Streekrenners roeren zich Veertig jaar Turnkring der Stad Aalst Filip Claeys in Waasmunster O. V.W.B.-VETERANEN Body-building in Sint-Niklaas Lokeraar Hugo Van Bruyssel zesde te Konstanz 20 - 3.6.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Juniores Filip Claeys behaalde te Waasmunster een eerste sei zoenzege. De junior uit Mal- degem haalde het vrij gemak kelijk tegen Peter Neels die tweede werd voor Joeri Ver- bruggen en Joeri Christiaens. In het begin van de wedstrijd, na pakweg 20 km. was het Gino Heirewegh die een eer ste ontsnappingspoging on dernam, maar binnen de kort ste keren werd hij weer bij het nekvel gegrepen. Daarna trokken Jean-Pier- re Ivens en de plaatselijke renner Danny Annaert erop uit maar ook voor hen duurde het feest niet lang. Hun voor sprong bedroeg even 20 se- konden maar onder impuls van David De Kever kwam het halfweg tot een hergroe pering. Op zo'n 25 km. van het einde pakten Joeri Ver- bruggen, Christiaens, Claeys en Peter Neels hun biezen. Zij verwierven een winst van 30 sekonden. Jean-Pierre Ivens, Danny Annaert en Ivan Pultijn poogden de vier leiders nog achterna te stui ven maar dat werd een slag in het water. In de laatste twee kilometer werd vooraan het viertal uit mekaar gerammeld zodat ze uiteindelijk stuk voor stuk over de streep reden. (e.g.) TURNEN In haar veertig jaar bestaan kende de turnkring drie be langrijke periodes. In een eer ste periode onderscheidde het turnen in de vereniging zich van het turnen op school door het toestelturnen. Heelwat BWCL-Wielrennen. In de D-reeks was Désiré Sonck de beste, gevolgd door Hugo Van de scholen beschikten toen nog Velde en Willy Van der Eecken (xl). niet over de nodige toestellen. Ook toen reeds waren er ver- V.W.B.-Wielrennen Zondag 21 mei in Zele C- en D-reeksen De omloop van het industrie terrein in Kobbegem is voor onze veteranen het uitgeko zen terrein om wedstrijden te betwisten. Ook zaterdag wa ren de drie reeksen weer present. Bij de jongsten, in de A- reeks, ging het er van bij de start vinnig aan toe. Er werd veel gedemarreerd en op het laatste van de koers geraakten de twee besten voorop: Frans en Paul Van Eyck. Ze konden gestadig hun voorsprong op drijven. In de spurt toonde Frans zich enkele centimeters sneller en behaalde zijn zesde zege van het seizoen. In de B-reeks was het op nieuw Wetteraar Petrus Ser- goris die de spurt won voor de Waal Yvan Donnay. Bij de oudsten won ditmaal Jean Hofman. Hij ging er halfkoers vandoor en bereikte met 1 minuut boni de eind meet. Uitslagen: A-reeks: 1. Frans Van Eyck 65 km in lu50', 2. Paul Van Eyck, 3. Norbert Dewispelae- re, 4. Frans Van Camp, 5. Giuseppe Sallesse. B-reeks: 1. Petrus Sergoris 50 km in lu24', 2. Yvan Donnay, 3. Benny Van Eyck, 4. Ludo Letouche, 5. Marcel Moens. C-reeks: 1. Jean Hofman 40 km in lull', 2. Felix Desut- ter, 3. Jean Spenders. 4. O- mer Van Molle, 5. Emiel De Op zaterdag 11 juni '88 is er in zaal De Panda, Grote Markt 25 Sint-Niklaas een tweede nationale clubwedstrijd voor body-building. Na het succces van de vorige wed strijd die een massa toeschouwers op de been bracht, kan de tweede wedstrijd niet uitblijven. Mits een nieuwe aanpak, meer ingeschreven deelnemers (atleten) en pro fessionele. gastoptredens van nationale en internationale body buildingexperts, wordt deze dag het neusje van de zalm voor liefhebbers van deze sport. Om er maar enkele te noemen: Waaslander Bert Schietekat met talloze eerste plaatsen op zijn kerfstok uit diverse wedstrijden, tweemaal Belgisch kampioen, eerste maal bij de juniores en tweede maal bij de half zware. Momenteel is Bert in volle voorbereiding voor de wereldkampioenschappen in september die plaats hebben in Australië. Guy Daelman, na 6 jaar harde training in november '86 de eerste prijs veroverd in de kategorie koppel. Guy is momenteel in volle training voor de halve finale van het Belgisch kampioenschap zwaargewicht, dat een week na de clubwedstrijd plaatsvindt. En nog een prachtstuk wat betreft