zet puntjes op de I's De lange lijdensweg van het Aalsters station OCMW-voorzitter Richard Goossens OCMW zelf wassen? Zaak dr. Matthieu: andermaal wachten OCMW-voorzitter Goossens wil geen leugenaar genoemd worden VKAJ kampen uit de regio Aalst: Blijft het Aalsters ook jij kunt mee KVLV met «Weerkracht - Veerkracht» Dewaco en Werkersweizijn fusioneren «Vermeer-öuartet» in de Werf 4 - 3.6.1988 - De Voorpost Dot Aal teri hiei toe. Dot vrij we« Be var het jan ste ver tot pa; inh im| aar aai cec Wt dei vei hei hei ma jaa joe re Wi In' Hc dié SOI in\ ee re ciè he be Hi sel tei de Richard Goossens uit Nieuwerkerken, voorzitter van het OCMW-Aalst, voelt zich na allerlei ge ruchten verschenen in de pers, genoodzaakt in ver band met zijn niet meer opkomen op de PW-lijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen vol gende feiten mede te delen. Ik heb aan de lijsttrekker Mevr. De Maght en aan P.V.V.-voorzitter A. Pari- daens officieel medege deeld geen kandidaat meer te zijn op de P.V.V.- lijst, met afschrift terzake aan Volksvert. Van Ren- terghem. Aan deze personen heb ik ook medegedeeld dat ik afzie van mijn mandaat van onderhandelaar en dat ik mij sedert 26 april 1988 niet meer aanzie als deel uitmakend van de P.V.V.- fraktie gemeenteraad en O.C.M.W. De redenen hiervoor som ik in het kort op: ik had mijn kandidatuur slechts onder voorbehoud gesteld onder voorwaarde dat ik zou behoren tot de onderhandelaars en de tweede plaats zou bekle den op de lijst. Op deze beide voorwaarden werd door de lijsttrekker inge gaan. bij een eerste bespreking inzake de lijstvorming stel den de twee overige uittre dende schepenen zich hier lijnrecht tegenover er bleek een overeenkomst onmogelijk. Ik wens er de nadruk op te leggen dat er tot op dat ogenblik geen sprake was geweest dat ik een voor tzetting van mijn mandaat Liefst negentig bestuursleden van KVLV-Gewest Aalst gaan op dinsdag 7 juni naar de provinciale programma- beurs naar aanleiding van een nieuw jaarprogramma dat er zal worden gelanceerd. Voor onze provincie ge beurt zulks te Oudenaarde in Salons Mantovani. Op nationaal vlak zullen een 9000 bestuursleden met dit nieuw programma kennis maken: een nieuw jaarte- ma en nieuwe vormingste- mata begeleid door een brede waaier didaktische en edukatieve hulpmid delen. Hierbij verlaat KVLV de jarenlange traditie van ge westelijke programmada- gen om over te schakelen naar een meer attraktieve vorm van presentatie. Na een jaar lang intense voorbereiding wordt er het resultaat ervan getoond dat moet leiden naar ster ker geïntegreerd vormings werk binnen KVLV. Het programma beslaat een plenumvergadering in vier onderdelen van elk 20 minuten met telkens 10 minuten tussenpauze om van plaats en onderdeel te verwisselen. Verder is er een praatcafé en een beurs. De laatste 45 minu ten van deze beurs bren gen een gemeenschappe lijk programma van alle deelnemers. Een slotspek takel rond het jaartema «Weerkracht - Veer kracht». Voor nadere info bel Re- gien LASSUYT, 016/ 24.39.05. LH van O.C.M.W.-Voorzitter of eventueel een schepe nambt ambieerde. Ingevolgde de aangehaal de feiten heb ik eveneens mijn standpunt verstrakt en was ik onder voorbe houd akkoord om de 41' plaats in te nemen, maar dan onder voorwaarde dat ik mijn mandaat kon ver der zetten ofwel een sche penambt kon bekleden. Op deze beide vragen was het antwoord een katego- riek neen. Ik heb hieruit mijn kon- klusies getrokken en vast gesteld dat men in feite van gans deze zaak ge bruik heeft gemaakt om van «die dwarsligger» en die «verkapte Marist» op een voor de buitenwereld aanvaardbare manier af te geraken. Besluit Van in het begin van mijn ambtsperiode heb ik steeds betracht in de aller eerste plaats de belangen van het OCMW en dus van de bevolking prioritair te stellen en niet toe te geven aan drukkingsmid- delen voor en achter de schermen. Ik ben nooit een partijslaaf of ja-knik- ker geweest maar heb steeds gehandeld in eer en geweten. Door bepaalde personen die nu het mooi weer ma ken in de P.V.V.