Quiévrain in Waas en Dender Noyon in Waas en Dender Remi De Mol uit Erpe: provinciaal Barcelonawinnaar DUIVENSPORT 5 Obu» 7 cn 8. Temmer- ijvcndae- .43 29,7; 1162.87- nsP.6 8. Boe- lornae J. )nsJ.,2, fickheere is-Brack- inck R.t P., 2. De Cosijo- 3 Vinck lommens e Jonck- of-Deo- I 34; 80. 11c belle. 3 Bnig- toon, 8. iU., 10. i Gebr., I 7. Vet- I 22,22 - I 4 Owe- I :rar>soi» I 9. Galle sier M„ 35; 45. 6.22 - 2. Ra» A.' 6. 9 De I Wilde Basiel, acl Fr., ■laiihijs Roger De Voorpost - 3.6.1988 - 23 ÖS,n Adolf Heirweg, Maurits De Maesschalck, M. en zoon Verdoodt, Paul Seymortier, Heirweg-Van Geyte, Gilbert Temmerman, Roger Pollijn, Etienne Van Autreve, Petrus Pieters, Victor De Paepe en Antoine Wierinck Te Hamme St.-Anna won Adolf Heirweg bij de oude duiven de vlucht voor Frans Ost, Roger De Poorter, Ron- ny Van Uytfanghe, Adolf Van den Broeck, Jozef Ver- cammen (6C, 10%12e), Eduard Peelman, Hubert Temmer man, bij de jaarlingen mikte Adolf Van den Broeck in de roos voor Albert De Schep per, Roger De Poorter (3e en 6'), Eduard Peelman (5* en 8*), Van den Branden Blom- me, Lucien Lauwaert en Hu- bert Temmerman. Roger De Poorter klokte de snelste jonge duif voor Ro bert Van Uytfanghe. Adolf Van den Broeck speelde sterk met de 3% 5', 7% 8% 9* Jurgen Van Hoey, Frans Ost (6C en li-). Bij De Snelvliegers te Zele mikte Maurits De Maes schalck bij de oude duiven in de roos voor Marcel Van den Bergen, Kamiel Heirman, Gustaaf De Wilde, Gustaaf Van Hespen, A. Van Puyen- 3% Dierickx-Vissers, Albert Van Winkel (9* en 10') ston den vroeg op de uitslag. Te Melsele stonden M. en zoon Verdoodt op de meest begeerde plaats en ze gingen gereputeerde hokken vooraf zoals: Gustaaf Martens, Pe trus Heyrman, Albert Troch, Marcel De Sorten, Albert Van den Broeck, Gustaaf Van Osselaer, Rene Smet, Louis Van Raemdonck en Staes-Vercauteren. Bij de jaarlingen speelde Marcel De Sorte met de 1' en 3C prijs zeer goed, maar het zelfde mag geschreven wor den van Albert Maes met de 5' en 6' en 8' prijs. Kopduiven voor Trogh-Weekers, Ar- mand Vergauwen, Roger Verhoeven, Freddy Engels en M. en zoon Verdoodt. Dat Louis Janssens met sterke jonge duiven zit, beklemtoon de hij met de le en 2' prijs. Vroege duiven voor Louis Van Raemdonck, Leopold Van Goethem, Roger Ver- Duivensport. Adolf Heirweg kreeg de eerste prijs in Hamme Sint-Anna (bvw). broeck, Theo Van Elsewe- ghe, Kamiel De Schoemae- cker en Leonard Mariman. Bij de jaarlingen de 1' en 2° prijs voor Andre Van Puyen- broeck, de 3' en 4' voor Mau rits De Maesschalck, en kop- prijzen voor Luc De Maes schalck, Pierre De Vijlder (6e, 8*, 10*), Baziel Goossens en Albert Van Winkel. Bij de duivinnen won Luc Van Elsu- weghe (1' en 6*), voor Marcel Van den Bergen, Cyriel Van der Haeghen (3' en 7'), De Caluwe cn zoon, Albert Rol- baut, Luc De Marsschalck. In de kategorie jonge duiven presenteerde de tandem Schiettecatte-Collewaert de kwaliteit van hun jonge dui ven kolonie met de 1', 4', 6', 7', 8*. 