Winst voor F.C. Bonte Girls uit Lokeren en het Sint-Niklase F.C. Avanti Walivo's bekerfinales: 30 - 3.6.1988 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL eens. In de zondagse topklas se werd het een bijzonder ver- Coene hopeloos naast ge knald. Toch bleef F.C. Bonte ploeg was er nog niet ge- skoord. De poging van Sabine In het stedelijke sportstadium Puyenbeke in Sint-Niklaas, werden tijdens het vorige weekend Walivo's bekerfina les gespeeld. Telkens ook het sluitstuk van het seizoen met straks ook nog de huldiging der kampioenen, waaraan thans nog een aantal ploegen werden toegevoegd. De be langrijkste hiervan werden F.C. Bonte Girls uit Lokeren en het Sint-Niklase F.C. Avanti als Walivo's jongste bekerwinnaars en ook nog V.K.W. 70 uit Sint-Niklaas, als de verdienstelijke eindlau- reaat van een niet onbelang rijke nevenkompetitie. Zoals in het verleden werd het ook nu weer een perfekte organi- tiekers ook niet ontgoocheld. Onder de leiding van scheids rechter André Beniars met Marcel Boon en Patrick Van Geem, startte F.C. De Pek ton met een goede doelpoging van Patrick Warrens nogal vrij opvallend. Blijkbaar wil den de Stekenaars hiermee hun rivalen duidelijk verras sen. maar na dit strovuur nam een technisch beter F.C. Wijnveld resoluut het over wicht. Met sukses trouwens en omstreeks het kwartuur, skoorde Dirk Boon in twee tijden (0-1, 13e min.). Hierop trachtte F.C. De Pekton te reageren en de pogingen met ondermeer een schot van Reggie De Maeyer, waren feit (1-4, 69* min.). F.C. De Pekton probeerde het nog met een late wissel en op de rand van buitenspel, skoorde Rudy Van Der Elsken voor F.C. Wijnveld ook (1-5, 88' min.). Echter de eindstand nog niet want in de slotmi nuut, zou Jan Yzewijn de Ste- kense achterstand nog verder doen oplopen (1-6, 89* min.). De ploegen: F.C. De Pekton: Peter Van Der Haeghen, Ronny Waege- naer (46* min. Eddy De Block), Erwin Zaman, Ronny Van Hooste, Eddy De Coster (46* min. Oswald Van Eetvel de), Ronny Van Eetvelde (75 De Maeyer, Patrick Warrens en Luk De Saegher. Coach: Walivo-Bekerfinale: FC Avanti won met glans de beker 1988 (dw) satie bij Walivo's voetbal- tweedaa se en met een be langstelling, welke vooral bij de bekerfinales opmerkelijk werd. Voldoende ook om het gemiddelde bij sommige pro- incialers te overtreffen en op het terrein van S.K. Sint-Ni klaas, werden het eveneens nog een aantal'sportieve mat chen. Echter niet altijd met een hoog spelniveau maar tel kens met een scheidsrechter lijke leiding, welke als uitste kend kon worden beschouwd. De aanwezigheid van o.a. burgemeester De Vidts, sportschepen Baetens en nog enkele stadsprominenten, on derlijnde ook duidelijk de sympathie van het Sint-Nikla se stadsbestuur voor Walivo, waar straks het aantal aange sloten ploegen sterk zal opge dreven worden... Bekerkompetitie H.V.W. - R.L.V.W.: Troosting: F.C. De Pekton (Stekene) - F.C. Wijnveld (Sinaai) Voor F.C. De Pekton uit de Hellestraat in Stekene, is het eerste seizoen bij Walivo wer kelijk fantastisch geworden. Na een bijzonder spannende kompetitie werd er in de za terdagse derde afdaling kam pioen gespeeld en de voetbal lers van voorzitter Frans Van der Haeghen, hebben zich daarbij ook nog gekwalifi ceerd voor de troosting in de bekerkompetitie van H.V.W.