Liefhebbers sporten zo Minivoetbaltornooi van Real Witte Pen FC Cado nu ook kampioen... Atlantic kreeg geen ploeg samen én... bezorgde Cado een papieren beker Gemeentebestuur Lokeren wint mini-tornooi Wase Persclub Liefhebbersvoetbal. De deelnemers aan het voetbaltornooi van R.B.S.-Rozen te Lokeren (polo). Het elfde Mini-voetbaltor- nooi van de wase Persclub kan moeilijk het suksesrijkste uit de reeks te noemen zijn. Te veel clubs moesten immers in laatste instantie van deelne ming afzien. Zo konden het gemeentebestuur van St-Ni- klaas en St.-Gillis Waas niet aan een respektabele ploeg geraken terwijl de personali teiten van Kruibeke helemaal niet kwamen opdagen zonder verwittigen (hun kat stuurden). Uiteindelijk kon de Wase persclub dan nog uitkomen tegen de gemeentebesturen vanTemse, Lokeren en Beve- ren. Een mini voetbaltornooi dus in de letterlijke zin van net woord. Door al deze strubbelingen was de concen tratie bij de Wase persjongens natuurlijk wat weggeebt zodat ze in hun eerste wedstrijd van net tornooi verloren van het voor gastheer spelend Lokeren. Lokeren dus favoriet, dat was duidelijk, al mocht men Tcm- se natuurlijk niet onderschat ten. De scheepsbouwers die altijd wel een of ander geheim wapen in petto houden had den immers burgemeester Van Riet meegevraagd om in het doel post te vatten. Doch wegens één of andere reden kon de politieke leider uit Temse niet aanwezig zijn zo dat het doel van Temse nu maar voor de helft gevuld was. Dat kwam trouwens vlug tot uiting toen de wedstrijden hun verloop kregen want hoe hard Luc De Rijck zich ook inspande, en hij zelfs de knap ste goal van het tornooi scoor de, de Temse ploeg kon geen enkele maal een zege beha len. Dit mag toch ook wel verrassend te noemen zijn. Het gemeentebestuur van Be- veren was naar aloude traditie ook weer present. Zij het wel met 4 spelers en één halve. Want hun topschutter Robert Blommaert had een spier- scheurtje opgelopen bij de opwarmingen. Hij speelde dus op halve kracht, maar desalniettemin maakte hij toch winningsgoal in de wed strijd tegen Temse. De ploeg van Lokeren die bestond uit Theo de Meyer, Willy Van Kerkhove, Luc Marchand, René Vermoens, Noël Hebberecht, Antoine De Sutter en Herman De Braeckelacr met als coach Herman Magherman won na de openingswedstrijd ook al de resterende wedstrijden zo dat zij de zegereeks van de Wase Persclub onderbroken en zelf het tornooi op hun naam schreven. Voor de Wa se Persclub alvast een streep door de rekening want bij eventuele winst was de Wis selbeker van Radio Land Van Waas voor hen bestemd geweest. De uitslagen Wasepersclub - Lokeren 5-6 Beveren - Temse 1-0 Wase Persclub - Temse 5-1 Lokeren - Beveren 5-1 Beveren - Wase Persclub 1-4 Temse - Lokeren 2-4 Eindrangschikking 1. Lokeren 2. WasePersclub 3. Beveren 4. Temse Mare Stevelinck De Voorpost - 3.6.1988 - 29 MINIVOETBAL Het tweede minivoetbaltor nooi op het terrein van Real Witte Pen is mede door het uitstekende voetbalweer uit gegroeid tot een groot succes. Er namen zelfs 9 ploegen deel i.p.v. de voorziene 8. Als de belangstelling om deel te ne men blijft toenemen moet het mogelijk zijn om het aantal ploegen nog op te drijven. Niet alleen liefhebbersvoet ballers komen hier aan hun trekken, want in de meeste ploegen treden spelers aan uit provinciale en zelfs uit natio nale afdelingen. Dat hierdoor de techniek primeert is wel duidelijk zodat het spelpeil dan ook de hoogte wordt in getrokken. Het tornooi werd op gang geschoten door Der by vorig jaar finalist met een 6-2 zege tegen de nieuw opgerichte Rudy Boys. Spor- tief-Real Witte Pen (3-3) was een harde wedstrijd met de uitsluiting van Danny De Wachter (SP) tot gevolg. Ru dy Boys verloor ook hun tweede wedstrijd tegen het Lokerse Van de Voorde (3-2) en kon de eindzege meteen vergeten. De Baere tegen het Gemeentepèrsoneel was rijk aan doelpunten (6-7) door het aanvallend spel van beide ploegen. Willy Boys - Segers- boys was verdedigend inge steld waar een zwak preste rende winnaar van vorig jaar de das werd omgedaan door Rudy Ronsmans. Van de