Aalsters stadhuis zet deuren wijd open op zaterdag 28 mei Middenstandsverbond protesteert tegen frituur aan Vredeplein Huis De Blieck is verkocht LVR Belotters vierden kampioenen Aalsterse harnavalhriebels Aalst op diocesane bedevaart Tijdens de rondgang ziet U achtereenvolgens De Voorpost - 27.5.1988 - 3 Aalst. Enkele deelnemers en bestuursleden van de LVR belottersclub (a) Een unieke kans voor ieder Op zaterdag 28 mei 1988 wordt in het stadhuis een opendeurdag georganiseerd. Tussen 10 en 16 uur doorlopend worden alle bezoekers ontvangen, wegwijs gemaakt en rondgeleid in alle diensten en burelen die gehuisvest zijn aan de Grote Markt, de Kapellestraat en de Kattestraat. Maar ook de diensten die elders ondergebracht zyn, zyn vertegenwoordigd: zy verzorgen in het stadhuis een tentoonstelling waarin zij zichzelf voorstellen of houden er meerdere demonstraties. - Geleide rondleidingen doorheen het stadhuis of individueel de pijlen volgen. - Demonstraties met politiehonden. - Tentoonstelling van het stadswagenpark. - De elevator van de brandweer aan het werk. - Kinderopvang voorzien. - Stadsdrukkerij, stadsboekbinderij en fotocopiedienst in volle werking. - Volkssporten. - Een drankje achteraf. - en nog zoveel meer... Negen kaartavonden heb ben de LRV belotters ach ter de rug en nu weten ze wie er de titel van kam pioen mag dragen. Begon nen op 18 september werd het seizoen op 20 mei afge sloten in het Beukenhof. Dat betekent elke maand een avondje belotten. Men mocht in totaal 90 deelnemers inschrijven wat neerkomt op een ge middelde van toch 40 kaarters. Een rekord zo vertelde de sekretaris van de club. Winnaar van de laatste kaartwedstrijd van het sei zoen werd Gustaaf Van Den Broeck. Pierre Arijs werd tweede en De Meu- lemeester derde. Voor de toekenning van de titel van algemeen kampioen werd het een spannende strijd. Uiteindelijk werd Frans De Meersman de nieuwe titelhouder voor De Meulemeester. da Opening Ze ontvangen er een map. De officiële opening ge- Zeker aan hen die wach- beurt op zaterdag 28 mei ten tot een geleide rondlei- te 9.30 u. in de trouwzaal ding begint, maar ook aan van het stadhuis. Stadsse- alle anderen die er zin in kretaris Christiaan Wil- hebben, wordt een kop lems leidt in en burge- koffie aangeboden (naast stippen waarop de rondlei- Elke demonstratie duurt dingen beginnen: 10.30 u., 30 minuten, en wordt via 11.30 u., 12.30 u., 13.30 luidsprekers van kommen- u., 14.30 u. (start: ont- taar voorzien. Anderzijds haal)- installeert de dienst ver- Op die tijdstippen staan keersveiligheid van de po- een aantal gidsen klaar om Utie ook het mobiele ver- samen met 10 tot 20 be- keerspark. Kinderen krij- meester Maurice De Ker- de telefooncentrale). Kin- zoekers tegelijk, een rond- gen hier praktische ver- pel houdt de openingstoe- deropvang is voorzien leiding doorheen het stad- keerslessen met daarbij spraak. Daarna volgt de voor kinderen van 0 tot 12 huis te beginnen. Eén ook al spelend enige toe- eerste rondgang doorheen jaar. rondleiding duurt zowat lichting via o.a. video in de diensten via een wel- een uur. Het parcours is het lokaal waar vroeger de omlijnd parkoers onder „rkenliÏÏ' hetzelfde als bij de .eerste discotheek was gehuisvest, begeleiding van een gids. >erKenmng. A6 Aalst. De winnaars van de ballonwedstrijd van AKV Klasjnat