F.C. Moerheide eindlaureaat van het jubileumtomooi V.K. Trappen Steels R.C. RAAP WINT EIGEN SINKSENTORNOOI F.C. Smissos uit Sint-Niklaas... Jeugdvoetbaltornooi «Mare Delombaerde» in Temse 30 - 27.5.1988 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL IICUUCI WMBMKUI8 ST£HS| Liefhebbersvoetbal. FC De Raap, organisator van het tomooi (dw) Liefhebbersvoetbal. FC Sparta tijdens het Tomooi van FC De Raap (dw) Het jubileumtomooi 15 jaar veilig gesteld toen een misver- V.K. Trappen Steels, is in stand in de verdediging van Belsele een duidelijk sukses F.C. Briel door Luk Smet geworden. Dat lag trouwens werd afgestraft en toen, ver in de lijn der verwachtingen overde V.K. Trappen Steels en ook tijdens het tweede ook de kwalifikatie voor de weekend, werden de meest algemene finale (2-0). In die- positieve punten doorgetrok- zelfde reeks werd het tussen ken. Ook nu weer een ruime V.V. Eendracht en V.C. Bri- belangstelling voor het ver- stol bijzonder spannend. In volg der wedstrijden, een de eerste helft lukte Yvan voorbeeldige leiding van Vergauwen ook een pracht- Frans Wijmeersch en Rob De doelpunt voor V.V. Een- Jonghe en een aantal boeien- dracht (1-0). Het antwoord de matchen, waarin met een van V.C. Bristol bleef echter duidelijke overtuiging gestre- niet uit en Peter Lennartz, den werd. De gele kaarten zorgde terug voor het even tijdens dit jubileumtomooi wicht (1-1). Toch zou V.V. konden nog als miniem wor- Eendracht met winst de rust den beschouwd en een twee- bereiken: Patrick Andry tal rode in één match, werden skoorde toen op de rand van eerder door de belangrijkheid buitenspel (2-1). Na de pauze van de inzet bepaald. Globaal zou V.C. Bristol nogal sterk werd het jubileumtomooi aandringen en slechts in de V.K. Trappen Steels ook een slotminuut, werd het langs Bo unieke gebeurtenis in het Rombaut weer gelijk (2-2) Waasland met vooral een uit- REEKS 2: stekende en voorbeeldige or- Een enigszins dominerende ganisatie van René De Baer F.C. 't Stamineeken met zeer (voorzitter), Gerry Van Lan- goede tegenakties van V.K. gennove (onder-voorzitter), Rodeo, dt echter de geboden Patrick Bijnens (sekretaris), kansen niet zou kunnen be- Geert Mathijssens (feestver- nutten. Daardoor bleef de antwoordelijke), Jos Thijs wedstrijd ook lang skoorloos (klubcoach), Walter Thijs en in de laatste minuut van de (raadslid). Luk Steels (spon- eerste helft geraakte V.K. sor) en de talrijke medewer- Rodeo nog op achterstand kenden van V.K. Trappen door een strafschopdoelpunt Steels. De apotheose van dit van Karei Temest (0-1). Na jubileumtomooi werd nog de rust waren de beide ploe- een groots en suksesrijk klub- gen meer aan elkaar gewaagd bal met de uitmuntende disco- en een onmondig V.K. Ro- bar Kripet uit Belsele en in de deo, zou het verschil niet kun- zaal Sint-Antoniuskring bij de nen ophalen. Integendeel paters op de wijk Duizend zelfs en Karei Ternest van Appels, heeft André Baetens F.C. 't Stamineeken, verdub de Sint-Niklase sportschepen belde tenslotte nog de stand tenslotte nog de honneurs van (0-2). In deze reeks werd het de trofeëenuitreiking waarge- resultaat van de match tussen nomen... Liefhebbersvoetbal. Organisator Trappen Steels won het eigen tornooi (dw) De wedstrijden: REEKS 1: In deze reeks heeft V.K. Trappen Steels met sukses de leidersplaats verdedigd. Te- F.C. Favo en F.C. Moer- heide, bijzonder belangrijk. Bij een eventueel verlies van deze laatste ploeg zou F.C. 