vrouwelijk schoon: Kathy De Roeck. Begonnen met deelname aan powerlif- ting lichtgewicht waar zij 3 Belgische records versnipper de Nu is Kathy overgestapt naar kompetitie en dit met verschillende eerste plaatsen in diverse wedstrijden. We hopen met deze wedstrijden de mensen diets te maken dat body building (vaak door de media en de pers miskend) wel degelijk een mooie sport is dat zowel door jong als oud kan beoefend worden. Hierbij willen we er wel de nadruk op leggen dat in beide toonaangevende gyms in het Waasland wel degelijk ook aan fitness kan gedaan worden. Veel mensen laten zich afschrikken door het woord body building terwijl in feite alle mensen die aan fitness doen body building beoefenen. Uiteraard mag iedereen een vrijblijvend bezoekje brengen aan de clubs, waar men een professionele begeleiding krijgt van mensen die al meer dan 10 jaar praktijk in de sport hebben. Voor geïnteresseerden: A.C.T. 2 Sint-Ni- klaas, Watermolendreef 9, T/S, tel. 03-777.79.71. Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar: De Panda 03-777.18.18 A.C.T. 2 03-777.79.71 A.C. Temse 03-771.32.20 In deze reeks met 53 renners aan de start, konden we zien hoe streekrenners Louis De Boeck en Gerard Gevaert zich in de kijker fietsten. Reeds tijdens de eerste van de zeven af te leggen ronden ont snapten Robert Goubert en Karei Aaien. Deze twee hard rijders liepen tot 20 sekonden uit op het peloton, waarin de twee vermelde streekrenners zeer knap werk leverden. Louis en Gerard kregen ech ter niet genoeg steun van de anderen en de koplopers ble ven buiten schot. Louis De Boeck was echter nog sterk genoeg om het ganse peloton te kloppen voor de derde plaats. 1. Robert Goubert, 2. Aaien, 3. Louis De Boeck, 4. Van Loon, 5. Lampaert, 6. Straet- mans, 7. Vinck, 8. Carpen- tier, 9. Van Geel, 10. Wij- nants. B-reeks De 58 deelnemers rietsten zeer snel, zo snel zelfs dat elke ontsnappingspoging werd geneutraliseerd. Zeie naar Aimé Michiels en zijn DAB-ploegmakker Paul Boel trachtten meermaals in de aanval te gaan met o.m. een sterk rijdende Mathieu Hen- derickx. Steeds reageerde het peloton zeer gevat en alles draaide uit op een massaspurt met als winnaar Petrus Van Eeckelen. Aime Michiels kon beslag leggen op een verdien stelijke derde plaats. PETANQUE 1. Petrus Van Eeckelen, 2. Goris, 3. Aimé Michiels, 4. Delchambre, 5. Lievens, 6. Tolhoek, 7. Fragalla, 8. Van Hecke, 9. Loodts, 10. Van Mariembourg. A-reeks Reeds in de tweede van de tien af te leggen ronden gin gen acht van de 70 renners aan de haal, waaronder Zeie naar Peter Michiels. Een zeer attent peloton liet echter niet begaan en half-koers kregen we een volledige hergroepe ring. nadat in één ronde een achterstand van 30 sekonden was weggewerkt. In de voor laatste ronde viel de beslis sing. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er zes koplopers en op 15 sekonden volgden tien achtervolgers. Het peloton reed op dertig sekonden. De zes koplopers bleven buiten schot en het was Robert Meyer die het haalde, voor Benjamin Bos nians. Streekrenner Peter Mi chiels legde beslag op een mooie negende plaats. 1. Robert Meyer, 2. Bos- mans, 3. Koevoets, 4. Geers, 5 Schoepen, 6. Smolders, 7. Ackermans, 8. Ongena, 9. Peter Michiels, 10. Boeren. Zondag 22 mei in Maldegem C- en D-reeksen De 43 renners maakten er een genietbare wedstrijd van. In de zevende van de twaalf af te leggen ronden viel de beslis sing. Na een aanval van Baas- rodenaar Gust De Troetsel, vormde zich een kopgroep van negen renners, waaron der de verstandhouding zeer goed was. Op twee ronden van het einde had deze kop groep een voorsprong van één minuut. Een late reactie van streekrenner Karei Steensels kon hieraan niets veranderen en in de eindspurt met negen was het de snelle Leo Buyst die een mooie zege behaalde. August De Troetsel besloot een sterke wedstrijd op de derde plaats. 