Willy Baetens en trainer- coach Freddy Maes niet bege ven en met Martin Van Hove als smaakmaker in het mid denveld, zou F.C. 't Fort zich langzaam herstellen. Toen werd ook al het laatste kwart- uur voor de voeten geschoven en skoorde Andy Maes voor F.C. 't Fort (2-1), Zoals hoger vermeld niet zonder een dui delijk protest van F.C. Anitec Technische resultaten: Schiftingen: F.C. Inter Decor-F.C. Herten Aas 1-0 (4-5) F.C. Anitec-F.C. Familia 5-1 F.C. 't Fort-VK. Van Daele 5-2 Halve finales: F.C. Inter Decor - F.C. Ani tec 0-4 F.C. 't Fort - F.C. Herten AAs 3-0 Finales: F.C. Familia - V.K. Van Dae le 3-2 F.C. Inter Decor - F.C. Her ten Aas 2-4 F.C. 't Fort - F.C. Anitec 3-1 Roger Van Laere

De Voorpost | 1988 | | pagina 25