Hamme met de rode lantaarn? Kaatsverbond Lebbeke Welkom toont wie de baas is Tweemaal verlies voor Euro-Trucks GEKLOPT IN HET ZICHT VAN DE MEET Solopartij van Danny V.D, Kaatshoogdag in Kastel... niet te missen! Kaatsnieuws Kaatskalender 26 - 3.6.1986 - De Voorpost KAATSEN Hogere 3 Leider Baasrode derbywinnaar BAASRODE V.A. 15 DENDERBELLE 7 Het derby tussen leider Baas rode V.A. en Denderbelle werd op een erg overtuigende manier gewonnen door de ploeg van coach Claes. Zowat 300 toeschouwers waren ge tuige hoe een gemotiveerd spelende thuisploeg Dender belle in feite geen kans liet. J. Verheyden, op groot-midden een ongelooflijke meevaller, zorgde er samen met Wil- laerts voor dat de bezoekers op achterstand werden ge plaatst (3-1). Maar ook ach terman Steels en de koordspe- lers Quisquater en De Clercq bleken in hun dagje zodat Denderbelle kansloos werd gelaten en Baasrode V.A. ging leiden met 7-2. Onder tussen had de 16-jarige Quis quater nog maar eens overge leverd wat uiteraard de toe schouwers deed rechtveren. Toch gaf Denderbelle zich niet gewonnen en langs Ver speet en F. De Ridder nader den zij tot 7-4. Het werd dan 8-4 aan de rust maar ondanks de bezoekers daarna het eer ste spel voor hun rekening namen, liet V.A. geen twijfel bestaan over de uiteindelijke afloop. Willaerts en Verhey den bleven sterk presteren in de terugslag en het werd 11-6. Denderbelle redde dan toch een punt uit de brand (11-7) maar Baasrode liet een gewel dige indruk met akties waarin opslag en terugslag met kunde gehanteerd werden. Bij 14-7 was het P. Willaerts die er voor zorgde dat de wedstrijd werd uitgemaakt met 15-7. De gelukkige V.A. suppor ters zijn niet een klein beetje fier dat hun pas gepromoveer de ploeg ook nu nog met 2 punten voorsprong leidt in Hogere 3. Lagere 2 OPWIJK 4 BAASRODE V.A. 15 Ondanks dat Baasrode in de vervanging moest voorzien van Quisquater - opgeroepen I voor de eerste ploeg - en van de gekwetste kapitein Koe- kelberg, maakte Opwijk geen schijn van kans. De Braban ders bleken nog het meest verbaasd over het feit dat V.A. steeds maar komt aan draven met jonge talentvolle krachten. Nu had men zelfs de 15-jarige B. Claes in de ploeg gedropt en deze kadet trok zich bijzonder goed uit de slag. Na de studieronde (1- 1) kwam V.A. los en een zeer sterke W. Claes, bijgestaan door de ervaren De Sitter en Van Damme, zorgde voor een 3-8 ruststand. De koordspe- lers B. Claes en F. Huyck deden opvallende dingen en W. Qaes werd de man van de wedstrijd met een tiental overgekeerde ballen. De broers Bart en Wim Claes samen met Van Damme lie ten nog maar eens blijken dat de jeugdopleiding bij Baasro de echt bijzonder florissant is. De 4-15 einduitslag geeft dui delijk het klasseverschil weer tussen beide ploegen. Kadetten BAASRODE V.A. 13 TERJODEN 2 Na de off-day in Wieze heeft Terjoden het gelag betaald. Baasrode speelde ontzettend sterk, een verbluffend kerend duo Van Den Ende-B. Claes zorgde direkt voor 3-1. Het werd 7-2 en wat Terjoden ook probeerde tegen dit goed geo lied geheel was geen kruid gewassen. Het werd dan ook een ruime 13-2 overwinning. Ondertussen werd het jeugd beleid van Baasrode V.A. be loond door de oproeping van twee spelers in de Vlaamse selectie. Achterman M. Da vid werd opgeroepen voor de ploeg die uitkomt tegen de andere Liga's en kapitein B. Claes werd geselecteerd voor de interland