DOOR WEER EN WIND Bart Peelman examens voorbereiden TWEEDE ZEGE VOOR PAUL BOEL Bert Persoon in Haasdonk Bert Persoon is er weer bovenop Gino Vercauteren val zonder erg De Voorpost - 3.6.1988 - 21 'JISBOERK^ §grft**rf*£ WIELRENNEN Nieuwelingen Een vijfde en een derde plaats. Dat zijn de resultaten die Bart Peelman in de voorbije dagen behaalde. De nieuweling uit Moerzeke etaleerde zich telkens als een slagvaardige renner. Te Waasmunster was hij geruime tijd met twee anderen voorop. "Op zo'n tien kilometer van het einde werden we gegrepen en eigenlijk had ik echt geen zin meer om nog een aktie te ondernemen, zegt Bart Peelman. Het moeten overigens niet altijd dezelfden zijn die een kloof moeten dichten. Ronny Vermeiren is weggesprongen. Niemand reageerde. Vandaar dat ik ook bij de pakken bleef. In de spurt voor de tweede plaats kwam ik deze keer niet aan mijn trekken." Zondagnamiddag te Aalst wedijverde Bart Peelman met heel wat flinke nieuwelingen. "Er viel te knokken, vervolgt de Moerzekenaar. De ene demarrage volgde de andere op. Bovendien stond er veel wind en dat verge makkelijkte de taak niet. Bij het ingaan van de laatste ronde namen Lievens en Michel Van Haecke pak en zak. Laatstgenoemde sloeg onderuit in een bocht. Ik naderde tot op tien meter van Lievens. Het "gat" kon ik niet meer dichten. Ik had echt te veel inspanningen achter de rug. Er kwamen nog anderen opduiken en precies aan de streep werd ik nog geklopt voor de tweede plaats. Dat was wel jammer, maar zwaar heb ik daar in geen geval aan getild. Bart Peelman start vrijdagavond te Oppuurs. Wat hij tijdens het weekeinde zelf gaat doen, heeft hij nog niet uitgemaakt. Wel gaat hij zich voorbereiden op de examens die weldra beginnen. Als flinke student informatie oor deelt Bart Peelman dat studeren voorrang hee't op de wielrennerij. Daarin heeft hij uiteraard overschot van gelijk. (e.g.) W.A.O.D.-WIELRENNEN IN LEDE A-reeks Wereldkampioen Paul Boel uit de D.A.B. Renaultploeg behaalde zijn tweede zege van het seizoen. Het werd een bikkelharde koers, vertelt Paul Boel uit Dendermonde In de derde ronde geraakten we met zo'n vijftien man voorop en er werd toen ont zettend hard gereden. Half weg zijn we met twee man voorop geraakt. Ikzelf en Ro bert Goubert. We verstonden mekaar zeer goed en na één ronde hadden we al een mi nuut voorsprong. Dat was meteen de goede ontsnap ping, aldus de renner uit de ploeg van sponsor Wilfried Kindt. In de achtste ronde beneden. De renners ploeter- bleven er van de 53 vertrek- den zich erdoor. Door dat kers amper 23 over. De mees- onweer viel de groep in drie ten waren tenonder gegaan stukken uiteen met elf man aan het hoge tempo dat er van vooraan. Er werd nog snedig bij de start werd op na gehou- gefietst en van terugkomen den. In de laatste rechte lijn was geen sprake meer. leder- versloeg Paul Boel zijn mede- een dacht dat de kopgroep vluchter met een half wiel. nog zou uiteenspatten door de Uitslag: 1Paul Boel 68 km in talrijke premiespurten maar lu40', 2. Robert Goubert, 3. alles bleef netjes samen. Met Roger Segers, 4. Erik Van de sprint in aantocht tipten Landschot, 5. Frits De Vos. velen op DAB-renner Louis De Boeck, maar hij liet zich B-reeks jn |Uren leggen en werd Er waren 44 renners boven de vijfde. 