-Aalst en die deze partij nog moes ten «ontdekken» toen ik al jarenlang mandataris was is mijn houding in o.a. de ziekenhuis labo-affaire, de benoemingen binnen het OCMW, de oprichting en de daaraan verbonden strubbelingen van het nieuw Rustoord, de ellen dige slakkengang van het Nieuw Ziekenhuis en last but not least de mij toege kende Appelsienprijs (waar ik terecht fier op ben) nooit verteerd gewor den en was het uur van de afrekening gekomen. Op een van de perskonfe- renties van het OCMW heb ik trouwens in ver band met deze zaken ge zegd en ik herhaal letter lijk wat toendertijd in de pers is verschenen «Ik weet dat ik door deze hou ding een kruis mag maken over mijn verdere politie ke loopbaan, maar ik kan niet anders handelen» wel nu, deze toendertijd ge maakte opmerking is juist gebleken en is men er in geslaagd de laatste van de door sommigen zo ver wenste «D'Haeseleer- clan» eindelijk politiek te likwideren». Aalst. Enkele deelnemers aan de fietstocht langsheen de Leirekesroute die Baardegem, Moorsel en Meldert aandoet en georganizeerd werd door Vakantiegenoegens en de BGJG (a) De bouwmaatschappijen Dewaco Aalst en Werkerswel- z(jn Denderleeuw fusioneren. Dit onder meer omdat de looptijd van Werkerswelzyn ten einde liep. Daartoe was in de Denderleeuwse maatschappij echter een 2/3 meer derheid nodig die aanvankelijk niet bereikt werd. Verle den zaterdag werd dat wel het geval. Zelfs kwam er heel wat meer uit de bus want de beslissing tot fusie met lees opslorping door Dewaco werd genomen met 90% der stemmen. Dewaco verhuurt in 5 blokken aan de Rozen- dreef 232 appartementen. Weekerswelzijn heeft 250 eengezins- en dubbelwo- ningen. Meestal te Den- luistert naar de dubbel- derleeuw op de wijk He- naam «Dewaco-Werkers- melrijk. Ze beschikt bo- welzijn». Voor de huur- vendien over een uitbrei dingsmogelijkheid van 10 hektare. De nieuwe maatschappij ders verandert er niets. De jobs van het personeel ko men evenmin in gevaar. Aan de top zijn er wel wijzigingen. Aimé Goossens, voorzitter van Werkerswelzijn wordt voorzitter van de nieuwe maatschappij die met haar verdubbeld potentieel ruim aan kombattiviteit wint. En de huidige voor zitter van Dewaco Eddy Monsieur wordt nu afge vaardigd bestuurder van de nieuwe maatschappij. LH Aalst. Voor de derde leeftijd werd er in de Mikisclub een kaas- en wijnnamiddag georganizeerd die heel wat bijval kende (a) Vervolg van blz. 1 wen lagen klaar voor uit voering. De herinrichting van het dienstgebouw en de restauratie van het stationsgebouw zou in vol le studie zijn. Uit de brief wisseling blijkt ook over duidelijk dat de NMBS niet gf.ukkig is met de klassering van het gebouw en dat men met tegenzin zal overgaan tot de restau ratie. Vandaar dat er gere geld een uitstel werd ge zocht. Bovendien werd er vanuit Aalst veel te weinig politieke druk uitgeoefend om binnen korte termijn tot een genoegdoening te komen. Bogaert heeft wel geprobeerd druk uit te oe fenen bij de bevoegde mi nister en hij kreeg toen als reaktie dat de uitvoerings plannen voor de herinrich ting van het dienst gebouw reeds waren opgesteld en dat de betrokken diensten al hun akkoord hadden ge geven. De fietsenstalling werd in 1983 aanbesteed. Het was ook het ogenblik dat CVP parlementairen van de streek zich begon nen te mengen in het dos sier en de handelwijze van de NMBS aanklaagden. Dan volgt er een periode van vele beloften, maar een weinig daden. Sociale beroering In 1984 ontstond er dan sociale beroering bij het personeel omdat er plan nen waren tot personeels inkrimping. Ook op dat vlak is Bogaert tussen bei de gekomen. De NMBS bracht ook toen de plan nen voor de herinrichting van het gebouw in herin nering. In oktober 1984 werd door minister De Croo geschreven dat de weaken voor de herinrich- tiif^ van hei dienstgebouw tot noodstation door de raad van bestuur van de NMBS waren toever trouwd aan een aannemer uit het Brusselse en dat de uitvoeringstermijn van de werken bepaald was op 200 werkdagen. Sedert dien is het wachten. Tot het bericht kwam dat wer ken zouden aanvatten op 4 maart 1985 en achter de rug zouden zijn rond mei 1986. Bovendien ver