21e Gewestelijk Turnfeest georganiseerd door Morgenrood - Grembergen «Schouderkongres» in Sint-Niklaas Garage Rotthiers (Hamme) bij de dames en Nestorboys (Denderleeuw) bij de heren Lenigheid, ritme en show waren smaakvolle ingrediënten tijdens turngala te Bazel Haasdonk A wint eerste tornooi Delombaerde Finale Beker van Oost-Vlaanderen te Berlare Brandweer van Temse op de sportieve toer De Voorpost - 3.6.1988 - 31 TURNEN ZAALVOETBAL alle- mper iti en i Ste- daar- irden el bij st en sloeg wed- mdat roeg Jon- lozef lin.). on- :1 en wel ffen- i lag Kint n de Di, deu- Er in de ikan- jver- i de gend ssens anti, :ulen De toen rvan- indje vanti ijker Hol der irend FC. Jloeg risse- idder een erke- ssing ninu- een as er :ken- ulen. n het rstrio toger Stee met FC. ten- isens, onck, min. i Ba- heer, y De r (76* k Ba- Van ne en i: Jo- Itock, Van Peter De Dirk Wal- Hi- ander Ron- in het Maas plaats, d door leidsa- ic dag le mo tie: C. ilegen- aascik, Maas- niseert :rs uit 'gging in zaal t 11 te en kregen telkens een dave rend applaus. Een 350-tal aanwezigen heb- de in de Bazelse sporthal de ben vorige zaterdag Dulpop haar jaarlijks turnga- - 28 mei - kunnen genieten ja het 8ste reeds - en mag van enkele uren sport en beslist met sukses de toe show, Dat turnsport gebaseerd is op taten gaf bij optredens aan de lenigheid, was reeds vrij vlug brug en bij de rekoefening te merken bij de optredens De dames kombineren de le- van de kleuters, maar ook de nigheid met ritme en show, en Keurgroep De keurgroep o.l.v. Julien Van de Vijver (een 14-tal turnsters tussen 8 en 17 jaar) behaalde dit jaar al menige suksessen en gaf ook tijdens dit gesmaakte turngala enkele optredens ten beste. Na afloop van dit 8ste turnga la werden alle leiders en leid sters door het bestuur letter- - siers uuur nei ucmuui iciici- erzorgd door de ka- komst tegemoet zien, want jongere jeugd toonde zich ook dat geeft een zachte stre- hin_mp,:„s -P7et turnkring «Moed en aann»»™» nnhiiplr re»- 7Mr r;; h» ,,„i_ lino unnr het nno Vooral de 8 tholieke turnkring «Moed en het aanwezige pubiiek rea- Kracht» uit Bazel. Deze turn- geerde na alle optredens en- kring met 275 aktieve leden thousiast. (230 meisjes/dames en 45 jongens/heren) organizeer- Lenigheid zeer beweeglijk. Bij de vol- ling voor het oog. Vooral de wassenen - vooral dan bij de optredens van de «jazzballet- heren - werd deze lenigheid groep», in een verduisterde ideaal gekombineerd met zaal en onder kleurrijke kracht, want prachtige resul- spots, genoten zeer veel bijval terecht - want mede door hun inspanningen een gans jaar door is de turnkring «Moed en Kracht» een vere niging die haar naam beslist alle eer aandoet, want door moed en kracht samen te bun delen krijgt men een harmo nieus geheel. (carlos) Turnen. Het galafeest in Bazel werd een sukses. We zien hier aktie (dw) mgere turnsters in Dit jaar valt Turnkring Mor genrood de eer te beurt het «Gewestelijk Turnfeest» te organiseren. Het is mij een waar genoegen, in naam van alle deelnemende kringen, u allen uit te nodigen op dit massafeest 5 juni a.s. We danken daarbij onze voorgangers, met dezelfde wil bezield, om «bij te dragen tot de lichamelijke opvoeding van de bevolking door middel van turnoefeningen». «Rust, Roest» is een spreuk die in het bijzonder van toe passing is op de spieren. Een zittend leven binnens huis, werk zonder afwisseling, verblijf in slecht geventileerde vertrekken is het lot van een groot aantal mensen. Voor onze lichamelijke en niet min der onze geestelijke gezond heid is een voldoende li chaamsbeweging, meer dan noodzakelijk. Om te genieten van de voor delen van lichaamsbeweging, waarbij we denken aan: - Ontwikkeling van de spieren. - Bevordering van de adem haling en de bloedsomloop. - Verhoging van de warmte- produktie. - Ontwikkeling van een flin ke houding en groei van het geraamte