54 jaar. Na één ronde kwam Uitslag: 1. Petrus Marchand er een onweer boven de lasti- 60 km in lu25', 2. Viktor ge omloop hangen en de re- Wartel, 3. Charles De Clerck, gen kwam met kuipen naar 4. Pierre Rijkewaert, 5. Louis De Boeck. WAOD-Wielrennen. Paul Boel uit Dendermonde won in Impe de A-reeks (xl) Juniores zijn tweede plaats de zege van de A-renners uit de brand. Danny Van Haute was derde en Johan Goossens vierde, terwijl Bruno Heyvaert de spurt van het peloton won. minuten boni. De kopgroep viel echter uit mekaar. Guy Bloem en Walter Ongena lie ten de rest in de steek. Voor Van den Eede, Paridaens en Claessens ging het ook te traag. Een nieuwe situatie dus bij het ingaan van de zesde ronde: 2 leiders, gevolgd door een trio en op 50 sekonden de acht overblijvers. Verder een achtervolgend groepje met Veldeman, De Rijck, De Vos, Nevens en Van der Meirssche. Nog verder de rest van het peloton. Op één ron de kon het vijftal onder lei ding van Gino De Vos en Eddy De Rijck aansluiten bij de groep De Leeuw-Van Isterdael-Jacobs. Op twee ronden van het einde moest ook het trio eraan geloven. De twee leiders echter ver zwakten geen moment; Wal ter Ongena (tot voor twee jaar nog een van onze beste amateurs) bleef maar tempo maken, terwijl ook Guy Bloem in een begenadigde dag bleek te zijn. Ook in de achtergrond waren ze niet blijven zitten en op een bepaald moment kregen we vijftien achtervolgers. Uit deze groep ontsnapte eerst Bert loomans, Gino De Vos en Eddy De Rijck, achterna gezeten door Paridaens, Van den Eede en Scheerlinck. De rest was niet meer bij machte om te reageren. Vooraan moest Guy Bloem toch nog loslaten. Ongena bleek bij die ultieme poging toch nog iets sterker. We moesten nog een minuut wachten op de eerste achtervolgers. Johnny Scheer linck verrastte nog zijn vlucht- genoten en werd met lichte voorsprong derde (1' B-ren- ner), voor een ontgoochelde Bert Leemans en Paridaens. Na een vrij saaie eerste wed strijdhelft kregen we dus nog een spetterende finale waarin vooral Guy Bloem en Walter Ongena grote verdienste hadden. Uitslagen A-reeks: 1. Walter Ongena, 2. Bloem, 3. De Vos, 4. Pari daens, 5. Vermassen, 6. De Milde, 7. Ryde, 8. Jacobs, 9. Paridaens L., 10. Van Over- straeten. B-reeks: 1. Johnny Scheer linck, 2. Loomans, 3. De Rijck, 4. Van den Eede, 5. Van Handenhove, 6. Van Londerzeel, 7. De Winne, 8. Van der Meirssche, 9. Velde man, 10. Claessens. C-reeks: 1. Jean Goossens, 2. Moens, 3. Roels, 4. Van den Bossche, 5. De Wachter, 6. De Watines, 7. Verbraeken, 8. De Schepper, 9. Van Ge- stelen, 10. De Wever. D-reeks: 1. D. Sonck, 2. Van de Velde, 3. Van der Eecken, 4. Droesbeke, 5. De Rijbel, 6. Mertens, 7. Tanckeré, 8. Roelands, 9. Loverie, 10. Van Den Hoecke. Volgende wedstrijden Zaterdag 4 juni: Tweede Ster- rit in Schaarbeek, café Au Sapeur, Helmetsestwg. 65, 50.000 fr. prijzen en premies. Zondag 5 juni: Wetteren, Ee- minckstraat. café Redy. Juniores Het heeft een tijdje geduurd vooraleer we Bert Persoon weer op het podium konden begroeten. In Haasdonk toonde de junior uit Stekene zich sneller dan zijn Neder landse opponent. "Het moest er toch eens van komen, glunderde een tevreden Bert Persoon na afloop De laatste tijd voelde ik de konditie groeien. Te Kemzeke was ik dicht bij de overwinning. In de laatste bocht aarzelde ik even. Het wegdek lag nat en ik heb een heilige schrik om tegen de straatstenen te tuimelen. Vandaar dat ik in een ongunstige positie terechtkwam. In Haasdonk ging ik voluit. Ik behoorde lange tijd tot een groep die de toon aangaf maar die ik verliet in het gezelschap van de Nederlander Van Alphen. We zijn voorop gebleven en in de spurt haalde ik het vrij gemakke lijk." Tot nu toe is Bert Persoon toch ietwat onder de verwachtingen gebleven. "Net voor het seizoen begon liep ik een zware verkoudheid op. Ik nam antibiotica wat een ongunstige invloed had op de konditie achteraf. Later werd ik een tweede keer ziek, zodat het in feite tot voor kort een gesukkel bleef. Nu voel ik mij veel beter en in staat om te wedijveren. Ik hoop natuurlijk dat het niet bij die ene overwinning blijft. Nu zaterdag in de Sterrit te Brakel wil ik in gunstige zin bevestigen." (E.G.) Bert Persoon behaalde zon dagnamiddag