't Stamineeken de algemene fi nale spelen maar de Hamme- naars, hebben het zover niet gen FC Briel uit Buggenhout laten komen Het werd een werd ook gewonnen en na een bepaald harde wedstrijd met Liefhebbersvoetbal. Het scheidsrechterstrio tijdens het tomooi van FC De Raap (dw) Het is niet voor de eerste (1-1). Deze ploeg wilde blijk- inspanningen kwam V.K.W. maal dat R.C. Raap uit Sint- baar nog méér en na de kamp- Niklaas het eigen Sinksentor- wisseling schoot Eddy De nooi heeft gewonnen. Vroe- Wilde voor V.K.W. 70 zelfs ger gebeurde dat ook al en de nog tegen het kruishout aan. finales, werden toen telkens Een rustig spelend F.C.R. iets heel speciaals. Sfeervolle Sparta waarbij Karei Van evenwichtige eerste helft, stonden de ploegen nog steeds gelijk (0-0). Hetzelfde scenario ook nadien en uitein delijk, skoorde Mark Beniers voor V.K. Trappen Steels (1- 0). De zege werd later nog twee rode kaarten als gevolg en tussenin, skoorde Ronny Van Der Stockt van F.C. Moerheide ook nog een twee tal doelpunten (0-2). Finales: 70 niet meer dichterbij en voor alle zekerheid, skoorde Luk Van Huffel voor F.C. Samara ook nog eens (3-5). De verwachtingen voor de fi nale stonden nogal hoog en uiterst boeiende wedstrij- Poucke in een eerder onschul- steld en zowel R.C. Raap als den. waarin de klubkansen dig duel nogal ernstig werd F.C.R. Sparta, hebben deze ook steeds met een opvallen- gekwetst, zou de ideale gele- volledig ingelost. Het werd de overtuiging werden verde- genheid afwachten en die een interessante en technisch digd. Meestal met sukses kwam er op een vijftal minu- hoogstaande finale met R.C. trouwens en tijdens het jong- ten van het einde. Een minder RaaP enigszins de betere ste Sinksentomooi tegen goed afgeweerde bal in het Ploe8; Vooral voor wat het F.C.R. Sparta uit Sint-Ni- doelgebied van V.K.W. 70 en aantal doelkansen betrof en klaas, heeft R.C. Raap dat toen skoorde Dirk D'Hondt Hedwig Hanssens met Gino bravourstukje nog eens over- van F.C.R. Sparta voor de Daelman zelfs tweemaal, gedaan. tweede maal (1-2). k™"» ,?raJv"en1' De mannen van voorzitter De organisatoren van R.C. Opdat gebied deed Dirk Dolf Geerts, de opvolger van Raap hebben zich duidelijk D Hondt van F.C.R. Sparta Etienne De Clippeleir welke en probleemloos naar de fina- het voodien voordien beter en vorig jaar enkele uren voor le gespeeld. De match tegen R C Raap. keek meteen naar het Sinksentomooi nog schie- F.C. Samara uit Sint-Niklaas een achterstand (0-1). Noch- lijk overleed, hebben de volle werd daarvoor trouwens een tans zouden de verfrissingen winst slechts in de verlengin- goede ouverture en door de mel een gelijke stand worden gen kunnen afdwingen. Een groen-zwarten, werd ook nog genuttigd en toen had Enk spektakulaire finale welke op geregeld geskoord. Aan de Pellecom voor R.C. Raap ook de trofeeanuitreiking na, ook rust was het al 4-0 en slechts al geskoord (1-1). Na de rust het jongst Sinksentomooi van na de forfaitskore, kon Pa- f" met een doelpunt van R.C Raap afsloot en in die trick Pee voor F.C. Samara Wouter Van Puyvelde, heb- Sint-Niklase volkswijk waren een tegenpunt bestellen (5-2). ben de organisatoren lang aan daar ook nog balangrijk: da Nadien heeft R.C. Raap de de leiding gestaan (2-1). Tot sportieve en voorbeeldige in- stand nog tweemaal gewijzigd °P eén minuut van het einde gesteldheid der deelnemende en voor de bereikte 7-1, wer- ??"wc°s en t0EnJ" c ploegen, een probleemloze den de volgende doelschutters D Hondt voor F.C.R. aparta leiding