bij jongeren. De ge wrichtsbanden worden be weeglijker, de gewrichten blijven soepel. - Toename van de spierkon- trole en zekerheid van bewe gingen. - Rust van geest en ontwik keling van wilskracht. De turnsport beantwoordt aan de voorwaarden voor een gezonde beweging. Bewegin gen mogen immers niet een zijdig zijn. Alle spieren moe ten geoefend worden. Ik hoop dat het 21' Geweste lijk Turnfeest te Grembergen, voor U het bewijs zal leveren, dat onze turnsport nog een 'zuivere en gezonde' sport is. Jef D'Hoey Programma Voormiddag: 09.30 u.: Ontvangst van de groepen in lokaal 't Ros Beiaard. 10.00 u.: Demonstraties op het Raymond Eeckhoudt- plein. 11.00 u.: OPTOCHT Volgorde: 1. Fanfare 'De Vrije Werk lieden' en Drumband 'Voor uit' uit Lebbeke. 2. Turnvereniging Ontwikke ling uit Tielrode. 3. Turnvereniging Gezond en Moedig uit Kruibeke. 4. Turnvereniging Schelde- rood uit Kallo. 5. Turnvereniging Naar Recht en Vrijheid uit Burcht. 6. Turnvereniging Vlug en Vrij uit Steendorp. 7. Turnvereniging Aan Ons De Toekomst uit Temse. 8. Turnvereniging Morgen rood uit Grembergen. Parcours: Vertrek lokaal, Sportplein- straat, Bakkerstraat. Vossen hoek, St.-Elooistraat, Groot- zand, Dr. Haeckstraat, Leu genstraat, Verbindingsstraat. 11.30 u.: Receptie in het Ge meentehuis te Grembergen. 12.00 u.: Eetmaal in de Rijksbasisschool te Grem bergen. Namiddag: 14.00 u.: Vorming voor de optocht naar het Massafeest. Parcours: Verbindingstraat - Stuyven- bergstraat - Sportpleinstraat - Terrein. 14.30 u.: Massafeest op het Raymond Eeckhoudtplein. Ingeval van regen gaat het Massafeest door in de Sport hal te Grembergen in de Scheldedreef. Programma Massafeest: 1. Algemeen optreden, Cy- riel Van Gheem 2. Trommelkorpsen Ant werpse Gouw, Rudy Van Vlierberghe 3. Bondsreeks Meisjes, Bet ty Mertens 4. Trampoline, Walter Van Berlo 5. Eigen reeks-bankoefe- ning, Patricia Van Haut 6. Bondsreeks kleine jon gens, Paul Mertens 7. Turners en turnsters lan ge mat, Rene Caluwé 8. Trommelkorps, Korps- verantwoordelijke 9. Bondsreeks juffers, Liset- te Van der Heyden 10. Eigen reeks, Luc Van Haut 11. Bondsreeks turnsters, Si- monne Stoop 12. Zweedse tafel, Paul Peleman 13. Bondsreeks dames, Si- monne Stoop 14. Algemene reeks, André Cornelis 15. Toespraak door Staatsse- kretaris Institutionele Her vormingen Norbert De Batse- lier. 16. Huldiging algemeen af treden, Cyriel Van Gheem. Sint-Niklaas. Op 4 juni wordt in samenwerking met het sportmedisch adviescentrum een sportkongres op het getouw gezet (xl) Sport en geneeskunde Sint-Niklaas werd uitgekozen voor het op 4 juni te houden kongres van sportdokters en begeleidende geneeskunde in de sport, van 8 tot 17 u. in hotel Serwir. Het OCMW neemt daadwerkelijk deel aan de bijeenkomst. Binnen het OCMW, of binnen de stads- kliniek eigenlijk, werd enkele jaren geleden onder impuls van internist dr. A. Dirix een sportmedisch adviescentrum opgericht, dat uitgebreide ap paratuur ter beschikking heeft. Het bestaan van het sportmedisch adviescentrum in Sint-Niklaas, dat in sport- middens ruime bekendheid geniet en gevestigd is in de polikliniek van de stadskli- niek, L. De Meesterstraat 5, wordt nog eens geaksen- tueerd door het houden van dit kongres. Schouderpathologie Het kongres van 4 juni wordt in het teken gesteld van de schouder. Men prezenteert de nieuwste koncepten en tech nieken betreffende de schou der. En er worden een aantal technieken en methodes die al geruime tijd bestaan, op nieuw voorgesteld en gereë- valueerd. Op het kongres wordt een korte herhaling gegeven van de anatomie van de schouder, waarin nieuwe aspekten die tot uiting gekomen zijn door de dissektietechnieken en arthroscopische onderzoeken zullen belicht worden door twee lokale sportartsen, dr. P. Vercruyssen en dr. R. Hac- quaert. Nadien spreekt dr. P. Delport over bepaalde patho- logieën en met name over