11', 20', 21', 24', 25'en 26' als vroegste aangiften. Luc De Maesschalck won de 2' en hoeven; Leon Staes, Luc Van Bergen, Troch-Kiekens, Ka miel Delia en Andre Van Goethem. Te Zele Eerlijk duurt Langst haalde Paul Seymortier de top met zijn oude duiven voor Gerard De Wandel (2' en 6'), Leopold Van Lembergen, Pe trus Steeman (4', 5', 10"), Wil ly Van Eetvelde, Georges Van de Wielle (8* en 9*). De jaarlingentrofee ging naar Al- bert Troch voor Petrus Steeman, Petrus Van Kerc- khove, Kamiel Heirman, Raymond Goossens, Jos. D'Hollander, Alois Seymor tier, Gilbert De Witte, Jaak De Malsche en Georges Van de Wielle. die aan de 17* prijs de eerste serie won. De jonge duiven van Gilbert De Witte komen reeds flink aan hun trekken met de 1', 2' en 4' prijs. Kopduiven voor de ge broeders Van Laere, Stee- man-Rombaut, Kris Steeman, Albert Elsuweghe. Bij de Verenigde Vrienden te Moerzeke stelde de tandem Heirweg-Van Geyte elkeen tevreden, door de ereprijs naar zich te toe te halen. Goe de resultaten voor Richard Vermeir (2' en 6'), Willy Ver- cauteren; William Van Dries- sche, Henri Delcart, Petrus Bergmans, Gustaaf IJzewijn, Omer Van Riet en Remye Verhelst (10* en 11*). Jozef Willaert stond op kop bij de jaarlingen voor Omer Van Riet, Willy Vercauteren, Van Riet-De Ridder (4' en 8'), Domien Huylebroeck, Nestor Peelman, Henri Delcart, Wil liam Van Driessche en Thie- rens-Ost. Jean-Pierre Lem- mens startte goed met zijn jonge duiven met de 1' en 9* prijs als vroegste aangiften Thierens-Wilgenhof, Andre Van Haute (3C en 6'), Frank Van Haute, Maurits Peelman, Roger Thierens, Cyriel Smet, Willy Francois vulden de toptien. Te Zele-Huivelde een dubbele zege voor Gilbert Temmer man. Bij de oude voor Phile mon Staes en Adolf Heirweg (3* en 8*) en een knap resul taat voor Andre Van Aver- maet (4*, 6' en 7' prijs). Kop duiven voor Alfons Van Bos sche, Raymond Robberecht en Alois Temmerman. Vroe ge jaarlingen voor Hubert Temmerman, André Van Avermaet, Gilbert D'Heer, De Corte en zoon, Adolf Heirweg (6* en 8*), Willy Ge- ltmeyer, Cesar Landtsheer en Eugeen Baert. Bij de duivin nen klokte Marcel De Schoe- maecker de hoofdprijs voor Gilbert D'Heer (2' en 5'), Gregoire Bocklandt (3* en 4'). Bij de jonge duiven won Leo pold Van Lembergen niet al leen de meest begeerde plaats, maar daarnaast nog de 2', 11' als vroege aangiften. Wilfried Elegeerts was de nummer twee en Henri De Backer was goed voor de 4', 9% 14', 15' prijs en een hele reeks series. Vroege duiven door Alfons Moens, Ronny Uytfanghe, Adolf Heirweg, Aimé Fiers, en Achiel Gee- rinck vroege duiven. In de St.