L Bij D.Z.O. g onst het van bedrijvigheit 1 Wielertoerist Adolf Roelandts is een «late roeping»... Tom Steels wil "Prins der Nieuwelingen" worden rwm i «k De Voorpost - 3.6.1988 - 17 idge- le, 2. n 3. De 5. M. eran- 19.45 klok- 3illis SPORT Redaktie: Oude Vest 34. 9330 Oendermonde. Tel. 05221.4160 Vertrok zondag 29 mei op pelgrimstocht naar Santiago de Compostela WIELERTOERISME in 15 ritten tot een goed einde brengen. Als fietser én als gelovige. Klimmen Met z'n vijven - 4 wielrenners plus één begeleider - begon nen ze op zondag 29 mei 1988 pelgrimstocht vanuit Vlaan deren een heropleving en en kele honderden pelgrims fiet sten weer naar Compostela. age van teld «In izer Ka ïndeling :ten die wij iets 't Dal», Zingem rden de jkheden er door van een verant- Federa lelegatie Is. I lit tijd- oerismc verzicht eristisch in onze mderlijk Je prijs óch ook dschrift, het in de fcde- rting o| 10 frank Zowat 11 jaar geleden, op 47-jarige leeftijd, kreeg de wielermikrobe hem (terug) te pakken. Sindsdien is hy een verwoed wielertoerist geworden die reeds 10 jaar trouw lid is van de Stekense Wielertoeristenklub De Sneltrappers. s[en weer Hij rijdt - indien enigszins mogelijk - alle grote organisaties voor wielertoeristen mee, 0nder Wilfried neemt deel aan alle meerdaagse wedstryden van de klub en verzamelde op die manier Wjjn kwam de <<Broederschap reeds een «berg» medailles en trofeeën. Op z'n 58ste is hij zonder meer één van de betere Sneltrappers, die als klimmer voor niemand moet onder doen. Hij hoopt binnenkort, als tweede van de klub, het brevet van 50.000 km. gehomologeerde proeven te halen... Kortom, voor Adolf Roelandts uit de Hofstraat 27 te Tielrode - want daarover hebben we het - is het wielrennen uit liefhebberij een soort obsessie, een verslaving geworden. Vier verschillende routes brengen fietsende pelgrims uit alle delen van Europa door heen Frankrijk naar de Pyre neeën. Door de Pyreneeën gaat het dan naar Spanje én dan die nen onder meer de Col de aan deze tocht. Het zijn Adolf Soulor (1.450 meter). Col Roelandts uit Tielrode. Jan d'Aubisque (1.709 m), Col de der Pelgrims» tot stand en sindsdien is er een gestadige groei van fietsende bedevaar ders naar Sint-Jacob in Ga- licië... De pelgrims kunnen, na het beëindigen van hun tocht, een officiële oorkonde afhalen in de kerk van Sint-Jacob te Bertens en André Bogaert uit Bonheiden en Frans Van Den Heuvel uit Hoboken terwijl Frans Van Der Aa in de volg- wagen zal zitten. De dapperen woonden eerst een eucharistieviering bij en vertrokken daarna rond 8 u. vanuit Bonheiden (Mechelen) voor deze zware pelgrims tocht. De 2.385 kilometers worden afgelegd in 15 ritten. Marie-Blanque (1.035 m) en Col De Somport (1.632 m) te worden overwonnen. Ge moet het maar doen... Na de 10de rit zetten verschil lende groepen pelgrims dan vanaf Puenta La Reina geza- melijk de weg verder door Noord-Spanje tot de Atlanti sche kust. Santiago de Com postela ligt namelijk juist bo ven Portugal, een 35-tal kilo- en hij won 16 koersen in z'n wielermikrobe terug toe bij Familierally loopbaan. Een loopbaan die Adolf. Er werd deelgenomen Compostela. Bijna een halve eeuw was evenwel niet verder reikte aan nog enkele rally's en... Adolf Roelandts hoorde en- Adolf Roelandts dus op de dan de liefhebberskategorie spoedig werden beiden lid van kele tijd van deze immense wereld vooraleer hij zich «be- Door droeve omstandigheden WTC De Sneltrappers in tocht en... zette er z'n zinnen keerde» tot het wielertoeris- werd Adolf na z'n militaire Stekene. 