aj Ballonwedstrijd AKV Klasjnat Ter gelegenheid van de Topdag 1988 te Aalst organiseerde AKV Klasjnat een ballonwedstrijd ten voordele van hun vereniging, aan het lokaal café Den Bol. Geraardsbergsestraat. Jong en oud kon er een ballonnetje laten vliegen en dat deden dan ook maar liefst 523 mensen Op vrijdag 20 mei overhandigde de ajuinprins van Aalst Denieken aan winnares Ann Dierickx, een 19 jaar oude freule van de Jan De Windstraat de prijs: een weekend Parijs. Het kaartje van haar ballonnetje werd gevonden in het Nederlandse Voorschoten, een tiental kilometer van Leiden. Er kwamen trouwens nog meer reakties uit Nederland nl. uit Schiedam, Delft... Zo zie je dat een typische Aalsterse organisatie als een karnavalgroep er ook in slaagt om het eens internationaal aan te pakken. Spaghettifestijn van AKV Klasjnat Zaterdag 18 en zondag 19 juni organiseert AKV Klasjnat ter gelegenheid van de braderij in de Geraardsbergsestraat een tweedaagse spaghettifestijn telkens van 12 uur tot 22 uur. Dit alles gaat door in café Den Bol, Geraardsbergse straat te Aalst. Politiek en karnaval Na Antoine Van der Heyden is nu ook prins Popoll kandidaat op een politieke lijst. Paul Kinoo zal onder nummer 22 (toeval of niet 2 maal 11 het narrengetal) bij de C.V.P. opkomen. Met zo veel karnavalmandatarissen in de gemeenteraad zal de subsidie voor karnaval misschien opgetrokken worden. AKV De Markoentjes AKV De Markoentjes organizeert voor de vierde maal een groot brochettenfestijn in de zaal Sint-Martinuskring. Via de Zonnestraal kan men er terecht op zaterdag 25 juni van 16.00 tot 24.00 uur en op zondag 26 juni van 11.00 tot 17.00 uur. De prijs bedraagt 250 fr. voor een brochette. Er is een kindermenu aan 150 fr JM Heyman rondgang». Wie een be- De bezoekers hebben ïm- zoe(. Qp ejgen houtje ver- mers de keuze: een geleid Het verkeerspark zelf wordt op het binnenkoer- Vanaf tien uur is het stad- bezoek of een individueel, owrhet SiteeS0*" '°kaal SSSStïï bezoT" h°U,,e' afgelegd S Parcours staan opge- il^t: In in de doorgang van Grote Wie een geleid bezoek S,eld' f d,e"s Markt naar de binnenkoer verkiest is wel gebonden Gewone werkdag in de gew«Kt met termmais begroet door de hostessen. aan de welbepaalde tijd- diensten e 1J sreg's er t, ;v- sa- In alle diensten die in het menstelhng van gezin .n parcours zijn opgenomen de Burgerlijke Stand zijn alle persoïfelsleden word gewerkt met de ter aanwezig: het is er alsof nnnals van de stadsoompu- 0 - ter (b.v. geboorteakte, Van 18 tot 25 juli zullen heel wat Aalstenaars deelnemen aan de jaarlykse Diocesane bedevaart naar Lourdes- Frankryk. Het is een sterke ervaring met 150 zieken en gehandica pten begeleid door een 75 verplegenden en brancardiers, talloze vrijwilligers, op tocht te gaan naar Lourdes. Vooreerst is er de ervaring schap en warmte die een van samen op weg, op reis volle week wordt aange- te gaan. Het zit diep in de houden en mensen om- mens te leven... en leven is vormt en geneest. Eens in voortgaan... telkens maar Lourdes zijn er naast de verder... vandaar dat een momenten van gebed en tocht met velen heel wat bezinning ook de verken- oproept en 'n mens heel ning van de mooie natuur, diep kan aanspreken. een uitstap naar ieders Er is verder het religieuze: kunnen, omkaderd door Iemand die in de uitbouw jeugdigen die zorgen