Voorde - Sportief was een identieke wedstrijd, uiteinde lijk met dezelfde 1-2 cijfers gewonnen door de ploeg van Patrick Verniers (die echter niet aanwezig kon zijn). De thuisploeg stond lange tijd op achterstand tegen Rudy Boys. Maar in de slotfase konden Filip Baeckelandt en Franky Clemminck nog gelijk stellen. Segersboys leek na een uitste kende eerste wedstrijd een nederlaag te zullen oplopen, maar de 0-2 achterstand tegen De Baere werd nog omgezet in 4-2. Een goed combinerend Willy Boys nam in de tweede helft afstand van Gemeen- tepersoneel (1-4). Real Witte Pen-Derby was een spannen de wedstrijd uiteindelijk door de thuisploeg met 4-3 gewon nen. Derby herstelde vlug van deze opdoffer en won de ope ningswedstrijd van de tweede dag met 4-1 tegen Van de Voorde. Sportief behaalde de grootste score van het tornooi tegen een verzwakt Rudy Boys (12-1). Real Witte Pen - Van de Voorde was 5-0 zodat uiteindelijk het doelpunten- verschil de finalist uit reeks A zou aanduiden. De laatste wedstrijd was immers Derby- Sportief, waarin de Lokeraars genoeg hadden aan een ge lijkspel, maar wel speelden om te winnen. Derby werd immers in de eerste helft op 0- 2 gezet, maar toen leek Spor tief door zijn beste krachten heen en Derby bracht na een non-stop offensief de stand op 2-2. In een prangende slotfase hield doelman Patrick De Mul zijn ploeg echter recht. In reeks B kon een nu op volle toeren draaiend Willy Boys dat De Baere klopte met 11-4 alleen maar hopen dat Ge- meentepersoneel won tegen Segersboys. Stefan Smet bracht wel zijn ploeg twee maal op voorsprong maar uit eindelijk haalde Segersboys het met 3-4 en mocht de finale spelen. In reeks A stond Van de Voorde vrijwillig zijn plaats af aan Rudy Boys om De Baere te bekampen maar de ploeg van Jozef De Baere haalde de 7de plaats binnen met 4-1 winst. Derby dat dicht bij de finale stond behaalde tenslotte de 5de plaats met 2-1 winst tegen Gemeenteperso- neel maar bleek toch ontgoo cheld met de gemiste finale plaats. Volgend jaar beter dan maar. Voor de derde plaats bleek Real Witte Pen dat in de voorronde niet ver loor slechts één helft Willy Boys te kunnen bekampen. Bij de rust was het 2-5 maar een ontketend Willy Boys dat wedstrijd na wedstrijd beter begon te spelen won tenslotte met 2-11. De finale waar veel van verwacht werd loste deze hoge verwachtingen niet in. Sportief kon de afwezigheid van enkele spelers niet opvan gen en Segersboys begon compleet en uiterst gemoti veerd aan de wedstrijd. Bij de rust stond het reeds 3-0 en hoe zeer aanvoerder Danny De Witte zijn ploeg ook moti veerde de Segersboys bleven de bovenhand behouden om uiteindelijk zonder al te veel Liefliebbersvoetbal. In Loket (polo). moeite met 7-0 te winnen. Het was dan ook een gelukki ge coach Freddy Segers die de trofee uit de handen van SC Lokeren - speler Patrick Naudts mocht in ontvangst nemen. In de finale speelden volgen de ploegen: Segersboys: Luc Michiels, Chris De Bruvne. Danny Van der Look, Rudy Ronsmans, Ronny Segers, Chris Beer- naert, Yves Dutré. Sportief Verze. Plaetinck: Pa trick De Mul, Jan Verbeke, ?n speelde FC Bospark een vriendschappelijke match tegen de spelers van Vercammen Danny De Witte, Danny De Wachter, Patrick Vermeirsch, Eddy De Maesschalk. Scheidsrechters: Omer Van Doorslaer en Roland Windey. Uitslagen Reeks A Derby - Rudy Boys 6-2 Sportief - Real Witte Pen 3-3 Rudy Boys - Van de Voorde 2-3 Van de Voorde - Sportief 1-2 Real Witte Pen - Rudy Boys 2-2 Real Witte Pen - Derby 4-3 Darby - Van de Voorde 4-1 Sportief - Rudy Boys 12-1 Real Witte Pen - Van de Voor de 5-0 Derby - Sportief 1 Sportief Verz. Plaetinck 6p. (+12) 2. Real Witte Pen 6p. 6) 3. Derby 5p. 6) 4 Van de Voorde 2p. 8) 5. Rudy Boys lp. (-16) Reeks B Willy Boys - Segersboys 1-2 De Baere - Gemeentepersoneel 6-7 Gemeentepersoneel - Willy Boys 1-4 Segersboys - De Baere 4-2 De Baere - Willy Boys 4-11 Gemeentepersoneel - Segers boys >4 1. Segersboys 6p. 4) 2. Willy Boys 4p. 9) 3. Gemeentepersoneel 2p. (- 3) 4. De Baere Op. (—10) Finales 9de plaats: Van de Voorde 7de 8ste plaats: De Baere - Rudy Boys 4-1 5de 6de plaats: Derby - Gemeentepersoneel 2-1 3de 4de plaats: Willy Boys - Real Witte Pen 11-2 lste 2de plaats: Segersboys - Sportief 7-0 Fair-nlo- pr(js: De Baere (V.G.P.) Liefhebbersvoetbaltornooi van Stekene Liefhebbersvoetbal. FC De Bonte Os speelde de finale van het R.B.S.