-Niklase Verbroede ring won Roger Pollijn de vlucht bij de oude duiven en in zijn spoor zaten Gilbert Kluskens, Roger Van Goe them, André Truyens, L. en zoon De Dobbelaer, Roger De Roeck, Robert Van Boxelaer, Van Boxelaer en zoon, Beck-Maes en Omer Stuer. Benny Bogaert was de topper bij de jaarlingen voor Van de Vijver-Van Haver, Alfons Van Boxelaer, Lies- sens-Andreis, Roger De Pauw, Andre Van Mele, Beck-Maes, Gilbert Klus kens, Roger Bruwiere en Ka- rel Colman. De tandem Van de Vijver-Van Haver stonden op de nummer 1 plaats bij de duivinnen en werden er ge flankeerd door Andre Van Mele, Vereecken en zonen, Alex De Wolf, Karei en zoon Claeyé, Benny Van Bogaert, Marcel Noens, Gust Pauwels, Maurits Meuleman en Willy Kluskens. Tussen 634 piepers klokte Marcel Laureys de 1' prijs voor Adolf De Waele, Andre en zoon Franssens, Benny Van Bogaert, Hilaire Schelfhout, Karei Van Caute- ren, G. Van der Kelen, Rudy Felix, Jozef Schelfaut en Gil bert Kluskens. Te Lokeren-Zeveneken waren de zegebloemen bij de oude duiven voor Etienne Van Au treve, die het meest oppositie kreeg van Rudy Buyst, Cyriel Laureyns, Arthur Van Ros- sem, Mathieu De Maes schalck, Eric De Witte, Etien ne De Mulder, Etienne Van Migerode, August Smet en Piet Mariman. Gaston Van Rijsselberghe kreeg de beste duivin thuis voor Willy La- heyne. Georges Rogiers, Achiel Hovaert, Julien Van der Sypt, Marcel Pensaert (6* en 7'), Julien Bruggeman en Michiel De Smet. Bij de jaar lingen verhuisde Jan Roels de overwinning mee naar Zele- Heikant. Vroege éénjaarse klepper bij Etienne De Mul der, Saey-Verstraeten, Geor ges Weewauters, Aimé en Paul Van de Putte, Luc en Johan Rooms (6', 9*. 14'), Gaston Van Rysselberghe, Theo Verniers, Kamiel Scheiers en Mathieu De Maersschalck. Te Denderbelle was Petrus Pieters goed voor de 1' en 9* prijs en verder Omer De Fey- ter, Guido Van der Poten, Pieters-De Braeckeleer, Al fons Van den Brieck, J. De Baerdemaecker, Karei Van den Abbele (7* en 10*), Louis Van den Abbeele, de oude duivenprijskamp was een suc ces voor Albert Van Nuffel met de 1', 3', 4', 8' prijs. Vroege duiven voor Louis Mannaert (2* en 6'), Jozef Debbaut, Arthur Hofman. Bij de jonge duiven een goed rasultaat voor Paul Roels (1*, 4', 7', 10*) en ook voor Julien Van den Bauwheede (2*, 3', 8*, 12*, 13'), en verder nog Omer De Feyter en Louis Mannaert in de toptien. Duivensport. Luc Van Elsuweghe, hier samen met zijn echtgenote, primus met de duivinnen (bvw). In het verbond Groot Dender- monde blijft Antoine Wie rinck de aandacht opeisen. Hij deed dit met een nieuwe eerste prijs bij de oude duiven en hij duwde serieuse konkur- rentie terug en dit waren in eerste instantie Albert Cool, Van der Veken-Asselman, Spiessens-Gerlo, Jean Ver- cammen, Jozef Claessens, Jo zef Debbaut, Julien Cool, Louis Van de Wielle, Georges De Backer, Willy Geerinck, Jozef Lambrecht, Louis Van Keer won aan de 24' prijs de eerste bonserie van twee en Jozef Claessens de eerste se rie van drie aan de 38' prijs. Oudegem boven bij de jaar lingen en daar zorgde het volgde podium voor Louis Van de Wiele, Cyriel Abbe- loos en Frans Peleman. Aan de 4' prijs won Wilfried Co sters die mieze tot 500. Vroe ge duiven voor