België-Frankrijk. Miniemen Baasrode V.A. wint Grote Prijs Schiepens Naar jaarlijkse traditie wordt in Halle de Grote Prijs Schiepens betwist tussen de beste miniemen ploegen van de verschillende Liga's. Voor de Vlaamse Liga was de ploeg van Baasrode V.A. aangeduid en de jongens van de Broekkant werden meteen winnaar. HALLE 4 BAASRODE V.A. 7 Een collectief sterk Baasrode verzekerde zich een finaleplaats door Halle kansloos t e laten. Na een bijzonder goede start (1-4) werd het wel even moeilijk als Halle uitpakte met sterke opslagen. Het werd 3-4 maar V.A. liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en won zijn finaleplaats dankzij een duidelijke 4-7 overwinning. BOMBOIS 5 BAASRODE V.A. 7 Het werd een knappe finale tussen twee voortreffelijk spelende ploegjes. Baasrode kwam het best uit de startblokken (1-3) maar een slim spelend Bombois liet niet begaan. Het werd 3-3 maar M. Verhulst flink gesteund door het duo J. Verhulst-Joos keerde sterk en de verre opslagen van Bombois werden vlot teruggestuurd. Enkele overgekeerde ballen en knap werk van de koordspelers, met De Kimpe in een glansrol zorgden voor 3-6. Bombois haalde weliswaar nog twee spelen maar een verstandig Baasrode liet de tornooi-zege niet meer ontglippen. Kompetitie BAASRODE V.A. 10 KASTEL B 3 Kastel B maakte geen kans tegen het sterk spelend ploegje van trainer Willaerts dat onmiddellijk tot 2-0 uitliep. De bezoekers konden dan even repliceren (2-1) maar een sterk spelende T. Joos zorgde met enkele overgekeerde ballen voor een 5-1 ruststand. Achterman J. Verhulst zorgde ervoor dat Baasrode verder uitliep tot 8- 2. Kastel kon nog één spel ophalen maar een nieuw driepuntenzege van Baasrode, waarin nieuwkomer G. Van Cauwenberghe steeds beter speelt, was het terechte eindresultaat. Pupillen BAASRODE V.A. 4 DENDERBELLE 10 Een knap spelend «Belle» haalde verdiend een driepuntenzege tegen een nochtans moedig spelende thuisploeg. Vooral in de beginfase bleek Baasrode niet opgewassen, tegen o.a. een sterke Hendrickx. Het werd 1-4 en alleen C. Cassiman kon voor Baasrode enig soelaas brengen. Rust 1-5. Na de pauze bezorgde de inbreng van N. Qaes en B. Brouillard voor een kortstondige Baasroodse heropflakkering (3-5) maar de sterke opslagen van Denderbelle zorgden dan voor een 4-10 zege. E. Kaatsen. Kaatsklub Welkom uit Sint-Gillis-Dendermonde was te gast op een tornooi in Friesland (xl) Meubelen De Backer - Welkom 9-15 Met Hamme-Zogge gaat het goed dit seizoen. Het zal zich ongetwijfeld helemaal voor aan kunnen klasseren. Het is zeker de besten waard. On dertussen echter is Sportkring helemaal naar de onderste re gionen van de rangschikking verhuisd. Tegen Baardegem startte Zogge zeer goed. Het werd meteen 0-2. Dan lieten beide vijftallen om beurten een spel aantekenen. Aan de rust was alles nog mogelijk: 8-7. De wind speelde in het voordeel van de opslag en Zoggenaar René Ydens kon een paar keer de bal over de achterlijn jagen. Ook Francois De Buy- ser was in goede doen bij Baardegem. Beide spelers zorgden samen voor mooie spelfazen. Het bleef bijzonder spannend en na vier uur spel zou het verdikt vallen: Zogge won met 15-13. Tegen Wieze werd een vnj onverwachte 12-15 zege opge tekend. De Wuitens begon nen zeer sterk en lieten dade lijk een 0-4 noteren. Zo bleef het tot aan de rust. Eendracht stond al op 3-8. Daarna gin gen de lokalen hun opslag beter