ENIGE AFTEKENING Handbalsprokkels Play-Offs volleybal VC Toff Steendorp komt boven water Oostvlaams kampioenschap voor liefhebbersploegen GRAAFTEX ALLEEN BEDREIGD DOOR KRACHTBALCLUB TEMSE 28 - 3.6.1988 - De Voorpost nog een erva- 5*K Vm*G* «IHflflfiW» VOLLEYBAL Temse - Wervik 3-0 15-3, 15-7, 15-4 Temse, dat in de eerste wed strijd in West-Vlaanderen een nederlaag opliep na merk waardige tussenkomsten van de scheidsrechter, was duide lijk op revanche belust. Vanaf het eerste fluitsignaal namen de Scheldemeisjes een indrukwekkende start en de aanvalsters waren geen enkel ogenblik te stuiten aan het net. Het duo Flebus-Van den Branden hamerde erop los en de twee dames akteerden op een zeer hoog peil. De beker houder kwam slechts éénmaal op voorsprong en dit was tij dens de tweede set bij een 0-2 stand. Het weerwerk van de bezoeksters werd onmidellijk in de kiem gesmoord. De match duurde amper vijftig minuten. De thuisploeg kreeg maar 14 punten tegen Houthalen - VC Temse 0-3 7-15, 7-15, 10-5 Bij de thuisploeg ontbrak de Poolse sterspeelster, zodat de ploeg zowel in de aanval als in Volleybal.- Melvoc Melsele werd kampioen in 2de provinciale-A en moest uiteraard ontvangen worden op het gemeentehuis (Iv) uitgekeken worden. Hilde De de receptie zwak voor de dag set was de wedstrijd geniet- Meuter en Bea Keyaerts zou- kwam. Tijdens de eerste twee baar. den van plan zijn te stoppen, sets legden de Wase meisjes Temse speelt zeker Europees Werk aan de winkel voor het een verpletterend overwicht het volgend jaar, maar er Temsebestuur om deze speel- aan de dag. Vanaf de derde moet naar nieuwe speelsters sters alsnog te overhalen. De Wase klub Steendorp, die het afgelopen seizoen in konflikt geraakte met de juridische kommissie, is opgedo ken uit het niets met nieuwe plannen voor het komende seizoen. De nieuwe sporthal in Steendorp zóu klaar staan voor de aanvang van het nieuwe volleybalseizoen, terwijl het bestuur al een ronkende naam heeft aangetrokken om de sportliefhebber van Steendorp naar de sporthal te lokken. Gerard De Wolf, 35 jaar oud, stopt definitief met deze aktieve volleybalsport en hij zal zich voortaan toeleggen op de funktie van trainercoach bij Oltisj Bazel. De overige kernspelers blijven in de klub. Ter vervanging van De Wolf werd de 25-jarige Patrick Van Eynde aangetrokken (ex-Temse en Vitesse Kruibeke). De onderhandelingen met Luc Van de Velde liepen spaak wegens zijn drukke bezigheden als kinesist. Voor Toff Steendorp is de overgang van derde naar tweede landelij ke goed verlopen. De promotie was geen must, maar de kans zit erin. Via de testwedstrijden tegen Bilzen op 11 en 12 juni zou een eventuele bijkomende stijger voor eerste landelijke aangeduid worden. Zelfs in eerste landelijke kan deze ploeg zijn mannetje staan. Zeker nu het blijkt dat de kern bewaard blijft en zelfs versterkt wordt met een kersverse middenblokker. De Oudegemse volleybal- ploegen hebben een liefheb- berstornooi georganiseerd waaraari twintig ploegen deel namen. De uitslag I. K.W.B.-Dendermonde, 2. KWB-Gijzegem, 3. Makka- dammers, 4. C.R.C -Brussel. 5. Young Ones, 6. Brakies. 7. De Kring-Moerbeke en De Cocktail-Melsele, 9. Zwarte Panters, 10. Tuurkes-Berlare, II. Contra II (heren), 12. Grasparkieten. 