-R.L.V.W. Een on verwachts en heugelijk toe maatje trouwens en de afgete kende nederlaag tegen F.C. Wijnveld uit Sinaai heeft de Stekense kampioenenvreugde nadien niet kunnen temperen. Als vice-kampioen in de za terdagse tweede afdeling, werd F.C. Wijnveld bij deze troosting ook als de logische favoriet vooropgesteld en coach Armand Maes met zijn mannen, hebben de pronos- niet altijd onverdienstelijk. Nochtans werd de basis van het Wijnveldse overwicht door een sterk middenveld bepaald en daar bleef F.C. De Pekton meestal in gebreke. De withemden kwamen er ook minder aan de bal en daarmee was het vrij logisch, dat F.C. Wijnveld nogal uit drukkelijk domineerde. Zeld zaam waren echter de mo menten dat een skorekans kon afgedwongen worden en de voorlangse poging van Mark De Baere, werd hierop een uitzondering. Die moge lijkheden konden trouwens op de vingers van één hand worden geteld en aan de weerbaarheid van een stevige verdediging uit Stekene, kon toen nog niet worden getwij feld. Bij de sporadische tegenstoten van F.C. De Pek ton leek de Wijnveldse doel man minder zelfzeker en langs Patrick Van Puyen- broeck, skoorde deze ploeg voor de tweede maal (0-2, 37* min.). Reeds een teken aan de wand voor F.C. De Pekton dat voor de rust met Patrick Warrens, nog een uitstekende kans verkeek. Een dubbele wijziging bij de beide ploegen en het raderwerk bij F.C. Wijnveld, werd er door ontre geld. Vooral tijdens het vier de kwartuur voetbalde F.C. De Pekton toen duidelijk be ter en het was niet helemaal onverdiend, dat Luk De Sae gher met een kopstoot ook skoorde (1-2,58' min.). Langs Patrick Warrens en Oswald Van Eetvelde werd het zelfs bijna gelijk maar bij de eerste noemenswaardige tegenaan val van F.C. Wijnveld, skoor de Dirk Lambrecht na een misverstand in de Stekense defensie (1-3, 66' min.). Deze ploeg had meteen ook terug het juiste ritme te pakken en Patrick Van Puyvenbroeck, stelde doelman Van Der Haeghen voor een voldongen Gerrit Van Goethem. F.C. W(jnveld: Jean-Marie Bogaert. Raf Van Puyen- broeck, Freddy Colman, Ha rold Van Der Meulen (46* min. Mark Van Puyen- broeck), Jan Yzewij, Rik De Waele (46* min. Rudy Van Der Elsken), Dirk Lam brecht, Etienne Buyle, Dirk Boon, Mark De Baere en Pa trick Van Puyenbroeck. Coach Armand Maes. Finale: V.K.W. 70 (Sint-Ni klaas) - F.C. Corner (Hamme) Als reekskampioen in Wali vo's zaterdagse tweede afde ling heeft V.K.W. 70 uit Sint- Niklaas een beetje tegen de verwachtingen in, nu ook de finale om de bekers van H.V.W.-R.L.V.W. gewon nen. Meteen ook een gouden bladzijde in de klubgeschiede- nis en bij V.K.W. 70, waren er nog méér redenen om als underdog de bekerwinst te bejubelen. Voor de eerste maal werd er nu ook een sponsor aangetrokken en de nieuwe uitrusting van sanitair Hubert Smet uit Sint-Niklaas, kon niet beter worden inge speeld. Voeg daarbij nog de programmatie van een klub- feest enkele uren nadien en men begrijpt allicht, de uit bundige vreugde van V.K.W. 70. Bij F.C. Corner de vice- kampioen uit de zaterdagse topreeks, had men het zich allemaal