Christiaens- Willems, De Saert-Van Steen, Desire Eeckhout, Mar cel De Nul, Emiel Jacobs, Dirk Huyck. Aan de 17' prijs stond Alfred Van Keer met de eerste bonserie achter zijn naam en aan de 63' prijs won Eddie Van Keer de eerste van drie aangeduid. De jonge prijsvlucht met 938 jonge dui ven was een succes voor Frans Vermeir die in de toptien het gezelschap had van Herman Baetens, Jozef De Prins, Hendrik Quisquater, Gustaaf Sterck, Cyriel Van Malderen, Leopold De Ridder, Spies- sen-Gerlo, Jozef Van Keer, Leopold Meskens, PierTe Quisquater. BENO Pol De Maesschalck, Firmin Roels, Petrus Seymortier, Louis De Rijcke, Dierickx - Visschers en Gustaaf Lenssens Omdat Remi een fervent die renvriend is, was het logisch dat hij zijn vrijetijd zou beste den aan de duivensport, al is dit in zijn familie zeker geen traditie, wat bij velen van zijn collega's wel het geval is. Nu kweekt hij hoofdzakelijk uit het ras van Octaaf De Bruyn. Vroeger kruiste hij verschillende rassen, maar de resultaten voldeden niet aan de hoge eisen die hij stelde. Een vierjaarse doffer bezorg de de familie De Mol de ver rassing van het jaar: een pro vinciale eerste en een nationa le achtste plaats! Remi heeft eerder een be perkt duivenbestand. Hij heeft maar zeven oude duiven op het hok en iets verder in zijn tuin huisvest hij nog vijf tweejaarse. In het totaal heeft hij dus amper twaalf duiven. De winnaar is het resultaat van een koppeling tussen een duivin van Achiel Janssens uit Ottergem en een doffer van De Bruyn. Na enige tijd en enkele vluchten op Bourges, begon de opleiding als fond duif. Na elke vlucht was de vierjaarse telkens op de af spraak en steeds behaalde hij knappe ereprijzen. Vorig jaar nog vloog hij een mooie plaatselijke 19e plaats op Bourges in Het Land van Aalst. «Een fondduif moet kunnen rekenen op wederzijds ver trouwen, meent Remi. Dat kan alleen maar als je dage lijks met de duiven bezig bent.» Men begint met in te korven op Noyon en stilaan gaat het verder en verder. Voor onze provinciale win naar is Barcelona het hoogte punt van het seizoen. Als de konditie in orde is dan staat het licht op groen voor de reis naar Spanje. Het verschil tussen Bourges en Barcelona? «Beide vluch ten hebben hun eigen charme. Persoonlijk kies ik voor Bar celona omdat de prestatie toch meer indruk maakt. Zo'n duif moet meer dan duizend kilometer terugvliegen, dat is niet niks.» Vermelden we ook nog dat het hok Daisy Slots ook steeds bijzonder mooie resul taten haalt in de zware fond. Laat ons nog even de uitsla gen bekijken: 265 oude, los 10 u. 1. Remi De Mol, Erpe met 1294,31, juist uur: 15.42.53; 2. Jozef Ponnet; 3. Daisy Slots; 4. Emiel Bauwens; 5. Jozef Ponnet; 6. Daisy Slots; 7. Gustaaf Van Sande; 8. Mare Beirens; 9. De Grae- ve-Van Geert; 10. Roger De Geyter. Veldeman Jean uit Oudegem: 851,20, juist uur: 18.52.10. 176 jaarse 1. Patrick Eeckhout, St.