-Rozentornooi i Lokeren (polo). Het 17de Liefhebbersvoetbal tornooi van Stekene is in vol ledige verwarring geëindigd. Het scenario is stilletjesaan bekend in het Waasland. FC Cado en FC Atlantic hebben het einde van de kompetitie bereikt met gelijke punten én evenveel gewonnen wedstrij den, zodat een testwedstrijd uiteindelijk diende uit te ma ken wie nu kampioen zou worden. Door een samenloop van al lerlei strubbelingen, misver standen, onwil, tegenkantin gen, gebrek aan planning enz. kwam de datum voor deze ultieme en beslissende wed strijd uiteindelijk op donder dag 12 mei te staan. Een datum die - zo bleek - gewoonweg niet kon. Vermits ook zaterdag 14 mei niet kon, haakte het tomooibestuur de knoop door: de testmatch diende te worden gespeeld op donderdag 12 mei. FC Atlantic kwam die don derdag niet opdagen «omdat 9 spelers elders aan de slag wa ren», zodat FC Cado dc titel zo maar in de schoot kreeg geworpen. Triestig en onspor tief einde van een nochtans spannend kampioenschap, dat door gebrek aan «durf» in 't honderd is gelopen. Spijtig. Kleine jongens Het laten spelen van de test wedstrijd op donderdag 12 mei was misschien geen ver standige en/of logische beslis sing, maar... het was de eerste keer dat het bestuur toonde wie er baas was! Waarom toch - we schreven het reeds meer keren - liet het Tomooibestuur niet vaker z'n tanden zien? Door steeds maar beslissingen op de lange baan te schuiven, door steeds maar iedereen naar de mond te willen spreken, door steeds maar toegevingen te doen is de 17de uitgave van het Tor nooi van Stekene een warboel van jewelste geworden, 't Ergste van héél die rotzooi is dan nog dat in feite nie mand écht tevreden was. At lantic voelt zich bekocht en geviseerd. Het wil de testwed strijd voor de titel spelen: op volle sterkte, maar krijgt daartoe nooit meer de kans. Cado van z'n kant is én bekerwinnaar én kampioen. Maar... de omstandigheden waarin het kampioenschap werd behaald, waarin de test wedstrijd werd gewonnen dus, laat ook bij de Cadospe- lers een wrange nasmaak na. We komen dus alweer bij het Tomooibestuur terecht: waarom heeft dit bestuur niet voorkomen dat dergelijke omstandigheden zich konden voordoen? De mogelijkheden lagen zo voor het grijpen. Met andere woorden: waar om heeft het tomooibestuur niet getoond wie er baas was? Weten zij dan (nog) niet dat de grote meerderheid van de voetballers bijna «kleine jon gens» zijn die moeten geleid worden, die zich dus enKei neerleggen bij de beslissing van een «échte baas»? Voet ballers moeten met ijzeren vuist worden geleid. Een ijze ren vuist die af en toe een «gulle» toegeving doet... Maar neen, zij hebben de si tuatie laten verzieken en zich dan op het laatste moment trachten op te stellen als Salo mon. Het is hen niet gelukt mét als gevolg dat het 17de Tornooi van Stekene in een chaos is geëindigd. Spijtig einde. Ook voor ons. Nooit komen we hier nog op terug. Jamais, Never, Nie- mals, Nunca. Papieren beker Ondanks het feit dat Atlantic afwezig bleef - gelukkig mis schien voor de «lieve vrede» was er toch nog een behoorlij ke opkomst voor het bal met prijsuitreiking. Spijtig genoeg was Atlantic niet de enige ploeg die kollek- tief afwezig bleef... Waar bleef KWB Stekene? Waar bleef Gouden Leeuw? Atlantic had nog voor een laatste «stunt» gezorgd door een papieren beker te laten afgeven ter attentie van FC Cado. Met daarbij een bege leidend schrijven. Elders kan de geinteresseerde lezer daarover meer bijzon derheden vinden. Net als een reaktie daarop van kampioe- nenploeg Cado. Burgemeester Heyse wenste Cado, namens het gemeen- Alle afgevaardigden met hun gewonnen trofee samen met d plechtige prijsuitreiking. (T en T) tebestuur, van harte geluk. Hij was er van overtuigd dat de waarde