voor van het leven van een ontspanning en vreugde, mens een dynamische rol Aalst is steeds één van de speelt. De zieken naar ge- voortrekkers geweest van lang hun eigen groei, de Diocesane Lourdesbe- weerstand of aanvaarding devaarten. Aalst was één ten overstaan van hun van de voorbeelden van ziekte, worstelen, vragen een bloeiende brankar- of voelen zich gedragen... diersvereniging. Mensen En tenslotte de ontspan- als Eugeen Appelmans nende sfeer van een va- hebben zich steeds ingezet kantie die reeds uitstraalt om de Lourdesbedevaar- van bij het startsein van de ten van ons bisdom tot een witte trein in St.-Pieters- sukses te maken. Ook dit station. De hartelijke om- jaar wil Aalst gezien wor- gang met elkaar, het opne- den in Lourdes. Je kan men van de zieken in de nog steeds inschrijven bij Lourdesfamilie. de glim- E.H. Lievens, H. Hart- lach en de dienstbaarheid, laan 24 te Aalst, dit alles schept gemeen- J.M. Heyman het een gewone werkdag ..VV betrof. In alle andere dien- overlijdensakte) en tn de sten is er dienstverzeke- d,e"st &rfonnatica krijgen ring: de dienst is open en geïnteresseerden een 5 mi er is minstens één perso- nuten-bhtz-opleiding tn neelslid aanwezig. tekstverwerking. In alle diensten op het par- D®, sbtdsdrukkenj ,s tn cours worden (eenvofmi- volle we.rkme- °P 1 ge) informatieblaadjes sen wordt gedrukt. Uttel- aangeboden, die de bezoe- £roeP (t° kers kunnen opbergen in 15 men?en> d,e de drukke- rij aandoen wordt één per soon uitgeloot; hij krijgt een pakje van 30 speciaal voor hem/haar gedrukte mee naar huis. De te verwachten inplan ting van een frituur op de hoek van de Nieuwstraat en het Vredeplein waar over we verleden week be richtten brengt een aantal zure oprispingen mede. In Het Huis De Blieck aan het Keizerlijk Plein 38, waarover reeds zoveel veronderstellingen en gissingen werden gemaakt is verkocht. De nieuwe eigenaar is een vennoot schap waarin Moorselaar uit de Kattestraat 18, Frans Vereeken de toon aangeeft. Een makelaar in immobi- liën. De juiste bestemming van dit gebouw dat zich momenteel in slechte toestand bevindt en waarover in de gemeenteraad reeds meermalen werd gesproken is ech ter nog onzeker. Het betreft hier een histo- Achtereenvolgens vestig- risch gebouw met een heel den zich in deze herenwo- verleden. Toen België on- ning Cornelis en Clemence afhankelijk werd woonde De Pauw - De Blieck, er notaris Cornelis Evit en Leon en Bertha De Coen - na hem volgde de rente- de Call Rosenbeurg en nier Jacques Nooy. Maria De Coe, een kloos- Jn december 1858 stond terlinge. Sinds 1944 werd het pand te koop als zijnde het huis betrokken door «une grande en belle mai- weduwe De Blieck-Fontai- son avec écurie, remises, ne die te Aalst de Witgele serres et jardin Francais Kruis-afdeling stichtte, avec une superficie de 30 In 1982 na haar dood werd ares». De gevelbreedte be- het pand verkocht aan vzw draagt 58,17 m. Maas en Schelde (Brugge) en aan de Liberale Sociale Werken (Aalst). Deze laatste diende een aan vraag tot bouwvergunning in voor het oprichten van een kantoorgebouw. De nieuwe eigenaar stelt dat uit navraag blijkt dat er plannen bestaan om er zowel appartementen of burelen van te maken. Beide projekten worden met inachtname van de vergunningen, de prakti sche mogelijkheden en de eventuele beperkingen on