verzorgen en Zogge ge raakte in de verdrukking. De thuisploeg, flink aangemoe digd kwam stilaan dichterbij, terwijl Eendracht zowaar in paniek verkeerde. Een en an der bracht mee dat het 10-10 werd. Dan kwam de thuis ploeg op winst: 11-10. Zogge herpakte zich echter en kor de zege vastleggen. Sportkring speelde thuis te gen Herleving en verloor met 7-15. De bezoekers liepen di rekt tot 0-2 uit. Dan kreeg Hamme er zin in en werd het 3-3. De bezoekers lieten niet begaan en 3-5. Langs Marien kwam Sportkring terug gelijk: 5-5. Tot 6-6 bleef het boeiend, maar dan verzwakte de thuis ploeg. Aan de rust stond het 6-8. Na de pauze ging het snel bergaf met Hamme. De Her- levingers pakten uit met mooi gebonden spel en een forse opslag. Dat bracht de stand al snel op 6-11. Hamme kon nog één spel ophalen, voor de rest waren de Herlevingers baas. Hamme was tegen het einde toe zeer zwak en het ziet er naar uit dat het de rode lan taarn zal opgezadeld krijgen. H.V.C. Hams Kaatsverbond In het Hams Kaatsverbond lijkt Euro-Trucks het minder goed te doen want in het voorbije weekend moest het tweemaal in het zand bijten. Toyota/Comidac 12 Euro-Trucks 8 De ploeg van Moerzeke-Kas- tel met Francois Coen, Louis Colman, Gaston D'Hossche, Harry Verhelst en Marcel No bels kreeg in het eerste deel van de wedstrijd weinig tegenstand te verwerken. De gasten kwamen moeilijk op dreef en dat resulteerde in 6-2 aan de rust. Na de rust tapten de bezoekers met Freddy De Rechter, Guy Keymolen, Ser ge Van den Bossche, Mare De Landsheer en Dirk Van der Stock uit een ander vaatje. Het werd 6-3, maar dan vielen ze terug stil. Bij 9-3 scheen de wedstrijd gespeeld. Euro-Trucks begon echter aan een mooie remon te die het op 11-7 bracht en zelfs tot 11-8; dan maakte Toyota er een einde aan. Louis Colman was de beste van de winnaars en Dirk Van der Stockt bij de bezoekers, 't Geemzicht 12 Euro-Trucks 10 Het werd geen gemakkelijke thuiszege. Al snel pakten de bezoekers het eerste spel mee: 0-1, maar het antwoord van Geemzicht kwam hard aan' Zonder veel repliek werd het 5-1. De bezoekers gaven zich echter niet verloren en kwamen terug tot 5-4 aan de rust. In het tweede gedeelte kwam opnieuw de thuisploeg aan bod met Roger De Schrij ver, Pierre De Schoesitter, Eddy Raemdonck, Cyriel Willaert en Raoul Koeckelko- ren 7-5. Het werd wel 8-5 maar dan kreeg Euro-Trucks er opnieuw smaak in: 8-7 en 9-8. Het werd zeer spannend. Na 11-9 werd het 11-10. Tot op de meet bleef het zij aan zij en bij 40-40 klikte het in het voordeel van de thuis ploeg. Henri Walschap, die na de rust inviel bij Geem zicht, was zeker de beste man, terwijl ouwe taaie Freddy De Rechter de beste bezoeker was. Volgende wedstrijden Vrijdag 18.30 u. Corner-Toyota/Comidac Wembley II-'t Geemzicht Zaterdag 15 u. Ons Vermaak-Corner Euro-Trucks-De Keers- maeker Wemblev I vrii H.V.C. Pupillen HAMME ST.-ANNA 10 KASTEL RAP EN VLUG 0 Kastel moest met zijn eerste jaarspupillen op bezoek bij St. Anna, dat over een ploeg beschikt met wat oudere spe lers. De Kastelse spelers bo den prachtig weerstand, maar de jonge spelers konden niet op tegen het plaatselijk ge weld, van Tim Pletinck en Tim Nelis. Van bij de start liep Hamme uit en hoe Van Driesche, Steels en Janssens zich ook weerden, slaagde Kastel er maar in een eerred- dend spel in de wacht te slepen. Tim Nelis van Hamme zorgde voor drie overgeleverde bal