1. Leo Buyst, 2. Straetmans, 3. De Troetsel, 4. Van den Bogaert, 5. Van De Rijck, 6. Wijnants, 7. Kloeck, 8. Aa ien, 9. Van Geel, 10. Augus- tyns. B-reeks De streekrenners fietsten zich hier flink in de kijker. In de derde van de dertien af te leggen ronde kregen we een aanval van Zeienaar André Van Assche met Mathieu Hendrickx. Zij bleven een tweetal ronden alleen aan de spits, maar een fel reagerend peloton kwam terug aanslui ten. Na enkele pogingen van ondermeer Paul Boel en Ai mé Michiels, probeerde Van Assche het opnieuw in de tiende ronde. Ditmaal ging Marcel Van Roy mee, maar het fel jagende peloton kwam terug aansluiten. In de laatste ronde viel de beslissing toen vier renners zich lichtjes kon den afscheiden na een aanval van Julien Loodts, die achter af ook nog sterk genoeg bleek PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele- De terreinen van Reynaert Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gen in het domein Beuken- Lokeren zijn gelegen in de gelegen in het Tenniscentrum hof, Langestraat 16 te Aalst. Oude Bruglaan 35 te Loke- Hof Ter Burst, Hof Ter Verantwoordelijke is Van ren. Verantwoordelijke is Burstbaan 3, tel. 052/ Damme Louis, Geraardsberg- Guy De Maesschalck, H. 35.59.29. Verantwoordelijke sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ Geestmolenstraat 131, Loke- is Robert Van Overloop, De 21.90.53. ren. Tel. 091/48.12.24. Dammenlaan 54, 9330 Den- Apollu Aalst is gevestigd in de Nederkouter Wichelen speelt dermonde. Tel. 052/21.64.73. S. J. Geerinckx 2 te Aalst zijn wedstrijden te Wichelen, 's Vrijdags vanaf 19 u. en 1 (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ Margote 93. Verantwoordelij- 77.34.94. Verantwoordelijke ke is Impens Erian. Neder- is Roelandt C., Botermelk- kouter 37, 9298 Wichelen straat 45, Aalst. Tel. 053/ Tel. 052/42.29.90. 21.97.12. De pleinen van Petanqueclub zondags vanaf 14 speelgelegenheid Body-building Afgelopen weekend heeft Hugo Van Bruyssel zijn pres tatie van vorig jaar (8e) ver beterd. Hij werd zesde en kreeg meteen een plaats op het podium. Vrijdagavond hadden de voorselekties plaats. Daaruit worden de zes besten gekozen. Op zaterdag moeten die dan alleen aantre den en daarna worden de prij zen uitgereikt. In totaal waren er 110 deelne mers uit 25 landen aanwezig. België was met 14 atleten, waaronder een oud-leerling van Hugo, Danny Everaert. Bij de lichtgewichten eindigde hij op de'laatste plaats. Ook bij de koppels deed hij mee, met Christiane Van Lande- ghem uit Beveren Zij werden voorlaatste. Van Landeghem kende al even weinig geluk bij de profs-dames. Bij onze andere landgenoten behaalde Koen Balcaen een zevende plaats (grote klasse), Martine Deslender werd tien de in de dames-kleine klasse, Viviane Papegaai werd zesde bij de dames-grote klasse. Cenciarini werd tweede bij de veteranen. Mare Dupont achtste in de middenklasse, P Alleman negende in de mid denklasse, J. Van Langen- donck werd tiende in de mid denklasse, D. Van De Kas- teele elfde in de grote klasse en bij de koppels eindigden de h. en mevr. Van Langen- donck op de 7e plaats. Bij de junioren eindigde onze Belgi sche Marokkaan aan de 11e plaats. In november hebben de we reldkampioenschappen plaats in Guadeloupe. Petanque. Op de fraaie buitenterreinen van het Hof ter Burst in Lebbeke werd alweer een suksesrijk tornooi georganiseerd (gb) om de eindsprint met vier te winnen, voor DAB-renner Marcel Van Impe. 1. Julien Loodts, 2. Van Im pe, 3. Goubert, 4. Van Roy, 5. Everaert, 6. Van Eeckelen. A-reeks Uit de groep van 56 deelne mers ontsnapten in de derde ronde een twaalftal renners onder commando van Ham- menaar Eddy Mariën. Dit do zijn telde half-wedstrijd een voorsprong van anderhalve minuut. Op vier ronden van het einde ging nationaal kam pioen Willy Van Dijck zijn kans, maar een sterk rijdende Mariën reageerde gepast en kom met zes anderen aanslui ten. Op twee ronden van het einde kregen we acht koplo pers. Op 30 sekonden volgden vier achtervolgers en het pelo ton zat om meer dan twee minuten. Nationaal kampioen Van Dijck was de snelste in de eindspurt met acht. Streek renner Eddy Mariën besloot de koers op een mooie zevende plaats. 