Mare Galle laat Aalst niet los Stad int nu zelf belastingen op motoren Annemie vereremerkte verdienstelijke PW-ers Festival van Vlaanderen in de streek Geslaagde feestnamiddag in Affligemse jeugd zong Con Amore 6 - 3.6.1988 - De Voorpost Aalst. En of er genoten werd van het optreden (a) gen werk van Verschrae- ghen, Mozart, Bottsini en Tsjaikowski op uitnodi ging van het muzieken- semble Carmina en de ge meentelijke kulturele dienst van Puurs. Spon sors voor dit koncert zijn Duvel Brouwerij Moortgat en Rotary Club Willebroek Klein-Brabant. In Bomem zijn er twee koncerten. Een eerste op zondag 10 oktober om 20 uur in de Sint-Bernard us abdij waar Kris Matthijsens, Chan tal Burie en Janna Van Me- chelen Vlaamse komponis- ten en werk van Debussy en Donizetti spelen. De or ganisatie berust bij de Kul- tuurraad en de muzieka- kademie van Bornem. Lions Club Klein-Brabant verleent zijn medewer king. Dezelfde organisato ren nodigen op zondag 23 oktober om 16 uur in de Onze Lieve Vrouw paro chiekerk het Gemengd Koor Musica Nova en La Chapelle Lorraine uit voor een koncert met werk van Bach en Mozart. En dan is er in Beveren op vrijdag 28 oktober om 20 uur in de Sint-Martinuskerk een op treden van het BRT Koor met werk van Ligeli, La- porte, Scelsi en Byloo. Het gemeentebestuur en de kulturele raad van Beve ren staan in voor de orga- Wie gedacht had dat Mare Galle door zyn overstap naar het Europees Parlement de plaatselijke Aalsterse poli tiek zou vaarwel zeggen heeft het mis. Die staat naar eigen zeggen voor hem eerder prioritair. Per maand zetelt het Eu ropees Parlement amper vijf (5) dagen te Straats burg. Alle andere verga deringen, ook kommissie- vergaderingen. hebben plaats te Brussel. Het zal de gewezen minis ter dus niet aan gelegen heid en tijd ontbreken om in de plaatselijke politiek aktief te blijven. Mare Galle bevestigde dat er onderhandelingen met partners aan gang zijn. Die zijn echter niet aan hun einde en «zo lang er geen akkoord is over de totaliteit is er dat evenmin over enig onderdeel». Hij preciseerde dat voor hem alleen het belang van de partij telt en niet de eigen persoon. De SP stelt geen enkele exklusieve tegen om het even welke partij. Europees Parlement Mare Galle werd aangewe zen als lijsttrekker voor het Europees Parlement. Men zocht daarvoor een bekwaam en populair man. Die vond men in zijn persoon. Toen Galle in 1977 Bert Van Hoorick als lijsttrekker opvolgde na parachutage te Aalst, haalde hij reeds van de eerste keer 10.300 stem men. Belangrijker was dat de SP er te Aalst een twee de zetel bij kreeg en nog belangrijker dat die twee de zetel tot hiertoe kon behouden blijven. Onder meer door het feit dat Gal le zijn stemmenaantal op dreef tot 21.000. Ook op de gemeenteraadsverkie zingen scoorde hij hoog met 6.000 stemmen. Dat zijn naam niet tegelijker tijd met die van ministers en staatssekretarissen werd gemeld ligt aan het feit dat partijvoorzitter Van Miert wel de be voegdheid heeft om minis ters en staatssekretarissen aan te duiden doch dat de aanduiding van de kop man voor Europa een an dere procedure moet vol gen. Die is ondertussen af gelopen al moet in novem ber het kongres er nog zijn goedkeuring aan verlenen doch dat wordt dan een formaliteit. Opvolger Automatisch is de heer Van der Maelen de opvol ger van Mare Galle in het Belgisch Parlement. Moest deze man aan de taak verzaken dan wordt stadsgenote Gracienne Van Nieuwenborgh volks vertegenwoordiger. LH Gemeenteraadszitting te Aalst Met 35 punten op de dagorde van de open vergadering en 28 in de besloten zitting, werd de gemeenteraadszitting