GRATIS TIP Langste brochette ter wereld: 325,995 m Opendeur in stadhuis schot in de roos De lange lijdensweg van het Aalsters station Denier- iurme es leMiiitreel Taverne 't Hofken v \MA(jAZINEf vanaf deze week met nieuwe rubriek voor jobstudenten STUDENTE 18 jaa\*>dli gans de maand augösjui t oorstraat 1. Moorsel-Aat! V UJL OS/1 STUDENTE ZOEKT WERK lo dens de maand juli. in de omge ving van Aalst Tel 053-77 08 81 Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom I Aalst. Het fel besproken stationsgebouw van Aalst waar restauratie meer dan dringend I is en helaas op zich laat wachten (a) Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Aalst. De voorbereidende werken voor de grootste brochette ter wereld (a) De organisatie was voor treffelijk en geen enkel be zoeker was enigerlei onte vreden over deze beurt. Althans bij ons weten. Er was trouwens keuze tussen geleide rondgangen onder leiding van Philippe Renders of Frieda Dael- man en individuele ver kenning. Daartoe had men dan een opgave van een mogelijk parkoers en wa ren de noodzakelijke pij len aangebracht want voor een niet-insider is het stad huis wel eens als een dool hof te ervaren. De rode loper was letter lijk en figuurlijk uitgerold en op de voorgevel van het «stadhuis» wapperden de vlaggen met de stadskleu ren. Men werd er, althans de matinale bezoekers, ontvangen op een tas kof fie en de trouwzaal was ingericht als een gezellig cafetaria waar voor één keer de leden van het kol lege niet vooraan troon den doch gezeten waren aan een gezellige cafétafel. De bediening van dit café- taria werd verzekerd door met rust zijnde stadsperso- neelsleden. In afwezigheid van de in de kliniek opgenomen stadssekretaris Chris Wil- lems, die we hierbij een spoedig herstel toewen sen, nam adjunkt-stadsse- kretaris Roger Schamhe- leer als chef van het stads- personeel de honneurs waar. Hij wees op het enthou siasme waarop het stads- personeel dit initiatief heeft begroet en uitge voerd waarbij het duide lijk zijn beste beentje voorzette. Het stadsperso- neel wil optimaal ten dien ste staan van de hele be volking en wil alles doen om het imago dat het soms wordt aangesmeerd en dat het resultaat kan zijn van een kleine minderheid uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van II tot.. zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten VRIJDAG 3 JUN11918 41' JAARGANG NR. 22 - 48 F Binnenkoer Aalst. Onder het kontrolerend en alziend oog van de gerechtsdeurwaarder wordt de langste brochet ter wereld gebakken (a) Het Koninklijk Technisch Atheneum dat verleden zaterdag jubileerde waarover u elders in dit blad meer leest zorgde verleden zondagnamiddag voor een nieuw rekord voor het fameus Guinness Book of Records. Vermits het KTA ook een hotelschool en een afdeling slagerij heeft werd de idee opgevat het rekord van de langste brochette te kloppen. Dat rekord stond in het boek van de wereldrekords op naam van Hemiksem dat een «saté» bakte van 262,50 m. Daartoe gebruikte men er 220 kg varkensvlees en twee grote wasmanden ajuinen. Het KTA Aalst had zich als streefdoel gesteld een brochette te maken van minstens drie hektometer. Volgens de reglementering moet die op één lange spies zijn gemonteerd en voor de kontrole zorgden notaris Pierre Breckpot, vrederechter Van Hove en deurwaarder Cockuyt. De brochette werd gerealiseerd met 350 kg vlees, 70 kg uien, 50 kg groene en rode pepers, 150 liter sausen en 80 broden. Ze werden gemonteerd op metaaldraden van elk één meter lang die achteraf konform het reglement aan elkaar werden gelast. De weermaker was aanvankelijk deze stunt genadig. De ruim 300 m lange brochette werd op een open terrein opengespreid in dubbele richting op 22 m3 gloeiende houtskool. Toen het moment van het keren van dit reuzegerecht kwamen 150 mensen van dag- en avondonderwijs gezamelijk voor dat keren zorgden braken de hemelsluizen open. Gelukkig van korte duur zodat noch de houtskool noch het entousiasme van de organisatoren er door gedoofd werden. Bij de kontrole achteraf bleek dat er 10.107 stukken vlees waren aan verwerkt. Goed voor vele porties van elk 200 gr vlees die reeds op voorhand via een kaartensysteem aan de man werden gebracht. Aan deze stunt ging een tombola gepaard met als prijzen «100 reizen naar de zon». Of die zon nu moest te vinden zijn aan een of andere Costa of gewoon ergens aan de Ledebaan lieten de organisatoren liefst in het midden. Wui- 9 5 schut- ostessen hadden het de hele dag druk (a) Studente zoekt werk. de eerste veertien dagen van augustus ol september Brandstraat 1. 