derzocht. Pas daarna zal besloten worden of het burelen worden of appartementen. Of een kombinatie van beiden? LH bevoordeligen van een en ateliers «Friac» zijn ver- reeds gekende uitbater, tegenwoordigd met een die alle inplantingsfacili- tentoonstelling van een ge- teiten wordt aangeboden deelte van het wagenpark, en tot het opnieuw wegne- Worden tentoongesteld: men van een 3-tal parkeer- een huisvuil-ophaalwagen, de gemeenteraad werd er plaatsen voor de verbrui- een kraanwagen, een be- reeds over geïnterpelleerd kers. Alsof er aan het Vre- stelwagen met kipbak, een deplein nog niet genoeg camionet-werKnuiswagen, mogelijke parkeerplaatsen waren ontnomen door het plaatsen van bloembakken en het aanplanten van bomen. de map die ze bij het ont haal ontvingen. Alle toe lichtingen samen gebun deld in de map, vormen voor "e™na een mooie dokumentatie P^mkaartjes om later thuis nog eens door te nemen. Ook even- De brandweer neemt het tueel uitgedeelde folders hele parkeerterrein van de kunnen in de map worden achterkoer voor zijn reke- opgeborgen. ning en stelt er de eleva- Het spreekt vanzelf dat de tor, een bijzondere mate- verantwoordelijke dienst- riaalwagen, een tankwa- chefs en hun medewerkers gen 8.000 liter, een zieken- graag alle vragen betref- wagen en een kommando- fende hun dienst zullen wagen tentoon, beantwoorden. Alle per- Demonstraties zijn er om soneelsleden dragen een 10 u., 12 u. en 14 uur. Elke badge. demonstratie duurt onge- veer een uur eto wordt via Tentoonstellingen, demon- een mikr0 van kommen- straties, speciale akties taar voorzien. De administratieve dien- Tijdens die demonstraties sten die niet in het stad- wordt de elevator getoond huis zelf zijn gehuisvest («hoogtewerk»), worden stellen zichzelf voor in een kleine tentoonstelling: de personeelsdienst, de eco nomische dienst, de dienst Feestelijkhedenen de dienst land- en tuinbouw. Andere kleine tentoonstel lingen zyn: werken van de stadsfotograaf, de samen stelling en de werking van het stadsbestuur (door Or ganisatie-Informatie), de werking van de diensteen- tra (door de medewerkers van de dienstcentra), de toeristische stand (dienst toerisme), het stedelijk onderwijs (dienst onder- wijs). De stedelyke werkhuizen autowrakken opengeknipt (er wordt gesimuleerd dat een gewond persoon uit een autowrak dient te wor den ontzet) en wordt er ook vloeibaar propaangas geblust. De brandweer is er verder ook met een kinderbrand- weerwagentje en t een stand waar de kinderen ook zelf eens kunnen spui ten, waarna ze beloond worden met een diploma. In de fotocopiedienst wor den de - overigens zeer moderne - fotocopieerma- chines gedemonstreerd. De bezoekers kunnen er o.a. vergrotingen of ver kleiningen naar huis mee nemen. Voor de aller kleinsten zijn hier ook pre sentjes voorhanden: prik- prentjes, kleurboekjes en nog veel meer. De sportdienst stelt een aantal volkssporten ten toon die ook ter plaatse kunnen beoefend worden. Ook in de Werklozen- werking (Huis De Bolle) is er van 10 tot 16 uur open deurdag. En een drankje aan demo- kratische prijs In de Trouwzaal en op het terras achteraan het stad huis wordt een cafetaria uitgebaat. Het is de stuur groep van de niet-aktieve personeelsleden (d.i. de gepensioneerde stadsper- soneelsleden) die hier ach ter de tapkast staan. Hier eindigt het uitgestip