van verleden dinsdag er een van het korte type. Te 22.35 u. werd de openbare zitting reeds geheven. Raadsleden Edgard Hooghuys en Erik Ar ijs waren afwezig wegens vakantie en raadslid Willy Bosteels en stadssekretaris Chris Willems wegens gezondheidsredenen. Ordemotie plaatsen zijn er aangeduid fr Voor een verbinding van Bij ordemotie vroeg SP- en afgebakend. Het is het Siesegemziekenhuis raadslid Jan De Brucker thans eveneens aangewe- met de riolering, van bij de aanvang van de zit- zen het voorziene parkeer- 1.168.000 fr voor verbin- ting het woord. Hij infor- verbod in de Maaldreef ding van de riolering naar meerde waarom zijn punt tussen de Dorpstraat en de een lozingspunt en van van verleden zitting dat Kerkveldweg aan beide 717.000 fr voor aanleg van verdaagd was nog niet op zijden 'n te voeren. riolering langsheen de de agenda werd ingeschre- ^„jnggn beek werden de modalitei- ven. Het ging om de kledij ten van de belasting op 'van de politiemannen en Volgende leningen, samen motoren op de korrel ge- de eraan verbonden ver- goe^ voor - nomen. Volgens Willy goeding. Paul Stockman werden zonder bespreking Van Mossevelde (VU) stelde dat wat nationaal f,e0df£e™d'van zorgt deze «vereenvoudi- behandeld werd niet meer 2;786.000 fr. voor de ver- gjngw van deze belasting plaatselijk moet behan- nieuwbouw van het stads- kopzorgen aan de gemeen- deld worden, uitgezon- gebouw «Huis De Bolle», ten nu verantwoorde- derd wanneer het om geld- van !ijk zijn voor de inning, kwesties gaat en dat is hier 1-474.(XX) tr voor het uit- Het niet meer «mogen» het geval. «Zo simpel is voe[en van herstellings- toepassen van opcentie- dat» grimlachte schepen werken met gietasfalt te men Qp de provinciale be- Stockman. Het punt zal ™fu^rk5rken; van lastingen zorgt voor de ge- met de vakbonden vooraf- 375.(XX) fr voor de aan- meenten voor heel wat gaandelijk worden bespro- koop van dne containers; supplementair administra- ken op de tweede dinsdag van 495 000 voor de tjef werk. Vooral omdat van de maand. Eddy Mon- aankoop van podiumele- de teksten vaak onbegrij- sieur besloot uit de argu- f"®Pten voor _d® r!" pelijk en achterhaald zijn mentering van de schepen hallenj van 3.015.000 fr waarop deze belasting dat niet maandelijks met voor de heraanleg van de stoelt. Bovendien beschikt de vakbond werd verga- Molendnes in het kader men niet over basislijsten derd wat hij ten zeerste van de stadsherwaardering Van belastingplichtigen, betreurde. Hij hoopt dat Aalst-Rechteroever; van We| is men ervan over- daarin verbetering zal l-422-000 fr voor de her- tuigd dat voor een belas- komen ziening en het heropma- ting zoals deze die nu werd ken van het B.P.A. nr. 10 behandeld 2/3 om één of Parkeerverbod «Regent prins Karellaan» andere reden nooit geïnd Na gunstig advies in de dee' 1 en 2 - ereloon ont- werden, verkeerskommissie wordt werper. Het is dan ook goed dat de in de Maaldreef te Nieu- bevoegde stadsdiensten werkerken parkeerverbod Belasting op motoren zich ten gronde gebogen ingevoerd. In afwachting Nadat een punt werd ver- hebben over de tekst en de van de definitieve heraan- daagd om nader met het toepassing ervan, leg in het kader van de OCMW te worden bespro- Willy Van Mossevelde die dorpskernherwaardering ken en waarborgen wer- de belasting liever afge- werd reeds het woonerf in den goedgekeurd voor het schaft ziet, heeft dan ook de Kerkstraat ingericht aangaan van leningen door een reeks konkrete langsheen de hoofdingang het OCMW bij het Ge- vragen, van de kerk en de toegang meentekrediet van België Onder meer in verband tot de