van het trio Norbert opgetekend: Erik Pellecom de gelijkmaker (2-2). Verlen- De Bock, Robert Van Stee- (2), Herwig Hanssens (2), 8>ngen dus en ,n d« eerste, lant en Petrus Daman, de Freddy Meulders, Erik Neve raakte Wouter Van Puyvelde gunstige weersomstandighe- en Gino Daelman elk één. voor R (- RaaP 'eeds de den met een duidelijke be- Tijdens de troosting tegen Paa'_ Geen nood echter en in langstelling en vooral, de per- V.K.W. 70 heeft F.C. Samara bet begin van de tweede ver- fekte organisatie van R.C. zich dan duidelijk hersteld. lenging, schoot Gino Dael- Raap dat nu ook op een zeer Dit werd een match met ook man met een vrijschop de geslaagd Sinksentomooi kan veel mogelijkheden en het Spartanen op achterstand (3- terueblikken. meest aantrekkelijke, werden 2). Deze laatsten grepen na- De wedstrijden... nog de vele standwijzigingen. dfe" n°8 vruchteloos naar een Voor V.K.W, 70 de nieuwe Voor F.C. Samara skoorde eindoffensief en aldus, won reekskampioen uit Walivo's Patrick Pee het eerst maar R-C- Raap op een gemszins zaterdagse tweede afdeling, langs Yvan Wauman en Jur- m*n,Ar heeft het Sinksentomooi van gen Ongena met een vlucht- R C. Raap geen positief re- schot, stond V.K.W, 70 na- sultaat ingehouden. Er werd dien toch aan de winst (2-1). tweemaal verloren en tegen Echter niet voor lang en met F.C.R. Sparta een eerste klas- een vrijschop van Yvan De ser, werd eigenlijk nog de Rop, was voor de rust nog beste prestatie geleverd. Het alles te herdoen (2-2) Langs jroösfing^ werd een vrij evenwichtige en Yvan Wauman nam V.K.W. v.K.W. 70-F.C. Samara 3-5 aantrekkelijke match, waarin 70 in de tweede helft weer het pj'naje Dirk D'Hondt voor F.C.R. voordeel (3-2). Dat verstond R c R p c.R. Sparta 2- Sparta het eerst skoorde (0- Patrick Pae echter zo niet en 2 (na verlengingen 3-2) 1). De reakties van V.K.W. toen die tweemaal na elkaar Beste spe|er van het torn0oi' 70 bleven echter niet uit en skoorde, greep F.C. Samara pee (p q Samara)... nog voor de rust, stelde Khalil terug de leiding (3-4). On- Afasi de ploegen terug gelijk danks een aantal lofwaardige Roger Van Laere verdiende manier het eigen Sinksentomooi... Technische resultaten Schiftingswedstrijden V.K.W. 70-F.C.R. Sparta 1-2 R.C. Raap - F.C. Samara 7-1 Onlangs behaalde F.C. Metallo's de reekstitel in Walivo's zondagse tweede afdeling. Een ploeg die oorspronkelijk is ontstaan binnen de grenzen van de firma Scheerders - Van Kerckhove in Sint-Niklaas en waarvan de klubgeschiede- nis, nu al méér dan twintig jaar wordt geschreven. De bindingen tussen de fabriek en F.C. Metallo's zijn inmid dels ook al afgezwakt en geleidelijk hebben anderen die fakkel overgenomen. Nochtans zijn de herinneringen uit een roemrijke beginperiode van F.C. Metallo's, blijven nazinderen op S.V.K. In zoverre zelfs dat het smeulende voetbalvuur in de firmasmidse terug werd aangewakkerd en Werner Vereecken met Rudy Verdonc namen tenslotte de initiatieven tol het opstarten van F.C. Smissos. Een voorstel dat door velen entoesiastisch werd onthaald en Adelin Janssens, werd aanvankelijk ook de steunende kracht achter de schermen van die voetbalploeg. De spelers van F.C. Smissos behoren uitsluitend tot het personeel der firma S.V.K. en met de volgende kern, werden ook de eerste resultaten behaald'. Rudy Verdonck (aanvoerder), Willy Annecour, Johan Vertenten, Ronny Stevens, Johan Vleeshouwer, Luk Bolsens, Gino Blom- maert, Guido Van Tongerloo, Robert Heyninck, Patrick Blommaert, Michel