peld parcours, en kan men even verpozen bij een drankje. De prijslijst ver meldt zeer demokratische prijzen voor bier, frisdran ken of koffie. Goed om weten - het parcours wordt aan geduid met wit-zwarte pijlen. - de toiletten worden aan geduid met gele pijlen. - de cafetaria wordt aan geduid met groene pijlen. - de kinderopvang wordt aangeduid met oranje pijlen. - het centrale secretariaat van de opendeurdag be vindt zich op de dienst Or ganisatie-Informatie (toe stel 242) die overigens de hele opendeurdag organi seert en koördineert. - een eerste-hulp-post is geïnstalleerd vooraan aan het onthaal. LH en het Verbond van Deke nijen en tien frituuruitba- ters, maakten reeds hun objekties bekend. Nu richtte zich ook het Alge meen Middenstandsver bond in een open brief tot het College van burge meester en schepenen Aktiekomitee Het A.M.V. zal een aktie- Gesteld wordt dat het Al- komitee samenstellen met gemeen Middenstandsver- de frituristen en de aanpa- bond volledig het verzoek lende Dekenijen en samen van de frituuruitbaters om zullen wij trachten alles in van het initiatief om van de inplanting van een fri- het werk te stellen om de noodzakelijke bouwver- tuur op kwestieuse plaats gunning, de vergunning af te zien, onderschrijft. commodo et incommodo Het Algemeen Midden- en de uitbatingsvergun- standsverbond zegt dat ning tegen te houden; bo- zijn adviesrecht met voe ten is getreden en dat er gemeenschapsgelden wor den gebruikt voor oneer lijke konkurrentie, tot het vendien zal de zaak aan hangig worden gemaakt bij de Stedelijke Midden- standsraad. LH een grote vrachtwagen en twee kleinere bestelwa gens. De wagens staan opgesteld op de binnenkoer, inge werkt in een groot plant soen, aangelegd door de stedelijke groendienst. Op de binnenkoer is ook de academie voor Schone Kunsten vertegenwoor digd. De politie neemt deel met twee activiteiten. Ener zijds demonstreert de hon denbrigade van de politie aanvals- en verdedigings werk en gehoorzaamheids- oefeningen met 5 politie honden. De demonstraties hebben plaats op het gras plein van de achterkoer, om 11 u., 13 u. en 15 u. 1. Onthaal (aan de telefooncentrale) De stadsfotograaf stelt hier tentoon. 2. Feestzaal: de dienst feestelijkheden en land- en tuinbouw stelt hier tentoon. 3. Binnenkoer: bloemen- en plantentuin met er tussen beeldhouwwerken van Aalsterse kunste naars en van de academie. Tentoonstelling van het wagenpark van de stad. 4. Burgerlijke stand 5. Bevolking 6. Sociale dienst. 7. Collegezaal. De dienst Organisatie-Informatie stelt hier tentoon. 8. Kabinet Stadsse kretaris. 9. Sekretariaat Burgemeester 10. Kabinet Burgemeester 11. Dienst Organisatie-Informatie 12. Dienst Informatica. 13. Stads- en dorpsherwaardering. 14. Leefmilieu-ecologie. 15. Technische uitrusting. 16. Waterzuivering. 17. Ontwerpbureau wegen, riolering, groen, water zuivering. 18. Juridische dienst. 19. Aankoopdienst. 20. Boekhouden-Uitgaven. 21. Belastingen. 22. OntvJingerij. 23. Hall Huis Van Langenhove: tentoonstelling van de dienstcentra 24. Werklozenwerking. 25. Drukkerij. 26. Zaal Openbare Werken: tentoonstelling Perso neelsdienst. Economische dienst. 27. Urbanisatie. 28. Fotokopiedienst. 29. Sportdienst. 30. Boekbinderij. 31. Onderwijs. 32. Gezinszorg. 33. Trouwzaal. LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 3