school. Parkeer- ten bedrage van 1.044.000 met het toegangsrecht om Niemand minder dan nationaal PVV-voorzitter Anne mie Neyts vereremerkte vijf verdienstelijke PW-ers van Aalst, «een van de 40% Vlaamse gemeenten waar de PVV meebestuurt». De zaal van de «Graaf Van Egmont» liep voor de gelegenheid vol prominenten, mandatarissen en militan ten. Onder hen ook volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem en de schepenen Gilbert Bourlon en André Doorns. a eer viel te beurt aan Anny Engagement De Maght, schepen van Annemie Neyts vergeleek bar| werkcn te Aalst een bedrijf aan een politie- K .- y u j - f en provincieraadslid. An- ke partij. In een bednjf ny bestuurslid van heel wat P W-bestuursorga nen, zowel op nationaal zijn er banden via loon en wedde. In een partij steunt het werk op vrijwillig en- Aalst. Het gekende Huis De Blieck aan het Keizerlijk Plein veranderde van eigenaar (a) de belastbare installaties te kunnen kontroleren. Zowel burgemeester De Kerpel als schepen Ghis- leen Willems noemen het afschaffen van deze belas ting in provinciale vorm een kwalijke erfenis. Vooral omdat die door de provincie op weinig effek- tieve wijze werd geïnd. Schepen Willems zegt dat alleszins ook de «hulpmo toren» moeten belast wor den. De hulpmotor is vaak de voornaamste die de an dere doet draaien. Kon- trole zou kunnen gebeuren door aangifte van het aan tal motoren ofwel door het gezamenlijk maximaal kwartiervermogen waarbij de faktuur van elektriciteit als bewijsstuk zou kunnen dienen. Dat moet wel on derzocht worden of alle motoren gelijktijdig aan gesloten zijn. En tenslotte moet de stadskontróleur toegangsrecht hebben tot de bedrijven. Kontroleurs zouden van het niveau A2 of Al moeten zijn. Van Mossevelde durft ver hopen dat er de kleinste en dus makkelijkste te kon troleren bedrijfjes niet eerst zullen worden uitge zocht en dat grotere be drijven op beide oren zou den kunnen slapen. Het gaat bij dergelijke zaken niet alleen om het principe dat goed kan zijn doch vooral om de praktische uitvoering ervan. Dieselmotoren PW-fraktieleider Oscar Redant brengt een ander aspekt aan. Wat met dieselmotoren als men rekent met het maximaal elektrisch kwar- - i - niveau als op arrondisse- !aJf, ,:an )aren 'i menteel, kantonnaal, ge- a momenteel meentelijk a|s plaatselijk 76.000 leden verdeeld over v,ak z;< is van he, 17 arrondissementele or- ^ureau VM de na_ tionale PW-vrouwen en ganisaties en zowat plaatselijke kernen. Toen de PW werd opge richt in 1972 waren er tiervermogen. Volgens Ghis Willems moet in dat geval ook het aantal moto ren van elke soort worden aangegeven. Van Mossevelde vraagt zich wel af of de te innen som men spreekt zowel van 14 als van 40 miljoen wel voldoende belang rijk is om dergelijke kon- troleprocedures in te zet ten met de erbij passende rompslomp. Om uit het slop te geraken stelt burgemeester De Kerpel voor het punt te verdagen. Ghisleen Wil lems heeft daar echter geen oren naar en dringt aan op afhandeling van het punt. Ook Eddy Monsieur wil gaan naar de stemming erover. Na enig over en weer ge praat wordt gestemd en wordt het punt goedge keurd. Kruciaal punt in de diskus- sie was wel het eventueel mogen kiezen van de soort kontrole door de gebrui kers. Het spreekt vanzelf dat ieder voor zich dan de minst bezwarende manier zou kiezen. Onbesproken Zonder enige vorm van bespreking worden vol gende punten aangeno men. De straat te Hofsta- de uitlopend op de Hekke- straat krijgt de naam Spui- meersen. In het Osbroek worden 11 m' naaldhout en 67 m3 loofhout open baar verkocht op basis van het beheersplan. Sparren worden gekapt als vreem de boomsoorten, essen omdat ze ziek zijn. LH bestuurslid van het koör- dinatiekomitee voor de T vrouwen, regio Aalst. 