13. Nette- kloppers, 14? Seriepositieven, 15. C.M.-Dendermonde, 16. Malpertuus-Asse, 17. Contra I (dames), 18; Move, 19. Wardjesvrienden, 20. Stefa- niekes. Beste drinkers: Melsele, Moerbeke en Contra Beste speler: Carlo Bocchi uit Gijzegem Beste speelster: Ingrid Kno- ckaert, CRC-Brussel Sportiefste ploeg: Malper tuus-Asse. De organisatoren hopen dat volgend jaar alle ploegen op nieuw present zullen zijn om eenzelfde geslaagd tornooi te kunnen organiseren. De teams die in Oudegem aange treden zijn, mogen ook reke nen op de aanwezigheid van de Oudegemse ploegen indien zij ook een tornooi gaan in richten. Volleybal. Ook De Leeuwen waren vertegenwoordigd c het tornooi van De Schakel (Iv) REKREATIEVE VOLLEYBALKOMPETITIE TE TEMSE Na zes speeldagen in de Temsese Volleybalkompetitie heeft leider Graafttx enkel nog wat tegenstand te vrezen van het verrassend voor de dag komend Krachtbalteam van Temse. Het Gemeentepersoneel en V.C. Anoniem leggen immers momenteel al even verrassend beslag op de derde en vierde stek terwijl K.W.B. Centrum het rijtje der (mogelijke) kanshebbers sluit. Meer onderaan voeren de Duvels de lijst der geklopten aan voor V.C. Sailing, K.W.B. Tielrode en Kontakt Jeugd. Rangschikking en volgende speeldag 1. VCGraaftex 6 6 18 3 12 2. Krachtbalclub (Erika) 5 4 1 14 5 9 3. Gemeentepersoneel 5 4 1 12 5 8 4. VC Anoniem 5 3 2 12 7 8 5. KWB Centrum 6 3 3 11 11 8 6. Duvels 5 2 3 8 10 5 7. Sailing 5 14 4 12 3 8. KWB Tielrode 5 14 3 12 2 9. Kontakt Jeugd 6 0 6 1 18 1 Woensdag 8 juni 1988: Om 20.00 uur in Sporthal Tilroda: VC Sailing-KWB Tielrode Donderdag 9 juni 1988: Om 20.00 uur in Sporthal Tilroda: VC Anoniem-Duvels Vrijdag 10 juni 1988: Om 19.00 uur in Sporthal Tilroda: KWR Centrum-Kontakt Jeugd. Na vijf wedstrijden begint er in de drie reeksen van de Falos-kompetitie enige aftekening te komen tussen de ploegen. Niettemin blijft het moeilijk om de juiste kracht verhoudingen nu al te meten. Vooral in de eerste reeks lijkt het er bijzonder spannend aan toe te zullen gaan. Tussen de vijf eerst geklasseerden ligt er amper een verschil van drie punten en uit de uitslagen kan men opmaken dat soms een detail over winst en verlies beslist. De Pletsers uit Baasrode staan aan de leiding maar verloren in eigen zaal van Opwijk en Keur, op de tweede plaats, verloor onverwacht van Moerzeke. Dat Overmere B het enorm moeilijk gaat krijgen is alleszins nu al een feit. In reeks II ziet de toestand er al iets klaarder uit. St. Gillis, dat amper twee sets verloor, lijkt ongenaakbaar maar een verrassend Oudegem blijft op één punt ondanks de 2-3 nederlaag tegen Hamme Center. Datzelfde Hamme Cen ter lijkt ons tot meer in staat dan hun uitslagen laten vermoeden. In de derde reeks staat er geen maat op de overmacht van Boonwijk dat enkel in Kalken één set verloor. Dat Boonwijk promoveert kan nu al als een zekerheid aange nomen worden. Uitslagen Uitgestelde wedstrijden Reeks I Overmere B-Pletsers Reeks II Scheldevrienden-Kalken A Reeks III Denderbelle-Schellebelle Wedstrijden van 24 april 1988 Reeks I Keur A-Zele Kouter Nijverseel A-Zele Center Pletsers-Opwijk Moerzeke-Overmere B Reeks II St. Gillis-Hamzog Oudegem-Overmere C Dendermonde-Scheldevrienden Hamme Center-Kalken A Baasrode C-Molen Grembergen Reeks III Schellebelle-Massemen