anders voorgesteld. Daar fungeerde Omer Van der Voorden in Hamme reeds méér dan 25 jaar bij het amateuristisch voetbal be trokken voor de laatste maal als coach en op het spor tieve vlak, heeft zijn ploeg hem geen bijkomend ge schenk kunnen geven. Een diepe ontgoocheling ook bij F.C. Corner, dat als topfavo riet de voorstellingen niet heeft kunnen waarmaken. Het begin van deze finale werd voor de Hammenaars nogal bemoedigend Toen verliep het allemaal vrij even- Malsche, André Van Cou- wichtig met F.C. Corner als wenberghe, Hubert Peelman de gevaarlijkste ploeg en een (82* min. Tom Gabriels), misverstand in de verdediging Ronny Van Gucht, Henri van V.K.W. 70, werd door D'Hoey, Guy De Blende (70* Luk De Clippeleir doelmatig min. Freddy Van de Voorde), afgestraft (0-1,11' min Een Guy Rooms. Rudy Quintelier doelpunt dat er voor de Wui- en Luk De Clippeleir. Coach: tens misschien te vroeg kwam Omer Varder Voorden, en bijna ongemerkt, werd er Walivo's bekerfinales: toen ook een bepaalde non- chalance in de rangen gescho- £.C. Bonte Girls Ltjeren - «en. Méér had V.K.W. 70 FC- w'J"ve,d Glrls <Smaal» trouwens niet nodig en met Voor de dames werd deze een knap doelpunt, stelde Jo- bekerfinale ook de laatste (ï-"6 vïï reeds'geweien ZSÜZ WaUn-Danu.B.ker van M Waaslan*. FC Bon,e Giris ui, Lokeren n,ocH, de Beker me, F.C. Corner meteen ook een pioenschap door het verbond naar huis nemen (dw) verwittiging dat na een twin- geschrapt en de interesse, tigtal minuten in deze snelle wordt nu al naar andere reek- voor de rust zouden de girls wedstrijd, de indruk gaf de sen geschoven. Desondanks uit Lokeren tweemaal suk- hebben F.C. Bonte Girls uit sesvol uithalen: een schitte- Lokeren en het Sinaaise F.C. rende poging van Pascale Wijnveld Girls op een sportie- Cornelis werd door Chantal ve en waardige wijze afscheid De Meester van richting ver genomen met een bijzonder anderd en de ploegen, ston- spektakulaire bekerfinale, den terug gelijk (1-1, 30* Tevens ook de twee topploe- min.). Een weinig later skoor- gen uit het kampioenschap de Marianne Beernaert voor met F.C. Wijnveld Girls als Lokeren ook (2-1, 31' min.), eerste en F.C. Bonte Girls als Alleen F.C. Wijnveld Girls vice-kampioen. Garanties wijzigde tijdens de rust en ook voor een attraktieve onmiddellijk na de herne- match en onder de leiding van ming, kwam deze ploeg met het scheidsrechterstrio Willy een uitstekende vrijschop van De Dobbelaere, Eddy Bals en Farena Verschote, ook lang- Rik Van Damme, is het dat szij (2-2, 36* min.). De ploeg ook geworden. Het werd zelfs uit Lokeren werd er enigszins een vlot begin voor F.C. Bon- door aangeslagen en F.C. te Girls dat bijzonder offen- Wijnveld Girls, liep toen sief was ingesteld. Er werd meestal in het offensief. Een trouwens een duidelijk over- gekwetste Cathy Mertens wicht afgedwongen met knap- werd daar nog vervangen pe akties, waarbij telkens de door Wendy Mets en de ploeg nodige punch ontbrak om een van trainer Roger Praet, zou finale stelselmatig te zullen P°siliaf "J5"!'