Van Croncnburg, Willy Heyninck, Helmut Dias, Wilmer Van de Vijvere, Hugo Marien, Freddy Colman, Hans Wuytack, Rudy Creve, Luk Aeck, Ronny Schelfout, Michel Van Poucke. Ronny Van Lan- deghem, Danny Van Gijsel, Mark Vereecken, Patrick De Mayer, Alain Van Dorpelaer, Patrick Annecour en Wer ner Vereecken als klubcoach. Het palmares van F.C. Smissos werd gewoon fantastisch en op een 30-tal mat chen, werden er slechts een viertal nederlagen geïnkas- seerd. Door het feit dat bij de ploeg ook een beperkt aantal provinciale spelers zijn aangesloten, wordt er alleen na de officiële kampioenschappen en deze der liefheb bersverbonden gespeeld. Okkasioneel dus en dat verklaart ook waarom dat voor die dertig wedstrijden, al een viertal jaren zijn verstreken. Bijzonder centraal bij F.C. Smissos, staat ook de onderlinge vriendschap sportiviteit en de onderlinge vriendschap en dat laatste, wordt na de match nog het duidelijkst waargenomen. Vorige vrijdag trou wens ook nog op het terrein van F.C. Klein Laar in de Beekstraat in Vrasene. Daar heeft F.C. Smissos tegen de S.V.K.-boys van Fonske Van Avermaet gespeeld en in deze firmaderby, werd het de zoveelste overwinning voor F.C. Smissos. Het werd een tamelijk evenwichtige eerste helft met een doelpunt van Ronny Stevens en een ant woord van de S.V.K.-boys (1-1). Deze hebben na de rust echter totaal moeten afhaken en F.C. Smissos waarbij voor de eerste maal ook de 54-jarige Sooike Haulez meespeelde, verwierf moeiteloos een 6-1 voorsprong; De doelpunten werden toen geskoord door Luk Bolsens (2), Dirk Van de Ven (2) en één van Leon Van Moerzcke. Nadien milderde de ploeg van S.V.K, boys nog tot 6-3 en aansluitend, werden andermaal de feestpintjes besteld. Roger Van Laere Voor de zevende en achtste plaats: Een onvolledig en een duide lijk onder de verwachtingen gebleven F.C. Briel, werd met een viertal spelers van V.K. Rodeo verder aange vuld. Deze laatste ploeg zou in het jubileumtomooi V.K. Trappen Steels nu ook de eer ste doelpunten skoren en aan de rust, stonden de ploegen nog altijd gelijk (2-2). De vrucht ook van een tweetal goals van V.K. Rodeo en voor F.C. Briel, skoorden toei\ evenveel gastspelers. Het doelpuntenfestival werd ook na de kampwisseling ver der gezet met Danny Collier voor de ploeg uit Buggenhout (2-3). Nog even geraakte V.K. Rodeo gelijk en nadien, skoorde Guy Staljanssens voor F.C. Briel ook (3-4). Voor de vijfde en zesde plaats: Een zeer interessante en boeiende wedstrijd werd het tussen F.C. Favo en V.C. Bristol. Gelijkwaardig trou wens ook en voor de ploeg uit Sint-Niklaas, skoorde Bo Rombaut het eerst (0-1). De mannen van F.C. Favo zou den zich echter niet laten doen en Hans Burm, stelde de ploegen terug gelijk (1-1). Meteen ook de ruststand en nadien, werd de spanning nog verder opgedreven. De wed strijd kantelde tenslotte in het voordeel van F.C. Favo en Geert Steur, werd de maker van de winninggoal (2-1). Voor de derde en vierde plaats: In het jubileumtomooi van V.K. Trappen Steels, werd het voor een eerder verras send F.C. 