Denderbelle-Laame Kalken B-Boonwijk Baasrode D-Nijverseel B Wedstrijden van 8 mei 1988 Reeks I Zele Center-Moerzeke Opwijk-Nijverseel A Keur A-Pletsers Zele Kouter-Overmere B Reeks II Scheldevrienden-Molen Grembergen Hamzog-Oudegem Kalken A-St. Gillis Overmere C-Dendermonde Baasrode C-Hamme Center Reeks III Denderbelle-Baasrode D Laarne-Kalken B Nijverseel B-Massemen Wedstrijden van 15 mei 1988 Reeks I Moerzeke-Keur A Pletsers-Nijverseel A Zele Center-Zele Kouter Reeks II Oudegem-Zele Kouter Molen Grembergen-Dendermonde Kalken A-Hamzog Scheldevrienden-St. Gillis Reeks III Baasrode D-Schellebelle Laarne-Boonwijk Denderbelle-Massemen Nijverseel B-Kalken B Klassement - 25 mei 1988 Reeks I 1. Pletsers 5 4 2. Zele Center 5 4 3. Keur 5 2 4. Zele Kouter 5 3 5. Opwijk 4 3 6. Moerzeke 5 2 7. Nijverseel A 5 1 8. Overmere B 4 0 Reeks II 1. St. Gillis 5 5 2. Oudegem 5 4 3. Molen Grembergen 5 3 4. Hamme Center 5 3 5. Dendermonde 5 2 6. Baasrode C 4 2 7. Scheldevrienden 5 2 8. Hamzog 5 1 9. Kalken A 5 1 10. Overmere C 4 1 Reeks III 1. Boonwijk 4 4 2. Massemen 5 4 3. Baasrode D lxff 5 3 4. Schellebelle 4 2 5. Nijverseel B 5 2 6. Denderbelle lxff 5 2 7. Laarne 5 1 8. Kalken B 5 1 Kalender 5 juni Reeks I Zele Kouter-Pletsers Zele Center-Opwijk Moerzeke-Nijverseel Overmere B-Keur Reeks II Oudegem-Kalken Molen Grembergen-Overmere C Hamme Center-Hamzog St. Gillis-Dendermonde (S.H. Oudegem) Scheldevrienden-Baasrode C Reeks III Massemen-Boonwijk (2/6) Kalken B-Denderbelle Laarne-Baasrode D (1/6) HANDBAL - De deining rond het al of niet voortbestaan van Avanti Buggenhout lijkt enigszins ge luwd. Na een bespreking tus sen de «nieuwe» bestuurs- ploeg en de spelers wijzen alle tekenen erop dat Avanti Bug genhout volgend seizoen op nieuw in 's lands hoogste reeks speelt. - Alle spelers - uitgezonderd Bart Van Ransbeeck, die naar Ajax vertrekt - zijn in princi pe akkoord om verder te doen. Wel zou A. Maes om professionele redenen zijn spelersloopbaan afsluiten. - Avanti gaat nu uitkijken op de transfermarkt hoe men de ploeg verder kan uitbouwen en op 23 juni is er opnieuw een samenkomst met de spe lers gepland om te zien hoe de toestand ondertussen geëvo lueerd is. - Financieel zit het zeker niet slecht, verzekerde R. Gijs- sels, de nieuwe Avanti-voor- zitter ons. Ook de inbreng van de heer Lercangen, een Brusselse zakenman, aktief in de Horeca-sector en nieuwe Ere-voorzitter, betekent een pluspunt. - Wie wij wel zullen missen is Willy Van Ransbeeck die het niet meer ziet zitten bij Avan ti en uit de vereniging stapt. - Wat er ook nog gebeurt, dat de damesafdeling alleszins voort doet is zeker. Wel zal men de diensten missen van Handbal. Vóór de huldiging van I /tpmnnstrntie ten hoctp tv\ r jeugdploegen gaf de Waasmunsterse klub een Kris Bieseman die als speel ster haar loopbaan afsluit. Wellicht treedt zij af en toe nog aan met het reserveteam. - Ook bij de andere ploegen uit de regio beweegt er wat. Uiteraard kijkt iedereen uit naar versterking maar het is nog veel te vroeg om ons aan deze stoelendans te wagen. - Wal wel al vast staat is dat bij Ajax Lebbeke Jef Prinsen de taak van trainer-coach op zich neemt en dat Bart Van Ransbeeck volgend seizoen in de groen-witte kleuren speelt. - Bij E.V. Aalst zal De