te Haasdonk een eerste seizoenzege. In een spurt met drie had hij nauwe lijks moeite om Philip Ho- tomme en Wim De Vos voor te blijven. In de derde van elf af te leggen ronden pakte Persoon overigens al zijn biezen. Hij kreeg weliswaar dadelijk het gezelschap van de Nederlan der Edwin Van Alphen. Na korte tijd werden beide vluch ters gegrepen. Voor halfweg lanceerde Bert Persoon een tweede actie. Hij kreeg Wim De Vos en ook Philip Hotom- me mee in het gezelschap. Deze drie renners zouden tot de finish voorop blijven. Er werden nog wel een aantal tegenacties ontketend waarbij vooral Ivan Pultijn zich be drijvig toonde. Wim De Vos kende pech toen hij slachtof fer werd van een lekke band. Hij kon echter de aansluiting met de andere twee leiders verzekeren. Vermelden we nog dat Gino Vercauteren zwaar ten val kwam en met verwondingen naar een zie kenhuis moest worden afge voerd. (E.G.) W.A.O.D.-Wielrennen. In Sint-Niklaas won Mario Smet uit Beveren met lichte voorsprong. Er waren 92 deelnemers (dw). Wielrennen. Bert Persoon na zijn zege bij de juniores in Haasdonk (Iv) Juniores In feite is Gino Vercauteren er nog goed vanaf gekomen na een valpartij vorige zondag te Haasdonk. De junior uit Temse kwam zwaar ten val. Aanvankelijk vreesde men voor een sleutelbeenbreuk maar een diagnose in het ziekenhuis wees op minder ernstige gevolgen. Eigenlijk bleef de "schade" beperkt tot wat gekneusde spieren. Eind deze week zal Gino allicht weer bekwaam zijn om aan te zetten. Het worden dan metéén ook zijn laatste wedstrij den als junior. Komende maandag is hij jarig en stapt hij over naar de amateurs. Eigenlijk is de Temsenaar in deze kompetitie niet of maar nauwelijks op het wielertoneel verschenen. "Het heeft mij tot nu toe echt niet meegezeten, zegt hij Voor het seizoen begon sukkelde ik met het bloed. In Gent-Wevclgem kwam ik ten val met een competitieon derbreking als gevolg. De laatste weken begon het te beteren. Geregeld hield ik mij voorin en in Haasdonk bijv. had ik uitzicht op een serieuze ereplaats. Jammer dat ik toen ten val kwam. Komend weekeinde zet ik aan in Stekene en Wolvertem. Tenminste wanneer ik niet al te veel last meer heb van de valpartij. Daarna word ik amateur. Dat betekent een stap in het onbekende maar ik hoop toch binnen de kortste keren te wennen." (e.g.) B.W.C.L.-WIELRENNEN Zaterdag in Wetteren der ,je plaatselijke vedette C- en D-reeksen Willy Roels, begonnen ze aan I-. ui I.* de tien ronden in een winde- IvO De Wachter en weertje Onmiddellijk wa- Willy Van der Eecken ren er onruststokers, maar de Met vijftig renners, waaron- goede en brede banen lieten het peloton steeds terugko men. De gevaarlijkste ont snapping kwam van Alfred Neyts (C) met D-renner An- dré Fabry. Zij gaven zich vol ledig en hielden het vier ron den vol. Alleen Neyts zou er goed uitkomen met in iedere ronde een premie van 250 fr. Na de hergroepering op twee ronden van het einde kwamen er pogingen van Lucien Van Impe, Remi De Moor, Petrus De Landsheer, Pierre De Wa tines, Raoul Verbraeken en enkele anderen. Het was alle maal boter aan de galg en men reed op een massaspurt af. Willy Roels, van ver op kop, werd nog geremonteerd door Ivo De Wachter en Ben Moens. Willy Van der Eecken werd de eerste D-renner voor Gaston Van Den Hoecke en de rest. Na de aankomst was er een gratis barbecue voor de renners. Dat werd natuurlijk zeer op prijs gesteld en sma kelijk was het zeker! A- en B-reeksen Bert De Leeuw en Eddy De Rijck We hadden de laatste tijd de indruk dat sommige renners uitgekeken waren op het BWCL-gebeuren, maar in BWCL-Wielrennen. Jean Goossens was in Sint-Lievens-Houtem de snelste van de C- Wetteren stonden ze weer reeks. Ben Moens was tweede en Willy Roels derde (xl). mel 54 