len. Kastel speelde met Serge Van Driessche, Louis Col man, Mark Van Montfoort, Dimitri Steels en Jimmy Jans sens. VA BAASRODE 15 DENDERBELLE 7 Rust 8-4 De twee eerste uit bevorder ing van verleden jaar moesten het nu uitvechten in Hogere II. Denderbelle is steeds een lastige te bekampen ploeg ge weest en dit weekeinde dien de het het meesterschap van de VA spelers te ondergaan. De huidige leiders in de kom petitie maakten indruk op de omstaanders met hun opslag beurten. Pierre Willaerts, meester in de terugslag kreeg meermaals een ovatie. De thuisploeg kon bij de rust een 8-4 stand op zijn naam zetten. Na de pauze kon Denderbelle de achterstand niet milderen en de gastheren liepen uit tot 11-6. De gasten opteerden voor één punt, want Baasrode speelde ter sterk. Een enthou siast spelend Denderbelle werd echter geen schijn van kans gelaten Welkom uit Sint-Gillis-Den- dermonde heeft bij derde ge rangschikte Meubelen De Ba cker, weer een topmatch tot een goed einde gebracht, on danks fel verweer van de thuisploeg. Er was weer een enorme publieke belangstel ling voor deze wedstrijd, want Welkom beschikt over een ruime supporterskern. De start van Welkom was veelbelovend en op korte tijd wezen de bordjes 2-7. Dan kenden de bezoekers even een zwak moment en het werd 6-7. Gelukkig kon op dat ogenblik Herman De Kin der het hoofd koel houden, anders had het er niet goed uitgezien voor Welkom. Met winst in zijn opslagspel kon men met 6-8 de rust in. Na de pauze werd het 7-8, maar dan ging Welkom zich opnieuw koncentreren en het lukte probleemloos een 8-14. Door het slechte opslagwerk van Jean De Batselier kon De Backer nog een spelletje op halen. Jean heeft tijdens gans de wedstrijd nooit zijn ge woon opslagpeil bereikt, al was hij wel goed in het anaere werk. Men speelde "erder bij Welkom op een behoorlijk peil en het werd 9-15, wat Welkom meteen aan de lei- ding brengt in het klassement, j De ploeg: Jean De Batselier, Freddy Van Handenhove, Herman i De Kinder, Jos Van Ingel- ghem en Pierre De Plecker. I Uitslagen: Meub. De Backer - Wel kom 9-15 Klieksken - Mieregem 15- 2 i Appels - Moerstraat 15-12 j Oudegem - Eurika 15- 3 Super Zeven - Bolvrienden I 9-15 I Rangschikking: 1. Welkom 10-149 2. Meub. De Backer 11-143 j 3. Groendalers 10-140 4. Eurika 10-127 5. Bolvrienden 11-125 j 6. Backerclub 8-116 j 7. Appels 10-106 8. Oudegem 9-102 9. Moerstraat 9- 94 10. Klieksken 8- tl 11. Mieregem 10- "h 12. Balleken Op 10- 61 13. Super Zeven 8- 40 LAGERE I GUZEGEM-KASTEL: 15-14 Een super gemotiveerd Gijze- Dit was meteen de gelegen- gem stond tussen de lijnen en heid voor de thuisploeg om op het plaatste Kastel meteen op te zetten. Kastel, dat na een een 4-1 achterstand. Het was weekje rust te zwak begonnen vooral onder impuls van een was, werd verwezen naar een sterk kerende Van Heirweg, 8-5 stand, dat de thuisploeg in staat was uit te lopen. Bij Kastel zat Na de rust kwam Hans Baert Hans Baert wegens een lichte in de plaats van De Lamper blessure op de bank en het en deze spelerswissel be was junior De Lamper die ïnvloedde meteen het Kastelse met een te lichte opslag tegen spelbeeld. De bezoekers pak- de wind diende op te tornen, ten de twee eerste spelen en het kwam via 8-7 terug tot 8- 10. Het werd 11-11 en via een sterk kerende Burill en Her mans liep Kastel uit tot 11-14 en 0-40. Dit zou het einde van Gijzegem betekend hebben. Hans