klaarde de minister toen dat hij alles in het werk zou stellen om de aanbe steding van de restaura tiewerken te laten plaats hebben eind J985. Maar de NMBS liet dan weer weten dat er van de zoge naamde aanbestede wer ken weinig of niets in huis zou komen. De werken werden dan verschoven naar eind 1986 begin 1987 liet Minister Croo weer van zich horen: de werken tot herinrichting van het dienstgebouw werden in december 1985 gestaakt omwille van de faling van de betrokken aannemer. Men heeft het dossier vol gens Bogaert al dan niet bewust laten aanslepen, zodat de heraanbesteding van de werken pas in de eerste helft van 1987 zou kunnen geschieden. De minister beloofde toen ook dat de werken ditmaal in de eerste helft van 1988 moesten voltooit zijn. Dat alles heeft voor gevolg dat het restauratiedossier op nieuw werd achteruitge- steld en dat de minister veiligheidshalve geen jaar tal meer durfde voorop stellen. Uiteindelijk is er van een heraanbesteding niets in huis gekomen. De beperking van de finan ciële middelen, zo werd gezegd, liet niet tot toe een heraanbesteding over te gaan. Slechts indien het budget van 1988 dit toe liet, zou de NMBS hier omtrent de nodige beslis singen treffen. Dat was voor Andre Emiel Bogaert duidelijk te veel. Hij her innerde de betrokkenen aan de gedane beloften en minister De Croo reageer de ook prompt op 11 au gustus 1987 met een brief met tal van beloften. Het restauratiedossier van het stationgebouw zou gunstig geadviseerd zijn, de aan besteding van het noodsta tion zou in 1987 nog plaatsvinden en de werken zouden eind van dit jaar gedaan zijn. De restaura tiewerken zouden rond maart 1988 beginnen en klaar zijn in maart 1991. Maar toen viel de regering en het dossier geraakte weer in de onderste lade. In een brief van 22 april 1988 liet De Croo weten dat de werken voor de her inrichting van het dienst gebouw waren aanbe steed. Die werken moes ten al in 1984 zijn uitge voerd. Nu zullen ze klaar zijn tegen januari 1989. Maar nu is er een nieuwe minister die bevoegd is voor deze materie en Bo gaert vreest dat men alles van voorafaan zal moeten beginnen. Voor hem niet gelaten. De aanhouder wint immers. Al dan niet zelf het linnen van het OCMW-zieken- huis en van de rusthuizen Sint-Job, Sint-Lieven en Hopperank wassen of de was gewoon in zijn totali teit uitbesteden blijft een permanente vraag gedu rende reeds 15 jaar. Verleden jaar werd aan dit netelig probleem een grondige interne studie ge wijd. Resultaat ervan was dat het behoud van de ei gen OCMW-wasserij met 12 stemmen op 13 werd goedgekeurd. Onder meer de faktor tewerkstelling van het eigen personeel speelde daarbij een niet onbelangrijke rol. PW-fraktieleider in het OCMW Wilfried Van Herreweghe stelt nu ech ter dat in deze studie met twee faktoren geen reke ning werd gehouden. Enerzijds zou behoud van de wasserij impliceren dat die wordt aangepast aan de vigerende ministeriële normen en dat zou het OCMW van 25 naar 30 miljoen kosten. Anderzijds komt er de supplementaire belasting en moeilijkheid bij de ver huizing naar de Siesegem- laan wellicht in het ko mend voorjaar. Van Herreweghe heeft prijs gevraagd aan een vijftal gespecialiseerde fir ma's. Volgens hem kan met het uitbesteden van de was per jaar zowat drie miljoen worden bezuinigd. Een personeelsprobleem ziet hij niet. Bestaand per soneel kan gedeeltelijk ge bruikt worden voor sorte ren eri in erna behandelen van het linnen en de ande ren kunnen binnen het zie kenhuis nieuwe taken wor den toebedeeld. Een werkgroep onderzoekt an dermaal deze (netelige) si tuatie. LH VKAJ organiseert jaar lijks een aantal toffe kam pen die open staan ook voor niet-leden. Zo gaan VKAJ Aalst H. Hart en Lede op kamp naar Chapois. Een spetterend en dende rend kamp wordt dit in elk geval. Acht dagen erop uit met toffe gesprekken, kansen tot vriendschaps banden, plezier en veel onvergetelijke momenten. Acht dagen leven als sprookjesfiguren onder het tema «Hand in hand kom je in sprookjesland». De deelnameprijs be draagt 2.200 fr. en voor het tweede gezinslid 1.700 fr. Het kamp staat open