't Stamineeken uit Belsele ook de vierde wed strijd zonder nederlaag. Tij dens de eerste helft werd met Gino Polfliet ook het voor deel genomen (1-0). Na de rust liep V.V. Eendracht on der de leiding van coach Dan ny Van Puyvelde, meestal in het offensief en Patrick Andry zou de gelijkmaker bestellen (1-1). Nadien werden alle in spanningen van de beide ploe gen nog tevergeefs en het is tenslotte bij die logische drawn gebleven. Algemene finale: Voor de algemene finale van het jubileumtomooi V.K. Trappen Steels, hebben de or- ganizatoren zich ongeslagen en met een sterk doelgemid- delde aangemeld (7-1). Tegenstander werd F.C. Moerheide uit Hamme. waar van de verdediging nog niet werd gepasseerd. Duidelijk hoge verwachtingen dus en tijdens de eerste helft, werden die niet helemaal ingelost. Een beter spelend F.C. Moer heide dat langs Hugo Mey- froidt nogal vrij vroeg op voorsprong kwam, zou nadien nog zelden gevaarlijk worden (0-1). Ook V.K. Trappen Steels niet dat meestal naar het countervoetbal werd ver wezen en slechts moeizaam de rivalen kon bedreigen. Na de rust werd het meer evenwich tiger en V.K. Trappen Steels dat toen méér aandrong, kon de Hamse verdediging niet verschalken. In deze uiterst spannende finale werd op een kwartuur van het einde weer geskoord: een misverstand achteraan bij V.K. Trappen Steels werd fataal en Dirk Vercauteren, schreef een owngoal op de rekening (0-2). Meteen stond F.C. Moer heide met Hugo en Etienne Meyfroidt als de beteren, op rozen en nu moest alleen nog een sterk aandringend V.K. Trappen Steels van het lijf worden gehouden. Pech ech ter voor de organisator toen Franqois Thijs een strafschop niet kon benutten maar Jos Thijs, bestelde nadien toch de aansluitingstreffer (1-2). De resterende acht minuten wer den bijzonder boeiend en de genomen risico's van V.T. Trappen Steels, werden ten slotte nog door Ronny Van Der Stockt in de laatste mi nuut afgestraft (1-3)... Technische resultaten: Reeks 1 Trappen Steels-Briel 2-0 Eendracht-Bristol Reeks 2: Rodeo-'t Stamineeken Favo-Moerheide Eindklasseringen: Reeks 1 1. Trappen Steels 2. Eendracht 3. Bristol 4. Briel Reeks 2 1. Moerheide 2. 't Stamineeken 3. Favo 4. Rodeo Finales: Voor de zevende en achtste 11 plaats: Rodco-Briel 34 Voor de vijfde en zesde plaats: Favo-Bristol 2-1 Voor de derde en vierde plaats: 't Stamineeken-Eendracht 1-1 (34) Finale V.K. Trappen Steels-F.C. Moerheide 1-3 Fair-Playbeker: F.C. 't Stamineeken... Roger Van Laere Op 28 mei zal in sporthal Til- roda het eerste jeugdvoetbal- tomooi Mare Delombaerde van start gaan. De organisator van dit jeugdtornooi is de Temse tweedeprovincialer HSV. Het dynamische bestuur van HSV Temse met als sekretaris Freddy Servotte, voorzitter Mare Delombaerde en tor- nooileider Chris Verbceck, leefde al jaren met de gedach- tengang om ook de jongste spelertjes eens naar de sport hal te halen. Eindelijk is het er dan van gekomen en nu zaterdag zullen vijf teams strijden om de trofee Delom baerde, genoemd naar de voorzitter van HSV. De deelnemende ploegen: Haasdonk A St.-Gillis Waas ZVC Palingshuis Hauman Temse Haasdonk B Zij zullen vanaf 13.00 u. uit maken wie de eerste editie van dit tornooi op hun naam weet te schrijven. Wedstrijdkalender Te 13.00 u.: Haasdonk A- Haasdonk B Te 13.30 u.: Temse-Palings- huis Te 14.00 u.: Sint-Gillis-Haas donk A Te 14.30 u.: Haasdonk B-Pa- lingshuis Te 15.00 u.: Sint-Gillis-Tem- se Te 15.30 u.: Palingshuis- Haasdonk A Te 16.00 u.: Temse-Haas- donk B Te 16.30 u.: Palingshuis-Sint- Gillis Te 17.00 u.: Temse-Haas- donk A Te 17.30 u.: Haasdonk B- Sint-Gillis De wedstrijden zelf duren 2 x 12,5 min. en er zal buiten de wisselbeker ook nog een tro fee voorzien zijn voor de bes te topschutter. (mi) Sportleam in Kastel. Deze fraaie ploeg met de das van FC Robur deed het zeer goed, al was voetbal geen onderdeel vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 26