0p; qq^ hij wiide deze pel- me. Wat bezielt een dergelijk dienst namelijk steun van het Sindsdien is hij dus één van de grimstocht die verreden wordt J U..:A- ai—a„ uil „n—Sneltrappers: Zijn de eerste ritten relatief meters van de kust. vlak, dan zijn er dagen dat £en immense onderneming, allertrouwste elk weekeind is hij van de partij én - zoals reeds gezegd - z'n hobby werd een soort van verslaving... Gelukkig een gezonde versla ving. Ondertussen is Adolf Roe iemand om, op een leeftijd huisgezin én diende hij uit dat de meeste mensen tevre- werken te gaan. den zijn dat ze in hun zetel Gedaan met koersen dus. naar TV kunnen kijken, aan Door de jaren heen werd de een karrière als wielertoerist fiets dan ook «gedegradeerd» te beginnen? tot bijna uitsluitend een ver- Adolf vertelt het allemaal rus- voermiddel. tig én komt - onder meer Tot Adolf Roelandts uit Tiel- daardoor - geloofwaardig rode zich, 27 jaar nadat hij z'n landts, als oud-brievenbestel- over. fiets aan de haak had gehan- Ier, op pré-pensioen én heeft In z'n jonge-snakenjaren gen, liet overhalen om deel te hij dus tijd te over om de heeft hij het als «échte» wiel- nemen aan een familierally. mikrobe nog dieper te laten renner trachten waar te ma- inwerken, ken. Vandaar dus die mi- Gezonde verslaving krobe. Onder meer omdat ook me- En dat doet hij intens... In de jongste kategorieën vrouw Roelandts plezier Op zijn palmares staan als deed hij het toen niet slecht kreeg jn het fietsen, sloeg de voornaamste prestatie reeds het Romandisch klimmers - bijna onophoudend moet a[s worden geklommen. Na de achtste rit hoopt het gezelschap, na 1.313 km, in Lourdes aan te komen waar één dag rust is voorzien. je 't ons viaagt. Maar... met z'n 62 kilo staat Adolf Roelandts «op scherp». Sterkte mannen... TenT De 58-jarige Adolf Roelandts, een fakteur op pré-pensioen uit Tielrode, vertrok zondag als één van de 4 Vlaamse wielertoeristen op pelgrimstocht naar Santiago de Compostela over 2.385 km. (T en T) ZWEMMEN WIELRENNEN Nieuwelingen Het hoeft niet gezegd dat Tom Steels aan een opmerke lijke konditie toe is. In minder dan een maand behaalde hij rijf overwinningen en werd overigens kampioen van Oost-Vlaanderen. Vorige zondag te Haasdonk verscheen de renner uit Nieuwkerken weerom op de proppen. Van in de aanvang liet hij zijn aanleg blijken en in de finale won hij overtuigend. 'ik ben er na zo'n tien kilometer vandoor gegaan, doet Tom ons het verhaal. Enige tijd bleef ik moederziel alleen in de spits. Tot wanneer Koen De Schuyter mij gezelschap kwam houden. Hij knipoogde dadelijk waardoor hij wou bedoelen dat hij bereid was tot samenwerking. We hebben tijdens het verdere verloop van de koers mekaar goed begrepen. Ieder nam een deel van het werk op de schouder. Voor de ontknoping goid natuurlijk niet de minste afspraak, of wat dacht je? Al in de voorlaatste ronde poogde mijn gezel mij in een valstrik te lokken. Nu is Tom Steels ook niet van gisteren. Tot zes keer toe heeft hij mij het proberen te lappen. Op mijn beurt ondernam ik ook een aantal pogingen maar weggeraken was te veel gevraagd. Die De Schuyter is nu ook niet de eerste de beste. Ik gokte uiteindelijk op een lonende spurt en in dat opzet ben ik gelukt. Ik zette aan van ver. bleef op kop en won in feite vrij gemakkelijk.' Tom Steels is ongetwijfeld de man in konditie. Het is zijn bedoeling om in de komende weken het mes te blijven scherpen Waar hij volgend weekeinde van start gaat heeft hij vooralsnog niet uitgemaakt. Dat hij tuk is op een stevige verrichting in de "Prins der Nieuwelingen", nu zondag over acht dagen te Duffel, steekt hij voor niemand onder stoelen of banken. brevet (Zwitserland), het Bel gisch klimmersbrevet, 6 keer Parijs-Roubaix plus alle klas siekers zoals Blois-Chaville, Gent-Wevelgem. Ronde van Vlaanderen, Liège-Bastogne- Liège, de Waalse Pijl enz.. In augustus wil hij deelnemen aan de «Voie de la Liberté», een herinneringstocht aan de bevrijding waaraan slechts 500 mensen mogen deelne- en 1.18 in rugslag zijn mar kant genoeg en de podium plaatsen waren dan ook in verhouding: 7 op 7! Daarbo ven behaalde ze nog twee tweede plaatsen in de 50 m. spurt: 0.30"52 in vrije slag en 