Baert won voor zijn ploeg met een krachtig afge kapte bal, zo goed als de laat ste voor Kastel. Ongelukkig voor de bezoekers sprong Geert Hermans in de baan van de bal en kreeg die tegen zijn voet. Vanuit 15-40 keer den alle kansen. Kastel ver loor het spel nog en de con centratie verdween als sneeuw voor de zon. Gijze gem begon weer volop in zijn kansen te geloven en het won op de valreep tegen een onge lukkig Kastel, dat op één vijf tien strandde. Goede westrijd van Rony Leunis bij Gij zegem. OVERBOELARE 12 De ploeg kon met een «ge- IfASTFÏ rust» gemoed de rust ingaan. 7t TT/-. Na de rust rijfde de bezoeken- RAr EN VLUG 15 de ploeg het eerste spel bin- In het kompetitiebegin was nen (5-9). Maar via een over een verplaatsing naar Over- geleverde bal bij 40-40 in het boelare nog een makkie, volgende spel kwam de thuis- waarbij drie punten gemakke- ploeg terug. Het werd 10-10 lijk te sprokkelen waren. Se- en zelfs 11-10. Stilaan werden dert de gebroeders Van Der de Kastelse opslagen achter- Stricht echter daar nu hun man Vander Stricht te mach- duivels ontbinden, is het voor tig en zodoende kon Kastel de elke ploeg oppassen geblazen, wedstrijd in zijn voordeel om- Dit zou Kastel ook aan den buigen. Bij 11-13 werd de lijve ondervinden. Bij de start tegenstander definitief een van de wedstrijd kon de Kas- halt toegeroepen, telse ploeg toch tot 2-5 uitlo- Overgekeerde ballen: Ver pen, maar een ongelooflijk nimmen 4, De Clercq, Var opslagspel van Vernimmen Duysen en Wielandt elk 1. met (MO zorgde voor een 3-5. Overgeleverde ballen: Ver- Langs 3-6 en 4-6 brachten nimmen en De Clercq elk 4. spannende duels de stand op Beste speler van Kastel was 5-8 in het voordeel van Danny Van Duysen (koord- Kastel. speler). Hogere III Okegem - Opstal Pelote: 11-15 Ruststand: 3-8. Opstal kende een goede start spanningspaaltje belandde. j en het kon de thuisploeg via H'J diende in allerijl naar het j 0-2 tot 3-5 op een afstand ziekenhuis gevoerd te wor- J houden. In de eerste helft van den- Franky Vermachelen j de wedstrijd kon Opstal Pelo- was afwezig bij Opstal, zo- te een 3-8 kloof bewerken en doende was de reservespeler i dit vooral onder impuls van a' gebruikt... De bezoekers Luk Daelemans en Jan Ael- dienden dan de wedstrijd met brecht. Onder hun beiden de resterende vier spelers ver- hadden ze reeds 13 ballen der af te werken! Okegem overgekeerd. kwam opzetten tot 11-14, I langs 7-14. Gelukkig kon Op- Na de pauze bouwden de gas- stal rekenen op een goede Jan ten een riante voorsprong uit Aelbrecht en Robby Segers j van 3-10. Zo kregen ze uit- om de wedstrijd alsnog zege- i zicht op een driepuntenzege, vierend voor Opstal te be- een verdienste, want de ploeg sluiten, was collectief zeer sterk. Bij Overgekeerde ballen bij de een 6-13 stand en 40-40 ver- bezoekers werden genoteerd loor Opstal het spel omdat voor: een kaats verloren ging. Hun Frans Dierickx 1André Bau- punt werd zo te gemakkelijk wens 4, Jan Aelbrecht 7, Luc weggegeven. Daelemans 6, Robby Segets Voor Luk Daelemans echter 2. kende de wedstrijd een vroeg- Goede kollektieve prestatie tijdig einde, wanneer hij bij van Opstal Pelote en een ver- het terugslaan tegen een af- diende overwinning. V.A. Baasrode winnaar in Halle Op 23 mei 1988 heeft VA Baasrode in de Nationale dag Leopold Schiepers te Halle groot winnaar van deze grote prijs voor miniemen. Uitslagen: Celles - Bambois 3-7 RC Halle - VA Baasrode 4-7 Bambois - VA Baasrode 5-7 Zele Durmen Zele Durmen werd aangeduid als inrichter van de Prijs Moens - Ballinckx, beker voor junioren op zaterdag 23.6.1988 Selekties kadetten Voor liga Vlaanderen werden de volgende kadetten geselek- teerd voor de Prijs Durieux te Marchienne au Pont: David Marnic (VA Baasrode) De Smet Chris (Wieze Sportief) en De Rijck Steven (Michiels Kerksken). Voor de selektie Brabant- Vlaanderen werd De Moor Yves (Terjoden aange duid...). Voor de interland België- Frankrijk te Geraardsbergen werden bij de miniemen Roel Vergauwen (Toekomst Bug- genhout) en bij de Kadetten is het Bart Claes (VA Baasro de) dat de kleuren voor ons land gaan verdedigen. Voor de interland Frankrijk - België te Maubeuge) werd Christof Cardon (Toekomst Buggenhout) geselekteerd. Trofee Gouden Kaatsbal Dirk Goossens, Ivan De Kin der, Pierre Willaerts werken zich op de voorgrond in de trofee voor de Gouden kaats bal. Terwijl in de keerderstro- fee Luc Daelemans zich op de tweede plaats nestelt achter Eddy Vanderhaegen. In de stand voor de klubtrofee los sen Kastel en Denderbelle el kaar van geen vin. Na de overwinning van Kastel op Overboelare handhaaft de ploeg zich op een tweede plaats in het klassement, na koploper Baasrode. Dit be looft dan ook een spannende strijd op zondag 12 juni 1988. Wie had voor de aanvang van de kompetitie ooit gedacht dat dit derby tussen de Schel- deburen zou uitgroeien tot een dergelijke toptreffen in Hogere III. De leidersplaats en een eventuele deelname aan de koningsbeker zijn de inzet van de match. Wanneer de weermaker enigszins van de partij zou zijn, plant Kastel een massale toeloop, Kastel zal te klein zijn: Wie een zitje wil, zal heel vlug op het ter rein moeten zijn. Haalt de ervaring van rood-wit het van de geel-blauwen? Wie zal het zeggen. Het is in ieder geval een kaatsfeestdag en een schitterend duel tussen deze twee buren. Rendez-vous op zondag 12 juni 1988 op het terrein van Kastel aan de Villa. Herman Vernimmen, Mare Lambert, Rudi Wielandt, Ru- di De Clercq, Danny Van Duysen en Benny Van Haver rekenen ten stelligste op uw steun en aanwezigheid. Tot zondag op het toptreffen in i Hogere III. Hogere III 5.6 15.00: Overboelare-Denderbelle Baasrode-Terjoden Opstal Pelote-Kastel Rap en Vlug Bevordering 5.6 15.00: Adec Baasrode-Hoké Erembo- degem Zele Durmen-Wieze Sportief Hamme Zogge-Steven Moorse! Herdersem-S.K. Hamme Lagere I 5.6 15.00: Aalst Herleving-Gijzegem Kastel-Puurs Dorp-Kerksken Nieuwkerken-Haaltert Lagere II 4.6 15.00 Baasrode-Brussegem 5.6 15.00: Denderbelle-Opwijk Jeans Saloon-V.B. Nieuwkerken Hamme St.-Anna-De Toekomst Bugg. Junioren 3.6 18.30: Wieze Sportief-Zandbergen Zele Durmen-Tollembeek 5.6 15.00: De Toekomst Buggenh.-Galmaar den Kadetten 3.6 18.30: De Toekomst Buggenh.-Kerks ken Denderbelle-Kastel Baasrode-Hamme Zogge Terjoden-Wieze Sportief Miniemen 5.6 10.00: De Toekomst Buggenh.-Baasrode 10.30: Denderbelle-Hamme St.-Anna 10.00: Kastel-Wieze Sportief Zele Durmen-Kastel 8.6 18.30: Kastel B-Kastel A Pupillen 4.6 10.00: Steven Moorscl-Denderbelle 5.6 10.00: Baasrode-Zele Durmen Baasrode Hof ten Rode-Kastel Hamme St.-Anna-Wieze Sporthal Terjoden-De Toekomst Buggen hout Voetbal. Theo Bauwens en Paul Theunis kennen mekaar nog goed van in hun tijd bij SK Beveren (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 26