1. Willy Van Dijk, 2. Bos nians, 3. Van Zundert, 4. De Laet, 5. Geers, 6. Smolders, 7. Mariën. 8. Schenk, 9. De Peutar, 10. Nuyens. leeftijd, geslacht en een beet je volgens specialiteit. Het bleef echter vooral ontspan nend en sportief. In het begin van de zestiger jaren deed het doorgedreven keurturnen zijn intrede, het olympisch turnen. Enkele jonge licentiaten met ambitie voerden de kwaliteit en de kwantiteit van de trainingen op en de resultaten lieten niet lang op zich wachten. In enkele jaren tijds verover de de kring dertig nationale en provinciale titels. Hét hoogtepunt van 1964 met vier nationale jeugdtitels. Tijdens het voorzitterschap van Rudy Everaert, met als technisch leider Jan Borms, werden inhoudelijk grote ver anderingen doorgevoerd. Het leeftijdsprinciep voor het sa menstellen van groepen werd slechts sporadisch gehan teerd. Het waren de kapaci- teiten en de keuze voor een bepaald specialiteit die de doorslag gaven om iemand toe te laten tot een bepaalde groep. Die klassen krijgen een bepaald nummer. Hoe hoger het nummer, hoe moei lijker. Dit klassensysteem wordt nu nog verder verfijnd en uitge werkt. Het resultaat is nave nant: 550 leden, twintig klas sen, een keuze aan onderrich ters (op één na allemaal licen tiaten en regenten l.o.) en een achttal specialiteiten. Toch is het aksent opnieuw verlegd van het kompetitieve naar het rekreatieve en konditionele. Hoogtepunten Belangrijke namen kwamen er voor in de tweede periode. Lieve Brijs bijvoorbeeld trok naar de Olympische Spelen in Rome. Dan waren er ook nog Francine Van Poelvoorde, Jo Van Den Bremt, Francois Lievens en Annie Linthout. Het was de tijd van triomfen in nationale en interlandwed strijden. Toch is de klub al die tijd zeer sociaal en demokratisch ge bleven. Nu het rekreatieve weer de bovenhand haalt, moet zij zich immers bewust zijn van haar maatschappelij ke rol, vooral voor de opvoe ding van de Aalsterse jeugd. De realties met het stadsbe stuur zijn steeds bijzonder goed geweest. Erevoorzitter Marcel Everaert Tijdens zijn toespraak zette voorzitter Marcel Borms ere voorzitter Marcel Everaert in het zonnetje. Gedurende een kwart-eeuw is hij de dynami sche, vriendelijke en hartelij ke leider geweest. Marcels prioriteiten waren vriend schap. klubliefde en pas dan sportbekwaamheid. Allicht is hij steeds een stimulerend voorbeeld gebleven voor de andere bestuursleden zoals Louis Verbestel, het oudste lid van de klub, of Emmy en Engelbert Thuis, die hem nu in dienstjaren beginnen te evenaren. De turnkring werd gesticht in 1946 door Piet Van De Velde (x 1981) en twee anderen. Reeds in 1947 werd onder massale belangstelling een «Leerlingen- en Adulten- bondsfeest» georganiseerd in het stadspark. In 1946 trad Louis Verbestel als lid van het Sportkomitee toe tot de klub. Hij werd briefwisselaar en la ter sekretaris. Hij is trouwens het bestuurslid met de langste staat van dienst. Marcel Eve raert werd voorzitter in 1948 en werd opgevolgd door Piet Van De Velde (73-79) en later door Rudy Everaert (79-85). Jan Borms is de huidige voor zitter. Technisch voorzitter is Dirk Berlanger. Mevr. en Bert Thuis zijn de penning meesters. Schuttersverbond Overmere Donk De stand na drie schietingen 4. Black Gold is als volgt. Ploegen: 1. Rodeo 2. Fina 3. Weekendschutters 5. SKKJappel 6. K.M. Donk Eendracht 30 Individueel heren: 28 1. Vermaeren Frans 27 2. Haentjes Lucien 24 3. De Geest Theo 10 13 4. Van der Heyden Patrick 10 12 5. Fiers Omer 8 Louis Andre 8 13 De Geest Achiel 8 10 Wettinc Julien 8 MINIVOETBAL Minivoetbal. In de Berlaarse kompetitie werd Nieuwe Pluim W) Riviera zesde in de B-reeks VOETBAL Voetbal. Leon Schelckens (lv) Omer Verbraecken zijn de ouderdomsdekens van SK Klinge Baeyens Marleen De Bisschop Elly Thienpondt Diane Buyst Patrick Buyst Rene Dames individueel: 1. Van Geirt Carine 2. Dauwe Patricia 3. Cotman Fabienne

De Voorpost | 1988 | | pagina 20