*?' ïel ™ich' ""«efcn. De beheersen Met een eoede ven Daarm luk,e FC' WlJn" ta,e kansen warel1 echter kopstoot van Rudy Ouintelier veld Girls <eeds me' de ee'sle "°8 v°°' FC- W)nveld Girla werd dat overigens ook duide- -«ntenswaardtga tegenstoot langs Rtta Schatletnan met li ik Pesteld Alhoewel en nadat Annick De Clercq tenslot,e n08 8eel en Ann V KW 70 met eeel voor de Lokerense verdediging had Wauters. Tijdens de laatste Walter' Boddaert, bepaald °"'8™dEld- ak»°rda Chrét. minuten zou deze ploeg nog „j. Coene eerder gemakkelijk (0- de forcing voeren maar de doelman3 Waterschoot toeh J. 7'min.). Ook enkele minu- ultieme mogelijkheden »a- 'vïï ^o'eten^oobrengen om jjn „inpo van JL arhLrctand n'euwe doorboring. Toen Ilse Boon en Cornelis, beslo- t» hnnrion Naar hpt cinrlp tnc werd een sc'10t van Cathy ten toen te zwak en het bleef door, werd de reputatie van aoarctza hzaif» «rorH Mertens door de Lokerense tenslotte bij een drawn. Straf- F.C. Avanti wéér de aange- van de eerste helft werd nummer de dwarsüg. ^hoppen d;s en dat toemaat. _m Frans Van Laere. F.C. Wijnveld Girls: Esther Blommaert, Chantal De Meester, Mady Lerno (36* min. Lea Heyrman), Rita Schatteman, Ann Wauters, Chris Vlijminck, Chantal De Rijcke. Farena Verschote, Christa Coene Cathy Mertens (48* min. Wendy Mets) en Annick De Clercq. Coach: Rudy Van der Elsken. F.C. Avanti (St.-Niklaas) - V.K. Were Di (Stekene) Bij F.C. Avanti is het jongste kampioenschap bijna op het zelfde patroon gesneden zoals bij... S.C. Anderlecht. De Brusselaars werden ook door een minder goede start en ondanks nog een vierde plaats in de eindstand, ook nooit bij het titeldebat in de nationale topreeks betrokken. Het prestige van de klub kon toen nog door de landelijke beker finale worden opgetrokken en tegen F.C. Standard, werd die onlangs ook nog gewonnen. In dezelfde boot heeft F.C. Avanti nu ook gevaren en in kompetitieverband. werd het tenslotte nog een vijfde plaats in de zaterdagse eerste reeks. Inmiddels werd de bekerwinst tegen V.K. Were Di uit Ste kene ook al behaald en daar- V.K.W. 70 opeens weer ge zwengeld. Een schitterend seizoen trouwens en dat werd Walivo. V.K. Were Di verloor de bekerfinale bij de heren (dw) Walivo-Damesbeker van het Waasland. FC Wijnveld speelde 2-2 in de finale verloor met de penalties tegen de Bonte Girls (dw) .ï-nnL ëer geweerd en de rebound, je, werd al even spektakulair. Gery Stevens met een kop- werd door deze'^de Christa Na twee beurten voor iedere het voor V.K. Were Di even- stoot (2-1, 43' min.). Tijdens de rust zou alleen de Sint- Niklase ploeg dubbel worden gewijzigd en met de inbreng van een balvaardige Afasi Khalil, werd de verdediging van V.K.W. 70 ook duidelijk versterkt. In het eerste kwar tuur van de tweede helft, had den de beide ploegen het eer der moeilijk om hun speelwij ze op te dringen. Het werd dan meestal een hardnekkige strijd in het middenveld en veel doelgevaar, heeft dat al lemaal niet ingehouden. Ten slotte werden de inspannin gen bij F.C. Corner ook ver dubbeld en aan de soms uit stekende akties, kon slechts moeizaam enig doelgevaar worden gekoppeld. De Ham menaars zochten uiteindelijk méér baat bij een wissel en nadien, zou de ploeg nog maals worden gewijzigd. Een eerder rustig voetballend V.K.W. 70 met Khalil Afasi als een uitstekende