-Lie- vens-H., 1223,99, juist uur: 15.58.01; 2. en 3. Daisy Slots; 4. Jean Van den Bossche; 5. Jo Everaert; 6. Francois Troch; 7. Patrick Eeckhoudt; 8. en 9. Daisy Slots; 10. A. De Corte en zoon. Rode lantaarn: Van Huyck- Eeckhoudt: 827,87, juist uur: 18.59.19. 71 duivinnen 1. Patrick Eeckhout: 1233,99, juist uur: 15.58.01; 2. Jean Van den Bossche; 3. Van Huyck-Eeckhout; 4. Jo Eve raert; 5. Patrick Eeckhout; 6. en 7. Daisy Slots; 8. Gerard Bracke; 9. en 10. Daisy Slots. Rode lantaarn: Van Huyck- Eeckhout (Lede): 829,20, juist uur: 18.58.27. (da) Duivensport. Paul Seymor tier haalde bij Zele-Eerlijk duurt langst, de eerste prijs op Quiévrain (bvw). Te Schoonaarde stond Victor De Paepe als de nummer één bij de oude duiven voor Pa trick Hillaert (2' en 8'), Antoi ne Wierinck (Andy Van Keer, M. en zoon De Dijcker (5', 7', 10'), Frans Verbeeck, Heli De Vriendt. Bij de jaar lingen bevestigde Antoine Wierinck de konditie van zijn kolonie met een nieuwe eer ste prijs. Kopduiven voor Vi ctor De Paepe, Frans Ver beeck, M. en Zoon De Cij- cker (4', 7', 9*, 10*), Remi Van Den Abbeele, M. en zoon van Swalm. De jonge duiven bracht enkele uitblinkers op het voorplan en dit waren o.a. Prosper Wesemael met de 1', 7', 8', 10*, 13', M. en zoon De Dijcker met de 2', 3', 4', Pa trick Hillaert 5', 6', 17', 18', 19*. In Lokeren won Pol De Maes schalck de vlucht bij de oude duiven voor Emiel De Vos, Roger De Meester, Willy Poelman, Math. De Maes schalck (5' en 7'), Aime en Paul Van de Putte, Roger Munghen, Francois Van de Voorde, Leonce Hamerlinck, Andre Braeckman. Johnny De Vijlder was de primus bij de jaarlingen voor Aimé en Paul Van de Putte, Willy Schram, gebroeders Van Hil- le, Philips en zn, Mevrouw Maurice Verhaegen, Van Kerckhove en zoon, Marcel Timmerman, Leonard De Waele, Cyriel Layrens. Bij de duivinnen de 1' en 5' prijs voor Georges Zaman en ver der goede resultaten voor me vrouw Maurice Verhaegen, Leonard De Waele (3' en 4'), Georges Zaman, Rudy Con- sérière (6°, 7' en 10*). Te Zele-Huivelde won Firmin Roels de vlucht bij de oude duiven voor Tony Melis, Gil bert Van den Hof, Marcel De Schoemacker, Dierickx-Vis- schers, Petrus Seymortier, Philemon Staes, Alfons Moens, Gregoire Bocklandt, Walter Haentjens (10*, 15', 16'). Hector Vercauteren won de eerste serie. Bij de duivin nen won Ernest De Cock voor Gilbert Van den Hof, Alfons Moens, A. en zn. De Corte, Theofiel Van Elsuweghe, Phi lemon Staes. De jaarlingen prijskamp was voor Georges Roels, die niet wou onder doen voor broer Firmin. Aan de 11' prijs won Georges ook de eerste serie. Vroege dui ven voor Ernest De Cock, Tony Melis, Etienne D'Hau- wer, Schiettecat-Collewaert, Willy Geltmeyer, Gilbert Van den Hof, Firmin Roels (8' en 9*), Gustaaf Van Hollewin- ckel. Te Zele De Snelvliegers won nen Deirickx-Vissers de vlucht bij de oude duiven voor Luc De Maesschalck, Kamiel De Schoemaecker (3* en 9*), Marcel Van den Ber gen (4' en 6'), Theo Van Elsu weghe, Vercauteren - Moe renhout, Emiel Boffé, Mare Derweduwen. Bij de jaarlin gen de 1' prijs voor Rene De Vos voor Luc De Maes schalck (2* en 6'), Roger Van Driessche, Emiel Boffé, Ver cauteren - Moerenhout (5' en 7'). Te Appels - Zele lukte Petrus Seymortier met een gedubbel de jaarling hun dubbelslag. En aan de 16' prijs bij de oude duiven en de 13' prijs bij de jaarse won hij telkens de eer ste serie. Vroege oude duiven voor Al fons Cool, Basiel Poppe, Leon Steeman (4' en 8*), An dré Van Puyenbroeck, Leon Smekens, R. en zn. Cammer- man, Ediers - Certijn, Leon Seymortier. Kopprijzen bij de jaarlingen voor Clement Blin deman, Basiel Poppe (3' en 4'), Albert Backe, Emiel Bof fé, Ediers - Certijn, Alfons Cool, Clement Dhondt, Ri chard IJdens. In de St. Niklase Verbroede ring juichte Louis De Rijcke met de hoofdprijs bij de oude duiven voor Beck-Maes. Ver eecken en zonen begonnen aan de 3° prijs maar namen ook de 6', 9* en 10* voor hun rekening. Vroege duiven voor Theo Jacops, Theofiel Vonck, Rene Van Puyenbroeck en August Van Peteghem. Ver eecken en zonen waren de beste bij de jaarlingen voor Maurits Kusé, Alfons van den Berghe, Reyniers en zoon, Stienssens en zoon, Rene Van Royen, Rene Van Puyen broeck, Benny Van Bogaert, Willy Kluskens, Willy Van Puyvelde. Bij de duivinnen de hoofdprijs voor Maurits Kusé voor Willy Kluskens, Leon De Kraey, Peter Joos, Karei Van Cauteren, Van de Vijver - Van Hever (6' en 8'), Roger Pollijn, Van de Vijver Eduard (9* en 10'). In het Verbond Baasrode - St. Gillis - Moerzeke - Lebbeke - Oppuurs - St. Amands mikte Gustaaf Lenssens in de roos voor William Saey. Met de 3' en 7' prijs won André Van Uytvanck met een koppel volgduiven de beste series. Vroege duiven voor Maurice Thierens, Jean Becqué (5' en 10*), Louis Geernaert, Frans Jacobs, Sylvain Verstraeten. Aan de 58' prijs won Emiel Van den Abbeele de eerste serie van drie aangeduid. Etienne De Backer was de winnaar bij de jaarduiven, maar daarmee was de kous niet af. Aan de 9* prijs klokte hij zijn tweede duif en dat was een volger en meteen goed voor de eerste bonserie. Vroege duiven voor Jean Leemans, Sylvain Verstrae ten, Jozef Aubroeck, Armand Mestdagh, Jozef Van den Branden (6' en 7), Petrus Van Walle, Meert - Roels. Er waren ook reeds 360 jonge duiven paraat. Van Damme en zoon wonnen en zetten ook nog de 6' prijs achter hun naam. Spinoy en zoon staken ook reeds de neus aan het venster met de 2' en 3'. Vroe ge piepers voor Agnes Ver tongen, René Willaert, Pol spoel - Van de Walle, Jozef De Wilde, Frans Van Inghel- gem, Omer Quisquater, en Van Landeghem - De Proft. Duivensport. De kolonie Gilbert Temmerman was goed voor een dubbele eerste prijs (bvw). Walivo-Beker van het Waasland. FC Corner uit Hamme werd tweede (dw) Walivo-Beker van het Waasland. V.K.W. 70 won de beker (dw) 'fiUW Walivo-Beker van het Waasland. FC Pekton was goed voor een vierde plaats (dw)

De Voorpost | 1988 | | pagina 23