9360 Buggenhout. Tel. 052-33 63.15 STUDENT ECON. 19 eigen wagen, zoekt job voor aug. Groot Molenveldlaan 60. 1850 Grimber gen Tel 02-251 94 47 STUDENT ZOEKT WERK gans de maand juli. omgeving Wette- ren - Gent ook toegelaten Gu- drun De Vuyst Tel 091-69 39 02 KTA met mondiale stunt Aangenaam verrast waren alle bezoekers over het as- pekt dat de binnenkoer bood. Wagens van het stadspark in optima forma langs de ene kant en langs de andere kant realisaties van de groendienst met mooie plantsoenen en van openbare werken met een staaltje betegeling. Roger Deschampheleer sprak dan ook de hoop uit dat het bij deze eersteling niet zal blijven doch de inzet wordt van een hope lijk lange en interessante traditie. LH pel beloften, verontschul digingen, tegenargumen ten, herbevestigingen, doch alles bleef bij het oude. Nu er een nieuwe minister van verkeerswe zen in de persoon van Jean-Luc Dehaene, heeft André-Emiel deze op de slakkengang van het dos sier attent gemaakt en ter verduidelijking de lijdens weg gememoreerd. De klassering van het sta tion dateert al van 1977 en toen in maart 1983 bekend werd dat Aalst werd opge nomen in het intercity plan, begon Andre Emiel Bogaert met zijn uitge breide briefwisseling. Het was toen ook dat hij om een formeel standpunt van de bevoegde minister vroeg naar aanleiding van de reeds lang geplande restauratie van het stationsgebouw. Er kwam een antwoord: de be stekken voor het oprichten van een fietsenstalling, de nieuwe sanitaire gebou- Vervolg op blz. 4 lastia- 23 is 22 Ver- 21 itel 21 Ei- 19 lastia- 19 19 Ver- 19 s: hove, 17 Bas- 15 plus- ynde, 19 lastia- 18 Kas- 13 Ver- 12 zater- al der Moer- Het nieuw door het stadsbestuur genomen initiatief om het stadhuis eens wagenwijd open te zetten en het publiek te laten flaneren door de zowat 30 verschillende diensten werd een schot in de roos. De weermaker was hen genadig en vooral in de namiddag werd het een quasi overrompeling. Ook omdat naast het stadhuis zelf, het ermee verbonden Huis Van Langenhove en na even de Kapellestraat te hebben overgestoken het Huis De Bolle werden ingeschakeld en omdat alle andere diensten als o.m. ekonomische zaken, feestelijkheden, landbouw, politie, brandweer en stadsmagazijn en wagenpark ter plekke vertegenwoordigd waren. Men kreeg dus een totaalbeeld van al wat Aalst qua dienstverlening aan de bevolking te bieden heeft. kwijt te raken en het eigen blazoen te verzilveren. Burgemeester Maurice De Kerpel noemde Aalst qua dienstverlening een «mo delstad». Zelf werkzaam zijn geweest in zowat alle niveaus van nationaal over provinciaal en gewestelijk is hij ervan overtuigd dat de ware demokratie best kan beoefend worden op het lokaal vlak waar reëel kontakt en inspraak geen dode letter mogen blijven. Toen hij de taak van bur gemeester opnam was hij trouwens aangenaam ver rast door de brede waaier aan alle vormen van dienstbetoon die Aalst aan zijn bevolking biedt. Het resultaat zegt hij van de werking en sensibilisering van dit en vele voorgaande besturen die wisten te zor gen voor degelijke infra- struktuur, aangepaste ap paratuur en deskundig on derlegde bemanning. Duidelijk is gebleken dat het overgroot deel van de bevolking het stadhuis vooral van buiten kent. Misschien ook de diensten bevolking en burgerlijke stand en verder dient de binnenkoer voor velen als doorgang naar parking of Kapellestraat. I Aalst. In de feestzaal kon men eventjes van gedachten wisselen over al wat men tijdens I het bezoek had kunnen zien (a) De restauratie van het typisch Aalsters stationgebouw is nog niet voor morgen. Aanvankelijk zou er een nieuwbouw in beton en glas zjjn gekomen. De klassering zette daar echter een domper op. Momenteel is het nog steeds zo dat er wei een fietsenstalling is in de Majoor Glaserstraat, doch dat anderzijds alles nog steeds op de helling staat. Reizigers worden er allerminst verwend en personeel werkt er in archaïsche toestanden. In de achtzaal kan men zich nog steeds warmen aan een kolenkachel. Dat doet wel eens denken aan de stoomtram Aalst-Asse en Aalst-Oordegem, waarop ook een kolenkacheltje stond. Wakkere burger André geschreven naar de minis- quasi even grote verzame- Emiel Bogaert heeft reeds ter van Verkeerswezen die ling antwoorden mogen een hele kollektie brieven Herman De Croo was een ontvangen. Een hele sta-

De Voorpost | 1988 | | pagina 1