aan de start. Door de M_aB mooie wegen hoopten de j&jËBÊSt sprinters, die dit jaar nog niet veel aan hun trekken waren 1ÜÜ gekomen, op een massaspurt. De eerste onruststoker ken- jjgjfy nen we al, dat is steevast Guy vfijpBloem. Vanaf de tweede ron- c'e kregen we een resem de- manages, korte ontsnappin- rg flpym I gen, te veel om op te noemen. fyVjj7J De snelheid lag zo hoog dat elke poging vlug in de kiem werd gesmoord. Toch werd het toen Guy Bloem en Johnny Scheerlinck van ^B. JfPvVJwflHi een k°rte rustPauzc 'n het peloton gebruik maakten om er gaan. Tijdens twee ronden konden ze SUB ^tfBIBiBHBBBBBBBBB^^^^JBBBBBB een maximum voorsprong van BWCL-Wielrennen. De A-reeks van de Memorial Frangois Bouchez in Sint-Lievens- 25 sekonden voor het peloton Houtem werd gewonnen door Zeienaar Walter Ongena. Guy Bloem was tweede en Gino U'1 blijven fietsen. Vooral De Vos derde (xl). BWCL-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Johnny Scheerlinck de B-reeks. Tweede was Hubert Loomans en Eddy De Rijck was derde (xl). Bruno Heyvaert en Eddy De Rijck waren de bewerkers van de hergroepering. Op drie ronden van het einde was al les te herbeginnen. Op drie ronden van het einde grepen Van Haute, De Leeuw, Dan- neels en Goossens hun kans. Er kwam geen onmiddellijke reaktie in het peloton. Na één ronde hard knokken gingen ze met 15 sekonden de laatste ronde in. Er gebeurde nog heelwat, Eddy De Rijck kon in zijn eentje de kloof over bruggen en in de laatste 500 m kreeg het peloton de laatste van het groepje nog beet. Danneels werd overspoeld, terwijl Eddy De Rijck zo sterk was dat hij de koers nog won. De Leeuw sleepte met Uitslagen: A-reeks: 1. Bert De Leeuw, 2. Van Haute, 3. Goossens, 4. Heyvaert, 5. Heuninck, 6. De Pelsmaeker, 7. Pozza, 8. Schaukens, 9. De Loor, 10. Van de Wiele. B-reeks: 1. Eddy De Rijck, 2. Van Handenhove, 3. De Coen, 4. Van Holen, 5. Van Ertvelde, 6. De Winne, 7. De Bruyn, 8. De Bruycker, 9. Sterck, 10. Van Slycke. C-reeks: 1. Ivo De Wachter, 2. Roels, 3. Moens, 4. De Backer, 5. De Clercq, 6. Col- saerts, 7. Verbraeken, 8. De Paepe, 9. Van Oudenhove, 10. De Watines. D-reeks: 1. Willy Van der Eecken, 2. Van Den Hoecke, 3. De Rijbel, 4. Mertens, 5. Sonck, 6. Cobbaut, 7. Droes beke, 8. Van Impe, 9. De Moor, 10. Fabry. Zondag in St.-Lievens- Houtem C- en D-reeksen (2* Grote Prïjs Frangois Bouchez) Jean Goossens en Desiré Sonck De 54 vertrekkers werden al direkt gegeseld door de hagel buien en meteen viel het pelo ton uiteen. Vooraan 21 ren ners met al de grote favorie ten en op 30 sek. de rest met Van Den Hoecke in moeilijk heden. Vooraan bleef men doorduwen en het peloton kon niet naderen. Halfweg- koers ontsnapten Jean Goossens, Ben Moens en Dé- siré Sonck. Hoewel dit trio nooit meer dan 200 m kreeg bleven ze die voorsprong ver dedigen tot op de eindmeet. Jean Goossens won voor Moens en Sonck als eerste D- renner. Willy Roels won de sprint voor de vierde plaats, hoewel hij zijn best had ge daan om de vluchters bij te benen, zonder hulp evenwel van de rest. Vooraan vielen De Landsheer en De Clercq nog weg en ze werden nog voorbijgestoken door een groepje met Van den Hoecke, De Wever, De Paepe, De Gusseme en Van Vaeren- bergh, die de ganse koers op 30 sek. waren blijven hangen. Een mooie wedstrijd met een prima organisatie. Leonard en zijn helpers mogen terecht fier zijn. A- en B-reeksen Walter Ongena en Johnny Scheerlinck Met 88 km voor de boeg gin gen de 65 renners op stap. Na een ronde zag het er uit dat de talrijke toeschouwers geen leuke koers gingen krijgen. We kregen 13 sterke leiders met 40 sekonden voorsprong op een wandelend peloton. Een ronde later was die voor sprong verdubbeld en na vier ronden had de kopgroep 2

De Voorpost | 1988 | | pagina 21