0.35"84 in rugslag. Cindy Filips weert zich als een duivel(in) in een wijwatervat, maar de konkurrentie is danig zwaar, zodat ze nauwelijks podiumplaats behaalt. slagen noteren in de sprint met haar 6' en 10* plaatsen. Bij de kadetten verheugt het ons Bart De Clercq nog eens in aktie te zien met tijden zoals 1.20 in schoolslag en 1.04 in crawl. Hij moet dus zeker zijn tegenstanders niet schuwen en prijzen zitten er ook nog in. Junior Geert Van Gucht kwam even langs op de dis- triktskampioenschappen We weten echter beter en niet stak meteen twee gouden me de ook goede uitslagen in de Marnick De Paepe voelt de distriktskampen met een llc kriebels in zijn bloed en kwam zich even opwarmen voor de komende lange baan- wedstrijden. Op een voor hem ongewoon korte afstand (100 m.) zette hij toch een prestatie neer die weinigen een vaste waarde in de esta- verwachtten. Een bewijs dat fetteploeg. Zij liet fraaie uit- hij over de nodige konditie en Wielrennen. Tom Steels won de nieuwelingenwedstrijd in Haasdonk Iv De laatste weken mogen we niet slechts, maar wij weten zeker niet klagen over de akti- dat Filip veel beter kan en nog viteiten van de Dendermond- voor aangename verrassingen se zwemklub. Er waren niet kan zorgen. In de distrikts- alleen meetings in Zottegem. kampioenschappen behaalde Gent en Lebbeke. maar ook hij een derde en een vijfde de Interdistriktskampioen- plaats in de 50 m. sprint, schappen in Charleroi, de Ook op andere meetings ver- Vlaamse kampioenschappen ging het DZO verre van in Oostende en - met interna- slecht. Bij de eendjes was tionale deelname - de van «cowboy» Tim Ryckmans oudsher bekende «1.000 me- weer alomtegenwoordig en ter van Scaldis» met de Grote wie hem al eens met een grote Prijs van Antwerpen en de valies heeft zien sleuren, weet men. Natuurlijk staat voor dit Belgian Swimming Cup, ook dat daarin niet alleen zwem- prestaties zoals een 1.09 in dailies op zak, alsof hij maar jaar ook nog de klub - meer- al in de Scheldestad. broeken en handdoeken zit- 100 m. vrije slag kan ze in de de kassa moest passeren. Hij daagse in Born (tussen Sankt Dus genoeg selektieve wed- ten. maar vooral medailles, toekomst een vaste waarde is een uitzonderlijk begaafd Vith en Malmédy) op het pro- strijden op hoog niveau. Na enkele maanden stagnatie worden op de hoogste trap zwemmer, maar goede wijn gramma. waarop ook DZO aanwezig is Tim blijkbaar uit zijn win- van het schavotje. Zij behaal- behoeft geen krans.. Volgend jaar zal hij uiteraard was met de top-zwemmers die terslaap ontwaakt. Als beste ook van de partij zijn wan- de vereiste limiet in hun be- prestatie vermelden wij een neer de klub, ter gelegenheid rejk hadden en zich voor deel- 1.44 in de 100 m. schoolslag en 8C plaats op de 50 m. van het 15-jarig bestaan, te- name hadden geplaatst. en tweemaal een eerste plaats Sabrina Van Exterghem heeft rug de meerdaagse Stekene- Dat hun aanwezigheid gepast in de distriktskampioenschap- stilaan haar vroegere plooi te- Lourdes organiseert. was, bewijzen hun uitslagen pen over 50 m. (0.41 in dolfijn ruggevonden. Vooral in dol- afdoende. en 0.36 in crawl). fijn is zij een geduchte tegen- Pelgrimstocht Geert Van Gucht was zowel Even opmerkelijk was er toch stander en in die discipline Momenteel is evenwel alle op de Interdistriktskamp als de prestatie van Willem Van aandacht gevestigd op de op de Vlaamse kampioen- der Heyden die als debutant schappen goed voor 1.04 in de in de kompetitie een tijdsver- 100 m. dolfijn met daarenbo- betering van maar liefst 6 sek. ven nog een 2.24 in de 200 m, in schoolslag en 14 sek in dolfijn en 2.46 in de 200 m. vrije slag liet noteren. Allés- schoolslag. Zijn beste tijden zins een belofte! Bij de benja- zijn dit wel niet, maar re- mins noteerden we op de di- kords, ook persoonlijke kun- verse meetings de aanwezig- nen niet elke dag verbeterd heid