Ketel- butter verdwijnen naar Kort- rijk waar hij wegens studiere denen gaat wonen. Dat Wel- lekens opnieuw de funktie van trainer-coach op zich zal nemen lijkt meer dan waar schijnlijk. - H.K. Lokeren zal wellicht A. De Brouwer aan Avanti afstaan maar hier moet nog onderhandeld worden over de prijs. - Bij H.K. Waasmunster kijkt men uit naar een doel man. Fl. D'Hams zet een punt achter zijn spelersloopbaan en wordt wellicht trainer- coach bij Squadra Femina Lebbeke. Naast een doelman ren speler aantrekken om de jeugd te leiden tijdens hun eerste seizoen in 3e afdeling. Kontakten werden gelegd maar zonder er nu al namen op te plakken mogen wij wel zeggen dat het om twee spe lers gaat die uit le nationale komen. - Robuco Buggenhout, met H. Trienpont niet meer als speler maar wel als trainer- coach zag Brouillard terugko men en sprak ook met een speler van een Brusselse pro- vincialer. - Brabo Denderbelle zal wel licht J. Walraevens overne men van Berlare De jonge Lebbekenaar zou hiermee zijn vervoerproblemen oplos sen. Brabo traint en speelt immers in de Lebbeeksc sporthal. - In elk geval zal het nog een hele tijd duren voor de «ver schuivingen» in het spelers- potentieel van de klubs offi cieel zijn. Overgangen moe ten inderdaad aangetekend verstuurd worden tussen 1 ju ni en 15 augustus. U begrijpt - Het voorbije weekeinde kwalificeerden de Belgische dames zich voor de C-wereld- Volleybal. Club 65 tijdens het tornooi van De Schakel in Handbal. De pupilllen, miniemen en scholieren van HK Waasmunster werden gehuldigd door hun bestuur en de Nieuwkerken (Iv) supporters (Iv) gewonnen van Turkije en Groot-Brittanië. Segers van Lebbeke scoorde twee doel punten. - Nog bij de dames. E.V. Aalst gaf forfait voor de test wedstrijden die eventueel recht geven op promotie naar le nationale. Eendracht wil wellicht niet boven de eigen mogelijkheden uitgroeien. - Berlare nam bij de heren wel deel aan de eindronde van de 2e gerangschikten van de provinciale afdelingen. Er werd gelijkgespeeld tegen Brugge en verloren tegen Brasschaat zodat Berlare geen kans meer maakt op pro motie. - Van maandag 8.8 tot en met vrijdag 12.8 organiseert FROS een handbalstage voor jongeren van 10 tot 16 jaar. Lesgevers zijn Bart Van Ransbeeck, M. Kranzen en G. Lepez. Voor meer inlich tingen kan men terecht bij FROS, K. Van Damme, St.- Jansstraat 32-38, 1000 Brus sel, tel. 02-515.03.16 Gewoontegetrouw wordt er op het einde van het seizoen een rangschikking opgemaakt van de Topscoorders in de diverse reeksen. R. Orlowski, de Avanti spfr ler-trainer haalde het in le nationale Heren met 137 doelpunten voor de Nederlan der Will Jacobs (Neerpelt) met 113 treffers. Bij de reser- ven le nationale vinden wij verrassend de jonge J. De Mayer op de 8e plaats met juist 50 doelpunten tn twee de nationale komt A. Verlin den op een 8e plaats terecht met 81 treffers. In 2e nationale dames eindigt de «onverslijtbare» C. Simal vijfde met 85 doelpunten. - Het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen is nog altijd op zoek naar medewerkers. Vooral een persoon voor de funktie van secretaris wordt gezocht. Inlichtingen bij het interim-secretariaat W. Van Hove, Stationsstraat te Lebbeke. EVA FALOS VOLLEYBALKOMPETITIE

De Voorpost | 1988 | | pagina 28