de biomechanika i.v.m. de schouder. De Aalsterse arts Van Overschelde bespreekt nadien de operatieve behan delingen van de akute schou derletsels. Dokter Van Der Straeten van het Gentse uni versitaire ziekenhuis zal zich koncentreren op de fysiothe- rapeutische behandelings wijzen. Na het middagmaal zal de heer Quaadvliet uit Neder land handelen over de mani pulaties van de schouder ter behandeling van de schouder letsels en dan licht dr. Van De Velde de methode van Cyriax toe. «Arthroscopic van de schouder» en «operatieve arthroscopische technieken» zullen dan d.m.v. de video film worden uitgelegd door dokter Huylebroeck uit Aalst en ter Afronding van het kon gres zal de bekende arts Mar tens uit Pellenberg een over zicht geven van de problemen van de kronische last t.h.v. de schouder bij sporters. Cardiologie In de tweede sessie van de voormiddag wordt het woord genomen door prof. Hugo Ector van de KUL, die het hebben zal over bradycardie bij atleten, een kontroversieel onderwerp waar hij een uitge breide ervaring over heeft. Daarna zal dr. Herman Thiels vanuit het standpunt van de cardioloog trachten de link te leggen tussen de cardiovascu laire problematiek en schou derpijn. De heer Paul Bec kers van de UIA zal spreken over de nieuwe trends in de sportieve cardiale rt validatie. Op het einde van de voormid dagsessie stelt dr. Francis Ruys zich de vraag: <Leven sporters langers?» In de namiddag volgt o.m. een videofilmpresentatie over de praktische uitvoering van een goede cyclo-ergometische inspanningstest. Mede-orgenisator van dit kongres over sportgeneeskun de is, naast het Sint-Niklase sportmedisch adviescentrum de WSS, Vlaamse Vereni ging Specialisten Sportge neeskunde, die negen jaar be staat en zo'n duizend leden telt. W.V. Vorige week had onder im puls van het organizerende H.S.V. Temse een eerste jeugdtornooi zaalvoetbal plaats. Met werd meteen een schot in de roos voor de orga nistoren want de jeugdige ke rels streden natuurlijk voor wat ze waard waren zodat er heel de duur van dit tornooi spektakel te beleven viel. Van bij de start van dit tor nooi viel het op dat Sint-Gillis Waas én Haasdonk A de te kloppen ploegen zouden zijn. Temse wist dit blijkbaar heel goed want zij rekenden met een af met Sint-Gillis Waas. Doch dan volgde een misstap, want tegen Haasdonk B beten de Temsenaars in het zand De topmatch tussen Sint-Gil lis en Haasdonk A eindigde onbeslist zodat Temse dan toch enigszins als kamprech ter in dit tornooi gefungeerd had. Want Haasdonk A tikte Zaalvoetbal. Haasdonk-A tijdens het tornooi "Delombaerde" (dw) Zaalvoetbal. Kurth Van Grasdorff was de beste doel man van het tornooi "De lombaerde" in Temse (Iv) Nestorboys Denderleeuw. Ondertussen was de sporthal volgelopen met naar schatting zo'n 500 kijkers. De scheidsrechter was de heer Benny Gillis, die nu promo veert naar nationale. Favoriet was 't Zolderken dat dan ook uitpakte met een spetterende aanhef. Paul De Kegel dubbelde drie man en scoorde: 1-0. Nestorboys zorgde dadelijk voor betaald antwoord en na prachtig samenspel scoorde Johan Asselman: 1-1. Tony Collewaert maakte er 2-1 van in de 7e min. Dat er veel sfeer was hoeft nauwelijks gezegd, want er waren ook ongeveer 150 Den- derleeuw-supporters in de zaal. Toch was het aan de rust 4-2 voor 't Zolderken. Colle waert en De Kegel scoorden voor Berlare en Asselman op nieuw voor Nestorboys. In de tweede helft werd het snel 4-3 langs Guy Potter, maar nog in dezelfde minuut maakte Collewaert er 5-3 van. Toen dacht iedereen dat de wedstrijd gespeeld was, maar Denderleeuw kwam terug tot 5-5 met doelpunten van Pot ter en Baeyens. De druk was aan beide kanten groot, wat resulteerde in vele kansen en beide doelmannen kregen meer werk dan hen lief was. Nestorboys liep uit tot 5-7 met Zaalvoetbal. Alle winnaars van het Tornooi Delombaerde in Temse samen op de foto (dw) als eerste aan voor Sint-Gillis én Temse. Verder vinden we dan Haasdonk B dat voorlaat ste eindigde door de hekke- sluiter Palingshuis in een rechtstreeks duel te verslaan met nipte cijfers. Het was dan ook een glunde rende voorzitter Mare Delom baerde die aan de kapiteins van de verschillende ploegen In de sporthal van Berlare de trofee's mocht overhandi- Temse-Haasdonk B 34 was er afgelopen zaterdag gen, en de ploegen al meteen Palingshuis-St.