van Evi Van Sande die worden. haar beste tijden kon bevesti- Nathalie Van Hauwe manife- gen. Sarah Moens die in het en met de" 14de eeuw kwamen steerde zich nog maar eens als moeilijke eerste jaar in deze daar soms 1.000 pelgrims per één der beste zwemsters die reeks toch reeds kon opklim- de klub rijk is. Met uitzonder- men tot tweemaal een vierde lijk goede tijden zoals een plaats met het podium binnen 1.07 in de 100 m., 2.21 in de handbereik. Steve Claessens, 200 m. en 4.59 in de 400 m. momenteel wat in minder vrije slag, bekroond met goede doen, maar toch een tweemaal een eerste plaats talent die zijn kunnen reeds (Oostende en Antwerpen), bewezen heeft en waarvan mag ze haar optreden meer binnenkort een nieuwe door- dan geslaagd noemen braak wordt verwacht. Stefan Wendy Roelandt behaalde Van der Heyden. een nieuw- ook opmerkelijke uitslagen in komer die blij verrast en haar specialiteit, de 100 m. waarvan we zeker het beste schoolslag. Haar vierde prijs nog niet hebben gezien. Sven in de G.P. van Antwerpen Van der Stock die het steeds was géén ééndagsprestatie. beter blijft doen en waarvan Dat vroeg niet maar tijden zoals 1.47 in schoolslag schreeuwde, en we weten en 1.31 in crawl laten vermoe- door wie, om bevestiging en den dat zijn tijd niet ver meer die kwam er ook met een af js. Wendy Roelandt die schitterende derde plaats in standvastig rond de 1.28 de Belgian Swimming Cup draait in 100 m. schoolslag met een tijd van 1.28 en een alsof het kinderspel was, ter- schitterende derde plaats. In wty| gans de konkurrentie er haar reeks zal die tijd niet wakker van ligt en natuurlijk licht verbeter worden ook Filip De Boeck die in alle Filip De Boeck werd op het zwemstijlen met de besten laatste moment aangeduid om van zijn kategorie kan wedij- deel te nemen aan de Interdi- veren en daardoor meer dan striktskamp in Charleroi. Niet ooit de aandacht opeist voor helemaal voorbereid op die de wisselslag-wedstrijden, wedstrijd, legde hij toch nog Bij de miniemen behoort Mi- beslag op een zevende plaats rel Huau momenteel tot de met een tijd van 1.23 in de 100 uitblinkers. Tijden zoals 1.28 m. dolfijn. Dat is helemaal in schoolslag, 1.08 in vrije slag het zelfvertrouwen beschikt om het zomerseizoen en de daarbij horende doortochten hoopvol tegemoet te treden. Ann Vernimmen tenslotte had het niet zo lastig om in de schaars bezette wedstrijd waaraan ze deelnam afstand te nemen van de konkurren tie. Haar kennende weten wij dat ze zwaardere tegenstand de baas kan. Een volgende keer biedt ons allicht de gele genheid om Ann écht aan het werk te zien. Tot zover de zwemkompetities, maar ook daarbuiten was het DZO- team aktief. Op het droge (nou ja!) wou de klub zich ook wel eens aan de buiten wereld tonen. Deelname aan de Dendermondse Sportbeurs leek daartoe een geschikte ge legenheid. Met de bereidwilli ge medewerking van enkele handelaars werd op een stijl volle manier een stand opge bouwd. De publieke belang stelling overtrof de stoutste verwachtingen en de respons was overduidelijk: een niet- onaardig aantal kandidaat-le den bood zich aan en bij die jongeren schuilt vast een hele boel talent. Gretige handjes om de fakkel over te nemen, een betere toekomst kan DZO zich niet dromen. O.R. «Pelgrimstocht naar Santiago de Compostela». een tocht van 2.385 km. naar de west kust van Spanje. 900 jaar na Kristus kwamen daar de bedevaarten naar het graf van de apostel Jacob op gang. Vanuit alle plaatsen in de wereld kwamen pelgrims naar het graf. In de 12de tot dag voorbij De route is dan ook rijkelijk bezaaid met kerken, abdijen en monumenten... Enkele tijd terug kende deze Zwemmen. Ann Vernimmen. Mirel Huau en Nathalie Van Hauwe werden geselekteerd voor Griekenland vh) Zwemmen. De DZO-zwemmertjes Wendy Roelandt, Sarah Moens en T. Cooreman (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17