flankver dediger, geraakte zelfs ook nog aan een paar halva doel kansen. Echter niet voldoen- Girls met goede kombinaties Van Cauwenberghe werd ge- de om méér afstand te nemen en met Pascale Cornelis als de stopt en Pascala Cornelis, en met een verkeerde terug- absolute smaakmaker in het raakte voor Lokeren de de- speelbal van Walter Bod- middenveld, verder aandrin- klat. Ook voor F.C. Wijnveld daert, werd het voordeel van gen. Vruchteloos evenwel en Girls werd het schot van V.K.W. 70 bijna nog van de ook een paar hoekschoppen, Chantal De Meester geweerd plank geschoven. Een ploeg zouden aan de situatie niets en knalde Farena Verschote, welke door scheidsrechter veranderen. Bij de schaarse hopeloos over. Daarna werd Frans Wijmeersch als de beste tegenstoten was F.C. Wijn- het driemaal raak voor F.C. man op het veld met de assis- veld Girls zelfs veel gevaarlij- Bonte Girls: Katrien Frackie- tentie van Rudy Michiels en ker. Daar werd ook méér wiez, Ilse Boon en Marianne André Van De Voorde, ook rechtstreeks gespeeld en langs Beernaert, hadden toen méér nog een nieuwe wissel liet Chantal De Rijcke en Christa geluk. Ook de ploeg uit Sinaai optekenen en voor F.C. Cor- Coene, werd Cathy Mertens skoorde nogal vlot met An- ner was de kans op een finale- alleen voor Ingrid Van Brit- nick De Clercq en Rita Schat- winst toen al voorbij. som afgezonderd. De Loke- teman maar de laatste poging De ploegen: rense verdediging kon toen van Ann Wauters, werd schit- V.K.W. 70: Freddy Water- gelukkig afweren en uiteinde- terend door Ingrid Van Brit- schoot, Walter Boddaert, lijk, kraéerde F.C. Bonte som geweerd en dat werd Guido Albrecht (46* min. Girls ook doelgevaar: Pascale voor F.C. Bonte Girls vol- Khalil Afasi), Geert Beek, Cornelis schoot toen tegen de doende, om Walivo's bekerfi- Guy Moerloos, Eddy De Wil- deklat aan en Marianne nale te winnen, de, Ronny De Decker (75* Beernaert, kreeg de bal ook De ploegen: min. Luk De Gendt), Luk niet tussen de palen. Ook F.C. Bonte Girls: Ingrid Van Vereecken, Ronny De Cau- weer sensatie aan de overzij- Britsom, Chantal Vermeulen, wer (87* min. Patrick Core- de bij een hoekschop van An- Annie Naudts, Katrien Fra- man), Gery Stevens (Yvan nick De Clercq. Toen schoot ckicwiez. Marjan Thien- Van Acker) en Joris De Wit- Cathy Mertens de afgeweerde pondt, Pascala Cornelis. Es- te. Coach: Ronny De bal weer naar doel en Chantal meralda Van Broeck, Sabine Cauwer. Vermeulen, verijdelde met- Van Cauwenberghe, Ilse F.C. Corner: Luk Vermache- een een nieuw doelpunt van Boon, Marianne Beernaert en len, Guido Van Hese, Luk De F.C. Wijnveld Girls. Kort Bettina Van Boxlaer. Coach: mogelijkheden, heeft dat alle maal niet opgebracht. Amper een paar voor F.C. Avanti en door de stevigheid van de Ste kense verdediging, kon daar uit ook geen profijt worden gehaald. Slechts een wissel bij F.C. Avanti tijdens de rust en in de tweede helft, sloeg opeens de vlam in de wed strijd. Misschien ook al omdat F.C. Avanti toen vrijvroeg skoorde langs Rudy De Jon- ghe op een voorzet van Jozef De Rudder (1-0, 48' min.). V.K. Were Di reageerde on middellijk met een wissel en de Stekenaars, waren nu wel verplicht