-Gill.Ws. 1-6 maar één winnaar en dat was uitnodigde tot volgend jaar Temse-Haasdonk A 24 organisator ZVC 't Zolder- want na dit sukses zal H.S.V. Haasdonk B-St.-Gillis W 04 ken, die deze Beker had geor ganiseerd voor hun vijfjarig 4_7 bestaan. De bondsdelegatie 4 5 had geen woorden genoeg om deze mensen te feliciteren zeker deze weg blijven op- Eindrangschikking gaan met het inrichten van uA A, l. Haasdonk A jeugdtornooien. Alvast een 2 st -Gillk-Wc goede wissel op de toekomst 3' jemse voor het zaalvoetbalge- 4' HaasdonkB ^U'en' 5. Palingshuis Uitslagen: Fair-Play: Plaingshuis Haasdonk A-Haasdonk B 9-1 Topschutter: Davy Verbeeck Temse-Palingshuis 5-2 (7) St.-Gillis-Ws.-Haasdonk A Beste speler: Koen V. Kem- 1-1 zeke (St.-Gillis) Haasdonk B-Palingshuis 2-1 Beste doelman: Van Grasdorf St.-Gillis-W.-Temse 1-2 (Palingshuis) Palingshuis-Haasdonk A 0-4 In groot-Temse zit de zaal- voetbalsport duidelijk in de lift. Nadat de gemeentelijke sportdienst de nodige impul sen had gegeven door de or ganisatie van de «Beker van groot-Temse» op zich te ne men nam de Temsese Zaal ken momenteel deel uit van de Temse Liga. Het sukses gaat verder, want volgend sei zoen zullen weer enkele nieu we ploegen aantreden in deze Liga. Eén daarvan is de V.K. 4_2 met hun prestatie. Toch was 4_q dit programma eerder op een laag pitje gestart. Om 16.00 u. was de troosting gepland tussen Den Draver en Racing Temse, maar Den Draver gaf in het eigen Berla re forfait, en dat is blijkbaar niet in goede aarde gevallen bij P.C.-voorzitter Verlinden, met alle gevolgen vandien... De damesfinale was echter een spektakelstuk, waarin beide ploegen duidelijk voor de aanval kozen met als lo gisch gevolg dat de score ge- M.S. Brandweer Temse. Om zich 'ijk opging. De vele toeschou- echter te bekwamen alvorens wers waren getuige van een ze de grote stap wagen zullen evenwichtige wedstrijd, waar de jongens van V.K. Brand- in beide keepers heelwat werk weer Temse een vriendschap- kregen op te knappen. Toen pelijke wedstrijd spelen tegen de scheidsrechter het eindsig- Confiserie De Rijck uit Tem- naai floot, wezen de bordjes se. Deze wedstrijd heeft 7-7 aan. Er volgden dan straf- voetballiga de fakkel over. plaats op 4 juni om 20 uur in schoppen en de beide dames Reeds een vijftigtal clubs ma- de sporthal Tilroda, Antwerp- in het doel konden er elk één sesteenweg te Tielrode. Ter stoppen. Het was tenslotte dezer gelegenheid zal ook de Garage Rotthiers van Hamme nieuwe uitrusting van de die het haalde. Vreugde alom brandweerploeg voorgesteld bij spelers en bestuur, worden aan het ruime pu- Dan kwam de herenfinale tus- bliek. (mr) sen ZVC 't Zolderken en treffers van Raes en Assel man. Met nog zeven minuten te gaan wisselde coach De Kegel zijn doelman en ging door met vijf veldspelers, wat resulteerde in een doelpunt van Bert De Meyer: 6-7 en de spanning steeg nog enkele graden. In de laatste minuut kon Baeyens echter de 6-8 eindstand vastleggen, meteen het einde van een spannende en faire match. Burgemeester Van Sande en schepen Vercruyssen moch ten dan samen met voorzitter Sanchez en sekretaris De Cock van de Vlaamse Zaal voetbalbond de bekers uit reiken. Hoewel 't Zolderken verloor werd het een prachtige avond in de Berlaarse sporthal, vooral wegens de perfekte or ganisatie. 't Zolderken heeft getoond dat het iets kent van organiseren!

De Voorpost | 1988 | | pagina 31