van dit tornooi voor de gemeente enorm is: honderden jonge mensen die elke zondagvoormiddag voet ballen. In vriendschap... Hij hoopte dat de «magere jaren» die het Tornooi mo menteel meemaakt, spoedig tot het verleden zullen beho ren, waarna de prijzen wer den uitgereikt. Prijsuitreiking Cado kreeg de «Beker van Stekene» als bekerwinnaar, terwijl de wisselbeker later zal worden uitgereikt ter gelegen heid van de huldiging op het gemeentehuis. Die wisselbe ker was namelijk «verdwe nen». Geschaakt als het ware door FC Atlantic. KWB Hellestraat kreeg de prachtige trofee «Fair Play André Penneman». Deze ploeg die 5de eindigde in de eindstand kreeg namelijk geen enkele gele of rode kaart gedurende het voorbije seizoen! Sint-Andries werd ook nog onderscheiden als ploeg die de grootste sprong heeft ge maakt in vergelijking met vo rig seizoen. Daarna mochten alle deelne- 'e notabelen op de foto na de mende ploegen hun trofee ko men afhalen in volgorde van de door hen behaalde plaats in de eindstand. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester Heyse, schepenen De Saegher en Verschraeghe, Raadslid Fruy- tier, die ook aanwezig was, werd - in tegenstelling tot voorgaande jaren - nu dus niet uitgenodigd om mee de trofeeën uit te reiken. Een zoveelste flater van het Tor- nooibestuur dus. TenT Ruzie in het Stekense straatje... We kregen (alweer) een schrijven vanwege FC Atlantic, één van de antagonisten in het titelduel van het Tornooi van Stekene. Daaruit moet blijken dat de ploeg nog «al het mogelijke heeft gedaan om een elftal samen te krijgen om toch de testmatch tegen Cado te spelen»... We geven in 't kort hun relaas weer. Dinsdagavond 10 mei meent een bestuurslid van Atlantic dat de ploeg toch maar in het strijdperk moet omdat het «echt sportief zou zijn». Men zou misschien wel 7 8 spelers samen krijgen... Het Tomooibestuur werd verwittigd én dat slaakte een zucht van opluchting. Krapuul Woensdagavond bleek evenwel dat Atlantic géén p'oeg samenkreeg. Hooguit 5 spelers. Hopeloos dus. Om het Tomooibestuur geen volgende slapeloze nacht te bezorgen, werd de «nieuwe situatie» niet doorgegeven. Gevolg: op donderdag 12 mei. dag van de testmatch, kwam van Atlantic niemand opdagen. Cado was in volledige tenue ter plaatse en na een kwartier floot de scheidsrechter de wedstrijd, die nooit begon, definitief naar het verleden. Ook niemand van Atlantic op de prijsuitreiking. Best zo, want «als het bier is in de man, is de wijsheid in de kan!» Hier heeft het bestuur van Atlantic het blijkbaar moeilijk. Laat ze maar zeggen dat Atlantic er niet is. Dat is nog altijd beter dan dat we moeten horen dat het krapul - zoals we door de heer Vereecken van SK Bosdorp worden genoemd - is komen vechten», aldus het Atlantic-bestuur. Kado voor Cado In het schrijven is ook melding gemaakt van het feit dat de wisselbeker niet ter beschikking zal zijn van de inrichters. Wij geven hem niet terug om hem aan de ploeg te laten zoals Cado, die het niet aandurft om tegen een volledige Atlanticploeg te spelen voor de titel. Enkel donderdag 12 mei én tegen amper 7 spelers durfden ze het wél», aldus de brief. Er is nog een PS toegevoegd aan de brief: «We zorgen voor een speciale wisselbeker: een kado voor Cado...». En inderdaad, tijdens het bal kreeg Cado een papieren wisselbeker aangeboden. Mét volgend briefje erbij: «Omdat dit best past voor een papieren kampioen, schenken wij u deze beker, ter vervanging van de echte wisselbeker. In de ogen van het tomooibestuur en enkele gatlikkers én misschien van uzelf zijn jullie ikampioen. Voor de rest van het sportieve Stekene is er dit jaar géén kampioen. Alhoewel traditioneel de kompetitie afgelopen is én u op papier kampioen blijft, vragen we ons toch af of u de moed heeft dit op het terrein te bewijzen. Langs deze weg dagen we u dan ook uit om een on-officiële testmatch te spelen. Met als inzet de wisselbeker». Of hierop ooit een antwoord komt weten we (voorlopig) nog niet. In bevestigend geval houden we jullie op de hoogte... M.G.

De Voorpost | 1988 | | pagina 29