om naar het offen sieve te schakelen. Toen lag een opvallende Hilaire Kint dikwijls aan de basis van de akties en voor V.K. Were Di, schoot Harold Van der Meu len rakeling voorlangs. Er stak nu ook meer animo in de wedstrijd en langs weerskan ten, werd er thans met over tuiging gespqeuunggzzen de beide ploegen zich dreigend aanstellen en Patrick Janssens de doelman van F.C. Avanti, kon Harold Van Der Meulen eens tijdig anemmen. De ploeg uit Stkene greep toen ook naar een nieuwe vervan ging en er werd een tandje méér gestoken. F.C. Avanti had het toen even moeilijker en pogingen van Luk D'Hol- lander en Harold Van der Meulen, werden schitterend door de doelman van F.C, Avanti geweerd. Deze ploeg zou trouwens ook nog wisse len en door Kris De Rudder en Alain Baluwé, werden een paar wankende kansen verke ken om definitief de beslissing af te dwingen. In de slotminu- ten bleef dat nog even een onzekerheid en toen was er ook nog geel voor de Steken se Harold Van der Meulen. Daarmee was de taak van het uitstekend scheidsrechterstrio Mon Van Royen. Roger Moortgat en Etienne Stee man, bijna bekeken en met een late wissel voor F.C. Avanti, bleef deze ploeg ten slotte nog overeind. De ploegen: F.C. Avanti: Patrick Janssens, Herman Van Raemdonck, Lucien Vancauteren (46* min. Gino De Rudder). Alain Ba- luwe, René De Landtsheer, Yvan Stroobandt, Rudy De Jonghe, Jozef De Rudder (76* min. Erik Baert), Patrick Ba luwé (88* min. Urbain Van Uytfanghe), Michel Boone en Kris De Rudder. Coach: Jo- dienstelijke derde plèats en zef De Rudder, tot nu toe, is dat al het beste V-K- Were Dl: Rudy Wittock, resultaat van V.K. Were Di. Guido Hecman. Theo Van Op de koop toe werd ook nog Vlierberghe (65* min. Peter de finale van Walivo's beker- Verstraeten), Germain De voetbal bereikt en ondanks de ^locki L1e0,Df ,,medt' nipte nederlaag tegen F.C. De Gendt, Luk Van de Wal- Avanti, wordt het voorbije 'e; Guy "eters (5lr min. Hi- seizoen door de Stekenaars 'aire Kint). Luk D'Hollander als uitzonderlijk beschouwd, en Jacky Arbijn. Coach: Ron- Uitzonderlijk werd die beker ny Dragon... finale echter niet. Alleen in Roger Van Laere de aanvangsminuut was er enige opwinding toen Kris De Rudder van F.C. Avanti voor 0p ïrijdag juni h„(t in hel het doel van V.K. Were Di ku|turccl centrum van Maas- werd afgezonderd, maar Ru- eik de bedrijvendag plaats, dy Wittock redde toen uitste- Hij wordt georganizeerd door kend. Het beste moment de vzw Wcrkgelegenheidsa- trouwens uit die eerste helft gentschap Maaseik. De dag want de beide ploegen opteer- staat in hel leken van de ran den duidelijk voor een lange studieronde en behouden hd<lsagcmschap ^aascik. voetbal zonder enige risico s. Hamontweg 38 te 368U Maas- De kijkwaarde bij deze be- eik (011/56.79.67). kerfinale stond toen ook niet bijster hoog en het spektakel. Op zondag 12 juni orgamscen bleet duidelijk onder de ver- PSS'ngclub Roadjoggcrs rat V, i i Haaltert zon derde jogging, wachtingen De beide ploe- dc start Wordt gegeven in zaal gen liepen meestal in een tak- pjgane jn de Larcstraat 11 te tisch keurslijf zonder veel in- Haaltert. spiratic en wenkende skore-

De Voorpost | 1988 | | pagina 30