voor alle meisjes vanaf 13 jaar en heeft plaats van 15 juli tot 22 juli en van 22 juli tot 29 juli. Inschrijven en inlichtingen bij: Myriam Scheerlick, Rok- lijf 32 te Aalst, tel. 053/ 78.97.57. Hilde Keymeulen, Noord straat 34, Aalst. Connie Podevijn, Terbe- kenstraat 25 Hofstade, tel. 053/77.20.89. VKAJ Mijlbeek gaat op kamp naar Diekirch en ook hier zijn alle meisjes uit de regio welkom als ze maar minstens 13 jaar zijn. Men vertrekt op 25 juli. Het worden vijf dagen vol j plezier, vriendschap in de natuur. Inlichtingen bij: Christa Van der Steen, Lambrechtstraat 42, Aalst, tel. 053/77.14.34. Sabine De Leeuw, Groen straat 61, Aalst, tel. 053/ I 21.67.96. Cindy De Neef, Moorsel- baan 264 Aalst, tel. 053/ 21.19.89. Ellen De Bisschop, Neder- veldstraat 58 Aalst, tel. 053/21.12.82. JM HEYMAN Op de jongste perskonferentie ten stadhuize werd de vraag gesteld waarom het OCMW niet de beschikking krijgt over de vroegere gemeentehuizen teneinde er zitdagen voor de Sociale Dienst te kunnen houden. Het lang aanslepend geding tussen dr. Frans Matthieu en het OCMW-Aalst moest verleden week donderdag door de Eerste Kamer van de Burgerlijke Rechtbank te Dendermonde ten gronde worden behandeld. Deze zaak grijpt terug naar 1982 toen het Aalsters OCMW de arts als diensthoofd van het OCMW-laboratorium schorste. Dit op grond van verden king van onregelmatighe den op hat financieel vlak. Maar dr. Matthieu werd zowel door de Raadkamer van Dendermonde als door de Kamer van Inbe schuldigingstelling (KTB) bij het Hof van Beroep te Gent buiten vervolging gesteld. Op burgerlijk vlak blijft de zaak echter onafgehan- deld. Nu vonden beide partijen liever dan zich uit te spreken het meer pas send te wachten naar de uitspraak van de Raad van State. Dit over de verlen ging van de preventieve schorsing die in 1984 door het OCMW aan het diensthoofd werd opge legd. Was die al dan niet gerechtvaardigd? Naar vernomen werd zou de auditeur bij de Raad van State de mening zijn toegedaan dat de verlen ging van de preventieve schorsing ten onrechte is gebeurd. De Raad van State zal in de loop van deze maand een uitspraak vellen. Wat impliceert dat deze zaak te Dendermonde niet meer zal behandeld worden vóór het gerechtelijk verlof. LH Schepen Floris De Winter die nog maar pas het ambt waarneemt en dus nog krediet moet worden ver leend antwoordde dat die vraag door het OCMW nooit is gesteld geweest.Er zou wel een raadslid her haalde malen gesugge reerd hebben die vraag aan het stadsbestuur te stellen doch de andere le den zouden er niet mee akkoord zijn geweest. OCMW-voorzitter Ri chard Goossens stelt niet de gewoonte te hebben op persartikelen of -konfe- renties te reageren doch kan dat nu niet laten. «Ik wil in de ogen van de be volking niet doorgaan als een leugenaar» stelde hij. «Uit het verslag dat in het overlegkomitee stadsbe stuur - OCMW die vraag te berde is gekomen». Pensioenen In de rand van deze kon- troverse werd nog gesteld dat bewuste oud-gemeen tehuizen alleszins worden gebruikt voor zitdagen van de pensioendienst en dit op volgende dagen en uren. Maandag: Erembodegem van 8.30 u. tot 12 u. Nieuwerkerken van 13.30 tot 16 u. Dinsdag Moorsel van 13.30 u. tot 15 u. Herdersem van 15.15 u. tot 16 u. Woensdag: Hofstade van 13.30 u. tot 14.45 u. Gijzegem van 15 u. tot 16 u. Donderdag: Baardegem van 13.30 u. tot 14.45 u. Meldert van 15 u. tot 16 u. Schepen De Maght voegde er nog aan toe dat in de vroegere gemeenteschool aan de Kaalberg te Moor sel die ex-klaslokalen wer den ingericht voor senio ren. Over de modaliteiten van het gebruik ervan moet nog beslist worden. LH Aalst. Ook het wagenpark van de stad war tentoongesteld (a) Het Vermeer Strijkkwartet ziek door suksesvolle kon- ken van Felix Mendels- uit Chicago werd in 1969 certen. De eerste Europese sohn, Bartholdy, Leos Ja- opgericht en verwierf in rondreis bleek meteen een nacek, Ludwig von Beet- het thuisland al heel snel voltreffer. hoven, een stevige reputatie in de In de Werf bracht dit we- (DA) wereld van de kamermu- reldberoemd quartet wer-

De Voorpost | 1988 | | pagina 4