30.000 leden Jaar in jaar aj verdedi 5, de en_ uit steeds is het ledenaan- e bela»gen zowel in tal gegroeid. verschillende interkom- Een veeg uit de pan munales als in heel wat Tussendoor geeft Anne- studie-organen en -krin- mie de huidige regering gen Zoals het Vlaams re- een veeg uit de pan. Ze gjonaal overlegkomitee neemt het niet dat de op- van Vereniging van positie in geen enkel op- Belgische Steden en Ge zicht bij de voorbereiden- meenten en in de Commis- de werken wordt betrok- sje van Advies voor de ken o.m. qua agenda en Ruimtelijke Ordening; timing. «Dat de regering Paula Van Weyenbergh klungelt is niet slecht voor uj( Gijzegem die sinds de oppositie maar is dat 1951 aangesloten is bij de wel voor de instellingen liberale partij. Zij is mede- zelf. stichter van de PW-Da- Vereremerkt mesbond Gijzegem en van Annemie Neyts reikte ver- de PW-afdeling Gijze- volgens erkentelijkheids- gem. Het is tevens onder medailles voor bewezen haar impuls dat de PW- diensten uit aan vijf uit- gepensioneerdenbond, zonderlijk verdienstelijke waarvan zij voorzitter is, PW-ers. Ze worden daar- werd opgericht in de deel- bij letterlijk en figuurlijk gemeente Gijzegem. Zij is in de bloemen gezet. Die tevens actief als bestuurs lid in de PW-afdeling Gijzegem en als lid van het uitgebreid bestuur Aalst; Lodewijk August De Moor, lid van de liberale partij sedert 1959, lid van de PW sedert de stichting in 1961, lid van de liberale sociale werken, zieken fonds Edouard Pecher, alsmede van het vrij syndi- kaat voor het openbaar ambt, waarvan hij be stuurslid is van de Regio nale Aalst. Hij is bestuurs lid van de PVV-Hofstade en is er tevens voorzitter van. Bovendien is hij be stuurslid van het uitge breid bestuur van de PVV van het arrondissement Aalst en van de kantonna le; Raymond De Schutter, penningmeester PW- mannenbond Nieuwerker- ken van bij de oprichting, helper van het eerste uur bij alle door de PW-orga- nisaties van Nieuwérker- ken georganiseerde aktivi- teiten en ook bij alle LSW- aktiviteiten; Wilfried Van Herreweghe uit Gijzegem, OCMW-raadslid waar hij ook PW-fraktievoorzitter is. Is aktief in het dagelijks bestuur van de PVV- Groot Aalst en als voorzit ter in de PW-afdeling Gijzegem, waarvan hij de oprichter is. Dankwoord Eerste schepen Anny De Maght dankte namens de gehuldigden voor de blij ken van simpatie, erkente lijkheid en vooral vertrou wen. Voor de PVV zal, zo in de meerderheid als in de oppositie, de mens steeds centraal staan. lh In het kader van het Festi val van Vlaanderen 1988 worden ook in onze streek weer een aantal koncerten opgezet naast deze in de grote steden Antwerpen, Brussel, Gent en de pro vinciesteden Mechelen, Brugge, Lier, enz. We be ginnen in Sint-Niklaas waar op zondag 11 septem ber The King's Singers in de stadsschouwburg te gast zijn. Het koncert wordt georganiseerd door het stadsbestuur van Sint- Niklaas Donderdag 29 sep tember om 20 uur heeft in het Kultureel Centrum De Werf en dan zitten we in Aalst een koncert plaats met Hortus Musicus Tal linn. Het wordt een Ita liaanse suite met werk van Rossi, Frescobaldi, Gabrie- li, Monteverdi. Het stads bestuur van Aalst staat in voor de organisatie in sa menwerking met het Dirk Martenskomitee en de BBL. Nog in Aalst en even eens in De Werf op zater dag l oktober om 20 uur de Strijkers van het Scot- tisch Chamber Orchestra met een Italiaanse Suite. Dit keer wordt werk ge bracht van Vivaldi en Co- relli. Organisatie stadsbe stuur en het Dirk Martens komitee met als sponsors Intercom en Amylum. Het Purcell Quartet is op zater dag 8 oktober om 20 uur te gast in de feestzaal van het stadhuis van 8ion Sint-Ni- klaas met een Italiaanse suite, zeg maar werk van Vivaldi en Corelli. Organi satie stadsbestuur Sint-Ni klaas. Op dinsdag 11 okto ber in het kultureel Cen trum De Werf te Aalst om 20 uur het Ensemble Poly- phonique Europeen van Philippe Herreweghe met werk van Lassus. Organi satie stadsbestuur van Aalst en Dirk Martensko mitee. In Erpe-Mere kan men op zaterdag 15 okto ber om 20 uur in het ge meentehuis genieten van de Italiaanse suite ge bracht door Hopkinson Smith. De organisatie is in handen van het Bescherm- komitee voor Kuituur spreiding Erpe-Mere en Pioneer treedt op als spon sor. I Fiamminghi onder leiding van Rudolf Wer- then zijn te gast in De Kol- lebloem te Puurs op zater dag 15 oktober. Zij bren- Aalsu In de stadsdrukkerij zorgden de drukkers voor de nodige toelichtingen (a) nisatie en Ebesn Exon Che mical Belgium Johann Haltermann nv en Petro- chim sponsoren. In Loke ren is er op vrijdag 28 ok tober om 20 uur een kon cert van Gregoriaanse ge zangen in de kerk van de Minderbroeders. De gezan gen worden gebracht door de Scola Gregoriana Het stadsbestuur, de kulturele raad en het bestuur van het kultureel centrum staat in voor de organi satie. Aalst. Freddy Grey dit keer als presentator (a) In het kader van hun twintig jaar bestaan organizeert de Mikisclub tal van aktiviteiten. Een grote opkomst ditmaal voor een gezellige feestnamiddag met Eddy Rom, Freddy Grey zanger-animator-presentator en Paul De Smet organist. Z(j j brachten een denderende namiddag met muziek voor iedereen. In een volgelopen zaal van siasme bij de kinderen was tailverzorging waar velen de Bremaeker en Alice van j het Parochiecentrum gewoon geweldig! V. Van kunnen naar opkijken Meirvenne. groeide het door de Kultu- Frachen schonk hen syste- doch ook de nuanceringen Solist en leerlingen von- 1 rele Raad in samenwer- matisch opgebouwde liede- werden rigoureus onder- den in Jos Mertens een uit- king met het Gemeentebe- ren, stijgend van eenvou- houden. Met de hand ge- gelezen begeleider. Met stuur georganiseerd dig naar moeilijk; dit alles klapte versohillende rit- een eigen kompositie ver- schoolzangfeest uit tot een in een voor de kinderstem- men werden zelfs in «ca- overde hij de harten van de hoogstaande gebeurtenis, men aangepaste tessituur. non» ingeschakeld. En kinderen. In zijn toespraak belichtte Het schoolzangfeest groei- dan dat geheugenzingen! Met een historische ver- voorzitter Victor van Fra- de uit tot een prachtige Enig1 antwoording gaf musicus- j chen de grote waarde en manifestatie van volkskul- Heerlijke momenten dank- pedagoog Van Frachen invloed van onze eigen lie- tuur. Ook artistiek was het ten wij aan Van Frachen's uitleg over de Vlaamse j deren in de maatschappij een voltreffer. warme baritonstem en in- komponisten en hun werk. Na Jeugdlied» van Lau- Duidelijk werd aange- tens beleefde zang. Met een Grote dank verdient hij rette Bosteels - Victor van toond wat met kinderen feilloze zuiverheid zong hij voor het weergaloos mu- Frachen (kenwijs van het van zes Affligemse scholen liederen van Vlaamse com- ziekfestijn dat hij de leer- feest), galmden een hele op de leeftijd van 12 jaar ponisten. Gevoelvol, bijna lingen heeft aangeboden, j reeks prachtige liederen reeds kan worden beko- adembenemend droeg hij door de zaal. Het enthou- men. Niet alleen was er dé gedichten voor van Angèle

De Voorpost | 1988 | | pagina 6